DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-06, 02:56   #1
Piotr_Parker
Przyczajenie
 
Avatar Piotr_Parker
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 2

DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?


Zanim która¶ pani lub pan siê zbulwersuje, chcia³bym uprzedziæ, ¿e blog to tylko teoria, z któr± w pewnym (tym wiêkszym) stopniu siê zgadzam. Je¶li jaka¶ pani chcia³aby zadaæ mi pytanie, to nie ma sprawy. Je¶li bêdê zna³ odpowied¼, to zawsze odpowiem szczerze, albo bêdzie mo¿na sobie razem pogdybaæ
Poni¿ej przedstawiam wam CDD, od³am DD, czyli zasad na jakich warto zbudowaæ zwi±zek by by³ zgodny, szczê¶liwy i przede wszystkim trwa³y, pe³ny szacunku, mi³o¶ci, wzajemnego zrozumienia i oddania.
CDD – Christian Domestic Discipline
Chrze¶cijañska domowa dyscyplina jest praktyk± miêdzy dwoma partnerami zgadzaj±cymi siê na taki sposób wspólnej egzystencji, wspólnego ¿ycia. W takim zwi±zku (jest to zwi±zek, a nie uk³ad) g³ow± rodziny jest mê¿czyzna i to on jest odpowiedzialny za zwi±zek. Pierwszym jego obowi±zkiem jest osi±gn±æ zdrowe relacje z ¿on± i dzieæmi, czyli stworzyæ w domu bezpieczne ¶rodowisko, w którym mi³o bêdzie przebywaæ wszystkim cz³onkom rodziny. Kolejnym, nie mniej wa¿nym, a nawet wa¿niejszym obowi±zkiem spoczywaj±cym na barkach mê¿a i ojca jest aby te zdrowe relacje utrzymaæ. Dla osi±gniêcia celu wa¿ny jest przede wszystkim spokój, opanowanie i racjonalne my¶lenie. Mê¿czyzna mo¿e wykorzystywaæ ró¿nego rodzaju ¶rodki, je¶li uzna je za s³uszne i wspomagaj±ce stworzenie szczê¶liwej, kochaj±cej siê rodziny.
Chcia³bym poznaæ wasze zdanie. Czy jest to powrót do tradycjonalizmu, do typowych chrze¶cijañskich rodzin? Czy uwa¿acie to za co¶ z³ego? Byliby¶cie bardziej sk³onni to poprzeæ, czy te¿ skrytykowaæ? Liczy siê szczera, konstruktywna, ale w kulturalny sposób wyra¿ona opinia. Mile widziany komentarz na stronie:
http://domowadyscyplina.blogspot.com/
__________________
Ignis non exstinguitur igne - Ognia nie gasi siê ogniem

GG: 48278421

E-mail: piotr.normalny.1983@gmail .com
Piotr_Parker jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 03:34   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomo¶ci: 18 377
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez Piotr_Parker Poka¿ wiadomo¶æ
Zanim która¶ pani lub pan siê zbulwersuje, chcia³bym uprzedziæ, ¿e blog to tylko teoria, z któr± w pewnym (tym wiêkszym) stopniu siê zgadzam. Je¶li jaka¶ pani chcia³aby zadaæ mi pytanie, to nie ma sprawy. Je¶li bêdê zna³ odpowied¼, to zawsze odpowiem szczerze, albo bêdzie mo¿na sobie razem pogdybaæ
Poni¿ej przedstawiam wam CDD, od³am DD, czyli zasad na jakich warto zbudowaæ zwi±zek by by³ zgodny, szczê¶liwy i przede wszystkim trwa³y, pe³ny szacunku, mi³o¶ci, wzajemnego zrozumienia i oddania.
CDD – Christian Domestic Discipline
Chrze¶cijañska domowa dyscyplina jest praktyk± miêdzy dwoma partnerami zgadzaj±cymi siê na taki sposób wspólnej egzystencji, wspólnego ¿ycia. W takim zwi±zku (jest to zwi±zek, a nie uk³ad) g³ow± rodziny jest mê¿czyzna i to on jest odpowiedzialny za zwi±zek. Pierwszym jego obowi±zkiem jest osi±gn±æ zdrowe relacje z ¿on± i dzieæmi, czyli stworzyæ w domu bezpieczne ¶rodowisko, w którym mi³o bêdzie przebywaæ wszystkim cz³onkom rodziny. Kolejnym, nie mniej wa¿nym, a nawet wa¿niejszym obowi±zkiem spoczywaj±cym na barkach mê¿a i ojca jest aby te zdrowe relacje utrzymaæ. Dla osi±gniêcia celu wa¿ny jest przede wszystkim spokój, opanowanie i racjonalne my¶lenie. Mê¿czyzna mo¿e wykorzystywaæ ró¿nego rodzaju ¶rodki, je¶li uzna je za s³uszne i wspomagaj±ce stworzenie szczê¶liwej, kochaj±cej siê rodziny.
Chcia³bym poznaæ wasze zdanie. Czy jest to powrót do tradycjonalizmu, do typowych chrze¶cijañskich rodzin? Czy uwa¿acie to za co¶ z³ego? Byliby¶cie bardziej sk³onni to poprzeæ, czy te¿ skrytykowaæ? Liczy siê szczera, konstruktywna, ale w kulturalny sposób wyra¿ona opinia. Mile widziany komentarz na stronie:
http://domowadyscyplina.blogspot.com/

