Problemy skórne- wątek ogólny - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-18, 22:34   #811
_malami
Raczkowanie
 
Avatar _malami
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 343
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Dziewczyny, od dłuższego czasu robiłam sobie paznokcie hybrydowe.
Niedawno zauważyłam, że pod paznokciem na opuszkach palców schodzi mi skóra, łuszczy się, jest twarda, a kiedy próbuje ją oderwać to boli.
Przekopałam internet i prawdopodobnie jest to grzybica, bo tak właśnie wyglądają moje opuszki (niektóre) jak te ze zdjęć w googlach po wpisaniu ''grzybica paznokcia''.
Dzisiaj pod dwoma paznokciami odczuwałam taki ból jakby byly przytrzaśnięte, od razu ściągnęłam hybrydę i jest trochę lepiej.

Jako, że do dermatologa będę mogła pójść najwcześniej za 1,5tygodnia chciałabym zapytać:
-czy są jakieś maści które mogę stosować na opuszki?
-czy oprócz odżywki 8w1 istnieje coś co szybciej wzmocni moje paznokcie ? (w chwili obecnej każde dotknięcie powoduje niemiłe uczucie, płytka jest jakby bardzo cienka)
-co innego mogę zastosować aby szybko utwardzić i wzmocnić paznokcie?
_malami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 00:47   #812
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez _malami Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od dłuższego czasu robiłam sobie paznokcie hybrydowe.
Niedawno zauważyłam, że pod paznokciem na opuszkach palców schodzi mi skóra, łuszczy się, jest twarda, a kiedy próbuje ją oderwać to boli.
Przekopałam internet i prawdopodobnie jest to grzybica, bo tak właśnie wyglądają moje opuszki (niektóre) jak te ze zdjęć w googlach po wpisaniu ''grzybica paznokcia''.
Dzisiaj pod dwoma paznokciami odczuwałam taki ból jakby byly przytrzaśnięte, od razu ściągnęłam hybrydę i jest trochę lepiej.

Jako, że do dermatologa będę mogła pójść najwcześniej za 1,5tygodnia chciałabym zapytać:
-czy są jakieś maści które mogę stosować na opuszki?
-czy oprócz odżywki 8w1 istnieje coś co szybciej wzmocni moje paznokcie ? (w chwili obecnej każde dotknięcie powoduje niemiłe uczucie, płytka jest jakby bardzo cienka)
-co innego mogę zastosować aby szybko utwardzić i wzmocnić paznokcie?
Nie znam się na tym za dobrze ale absolutnie odradzam 8w1 bo po niej moja koleżanka nabawiła się podobnych rzeczy,wielu osobom zaszkodziła i może piec zamiast pomóc to uszkodzi bardziej raczej.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 13:21   #813
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez _malami Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od dłuższego czasu robiłam sobie paznokcie hybrydowe.
Niedawno zauważyłam, że pod paznokciem na opuszkach palców schodzi mi skóra, łuszczy się, jest twarda, a kiedy próbuje ją oderwać to boli.
Przekopałam internet i prawdopodobnie jest to grzybica, bo tak właśnie wyglądają moje opuszki (niektóre) jak te ze zdjęć w googlach po wpisaniu ''grzybica paznokcia''.
Dzisiaj pod dwoma paznokciami odczuwałam taki ból jakby byly przytrzaśnięte, od razu ściągnęłam hybrydę i jest trochę lepiej.

