Jak byc silna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-16, 21:51   #1
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390

Jak byc silna?


Zakladam watek bo potrzbuje pomocy
Potrafie byc silna i stanowcza w pracy dla moich podwladnych ale to jedyne co potrafie
W domu jestem jak klej jak sie rozkleje to znikam. Poklucilam sie dzisiaj z moim TZ i wiecie on powiedzial ze jestem slaba i on ma tego dosyc...normallnie sie rozkleilam ...oczywiscie.
No i stad pojawia sie moja prosba o pomoc- jak wzmacniac swoj charakter? Jak pracowac nad nim zeby nie byc taka slaba? Jak pracowac zeby uwirzyc w siebie i swoje mozliwosci, jak zwalczac kompleksy alco cociaz jak nad nimi pracowac.
Jak uwierzyc ze swiat lezy mi u stop?

rosze pomozcie, bo mam juz dosyc byc "podnozkiem" dla wszystkich.
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 23:23   #2
Elizabeth:)
Rozeznanie
 
Avatar Elizabeth:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań / Warszawa
Wiadomości: 474
Dot.: Jak byc silna?

Mysle ze musisz uwierzyc w siebie i swoja wartosc. Popracowac nad samoocena. Sila charakteru lezy w psychice- jesli uwierzysz w siebie i to, ze mozesz osiagnac wszystko to bedzie to duzy krok naprzód.
Nie wiem czy to Ci pomoze, ale na zajeciach z komunikacji i negocjacji mielismy wypisac na kartkach rzeczy ktore nam sie w sobie podobaja(im wiecej tym lepiej) i zachowac ta kartke na przyszlosc, np miec ja zawsze w portfelu i zagladac do tej kartki kiedy tylko spadnie nam samoocena czy wiara w siebie. Mysle ze pomoze tez takie cwiczenie zebys wypisala sobie cele do osiagniecia i kazdego dnia (o ile sie da) dopisywala do kazdego z nich co takiego zrobilas zeby sie do tych celow zblizyc i powiesila to w widocznym miejscu.
P.S. Mi pewnosci siebie dodaje seksowna bielizna(nie chodzi tu tylko o kontakty z facetami). Po prostu to dodaje mi odwagi na codzien
Elizabeth:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 08:21   #3
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Jak byc silna?

wiara w siebie...no wlasnie i tego mi tez brakuje
najgorsze jest to ze czuje sie taka plytka i beznadziejna

ale zrobie sobie taka kartecke z rzeczami co jest we mnie naj- oby pomagla
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 10:40   #4
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jak byc silna?

Przede wszystkim miej głeboko gdzieś co mysla o tobie inni ludzie.
Rób to co uważasz za słuszne, nie rozmyslając o tym, co ktoś powie, co pomysli, czy skomentuje.
Ucz się, czytaj, interesuj wieloma rzeczami, byś miała poczucie, ze jesteś mądrzejsza od innych i wiesz od nich wiecej.
Zawsze nos głowe podniesiono wysoko.
Jesli masz problem z podejmowaniem decyzji, wybieraj tę pierwszą alternatywe, jaka ci wpadła na myśl a druga natychmiast zapomnij. Chodzi o to byś nie popadała w watpliwości.
Nigdy nie pozwalaj sobie na wyrzuty sumienia - przecież nie jesteś potworem, ale jesteś bezwzględna i stanowcza.
popracuj nad asertywnoscią - sprzedawczyni pomyliła się przy wydawaniu - głosno i wraźnie o tym powiedz, ktoś cie o coś prosi, odmów, jesli nie masz ochoty tego zrobić.
Byc silnym - da sie nauczyć.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 18:50   #5
santicia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 258
Dot.: Jak byc silna?

