Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-11, 13:26   #181
Norniczka
Rozeznanie
 
Avatar Norniczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Mnie pociesza tutaj to, że za nic nie muszę płacić. Choć może i bym zapłaciła i poszła gdzieś prywatnie, żeby się uspokoić, ale 100 funtów za scan to dużo za dużo jak na nasze możliwości.
Nie wiem jak to jest w Irlandii, ale tutaj przez całą ciążę (tzn. po 12. tygodniu) i dopóki dziecko skończy rok kobieta ma za darmo leki i za darmo dentystę
No właśnie wróciłam. Dużo się nie dowiedziałam,a nawet lekarz odmłodził moje dziecko o 3 dni . Haha, wiem że 3 dni nie robią różnicy ale teraz każdy dzień dla mnie na wagę złota a on mnie nie chciał słuchać. Owulację miałam w 11 dc a nie 14, więc powinien liczyć 38 tygodni od owulacji a on mi policzył od ostatniej miesiączki. Nieważne, byle dzidzia przetrwała. Za wizytę nie płaciłam, teraz mam za darmo. W Irlandii jest trochę gorzej bo tylko do 6 tyg dziecka wizyty są za darmo. Generalnie teraz muszę czekać na papiery ze szpitala z planem wyzyt, pierwszy skan 13-14 tydzień
A mnie dziewczyny trochę podobnie do okresu boli, nie identycznie, ale podobnie. Może to się jeszcze zmieni, jak się bedę martwić to będzie jeszcze gorzej. Więc póki co postaram się o tym nie myśleć. A zaświadczenia o ciąży nie dostałam, lekarz powiedział że nie potrzebuje takiego.
__________________
14 kwiecień 2011
AMELIA
Norniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 16:24   #182
aagula
Raczkowanie
 
Avatar aagula
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 169
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Dziewczyny nie martwcie się na zapas i nie stresujcie się.. spokój najważniejszy dla was i fasolek! ale obserwujcie swoje ciało jak się zachowuje to jest bardzo ważne... każdą zmianę jaka was niepokoi lepiej skonsultować z lekarzem ale też nie panikować od razu Asiu będę o Tobie pamiętała na pewno i jak tylko coś więcej będę wiedziała to napiszę!
aagula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 16:26   #183
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Norniczka Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Irlandii, podejście lekarzy jest takie samo i na USG się swoje naczekam, ale zamierzam wybrać się też prywatnie (chociaż raz żeby zobaczyć czy jest serduszko - około 7-8 tyg) bo do 12 tygodnia ciąży nie wytrzymam. Dzisiaj rano schizowałam że jakaś za mało gorąca jestem i z obłędem w oczach mierzyłam temperaturę, ale na szczęście wysoka jest. Nie mierzę codziennie, ale dzisiaj mnie to mierzenie trochę uspokoiło.
Mnie prawie cały czas pobolewa brzuch i przeokrutnie boli krzyż, nawet jak nic nie robie i leże to mnie boli. Trochę narzekam ale jakby przestało boleć to bym dopiero panikowała...
Idę zaraz do GP, zobaczymy czego się dowiem
Ja też dziś dostałam jakiegoś obłędu, bo myślałam, że temperatura mi spadła, jakoś mniejszą zgagę miałam i piersi jakby mniej sztywne, ale moja przyjaciółka (mama kwietniowa) mnie uspokoiła, ze takie niewielkie wahania temperatury są normalne, tak samo jak brak i pojawianie się objawów.

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Ja też tak to czuję Na pewno nie jest to ból jak na @.
A ja tak bym ten ból w sumie opisała, tyle że nie aż tak silny. No i w ogóle często takie właśnie porównanie słyszę. Ja czuję kłucie i ciągniecie głównie z lewej strony i tam, według pani doktor jest pęcherzyk.
W poniedziałek skoczę chyba powtórzyć betę, bo do 22go nie wytrzymam w tej niepewności!
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 16:34   #184
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez perelka-20 Pokaż wiadomość

