Mamusie majowo-czerwcowe 2009 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-04, 12:04   #121
sashka20
Rozeznanie
 
Avatar sashka20
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 832
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Albo druga opcja: wpiszcie w google KALKULATOR PORODU
sashka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 12:23   #122
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

No nie to tan nie dla mnie mi sie owu przesunela wiec musze od zaplodnienia liczyc a nie od ostatniej @ ale mialam juz kilka po angielsku i niemiecku i wychodzi ten 2 maj pozyjemy zobaczymy do 16 jeszcze tylko 12 dni
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 12:29   #123
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Mnie też na początku brzuch bolał i jajniki jak na @ i to z dobry miesiąc m/w. Potem zaczęło się takie mulenie, nie wymioty a po prostu niedobrze mi było i musiałam dużo jeść aby ciut minęło. Nie spałam ale za to leżałam plackiem na kanapie około 2 tygodni!
Były syfologi jakieś na szyi i na karku i ramionach- brrrrrr, już schodzą! Do tego humorki, i bardzo łatwo się wkurzam oj bardzo łatwo!
Co do picia, to pocieszę! To nie minie a chyba z dnia na dzień jest gorzej, ja kupuje staropolankę baniak 5 l i znika mi czasem w dwa dni a przecież nie tylko wodę piję!!! Soki, herbatki itd. doliczcie.
Zasypiam szybko np. 21.00 i śpię 9-10 godzin i narazie tyle starcza, w dzień nie śpie wcale.
Z zaobserwowanych objawów narazie tyle, zaznaczam mija mi jakoś 11-12 tydzień a termin porodu mam 21-22marca2009. Także jestem ciut przed Wami
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 13:35   #124
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

DZIEWCZYNY RATUJCIE!!!! Dostałam jakiegoś uczulenia!!!!! Robią mi się bąble pokrzywkowe, swędzi to jak cholera. Jestem alergikiem, miałam nawet kiedys stwierdzone atopowe zapalenie skóry, ale od prawie dwóch lat miałam spokój, ani sladu uczulenia. A takiego czegoś jak teraz nie miałam jeszcze nigdy... Nie ma tego strasznie dużo, ale jakby coraz więcej... Już mam te bąble na rękach, po obu stronach brzucha, na plecach i na kolanach... Co robić? Wapno? Mam leki na alergię ale po 1. nie wiem czy nie przeterminowane, po 2. nie mogę ich przecież wziąć sama ot tak sobie... Mam nadzieję, że mi to cholerstwo przejdzie. A zaczęło się od trzech plamek na nadgarstku dziś rano, które zresztą szybko zmalały i przestały swędzieć... Nawet nie jadłam nic nowego... Czyżby organizm w ciąży taki się zrobił delikatny?
__________________
MOJE DECOU :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267327
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 13:40   #125
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Moze to byc uczulenie ciazowe ( nie wiem jak to w Polsce sie nazywa ) idz do skornego on napewno ci pomoze wapno wez ni ezaszkodzi ale nic innego normalnie masc dostaniesz i po kilku dniach powinno zejsc
Ja mialam cos w tym rodzaju ale gdzies w osmym miesiacu ciazy nic groznego ale wal do skornego

Zadnych lekow nie bierz bez konsultacji z lekarzem
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 13:51   #126
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Moze to byc uczulenie ciazowe ( nie wiem jak to w Polsce sie nazywa ) idz do skornego on napewno ci pomoze wapno wez ni ezaszkodzi ale nic innego normalnie masc dostaniesz i po kilku dniach powinno zejsc
Ja mialam cos w tym rodzaju ale gdzies w osmym miesiacu ciazy nic groznego ale wal do skornego

