Mamy luty 2020 - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-27, 14:34   #1321
maraqjowa
Zadomowienie
 
Avatar maraqjowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wielkie i brudne
Wiadomości: 1 464
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez marta_igna Pokaż wiadomość
Pojawily mi sie tygysie roztepy na plecach czytalam duzo recenzji o kremie Revitol stretch marks z tym ze kosztuje 180zl. Uzywa moze ktoras?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego kremu nie znam, ale używam BioOila i jakbyście były zainteresowane to dzisiaj jest na allegro w super cenie za dwupak (z biletem do kina gratis ). Jeszcze dostępny: https://allegro.pl/zobacz/zawsze-sup...ro?&bi_m=mpage
__________________
Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem...
***
Czasem lepiej nic nie mówić i wyjść na głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości...
maraqjowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 14:44   #1322
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny, czujecie już ruchy! Ale zazdroszczę! To chyba spokojniejszy psychicznie okres ciąży?

Ja gdyby przyszło mi sterylizować butelki/smoczki użyję do tego ☠☠☠☠☠☠☠☠☠a Mikrofalówki nawet nie posiadam.
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 15:09   #1323
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czujecie już ruchy! Ale zazdroszczę! To chyba spokojniejszy psychicznie okres ciąży?



Ja gdyby przyszło mi sterylizować butelki/smoczki użyję do tego a Mikrofalówki nawet nie posiadam.


Znowu czachy wizaż blokuje chyba nazwy markowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 15:15   #1324
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Nie no myślę, że te przeznaczone do mikrofalówki są jak najbardziej ok. Chociaż No jakby nie patrzeć szklane lepsze. Jedyne co to są ciężkie. Dziecko na pewno później załapie trzymanie ich np i jak trzeba wyjść z butlą to przy dziecku i tak jest masa rzeczy do zabrania więc plastikowa butelka wygodniejsza moim zdaniem

A co jest nie tak z płytą indukcyjną? Nad tym się kompletnie nie zastanawiałam wcześniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie potrafię tego.ująć w przekonujący i fachowy sposób Ale zasada działania płyty indukcyjnej może mieć wpływ na płód. Ale oczywiście nie jest to potwierdzone i tylko gdzieś się natknęłam na taką teorię...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
A czemu nie lubisz? ja chyba nie umiem bez mikrofali żyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Ja jestem bardzo ostrożna jeżeli chodzi o rzeczy dla dzieci. Składy kosmetyków i jedzenia sprawdzam. Jakiego plastiku używamy też jest dla mnie ważne, ale jednak trzeba trochę wyluzować i zaufać producentom bo tak to oszalejemy całkowicie najlepszy jest umiar we wszystkim. W tej ostrożności też


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja się nie uważam za eko matkę wariatke, ale w drugiej ciąży towarzyszy mi większy strach o przyszłe losy mojego potomstwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 15:21   #1325
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gougou Pokaż wiadomość
Nie potrafię tego.ująć w przekonujący i fachowy sposób Ale zasada działania płyty indukcyjnej może mieć wpływ na płód. Ale oczywiście nie jest to potwierdzone i tylko gdzieś się natknęłam na taką teorię...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Hmmm ale niby w jaki sposób? W sensie przecież pole powstaje tylko na bardzo małej powierzchni przy samym naczyniu. Dlatego nawet płyta się nie grzeje. Myślę, że natknęłas się na jakieś bzdury jeszcze może jakbyś naprawdę siedziała przy tej płycie cały dzień codziennie i to bardzo długo to jakiś wpływ by to miało na organizm ale tak to ja uzasadnienia w tym nie widzę. Poczytaj sobie jak działa takie pole. Naprawdę nie ma co panikować