A ja tak bym ten ból w sumie opisała, tyle że nie aż tak silny. No i w ogóle często takie właśnie porównanie słyszę. Ja czuję kłucie i ciągniecie głównie z lewej strony i tam, według pani doktor jest pęcherzyk.
W poniedziałek skoczę chyba powtórzyć betę, bo do 22go nie wytrzymam w tej niepewności!
Ja dzień wcześniej się dowiem, czy serduszko bije, chciałam na przyszły tydz umówić wizytę, ale nie było terminów w godzinach, które mi pasują A na betę idę jutro z polecenia lekarza, i nawet mogę do niego zadzwonić i skonsultować wynik, gdyby coś mnie niepokoiło, celowo mi numer spisał do siebie
Aaaa i pytałam gina o witaminki, powiedział, że dopiero jak zobaczy bijące serduszko to zdecyduje czy mam brać i jakie
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 17:12   #185
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Ja dzień wcześniej się dowiem, czy serduszko bije, chciałam na przyszły tydz umówić wizytę, ale nie było terminów w godzinach, które mi pasują A na betę idę jutro z polecenia lekarza, i nawet mogę do niego zadzwonić i skonsultować wynik, gdyby coś mnie niepokoiło, celowo mi numer spisał do siebie
Aaaa i pytałam gina o witaminki, powiedział, że dopiero jak zobaczy bijące serduszko to zdecyduje czy mam brać i jakie
O, a ja dostałam od razu pełen wykaz..jak widać co lekarz to opinia. A jaki wiek ciąży Ci wychodzi z obliczeń? Może mamy podobny, to byśmy mogły porównać betę
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 17:17   #186
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez perelka-20 Pokaż wiadomość
O, a ja dostałam od razu pełen wykaz..jak widać co lekarz to opinia. A jaki wiek ciąży Ci wychodzi z obliczeń? Może mamy podobny, to byśmy mogły porównać betę
Licząc od dnia @ to jutro zaczyna mi się 7 tydzień, ale ciąża jest na pewno młodsza o kilka dni bo późno miałam skok tempki, dopiero 19dc (więc owu nie była książkowo w okolicach 14 dc). Bety nie ma chyba sensu porównywać, bo nawet patrząc na normy, dla jednego tygodnia rozpiętość jest spora.
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2011-11-11 o 17:22
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 17:39   #187
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Licząc od dnia @ to jutro zaczyna mi się 7 tydzień, ale ciąża jest na pewno młodsza o kilka dni bo późno miałam skok tempki, dopiero 19dc (więc owu nie była książkowo w okolicach 14 dc). Bety nie ma chyba sensu porównywać, bo nawet patrząc na normy, dla jednego tygodnia rozpiętość jest spora.
No to ja mam młodszą, nie wiem w sumie jak mam liczyć, bo ostatnią @ miałam od 26 września, ale owulację dopiero ok 21 dc stąd w ogóle ta cała sytuacja zakładam, że to 3 tydzień ,z małym haczykiem, od zapłodnienia.
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 17:55   #188
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez perelka-20 Pokaż wiadomość
No to ja mam młodszą, nie wiem w sumie jak mam liczyć, bo ostatnią @ miałam od 26 września, ale owulację dopiero ok 21 dc stąd w ogóle ta cała sytuacja zakładam, że to 3 tydzień ,z małym haczykiem, od zapłodnienia.
Hmmm to nie powinnaś mieć młodszej niż ja, bo u mnie 1 dzień @ to 01.10, a owu w okolicach 19dc plus minus 3 dni
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 18:05   #189
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Hmmm to nie powinnaś mieć młodszej niż ja, bo u mnie 1 dzień @ to 01.10, a owu w okolicach 19dc plus minus 3 dni
U mnie to było tak, że ok 25 dc zaczęłam się dziwnie czuć, a że spodziewałam się na dniach @ to myślałam, że może jestem w ciąży. Nie miałam testów ciążowych, więc zrobiłam owulacyjny, bo słyszałam, że wychodzi pozytywny we wczesnej ciąży..i taki wyszedł.. ale nie wzięłam pod uwagę, że po prostu cykl mi się tak tym razem wydłużył i to po prostu owulacja była i sobie z TŻtem pozwoliliśmy na więcej..a po nieco ponad 2 tygodniach (5go) test ciążowy wyszedł pozytywny

Tak czy siak, cykle zwykle mam 30 dniowe, tak +/- 2 dni, więc skoro owu miałam ok 21 października to powinnam być w 3 tygodniu od zapłodnienia.. no chyba,że coś źle liczę
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 18:07   #190
natkulec
Zadomowienie
 