Mam podobny problem jeśli chodzi o kontakty z ludźmi, z rodziną to jeśli się z kimś pokłócę nie robi to na mnie większego wrażenia... Ale jeśli chodzi o mojego Tż to sytuacja wygląda gorzej... Jesteśmy ze sobą ponad rok i na początku jeśli się kłóciliśmy to ja rzucałam słuchawką itp a on się starał, teraz od jakiegoś pół roku przy każdej najmniejszej nawet sprzeczce ja się rozklejam-od razu płaczę i nie umiem tego pohamować... Wcześniej tak nie było i byłam z siebie dumna bo mogłam wychodzić z kłótni z podniesionym czołem za to teraz zupełnie nie wiem co się ze mną stało i czuję że mojego Tż-ta też wkurza ten płacz-mnie zresztą też, zawsze uważałam siebie za osobę silną a wychodzi na to że łatwo mnie jednak zranić też sobie zrobię taką karteczkę bo niestety jestem bardzo zakompleksiona mam nadzieję że znajdę jakieś pozytywy
santicia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 19:30   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Jak byc silna?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Przede wszystkim miej głeboko gdzieś co mysla o tobie inni ludzie.
Rób to co uważasz za słuszne, nie rozmyslając o tym, co ktoś powie, co pomysli, czy skomentuje.
Ucz się, czytaj, interesuj wieloma rzeczami, byś miała poczucie, ze jesteś mądrzejsza od innych i wiesz od nich wiecej.
Zawsze nos głowe podniesiono wysoko.
Jesli masz problem z podejmowaniem decyzji, wybieraj tę pierwszą alternatywe, jaka ci wpadła na myśl a druga natychmiast zapomnij. Chodzi o to byś nie popadała w watpliwości.
Nigdy nie pozwalaj sobie na wyrzuty sumienia - przecież nie jesteś potworem, ale jesteś bezwzględna i stanowcza.
popracuj nad asertywnoscią - sprzedawczyni pomyliła się przy wydawaniu - głosno i wraźnie o tym powiedz, ktoś cie o coś prosi, odmów, jesli nie masz ochoty tego zrobić.
Byc silnym - da sie nauczyć.
Zgadzam sie calkowicie!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 10:08   #7
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Jak byc silna?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Przede wszystkim miej głeboko gdzieś co mysla o tobie inni ludzie.
Rób to co uważasz za słuszne, nie rozmyslając o tym, co ktoś powie, co pomysli, czy skomentuje.
Ucz się, czytaj, interesuj wieloma rzeczami, byś miała poczucie, ze jesteś mądrzejsza od innych i wiesz od nich wiecej.
Zawsze nos głowe podniesiono wysoko.
Jesli masz problem z podejmowaniem decyzji, wybieraj tę pierwszą alternatywe, jaka ci wpadła na myśl a druga natychmiast zapomnij. Chodzi o to byś nie popadała w watpliwości.
Nigdy nie pozwalaj sobie na wyrzuty sumienia - przecież nie jesteś potworem, ale jesteś bezwzględna i stanowcza.
popracuj nad asertywnoscią - sprzedawczyni pomyliła się przy wydawaniu - głosno i wraźnie o tym powiedz, ktoś cie o coś prosi, odmów, jesli nie masz ochoty tego zrobić.
Byc silnym - da sie nauczyć.
Zazwyczaj nie mam problemw w podejmowaniu decyzji np w pracy, ale jak mam juz cos kupic to jest tragedia. Zawsze marudze i nie umiem podjac zadnej decyzji dotyczacej np. mebli, czy spodni...ehhh. szkoda gadac


wczorajcaly dzien myslalam nad tym z czego moge byc z siebie dumna i nic nie moglam wymyslic...nic co by dotyczylo mojej osoby, nic a nic. to ze skonczylam studia i sobie sama radze z tz to nie jest dla mnie powod do dumy- to poprostu zycie.
cienka jestem i juz. we wszystkim.
ale dalej bede sie starala byc silna.tylko od czego zaczac ?
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 17:01   #8
Beather
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: White Chocolate Heaven
Wiadomości: 122
Dot.: Jak byc silna?

Witaj Kochana
Po pierwsze, uśmiech potrafi zdziałać cuda, nastraja pozytywnie i stawia nas w lepszym świetle .
Po 2 skoczyłaś studia, masz na pewno wspaniałą prace, i to jest już duży powód do dumy.
Myśle, że pomysł z wypisaniem pozytywnych cech jest jak najbardziej fantastyczny , Zafunduj sobie np. wizyte u fryzjera, kosmetyczki to spowoduje większą pewność siebie . Bądż dla siebie wyrozumiała, powtarzaj sobie, że jesteś wspaniałą i wartościową osobą. Zaplanuj sobie każdy dzień, zrób coś z czego będziesz dumna np. coś pysznego na obiad, możesz się zapisać np. do Klubu Fitness, bądż na basen. Poodnawiaj stare znajomości . Bądż od rana pozytywnie nastawiona i nie bądż dla siebie tak surowa ! Nikt nie jest idealny i to właśnie jest piękne Dużo pozytywnego myślenia
Pozdrawiam bardzo ciepło i słonecznie .
__________________
There's so many different worlds
So many different suns
And we have just one world
But we live in different ones
Beather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 21:00   #9
Usagi89
Raczkowanie
 
Avatar Usagi89
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: moje 4 katy :)
Wiadomości: 110
GG do Usagi89
Dot.: Jak byc silna?

Cytat:
Napisane przez Albe Pokaż wiadomość
Zakladam watek bo potrzbuje pomocy
Potrafie byc silna i stanowcza w pracy dla moich podwladnych ale to jedyne co potrafie
W domu jestem jak klej jak sie rozkleje to znikam. Poklucilam sie dzisiaj z moim TZ i wiecie on powiedzial ze jestem slaba i on ma tego dosyc...normallnie sie rozkleilam ...oczywiscie.
No i stad pojawia sie moja prosba o pomoc- jak wzmacniac swoj charakter? Jak pracowac nad nim zeby nie byc taka slaba? Jak pracowac zeby uwirzyc w siebie i swoje mozliwosci, jak zwalczac kompleksy alco cociaz jak nad nimi pracowac.
Jak uwierzyc ze swiat lezy mi u stop?

rosze pomozcie, bo mam juz dosyc byc "podnozkiem" dla wszystkich.
pare razy dostaniesz w kość od życia i sie wzmocnisz ...
Usagi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 15:18   #10
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Jak byc silna?

Powiem Ci, że też tak mam. W szkole pokazuje, że jestem szczęśliwa i silna ale gdy przyjde do domu zdejmuje maskę i płacze godzinami... nie wiem jak sobie pomóc...walcze z tym od 3 lat co dla mnie jest wielkim wysiłkiem... dzień w dzień czuć sie jak nikt...
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.