1) Istnieje ju¿ na ten temat zwi±zek- zreszt± wypowiedzia³e¶ siê ju¿ w nim Po co nowy?
2) Do reklamowania swojego bloga s± na forum inne w±tki.
__________________
¬le czy dobrze, oka¿e siê pó¼niej. Ale trzeba dzia³aæ, ¶mia³o chwytaæ ¿ycie za grzywê.
¯a³uje siê wy³±cznie bezczynno¶ci, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choæ niekiedy przynosz± smutek i ¿al, nie ¿a³uje siê.


¦led¼ te¿ pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 03:40   #3
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomo¶ci: 1 028
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez Piotr_Parker Poka¿ wiadomo¶æ
Zanim która¶ pani lub pan siê zbulwersuje, chcia³bym uprzedziæ, ¿e blog to tylko teoria, z któr± w pewnym (tym wiêkszym) stopniu siê zgadzam. Je¶li jaka¶ pani chcia³aby zadaæ mi pytanie, to nie ma sprawy. Je¶li bêdê zna³ odpowied¼, to zawsze odpowiem szczerze, albo bêdzie mo¿na sobie razem pogdybaæ
Poni¿ej przedstawiam wam CDD, od³am DD, czyli zasad na jakich warto zbudowaæ zwi±zek by by³ zgodny, szczê¶liwy i przede wszystkim trwa³y, pe³ny szacunku, mi³o¶ci, wzajemnego zrozumienia i oddania.
CDD – Christian Domestic Discipline
Chrze¶cijañska domowa dyscyplina jest praktyk± miêdzy dwoma partnerami zgadzaj±cymi siê na taki sposób wspólnej egzystencji, wspólnego ¿ycia. W takim zwi±zku (jest to zwi±zek, a nie uk³ad) g³ow± rodziny jest mê¿czyzna i to on jest odpowiedzialny za zwi±zek. Pierwszym jego obowi±zkiem jest osi±gn±æ zdrowe relacje z ¿on± i dzieæmi, czyli stworzyæ w domu bezpieczne ¶rodowisko, w którym mi³o bêdzie przebywaæ wszystkim cz³onkom rodziny. Kolejnym, nie mniej wa¿nym, a nawet wa¿niejszym obowi±zkiem spoczywaj±cym na barkach mê¿a i ojca jest aby te zdrowe relacje utrzymaæ. Dla osi±gniêcia celu wa¿ny jest przede wszystkim spokój, opanowanie i racjonalne my¶lenie. Mê¿czyzna mo¿e wykorzystywaæ ró¿nego rodzaju ¶rodki, je¶li uzna je za s³uszne i wspomagaj±ce stworzenie szczê¶liwej, kochaj±cej siê rodziny.
Chcia³bym poznaæ wasze zdanie. Czy jest to powrót do tradycjonalizmu, do typowych chrze¶cijañskich rodzin? Czy uwa¿acie to za co¶ z³ego? Byliby¶cie bardziej sk³onni to poprzeæ, czy te¿ skrytykowaæ? Liczy siê szczera, konstruktywna, ale w kulturalny sposób wyra¿ona opinia. Mile widziany komentarz na stronie:
http://domowadyscyplina.blogspot.com/
Od siebie napiszê tyle ¿e w naszym ma³¿eñstwie nie ma czego¶ takiego jak CDD, a o dziwo; oboje czujemy siê spe³nieni w ka¿dej sferze ¿ycia.
Ja krytykujê. Piszê tylko i wy³±cznie swoje w³asne zdanie, tak jak Ty pytasz.


