Oświadczyny?... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-05, 19:34   #1
atilav
Rozeznanie
 
Avatar atilav
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 603

Oświadczyny?...


Witajcie dziewczyny, mam pewien problem.
Mam nadzieje, że mnie od razu nie obrzucicie tekstami jaka to ja jestem niedojrzała, że z takimi rzeczami sobie nie umiem poradzić....
Sprawa wygląda tak...
Ja mam 18 lat, mój Tż 28.
Pomimo 10 lat różnicy wieku jest nam ze sobą idealnie, jesteśmy razem ponad rok, znamy się 2 lata.
Bardzo się kochamy i jestem niemal pewna, że to "TEN na całe życie"
Tż chce spędzać ze mną jak najwięcej czasu tylko może, codziennie po pracy przyjeżdża do mnie, a kończy najwcześniej o 19. Jak wraca później to przyjeżdża tylko po to, żeby mi dać buzi . Dogadujemy się świetnie, wiadomo czasem zdarzają się błahe sprzeczki
Mój wcześniejszy chłopak nie był nawet w 10 % taki jak obecny.

Jednak mam problem..
Ostatnio Tż mówi o tym, że chce się ze mną ożenić, że chce w końcu zamieszkać ze mną, codziennie tulić mnie na dobranoc. Jednak Tż coraz częściej o tym mówi, z takim wielkim zaabsorbowaniem. Ja taż chciałabym tego samego. Dzisiaj nasz wspólny przyjaciel powiedział, że Tż pokazywał mu pierścionek zaręczynowy, który kupił dla mnie i ma mi się oświadczyć w święta Może zachował się nielojalnie, ale bardzo dobrze wie o moich wątpliwościach co do ślubu, czyli:

Nie chodzi o to, że Go nie kocham, nie chce z nim być czy też o inne wymówki tego typu. Bardzo chcę spędzić resztę, życia właśnie z Nim tylko, wydaje mi się to za szybko. Jeszcze nie skończyłam szkoły <jestem w klasie maturalnej>, mam w planach studia i zawsze myślałam, że wezmę ewentualny ślub właśnie po nich, po tym jak "dorobię" się wykształcenia.

Tylko jak ja mam to wszystko ogarnąć?
Jak on przed moją całą rodziną się oświadczy to co???
Mam mu powiedzieć nie?
<bo bardzo, bardzo chcę być z Tż'tem, tylko to za szybko>
Ale jak powiem tak to co?
Ja sygnalizuję mu, że możemy wziąć ślub dopiero za jakieś 4-5 lat, Tż to akceptuje i mówi, że ma nadzieję, że zdecyduje się wcześniej <broń boże nie nalega, czy naciska>.
I jak ja się mam zachować, żeby nie sprawić mu przykrości?
Co mam wtedy mu powiedzieć?
Tak Kochanie, ale za 5 lat Przy 15 osobach
Nie chce mu dawać zbyć nadziei <chociaż wie, że raczej zdania nie zmienię, a jak powiem "tak" to nie wiem jak to odbierze

Może mój problem wyda się Wam dziecinny, ale ja naprawdę nie wiem, jak to może wyglądac z "zewnątrz"
Co Wy byście zrobiły na moim miejscu?
Jak poczułybyście się na jego miejscu?

Jeżeli temat według któreś z Was jest beznadziejny, po prostu nie odpisujcie
__________________
John Frusciante


Edytowane przez atilav
Czas edycji: 2012-12-07 o 18:46
atilav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:37   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Oświadczyny?...

Byłabym przerażona wizją narzeczeństwa, które zmierza do ślubu, gdybym miała 18 lat i była przed tak fajnym okresem w życiu, jakim jest np. wyjazd z domu na studia i spróbowanie samej dorosłego życia, aby poznać, czego ja sama chcę.
I prawda jest taka, za 5 lat twój facet będzie miał lat 33, nie dziwię się , że już się ustabilizować, tyle ze średnio pomysł, to zrobić to z 18-latką, która dopiero wchodzi w dorosłość, a na razie jest w klasie maturalnej.

Poza tym zwyczajnie głupie wydaje mi się czekanie z powiedzeniem tego,co tu napisalaś aż do oświadczyn, tak jakby nie można o tym spokojnie wcześniej pogadać.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2012-12-05 o 19:49
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:48   #3
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Oświadczyny?...

