Strzelanie bez ostrzeżenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-23, 08:37   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997

Strzelanie bez ostrzeżenia


http://wiadomosci.onet.pl/2013561,11,item.html

W skrócie - obecnie policja przed strzałem do człowieka strzela ostrzegawczo w powietrze. Po zmianie - nie będzie strzału ostrzegawczego. Co myślicie?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 08:54   #2
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

"Mundurowy po okrzyku określającym formację, np. "policja" i ostrzeżeniu "stój bo strzelam" będzie mógł od razu otworzyć ogień w stronę przestępcy, który nie podporządkuje się jego poleceniom. Okazało się bowiem, że często strzał ostrzegawczy przynosił więcej szkody niż pożytku. "
Jeśli tak, to niech zrezygnują. Nie wiem, co dałby taki strzał ostrzegawczy, skoro krzyczą ostrzegawczo, a opryszek zwiewa dalej. Po strzale ostrzegawczym chyba by się nie zatrzymał ze strachu
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 09:03   #3
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Ostrzegają "stój bo strzelam". Jeśli ktoś nie podporządkuje się, niech strzelają.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 09:42   #4
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Szkoda, ze nie napisali dlaczego przynosi wiecej szkody niz pozytku, bo nie bardzo rozumiem.
W tym sensie, ze przestepca dopiero zdawal sobie sprawe ze naprawde jest niebezpiecznie, i zwiewal?
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 09:48   #5
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez magd00sinek Pokaż wiadomość
Szkoda, ze nie napisali dlaczego przynosi wiecej szkody niz pozytku, bo nie bardzo rozumiem.
W tym sensie, ze przestepca dopiero zdawal sobie sprawe ze naprawde jest niebezpiecznie, i zwiewal?
Może w tym czasie kiedy policjant strzelał w powietrze, zbieg zdarzył uciec, bo miał więcej czasu ?
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 10:42   #6
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Może w tym czasie kiedy policjant strzelał w powietrze, zbieg zdarzył uciec, bo miał więcej czasu ?
A może przestępca zdążył oddać strzał w stronę policjanta?
Napisali by do końca o co chodzi. A tak to nie mam zdania w tym temacie...
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:42   #7
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Ja uważam że to dobrze. Skoro ostrzegają werbalnie, to szansa zareagowania w sposób właściwy bez narażania życia jest. A sądzę, że konieczność oddawania strzałów ostrzegawczych mogła utrudniać policjantom pracę, i być może zwiększać zagrożenie ze strony przestępcy (który strzałów ostrzegawczych oddawać przecież nie musi).
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 11:43   #8
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez magd00sinek Pokaż wiadomość
Szkoda, ze nie napisali dlaczego przynosi wiecej szkody niz pozytku, bo nie bardzo rozumiem.
W tym sensie, ze przestepca dopiero zdawal sobie sprawe ze naprawde jest niebezpiecznie, i zwiewal?
Wydaje mi sie ze moze chodzic o:
-koszta, to sie wydaje ale jak polica mnustwo razy musi strzelic ostrzegawczo a potem i tak strzela do zbiega , to te kule sie marnuja.Wiec na tym naprawde mozna juz duzo zaoszczedzic.

-niebezpieczenstwo , nie wierze w to ze np policjant goni zbiega i ze ten strzal ostrzegawczy wykonuje na oslep w biegu, bo czyms takim to mozna krzywde zrobic.Wystraczy ze bedzie to np jakies osiedle pelne blokow , a w oknach ludzie, mozna kogos postrzelic.
Wydaje mi sie ze taki policant musi sie upewnic czy wykonany przez niego strzal ostrzegawczy bedzie bezpieczny.
Rownie dobrze strzal ostrrzegawczy wykonywany w powietrze moze trafic w jakis slup wyskiego napiecia itd

-tak jak juz pisalam , mysle ze taki policant musi sie upewnic czy strzal ostrzegawczy bedzie bezpieczny , to znowu laczy sie z czasem.Zbieg zyskuje w tym czasie pare sekund dla siebie i kto wie czy te pare sekund nie pomoze mu uciec.