Nie wyznajemy ¿adnej religii. Nie trawiê prania mózgu ¿adnymi ideami/pismami/ wydumanymi mitami w imiê czegokolwiek. Cz³owiek posiada swój rozum. Mo¿e ¿yæ jak chce i nie musi pod±¿aæ za stadem. .
Zdrowe relacje zale¿± równolegle od swoich partnerów a nie tylko na ojcach/mê¿ach. Dzieci s± drugorzêdne bo ucz± siê tego, co wynios± z domu.
P.S. Ca³y ten opis, plus blog, kojarzy mi siê w wielu sprawach z takimi grupami jak Mormoni czy Mennonici.
Chrze¶cijanie? Ha! Chyba tylko na parê minut podczas podawania sobie r±k, podczas mszy. A potem to ca³e "chrze¶cijañstwo" znika gdy tylko opuszcz± "ko¶ció³".

Dziêkujê, postojê. Rozum, dla tych co go posiadaj±, to jednak si³a wy¿sza. Oczywi¶cie bez obrazy dla "chrze¶cijan" ¿eby nie by³o ¿e siê czepiam Na tym lepiej poprzestanê.
Corvette jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 04:34   #4
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 3 392
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

trafi³am swego czasu na omawiany w drugim w±tku blog, zrobi³am te¿ przegl±d blogów anglojêzycznych na ten temat, i po zaczerpniêciu tej wiedzy jedyne, co jestem w stanie rzec, to to, ¿e do oceny tej praktyki potrzebny jest psychiatra. Miejsce ludzi uprawiaj±cych tego rodzaju "zwi±zki" jest w szpitalu psychiatrycznym.
rembertowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 05:01   #5
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 4 182
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Zrobi³am to samo, uwa¿am to samo i zbiera mi siê na wymioty, ¿e ta aberracja okre¶la siê mianem "chrze¶cijañskiej". To jest zwyczajnie chore. Uwa¿am te¿ takie podej¶cie za kompletnie bezbo¿ne, bo neguj±ce godno¶æ kobiety i dzieci.

Jestem przeciwna jakiejkolwiek formie przemocy fizycznej i nazywanie tego "dyscyplin±" i denne próby odwo³ania siê do "tradycjonalizmu" nie pomog±.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 07:05   #6
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 4 266
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez tyene Poka¿ wiadomo¶æ
Zrobi³am to samo, uwa¿am to samo i zbiera mi siê na wymioty, ¿e ta aberracja okre¶la siê mianem "chrze¶cijañskiej". To jest zwyczajnie chore. Uwa¿am te¿ takie podej¶cie za kompletnie bezbo¿ne, bo neguj±ce godno¶æ kobiety i dzieci.

Jestem przeciwna jakiejkolwiek formie przemocy fizycznej i nazywanie tego "dyscyplin±" i denne próby odwo³ania siê do "tradycjonalizmu" nie pomog±.
A naj¶mieszniejsze jest to, ¿e wyznawcy tych "chrze¶cijañskich" teorii s± zazwyczaj zdecydowanymi przeciwnikami islamu, bo muzu³manie tak ¼le traktuj± kobiety
Fleur_D jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 09:01   #7
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 3 584
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez Piotr_Parker Poka¿ wiadomo¶æ
Chcia³bym poznaæ wasze zdanie.
Dla mnie nie do wykonania, mam dominuj±cy charakter, wiêc nie tolerujê mê¿czyzn, którzy chc± mn± rz±dziæ, to raz.
Dwa - jestem zdecydowan± przeciwniczk± religii chrze¶cijañskiej, wiêc nie przewidujê wprowadzania jakichkolwiek jej zasad do mojego ¿ycia.

Je¶li komu¶ to odpowiada, to niech sobie tak robi.
cerveza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 09:04   #8
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 670
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Wed³ug mnie to recepta na szczê¶liwy zwi±zek dla kobiet, które przez ca³e ¿ycie chc± czuæ siê jak dzieci: zero odpowiedzialno¶ci za swoje ¿ycie, zamiana rodziców-opiekunów na opiekuna-mê¿a, system kar i nagród jak w przedszkolu. Uwa¿am, ¿e doros³y cz³owiek bez ¿adnych deficytów siê na to nie zgodzi.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcê byæ niedelikatna, ale wymy¶lasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 09:13   #9
bulka114
Wtajemniczenie
 
Avatar bulka114
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: m³p
Wiadomo¶ci: 2 122
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Wg, mnie- chore.