Mikrofalówek kiedyś ludzie też się bali przez fale mikrofalowe a przecież one się nie wydostają poza sprzęt. A jedzenie podgrzane w ten sposób jest nawet zdrowsze niż z wody zawsze się znajdzie ktoś kto panikuje przy "nowinkach", ale serio serio płyta krzywdy nie zrobi. Mówię to jako elektrotechnik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

I całkowicie Cię rozumiem. W drugiej ciąży też panikuje dużo bardziej niż w pierwszej. Chyba wcześniej po prostu skupiałam się na tym co będzie później a teraz wiem co mnie czeka więc skupiam się na ewentualnych problemach
Ale w kwestii mikrofalówki i płyty indukcyjnej mogę Cię z czystym sumieniem uspokoić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 15:47   #1326
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Ja poprostu mogę żyć bez niej, wole jedzenie na świeżo, nawet parówki podgrzewam w wodzie bo z mikrofali mi nie smakują. Rzadko je jem ale jak już najdzie mnie ochota to tylko w wodzie. Czasem jak muszę szybko mięso surowe rozmrozić to skorzystam. Jest mi tak strasznie gorąco, za bardzo grzeje to słońce jak dla mnie. Coraz szybciej się męczę, zaraz ekipa do robienia elewacji przychodzi i już czuję jak co chwilkę będę musiała po coś tam jechać, niby wszystko już kupione ale wiecie jak to jest. Dobrze, że zaraz córka do przedszkola pójdzie bo teraz jak tak gorąco to tylko na dworze chce się bawić 😐 a teraz to wszytsko pod domem będzie nierozkładane... Oby tylko szybko się z tym uwinęli. Ja chce już luty !
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 16:46   #1327
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Hmmm ale niby w jaki sposób? W sensie przecież pole powstaje tylko na bardzo małej powierzchni przy samym naczyniu. Dlatego nawet płyta się nie grzeje. Myślę, że natknęłas się na jakieś bzdury jeszcze może jakbyś naprawdę siedziała przy tej płycie cały dzień codziennie i to bardzo długo to jakiś wpływ by to miało na organizm ale tak to ja uzasadnienia w tym nie widzę. Poczytaj sobie jak działa takie pole. Naprawdę nie ma co panikować

Mikrofalówek kiedyś ludzie też się bali przez fale mikrofalowe a przecież one się nie wydostają poza sprzęt. A jedzenie podgrzane w ten sposób jest nawet zdrowsze niż z wody zawsze się znajdzie ktoś kto panikuje przy "nowinkach", ale serio serio płyta krzywdy nie zrobi. Mówię to jako elektrotechnik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

I całkowicie Cię rozumiem. W drugiej ciąży też panikuje dużo bardziej niż w pierwszej. Chyba wcześniej po prostu skupiałam się na tym co będzie później a teraz wiem co mnie czeka więc skupiam się na ewentualnych problemach
Ale w kwestii mikrofalówki i płyty indukcyjnej mogę Cię z czystym sumieniem uspokoić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ok, postaram się nie panikowac. Na pewno wynika to z niewiedzy aczkolwiek ostatnio stałam się nieufna wobec współczesnych udogodnień zwłaszcza po wielu wysluchanych wykładach dr. Jaśkowskiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-27, 17:01   #1328
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gougou Pokaż wiadomość
Ok, postaram się nie panikowac. Na pewno wynika to z niewiedzy aczkolwiek ostatnio stałam się nieufna wobec współczesnych udogodnień zwłaszcza po wielu wysluchanych wykładach dr. Jaśkowskiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Szczerze nie kojarzę tego dr. Ale chyba jakiś antyszczepionkowiec, tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 19:30   #1329
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Noo... ja sie naczytalam o promieniowaniu kosmicznym i szkodliwosci skanerow i detektorow metalu na lotnisku szukajac rzetelnych informacji na temat latania samolotem w ciazy... bylam w szoku jak wielu ludzi w to wierzy :/
Ostroznosc ostroznoscia, ale nie popadajmy w paranoje, jestesmy otoczeni falami i polami energetycznymi, z telefonow komorkowych, bezprzewodowego netu, komputerow, tv... usg to przeciez czyste naswietlanie falami... serio juz bardziej mnie przerazaja nieszczepione zwierzeta, choroby przenoszone droga kropelkowa i zanieczyszczone powietrze, niz promieniowanie z mikrofali.
Znam duzo matek i dzieci weterynarzy, pielegniarek, osob pracujacych codziennie przy rtg, usg, anestetykach, lekach, gazach i zadne z tych dzieci nie mialo ani nie ma problemow zdrowotnych. Sama pracuje przy tuch sanych sprzetach (przy zachwaniu srodkow ostroznosci) i naprawde nie widze powodu do obaw.