- po za tym zbieg podczas tego strzalu ma szanse na wykonanie ruchu czyli np strzalu w policjanta.

Nie wiem czy to co napisalam pokrywa sie z prawda , bo nie znam sie na tym. Tak bynamniej moja wobraznia to widzi.

Teraz tak sobie mysle jeszcze - policjant wykonuje strzal do gory , no ok a co sie dzieje z ta kula , ona poleci do gory , ale wkoncu musi spasc ... czy taka kula juz spadajaca moze rowniez skrzywdzic kogos?... nie mam pojecia z jaka sila ona spada itd... byc moze rowniez moze dokonac jakis szkod.
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:55   #9
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Miałam okazje widzieć policję w akcji. Była już noc, lato. Podjechaliśmy na parking, który graniczy z dość dużym placem i akurat zaczął się pościg. Trwało to kilka sekund. Koło nas wyskoczył policjant z nieoznakowanego samochodu, a samochód pojechał dalej z dużą prędkością okrążając budynek by zablokować przejście z drugiej strony. Policjant, który wysiadł zaczął pościg w pewnym momencie krzyknął "stój, bo strzelam", STANĄŁ, oddał strzał w powietrze i znowu zaczął biec w kierunku podejrzanego, akurat w tym wypadku po oddaniu strzału ostrzegawczego podejrzany padł na ziemie. Był to jakiś młody chłopak. Policjant zakuł go w kajdanki, trzepnął go po uszach i powiedział: "zwariowałeś, mogłem cię zabić".
W tym przypadku strzał ostrzegawczy był po prostu skuteczny, ale przecież nie zawsze policja ma do czynienia z początkującymi, w niektórych przypadkach strzał ostrzegawczy to strata cennego czasu.
Jestem "ZA".
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 12:22   #10
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez rimlora Pokaż wiadomość
(...)czy taka kula juz spadajaca moze rowniez skrzywdzic kogos?... nie mam pojecia z jaka sila ona spada itd... byc moze rowniez moze dokonac jakis szkod.
Oglądałam kiedyś program popularnonaukowy (bodajże Pogromcy mitów), w którym zostało udowodnione, że spadająca kula nie ma prawa zabić, ale zranić może (o ile mnie pamięć nie myli).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 12:32   #11
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

taki okrzyk "stoj bo strzelam" troche jest smieszny. Wychodziloby, ze policjant nie potrafi strzelac do celu ruchomego i prosi osobe o zatrzymanie sie, zeby mu bylo lepiej trafic nie mniej jednak, strzal ostrzegawczy nie jest potrzebny. Raz ze policja traci czas, ktos w tym czasie zdazy zwiac bo wie ze to TYLKO strzal ostrzegawczy, dwa, chyba im chodzi tez moze o koszty. Chociaz troche to smieszne, bo AZ tak wiele razy to nie strzelaja, musza sie tlumaczyc z kazdego wystrzelonego naboju. Powinni wprowadzic uzycie taserow.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 12:46   #12
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Mam mieszane uczucia.

Rozumiem argumenty o bezpieczeństwie, oszczędzaniu czasu itd., ale mimo wszystko uważam, że użycie broni przeciwko człowiekowi powinno być naprawdę ostatecznością.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 12:55   #13
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość
Mam mieszane uczucia.

