Trądzik: Blizny, przebarwienia - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Pokaż wyniki sondy: CO wybraliście lub wybbralibyście na czerwone plamy po trądziku??(nie chodzi o dziury
laser 145 39,19%
oczyszczanie u kosmetyczki 43 11,62%
peeling 182 49,19%
Głosujący: 370. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-20, 08:43   #361
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Kremy do twarzy na przebarwienia

Używała któraś krem redukujący przebawienia skóry eucerin? Czy to dobre będzie na piegi?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 06:18   #362
paulinka3713
Raczkowanie
 
Avatar paulinka3713
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Szybko działająca maść na blizny

Możecie mi jakąś polecić? Zależy mi na tym, aby szybko działała i przynosiła duże efekty. Stosowałam maść Cepan i dla mnie, to się nie nadaje
__________________
Jeżeli ktoś twierdzi, że kobieta to słaba płeć, to niech spróbuje w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę
paulinka3713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 07:09   #363
GochaRozkocha
Raczkowanie
 
Avatar GochaRozkocha
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

z bliznami to raczej nie ma " szybko " niestety ;/ No scar jest podobno dobry ale potrzeba troszke czasu na efekty i jest to krem, a nie maść
__________________
Wszystko czego pragniesz jest w zasięgu Twojej ręki..

GochaRozkocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 09:15   #364
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

Czy taki maśći/kremy działają także na małe bliżny/ przebarwienia po krostkach ?
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 09:14   #365
GochaRozkocha
Raczkowanie
 
Avatar GochaRozkocha
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

na przebarwienia po krostkach mi pomaga pasta cynkowa ( nie masc..) na cala noc- punktowo! kilka dni i przebarwienia znikaja :P
__________________
Wszystko czego pragniesz jest w zasięgu Twojej ręki..

GochaRozkocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:10   #366
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

Cytat:
Napisane przez GochaRozkocha Pokaż wiadomość
na przebarwienia po krostkach mi pomaga pasta cynkowa ( nie masc..) na cala noc- punktowo! kilka dni i przebarwienia znikaja :P
Ogólnie dostępna w aptece? W jakiej cenie ?
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 18:16   #367
Bitt3rsweet
Raczkowanie
 
Avatar Bitt3rsweet
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

Maść cynkowa jest w chyba każdej aptece, kosztuje około 2 zł
Na głębsze blizny lepsze byłyby raczej peelingi np. kwasami.
__________________

Nie każ mi się zmieniać.

Pozwól mi być sobą.



Bitt3rsweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 22:34   #368
nitka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

Mi na blizny i przebarwienia pomaga skinoren dostepny w aptece bez recepty (ok30zl), ale niestety nie dziala on zbyt szybko. Jest dostepny w formie zelu i kremu - polecam krem, zelu nie uzywalam.
__________________
Odkrywam piękno swoich wad
nitka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:13   #369
Hellion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 18
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

Hehe, rozśmieszył mnie tytuł wątku. Na blizny nie podziała nic szybko. Wiele osób poleca kwas azelainowy, czyli wcześniej wspomniany Skinoren, ale jest wersja tańsza Acne Derm Co jeszcze... Krem z masy perłowej No Scar, inne silikonowe np Dermabliz. Żele rozjaśniające np z Neostraty (cena już znacznie wyższa). Plus cierpliwość, cierpliwość i sumienność!!!
__________________
Endżi
Hellion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 15:56   #370
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

niestety nie ma maści cud na blizny, a co pasty cynkowej, nie słyszałam by pomagała na przebarwienia.
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 22:46   #371
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

Polecam Revitol Scar Cream, piekielnie drogi, ale i piekielnie skuteczny. Używać należy 2 razy dziennie, efekty jak deklaruje producent po ok. 3 tygodniach. Na czerwone przebarwienia, blizny po trądziku i nie tylko trądziku.
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-20, 17:15   #372
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

jaka cena? i czy na recepte?
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 22:38   #373
Morelkowa
Raczkowanie
 