A nie lepiej zacząć temat z TZtem już teraz, powiedzieć, że ostatnio coraz częściej mówi o slubie, i jak to wygląda z Twojej strony. I napomknąć, że bardzo nie chciałabyś teraz np. wspólnego mieszkania czy oświadczyn. To raczej najlepsza opcja, po co stresować faceta jak się przy wszystkich oświadczy a Ty odmówisz.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:51   #4
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: Oświadczyny?...

Uważam,że Twój tz oświadczając Ci się bez Twojej wiedzy porywa się z motyką na słońce.Dzieli was przepaść wiekowa,materialna,Ty zmierzasz dopiero na studia a Twój tż już dawno pracuje.Macie zupełnie inne plany na zycie w tej chwili,i nie da się tego zgrac ze sobą,no chyba,że chcesz być mężata studentką

skąd pomysł,że tz oświadczy Ci się przy całej rodzinie? taką macie tradycję? jeśli tak to trzeba coś z tym zrobić,nie dopuścić do tego wydarzenia jeśli jestes pewna,że absolutnie nie nadajesz się do narzeczeństwa.

Rok związku to jednak za mało na taki krok,szczególnie,że Ty masz dopiero 18 lat,i całe życie przed sobą.
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:54   #5
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
I prawda jest taka, za 5 lat twój facet będzie miał lat 33, nie dziwię się , że już się ustabilizować, tyle ze średnio pomysł, to zrobić to z 18-latką, która dopiero wchodzi w dorosłość, a na razie jest w klasie maturalnej.
Ciekawe o czym to świadczy < ... >
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:58   #6
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Oświadczyny?...

Ja tam wierzę, że im się może udać, znałam bardzo szczęśliwą parę, gdzie on miał 45 a ona 17 jak się poznali i wiem, że byli ze sobą parę ładnych lat, teraz niestety nie mam od nich wieści, więc da się. Mnie bardziej niepokoi to, że autorka zachowuje się niestety jak na jej wiek przystało - nie umie rozmawiać, że swoim facetem na temat przyszłości, omawiać problemów, jasno wyrażać swoje potrzeby i obawy. Rzadko kto w jej wieku potrafi, ale niestety, powinna się nauczyć jesli chce być z dojrzałym mężczyzną.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:58   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Oświadczyny?...

Powiem tak - nieważne co sądzą inni ludzie. Jeśli TY nie czujesz się gotowa, to nie przyjmuj oświadczyn. To może zrobić przykrość Twojemu TŻ ale skoro jest tak jak mówisz - że pomimo róznicy wieku jest między Wami super itd - to powinien to uszanować.
Z resztą, on wie o Twoich obawach, więc powinien liczyć się z taką ewentualnością.

Ja też się nie dziwię, że chce się ustabilizować, zaraz będzie miał 30 lat, ale powinien brać pod uwagę nie tylko siebie, ale i Ciebie

W mojej klasie laska wyszła za mąż w czerwcu po maturze, ale było to źle odbierane bo ona go do tego zmusiła...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 20:01   #8
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
jesli chce być z dojrzałym mężczyzną.
Tu mam właśnie wątpliwości ....... ale może jestem staroświecki.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:01   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja tam wierzę, że im się może udać, znałam bardzo szczęśliwą parę, gdzie on miał 45 a ona 17 jak się poznali i wiem, że byli ze sobą parę ładnych lat, teraz niestety nie mam od nich wieści, więc da się. Mnie bardziej niepokoi to, że autorka zachowuje się niestety jak na jej wiek przystało - nie umie rozmawiać, że swoim facetem na temat przyszłości, omawiać problemów, jasno wyrażać swoje potrzeby i obawy. Rzadko kto w jej wieku potrafi, ale niestety, powinna się nauczyć jesli chce być z dojrzałym mężczyzną.
- ale dlaczego cię to niepokoi, wg mnie to normalne u osoby w jej wieku,ona zachowuje sie zgodnie ze swoim wiekiem, dopiero co weszła w pełnoletność, a dorosłości dopiero musi się nauczyć; mnie tylko dziwi (bo pisze, że są od 2 lat) CO 26-latek wtedy widział w dziewczynce z i klasy liceum, świeżo po gimnazjum; bo nie jestem przeciwna różnicom wieku, ważne jest KIEDY ta różnica się ze sobą spotyka; mój szwagier jest od mojej siostry starszy o 11 lat i są dobrym małżeństwem- ale ona nie spotkała go jako licealistka.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:01   #10
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Oświadczyny?...