Nie wyobra¿am sobie, ¿eby w moim przysz³ym domu panowa³y takie "zasady". Dla mnie ta marna namiastka "faceta", ktory chcialby w ten sposób panowac nad rodzin± jest co najmniej ¶mieszna, ¿a³osna i poni¿aj±ca, ¶wiadczy tylko o tym, ¿e owy pan (zwracam siê tutaj ogólnie, nie odbieraj tego jako "atak", autorze) nie potrafi w inny sposób zapanowaæ, zaradziæ ni¿ poprzez takie co¶, w³a¶nie.
Wg mnie to siê powinno nazywaæ :typowa patologia, a nie ¿adne DD czy CDD .
Zgadzam siê z rembertow±
__________________
"Granica tego, co mo¿liwe, jest w Twojej g³owie. Mog± Ciê zatrzymaæ tylko te ¶ciany, które stawiasz sam."


"Odwa¿ni nie ¿yj± wiecznie ale ostro¿ni nie ¿yj± wcale."
bulka114 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 09:16   #10
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Chore, patologia jak talala, obojêtnie, czy kobieta by³aby tutaj osob± decyduj±c±, czy mê¿czyzna. Dla mnie takich ludzi siê powinno leczyæ, ¿e nie wspomnê, ¿e takich, którzy prewencyjnie lej± ¿ony/mê¿ów, coby grzeczni byli, to bym najzwyczajniej zamknê³a do krymina³u. Pewnie zaraz tu wpadnie kto¶ "Ale on/ona siê na to zgadzaj±, wiêc jest okej!", otó¿ nie jest. Wiecie, kiedy¶ jeden facet pozwoli³ drugiemu siê zamordowaæ, ugotowaæ i zje¶æ, ale to nie czyni z tego ani trochê bardziej legalnego, czy normalnego.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 09:47   #11
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 628
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Pomys³ tej "dyscypliny" ukazuje bardzo dobrze strukturê w³adzy / miejsce kobiety w chrze¶cijañstwie (i innych religiach). Ile razy biskupi pieprzyli w mediach o naturalnym miejscu kobiety.
tambourinist jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 09:51   #12
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 1 223
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

U mnie kiedy¶ na religiê przyszli praktykanci z teologii i prowadzili lekcje, na której mówili, ¿e ¶lub to dla kobiety szansa na 'wej¶cie do ¿ycia'. Czyli, ¿e co? Do momentu zam±¿pój¶cia to jaki¶ niebyt?

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez tambourinist Poka¿ wiadomo¶æ
Pomys³ tej "dyscypliny" ukazuje bardzo dobrze strukturê w³adzy / miejsce kobiety w chrze¶cijañstwie (i innych religiach). Ile razy biskupi pieprzyli w mediach o naturalnym miejscu kobiety.
Dok³adnie. A takiego faceta co by mi chcia³ jakie¶ DD wprowadzaæ to pewnie bym pasem pogoni³a (sic!)
Littlejackie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 09:52   #13
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 670
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie kiedy¶ na religiê przyszli praktykanci z teologii i prowadzili lekcje, na której mówili, ¿e ¶lub to dla kobiety szansa na 'wej¶cie do ¿ycia'. Czyli, ¿e co? Do momentu zam±¿pój¶cia to jaki¶ niebyt?
Nie wiesz? Bezcelowa wegetacja
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcê byæ niedelikatna, ale wymy¶lasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 09:54   #14
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Poka¿ wiadomo¶æ
Pomys³ tej "dyscypliny" ukazuje bardzo dobrze strukturê w³adzy / miejsce kobiety w chrze¶cijañstwie (i innych religiach). Ile razy biskupi pieprzyli w mediach o naturalnym miejscu kobiety.
Nie jestem w ¿adnym stopniu zwi±zana z Ko¶cio³em, jakimkolwiek, ale nie wiem czy wiesz, ¿e to nie jest ¿adna oficjalna doktryna, ani nic przez Ko¶ció³ polecane, tylko po prostu banda oszo³omów dorobi³a sobie do chêci zdominowania drugiego cz³owieka ideologiê, ¿eby kto¶ naiwny ³atwiej ³ykn±³? Takich oszo³omów równie¿ w¶ród wszelakich ksiê¿y te¿ oczywi¶cie nie brakuje, ale nie dotyczy to tylko chrze¶cijan.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:08   #15
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 1 223
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;42662642]Nie jestem w ¿adnym stopniu zwi±zana z Ko¶cio³em, jakimkolwiek, ale nie wiem czy wiesz, ¿e to nie jest ¿adna oficjalna doktryna, ani nic przez Ko¶ció³ polecane, tylko po prostu banda oszo³omów dorobi³a sobie do chêci zdominowania drugiego cz³owieka ideologiê, ¿eby kto¶ naiwny ³atwiej ³ykn±³? Takich oszo³omów równie¿ w¶ród wszelakich ksiê¿y te¿ oczywi¶cie nie brakuje, ale nie dotyczy to tylko chrze¶cijan.[/QUOTE]

