Poprawianie matury za rok - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 17:48   #1
Ona xD
Raczkowanie
 
Avatar Ona xD
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ;]
Wiadomości: 429

Poprawianie matury za rok


Witam. Mam pytanie odnośnie poprawiania matury w przyszłym roku. Niestety nie dostałam się tam gdzie chciałam.. Za słabo w tym roku napisałam biologię(pp). Czy w przyszłym roku mogę pisać pp i pr z bioli?? Czy tylko któryś jeden? Nie orientuję się, więc proszę o konkretną odpowiedź.
__________________
od 09.11.2012 nie prostuję włosów
Cel: Piękne długie włosy


Zaręczeni: 24.12.2012



Ona xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:48   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Poprawianie matury za rok

mozesz pisac
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:50   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Poprawianie matury za rok

Cytat:
Napisane przez Ona xD Pokaż wiadomość
Czy w przyszłym roku mogę pisać pp i pr z bioli?? Czy tylko któryś jeden? Nie orientuję się, więc proszę o konkretną odpowiedź.
Według mnie matura z biologii z podstawy i z rozszerzenia jest tego samego dnia o tej samej godzinie, więc ciężko ci będzie pojawić się w dwóch miejscach na raz
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 19:24   #4
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Poprawianie matury za rok

Albo podstawa albo rozszerzenie, bo są w tych samych godzinach. Lepiej przyłożyć się i zdac pr bo przelicznik jest znacznie korzystniejszy.
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 21:10   #5
imnotangel001
Rozeznanie
 
Avatar imnotangel001
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 570
Dot.: Poprawianie matury za rok

zgadzam sie, tylko jedno mozesz wybrac . albo pp albo pr .
__________________
"Szanuj siebie na tyle, by odejść od wszystkiego, co Ci nie służy, co Cię nie rozwija i co nie daje Ci szczęścia."


Mel B: START 24.06.2014
imnotangel001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 22:50   #6
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Dot.: Poprawianie matury za rok

Jeżeli się POPRAWIA maturę za rok to pisze się te przedmioty dodatkowe, które wybrałaś teraz czyli wtedy kiedy przystępowałaś do matury poraz pierwszy. Z tego co się orietntuję to nie możesz wprowadzać zamian w deklaracji bo jest na to czas w szkole średniej kiedy do matury przystępuje się poraz pierwszy, a jeżeli się nie powiedzie wtedy to jest na to 5 lat od tej pierwszej matury i trzeba zadeklarować chęć poprawiania. A jak jest czasowo z poprawkami to nie wiem, ale normalnie to najpierw jest matura podstawowa o 9:00(zazwyczaj), a o około 14:00 jest poziom rozszerzony, ale to tak jest na tej "pierwszej" niestety nie wiem jak to wygląda na poprawce kiedy się zdaje rok później.
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 23:09   #7
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Poprawianie matury za rok

UzależnionaOdSiebie, troszkę głupotki piszesz, albo ja Cie nie rozumiem.

Rzecz się dzieje następująco: do 30 września idzie się do swojej szkoły 'macierzystej' gdzie się chodziło przez poprzednie lata. Idzie się do dyrektorki/sekretariatu i mówi się: 'Chcę zaiste poprawiać egzamin dojrzałości mój, gdyż, azaliż poszedł on nie po myśli mej'. Dostajesz JESZCZE JEDNĄ deklarację maturalną, inną niz ta, którą się wypełniało przystępując do matury po raz pierwszy. Wypełniasz które przedmioty chcesz poprawiać a które pisać dodatkowo (przypominam, że przedmiotów dodatkowych czyli nieobowiązkowych w CAŁEJ SWOJEJ MATURALNEJ KARIERZE można zdawać tylko sześć i dowolną ilość razy, przed upływem pięciu lat od pierwszego matnaturalnego podejścia, poprawiać) Nie wiem czy napisałam jasno? Sześć przedmiotów dodatkowych (czyli takich poza podstawową matmą, językiem obcym i polskim) można mieć na świadectwie maturalnym. Poprawiać można dowolną ilość razy do PIĘCIU lat po przystąpieniu do matury po raz pierwszy. Po pięciu latach jeśli chce się poprawić, trzeba pisać TAKŻE przedmioty obowiązkowe.