Najpopularniejsza na wizażu rada: porozmawiać. I to koniecznie przed świętami, jak najszybciej. W jakiejś luźniejszej rozmowie powiedz mu, że nie czujesz się gotowa, że chcesz iść na studia, ślub wziąć po nich. Zaręczyny są przecież deklaracją, że teraz już chcesz wziąć ślub, a nie 'może za pięć lat'.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:03   #11
martusia205
Zakorzenienie
 
Avatar martusia205
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z krzesła :)
Wiadomości: 11 764
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- ale dlaczego cię to niepokoi, wg mnie to normalne u osoby w jej wieku,ona zachowuje sie zgodnie ze swoim wiekiem, dopiero co weszła w pełnoletność, a dorosłości dopiero musi się nauczyć; mnie tylko dziwi (bo pisze, że są od 2 lat) CO 26-latek wtedy widział w dziewczynce z i klasy liceum, świeżo po gimnazjum; bo nie jestem przeciwna różnicom wieku, ważne jest KIEDY ta różnica się ze sobą spotyka; mój szwagier jest od mojej siostry starszy o 11 lat i są dobrym małżeństwem- ale ona nie spotkała go jako licealistka.
autorka jest ze swoim chłopakiem od roku
__________________
Wiesz co?... Nawet gdyby został Ci tylko uśmiech i mały palec,to i tak byłbyś mężczyzną mojego życia 



http://suwaczki.slub-wesele.pl/201007032438.html
martusia205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 20:06   #12
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
autorka jest ze swoim chłopakiem od roku
- fakt znają się od 2 lat, są - od roku (bardzo szybka w takim razie decyzja o ewentualnych oświadczynach), no ale ja w tej kwestii mam tempo żółwia
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:06   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Oświadczyny?...

porozmawiaj z nim jak najszybciej. powiedz mu, ze wiesz o planach zareczynowych, ale sie nie zgodzisz. chociazby z tego wzgledu, ze jestes mloda i jestescie ze soba dopiero rok. rownie dobrze mozecie zaczac od wspolnego mieszkania jak bedziesz na studiach. to moze byc odpowiedniejszy krok niz zareczyny z nastolatka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:08   #14
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Oświadczyny?...

Ten facet jest niepoważny, przykro mi, ale tak to wygląda. Rok ze sobą to naprawdę nie jest wiele, poza tym on ma prawie że 30lat, natomiast Ty nawet liceum nie skończyłaś. Znam sporo takich par i poważnie, nie chcę generalizować, ale tacy panowie są zwykle bardzo niedojrzali jak na swój wiek, choć wiadomo że nie zawsze tak będzie. W pewnych przedziałach taka różnica lat jest naprawdę znaczna i tak jest tutaj. Powiem Ci tylko tyle, że jestem w wieku porównywalnym do Ciebie i dla mnie to jest absurd, przecież całe życie przed Tobą. Jeśli czujesz, że to za wcześnie, czy masz inne wątpliwości, które są jak najbardziej zrozumiałe to porozmawiaj z nim i przedstaw jak to wygląda z Twojej strony. W końcu szczerość w związku to rzecz kluczowa.
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:16   #15
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oświadczyny?...

Po prostu powiedz mu prosto z mostu: to nie jest dobry moment na oświadczyny. Ale powiedz mu to w prywatnej rozmowie sam na sam, ZANIM dojdzie do oświadczyn.
Nie wyobrażam sobie mówić TŻtowi, że nie jestem gotowa na oświadczyny i ślub, a on mimo to kupuje pierścionek i zamierza mi się oświadczyć

Poczułabym się, że kompletnie nie liczy sie z moimi uczuciami, a na dodatek, poprzez obecność całej rodziny chce na mnie wymóc 'tak'.

U nas, zanim TŻ się oświadczył, mieliśmy godziny przegadane o nas, naszym związku, wizjach przyszłości, o tym, jakie mamy plany, co i kiedy chcemy, czego oczekujemy, na co jesteśmy gotowi, a na co nie, jak się czujemy w związku (bezpieczeństwo, stabilność etc). I dopiero po tym wszystkim, gdy był pewien, że TO jest dobry moment, zdecydował się na oświadczyny. Ale jesteśmy starsi, samodzielni finansowo, dojrzali emocjonalnie, wykształceni, oboje pracujemy, mieszkamy ze sobą.