Feministk± ¿adn± nie jestem, ale prawd± jest, ¿e takie motywy w religiach, to tam, gdzie od zawsze patriarchat. A takie DD to chyba têsknota za czasami gdzie tata mia³ najwiêcej w domu do powiedzenia, kary za pyskowanie gówniarzy, ¿ona niech te¿ nie podskakuje - piêknie ma byæ - cicho w domu, na wszystko ma wp³yw g³owa rodziny, wojskowa dyscyplina, ¿yæ nie umieraæ. A nie ¿adna tolerancja, partnerstwo i wzajemny szacunek. No przykro ale tak mi siê to kojarzy i z opowie¶ciami np. babci jak to kiedy¶ przed wojn± w domach bywa³o.

Nie dziêkujê.

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiesz? Bezcelowa wegetacja
No jasne! By³o jeszcze, ¿e kobiety co robi± in vitro s± psychiczne i ¿e jak kobietê leje m±¿, to ona odej¶æ nie mo¿e, raczej wrêcz zostaæ powinna przy mê¿u bo to jej krzy¿, który musi nie¶æ jak Chrystus.

szko³a óczy
Littlejackie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:09   #16
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Dla mnie zdrowa relacja to na pewno nie jest taka, w której istnieje co¶, co mo¿na nazwaæ g³ow± rodziny. Za dobre relacje w zwi±zku zawsze s± odpowiedzialne wszystkie osoby ten zwi±zek tworz±ce, nie tylko jedna (tu facet). To po prostu nie dzia³a. Dodatkowo niepok±cy jest ten fragment, ¿e Mê¿czyzna mo¿e wykorzystywaæ ró¿nego rodzaju ¶rodki (...). Czyli mo¿e np. pobiæ ¿onê tylko dlatego, ¿e uzna to za s³uszne. Nie jest wymagane ¿adne uzasadnienie. To chore.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:14   #17
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 670
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;42662956]Dodatkowo niepok±cy jest ten fragment, ¿e Mê¿czyzna mo¿e wykorzystywaæ ró¿nego rodzaju ¶rodki (...). Czyli mo¿e np. pobiæ ¿onê tylko dlatego, ¿e uzna to za s³uszne. Nie jest wymagane ¿adne uzasadnienie. To chore.[/QUOTE]



- Dlaczego mnie uderzy³e¶?
- Bo uzna³em to za s³uszne.

- Dlaczego zrobi³e¶ to w tajemnicy przede mn±?
- Bo uzna³em to za s³uszne.

- Dlaczego wysy³asz dzieci do szko³y z internatem w U³an Bator?
- Bo uzna³em to za s³uszne.


¯yæ nie umieraæ... Dla mnie to przyzwolenie na przemoc i manipulacjê, wszystko - nawet najgorsze - to, co jaki¶ pogrzany kole¶ uzna za najlepsze dla siebie i swojej pozornie szczê¶liwej rodzinki.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcê byæ niedelikatna, ale wymy¶lasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2013-09-06 o 10:15
mary_poppins jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:22   #18
freelancerka
Raczkowanie
 
Avatar freelancerka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 191
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

A wyobra¿acie sobie, ¿e jaka¶ normalna kobieta chce, naprawdê chce ¿eby j± biæ i rz±dziæ jak dzieckiem? Nie. To nie jest normalne i nadawa³aby siê na leczenie psychiatryczne.