Zadnych lekow nie bierz bez konsultacji z lekarzem
Dzięki Kathi Pierwsze słyszę o uczuleniu ciążowym... Na razie jakby się uspokoiło tzn. nowe nie wyskakują, ale jakby co to masz rację, pójdę oczywiście do lekarza. Wapno wypiłam, mam nadzieję, że pomoże. Trochę się wystraszyłam jak to zaczęło wyskakiwać.
__________________
MOJE DECOU :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267327
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 14:23   #127
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Kilka ciekawostek dla ciezarnych

nie wolno jesc:
- surowego i krwistego miesa (np tatara czy niewysmazonego befsztyka) ze wzgledu na zagrozenie toxoplazmoza
- sushi i surowych owocow moza - moga byc zrodlem zarazenia bakteriami i niestety metali ciezkich
- surowych jajek (no kogel mogel) ze wzgledu na ryzyko salmonelli
- serow plesniowych i fety ale tych prawdziwych (z reguly kupowane na wage z wyzszej polki takie) z niepasteryzowanego mleka bo moga byc zrodlem listerii
-nie wolno brać jakichkolwiek lekarstw bez konsultacji z lekarzem

mozna ale z umiarem
- kawe
- watrobke - zawiera witamine A ktora jest grozna dla dziecka
- ryby słodkowodne - bo w nich kumuluja sie metale ciezkie i zanieczyszczenia z naszych rzek

Prawidłowa dieta powinna zawierać:Zrodlo (rodzic po ludzku )
  • produkty zbożowe - stanowią one główne źródło energii; zawierają duże ilości węglowodanów złożonych w postaci skrobi, a także błonnik, białko roślinne, witaminy z grupy B (B1, PP, B6), witaminę E oraz składniki mineralne (żelazo, cynk).
  • Szczególnie polecane są produkty z pełnego przemiału - ciemne pieczywo, grube kasze, ze względu na wysokie zawartości cennych składników pokarmowych oraz profilaktykę zaparć. Dziennie powinnaś spożywać nie mniej niż 4 porcje produktów z tej grupy (1 porcja to np. 1 kromka ciemnego pieczywa lub 1/2 - 3/4 szklanki płatków, ryżu lub kaszy);
  • owoce i warzywa - szczególnie ważne są te, które zawierają:
- witaminę C: czarne i czerwone porzeczki, agrest, truskawki, maliny, pomarańcze i grejpfruty, kiwi oraz papryka, pomidory, kalafior, kapusta pekińska, kapusta kiszona;
- prowitaminę A czyli ß-karoten - morele, śliwki, brzoskwinie, wiśnie oraz jarmuż, marchew, pomidory, papryka, sałata, szpinak, cykoria;
- kwas foliowy - pomarańcze, sałata, brokuły, kapusta, brukselka.
Uważa się, że warzywa i owoce zawierające antyoksydanty (witamina C, ß- karoten, flawonoidy) zmniejszają ryzyko nadciśnienia ciążowego, a te bogate w błonnik zapobiegają zaparciom. Codziennie w Twoim menu powinno znaleźć się ok. 350 g owoców oraz 650 g warzyw (łącznie z ziemniakami);
  • mleko i przetwory mleczne - w okresie ciąży Twoje zapotrzebowanie na wapń, budulec kości i zębów, zwiększa się o połowę i wynosi 1200 mg na dobę. W Twojej diecie powinny więc znaleźć się mleczne napoje fermentowane - kefiry i jogurty oraz sery. Oprócz cennego wapnia dostarczają także łatwostrawnego, pełnowartościowego białka, fosforu, witamin z grupy B oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach - A i D. Jeżeli nie przyswajasz białka mleka lub jesteś na nie uczulona, zapytaj swojego lekarza, czy nie powinnaś przyjmować preparatów wapniowych;
  • mięso, wędliny i drób - dostarczają pełnowartościowego białka oraz dobrze przyswajalnego żelaza i witamin z grupy B. Najkorzystniejsze jest spożywanie chudego mięsa - kurczaka, indyka, cielęciny, zwłaszcza gotowanego, pieczonego lub z rusztu. Unikaj mięsa czerwonego (wieprzowina) oraz dużych ilości wędlin, które zawierają sól oraz konserwanty, a także surowego lub niedosmażonego mięsa, które może być źródłem zatrucia pokarmowego i zarażenia się toksoplazmozą. Zalecane dzienne spożycie produktów z tej grupy (łącznie z rybami) to ok. 200 g;
  • nasiona roślin strączkowych - soczewica, soja, fasola są cennym źródłem białka roślinnego;
  • ryby morskie - są źródłem lekkostrawnego, łatwo przyswajalnego białka, witaminy D, jodu, fluoru i żelaza oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Takie ryby jak łosoś, śledź, makrela, dorsz, szprotki bałtyckie, sardynki powinnaś spożywać 2-3 razy w tygodniu, najlepiej gotowane, pieczone lub z rusztu;
  • jajka - stanowią źródło białka i witamin A oraz PP i B1 i B2. Pamiętaj jednak, że 1 żółtko zawiera 250 mg cholesterolu, a dobowy limit na ten składnik wynosi 300 mg;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe - oprócz ryb dostarczają ich tłuszcze roślinne - olej sojowy, słonecznikowy, kukurydziany dodawane do sałatek (1 - 2 łyżeczki dziennie). Do gotowania, pieczenia i smażenia używaj oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego niskoerukowego. Unikaj twardych margaryn, gdyż zawierają tzw. izomery trans, niekorzystne dla rozwoju płodu;
  • większe ilości płynów - wzrost zapotrzebowania na płyny występuje szczególnie w II trymestrze ciąży i okresie laktacji. Powinnaś dziennie pić ok. 1,5 - 2 l płynów - mogą to być: woda mineralna (niegazowana), mleko, kompoty, soki owocowe i warzywne, słaba herbata, herbatki ziołowe.
Unikaj:
  • przejadania się oraz spożywania produktów ciężkostrawnych - smażonych potraw, tłustego mięsa, czekolady, ciast z kremem, tłustych przegryzek, takich jak chipsy i chrupki;
  • nadmiernych ilości soli i cukru;
  • produktów wysoko przetworzonych, zawierających substancje dodatkowe, takie jak barwniki, konserwanty, polepszacze smaku, aromaty;
  • mocnej kawy i herbaty (nadmierne spożywanie kawy zwiększa ryzyko poronienia oraz wpływa na niską masę urodzeniową dziecka), coca-coli - kofeina zawarta w tych napojach nadmiernie pobudza organizm matki i dziecka i może prowadzić do zaburzeń rytmu serca;
  • alkoholu - wpływa na powstawanie wad rozwojowych, zwiększa ryzyko poronienia oraz urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej;
  • stosowania diet odchudzających.