A oświadczanie się po roku związku, 18latce, która jeszcze chodzi do szkoły jest.. co najmniej, hmmm głupie? naiwne? Brakuje mi odpowiedniego słowa.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:20   #16
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Po prostu powiedz mu prosto z mostu: to nie jest dobry moment na oświadczyny. Ale powiedz mu to w prywatnej rozmowie sam na sam, ZANIM dojdzie do oświadczyn.
Nie wyobrażam sobie mówić TŻtowi, że nie jestem gotowa na oświadczyny i ślub, a on mimo to kupuje pierścionek i zamierza mi się oświadczyć

Poczułabym się, że kompletnie nie liczy sie z moimi uczuciami, a na dodatek, poprzez obecność całej rodziny chce na mnie wymóc 'tak'.

U nas, zanim TŻ się oświadczył, mieliśmy godziny przegadane o nas, naszym związku, wizjach przyszłości, o tym, jakie mamy plany, co i kiedy chcemy, czego oczekujemy, na co jesteśmy gotowi, a na co nie, jak się czujemy w związku (bezpieczeństwo, stabilność etc). I dopiero po tym wszystkim, gdy był pewien, że TO jest dobry moment, zdecydował się na oświadczyny. Ale jesteśmy starsi, samodzielni finansowo, dojrzali emocjonalnie, wykształceni, oboje pracujemy, mieszkamy ze sobą.

A oświadczanie się po roku związku, 18latce, która jeszcze chodzi do szkoły jest.. co najmniej, hmmm głupie? naiwne? Brakuje mi odpowiedniego słowa.
- bo to jest czymś oczywistym , co piszesz wymuszanie oświadczyn na dziewczynie z klasy maturalnej, bo "chcę zasypiać przy tobie" jest.... mało dojrzałe.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:25   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- bo to jest czymś oczywistym , co piszesz wymuszanie oświadczyn na dziewczynie z klasy maturalnej, bo "chcę zasypiać przy tobie" jest.... mało dojrzałe.
tada! i dlatego wlasnie nie czuja roznicy wieku
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:25   #18
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oświadczyny?...

Wiesz, dla mnie czy dla Ciebie oczywiste, ale jak widać nie dla wszystkich

Szczerze mówiąc dziwi mnie to, że 30letni facet chce się radośnie oświadczać nastolatce Zazwyczaj widuję odwrotne sytuacje, gdzie dziewczyna chce oświadczyn od dużo starszego misiaczka.
A tu co? Dorosły facet i w ogóle nie myśli życiowo?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:30   #19
atilav
Rozeznanie
 
Avatar atilav
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 603
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A nie lepiej zacząć temat z TZtem już teraz, powiedzieć, że ostatnio coraz częściej mówi o slubie, i jak to wygląda z Twojej strony. I napomknąć, że bardzo nie chciałabyś teraz np. wspólnego mieszkania czy oświadczyn. To raczej najlepsza opcja, po co stresować faceta jak się przy wszystkich oświadczy a Ty odmówisz.
Rozmawialiśmy o tym wiele razy, On akceptuje moje zdanie.
Jednak po prostu to "czuć", widać, że <nie to że jakoś narzuca> że będzie to wcześniej.
Ni myślcie, że jestem typową "bezmózgową gówniarą" która jest za młoda na jakiekolwiek relacje.
Zdaje sobie sprawę, że nasz wiek wiele komplikuje, ale staramy się, żeby było jak najlepiej.
A ja nie chcę go rozczarować na całej linii....

Cytat:
Napisane przez martusia205 Pokaż wiadomość
skąd pomysł,że tz oświadczyn Ci się przy całej rodzinie? taką macie tradycję?
Wiele razy Tż poruszał temat oświadczył i mówił, że marzy mu się właśnie przy rodzinie < tak samo jak mi>
__________________
John Frusciante

atilav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 20:35   #20
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oświadczyny?...

Nie chcesz go rozczarować na całej linii.
Więc co, lepsze od rozczarowania go, jest zgodzenie się na oświadczyny, gdzie nie jesteś na to gotowa, tak samo jak na ślub, jesteś dziewczyną, która ma się uczyć i szkołę skończyć, a nie śluby planować.