Moim zdaniem autorze chcesz po prostu dominowaæ, rz±dziæ kobiet±, najlepiej jakby w ogóle wszystkie kobiety by³y zdominowane i podlega³y mê¿czyznom (twój wymarzony ¶wiat jak s±dzê), w koñcu Ty jeste¶ mê¿czyzn± - "lepszym gatunkiem cz³owieka" haha i tworzysz do tego jak±¶ ideologiê, próbujesz to pod³±czyæ pod Chrze¶cijañstwo.
W dawnych czasach, rzeczywi¶cie to mê¿czyzna rz±dzi³, ale wynika³o to z prostego faktu, ¿e nie mo¿na by³o ¿yæ jedynie w oparciu o intelekt, si³a fizyczna by³a niezbêdna do przetrwania, a to domena mê¿czyzn, wiêc normalne, ¿e mieli w³adzê. Chrze¶cijañstwo siê w to wpasowa³o, ale nigdy nie wynika³o to bezpo¶rednio z niego. W kulturze indian, azjatyckiej - wszêdzie to mê¿czyzna rz±dzi³ domem, kobieta mu podlega³a.

Teraz czasy siê zmieni³y i Bogu dziêki . W mojej rodzinie, Chrze¶cijañskiej, katolickiej i tradycyjnej nikt nigdy kobietami nie rz±dzi³, a wszyscy s± z tego faktu zadowoleni.

To, co wypisujesz autorze w tym blogu, to zwyk³e herezje. Z Chrze¶cijañstwem nie ma to nic wspólnego.

Najbardziej rozbawi³o mnie, ¿e znasz Bibliê, bo j± przeczyta³e¶ jak jaki¶ czas le¿a³e¶ w szpitalu , no tak, Biblia to taka powie¶æ, co czyta siê od deski do deski jednym tchem i wszystko rozumie . Facepalm...
freelancerka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:23   #19
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Littlejackie, ja wcale nie mówiê, ¿e to dobre, przeciwnie, mówiê tylko, ¿e zwolennicy takich porz±dków niekoniecznie musz± byæ od razu zwi±zani z ko¶cio³em.

mary_poppins, czyta³a¶ w±tek o spankingu, który kto¶ podbi³ dzisiaj? Jak nie, to sobie przeczytaj, to, co cytujesz, o czym piszesz, to jest ma³y piku¶, tam Ci siê dopiero w³os zje¿y.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 10:26   #20
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3 634
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez Piotr_Parker Poka¿ wiadomo¶æ
Zanim która¶ pani lub pan siê zbulwersuje, chcia³bym uprzedziæ, ¿e blog to tylko teoria, z któr± w pewnym (tym wiêkszym) stopniu siê zgadzam. Je¶li jaka¶ pani chcia³aby zadaæ mi pytanie, to nie ma sprawy. Je¶li bêdê zna³ odpowied¼, to zawsze odpowiem szczerze, albo bêdzie mo¿na sobie razem pogdybaæ
Poni¿ej przedstawiam wam CDD, od³am DD, czyli zasad na jakich warto zbudowaæ zwi±zek by by³ zgodny, szczê¶liwy i przede wszystkim trwa³y, pe³ny szacunku, mi³o¶ci, wzajemnego zrozumienia i oddania.
CDD – Christian Domestic Discipline
Chrze¶cijañska domowa dyscyplina jest praktyk± miêdzy dwoma partnerami zgadzaj±cymi siê na taki sposób wspólnej egzystencji, wspólnego ¿ycia. W takim zwi±zku (jest to zwi±zek, a nie uk³ad) g³ow± rodziny jest mê¿czyzna i to on jest odpowiedzialny za zwi±zek. Pierwszym jego obowi±zkiem jest osi±gn±æ zdrowe relacje z ¿on± i dzieæmi, czyli stworzyæ w domu bezpieczne ¶rodowisko, w którym mi³o bêdzie przebywaæ wszystkim cz³onkom rodziny. Kolejnym, nie mniej wa¿nym, a nawet wa¿niejszym obowi±zkiem spoczywaj±cym na barkach mê¿a i ojca jest aby te zdrowe relacje utrzymaæ. Dla osi±gniêcia celu wa¿ny jest przede wszystkim spokój, opanowanie i racjonalne my¶lenie. Mê¿czyzna mo¿e wykorzystywaæ ró¿nego rodzaju ¶rodki, je¶li uzna je za s³uszne i wspomagaj±ce stworzenie szczê¶liwej, kochaj±cej siê rodziny.
Chcia³bym poznaæ wasze zdanie. Czy jest to powrót do tradycjonalizmu, do typowych chrze¶cijañskich rodzin? Czy uwa¿acie to za co¶ z³ego? Byliby¶cie bardziej sk³onni to poprzeæ, czy te¿ skrytykowaæ? Liczy siê szczera, konstruktywna, ale w kulturalny sposób wyra¿ona opinia. Mile widziany komentarz na stronie:
http://domowadyscyplina.blogspot.com/
ja nie rozumie o co tu chodzi.
jakie ¶rodki wspomagaj±ce maj± pomagac w tworzeniu szczêsliwej rodziny,klêczenie na grochu,klapsy,czy zamykanie w ciemnej szafie