Avatar natkulec
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa :)
Wiadomości: 1 653
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Wszystkim mamuśkom życzę powodzenia i spokojnych miesięcy
Pamietam jak ja ujrzałam II kreseczki a tu już półmetek

mamusia marcowa 2012
__________________
natkulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 18:26   #191
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez perelka-20 Pokaż wiadomość
U mnie to było tak, że ok 25 dc zaczęłam się dziwnie czuć, a że spodziewałam się na dniach @ to myślałam, że może jestem w ciąży. Nie miałam testów ciążowych, więc zrobiłam owulacyjny, bo słyszałam, że wychodzi pozytywny we wczesnej ciąży..i taki wyszedł.. ale nie wzięłam pod uwagę, że po prostu cykl mi się tak tym razem wydłużył i to po prostu owulacja była i sobie z TŻtem pozwoliliśmy na więcej..a po nieco ponad 2 tygodniach (5go) test ciążowy wyszedł pozytywny

Tak czy siak, cykle zwykle mam 30 dniowe, tak +/- 2 dni, więc skoro owu miałam ok 21 października to powinnam być w 3 tygodniu od zapłodnienia.. no chyba,że coś źle liczę
Tylko że lekarze i tak najczęściej na początku liczą od dnia @ a potem określają wg USG. A wiesz, że test owu nie wychodzi pozytywny w samym momencie owulacji, ale na około 2 dni przed owulacją? Zresztą, zrobisz betkę, to Ci pokaże wiek ciąży od zapłodnienia. Mi we wtorek pokazała 3-4 tydzień od zapłodnienia, czyli patrząc na mój wykres 3 tydzień i się wszystko zgadza.

EDIT: Ale mój gin chyba liczy od dnia zapłodnienia, bo mi na zaświadczeniu wpisał ok 4 tc
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2011-11-11 o 18:42
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-11, 18:46   #192
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Tylko że lekarze i tak najczęściej na początku liczą od dnia @ a potem określają wg USG. A wiesz, że test owu nie wychodzi pozytywny w samym momencie owulacji, ale na około 2 dni przed owulacją? Zresztą, zrobisz betkę, to Ci pokaże wiek ciąży od zapłodnienia. Mi we wtorek pokazała 3-4 tydzień od zapłodnienia, czyli patrząc na mój wykres 3 tydzień i się wszystko zgadza.

EDIT: Ale mój gin chyba liczy od dnia zapłodnienia, bo mi na zaświadczeniu wpisał ok 4 tc
No ja już jedną bete robiłam 7go z wynikiem 113,68 czyli 3-4 tydzień. No ale fakt, lekarz rozwieje wszelkie wątpliwosci po USG.
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 18:48   #193
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Ja dzień wcześniej się dowiem, czy serduszko bije, chciałam na przyszły tydz umówić wizytę, ale nie było terminów w godzinach, które mi pasują A na betę idę jutro z polecenia lekarza, i nawet mogę do niego zadzwonić i skonsultować wynik, gdyby coś mnie niepokoiło, celowo mi numer spisał do siebie
Aaaa i pytałam gina o witaminki, powiedział, że dopiero jak zobaczy bijące serduszko to zdecyduje czy mam brać i jakie
Ja jeszcze też nie biorę witamin,16.11 na wizycie mam się wszystkiego dowiedzieć
Cytat:
Napisane przez natkulec Pokaż wiadomość
Wszystkim mamuśkom życzę powodzenia i spokojnych miesięcy
Pamietam jak ja ujrzałam II kreseczki a tu już półmetek

mamusia marcowa 2012
Dziękujemy
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-11, 22:06   #194
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Dziewczyny aż się zestresowałam jak się naczytałam... Ola, Agnieszka.... niewyobrażalanie mi przykro,takie rzeczy
jeszcze bardziej ruszają jak można wyobrazić sobie że można znaleźć się w takiej samej sytuacji dbajcie o siebie
kochane i nie traćcie wiary. 2012 dopiero się zacznie! ściskam Wam gorąco!!!

hanjah, mam nadziję że ja malenstwo będzie już na świecie to będę miała z kim wyjść i pogadać. Bo jakoś nie wyobrażam sobie całych dni w samotności... ale fajnie jakby tak z lekami i dentystą u nas zrobili.

siasia_31
witamy wśród kresówek super sprawa dla Twojego synka mieć młodsze rodzeństwo a i Ty się odmłodzisz hihi żartuje, teraz w Twoim wieku to co niektóre zaczynają planować swoje pierwsze dzieci, a Ty już masz prawie męzczyznę w domu

Asia665, dobrze że wydębiłaś te zwolnienie, nawet jakby Ci nie mieli przedłużyć to zawsze trochę dłużej "popracujesz" na papierze ja żadnych bóli podbrzusza nie mam, a nawet trochę ćwiczę codziennie... ale te Twoje wcale nie musi być od wysiłku, tylko powiekszająca się macica itp.

