Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-15, 11:51   #1
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479

Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?


Wczoraj dostałam wyniki nietolerancji pokarmowej. Nie mogę jeść: mleka krowiego (wszystkich przetworów na bazie mleka), jajek, ryżu, glutenu, pszenicy, żyta, owsa, kukurydzy, soi, papryki, czosnku, imbiru, marchwi, porzeczki, cytryny, pomarańczy, drożdży, ryb słodkowodnych, skorupiaków. Z orzechów tylko włoskie mogę jeść wszystkie inne nie roślin strączkowych.

Mogę każdy rodzaj mięsa, tuńczyka i łososia, pomidory, ogórki, sałatę, brokuły, kapustę, ziemniaki, oliwki.

Jeszcze z obiadem sobie poradzę bo np. mogę zrobić kurczaka z ziemniakami i pomidorami, na kolację sałatkę.

Ale śniadanie to dla mnie problem bo zazwyczaj jadłam kanapki - chleb albo jajecznicę też z chlebem. Wczoraj szukałam chleba orkiszowego bo mi lekarka powiedziała że można - całe szczęście że całkowicie orkiszowego nie znalazłam bo dziś czytam, że gluten to orkisz :/
Nie wiem czym zastąpić ten chleb, masło, czy śmietanę, może mi coś poradzicie?
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 12:47   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam wyniki nietolerancji pokarmowej. Nie mogę jeść: mleka krowiego (wszystkich przetworów na bazie mleka), jajek, ryżu, glutenu, pszenicy, żyta, owsa, kukurydzy, soi, papryki, czosnku, imbiru, marchwi, porzeczki, cytryny, pomarańczy, drożdży, ryb słodkowodnych, skorupiaków. Z orzechów tylko włoskie mogę jeść wszystkie inne nie roślin strączkowych.

Mogę każdy rodzaj mięsa, tuńczyka i łososia, pomidory, ogórki, sałatę, brokuły, kapustę, ziemniaki, oliwki.

Jeszcze z obiadem sobie poradzę bo np. mogę zrobić kurczaka z ziemniakami i pomidorami, na kolację sałatkę.

Ale śniadanie to dla mnie problem bo zazwyczaj jadłam kanapki - chleb albo jajecznicę też z chlebem. Wczoraj szukałam chleba orkiszowego bo mi lekarka powiedziała że można - całe szczęście że całkowicie orkiszowego nie znalazłam bo dziś czytam, że gluten to orkisz :/
Nie wiem czym zastąpić ten chleb, masło, czy śmietanę, może mi coś poradzicie?

A skąd masz takie wyniki?
Testy polegały na tym ze trzymasz w rekach 2 elektrody i przepuszczają prąd i na tej podstawie wypisują Ci nietolerancje, badając niby promieniowanie na dane/danych produktów a Twoje?

Jak tak, to daj sobie z tym spokój.
Pic na wodę , fotomotaż.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 13:03   #3
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

Nie, testy robione z krwi, w laboratorium
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 13:53   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

a czy faktycznie wszystkie te produkty ci szkodzą?
bo mogę zrozumieć nietolerancję na nabiał czy gluten, ale taka marchewka? ja bym jadła przez kilka dni to co mogę, a później wprowadzała jeden produkt w tygodniu, żeby sprawdzić, czy mi nie szkodzi.

w hipermarketach masz działy ze zdrową żywnością, a tam produkty bezglutenowe. pieczywo też
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 14:03   #5
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a czy faktycznie wszystkie te produkty ci szkodzą?
bo mogę zrozumieć nietolerancję na nabiał czy gluten, ale taka marchewka? ja bym jadła przez kilka dni to co mogę, a później wprowadzała jeden produkt w tygodniu, żeby sprawdzić, czy mi nie szkodzi.

w hipermarketach masz działy ze zdrową żywnością, a tam produkty bezglutenowe. pieczywo też
Moim zdaniem takie myślenie to tak samo jak np. po co okulary dla młodego człowieka tylko na starość się je nosi ktoś ma nietolerancję na marchewkę a ktoś inny na pomidory np.