Natomiast chemia, hormony, sztuczbe dodatki i syf w produkach spozywczych to osobny i dlugi temat.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 20:05   #1330
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Natomiast chemia, hormony, sztuczbe dodatki i syf w produkach spozywczych to osobny i dlugi temat.

Ooo dokładnie
Im więcej człowiek wie i im bardziej jest podejrzliwy tym więcej panikuje. Moim zdaniem nie ma jednej recepty - ja wychodzę z założenia, że warto wprowadzać takie zmiany w życiu, które nie są dla nas zbyt obciążające - a chociaż trochę uspokoją sumienie. Bo nie da się uniknąć wszystkich niebezpieczeństw tego świata, możemy tylko wybierać świadomie taki a nie inny styl życia.
Moim zdaniem najważniejsze jest, żeby nie narzucać swojego zdania innym - a w internecie to bardzo powszechne. „Jesteś zła matka, dajesz dziecku gotowe zupki”, „używasz mikrofali więc umrzesz na raka”, „jak możesz używać dezodorantu z aluminium to śmiertelnie niebezpieczne”.
Cieszę się, że chociaż tutaj dyskusja sprowadza się do wymiany swoich doświadczeń, nie do narzucania innym. Bo jak czytam wypowiedzi niektórych „madek” to jakaś nieodkryta przez lekarzy żyłka mi na skroni pęka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 21:28   #1331
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
Szczerze nie kojarzę tego dr. Ale chyba jakiś antyszczepionkowiec, tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, jest anty. Jak i przeciw wielu innym rzeczom...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Noo... ja sie naczytalam o promieniowaniu kosmicznym i szkodliwosci skanerow i detektorow metalu na lotnisku szukajac rzetelnych informacji na temat latania samolotem w ciazy... bylam w szoku jak wielu ludzi w to wierzy :/
Ostroznosc ostroznoscia, ale nie popadajmy w paranoje, jestesmy otoczeni falami i polami energetycznymi, z telefonow komorkowych, bezprzewodowego netu, komputerow, tv... usg to przeciez czyste naswietlanie falami... serio juz bardziej mnie przerazaja nieszczepione zwierzeta, choroby przenoszone droga kropelkowa i zanieczyszczone powietrze, niz promieniowanie z mikrofali.
Znam duzo matek i dzieci weterynarzy, pielegniarek, osob pracujacych codziennie przy rtg, usg, anestetykach, lekach, gazach i zadne z tych dzieci nie mialo ani nie ma problemow zdrowotnych. Sama pracuje przy tuch sanych sprzetach (przy zachwaniu srodkow ostroznosci) i naprawde nie widze powodu do obaw.