Perełka, czyżby pierwsze zachcianki?? chłodniczek?? ja to codziennie muszę chociaż jedną rzodkiewkę zjeść

wioletka_bb, witamy również cieplutko czwartolipcową mamę i prawie moją równolatkę, ja już niedługo kończę 25 bycz się i dbaj o siebie

agunia82, no to fajna wizyta i książecza o żywieniu też miło z jego strony ja teraz uważam na dietę, żeby ani niczego w niej nie zabrakło i żeby nie było słodyczy i śmieciowego jedzenia bo i tak mam sporą nadwagę. Na szczęście do jednego co mnie ciągnie tak jak pisałam to rzodkiewki

wanilllka82, witam mamusię

muminek,dołączam się do Twojego pytania o coś antyrozstępowego bo idę do drogerii bo wszystkie mazidła mi się wykończyły.Zawsze kupuje poprostu nivea, ale myślę może kupić coś "mocniejszego"

natkulec, dziękujemy

Norniczka, czasem trzeba ponarzekać to się lżej robi jak to dziewczynka to na pewno będzie zadowolona że już ją mężczyźni w brzuszku odmładzali hihi nie przejmuj się,czasem takich "mądrych" nie przegadasz. Ważne że wiesz swoje a dzidzia rośnie zdrowo!

dziewczyny jecie tuńczyka? o takiego z puszki mi chodzi? bo on chyba surowy troche nie? zjadłam sobie sałatke z nim i teraz tak myślę czypowinnam

nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 00:53   #195
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

chciałam Wam życzyć powodzenia i super 9 miesięcy

nie stresujcie się bardzobędzie dobrze


lekarze ciążę liczą od 1 dnia ostatniego okresu i wyliczają 40 tygodni-termin wpisują do karty ciązy,drugim ewentualnym terminem jest termin z usg(wykonanego między 11 a 14 tyg) to tak a propo tego co piszecie.
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 07:23   #196
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny aż się zestresowałam jak się naczytałam... Ola, Agnieszka.... niewyobrażalanie mi przykro,takie rzeczy
jeszcze bardziej ruszają jak można wyobrazić sobie że można znaleźć się w takiej samej sytuacji dbajcie o siebie
kochane i nie traćcie wiary. 2012 dopiero się zacznie! ściskam Wam gorąco!!!

hanjah, mam nadziję że ja malenstwo będzie już na świecie to będę miała z kim wyjść i pogadać. Bo jakoś nie wyobrażam sobie całych dni w samotności... ale fajnie jakby tak z lekami i dentystą u nas zrobili.

siasia_31 witamy wśród kresówek super sprawa dla Twojego synka mieć młodsze rodzeństwo a i Ty się odmłodzisz hihi żartuje, teraz w Twoim wieku to co niektóre zaczynają planować swoje pierwsze dzieci, a Ty już masz prawie męzczyznę w domu

Asia665, dobrze że wydębiłaś te zwolnienie, nawet jakby Ci nie mieli przedłużyć to zawsze trochę dłużej "popracujesz" na papierze ja żadnych bóli podbrzusza nie mam, a nawet trochę ćwiczę codziennie... ale te Twoje wcale nie musi być od wysiłku, tylko powiekszająca się macica itp.