Jako, że do dermatologa będę mogła pójść najwcześniej za 1,5tygodnia chciałabym zapytać:
-czy są jakieś maści które mogę stosować na opuszki?
-czy oprócz odżywki 8w1 istnieje coś co szybciej wzmocni moje paznokcie ? (w chwili obecnej każde dotknięcie powoduje niemiłe uczucie, płytka jest jakby bardzo cienka)
-co innego mogę zastosować aby szybko utwardzić i wzmocnić paznokcie?
....
zanim lekarz Cię zdiagnozuje nie używaj niczego ponad np.olejku z drzewka herbacianego,żadnych odżywek w lakierze a NAPEWNO NIE tej 8w1... mozesz spróbowac ewentualnie czegoś antygrzybicznego z apteki
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 16:04   #814
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Zdecydowanie zgadzam się co do odżywki 8w1. Może bardziej zaszkodzić, niż pomóc w tej sytuacji. Najmocniej odradzam, już nie jedna osoba o zdrowych paznokciach dorobiła się po niej onycholizy, a co dopiero jeśli paznokcie są bardzo cieńkie, bolesne i do tego nadkażone tak do końca niewiadomo czym. Najlepiej żeby to zobaczył dermatolog. ale w aptekach są środki bez recepty na grzybice paznokci, jednakże one mogą nie wystarczyć.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 20:50   #815
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Hej, od 2 tygodni przyjmuję w formie kapsułek olej z nasion wiesiołka. Na początku byłam zachwycona - już po 3 dniach skóra stała się gładka i wyjątkowo miękka. Teraz, po 2 tygodniach zażywania 2 tabletek dziennie (wg zaleceń powinno być 3x dziennie po 2 tabletki, ale stwierdziłam, że aż takiej dawki nie potrzebuję), na mojej twarzy pojawił się wysyp, szczególnie na czole. Rozumiem, że to naturalna reakcja organizmu, który zaczął się oczyszczać..? Tutaj pytanie do osób, które mają doświadczenie z olejem z wiesiołka: czy na początku przyjmowania kapsułek też mieliście wysyp? Jak długo trwało żeby stan skóry zaczął się poprawiać? Czy faktycznie wszystko jest ok, czy może powinnam przestać brać te kapsułki?
__________________


poise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 12:41   #816
joannat123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
uczulenie na szyi dekolcie i karku

Witam,
Od około dwóch miesięcy pojawiają się na skórze mojej szyi, karku i dekoltu zaczerwienione plamy. Widać je zwłaszcza po kąpieli. Wtedy najbardziej szczypią i swędzą. Po kąpieli zawsze nakładam balsam. Zawsze używałam tego samego i nie było takich problemów. Po kilku dniach plamy się wysuszają i naskórek w tych miejscach się złuszcza. Następnie skóra wraca do normy, ale po około dwóch tygodniach problem znów powraca i powtarza się tak od jakiegoś czasu. Z czym może być związane takie objawy??? Nigdy nic takiego się wcześniej nie zdarzało.
Z góry dziękuje za odpowiedź
joannat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 16:38   #817
902326a40a7832098604a63829f7ccf20d723da4_62ad077265f36
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Dziwne kropki na twarzy


Edytowane przez 902326a40a7832098604a63829f7ccf20d723da4_62ad077265f36
Czas edycji: 2022-06-17 o 11:08
902326a40a7832098604a63829f7ccf20d723da4_62ad077265f36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-14, 18:56   #818
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 993
Dot.: Dziwne kropki na twarzy

[1=902326a40a7832098604a63 829f7ccf20d723da4_62ad077 265f36;50246136]Witam
Mam mały problem.
W okolicach nosa od dłuższego czasu mam takie czarne kropki. Wydawało mi się, że to rozszerzone pory, ale nie wiem. Gdy ściskam, to wydostaje się z nich taka biała ciecz (może ropa?), ale jest troche inna niż ta przy trądziku. Nie wie ktoś może, co to jest? [/QUOTE]

To mi wygląda na grudki (zaskórniki zamknięte) albo kaszaki.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 23:02   #819
21432a89447395501aa35b619d5848c8f54d290e_5fefb79556790
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 149
Dot.: wysypka na szyi, twarzy,policzkach, drobne krosteczki,pomocy