Natomiast chemia, hormony, sztuczbe dodatki i syf w produkach spozywczych to osobny i dlugi temat.
Na mnie chyba tak wpłynął ten stan błogosławiony. Po prostu ktoś (w miarę budzący moje zaufanie) rzuci hasło, że coś nam zagraża, a ja od razu panikuje. Wcześniej mając to wszystko w nosie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-27, 22:09   #1332
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Powiem Wam szczerze, że ja w okresie naszych z mężem starań o dziecko też panikowałam i wiele rzeczy budziło mój niepokój...A kiedy zaszłam w ciążę w najgorszym z możliwych momentów, po zatorze, w trakcie brania silnych leków, badania RTG i podania kontrastu...zobaczyłam jak organizm matki jest silny, zdeterminowany na ochronę dziecka. Mojemu maluchowi nie zaszkodziło nic, czego każą wystrzegać się lekarze - choć nie uważam, że to bezpieczne i potrzebne, by w ciąży tego wszystkiego doświadczać; po prostu dziecko miało się pojawić i udało się, za co do dziś dziękuję Bogu

Więc trzeba nam zachować złoty środek, zarówno teraz jak i w wychowaniu dziecka. Życzę sobie i Wam dziewczyny, żebyśmy umiały docenić czasy, w których żyjemy, choć mają wiele wad i to, co miało czynić życie wygodniejszym stało się dla nas szkodliwe...Ale żebyśmy umiały czerpać z tego, co jest w nim dobre i nam służy
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 22:41   #1333
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gougou Pokaż wiadomość
Tak, jest anty. Jak i przeciw wielu innym rzeczom...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Na mnie chyba tak wpłynął ten stan błogosławiony. Po prostu ktoś (w miarę budzący moje zaufanie) rzuci hasło, że coś nam zagraża, a ja od razu panikuje. Wcześniej mając to wszystko w nosie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A to widzisz...ja mam całkowicie inny pogląd w takim razie na większość rzeczy a na pewno na szczepionki niż ten pan

Ale jakie by poglądy nie były teraz nie ma co panikować. Spokój w ciąży jest jednak najważniejszy. Wiem, że łatwo się mówi, ale na takie rzeczy co nie masz wpływu nie zwracaj uwagi po prostu. No i jk ktoś rzuci jakieś hasło, że coś niebezpieczne to może poproś o jakieś racjonalne argumenty. Ja tak się męczyłam z piciem kawy w ciąży. Ogólnie bardzo lubię a ktoś powiedział że nie można a ja głupia uwierzyłam. Dopiero sporo później zaczęłam szukać racjonalnych dowód czy można czy nie i druga część ciąży była o wiele przyjemniejsza z moją ulubioną kawą z rana teraz już jestem mądrzejsza i zawsze pytam czemu ktoś uważa tak a nie inaczej a jak nie potrafi odpowiedzieć to wtedy szukam sama informacji i pytam lekarzy co o tym sądzą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 05:40   #1334
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej. Miałam taką straszną noc,spałam może z godzinę... Nie wiem co mi się stało ale nie mogłam sobie z tym poradzić, każda pozycja zła 😒 Myślałam dużo o milionie rzeczy i zauważyłam,że na forum mało kto pisze o wizytach. Kiedy macie wizyty? Ja dopiero 18.09 😉 musze umówić się na połówkowe na początek października.
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 06:41   #1335
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej. Miałam taką straszną noc,spałam może z godzinę... Nie wiem co mi się stało ale nie mogłam sobie z tym poradzić, każda pozycja zła 😒 Myślałam dużo o milionie rzeczy i zauważyłam,że na forum mało kto pisze o wizytach. Kiedy macie wizyty? Ja dopiero 18.09 😉 musze umówić się na połówkowe na początek października.
Hej współczuje nocy... Ja póki co sypiam ok
wizyte mam 13.09 , połówkowe 1.10, ale chce zmienić na 2 lub 3 żeby męża zabrać ze sobą
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 07:21   #1336
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej. Miałam taką straszną noc,spałam może z godzinę... Nie wiem co mi się stało ale nie mogłam sobie z tym poradzić, każda pozycja zła 😒 Myślałam dużo o milionie rzeczy i zauważyłam,że na forum mało kto pisze o wizytach. Kiedy macie wizyty? Ja dopiero 18.09 😉 musze umówić się na połówkowe na początek października.
Oo widzisz...Ja od trzech nocy mam to samo. Chociaż jestem zmęczona, nie mogę spać, potem rozbudzam się przy każdej zmianie boku i nie mogę znowu zapaść w sen. Z tej okazji wczoraj przytargałam do sypialni cebuszkę i dzisiaj z nią spałam, ale jest niewiele lepiej.