Rozumiem argumenty o bezpieczeństwie, oszczędzaniu czasu itd., ale mimo wszystko uważam, że użycie broni przeciwko człowiekowi powinno być naprawdę ostatecznością.
a co zamiast broni?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:08   #14
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
a co zamiast broni?
srodek usypiajacy? taki ktory zaczyna dzilac w bardzo szybkim tempie..
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:20   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;13387648]http://wiadomosci.onet.pl/2013561,11,item.html

W skrócie - obecnie policja przed strzałem do człowieka strzela ostrzegawczo w powietrze. Po zmianie - nie będzie strzału ostrzegawczego. Co myślicie?[/QUOTE]

W teorii wszystko fajnie, ale biorac pod uwage przypadki typu "policjant padajac oddal strzal ostrzegawczy w powietrze, ktory zranil jedna osobe w udo" (btw. to jest autentyk) i to, ze jakas czesc osob w mundurach ma rozmaite niezdrowe ciagatki i w ogole dawac im bron ostra to jak malpkom brzytwy, to znajac zycie skonczy sie to jakimis niepotrzebnymi ofiarami smiertelnymi.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-07-23 o 13:22
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:33   #16
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
taki okrzyk "stoj bo strzelam" troche jest smieszny. Wychodziloby, ze policjant nie potrafi strzelac do celu ruchomego i prosi osobe o zatrzymanie sie, zeby mu bylo lepiej trafic nie mniej jednak, strzal ostrzegawczy nie jest potrzebny. Raz ze policja traci czas, ktos w tym czasie zdazy zwiac bo wie ze to TYLKO strzal ostrzegawczy, dwa, chyba im chodzi tez moze o koszty. Chociaz troche to smieszne, bo AZ tak wiele razy to nie strzelaja, musza sie tlumaczyc z kazdego wystrzelonego naboju. Powinni wprowadzic uzycie taserow.
Srubka, masz trochę racji - to powiedzonko, jest niestylistyczne Powinno być "Stój, bo strzelę!". No ale pewnie w biegu łatwo pogubić język, więc tak się przyjęło. Jeszcze by nam się policjanci zastanawiali i w czasie akcji odmieniali przez osoby i czasy czasownik "strzelać"

Jestem jak najbardziej za. Zresztą jak za wszystkimi radykalnymi metodami. Mamy za miękką policję w Polsce. Ale to też wina ludzi, bo gdy widzą ostrą akcję, zaraz podnoszą się głosy "policja to bandyci, brutale" itp.
Ostatnio byłam świadkiem końca pościgu za pijanym kierowcą. Obyło się bez strzałów, ale uciekinier tak się wyrywał i kopał, podczas gdy policjanci próbowali go unieruchomić, że uderzył głową o krawężnik (dodam, że tak bardzo się szamotał, że najpierw nie mogli go wytargać z auta, a potem niemalże latał w powietrzu). Przyjechała erka, opatrzyli go, a tłum gapiów skandował, że omal go nie zabili, a na drugi dzień na komendę posypały się telefony typu: "będę zeznawać, bo widziałem jak potraktowali tego biednego (!) człowieka". Zapomnieli, że facet miał 2 promile, pruł przez pół miasta samochodem i po drodze mógł zabić wiele osób (na szczęście tylko lekko potrącił rowerzystę).
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:47   #17
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W teorii wszystko fajnie, ale biorac pod uwage przypadki typu "policjant padajac oddal strzal ostrzegawczy w powietrze, ktory zranil jedna osobe w udo" (btw. to jest autentyk) i to, ze jakas czesc osob w mundurach ma rozmaite niezdrowe ciagatki i w ogole dawac im bron ostra to jak malpkom brzytwy, to znajac zycie skonczy sie to jakimis niepotrzebnymi ofiarami smiertelnymi.
cała Twoja wypowiedź jest bezsensu , że niby policji nie dawać broni ? Bo ktoś tam ma ,,niezdrowe ciągoty,, (swoją droga ciekawe spostrzeżenie, nie ma co ) kto ją niby może mieć jak mnie oni?
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:50   #18
Reijel
Wtajemniczenie
 