kategorycznie NIE WOLNO słuchać opowieści koleżanek, sąsiadek, kuzynek, cioć itd. na temat porodu - to ważne !! Każda z nas przechodzi i przezywa go indywidualnie - bo każda z nas jest inna !! Poród porodowi nie równy i nie ma co się do przodu stresować - ze mną było tak, jak któraś znajoma zaczynała: "ja jak rodziłam ..."
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009

Edytowane przez Kathi75
Czas edycji: 2008-09-04 o 15:49
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 14:33   #128
Mischoko
Zakorzenienie
 
Avatar Mischoko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Swindon, UK
Wiadomości: 4 870
GG do Mischoko
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Kasia zajefajne szczegolnie koncowka kiedys mi sie przyda na pewno ))
__________________
Wszystko co dobre, jest nielegalne, niemoralne lub powoduje tycie
Mischoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 16:50   #129
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Kochane prześlijcie mi jakąś mega-dawke fluidków bo ja zwariuje
Trzymajcie za mnie kciukasy.
Mierze temp od 10dc ale nie wiem czy to ma sens ale póki co może cosik sie dowiem.
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 07:15   #130
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Blondynk ja regularnie fluidki na gangu sle nie lam sie laska na spokojnie nie od razu Rzym wybudowano przyjdzie Twoja pora zaciazysz pomysl niektore czekaja nawet po kilka lat na fasolinki
Dziewczeta ja znikam do poniedzialku ale mam nadzieje ze wy cos skrobniecie
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 07:17   #131
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Kasiu gdybym ja miała jadać wszystko to co jest w spisie w takich ilościach jak jest w spisie to ja bym tylko jadła i zdanie o nie przejadaniu się ni choroby tu nie pasi!!!!
Prosta zasada jest najprostsza:
WSZYSTKO I PO TROSZKU!!!
Nic nie zaszkodzi (nawet skzodliwe) jeśli zje się tego mało! A pomocne zaszkodzi tak czy siak jak się z tym przesadzi!

