okulary do jazdy w nocy ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 16:27   #1
betty62
Przyczajenie
 
Avatar betty62
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23

okulary do jazdy w nocy ...


Mam pytanie - czy któraś z Was ma takie okularki? Czy one rzeczywiście są pomocne podczas jazdy nocą lub we mgle? Mam chęć na te http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=477262646. Tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki...?
betty62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 17:03   #2
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

Widoczność taką jak na zdjęciach z aukcji zapewniają okulary polaryzacyjne, a tutaj nic nie pisze na ten temat.
http://www.optometria.info.pl/bielaw...go=polaryzacja
Ja na lato miałam okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją i do jazdy samochodem przy ostrym słońcu były rewelacyjne.
Ale czy akurat same żółte szkła są tak pomocne, słyszałam, że nie bardzo.

A tutaj http://www.jzo.com.pl/index.php?op=u...o=blue_blocker o soczewkach BLue blocker - tych żółtych.
Ale "Powłoka BLUE BLOCKER nie osłabia natężenia światła reflektorów nadjeżdżających samochodów!"
Czyli zdjęcia na których, nie ma oślepiających świateł to zwykły chwyt marketingowy.

Nie jestem pewna czy białe (nie barwione) szkła polaryzacyjne, nie byłyby lepsze.

Edytowane przez 3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Czas edycji: 2008-11-23 o 17:14
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 19:34   #3
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

Też się zastanawiałam nad takimi okularami... Nie lubię jeździć kiedy jest ciemno. Codziennie wracam z pracy bardzo ruchliwą ulicą (dużo świateł, 3 pasy w jedną, 3 w drugą) i przyznaję że to wszystko mi się strasznie zlewa i męczy oczy .
Widziałam na allegro takie żółte nakładki na zwykłe okulary i zastanawiałam się czy to jest coś warte

Raczej wątpię. Ale może więcej osób się wypowie?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 16:35   #4
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

Yyy szczerze? mam takie okulary do jazdy na rowerze, do zastosowania w jazdę wieczorem/nocą. Nie stosowłama jeszcze w warunkach "polowych" ale w domu testowałam jaka jest różnica, patrząc pod światło z/bez okularów. Rożnica jest, ale na pewno nie warta wydawania pieniędzy na specjalne okulary, to raczej zbędny "bajer" (jeśli ktoś jest zainteresowany- w LIDLu za 15 zł, okulary sportowe z 4 parami szkieł)
Zgadzam się z tunią, białe polaryzacyjne są o niebo lepsze (bardziej prawdopodobny efekt taki jak na zdjęciach z aukcji)

Edytowane przez agacior89
Czas edycji: 2008-11-29 o 16:36
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 18:57   #5
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

Podciągam temat
Warunki ostatnio trudne i łatwo o wypadek podczas mgły.
Czy jakiś kierowca może się wypowiedzieć?
Oglądałam, np te: ceną nie grzeszą

http://allegro.pl/okulary-do-jazdy-n...361886225.html
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 21:59   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

biorąc pod uwagę fakt ile kosztuje filtr polaryzacyjny do aparatu :P gdzie na dobrą sprawę optycznie efekt ten sam, tylko szkiełko jedno i też niewielkie to.. nie założyłabym na nos czegoś takiego za 15zł ;P
poza tym podejrzewam, że całe ich działanie jest ukryte w żółtym szkiełku które zapewne poza "profesjonalym" wyglądem nic nie daje
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 23:13   #7
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

Nie chcę gasić niczyjego entuzjazmu, i jak ktoś uważa że jemu takie zabawki pomagają to niech kupuje - ale ile już wypadków z powodu każdej kolejnej mody widziałam (typu gapienie się w gps czy gadanie przez cb) że i tak nic nie zastąpi ostrożności, refleksu i jeżdżenia z głową. Może i trywialne ale co tam. Zresztą ja osobiście nie lubię się uzależniać od wszelkich "poprawiaczy" samochodowych, bo sobie myślę co będzie jak tego zabraknie, i widać już wtórną nieumiejętność czytania map u wielu kierowców.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 10:39   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-27 o 10:42
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 13:20   #9
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Nie chcę gasić niczyjego entuzjazmu, i jak ktoś uważa że jemu takie zabawki pomagają to niech kupuje - ale ile już wypadków z powodu każdej kolejnej mody widziałam (typu gapienie się w gps czy gadanie przez cb) że i tak nic nie zastąpi ostrożności, refleksu i jeżdżenia z głową. Może i trywialne ale co tam. Zresztą ja osobiście nie lubię się uzależniać od wszelkich "poprawiaczy" samochodowych, bo sobie myślę co będzie jak tego zabraknie, i widać już wtórną nieumiejętność czytania map u wielu kierowców.
Co to ma wspólnego z tym, że kogoś oczy bolą podczas jazdy nocą? zakładając okulary nagle straci refleks i zdrowy rozsądek? z takim podejściem to byśmy w jaskiniach jeszcze siedzieli. Po tą są udogodnienia żeby z nich korzystać, jak ktoś jest sierotą to nią będzie, z gpsem czy bez.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 16:33   #10
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: okulary do jazdy w nocy ...

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Co to ma wspólnego z tym, że kogoś oczy bolą podczas jazdy nocą? zakładając okulary nagle straci refleks i zdrowy rozsądek? z takim podejściem to byśmy w jaskiniach jeszcze siedzieli. Po tą są udogodnienia żeby z nich korzystać, jak ktoś jest sierotą to nią będzie, z gpsem czy bez.
Tak, oczywiście - nie mówię że wszelkie udogodnienia to zło (sama korzystam ze wspomagania hamulca i kierownicy). Co do bólu oczu - ja bym poszła z tym do lekarza, bo to normalne nie jest - w nocy się jeździ trudniej, bo światła oślepiają, ale takie objawy mogą być podstawą do zdiagnozowania nadwrażliwości na światło lub innych schorzeń.

Jest jednak cała grupa "wynalazków" które powodują wtórną nieumiejętności typu problem z cofaniem bez czujnika, nieumiejętność czytania kierunkowskazów i znaków. Po prostu ja bym się bała, że gdyby coś się z tymi okularami stało, nie potrafiłabym jeździć, ale nikogo nie zniechęcam z góry.

Sama mam gps i czasem z niego korzystam, bo sam wynalazek jest w porządku, ale po prostu mnie coś bierze jak widzę któregoś kolejnego kierowcę który się wgapia w tą prostą drogę a samochód jedzie jak chce.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.