Avatar Reijel
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Włóczkowo
Wiadomości: 2 369
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
a co zamiast broni?
Nie twierdzę, że należy wyeliminować broń i czymś ją zastąpić. Uważam, że obecny przepis o strzale ostrzegawczym nie jest na tyle złym pomysłem, by go zmieniać.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W teorii wszystko fajnie, ale biorac pod uwage przypadki typu "policjant padajac oddal strzal ostrzegawczy w powietrze, ktory zranil jedna osobe w udo" (btw. to jest autentyk) i to, ze jakas czesc osob w mundurach ma rozmaite niezdrowe ciagatki i w ogole dawac im bron ostra to jak malpkom brzytwy, to znajac zycie skonczy sie to jakimis niepotrzebnymi ofiarami smiertelnymi.
Jakkolwiek nie szafuję tak lekko określeniami (), zgadzam się z pogrubionym.
Reijel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:51   #19
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej za. Zresztą jak za wszystkimi radykalnymi metodami. Mamy za miękką policję w Polsce. Ale to też wina ludzi, bo gdy widzą ostrą akcję, zaraz podnoszą się głosy "policja to bandyci, brutale" itp.
Uwazam wrecz przeciwnie - sa brutalni, szczegolnie wobec tzw. szarego czlowieka. Moze w przypadku np. takiej Magdalenki to i sa zbyt miekcy, ale wg mnie nie w podejsciu do przecietnych osob.

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
cała Twoja wypowiedź jest bezsensu ,


Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
że niby policji nie dawać broni ? Bo ktoś tam ma ,,niezdrowe ciągoty,, (swoją droga ciekawe spostrzeżenie, nie ma co ) kto ją niby może mieć jak mnie oni?
Nie, ze nie niby powinny byc procedury, majace zapobiec naduzywaniu/niewlasciwemu uzywaniu danych progreatyw. Tlucz ile chcesz, taka prawda, ze mnostwo osob w mundurach leczy swoje kompleksy przez "poczucie wladzy"
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 13:53   #20
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Srubka, masz trochę racji - to powiedzonko, jest niestylistyczne Powinno być "Stój, bo strzelę!". No ale pewnie w biegu łatwo pogubić język, więc tak się przyjęło. Jeszcze by nam się policjanci zastanawiali i w czasie akcji odmieniali przez osoby i czasy czasownik "strzelać"

Jestem jak najbardziej za. Zresztą jak za wszystkimi radykalnymi metodami. Mamy za miękką policję w Polsce. Ale to też wina ludzi, bo gdy widzą ostrą akcję, zaraz podnoszą się głosy "policja to bandyci, brutale" itp.
Ostatnio byłam świadkiem końca pościgu za pijanym kierowcą. Obyło się bez strzałów, ale uciekinier tak się wyrywał i kopał, podczas gdy policjanci próbowali go unieruchomić, że uderzył głową o krawężnik (dodam, że tak bardzo się szamotał, że najpierw nie mogli go wytargać z auta, a potem niemalże latał w powietrzu). Przyjechała erka, opatrzyli go, a tłum gapiów skandował, że omal go nie zabili, a na drugi dzień na komendę posypały się telefony typu: "będę zeznawać, bo widziałem jak potraktowali tego biednego (!) człowieka". Zapomnieli, że facet miał 2 promile, pruł przez pół miasta samochodem i po drodze mógł zabić wiele osób (na szczęście tylko lekko potrącił rowerzystę).
Kompletnie sie z tym nie zgadzam. Wszytko zalezy od danego policanta, charakteru.Mase osob wogole nie nadaje sie do tej pracy .
Znam przypadek gdzie pijany kierowca rowniez uciekal przed policja , wkoncu wjechal w jakies pole i wyladowal w jakis krzakach. Wyszedl z samochodu , przylozyl rece do auta i mowil ze sie poddaje . Skonczylo sie to tym ze dostal tak od policjantow ze wstac z ziemi nie mogl.
Wiec sama widzisz sa rozne przypadki.
A uzycie niepotrzebnie palki przez policantow widzilam mase razy , gdzie zastosowano ja zamiast mandatu za picie w miejscu publicznym.
Wiec z ta miekka policja sie kompletnie nie zgadzam.
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:56   #21
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość
Mam mieszane uczucia.