Pamiętam koleżankę jak piła wszystko co marchewkowe żeby dzidzi zdrowe i "opalone" było! I skończyło się tym że ani ona ani dziecko (już po porodzie) nie mogli potem przez rok tknąć nic co ma coś współnego z marchewką!
Dziecko było całe w pomarańczowo-żółte plamy i kochany Krystianek mający dziś 8-9 lat, nie cierpi marchewki, kubusiów itd
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-05, 07:57   #132
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Gabi no picie samej marchewki jest chore moim zdaniem bo nawet witaminami to mozna przegiac w ciazy MATKO!!!!

Ja unikalam przy klusku plesniowych miesa surowego jajek namiekko i sushi po prostu u mnie zasada dmucham na zimne przezyje bez tego 9 miesiecy to przeciez niewiele jest a owoce warzywa i inne frykasy nadal mozna hihi
Smazonego nie moge bo mnie po nim muli wiec hihi odpada


Popieram wszystko z umiarem nie szkodzi
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 11:02   #133
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Kasiu
jak mówiłam.
Mój pierwszy prezent ślubny (kościelny). Ciocie z Australi miały pomysł mimo iż zaproszeń nie dostały, bo ich na oczy nie widziałam, ale mama wysłały im moje focie z cywilnego i proszę, przyszła paczka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0001.jpg (74,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0005.JPG (117,8 KB, 26 załadowań)
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 13:01   #134
sashka20
Rozeznanie
 
Avatar sashka20
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 832
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Dzien doberek
Ale cichutko nikogo nie ma tak sobie liczylam - jestem w 4tc i 1d
caly czas mnie spanie meczy. podbrzusze leciutko pobolewa.
Ja jem praktycznie wszystko. sushi i tatara nigdy nie jadlam wiec jesc nie bede

milego dzionka
sashka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 13:46   #135
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Witajcie Dziewczynki Właśnie wróciłam ze szpitala... Trafiłam tam wczoraj w nocy. kiedy z mojego uczulenia zrobiła się mega pokrzywa obejmująca całe ciało. Nie obyło się niestety bez leków i kroplówek, ale pokrzywka minęła i mam nadzieję, że nie wróci, kiedy leki przestaną działać. Tyle z tego dobrego, że dowiedziałam sie, że pęcherzyk urósł do 12,5mm, ciałko żółte ma 2,5mm i widać było ruszający się zarodek Niesamowite uczucie, ale ciągle jakaś abstrakcja... Pani doktor stwierdziła, że jak już widać bicie serca to ryzyko maleje do 20%
Coś tu cisza dzisiaj, czyżbyście przygotowywały się do weekendu?
__________________
MOJE DECOU :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267327
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 14:00   #136
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Mediane ale ci zazdroszcze ja musze jeszcze czekac w niepewnosci do 16 ale masz dobrze czyli malenstwo rozwija sie jak trzeba brawo
Wlamalam sie do kompa mamy hihhi

Muli mnie strasznie watrobe mi wywalilo i wygladam jak spasiony prosiak a nie jak ciazowka normalnie spuchlam do tego nastroj mi nawala nerwowa jestem strasznie mam nadzieje ze nie zaczne pawiowac toz jutro do pracy mam isc masakra po prostu
Gabi orginalny prezent rzeczywiscie
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 15:06   #137
sashka20
Rozeznanie
 
Avatar sashka20
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 832
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Mediane ale mnie nastraszylas ale cale szczescie ze juz wszystko dobrze Fajnie ze moglas fasolke podejrzec, ciekawe kiedy ja podejrze pewnie w przyszlym tygodniu a w najgorszym wypadku za dwa tygodnie
sashka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 08:05   #138
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Fajnie zobaczyć fasolkę nie?
Moja choć ma 12-13 tygodni jakoś, ciągle się gubię, miała już 4video hiihii
1. pierwszy raz była tylko czarną dziurą i tyle (lekarz kazał wrócić za miesiąc)
2. było serduszko i kręgosłup a ja wyłam u lekarza jak boberek mały!
3. była już główka, rączki, serducho i widziałam pępowinę i pupę fajniusia taka
4. to widziałam tylko duuuuuuuuuużą głowę a lekarz był niemiły więc więcej się nie dowiedziałam

