kiedy usłyszę serduszko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-16, 13:48   #1
daffodil81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 18

kiedy usłyszę serduszko?


witajcie! jestem w 6,2 tc. Zrobiłam USG, mój maluszek ma CRL 8,2 mm. jednak lekarz stwierdził, że nie może powiedzieć czy jest dobrze, czy źle bo jest za wcześnie i jeszcze fasolka jest za malutka i nie słychać serduszka. Kiedy można już usłyszeć bijące serce i upewnić sie że wszystko rozwija sie prawidłowo? czytałam już w tylu miejscach i prawie wszędzie jest napisane, ze już w 6 tyg słychać prace serca. Mój lekarz ma dobre usg - raczej nowoczesne... A może ktoś ma doświadczenie w tej sprawie? proszę o odpowiedź
daffodil81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:43   #2
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Cytat:
Napisane przez daffodil81 Pokaż wiadomość
witajcie! jestem w 6,2 tc. Zrobiłam USG, mój maluszek ma CRL 8,2 mm. jednak lekarz stwierdził, że nie może powiedzieć czy jest dobrze, czy źle bo jest za wcześnie i jeszcze fasolka jest za malutka i nie słychać serduszka. Kiedy można już usłyszeć bijące serce i upewnić sie że wszystko rozwija sie prawidłowo? czytałam już w tylu miejscach i prawie wszędzie jest napisane, ze już w 6 tyg słychać prace serca. Mój lekarz ma dobre usg - raczej nowoczesne... A może ktoś ma doświadczenie w tej sprawie? proszę o odpowiedź

Witaj! Ja sama nie wiem jak to jest z tym słuchaniem serduszka. Faktycznie, w 6 tygodniu czasem już WIDAĆ, że zarodek pulsuje - ja widziałam w 5 tyg i 6 dniu... Ale USŁYSZEĆ? Nie wiem, czy to zależy od aparatury czy co, ale na pocieszenie dodam, że moja bratowa w 7 tygodniu nie widziała, żeby coś tam się ruszało (lekarz też nie) Zobaczyła dopiero na kolejnej wizycie w 9 tygodniu. A teraz bratanek skończył 2 miesiące
__________________
MOJE DECOU :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267327
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 15:12   #3
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Ja jak poszłam potwierdzic ciaze to był to 5/6 tydzien ciazy i serducho było widac jak pulsuje....lekarka kazała mi wstrzymac oddech i było widac dokladnie pulsujaca kropke....teraz jestem w 16 tygodniu i nie słyszałam jeszcze bicia serducha na kazdym USG widze tylko jak serducho sie rusza....za tydzien mam kolejna wizyte bedzie to 17 tydzien i poprosze lekarza o to zebym mogła posłuchac no i zeby sprobował sie dopatrzec co maluch ma miedzy nogami bo snilo mi sie ze ma sisiaka ciekawe jak ten sen sie sprawdzi bo ja osobiscie i moj wolimy alby maluch nie mial sisiaka....no ale co my na to mozemy poradzic
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 15:21   #4
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Ja słyszałam bijące seduszko w 11 tygodniuA widziałam pulsującą kropkę w 5 tygodniu.
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 16:36   #5
kasieek23
Rozeznanie
 
Avatar kasieek23
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kobyla Góra/Wrocław
Wiadomości: 869
GG do kasieek23
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Cytat:
Napisane przez daffodil81 Pokaż wiadomość
witajcie! jestem w 6,2 tc. Zrobiłam USG, mój maluszek ma CRL 8,2 mm. jednak lekarz stwierdził, że nie może powiedzieć czy jest dobrze, czy źle bo jest za wcześnie i jeszcze fasolka jest za malutka i nie słychać serduszka. Kiedy można już usłyszeć bijące serce i upewnić sie że wszystko rozwija sie prawidłowo? czytałam już w tylu miejscach i prawie wszędzie jest napisane, ze już w 6 tyg słychać prace serca. Mój lekarz ma dobre usg - raczej nowoczesne... A może ktoś ma doświadczenie w tej sprawie? proszę o odpowiedź

Troche dziwne ze twoj lekarz nie wizi i nie slyszy serduszka-chociaz nie kazde usg ma dzwiek.Ja swojej fasolki serce widzialam pulsujace w 7 tyg ciazy i ty tez powinnas widziec a tym bardziej lekarz! szczerze mowic zmien lekarza bo chyba on jakis nie doswiadczony jest co do czytania usg!!!!!!!!!!
__________________
Aleksander 21.09.2014 skończy 6 lat
@ 23.05 1 cs
kasieek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 17:26   #6
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

to na usg słychac serce ? a nie czasem zaklada sie cos w rodziaju elektron do ekd tylko na takim pasku i wowczas slychac dziecko ? na usg to chyba raczej tylko obraz wiadc hmmmm
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 17:30   #7
kasieek23
Rozeznanie
 