Matury podstawowej oraz rozszerzonej z przedmiotu nieobowiązkowego nie da rady napisać, bo odbywają się w tym samym czasie. Tylko matury rozszerzone z przedmiotów obowiązkowych, gdzie podstawa jest wymagana do zdania matury, sa w innych godzinach.

Mam nadzieję, że mój wywód wam nieco rozjaśni
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 23:27   #8
UzaleznionaOdSiebie
Raczkowanie
 
Avatar UzaleznionaOdSiebie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Sądecczyzna bo uwielbiam, ale Kraków też piękny:)
Wiadomości: 336
Dot.: Poprawianie matury za rok

Może i faktycznie się mylę z tymi przedmiotami dodatkowymi i ich godzinami (różnica godzin jest faktycznie tylko w obowiązkowych) z tego co pamietam to tak nam mówiono w szkole średniej, że nie ma możliwości zmiany przy poprawkowej, chociaż prawie każdy nauczyciel mówił co innego hmmm...no nie wiem bo nie zdawałam tak, ale przepraszam autorkę, że wprowadzam w błąd.
__________________
studentka....



zmiany?....zmiany są zawsze dobre

Edytowane przez UzaleznionaOdSiebie
Czas edycji: 2011-08-24 o 23:29
UzaleznionaOdSiebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 23:38   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Poprawianie matury za rok

Cytat:
Napisane przez UzaleznionaOdSiebie Pokaż wiadomość
Jeżeli się POPRAWIA maturę za rok to pisze się te przedmioty dodatkowe, które wybrałaś teraz czyli wtedy kiedy przystępowałaś do matury poraz pierwszy. Z tego co się orietntuję to nie możesz wprowadzać zamian w deklaracji bo jest na to czas w szkole średniej kiedy do matury przystępuje się poraz pierwszy, a jeżeli się nie powiedzie wtedy to jest na to 5 lat od tej pierwszej matury i trzeba zadeklarować chęć poprawiania. A jak jest czasowo z poprawkami to nie wiem, ale normalnie to najpierw jest matura podstawowa o 9:00(zazwyczaj), a o około 14:00 jest poziom rozszerzony, ale to tak jest na tej "pierwszej" niestety nie wiem jak to wygląda na poprawce kiedy się zdaje rok później.
Ale pokręciłaś

Jeżeli się POPRAWIA maturę za rok to pisze się te przedmioty dodatkowe, które wybrałaś teraz czyli wtedy kiedy przystępowałaś do matury poraz pierwszy. Z tego co się orietntuję to nie możesz wprowadzać zamian w deklaracji bo jest na to czas w szkole średniej kiedy do matury przystępuje się poraz pierwszy
zacznijmy od tego, że autorka wszystkie przedmioty zdała, uzyskała te 30% ale chce poprawić wynik dla własnej satysfakcji, nie z przymusu. i chodzi to o biologię, przedmiot nieobowiązkowy.
i co, jakbym ja z dodatkowych miała fizykę, geografię i WOS, to jeśli chciałabym poprawić wynik z WOSu to fizyke i geo tez muszę jeszcze raz pisać? bo tak wynika z twoich słów, piszesz w liczbie mnogiej.
zmian do deklaracji nie może wprowadzić, to fakt, ale może złożyć drugą

A jak jest czasowo z poprawkami to nie wiem, ale normalnie to najpierw jest matura podstawowa o 9:00(zazwyczaj), a o około 14:00 jest poziom rozszerzony
autorka nie będzie pisać poprawki, autorka będzie pisać maturę 2012 w maju drugi raz będzie podchodzić do matury, bo ma na to ochotę
i te godziny które podałaś to tyczą się tylko języka polskiego, matematyki i języków obcych. pozostałe przedmioty np. biologia na róznych poziomach jest w tym samym czasie, dajmy na tym rozszerzenie o 9:00 i podstawa o 9:00.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 23:39   #10
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Poprawianie matury za rok