Życzę każdej szybkiego luknięcia w monitor i tych pierwszych łezek w oczkach
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 08:31   #139
malami112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: opolskie/Brzeg
Wiadomości: 198
GG do malami112 Send a message via Skype™ to malami112
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Gratuluję Wam kobietki Wizażowe Ja jestem mamusią majowo-czerwcową tegoroczną Mój synek Mikołajek skończy 8 września 4 miesiące Jest cudowny, kochanym prześliczny i w ogóle
A Wy cieszcie się ciążą bo ona tak szybko mija.... Ale potem zacznie się jeszcze wspanialszy okres w Waszym życiu
Pozdrawiam
__________________

malami112 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 13:21   #140
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Hej KobitkiWpadam na chwilę się przywitać wczoraj po powrocie ze szpitala pojechałam prosto do pracy a potem z TŻ do moich rodziców i dopiero wpadłam do domu. I tak za chwilę muszę lecieć na nauki dla rodziców chrzestnych (jutro chrzciny mojego bratanka) i spowiedź, potem auto do myjni i wieczorem kupić dla małego jakąś pamiątkę chrztu. Myślałam o "Biblii w obrazkach dla najmłodszych", co myślicie? Sama dostałam taką na komunię od babci i swego czasu była to moja ulubiona lektura Choć na specjalną świętoszkę nie wyrosłam

Co do mojego uczulenia... Wczoraj wieczorem połknęłam Feminatal Metafolin (biorę z polecenia gina) i tak mi wywaliło ręce i nogi, że nie spałam pół nocy (a kroplówka ze szpitala jeszcze działała!). Na szczęście było mi niedobrze po kolacji i zwymiotowałam wszystko razem z resztkami tabletki, wypiłam wapno i jakoś opanowałam sytuację. Już myślałam, że znów będzie powtórka z rozrywki. Chyba mi jednak te tabletki szkodzą, odstawię na razie i będę łykać sam kwas foliowy. No i ogólnie na dietę muszę jednak uważać bo najwyraźniej moja alergia się znó odezwała a nie zamierzam fasolki narażać...

A piersi to mnie bolą coraz mocniej...MASAKRA

A co tam u Was? Jak weekend?
__________________
MOJE DECOU :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267327
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-06, 17:09   #141
coco latte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: lublin/londyn
Wiadomości: 191
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

mamusie bardzo wam gratuluje... ja zostalam mama 1 czerwca i był to najpiekniejszy dzien w moim zyciu i wam tez tego zycze... jak pomysle ze rok temu dowiedzialm sie ze jestem w ciazy... a teraz siedze z moja sliczna coreczka... az mi sie lezka kreci w oku...
ciaza to piekny okres, teraz wam wszystko wolno, cieszcie sie tym... jestescie najwazniejsze na swiecie.. bo nie jestescie same...

GRATULACJE
coco latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 07:37   #142
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cześć
świetnie się czyta że dziecko daje samą radość ...
nikt nie pisze o kupkach, kolkach itd. wszyscy tylko o tym jak jest fajnie
i fajnie ;*
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 18:55   #143
sashka20
Rozeznanie
 
Avatar sashka20
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 832
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Dobry wieczor

Ale cichutko... nikogo nie ma.
Mediane moja przyjaciolka jak byla w ciazy to tez brala feminatal i tez dostawala jakiejs wysypki i to takiej swedzacej wysypki odstawila. A jezeli chodzi o piersi to u mnie tak samo. bola bardzo mocno z dnia na dzien coraz bardziej
Malami dziekuje
Coco latte dziekujemy poplakalam sie sie jak przeczytalam twoj poscikostatnio bardzo szybko sie wzruszam

Wczorajszy dzien spedzilam z Tztem na zakupach. Ikea, obi, abra i biedronka robimy remoncik Boze myslalam ze padne.
A dzisiaj leniuchujemy
sashka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-07, 19:46   #144
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