Perełka, czyżby pierwsze zachcianki?? chłodniczek?? ja to codziennie muszę chociaż jedną rzodkiewkę zjeść

wioletka_bb, witamy również cieplutko czwartolipcową mamę i prawie moją równolatkę, ja już niedługo kończę 25 bycz się i dbaj o siebie

agunia82, no to fajna wizyta i książecza o żywieniu też miło z jego strony ja teraz uważam na dietę, żeby ani niczego w niej nie zabrakło i żeby nie było słodyczy i śmieciowego jedzenia bo i tak mam sporą nadwagę. Na szczęście do jednego co mnie ciągnie tak jak pisałam to rzodkiewki

wanilllka82, witam mamusię

muminek,dołączam się do Twojego pytania o coś antyrozstępowego bo idę do drogerii bo wszystkie mazidła mi się wykończyły.Zawsze kupuje poprostu nivea, ale myślę może kupić coś "mocniejszego"

natkulec, dziękujemy

Norniczka, czasem trzeba ponarzekać to się lżej robi jak to dziewczynka to na pewno będzie zadowolona że już ją mężczyźni w brzuszku odmładzali hihi nie przejmuj się,czasem takich "mądrych" nie przegadasz. Ważne że wiesz swoje a dzidzia rośnie zdrowo!

dziewczyny jecie tuńczyka? o takiego z puszki mi chodzi? bo on chyba surowy troche nie? zjadłam sobie sałatke z nim i teraz tak myślę czypowinnam
Ja tuńczyka nie lubie ,bleeeee. Ale makrele wędzoną uwielbiam Dopiero zobaczyłam,że Ty z Giżycka?? Ja z Kętrzyna

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
chciałam Wam życzyć powodzenia i super 9 miesięcy

nie stresujcie się bardzobędzie dobrze


lekarze ciążę liczą od 1 dnia ostatniego okresu i wyliczają 40 tygodni-termin wpisują do karty ciązy,drugim ewentualnym terminem jest termin z usg(wykonanego między 11 a 14 tyg) to tak a propo tego co piszecie.
Dziękujemy



A ja własnie wstałam,dzisiaj jedziemy kłaśc panele w mieszkaniu i montowac meble w kuchni. Przełom listopada\grudnia idziemy na swoje
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 08:10   #197
aagula
Raczkowanie
 
Avatar aagula
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 169
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny aż się zestresowałam jak się naczytałam... Ola, Agnieszka.... niewyobrażalanie mi przykro,takie rzeczy
jeszcze bardziej ruszają jak można wyobrazić sobie że można znaleźć się w takiej samej sytuacji dbajcie o siebie
kochane i nie traćcie wiary. 2012 dopiero się zacznie! ściskam Wam gorąco!!!

hanjah, mam nadziję że ja malenstwo będzie już na świecie to będę miała z kim wyjść i pogadać. Bo jakoś nie wyobrażam sobie całych dni w samotności... ale fajnie jakby tak z lekami i dentystą u nas zrobili.

siasia_31
witamy wśród kresówek super sprawa dla Twojego synka mieć młodsze rodzeństwo a i Ty się odmłodzisz hihi żartuje, teraz w Twoim wieku to co niektóre zaczynają planować swoje pierwsze dzieci, a Ty już masz prawie męzczyznę w domu

Asia665, dobrze że wydębiłaś te zwolnienie, nawet jakby Ci nie mieli przedłużyć to zawsze trochę dłużej "popracujesz" na papierze ja żadnych bóli podbrzusza nie mam, a nawet trochę ćwiczę codziennie... ale te Twoje wcale nie musi być od wysiłku, tylko powiekszająca się macica itp.

Perełka, czyżby pierwsze zachcianki?? chłodniczek?? ja to codziennie muszę chociaż jedną rzodkiewkę zjeść

wioletka_bb, witamy również cieplutko czwartolipcową mamę i prawie moją równolatkę, ja już niedługo kończę 25 bycz się i dbaj o siebie

agunia82, no to fajna wizyta i książecza o żywieniu też miło z jego strony ja teraz uważam na dietę, żeby ani niczego w niej nie zabrakło i żeby nie było słodyczy i śmieciowego jedzenia bo i tak mam sporą nadwagę. Na szczęście do jednego co mnie ciągnie tak jak pisałam to rzodkiewki

wanilllka82, witam mamusię

muminek,dołączam się do Twojego pytania o coś antyrozstępowego bo idę do drogerii bo wszystkie mazidła mi się wykończyły.Zawsze kupuje poprostu nivea, ale myślę może kupić coś "mocniejszego"

natkulec, dziękujemy

Norniczka, czasem trzeba ponarzekać to się lżej robi jak to dziewczynka to na pewno będzie zadowolona że już ją mężczyźni w brzuszku odmładzali hihi nie przejmuj się,czasem takich "mądrych" nie przegadasz. Ważne że wiesz swoje a dzidzia rośnie zdrowo!