Cytat:
Napisane przez Ona xD Pokaż wiadomość
Za słabo w tym roku napisałam biologię(pp). Czy w przyszłym roku mogę pisać pp i pr z bioli?? Czy tylko któryś jeden? Nie orientuję się, więc proszę o konkretną odpowiedź.
Dzisiejsze zasady matur są takie, że z przedmiotów 'nieobowiązkowych' jak ktoś wcześniej napisał oba poziomy zaczynają się o tej samej godzinie tylko rozszerzony na dłuższy czas na egzamin.
I owszem możesz poprawiać - jeden z tych.

Ja poprawiałam tak w tamtym roku - możesz sobie zdawać również z innego przedmiodu nieobowiązkowego 'dopisać' mature z danego rozszerzenia.
np zdawałas biologie podstawową - to mozesz podchodzić do rozszerzonej.

Przecież przy poprawce to dostaje się całkiem inną deklarację dotyczącą podejścia do egzaminu maturalnego i z tego co ja miałam to jeżeli ktoś chce poprawiać mature to musi zgłosić się do dnia ostatecznej 'deklaracji' która chyba jest na początku lutego - ale nie wiem kiedy będzie to w następnym roku
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-08-24 o 23:41
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 10:54   #11
Ona xD
Raczkowanie
 
Avatar Ona xD
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ;]
Wiadomości: 429
Dot.: Poprawianie matury za rok

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Kurde, ale to jest wszystko dziwne.. Głupio, że nie mogę pisać obu poziomów.. I na co ja mam teraz się zdecydować :/ Jeśli wezmę pp to nie mam pewności, że napiszę go na minimum 80%, a jak wezmę pr to musiałabym napisać na jakieś 40-50%, a nie wiem czy przez rok dam rade tego wszystkiego się nauczyć :/ W ogóle nie miałam styczności z materiałem jaki obowiązuje na pr... I co ja mam zrobić? :/ Doradźcie
__________________
od 09.11.2012 nie prostuję włosów
Cel: Piękne długie włosy


Zaręczeni: 24.12.2012



Ona xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 12:26   #12
Flossy15
Rozeznanie
 
Avatar Flossy15
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 645
Dot.: Poprawianie matury za rok

Podpinam się pod forum, gdyż sama mam pytanie. W tym roku zdawałam angielski podstawowy (bo musiałam) i rozszerzony. Czy mogę za rok dopisać rosyjski podstawowy? Potrzebna mi na uczelnię tylko podstawa, a różnica w poziomach jednak jest.
Flossy15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 12:39   #13
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Poprawianie matury za rok

Cytat:
Napisane przez Flossy15 Pokaż wiadomość
Podpinam się pod forum, gdyż sama mam pytanie. W tym roku zdawałam angielski podstawowy (bo musiałam) i rozszerzony. Czy mogę za rok dopisać rosyjski podstawowy? Potrzebna mi na uczelnię tylko podstawa, a różnica w poziomach jednak jest.
Możesz.

Ona xD, wbrew pozorom biologia nie jest tak trudna. Ja uczyłam się tyle co do egzaminu z mikrobiologii i maturę z biologii zdałam wg mnie bardzo dobrze Ciężko jest spamiętać niektóre nazwy, ale być może jak zaczniesz się zajmować materiałem rozszerzonym to Cię to wciągnie i nie będzie tak ciężko z nauką. A rok na naukę starczy spokojnie, nie jest jednak tego tak dużo.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 15:05   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Poprawianie matury za rok

Cytat:
Napisane przez Ona xD Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Kurde, ale to jest wszystko dziwne.. Głupio, że nie mogę pisać obu poziomów.. I na co ja mam teraz się zdecydować :/ Jeśli wezmę pp to nie mam pewności, że napiszę go na minimum 80%, a jak wezmę pr to musiałabym napisać na jakieś 40-50%, a nie wiem czy przez rok dam rade tego wszystkiego się nauczyć :/ W ogóle nie miałam styczności z materiałem jaki obowiązuje na pr... I co ja mam zrobić? :/ Doradźcie
ale przed wprowadzeniem zmian na maturze w związku z obowiązkową matematyką też przecież nie można było zdawać obu poziomów (pewna jestem na 99%). także nie ma przeżywać po czymś, czego nie było.