Rozumiem argumenty o bezpieczeństwie, oszczędzaniu czasu itd., ale mimo wszystko uważam, że użycie broni przeciwko człowiekowi powinno być naprawdę ostatecznością.
no i jest ostatecznością, jest tyle obostrzeń co do tego kiedy policjant może użyc broni, a nawet jak użyje to jest dokładnie sprawdzane czy miał prawo jej użyć.


Wyrak, weź se coś na nerwy i na wstrzymanie, policjant (cokolwiek byś na ten temat nie powiedział) to też człowiek i te Twoje jazdy na nich są lekko przesadne. Taka formacja jak Policja musi byc, czy się to Tobie podoba czy nie, jasne, niektórzy woleliby chodzić na ustawki bez groźby rozpędzenia ich przez policjantów ale wiesz co, to margines.

Jeśli chodzi o tzw "strzał ostrzegawyczy" to nie wiem dokładnie jaki byłyby sens zniesienia tego przepisu, jakie są dokłądnie argumenty, więc zdania nie mam.

A jesli chodzi o policję, to miałam z nimi do czynienia wiele i osobiście bardzo sobie chwalę, pomogli.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-07-23 o 13:59
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:00   #22
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Jestem "ZA".
Dodam do tego, co napisałam...
Jestem za, ale pod warunkiem zwiększenia ilości wizyt policjantów w strzelnicy i obowiązkowo strzelanie z ostrej amunicji, a nie na sucho!
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:08   #23
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
i

Nie, ze nie niby powinny byc procedury, majace zapobiec naduzywaniu/niewlasciwemu uzywaniu danych progreatyw. Tlucz ile chcesz, taka prawda, ze mnostwo osob w mundurach leczy swoje kompleksy przez "poczucie wladzy"
dziwny jesteś,

Strzelanie bez ostrzeżenia , jakoś mnie to nie razi , niech strzelają, każdy rozumny człowiek na ostrzeżenie słowne zareaguje a jeśli nie ... trudno.
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:15   #24
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
dziwny jesteś,

Strzelanie bez ostrzeżenia , jakoś mnie to nie razi , niech strzelają, każdy rozumny człowiek na ostrzeżenie słowne zareaguje a jeśli nie ... trudno.
Tylko jaka jest pewnosc ze policjant wogole zaczeka na reakcje zbiega.
Wiesz moze to byc na zasadzie : ,,stoj bo strzelam!" i ,,bum" automatycznie strzal , nie patrzac na to wogole czy zbieg zatrzymuje sie czy biegnie dalej...
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:19   #25
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Wyrak, weź se coś na nerwy i na wstrzymanie, policjant (cokolwiek byś na ten temat nie powiedział) to też człowiek i te Twoje jazdy na nich są lekko przesadne. Taka formacja jak Policja musi byc, czy się to Tobie podoba czy nie, jasne, niektórzy woleliby chodzić na ustawki bez groźby rozpędzenia ich przez policjantów ale wiesz co, to margines.
Luba, ale o jakich nerwach mowisz? Czy napisalem, ze tej formacji ma nie byc ? Wg mnie tak to wyglada - brak profesjonalizmu, brutalnosc, opieszalosc, poczucie wladzy zamiast sluzby spolecznej itd. Mozesz sie z tym nie zgadzac, ale tak ja to widze. Jesli chcesz postrzegac to jako - jazdy, coz, Twoj wybor; mi wystarcza przypadki typu - postrzelil w udo podczas strzalu ostrzegawczego w powietrze.

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
dziwny jesteś,
Wow, porazajaca glebia argumentacji.

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
Strzelanie bez ostrzeżenia , jakoś mnie to nie razi , niech strzelają, każdy rozumny człowiek na ostrzeżenie słowne zareaguje a jeśli nie ... trudno.
Pewnie, az tego ostrzezenia werbalnego nagle nie bedzie, bo im sie zapomni, albo uzyja ostrej broni w zupelnie nieuzasadnionym przypadku itd.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:24   #26
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wg mnie tak to wyglada - brak profesjonalizmu, brutalnosc, opieszalosc, poczucie wladzy zamiast sluzby spolecznej itd.
A nie masz na myśli przypadkiem amerykańskiej policji? Nie... tak tylko pytam, bo tak mi się skojarzyło Ale ja to się naoglądałam filmików o brutalnej policji w ósa, więc skrzywienie mam
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:33   #27
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość


Wow, porazajaca glebia argumentacji.