dziewczyny jecie tuńczyka? o takiego z puszki mi chodzi? bo on chyba surowy troche nie? zjadłam sobie sałatke z nim i teraz tak myślę czypowinnam

Niby nie powinno się jeść w ciąży surowych, wędzonych ryb, surowego mięsa typu tatar ( choroby odzwierzęce) ale jak raz zjadałś tuńcztka z puszki to nic się nie stanie!! czytałam wiele artykułów na temat diety w ciąży i przeważnie pisali, że rybki są zdrowe tutaj masz kawałek artykułu...
"Podobno ryby są bardzo zdrowe w ciąży, ale czy trzeba się obawiać zanieczyszczenia rtęcią?
Rtęć jest jednym z niewielu składników, które mogą doprowadzić do zaburzeń rozwojowych u nienarodzonego dziecka. Jednak aby tak się stało, dziecko musiałoby przyjąć z jedzeniem bardzo duże ilości rtęci. okazjonalne spożycie węgorza, żarłacza, halibuta, szczupaka, okonia i tuńczyka nie powinno w żaden sposób wprawiać cię w niepokój. Oprócz jodu i selenu ryby dostarczają także cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Powinny więc być spożywane 2 razy w tygodniu.
Należy jednak uważać na surowe, marynowane w solance lub wędzone na zimno produkty rybne. Sushi, saskimi, solone śledzie, filety z pstrąga i wędzony łosoś mogą być źródłem zarażenia listerią czy toksoplazmozą, nicieniami czy innymi pasożytami. Jadaj więc raczej pasteryzowane produkty rybne.
"
aagula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 09:27   #198
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

ja też na początku maiłam straszną ochotę na rzodkiewkę teraz już mi przeszło, tak to właściwie na nic nie mam specjalnie ochoty,
co do ryb to lekarz zapisał mi Pregna250 DHA który zawiera kwas z grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega – 3, po tym odpija mi się z pół godziny rybą za którymi nie przepadam, za wyjątkiem tuńczyka właśnie, trzeba się będzie chociaż raz w tygodniu zmusić poza tym mam zażywać kwas foliowy, magnez i nic więcej

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

dziewczyny przyjrzałam się zdjęciu mojej fasolki i mam tu napisaną wielkość oczywiście nie zapytałam o to lekarki na wizycie, jakoś mi to do głowy nie przyszło, 0. 92 cm pęcherzyk ciążowy a fasolka w środku ma 0,19 cm to jest 5 tc czyli narazie wszystko ok

Edytowane przez wanilllka82
Czas edycji: 2011-11-12 o 09:55
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 10:12   #199
wioletka_bb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

O ile mi wiadomo to w ciazy zakazane sa surowe ryby tzn sushi, a tuńczyk w puszce na pewno nie jest surowy.
Ciesze sie ze z waszymi ciazami wszystko ok(bo ja muszze lykac duphaston i luteine wsadowa jak to maz nazwal, ale mam nadzieje ze to mnie uchroni od najgorszego)
wioletka_bb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-12, 10:43   #200
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

naktulec i dygotka dziękujemy:ro za:
nicki86 ja też pilnuje diety jem dużo warzyw i owoców mięsko gotowane i rano otręby z jogurtem naturalnym(ja mam problem z zaparciami niestety już jest lepiej ale musze uważać) ryby też jem dużo jabłek a na mdłości najlepiej pomagają mi mandarynkimyśle że tuńczyk nie zaszkodzi.
wanilllka82 mi też lekarz przepisał Pregna, a bierzesz 1czy2 tabletki?
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 10:57   #201
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

jedną tabletkę łykam, a powinnam więcej?
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 10:58   #202
Norniczka
Rozeznanie
 
Avatar Norniczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
dziewczyny jecie tuńczyka? o takiego z puszki mi chodzi? bo on chyba surowy troche nie? zjadłam sobie sałatke z nim i teraz tak myślę czypowinnam
Aż zastygłam z kanapką w ręku,a raczej w buzi bo właśnie jem z tuńczykiem. Nie wiedziałam że tuńczyk niewskazany. A z ryb tylko tuńczyka lubię.