Ja dzisiaj jadę na badania, których wykonanie zasugerował mi hematolog i już się stresuję. Ta cała sytuacja z trombofilią zaczęła mnie przerastać...Psychicznie też mam jakieś spadki formy, mam nadzieję, że to wszystko, co się dzieje to hormony i minie z czasem...Wizytę u ginekologa mam 11.09 I wtedy będę umawiać się na połówkowe. W którym tygodniu najlepiej?
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 07:49   #1337
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Ja wizytę mam dzis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 08:58   #1338
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
Ja wizytę mam dzis

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 10:55   #1339
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Już po wizycie, dostałam skierowanie na polowkowe, podobno należą mi się darmowe ze względu na cukrzycę. Mały Nie chciał pozowac do.zdjec pokazał tylko dupkę i siusiaka. Z usg 16t1d. Wyniki w normie tylko ten cukier obserwować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 10:58   #1340
Mamamarta2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Hej ja cały czas Was śledzę ale ten tapatalk jest dla mnie uporczywy do obsługi i jakoś nie odpisuje.
My mamy wizytę dziś o 13 i nie mogę się doczekać bo ostatnio miałam intensywny czas w pracy i trochę ponosilam, biegalam , gonilam.
Do tego mimo ze to 3 ciąża nie czuje jeszcze ruchów i stresuje mnie to ,zwłaszcza jak czytam że niektóre z Was już wyraźnie czują...
Trzymam kciuki za Was wszystkie, za wizyty i dobre samopoczucie )

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
Już po wizycie, dostałam skierowanie na polowkowe, podobno należą mi się darmowe ze względu na cukrzycę. Mały Nie chciał pozowac do.zdjec pokazał tylko dupkę i siusiaka. Z usg 16t1d. Wyniki w normie tylko ten cukier obserwować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że wszystko ok i gratuluje Synusia )))

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
__________________
TP 10.08.2014- SYN
2010- SYN

Mamamarta2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 11:38   #1341
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
Już po wizycie, dostałam skierowanie na polowkowe, podobno należą mi się darmowe ze względu na cukrzycę. Mały Nie chciał pozowac do.zdjec pokazał tylko dupkę i siusiaka. Z usg 16t1d. Wyniki w normie tylko ten cukier obserwować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SUPER, że wszystko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Udało mi się przełożc polowkowe na 2.10 więc mogę zabrać małżonka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 12:14   #1342
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

Ja miałam wizytę w poniedziałek
Nadal mam brać żelazo bo wyniki takie same nadal dziewuszka u nas dziś 18+4 ale dopiero za 3 tygodnie mam połówkowe żeby wszystko dobrze pomierzyć czyje już dobrze ruchy a nawet mój TŻ czuje więc fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 12:19   #1343
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Ja miałam wizytę w poniedziałek
Nadal mam brać żelazo bo wyniki takie same nadal dziewuszka u nas dziś 18+4 ale dopiero za 3 tygodnie mam połówkowe żeby wszystko dobrze pomierzyć czyje już dobrze ruchy a nawet mój TŻ czuje więc fajnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


18+4 już? To na kiedy masz termin?

Ja wizyty miałam w zeszłym tygodnia a teraz dopiero 17 września. Ale ja nie mam usg na każdej wizycie i nie wiem czy nie iść prywatnie gdzieś na samo usg bo zaczynam panikować chyba. Ruchów jeszcze nie czuję...tzn czasem wydaje mi się, że czuję, ale tak szybko przestaje się ruszać, że w końcu nie wiem. U mnie 16+1

A ruchy czujecie leżąc? Ja pamiętam że z Kornelką najlepiej czulam leżąc na plecach, kiedyś czytałam, że niektórzy wyraźniej czują leżąc na boku. Ale aktualnie chyba już każdej pozycji próbowałam i nadal nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 13:34   #1344
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
18+4 już? To na kiedy masz termin?