Nie rozumiem niektórych ludzi, jak można robić coś wbrew sobie (zgadzac się) i wbrew ukochanej osobie (to nic skarbie, że masz tylko 18 lat i chodzisz do szkoły, a ja jestem dorosłym facetem. To nic, że nie jesteś gotowa żebym Ci się oświadczył i żebyśmy wzięli ślub. Więc wyjdziesz za mnie?). Uroczo
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:36   #21
atilav
Rozeznanie
 
Avatar atilav
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 603
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Mnie bardziej niepokoi to, że autorka zachowuje się niestety jak na jej wiek przystało - nie umie rozmawiać, że swoim facetem na temat przyszłości, omawiać problemów, jasno wyrażać swoje potrzeby i obawy. Rzadko kto w jej wieku potrafi, ale niestety, powinna się nauczyć jesli chce być z dojrzałym mężczyzną.
Ale ja naprawdę nie mam z tym żadnego problemu...
__________________
John Frusciante

atilav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:39   #22
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez atilav Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy o tym wiele razy, On akceptuje moje zdanie.
Jednak po prostu to "czuć", widać, że <nie to że jakoś narzuca> że będzie to wcześniej.
Ni myślcie, że jestem typową "bezmózgową gówniarą" która jest za młoda na jakiekolwiek relacje.
Zdaje sobie sprawę, że nasz wiek wiele komplikuje, ale staramy się, żeby było jak najlepiej.
A ja nie chcę go rozczarować na całej linii....


Wiele razy Tż poruszał temat oświadczył i mówił, że marzy mu się właśnie przy rodzinie < tak samo jak mi>
-absolutnie tak tego nie odbieram; tyle że jesteś w tak fajnym teraz etapie życia, ze szkoda go na zaręczyny, planowanie ślubu, zanim SAMA SIEBIE dokładnie nie poznasz , nie rozeznasz się w tym , czego ty chcesz;
I ty nie bój się, że "nie chcesz go rozczarować", bo nie ma nic gorszego niż taka motywacja, aby oświadczyny przyjąć, gdy - co widać- nie jesteś na nie gotowa. Ty przede wszystkim staraj się nie rozczarować samej siebie.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:39   #23
MalaWredna
Zadomowienie
 
Avatar MalaWredna
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 515
Dot.: Oświadczyny?...

Powiem tak - najważniejsza jest rozmowa, by powiedzieć, że nie jesteś jeszcze gotowa.
Ale znam wiele par, co są zaręczone, ale już tak rok, półtora trwają w tym.
Moja kuzynka była narzeczoną 3,5roku bo najpierw chciała dokończyć studia. A więc da się.
__________________
I znowu..
Trzymać kciuki, chudnę!

Dostać bana za brutalną prawdę, to jak dostać w pysk za dobry uczynek dla lepszej reszty ludzkości
MalaWredna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:40   #24
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez atilav Pokaż wiadomość

Wiele razy Tż poruszał temat oświadczył i mówił, że marzy mu się właśnie przy rodzinie < tak samo jak mi>
A jaki jest stosunek twojej rodziny do kawalera ,kładę nacisk na opinię Ojca ?
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:42   #25
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Oświadczyny?...

oj dziewczyny nie od dziś wiadomo, że jest tyle par "narzeczonych" co nie mają wyznaczonej daty ślubu mało to takich?

jak są wieczni studenci to i wieczni narzeczeni też są wtedy takie narzeczeństwo jest ekhm o kant dupy potłuc
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 21:02   #26
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez atilav Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, mam pewien problem.
Mam nadzieje, że mnie od razu nie obrzucicie tekstami jaka to ja jestem niedojrzała, że z takimi rzeczami sobie nie umiem poradzić....
Sprawa wygląda tak...
Ja mam 18 lat, mój Tż 28.
Pomimo 10 lat różnicy wieku jest nam ze sobą idealnie, jesteśmy razem ponad rok, znamy się 2 lata.
Bardzo się kochamy i jestem niemal pewna, że to "TEN na całe życie"
Tż chce spędzać ze mną jak najwięcej czasu tylko może, codziennie po pracy przyjeżdża do mnie, a kończy najwcześniej o 19. Jak wraca później to przyjeżdża tylko po to, żeby mi dać buzi . Dogadujemy się świetnie, wiadomo czasem zdarzają się błahe sprzeczki np: o pilota
Mój wcześniejszy chłopak nie był nawet w 10 % taki jak obecny.