Avatar Morelkowa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: żel silikonowy na blizny Oceanic

Używam go na bliznę po wycięciu pieprzyka na plecach i działa poza tym dzięki konsystencji żelu silikonowego dobrze utrzymuje się tam gdzie ma dziłać i cena jest ok
Morelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:04   #374
lenaXX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kremy do twarzy na przebarwienia

Polecam krem Krem Eva Natura Herbal Garden z dziewanną. Krem jest bardzo odżywczy, ma optymalną konsystencję. Jest idealny na lato dzięki lekkości i szybkiemu wchłanianiu, ma przyjemny zapach ziół. Przystępna cena
lenaXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:55   #375
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

odradzam Revitol Scar Cream uzywam go i niedosc ze drogi jest to zero effektu. od tego dostalem zaczerwienionej skóry z wysypką a niejestm uczulonu na zaden ze skaldników. ogolnie niezadolowny jestm zero rezultatów 200 zeta przepadlo .dla mnie porażka ten krem odradzam
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:18   #376
GochaRozkocha
Raczkowanie
 
Avatar GochaRozkocha
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

Na blizny jest b. dobry AVILIN balsam prof. szostakowskiego !!
__________________
Wszystko czego pragniesz jest w zasięgu Twojej ręki..

GochaRozkocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:59   #377
SisiSzczyrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

Cześć wszytskim
tak czytam wasze posty i moze cos pomogę, wyprobujcie sobie Bio clinic na niedoskonalosci z oriflame, naparwde pomaga. Wiele osob sobie go chwalilo i postanowial tez zastosować. A probowalam juz wszytskiego....Uzywam od kilku dni a juz widze poprawę. jest to silny krem nie kazdemu moze odpowiadac. mam czerwone plamki po wypryskach i drobne podskorne pryszcze, ktore z czasem sie ujawniają. Krem ten powoduje ze wszytsko pomalu znika i blednie, ma wlasciwosci zluszczajace.
SisiSzczyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 19:44   #378
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

witam.GochaRozkocha wydjae mi sie całkiem całkiem ten balsam ale mi niepomoże ja mam blizny po opercji i efekt bedzie słaby jesli revital nieporadził sobie to balsam tez nieda rady.wogole masci kremy itp sa daremne niema co ukrywać.podobmnie SisiSzczyrk zapewne dobrej fiormy jest ten bio ... ale ja juz niemma sił do tych wszytskich kremików i maści .tzreba bedzie wziasc sie za kremy silikonowe wydaja sie być obiecujace.
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 01:38   #379
anita9005
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 607
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

dziewczyny jaki krem na blizny poleciły byście mi na bliznę po szwach na czole?
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post30116763

Na propozycje wymianek odpisuj w moim profilu - nie śledzę na bieżąco profili z wymiankami.
anita9005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 22:27   #380
Dorotka1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Hej, od dłuższego czasu śledzę różne informacje na temat blizn i przebarwień , mam dość spory problem jak dla mnie , bo miałam naprawdę ładną buzię i cerę,ale od kilku miesięcy stało się masakrycznie .
Mam na policzkach ślady , szczerze mówiąc nie pamiętam czy po trądziku,ale na pewno,bo po czym innym , sa to ślady gładkie , mam gładką skórę , ale sa one koloru takiego czerwonego,czasem lekko fioletowego , i w niektórych miejscach są malutkie wgłębienia <ślady> rozważałam uczulenie , ale dermatolog od razu stwierdził,że to trądzik , szczerze mówiąc wkurzyło mnie to, bo mógłby poważniej podejść do tego .
Byłam u dermatologa, polecił mi lek,który miał dużo skutków ubocznych,więc odmówiłam go . Używałam maści "contractubex" używałam ją z 3 tygodnie , wiem ze to mało ale nie widziałam,żadnej poprawy ;/ byłam kilka razy na mikrodermabrazji i mezoterapii bezigłowej , ale to również nie dało mi jakieś nadziei , naprawdę próbowałam już rożnych pilingów , kremów, maseczek, jakiś maseczek domowych robót , cytryny . Ale to naprawdę nic nie daje ;( Co mogę spróbować , żebym znów mogła mieć ładną buzię
Proszę pomóżcie !
Dorotka1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 11:20   #381
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Dorotka1996, Ty chyba jeszcze nie bardzo rozumiesz czym jest trądzik i jak się go leczy
Co masz na myśli pisząc, że Dermatolog powinien poważniej podejść do tego? Stwierdził trądzik, powiedział jaki rodzaj?
Chciał wypisać lek, ale jaki? antybiotyk, retinoid? i o jakich skutkach ubocznych mówił?