Ja wizyty miałam w zeszłym tygodnia a teraz dopiero 17 września. Ale ja nie mam usg na każdej wizycie i nie wiem czy nie iść prywatnie gdzieś na samo usg bo zaczynam panikować chyba. Ruchów jeszcze nie czuję...tzn czasem wydaje mi się, że czuję, ale tak szybko przestaje się ruszać, że w końcu nie wiem. U mnie 16+1

A ruchy czujecie leżąc? Ja pamiętam że z Kornelką najlepiej czulam leżąc na plecach, kiedyś czytałam, że niektórzy wyraźniej czują leżąc na boku. Ale aktualnie chyba już każdej pozycji próbowałam i nadal nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja to sama nie wiem czy to ruchy u mnie. Czasem czuje pukniecia, ale nie są regularne. Też czekam na wizytę jak na zbawienie. Strasznie mi się ciągnie to 5 tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 13:47   #1345
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Mamy luty 2020

Dziewczyny, któraś zapisuje się na zajęcia wodzie dla ciężarnych na Inflanckiej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 14:50   #1346
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

hejka wydaje mi sie ze minely mi nudnosci jakeis 2 dni temu bo zaczynam miec apetyt ale przez skurczony zoladek jem strasznie malo..ale jak na zlosc zarazilam sie od dziecka kaszlem i kaszle straszliwie przerazliwie narazie -jade na lekach jakich dla ciezarnych ale nic nie przechodzi ide w piatek do lekarza i zobaczymy bo moze to jakies zapalenie pluc albo co i sie skonczy na antybiotyku ;/ mloda w poniedzialek do przedszkola a jeszcze smarka ;/

polowkowe mam na 8 pazdziernika a wczesniej wizyta u lekarza 4 wrzesien ale niewiem czy bedzie robil usg
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 18:17   #1347
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
18+4 już? To na kiedy masz termin?

Ja wizyty miałam w zeszłym tygodnia a teraz dopiero 17 września. Ale ja nie mam usg na każdej wizycie i nie wiem czy nie iść prywatnie gdzieś na samo usg bo zaczynam panikować chyba. Ruchów jeszcze nie czuję...tzn czasem wydaje mi się, że czuję, ale tak szybko przestaje się ruszać, że w końcu nie wiem. U mnie 16+1

A ruchy czujecie leżąc? Ja pamiętam że z Kornelką najlepiej czulam leżąc na plecach, kiedyś czytałam, że niektórzy wyraźniej czują leżąc na boku. Ale aktualnie chyba już każdej pozycji próbowałam i nadal nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Termin mam na 25 stycznia ale najpierw miałam na ostatniego stycznia więc się do was wprosiłam. Ja do tej pory czuje przeważnie jak leżę na płasko. Od 3 dni może poczułam parę razy jak siedziałam albo stałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 21:54   #1348
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Powiem Wam szczerze, że ja w okresie naszych z mężem starań o dziecko też panikowałam i wiele rzeczy budziło mój niepokój...A kiedy zaszłam w ciążę w najgorszym z możliwych momentów, po zatorze, w trakcie brania silnych leków, badania RTG i podania kontrastu...zobaczyłam jak organizm matki jest silny, zdeterminowany na ochronę dziecka. Mojemu maluchowi nie zaszkodziło nic, czego każą wystrzegać się lekarze - choć nie uważam, że to bezpieczne i potrzebne, by w ciąży tego wszystkiego doświadczać; po prostu dziecko miało się pojawić i udało się, za co do dziś dziękuję Bogu