je¶li dobrze sobie przypomnê ,to by³ juz podobny watek z blogiem w tle,komentarzami zadowolonych ¿on . by³ jednak bardzo krytykowany,wiêc autor na jak¶ czas go zamkn±³.
czy¿by powtórka z rozrywki?
__________________
Twierdzisz,¿e to co mówiê jest chamskie?
Ciesz siê,¿e nie s³yszysz co my¶lê
***
Opowiadaj±c obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,¿e 20% ma gdzie¶ twój problem,a 80 % cieszy siê z twojego k³opotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze bêdê Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-09-06 o 10:36
Shira Yuki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:28   #21
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 1 223
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;42663238]Littlejackie, ja wcale nie mówiê, ¿e to dobre, przeciwnie, mówiê tylko, ¿e zwolennicy takich porz±dków niekoniecznie musz± byæ od razu zwi±zani z ko¶cio³em.

[/QUOTE]

A to ja wiem o czym mówi³a¶. Praktycznie w wiêkszo¶ci religii s± takie motywy bo od zarania dziejów kobiety najczê¶ciej mia³y udostêpniaæ mê¿czyznom swoje narz±dy p³ciowe, sprz±taæ i modliæ siê pokornie

Czê¶æ dalsza mojej wypowiedzi by³a ju¿ 'ogólnie' na temat w±tku i DD.
Littlejackie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:34   #22
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 670
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;42663238]
mary_poppins, czyta³a¶ w±tek o spankingu, który kto¶ podbi³ dzisiaj? Jak nie, to sobie przeczytaj, to, co cytujesz, o czym piszesz, to jest ma³y piku¶, tam Ci siê dopiero w³os zje¿y.[/QUOTE]
Nie czyta³am, idê nadrabiaæ. Ale ju¿ siê bojê.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcê byæ niedelikatna, ale wymy¶lasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:35   #23
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Poka¿ wiadomo¶æ
Nie czyta³am, idê nadrabiaæ. Ale ju¿ siê bojê.
Bój siê, ja chyba nigdy nie by³am podobnie zniesmaczona, jak po lekturze tamtego w±tku.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:38   #24
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3 634
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;42663238]Littlejackie, ja wcale nie mówiê, ¿e to dobre, przeciwnie, mówiê tylko, ¿e zwolennicy takich porz±dków niekoniecznie musz± byæ od razu zwi±zani z ko¶cio³em.

mary_poppins, czyta³a¶ w±tek o spankingu, który kto¶ podbi³ dzisiaj? Jak nie, to sobie przeczytaj, to, co cytujesz, o czym piszesz, to jest ma³y piku¶, tam Ci siê dopiero w³os zje¿y.[/QUOTE]

mo¿ecie wrzuciæ link?
__________________
Twierdzisz,¿e to co mówiê jest chamskie?
Ciesz siê,¿e nie s³yszysz co my¶lê
***
Opowiadaj±c obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,¿e 20% ma gdzie¶ twój problem,a 80 % cieszy siê z twojego k³opotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze bêdê Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:39   #25
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 16 867
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Poka¿ wiadomo¶æ
mo¿ecie wrzuciæ link?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=599120
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 10:40   #26
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3 634
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez Tassarinian Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkujê
to o tym w±tku pisa³am.kiedys wpad³ mi w rêce przez przypadek,ale nie subskrybowa³am i dlatego nie mog³am go znale¼æ.
__________________
Twierdzisz,¿e to co mówiê jest chamskie?
Ciesz siê,¿e nie s³yszysz co my¶lê
***
Opowiadaj±c obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,¿e 20% ma gdzie¶ twój problem,a 80 % cieszy siê z twojego k³opotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze bêdê Twoja
.