Avatar kasieek23
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kobyla Góra/Wrocław
Wiadomości: 869
GG do kasieek23
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
to na usg słychac serce ? a nie czasem zaklada sie cos w rodziaju elektron do ekd tylko na takim pasku i wowczas slychac dziecko ? na usg to chyba raczej tylko obraz wiadc hmmmm
slychac slychac !!!!!!!!!!!!
__________________
Aleksander 21.09.2014 skończy 6 lat
@ 23.05 1 cs
kasieek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-16, 19:11   #8
Hepe
Raczkowanie
 
Avatar Hepe
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: okolice wawy
Wiadomości: 264
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
to na usg słychac serce ? a nie czasem zaklada sie cos w rodziaju elektron do ekd tylko na takim pasku i wowczas slychac dziecko ? na usg to chyba raczej tylko obraz wiadc hmmmm
Słychac jak najbardziej

Ja serduszko mojego dzidziusia widziałam i slyszalam na usg w 8tc.
__________________
09-2007 Angel 02.10.2008 Córcia 08-2011 Angel 18.02.2013 Córcia
Hepe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:16   #9
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

ja pierwszy raz zobaczyłam i usłyszałam serducho w 7 tygodniu - na pierwszym usg biło jak szalone, az sie popłakałam ze wzruszenia

jak lekaz ma dobry sprzet to widac i słychac bardzo dobrze
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 14:34   #10
daffodil81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 18
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

dziekuje za odpowiedzi. Nie chcę się nakręcać i martwić się na zapas, wierzę że przy nast. wizycie, kiedy będę już w 9tc. upewnię się że wszystko jest dobrze. Nie ukrywam jednak, ze mnie martwi to, ze inni już w 5 tc widzą pulsujace serduszko, a moja fasoleczka jeszcze się nie ruszała. Lekarz mówił, ze jeszcze za wcześnie... Jeśli chodzi o gina, to jest dobrym lekarzem, doświadczonym, sprzet do usg też jest ok. Muszę więc cierpliwie czekać...
daffodil81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 16:02   #11
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Nic się nie martw, mnie też nastraszono na pierwszym usg rzekomym niedorozwojem płodu, a potem sie okazało, że wszystko jest dobrze Ja widziałam serduszko w 6 tyg., na pierwszym usgh, ale nie wiem, kiedy będę mogła pierwszy raz usłyczeć. Nic się nie martw, pamiętaj!
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 16:36   #12
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

spokojnie ja bylam w 7 tyg i nie slychac bylo serca zalezy duzo tez od aparatu ... na kolejnej wizycie juz bedzie slychac
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 20:01   #13
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Cytat:
Napisane przez kasieek23 Pokaż wiadomość
slychac slychac !!!!!!!!!!!!

o to nie wiedziałam wiecie ja jeszcze jestem przed pierwszym dzieckiem wiec wsyztsko bede mogła sie przekonac na własne "ciało"
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 21:55   #14
agau80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Hej!
Ja po pierwszym USG dowiedziałam się że jestem w 2-3 tyg ciąży. Była to tylko malutka fasolka. Tydzień później u innego lekarz dowiedziałam się, że to 7 tydzień i pojawiło się już serduszko i to ten drugi miał rację. Już nie pamiętam czy słyszałam jak bije, ale chyba tylko widziałam. Tak że się nic nie martw przy nast. USG zobaczysz serce brzdąca.
agau80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 18:57   #15
cyprysik
Raczkowanie
 
Avatar cyprysik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 69
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Witam wszystkich...
Byłam dziś u lekarza, w środe pozytywne testy, dzis na badaniu usg lekarz ocenił "sack" - przepraszam ale nie mam pojecia jak to po polsku - to miejsce gdzie dziecko ma się uformować na 18mm ale dziecka brak, może być to 6 tydz. ciąży wg ostatniej miesiączki choć ja bym się skłaniała do 5 tyg. Kazał przyjść za tydzien, jestem przerazona, czy to oznacza poronienie wkrótce ze nie ma dzidzi jeszcze? Dodam ze 3 lata temu wlasnie tak bylo, po wizycie u lekarza poronilam po 3 dniach a tez nie znalazl serca wtedy. Czy któraś coś wie może więcej niż ja? bo niestety irlandzcy lekarze nie sa skorzy do rozmowy, chyba ze akurat ja mialam dzis pecha z tym doktorem.
cyprysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 11:23   #16
KERA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 203
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

ja widziałam bijące serduszko w 8 tygodniu, wcześniej w piątym nie było widać ale w mojej przychodni jest stare urządzenie do usg więc może to dla tego
KERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 11:56   #17
Anielka_
Raczkowanie
 