Pewnie, az tego ostrzezenia werbalnego nagle nie bedzie, bo im sie zapomni, albo uzyja ostrej broni w zupelnie nieuzasadnionym przypadku itd.
a co mam argumentować ? Twoje wypociny na temat policji ?
ta zapomni się , raczej ten przepis nie sprawi , że nagle zaczną używać broni w nieuzasadnionym przypadku
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 15:06   #28
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
taki okrzyk "stoj bo strzelam" troche jest smieszny. Wychodziloby, ze policjant nie potrafi strzelac do celu ruchomego i prosi osobe o zatrzymanie sie, zeby mu bylo lepiej trafic


http://demotywatory.pl/37453/Stoj-bo-strzelam
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 15:15   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
A nie masz na myśli przypadkiem amerykańskiej policji? Nie... tak tylko pytam, bo tak mi się skojarzyło Ale ja to się naoglądałam filmików o brutalnej policji w ósa, więc skrzywienie mam
Smichy hihy, ale - amerykanska policja a polska - niebo a ziemia, naprawde. Filmiki filmikami, a rzeczywistosc rzeczywistoscia

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
a co mam argumentować ? Twoje wypociny na temat policji ?
Wypociny, dziwny jestem itd. itp. Tak, masz argumentowac, dlaczego nie mam racji, dlaczego sie zdarzaja wypadki, ktore nigdy nie powinny miec miejsca, dlaczego mundurowi maja opinie brutalnych i niepofesjonalnych. Tyle, ze Ty zadnych argumentow nie masz i tworzysz wlasnie "wypociny" siegajac po plytka ironie. Masz cos konkretnego do powiedzenia? Ja podalem argumenty, dlaczego uwazam, ze to jest zly pomysl, a Ty sie ograniczasz jedynie do plytkich prob wysmiewania, kto tu jest smieszny?

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
ta zapomni się , raczej ten przepis nie sprawi , że nagle zaczną używać broni w nieuzasadnionym przypadku
Wg mnie zdecydowanie zwiekszy to prawdopodobienstwo takich zaniedban i naduzyc.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 15:28   #30
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Strzelanie bez ostrzeżenia

Cytat:
Napisane przez rimlora Pokaż wiadomość
srodek usypiajacy? taki ktory zaczyna dzilac w bardzo szybkim tempie..
i strzelac jak na polowaniu?

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
Srubka, masz trochę racji - to powiedzonko, jest niestylistyczne Powinno być "Stój, bo strzelę!". No ale pewnie w biegu łatwo pogubić język, więc tak się przyjęło. Jeszcze by nam się policjanci zastanawiali i w czasie akcji odmieniali przez osoby i czasy czasownik "strzelać"

Jestem jak najbardziej za. Zresztą jak za wszystkimi radykalnymi metodami. Mamy za miękką policję w Polsce. Ale to też wina ludzi, bo gdy widzą ostrą akcję, zaraz podnoszą się głosy "policja to bandyci, brutale" itp.
Ostatnio byłam świadkiem końca pościgu za pijanym kierowcą. Obyło się bez strzałów, ale uciekinier tak się wyrywał i kopał, podczas gdy policjanci próbowali go unieruchomić, że uderzył głową o krawężnik (dodam, że tak bardzo się szamotał, że najpierw nie mogli go wytargać z auta, a potem niemalże latał w powietrzu). Przyjechała erka, opatrzyli go, a tłum gapiów skandował, że omal go nie zabili, a na drugi dzień na komendę posypały się telefony typu: "będę zeznawać, bo widziałem jak potraktowali tego biednego (!) człowieka". Zapomnieli, że facet miał 2 promile, pruł przez pół miasta samochodem i po drodze mógł zabić wiele osób (na szczęście tylko lekko potrącił rowerzystę).
zgadzam sie ludzie najpierw wymagaja, zeby policja pilnowala porzadku, jak sie cos dzieje, to jecza, dlaczego ta policja nic nie robi, a jak cos zaczna robic, to sie zbierze czesc ludziskow i zaczyna wycie, ze przeciez jacy oni brutalni. Moim skromnym zdaniem policja powinna wziac sie za siebie, nie srac sie z osobami, ktore nieprzestrzegaja prawa, jak trzeba to strzelac, jak trzeba to zlac po gebie