hej laseczki
U nas intensywnie bylo wczoraj ja w pracy potem dogorywalam na lozku hihi a dzis mialam nerwa i placzliwy dzien , bolala mnie glowa mimo ze na basenie bylismy nie moglam sie cieszyc jak bym chciala
Cycuchy mnie nie bola wcale i nie sa jakies jedrniejsze czy wieksze
Przy malym wywalilo mi cycki w 7 tyg wiec czekam hihi jeszcze mam czas a jak nie to tez sie ciesze bo niezbyt mile byly te bole
Do juterka papa
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 08:17   #145
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Witam dziewczeta
To mamy tydzien i moze nowe mamuski majowe kto wie kto wie
Ja na krwi bylam wyssali mi ile chcieli zyle rozpruli mam sinca i fajnie jest
Nic mnie nie boli nic nie strzyka wiec wchodze w faze normy mojej ciazowej mam nadzieje ze bedzie tak jak przy Maxim zero objawow przez 9 miesiecy
Jak sie czujecie mamusie
U mnie koniec upalow ladny chlodny przyjemny dzien mamy
Musze dzwonic po sklepach pytac czy maja kola zapasowe do mojego wozka bo mi powietrze zeszlo i nie wiem czym moj TZ naprawi a nawet jesli to na wszelki wypadek chce miec zapasowe
Mam nadzieje ze nie skonczy sie dzwonieniem do producenta
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 08:37   #146
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Witam
wszystkie ciążowe koleżanki.
ja czuję się dobrze i jak nie będę biegać będzie jeszcze lepiej więc ogólnie zajefajnie jest być w ciąży
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 16:13   #147
boszenka69
Zakorzenienie
 
Avatar boszenka69
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 278
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Witam wszystkie przyszłe mamusie
Dołączam do Waszego grona Udało się !!! Będę majową mamusią W sobotę zrobiłam trzy testy i dzisiaj czwarty, bo ciągle nie mogłam uwierzyc, że zafasolkowałam Myślę, że to drugi tydzień, bo z objawów zauważyłam tylko częste siusianie, bóle podbrzusza i straszne rozdrażnienie W tym tygodniu wybieram się do lekarza Czy któraś z Was jest już po pierwszej wizycie? Pochwalcie się jak było
boszenka69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 18:04   #148
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Boszenka witaj wsrod mamusiek
Ja slonce juz mam pierwsza wizyte za soba w 5 tyg bylam wiec nie bylo jeszcze zarodka widac ale ciaze mialam stwierdzona teraz we wtorek za tydzien ide
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-08, 19:16   #149
boszenka69
Zakorzenienie
 
Avatar boszenka69
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 278
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
Boszenka witaj wsrod mamusiek
Ja slonce juz mam pierwsza wizyte za soba w 5 tyg bylam wiec nie bylo jeszcze zarodka widac ale ciaze mialam stwierdzona teraz we wtorek za tydzien ide
A jak wygląda taka pierwsza wizyta? Oczywiście badanie ginekologiczne, pobranie krwi czy coś jeszcze?
Kathi łykasz jakieś witaminki czy tylko kwas foliowy? Poleccie mi coś Kobietki
Narazie biorę tylko Centrum Materna (ma podwójną dawkę kwasu foliowego)
boszenka69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 06:28   #150
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2009

Cytat:
Napisane przez boszenka69 Pokaż wiadomość
A jak wygląda taka pierwsza wizyta? Oczywiście badanie ginekologiczne, pobranie krwi czy coś jeszcze?
Kathi łykasz jakieś witaminki czy tylko kwas foliowy? Poleccie mi coś Kobietki
Narazie biorę tylko Centrum Materna (ma podwójną dawkę kwasu foliowego)
Na pierwszej wizycie masz wywiad co jak kiedy zaszlo i badanie dopochwowe jesli bedziesz juz w 7 lub 8 tyg ciazy jaest opcja ze cie zwaza ,zmierza cisnienie ( mi tego nie robili bo bylam w piatym ) Daja skierowanie na badania krwi i to tyle do kolejnej wizyty
Nastepne sa podobne tylko usg nie robia dopochwowo tylko normalnie ( nie jestem pewna od ktorego tygodnia)
Nie ma sie czego obawiac rutynka taka przyjemna bo za kazdym razem mozna fasoleczke poogladac
Witaminy kazal mi gin brac podal nazwe i do apteki a tak tyko kwas foliowy i bron boze ni ebiez zadnej podwojnej dawki ,najzwyklejszy folik wystarczy,Sprawdz w tym centrum ile jest wit A bo ona w nadmiarze jest szkodliwa . Moim zdaniem biez kwas foliowy do wizyty potem lekarz ci powie co dalej
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.