Jednak mam problem..
Ostatnio Tż mówi o tym, że chce się ze mną ożenić, że chce w końcu zamieszkać ze mną, codziennie tulić mnie na dobranoc. Jednak Tż coraz częściej o tym mówi, z takim wielkim zaabsorbowaniem. Ja taż chciałabym tego samego. Dzisiaj nasz wspólny przyjaciel powiedział, że Tż pokazywał mu pierścionek zaręczynowy, który kupił dla mnie i ma mi się oświadczyć w święta Może zachował się nielojalnie, ale bardzo dobrze wie o moich wątpliwościach co do ślubu, czyli:

Nie chodzi o to, że Go nie kocham, nie chce z nim być czy też o inne wymówki tego typu. Bardzo chcę spędzić resztę, życia właśnie z Nim tylko, wydaje mi się to za szybko. Jeszcze nie skończyłam szkoły <jestem w klasie maturalnej>, mam w planach studia i zawsze myślałam, że wezmę ewentualny ślub właśnie po nich, po tym jak "dorobię" się wykształcenia.

Tylko jak ja mam to wszystko ogarnąć?
Jak on przed moją całą rodziną się oświadczy to co???
Mam mu powiedzieć nie?
<bo bardzo, bardzo chcę być z Tż'tem, tylko to za szybko>
Ale jak powiem tak to co?
Ja sygnalizuję mu, że możemy wziąć ślub dopiero za jakieś 4-5 lat, Tż to akceptuje i mówi, że ma nadzieję, że zdecyduje się wcześniej <broń boże nie nalega, czy naciska>.
I jak ja się mam zachować, żeby nie sprawić mu przykrości?
Co mam wtedy mu powiedzieć?
Tak Kochanie, ale za 5 lat Przy 15 osobach
Nie chce mu dawać zbyć nadziei <chociaż wie, że raczej zdania nie zmienię, a jak powiem "tak" to nie wiem jak to odbierze

Może mój problem wyda się Wam dziecinny, ale ja naprawdę nie wiem, jak to może wyglądac z "zewnątrz"
Co Wy byście zrobiły na moim miejscu?
Jak poczułybyście się na jego miejscu?

Jeżeli temat według któreś z Was jest beznadziejny, po prostu nie odpisujcie
uważam,że powinnas z nim porozmawiać na poważnie.
związek to nie tylko kizi mizi ,to także rozmowy o życiu i przyszłości.
powiedz mu,że chcesz być z nim,ale nie chcesz brać ślubu w najbliższej pięciolatce.chcesz ukończyć szkołę i zacząć na siebie pracować.
uważam,że on ma prawo wiedzieć i ewentualnie tak długo na ciebie czekać.

narzeczeństwo nie oznacza automatycznie slubu i nie ma z gory ustalonych granic do ożenku,jednak przyjmując od niego pierścionek musisz być pewna ,że tego chcesz-nie wahać się ,a resztę czas pokaże .

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2012-12-05 o 21:59
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 21:08   #27
atilav
Rozeznanie
 
Avatar atilav
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 603
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
A jaki jest stosunek twojej rodziny do kawalera ,kładę nacisk na opinię Ojca ?
Jeżeli chodzi o stosunek moich rodziców do Tż to bardzo go lubią.
Często Tż jak jestem w szkole przychodzi od tak pogadać do rodziców i zawsze dobrze spędzają czas, nie rzadkoprzegadają dobre godziny
Na początku jak im powiedziałam, że poznałam 10 lat starszego mężczyznę, to nie byli zadowoleni <ale zawsze podkreślali, że to mój wybór i oni nie będą wpływać na niego>
Jednak jak go poznali to nie było problemu z zaakceptowaniem.
Naprawdę nie spodziewałam się tego, bo do poprzedniego chłopaka byli negatywnie nastawieni od początku <rówieśnik>. Ale jeżeli chodzi o obecnego Tż to jak sami stwierdzili: nie da się Go nie lubić
__________________
John Frusciante