Cytat:
Napisane przez Reijel Pokaż wiadomość
Nie twierdzę, że należy wyeliminować broń i czymś ją zastąpić. Uważam, że obecny przepis o strzale ostrzegawczym nie jest na tyle złym pomysłem, by go zmieniać.



Jakkolwiek nie szafuję tak lekko określeniami (), zgadzam się z pogrubionym.
a moim zdaniem faktycznie moga go wycofac. Jesli ktos na widok policji ucieka, to wiadomo, ze ma cos na sumieniu. Nikt normalny nie zwiewa, gdy widzi policjanta. A taki strzal ostrzegawczy to jest niepotrzebny jak sie komus nalezy to i strzal powinien otrzymac dlatego jakby wprowadzili tesery byloby lepiej. Dostalby elektryczny prezent i by siedzial cicho

Cytat:
Napisane przez rimlora Pokaż wiadomość
Kompletnie sie z tym nie zgadzam. Wszytko zalezy od danego policanta, charakteru.Mase osob wogole nie nadaje sie do tej pracy .
Znam przypadek gdzie pijany kierowca rowniez uciekal przed policja , wkoncu wjechal w jakies pole i wyladowal w jakis krzakach. Wyszedl z samochodu , przylozyl rece do auta i mowil ze sie poddaje . Skonczylo sie to tym ze dostal tak od policjantow ze wstac z ziemi nie mogl.
Wiec sama widzisz sa rozne przypadki.
A uzycie niepotrzebnie palki przez policantow widzilam mase razy , gdzie zastosowano ja zamiast mandatu za picie w miejscu publicznym.
Wiec z ta miekka policja sie kompletnie nie zgadzam.
policja polska jest miekka i to bardzo raz, ze sa to osoby niewyksztalcone odpowiednio (skad sie wziely glupie zarty na ich temat?) i nie potrafia wszystkich przepisow wprowadzic w praktyce. A jak juz cos, to pozniej niestety jest wiecej syfu niz pozytku, a ludzie i tak robia co chca i jak chca. Tyle razy slyszalam o akcjach jazdy na trzezwo, ze beda sprawdzac kierowcow i co? i jajco! jezdzilam troche w PL samochodem i jak byly akcje, nigdy! nigdy nie trafilam na zaden patrol, a dodam, ze byly to dlugie trasy wiec moim zdaniem, policja nie robi nic, kompletnie nic zeby bylo dobrze.

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
A nie masz na myśli przypadkiem amerykańskiej policji? Nie... tak tylko pytam, bo tak mi się skojarzyło Ale ja to się naoglądałam filmików o brutalnej policji w ósa, więc skrzywienie mam
myslisz, ze amerykanska policja jest gorsza od polskiej? amerykanska przynajmniej cos robi, jest brutalna, to fakt, ale egzekwuje prawo od ludzi i nie przejmuja sie czy na mandat wydasz ostatnie swoje pieniadze, czy jak cie powala na ziemie, to ci przy okazji krzywdy nie zrobia etc. i maja racje, bo jesli ktos nie jest ok z prawem, powinien po lbie dostac tak, zeby sobie zapamietal za co


---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
idealne
__________________

Edytowane przez srubka
Czas edycji: 2009-07-23 o 15:31
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.