Więc trzeba nam zachować złoty środek, zarówno teraz jak i w wychowaniu dziecka. Życzę sobie i Wam dziewczyny, żebyśmy umiały docenić czasy, w których żyjemy, choć mają wiele wad i to, co miało czynić życie wygodniejszym stało się dla nas szkodliwe...Ale żebyśmy umiały czerpać z tego, co jest w nim dobre i nam służy
Piękne słowa rozsądne i oddające otuchy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
A to widzisz...ja mam całkowicie inny pogląd w takim razie na większość rzeczy a na pewno na szczepionki niż ten pan

Ale jakie by poglądy nie były teraz nie ma co panikować. Spokój w ciąży jest jednak najważniejszy. Wiem, że łatwo się mówi, ale na takie rzeczy co nie masz wpływu nie zwracaj uwagi po prostu. No i jk ktoś rzuci jakieś hasło, że coś niebezpieczne to może poproś o jakieś racjonalne argumenty. Ja tak się męczyłam z piciem kawy w ciąży. Ogólnie bardzo lubię a ktoś powiedział że nie można a ja głupia uwierzyłam. Dopiero sporo później zaczęłam szukać racjonalnych dowód czy można czy nie i druga część ciąży była o wiele przyjemniejsza z moją ulubioną kawą z rana teraz już jestem mądrzejsza i zawsze pytam czemu ktoś uważa tak a nie inaczej a jak nie potrafi odpowiedzieć to wtedy szukam sama informacji i pytam lekarzy co o tym sądzą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013

Edytowane przez gougou
Czas edycji: 2019-08-28 o 22:11
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 21:59   #1349
gougou
Raczkowanie
 
Avatar gougou
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 61
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej. Miałam taką straszną noc,spałam może z godzinę... Nie wiem co mi się stało ale nie mogłam sobie z tym poradzić, każda pozycja zła Myślałam dużo o milionie rzeczy i zauważyłam,że na forum mało kto pisze o wizytach. Kiedy macie wizyty? Ja dopiero 18.09 musze umówić się na połówkowe na początek października.
Ja mam 5 września wcześniej idę na usg, a w drugiej połowie września kolejne juhu, zobaczymy czy potwierdzi się że chłopak jak ta lala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Aniolek900214 Pokaż wiadomość
Już po wizycie, dostałam skierowanie na polowkowe, podobno należą mi się darmowe ze względu na cukrzycę. Mały Nie chciał pozowac do.zdjec pokazał tylko dupkę i siusiaka. Z usg 16t1d. Wyniki w normie tylko ten cukier obserwować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Siusiaki na wagę złota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
18+4 już? To na kiedy masz termin?

Ja wizyty miałam w zeszłym tygodnia a teraz dopiero 17 września. Ale ja nie mam usg na każdej wizycie i nie wiem czy nie iść prywatnie gdzieś na samo usg bo zaczynam panikować chyba. Ruchów jeszcze nie czuję...tzn czasem wydaje mi się, że czuję, ale tak szybko przestaje się ruszać, że w końcu nie wiem. U mnie 16+1

A ruchy czujecie leżąc? Ja pamiętam że z Kornelką najlepiej czulam leżąc na plecach, kiedyś czytałam, że niektórzy wyraźniej czują leżąc na boku. Ale aktualnie chyba już każdej pozycji próbowałam i nadal nic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja czuje jak dociskam poduszkę leżąc na boku. No i jak zjem albo my głodni ale w pierwszej ciąży czułam znacznie później

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
MY od 1.06.2010
"Zostaniesz moją żoną?" 8.04.2012
Mężu, mogę powiedzieć Ci od 15.06.2013
gougou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 08:01   #1350
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

A u mnie 18 tydzień wskoczył i chyba dalej nie czuję nic. Chce już bo się niepokoję. Wmawiam sobie że coś tam mnie muska od środka ale to chyba tylko wmawianie
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.