PR na 40% to nie jest tak wiele, jeśli lubisz ten przedmiot to nadrobisz zaległości
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 15:21   #15
ana416
Grażynka od kota
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 383
Dot.: Poprawianie matury za rok

ja w rok nadrobilam 2 lata nie uczenia sie biologi w ogole a jeszcze materiał bierzący musialam opanowac. I co? da sie? da sie! co prawda miałam swieta babke od korków, no ale dałam rade ale chcacego nic trudnego a naprawde polecam pisac rozszerzenie, zawsze to sie korzystniej liczy. Zazwyczaj jakies dwa razy lapiej niz podstawa
ana416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 15:50   #16
IgnisDivine
Wtajemniczenie
 
Avatar IgnisDivine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 142
Dot.: Poprawianie matury za rok

Ana416 nie chodzi o to, żeby się przechwalać w jak krótkim czasie sie człowiek zdoła nauczyć materiału, bo nie każdy ma takie samo tempo przyswajania
Jedni szybciej, inni wolniej. Ty zrobiłaś dwa lata w rok, ktośtam dwa lata w trzy tygodnie a jeszcze komuś innemu na ogarnięcie dwuletniego materiału i dwa lata mało.

Autorko, jeśli uważasz, że biologia to przedmiot, który wchodzi Ci do głowy łatwo to proponuje rozszerzenie. Załatw sobie korki jeśli masz możliwość... Jeśli nie masz możliwości, ALBO masz motywację to systematyczna nauka samodzielna zdziała równie dużo Jeśli chcesz to napisz no mnie na priv, polecę Ci świetne repetytoria, które sama wykorzystywałam przygotowując się do rozszerzonej matury. Nie miałam ani jednego podręcznika i uczyłam się wyłącznie z tych repetytorów i zdałam bardzo dobrze, także są godne, moim zdaniem, polecenia
Jak się zaweźmiesz to to rozszerzenie zdasz dużo lepiej niż przypuszczasz... A przelicznik poziomu rozszerzonego jest ZNACZNIE korzystniejszy niż przelicznik podstawy, więc warto
__________________
Keep Calm and Pracuj Pracą


Wymiankowo wielkie!
IgnisDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 23:44   #17
ana416
Grażynka od kota
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 383
Dot.: Poprawianie matury za rok

Cytat:
Napisane przez IgnisDivine Pokaż wiadomość
Ana416 nie chodzi o to, żeby się przechwalać w jak krótkim czasie sie człowiek zdoła nauczyć materiału, bo nie każdy ma takie samo tempo przyswajania
Jedni szybciej, inni wolniej. Ty zrobiłaś dwa lata w rok, ktośtam dwa lata w trzy tygodnie a jeszcze komuś innemu na ogarnięcie dwuletniego materiału i dwa lata mało.
zadne przechwalanie. Jedynie chcialam zechecic autorke jednak do rozszerzenia bo jezeli posiada juz podstawy bo podeszla do matury podstawowej i ja zdała to powinna po przypomnieniu sobie(nadrobieniu tego co jest na rozszerzeniu) takze dac rade z pr bo jednak wystarczy cheć i determinacja i mozna osiagnac swoj cel. Raczej nie chodzi o predkosc przyswajania wiadomosci, wiedzialam czego chce i co mi jest potrzebne.
ana416 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 20:06   #18
Ona xD
Raczkowanie
 
Avatar Ona xD
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ;]
Wiadomości: 429
Dot.: Poprawianie matury za rok

Rozumiem. Wiem, że muszę się przyłożyć. Może jednak zdecyduję się na pr. Pójdę do mojej nauczycielki od biologii na korepetycje, jeśli się ona zgodzi oczywiście ;p Dziękuję za pomoc
__________________
od 09.11.2012 nie prostuję włosów
Cel: Piękne długie włosy


Zaręczeni: 24.12.2012



Ona xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.