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego lekarza, to go zmień. Zaczerpnij wiedzy od następnego, zacznij czytać forum, pod kontem odpowiedniej pielęgnacji, bo to co teraz robisz, może mieć opłakane skutki w przyszłości.
Mikrodermabrazje oraz mezoterapie np. stosować można pod warunkiem wyleczenia każdego stanu zapalnego na buzi, w przeciwnym razie rozniesiesz sobie to w inne miejsca.

Pozdrawiam
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:05   #382
Dorotka1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Z tego co pamiętam to był to antybiotyk , ale nie pamiętam jego nazwy , skutki uboczne to : wypadanie włosów, ból stawów, mięśni, pleców, zapalenie spojówek , sucha skóra , 0 słońca , było tego naprawdę sporo .
Jeżeli chodzi o dermatologa to nawet do końca nie obejrzał mojej buzi, tylko od razu wyskoczył z tym lekiem . A czy nie ma jakiejś maści,która pomoże w zachodzeniu tych bliznek i przebarwień ? Jest więcej przebarwień , blizny są niewielkie .
Pozdrawiam !
Dorotka1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:56   #383
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Dorotka1996 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to był to antybiotyk , ale nie pamiętam jego nazwy , skutki uboczne to : wypadanie włosów, ból stawów, mięśni, pleców, zapalenie spojówek , sucha skóra , 0 słońca , było tego naprawdę sporo .
Jeżeli chodzi o dermatologa to nawet do końca nie obejrzał mojej buzi, tylko od razu wyskoczył z tym lekiem . A czy nie ma jakiejś maści,która pomoże w zachodzeniu tych bliznek i przebarwień ? Jest więcej przebarwień , blizny są niewielkie .
Pozdrawiam !

No tak, czyli standard Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość i najlepiej w internecie poszukać odpowiedniego lekarza najpierw, ewentualnie podpytać wśród znajomych i rodziny.

Te wszystkie objawy o jakich piszesz, kojarzą mi się tylko z izotekiem, chociaż nie wiem jaki lekarz na 'dzień dobry' wypisałby recepte na ten lek ...

Co do maści, oczywiście jest do wyboru do koloru, większość na receptę niestety :P
A z takich które możesz od razu kupić to np. skinoren, punktowo na noc + coś nawilżającego, ale nie tłustego na rano. Buzie myj delikatnymi żelami, dla skóry bardzo wrażliwej. Unikaj drogeryjnych cud produktów, zwracaj uwagę na to co jesz i jak najbardziej sprawdzaj domowe sposoby pozbycia się tego dziadostwa

Jeśli masz ochotę na wizytę u kosmetyczki to polecam, peeling migdałowy lub mocniejszy glikolowy - mnie ten drugi sprawdza się świetnie na przebarwienia oraz blizny, chociaż nie należy do specjalnie przyjemnych. Myślę, że twoje blizny są jeszcze dość świeżę, więc działaj - Nie napisałaś ile masz lat i od jak dawna problem ze skórą

A już tak przede wszystkim cierpliwość, cierpliwość oraz systematyczność. Niestety, tego nie da się wyleczyć w ciągu paru dni, czy czasami miesięcy. Potrzeba czasu i dużo Twojej pracy.
Roo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 21:15   #384
Dorotka1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Nie do końca jestem pewna czy był to "izotek" Mam 16 lat, problemy z cerą mam od jakiś 7 miesiąec, na początku nie było to nic niepokojącego, dopiero po 2 miesiącach , może mniej . Nie daje już sobie z tym rady , próbuje wszystkiego, jestem załamana .
Oczywiście gdy mam makijaż jest dobrze, ale chciałabym mieć ładną cerę i bez makijażu ..