Edytowane przez Shira Yuki
Czas edycji: 2013-09-06 o 10:41
Shira Yuki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 11:17   #27
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomo¶ci: 1 364
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Dla mnie takie dociekanie czy i w jaki sposób mê¿czyzna ma górowaæ nad kobiet± i dzieæmi to bieganie z zawi±zanymi oczami w pokoju pe³nym gratów i bolesne siê o nie obijanie. Wystarczy zdj±æ opaskê i zrozumieæ ( jak siê jest katolikiem i szuka poparcia w biblii) i¿ Bóg obdarzy³ cz³owieka woln± wol±, wiêc próba jej odebrania komukolwiek, ograniczenia, narzucenia w³asnej si³±, czy te¿ podstêpem, to bezprawne odbieranie tego boskiego daru, wiêc po katolicku powinno byæ grzechem. A co do biblii to tak, wed³ug niej bóg Jahve/Addonai/Elohim pozwala³, a wrêcz wymaga³ okaleczania, mordowania, gwa³tów, krzywdzenia bliskich, w tym w³asnych dzieci itd. (sam siê zreszt± w tym lubowa³). Istny raj dla oszo³omów pragn±cych znale¼æ usprawiedliwienie dla swoich chorych popêdów.
__________________
w±tek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509

Edytowane przez gidran
Czas edycji: 2013-09-06 o 11:26
gidran jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 12:09   #28
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Cytat:
Napisane przez gidran Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie takie dociekanie czy i w jaki sposób mê¿czyzna ma górowaæ nad kobiet± i dzieæmi to bieganie z zawi±zanymi oczami w pokoju pe³nym gratów i bolesne siê o nie obijanie. Wystarczy zdj±æ opaskê i zrozumieæ ( jak siê jest katolikiem i szuka poparcia w biblii) i¿ Bóg obdarzy³ cz³owieka woln± wol±, wiêc próba jej odebrania komukolwiek, ograniczenia, narzucenia w³asnej si³±, czy te¿ podstêpem, to bezprawne odbieranie tego boskiego daru, wiêc po katolicku powinno byæ grzechem. A co do biblii to tak, wed³ug niej bóg Jahve/Addonai/Elohim pozwala³, a wrêcz wymaga³ okaleczania, mordowania, gwa³tów, krzywdzenia bliskich, w tym w³asnych dzieci itd. (sam siê zreszt± w tym lubowa³). Istny raj dla oszo³omów pragn±cych znale¼æ usprawiedliwienie dla swoich chorych popêdów.
S± fragmenty w ST, gdzie JHWH nawet tê woln± wolê odbiera, bo mu wygodnie. Przy zsy³aniu plag konkretnie. Wtedy to 'uczyni³ serca Egipcan twardymi', ¿eby nie mogli uwierzyæ w zes³ane znaki Wtedy móg³ bardziej rozbujaæ swoje sadystyczne zapêdy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 12:19   #29
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomo¶ci: 1 364
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;42665314]S± fragmenty w ST, gdzie JHWH nawet tê woln± wolê odbiera, bo mu wygodnie. Przy zsy³aniu plag konkretnie. Wtedy to 'uczyni³ serca Egipcan twardymi', ¿eby nie mogli uwierzyæ w zes³ane znaki Wtedy móg³ bardziej rozbujaæ swoje sadystyczne zapêdy.[/QUOTE]
Staraj±c siê wczuæ w ST logikê, to ma sens, w koñcu bóg daje, bóg odbiera. Ale skoro grzechem jest próbowaæ siê równaæ z bogiem, to tak samo grzechem jest odbieranie owej woli. No chyba, ¿e tak ka¿e krzak gorej±cy...
__________________
w±tek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278509
gidran jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-06, 12:24   #30
Bananalama
jestê wieszczê
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomo¶ci: 12 580
Dot.: DD - recepta na szczê¶liwy zwi±zek?

Zwi±zek ma³¿eñski to zwi±zek dwóch istot RÓWNORZÊDNYCH, nie godzi stawiaæ siê jednego cz³owieka nad drugim. W tym momencie to ju¿ nie jest dobrowolny zwi±zek dwojga ludzi, a przypomina relacjê z hierarchi±, jak w pracy.
__________________
Do³±cz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za ka¿dy zdobyty szczyt wp³acamy po 10 z³ na ukoñczenie budowy domu ca³odobowej opieki dla osób z niepe³nosprawno¶ci± intelektualn±
Do³±cz do nas!


*poniewa¿ jestem nieprzeciêtna, nie obchodz± mnie tzw. powinno¶ci przeciêtnej kobiety
Bananalama jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.