Avatar Anielka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 136
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Cytat:
Napisane przez daffodil81 Pokaż wiadomość
witajcie! jestem w 6,2 tc. Zrobiłam USG, mój maluszek ma CRL 8,2 mm. jednak lekarz stwierdził, że nie może powiedzieć czy jest dobrze, czy źle bo jest za wcześnie i jeszcze fasolka jest za malutka i nie słychać serduszka. Kiedy można już usłyszeć bijące serce i upewnić sie że wszystko rozwija sie prawidłowo? czytałam już w tylu miejscach i prawie wszędzie jest napisane, ze już w 6 tyg słychać prace serca. Mój lekarz ma dobre usg - raczej nowoczesne... A może ktoś ma doświadczenie w tej sprawie? proszę o odpowiedź

Witaj,
Moze faktycznie jest za wczesnie, najpóźniej za tydzien dwa powinno byc widac bicie serduszka. U mnie i kolezanki w 6 tyg. było widac. Ale czasami w 7-8 wida. Skoro Twój lekarz ma dobre usg to w przyszlym tyg. powinnas zobaczyc
Anielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 01:18   #18
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Ja uslyszalam w 13. tygodniu, na pierwszej wizycie z lekarzem (wczesniej pielegniarki).
Badanie wykonuje sie aparatem Dopplera, ktory wyglada podobnie do usg tylko rekojesc jest duzo mniejsza i oczywiscie nie ma obrazu; sam dzwiek pulsowania serduszka i krwi przeplywajacej przez lozysko (taki szum).
Dzwiek serduszka jest piekny, chociaz przyznam ze wieksze wrazenie robi na mnie widok calego maluszka. Wzrokowiec jestem

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Cytat:
Napisane przez cyprysik Pokaż wiadomość
Witam wszystkich...
Byłam dziś u lekarza, w środe pozytywne testy, dzis na badaniu usg lekarz ocenił "sack" - przepraszam ale nie mam pojecia jak to po polsku - to miejsce gdzie dziecko ma się uformować na 18mm ale dziecka brak, może być to 6 tydz. ciąży wg ostatniej miesiączki choć ja bym się skłaniała do 5 tyg. Kazał przyjść za tydzien, jestem przerazona, czy to oznacza poronienie wkrótce ze nie ma dzidzi jeszcze? Dodam ze 3 lata temu wlasnie tak bylo, po wizycie u lekarza poronilam po 3 dniach a tez nie znalazl serca wtedy. Czy któraś coś wie może więcej niż ja? bo niestety irlandzcy lekarze nie sa skorzy do rozmowy, chyba ze akurat ja mialam dzis pecha z tym doktorem.
Amniotic sac to po polsku pecherz plodowy, czyli worek w ktorym rozwija sie dziecko.
Nie zapewnie Cie, ze Twoj maluszek ma sie w porzadku, ale najwieksze szanse sa na to, ze tak wlasnie jest!
Ja zobaczylam serduszko dopiero w 9. tygodniu, bo tak mialam pierwsza wizyte. Wczesniej mnie nawet nie umawiali, mowiac ze nie maja za dobrego sprzetu.
Do tego czasu tez ciagle sie zamartwialam co to bedzie, jak nie zobaczymy. Ale zobaczylismy i Ty tez najpewniej zobaczysz!!!
Staraj sie duzo relaksowac i odciagac swoje mysli od tego. Pomysl o kruszynce; niezbyt jej sluzy przezywany przez Ciebie teraz stres

Trzymam kciuki!

Edytowane przez kamilak
Czas edycji: 2009-05-29 o 15:23
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 14:25   #19
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

ja serduszko widzaiałam w 6 tyg. i 4 dniu, natomiast słyszałam prawie w 8 tygodniu
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 22:49   #20
Mysia1234
Raczkowanie
 
Avatar Mysia1234
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
GG do Mysia1234
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

Bijące serduszko widziałam w 7 tygodniu
__________________
Wiktoria 21.03.2010 4190g, 57cm

Razem od 18.03.2005
Zaręczyny 29.07.2009
Ślubowaliśmy 12.02.2011
Mysia1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 20:28   #21
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: kiedy usłyszę serduszko?

mam pytanie - jak liczycie tutaj ciążę od zapłodnienia czy od początku ostatniej miesiączki
ja będę miała USG w 6t3d ciąży od ostatniej miesiączki i nie wiem czy mogę się już spodziewać że zobaczę fasolkę
ps będę miała USG dopochwowe
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.