atilav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 21:14   #28
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Ten facet jest niepoważny, przykro mi, ale tak to wygląda. Rok ze sobą to naprawdę nie jest wiele, poza tym on ma prawie że 30lat, natomiast Ty nawet liceum nie skończyłaś. Znam sporo takich par i poważnie, nie chcę generalizować, ale tacy panowie są zwykle bardzo niedojrzali jak na swój wiek, choć wiadomo że nie zawsze tak będzie. W pewnych przedziałach taka różnica lat jest naprawdę znaczna i tak jest tutaj. Powiem Ci tylko tyle, że jestem w wieku porównywalnym do Ciebie i dla mnie to jest absurd, przecież całe życie przed Tobą. Jeśli czujesz, że to za wcześnie, czy masz inne wątpliwości, które są jak najbardziej zrozumiałe to porozmawiaj z nim i przedstaw jak to wygląda z Twojej strony. W końcu szczerość w związku to rzecz kluczowa.
Popieram, mam z tym też niemiłe wspomnienia. Panowie blisko 30 którzy są niedojrzali szukają sobie młodych dziewczyn, chętnie je sobie wychowają i wezmą szybko ślub. Nie chce generalizować ale często tak jest
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 21:22   #29
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a resztę czas pokarze .
a za co czas bedzie karac?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 21:33   #30
atilav
Rozeznanie
 
Avatar atilav
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 603
Dot.: Oświadczyny?...

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
-absolutnie tak tego nie odbieram; tyle że jesteś w tak fajnym teraz etapie życia, ze szkoda go na zaręczyny, planowanie ślubu, zanim SAMA SIEBIE dokładnie nie poznasz , nie rozeznasz się w tym , czego ty chcesz;
I ty nie bój się, że "nie chcesz go rozczarować", bo nie ma nic gorszego niż taka motywacja, aby oświadczyny przyjąć, gdy - co widać- nie jesteś na nie gotowa. Ty przede wszystkim staraj się nie rozczarować samej siebie.
O takie spojrzenie z boku mi chodziło, bo tak właśnie myśląc miałam wrażenie, że jestem cholerną egoistką.


Może to nie zależy od moich wątpliwości, ale mieszkam w bardzo małej miejscowości i z mojego rocznika ( a za miesiąc będę miała 19 lat) już 4 dziewczyny są po ślubie, jedna niedługo przed.
Nie rozmawiałam z nimi w żadnym wypadku o moich wątpliwościach <nie mam zwyczaju zwierzać się przypadkowym znajomym z życia, by potem wiedzieli o mnie wszystko> ale one są zdania, że jak można być razem "od tak", bez żadnego pierścionka
Bardzo naciskały na swoich Tż'etów jeżeli chodzi o ślub i kompletnie nie rozumieją jak można nie marzyć o szybkim ślubie, dzieciach.
Jak je kiedyś zapytałam czy nie wolały by poczekać z tym wszystkim, wykształcić się, "stanąć na nogi finansowo tylko i wyłącznie dzięki sobie" to patrzyły jak na downa i stwierdziły że na to zawsze będzie czas.
I jak mogę być taka samolubna? Myśleć tylko wyłącznie o sobie? No i powiedziały, że jak tak dalej będę myślała, całe życie mi koło nosa przeleci
I dodały, że do szczęścia to każdej z nich obrączka wystarczy i niczym się martwić nie będą

No szczerze mówiąc sieczka mi się momentalnie z mózgu zrobiła.
Aż niekiedy zaczęłam myśleć jak one
Nie wyolbrzymiam wcale, w moim środowisku "tak się myśli"
26 latki zostają okrzyknięte starymi pannami

I ja już po prostu nie wiem czy cholera jestem z kosmosu czy co, bo wszystkie znajome patrzą na mnie jak na idiotkę

I dlatego dziękuję za wasze rady, bo już nie wiedziałam czy rzeczywiście jestem jakąś tylko i wyłącznie o sobie myślącą wiedźmą

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
oj dziewczyny nie od dziś wiadomo, że jest tyle par "narzeczonych" co nie mają wyznaczonej daty ślubu mało to takich?

jak są wieczni studenci to i wieczni narzeczeni też są wtedy takie narzeczeństwo jest ekhm o kant dupy potłuc
Wiem, wiem dla mnie to nie jest jeszcze takie "ostateczne"
Ale chodzi o to, że ja wiem, że dla Tż fakt zaręczyn jest ważny a nawet bardzo
__________________
John Frusciante

atilav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.