Cytat:
Napisane przez eviii Pokaż wiadomość
witam. ma problem moze ktos pomoze. od kilki dni na szyi, policzkach pojawila mi sie wysypka.sa to drobniutkie krosteczki, chropotwate w dotyku, taka kaszak, podobna do potówki. nie swędzi! ale kurcze poszerza sie najpierw była na szyi teraz na policzkach za uszami i teraz wchodzi na dekolt. najlepiej widac ja pod swiatło. kurcze wizyte mam u dermatologa za tydzien. moze ktos poradzi.zaznaczam ze nie ożywałam ostatnio innych kosmetyków niz do tej pory. nie mam tez allergi pokarmowej, nie mam pojęcia co to! zażywam wapno i jakieś tabletki na alergie, ale to nie pomaga, przemywam buzie rumiankiem i krochmalem, i nic
zastanow sie, czy przyczyna moze nie tkwic w wodzie?
Polecam na jakis czas zrezygnowac z mycia twarzy woda kranowa. Zastap ja woda przegotowana/ woda termalna/ hydrolatem.
Daj znac jak Ci poszlo!
21432a89447395501aa35b619d5848c8f54d290e_5fefb79556790 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 14:57   #820
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Dziwne kropki na twarzy

[1=902326a40a7832098604a63 829f7ccf20d723da4_62ad077 265f36;50246136]Witam
Mam mały problem.
W okolicach nosa od dłuższego czasu mam takie czarne kropki. Wydawało mi się, że to rozszerzone pory, ale nie wiem. Gdy ściskam, to wydostaje się z nich taka biała ciecz (może ropa?), ale jest troche inna niż ta przy trądziku. Nie wie ktoś może, co to jest? [/QUOTE]
Wyglądają jak typowe, zwykłe zaskórniki w rozszerzonych porach. Metod na ich pozbycie się jest mnóstwo w internecie.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 20:03   #821
Zdrowiepiekno
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 36
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

wysypką i trądzikowi mówimy nie !
Zdrowiepiekno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-12, 19:31   #822
myaia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 224
Question Swędzenie ciała

Cześć dziewczyny!
Mam takie problem. Od około 1,5 miesiąca swędzi mnie całe ciało. Drapie się jak nienormalna. O ile w dzień idzie jakoś przeżyć to wieczorem i w nocy jest jakaś masakra. Całą noc nie śpię tylko się drapie ;/

Do dermatologa idę we wtorek dopiero i do tego czasu oszaleje chyba. U rodzinnego byłam już 4 razy i dopiero dał mi skierowanie. Wcześniej próbował różnych leków. Brałam już: Atarax, Zyrtec, Clemastinum, Aletrec i maść Hydrocortisonum i nic mi nie pomaga ;/

Nie mam żadnej wysypki ani nikt z otoczenia się nie zaraził więc lekarz wykluczył świerzb i inne tego typu choroby.

Alergia to raczej nie jest, ale wapno też cały czas pije i nic.

Spotkałyście się kiedyś z czymś podobnym? Cały internet już przeszukałam i nic podobnego nie znalazłam.
myaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 22:13   #823
Atanvarne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Swędzenie ciała

Może to uczulenie na proszek do prania? Ja bym spróbowała zmienić na taki przeznaczony dla alergików lub dla dzieci, delikatny.
Atanvarne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 23:12   #824
myaia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 224
Dot.: Swędzenie ciała

Od dawna używam tego samego proszku i nigdy nic takiego nie było, możliwe jest, że nagle zaczął mnie uczulać?
myaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 23:38   #825
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Swędzenie ciała

Możliwe, może pralka niedokładnie płucze ubrania i dlatego to Cię podrażnia. Jeśli masz do tego suchą skórę to polecam balsam Dexeryl, mi pomaga na swędzące uczulenie po maszynkach do golenia. Wcześniej nie mogłam spać albo budziłam się więc znam ten ból.
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 08:13   #826
Agatha2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 186
Dot.: Swędzenie ciała

Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że swędzenie skóry może być spowodowane wysokim stężeniem bilirubiny. Kiedyś też się mówiło że skóra swędzi jak się ma toksoplazmozę, ale ponoć to już mit. Zrób sobie ogólne badanie krwi, dołóż więcej na ta bilirubine- przynajmniej bedziesz wiedzieć czy wszystko ok
Agatha2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 08:33   #827
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Swędzenie ciała

A to nie z wysuszenia? Mnie wszystko swędzi bo nie lubię się balsamować. Nasila się zwłaszcza w zimie i porze deszczowej.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 13:03   #828
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Swędzenie ciała

Miałam dokładnie to samo co Ty, całe ciało mnie swędziało, w nocy nie mogłam spać, istny koszmar. Poszłam z tym do dermatologa i okazało się że to na tle nerwowym, dostałam zastrzyk i leki uspokajające i bardzo szybko mi to minęło i już nie wróciło póki co. A u mnie swędzenie zaczęło się w momencie kiedy zaczęłam nową pracę, która była mega stresująca. Zauważyłaś w którym momecnie pojawiło się to swędzenie??
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 19:11   #829
valentine26
Raczkowanie
 
Avatar valentine26
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 70
Dziwna wysypka ? Alergia ?

Jak wasza skora reaguje na alergie ? Nie wiem co mnie uczula ale już uzywam tylko mydla. Żadnych balsamow nic. A ciągle swedzi mnie skora i wychodzą krosty. Ale dziś juz w ogóle mnie wysypalo mam na nogach krostki a otoczone sa taka bladą skora wygląda to tak jakbym miala cale nogi w bliznach ! W poniedzialek pójdę do lekarza bo zauwazylam ze coraz to gorzej wygląda u mnie ta alergia. A jeszcze rok temu moglam wszystko. Teraz to nawet zero farbowania wlosow, po odzywkach krosty i swedzi glowa. Dość mam tego...alergia może tak szybko się rozwijać?
__________________
"Kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom"
valentine26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-14, 19:47   #830
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Dziwna wysypka ? Alergia ?

Witaj. Myślę, że alergia rozwijać się może powoli, jej objawów możesz nie zauważyć. Polecam Ci kąpać się w płynach do kąpieli dla dzieci ewentualnie w żelu do higieny intymnej ale takim neutralnym bez zapachu. Oprócz tego myślę, że szampon też zmień na delikatniejszy, płyn do płukania np. ja mam z białego jelenia i jest bardzo fajny. Ale do lekarza udać się musisz. Pewnie Ci zleci testy na alergie albo badania jakieś. Na swędzenie mam taką maść z apteki Alantan ale to już lekarz Ci powie co i jak.
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 17:06   #831
myaia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 224
Dot.: Swędzenie ciała

Właśnie też myślałam, że to przez wysuszoną skórę i zaczęłam się balsamować, ale to pomaga tylko na kilka minut.

Natalenia pamiętasz może co to były za leki? Lekarz też mi mówił, że może to być przez nerwy i dał jakieś uspokajające leki, ale nie pomogły.
myaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 18:14   #832
valentine26
Raczkowanie
 
Avatar valentine26
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 70
Dot.: Dziwna wysypka ? Alergia ?

Do wlosow kupilam szampon tez bialego jelenia. Ale jaka odzywke ? Bo odzywki muszę stosować...
__________________
"Kiedy nie można dodać dni do swojego życia, trzeba dodać życia swoim dniom"
valentine26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 07:39   #833
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Swędzenie ciała

Może clonomazapam. Lekarze dają go na wszystko. Ja dostałam kiedyś na pocenie ale po przeczytaniu ulotki zrezygnowałam.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 12:29   #834
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Dziwna wysypka ? Alergia ?