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Ja nie mam trądziku typu krosty na twarzy , ja mam bardziej takie przebarwienia i ślady na twarzy, które są dołujące Jak już mówiłam , pod makijażem nie widać,ale gdy zmyję makijaż,zastanawiam się dlaczego tak mi się stało To naprawdę w jakimś stopniu mnie dobija ;(
Dorotka1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 11:17   #385
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269
Blizny potrądzikowe na całym ciele + trądzik

Witam!
Od 12 lat walczę z trądzikiem, byłam u kilkunastu dermatologów, w końcu stwierdziłam, że o taka moja uroda Problemem są jednak blizny, które robią mi się od byle czego (tj pryszcze, zadrapania itp.), najgorzej jest z udami, pośladkami (wrastające włoski, peelingi nie pomagają), ramionami. Moja skóra wygląda jak przeźroczysta, a te przebarwienia są sino-czerwone. Co gorsza, pryszczy co raz więcej, już nad pośladkami, na, brzuchu się pojawiają. Dodam że jestem 1,5 roku po porodzie a te nasilenia nastąpiły właśnie po nim (po ok. 4 miesiącach). Znów odwiedziłam dermatologa, stwierdził że zapalenie okołomieszkowe, coś przepisał, nie pomogło a jeszcze bardziej wysuszyło skórę.

Zastanawia mnie czy zabiegi kwasami na trądzik i blizny mają sens, czy w ogóle ma coś sens, ale nie mogę bezczynnie patrzeć jak moja skóra staje się co raz brzydsza. Nie stać mnie na lasery, czy regularne wizyty u kosmetyczki. Max mogę wydać 500 zł na serię zabiegów, ale na te wszystkie partie ciała tyle nie wystarczy. Jest jakaś alternatywa?
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 21:10   #386
MalyKtos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: Blizny potrądzikowe na całym ciele + trądzik

Na blizny potrądzikowe (na twarzy) polecam Dermatix cena około 120 zł. działa bo sam stosuje : )
MalyKtos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 18:33   #387
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Szybko działająca maść na blizny

zastosuj laser frakcyjny re re store. krmey duzo niepomagaja,a jak juz to silikonowy plaster kup sobie.
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 12:59   #388
bejbiko21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3
Dot.: Przebarwienia na twarzy

Ja mam plamy na twarzy symetrycznie rozlożone zdiagnozowane jako ostuda. Nic nie pomagało nawet laser u kosmetyczki. W zeszłym roku ściągnęłam krem z kwasem hydrachinionowym ponieważ w Polsce się go nie sprzedaje. Kwas mial 4%. Pomogło. Skóra złuszczyła się kilkakrotnie. Plamy po 5 tygodniach zniknęly. W tym roku pojawiły się ale bledsze. Moja mama przywiozła mi znowu taki krem tylko juz trzy cztery tubki zebym miała na zapas. Jednak on jest bardzo wydajnu 9i dwie chce sprzedać. termin ważności do 2015 roku.

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2014-02-06 o 22:03 Powód: Usunięcie adresu email, próba sprzedaży.
bejbiko21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 14:37   #389
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Przebarwienia na twarzy

kup sobie acne derm na przebarwienia i stosuj min. 2 mies. dla dobrych efektów koszt to okolo 21 zł
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 20:41   #390
urwisek
Raczkowanie
 
Avatar urwisek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 269
Dot.: Blizny potrądzikowe na całym ciele + trądzik

Tak, sama twarz 120 zł, a gdzie tam reszta ciała? Twarz jeszcze przypudruje jakby coś, a cało to już nie bardzo.
__________________
jestem kobietą
urwisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 09:04:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.