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
chciałam Wam życzyć powodzenia i super 9 miesięcy

nie stresujcie się bardzobędzie dobrze
Dziękujemy

Ja jestem po ciężkiej nocce w pracy, a jak myślę o dzisiejszej zmianie to mnie szlag trafia. Po dniówce wracam jeszcze na nockę (na 2 w nocy), mam nadzieję że teraz już takich zmian nie będę mieć.

A juz doczytałam o tym tuńczyku... ale chyba i tak ograniczę
__________________
14 kwiecień 2011
AMELIA

Edytowane przez Norniczka
Czas edycji: 2011-11-12 o 11:06 Powód: Dopisek
Norniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 11:12   #203
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
jedną tabletkę łykam, a powinnam więcej?
no właśnie ja też biorę jednągin nie mówił ja nie zapytałam i ta jedna chyba wystarczy
Norniczka trzymaj się dzielnie!

Edytowane przez muminek82
Czas edycji: 2011-11-12 o 11:14
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 12:48   #204
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Dziewczyny ja o tuńczyku i rybach wędzonych czytałam, że raz na tydzień spokojnie można, ale lepiej nie częściej.
I też biorę jedną tabletkę kwasu foliowego

Ja czekam właśnie na wyniki bety, jak na szpilkach...
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 13:10   #205
siasia_31
Raczkowanie
 
Avatar siasia_31
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 54
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Dziwne, wiecie że 9 lat temu gin który prowadził moją pierwszą ciąże nie zlecał badań na poziom beta HCG a ja nawet o tym nie słyszałam że można w ten sposób określać rozwój ciąży hmmm
siasia_31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 13:37   #206
muminek82
Wtajemniczenie
 
Avatar muminek82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

ja też nie dostałam skierowania na bete,przy badaniu potwierdził ciąże a następnego dnia byłam na usg i tyle,zlecił co prawda badania które już wcześniej wymieniałam,no nic w czwartek mam wizytę może się czegoś nowego dowiem.
muminek82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 14:06   #207
aagula
Raczkowanie
 
Avatar aagula
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 169
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez Norniczka Pokaż wiadomość
Aż zastygłam z kanapką w ręku,a raczej w buzi bo właśnie jem z tuńczykiem. Nie wiedziałam że tuńczyk niewskazany. A z ryb tylko tuńczyka lubię.


Dziękujemy

Ja jestem po ciężkiej nocce w pracy, a jak myślę o dzisiejszej zmianie to mnie szlag trafia. Po dniówce wracam jeszcze na nockę (na 2 w nocy), mam nadzieję że teraz już takich zmian nie będę mieć.

A juz doczytałam o tym tuńczyku... ale chyba i tak ograniczę
Kobiety w ciąży nie powinny pracować na zmianie nocnej!! Twój szef wie, że jesteś w ciąży?? jeżeli nie to ja bym wzięła zaświadczenie od lekarza ... kobiety w ciąży mają swoje przywileje i tak pracodawca musi zapewnić im warunki do pracy, czyli zero nocnych zmian, zero nadgodzin i nie zmusi do wyjazdów w delegację ( no chyba, że sama ciężarna wyraża na to zgodę) ... nie wiem jak sytuacja wygląda u Ciebie jaka to praca .. nie ma u was w pracy tzw "gniazd" dla ciężarnych?? są to miejsca pracy stworzone specjalnie dla kobiet w ciąży?!
Dbaj o siebie kochana!!
aagula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 14:12   #208
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Właśnie odebrałam wyniki bety, od wtorku przyrosła z 2085 do 7019
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 15:10   #209
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja o tuńczyku i rybach wędzonych czytałam, że raz na tydzień spokojnie można, ale lepiej nie częściej.
I też biorę jedną tabletkę kwasu foliowego

Ja czekam właśnie na wyniki bety, jak na szpilkach...
Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Właśnie odebrałam wyniki bety, od wtorku przyrosła z 2085 do 7019
Łaadna betka
Kurde wizyta dopiero 16.11 a ja się stresuje. Mam nadzieje że będzie już zarodek:pro si:
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-12, 15:25   #210
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Właśnie odebrałam wyniki bety, od wtorku przyrosła z 2085 do 7019
Pięknie! Ja idę w poniedziałek

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Łaadna betka
Kurde wizyta dopiero 16.11 a ja się stresuje. Mam nadzieje że będzie już zarodek:pro si:
Zazdroszczę Ci tego 16go, ja mam wizytę na 22go i siedzę jak na szpilkach!
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.