Wiesz co myślę, że odżywkę jaka Ci się tam znajdzie. Ja używam przez cały czas od kilku lat dwóch:
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36819,garnier-ultra-doux-apres-shampoing-lhuile-davocat-et-beurre-de-karite.html&next=1
-https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,48407,latte-hair-mask-with-milk-protein.html
Odżywkę z Garnier'a używam częściej, uważam na włosy i nakładam na połowę długości włosów grubszą warstwą zostawiam na 10 minut.
Odżywkę z Kallos'a używam na na większą długość włosów pomijałam skórę aby uniknąć niekorzystnych efektów np swędzenia.
Ale na rynku masz wiele produktów.
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:05   #835
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Swędzenie ciała

Hydroxyzinum VP, Diphergan i Clemastinum Hasco. Ale zastrzyku nie pamiętam co to było. Po tych lekach przeszło wszystko w kilka dni.
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 17:13   #836
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Swędzenie ciała

Podjedz na pogotowie, popros o zastrzyk (dostaniesz steryd w d... ) i o recepte na Clatre tabl.
Kup tez w aptece dwie masci: clobaze i clotrimazol (cena ok 15 zł za obie), nastepnie wymieszaj je w domu razem w pudełeczku jakims i nakladaj dwa razy dziennie na całe ciało normalnie jak balsam.
Mozesz tez poprosic o Elocom na recepcie (masc) ale tego długo nie stosuj.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."

Edytowane przez amelj
Czas edycji: 2015-03-16 o 17:19
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 18:54   #837
myaia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 224
Dot.: Swędzenie ciała

Dzięki dziewczyny za rady

Jutro idę do dermatologa i zobaczę co mi powie. Już tyle różnych leków brałam i nic mi nie pomaga ;/ Normalnie oszaleć można, cała podrapana jestem i wyglądam masakrycznie.
myaia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:29   #838
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
znamię na nodze

Witam

jakiś czas temu w nieznanych mi dotąd okolicznościach na nodze pojawiło mi się znamię. Mam wrażenie że stało się to w ciągu jednej nocy...bo nagle zauważyłam jego obecność. Na początku myślałam że przypadkiem zaciełam się golarką, ale po kilku tygodniach TO dalej było na nodze. Z daleka wygląda jak pieprzyk ale z bliska jego stuktura przypomina mi bardziej pryszcza. Kolor też ma taki niepieprzykowy a właśnie pryszczowy - ciemny róż.

Czy jest jakaś szansa że któraś z was wie co to takiego? Czy wizyta u dermatologa jet nieodwołalna
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 13:20   #839
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: Czarny ślad po kolczyku w nosie :( Co zrobić?

Hej!

Mam taki sam problem - z mojego doświadczenia:

- do kosmetyczek nie chodźcie - mi próbowały usunąć różnymi kwasami, peelingami (min. w sieci salonów Yasumi) - niestety w efekcie zabiegów w tym jednym, konkretnym miejscu powstało mi małe zagłębienie.

W tym tygodniu wybieram się na laserowe usunięcie na tej samej zasadzie jak usuwa się tatuaże (bo ta ciemna kropka to jakiś pigment z domieszek różnych metali w kolczyku, który odbarwił skórę). Będzie mnie to kosztowało 100 zł. Jeśli się uda pozbędę się tego raz na zawsze.

Jeśli to nie pomorze zostaje mi permanentny makijaż - też już się doawiadywałam co i jak - minusem jest to, że korekta po pernamentnym zanika i pigment neutralizujący blaknie, więc po jakimś czasie (kilku latach?) pewnie "kropkę" znów będzie widać. Koszt zabiegu to około 100- 150 zł, a kropka jest widoczna (nawet bardzo ) więc będzie zapewne potrzeba ok. 2 zabiegów aby całkowicie wyretuszować tą kropkę.

Zrobię zdjęcie przed zabiegiem i po.Zobaczymy co z tego będzie.
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 21:51   #840
Natalenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 63
Dot.: Swędzenie ciała

A brałaś któryś z leków jakie wymieniłam powyżej??
Natalenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 18:12:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.