Bezglutenowe oczywiście jest ale np. z mąki ryżowej albo kukurydzianej której też nie mogę :/
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 17:02   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

nie chce mi się aż wierzyć, żebyś miała na tak wiele rzeczy uczulenie. przecież marchewka jest mało problematyczna i jest jednym z pierwszych warzyw, które daje się niemowlakom! akurat pomidory mogą uczulać, więc to nie jest taki oczywisty przykład.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 17:19   #7
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie chce mi się aż wierzyć, żebyś miała na tak wiele rzeczy uczulenie. przecież marchewka jest mało problematyczna i jest jednym z pierwszych warzyw, które daje się niemowlakom! akurat pomidory mogą uczulać, więc to nie jest taki oczywisty przykład.

Chcesz się kłócić czy co? Pomyśl czy zakładałabym nowy post jakbym nie miała nietolerancji i nie chciałabym się czegoś dowiedzieć? Jeśli chcesz dam Ci inny przykład dla dzieci oprócz Twojej marchewki (bo jakoś jej się uczepiłaś) U mnie wyszło że też mam nietolerancję na ryż wiec zanim się wprowadzi dla dzieci marchewkę podaje się kleik ryżowy . Odpowiada Ci taki przykład?
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-15, 17:39   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

ogarnij się trochę, po kiego się tak bulwersujesz? czasem jest tak, że wychodzi nietolerancja w badaniach, a po zjedzeniu NIE MA negatywnych skutków zdrowotnych. dlatego też napisałam o próbowaniu pojedynczych produktów.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 18:50   #9
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

A szkodzą Ci te rzeczy? Mi kiedyś też powychodziły jakieś nietolerancje pokarmowe na milion produktów, ale w rzeczywistości z niczym to się nie wiązało także jem to, na co mam ochotę

jeśli szkodzą Ci wymienione produkty i nie masz pomysłu na śniadanie zaprzyjaźnij się z kaszą jaglaną - można ją jeść na wiele sposobów i przygotować z niej różne potrawy. Masło możesz zastąpić np. olejem kokosowym - ja go czasem używam do kanapek
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 14:14   #10
motyleq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ogarnij się trochę, po kiego się tak bulwersujesz? czasem jest tak, że wychodzi nietolerancja w badaniach, a po zjedzeniu NIE MA negatywnych skutków zdrowotnych. dlatego też napisałam o próbowaniu pojedynczych produktów.
dziewczyny bez stresu ja osobiście mam w wynikach, że toleruję wszystko... a np mleka pić nie mogę ^^" także tego.. ^^"
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
motyleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 22:32   #11
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

Chorujesz na cos? Ja mam podobne wyniki: Pszenica, owies, kukurydza, ryz, orzechy nerkowca, ziemne, straczkowe, mleko krowie, jaja i czosnek i jeszcze owoce morza.
Jesli masz jakies problemy zdrowotne to warto odstawic problematyczne produkty na jakis czas.
Marchewka jak najbardziej moze byc potencjalnym alergenem. Zawsze znajduje sie w podstawowych pakietach badan alergologicznych tak wiec wcale nie jest to dziwne. Cyrtusy rowniez.
Nietolerancje pokarmowe moga swiadczyc o zle funkcjonujacej florze bakteryjnej jelit. Tu najlepiej sprawdza sie probiotyki, najlepsze sa te naturalne: kapusta kiszona, zakwas buraczany itp
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 22:46   #12
medeline
Zakorzenienie
 
Avatar medeline
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8 532
GG do medeline
Dot.: Nietolerancja pokarmowa - co tu jeść?

Na śniadania/kolacje proponuję kaszę jaglaną, gryczaną lub komosę w róznych wariacjach Krążki cukinii, placuszki, itp. I spróbuj produkty z koziego mleka, np. ser kozi z tuńczykiem i ogórkami, tylko bez kanapki, zawsze możesz spróbować też śledzie, puddingi chia, coś z młodym jęczmieniem (bo chyba możesz?) i wszystkie warzywa oraz owoce, które są Ci dozwolone Na początku może być strasznie, ale zobaczysz, nie będzie tak źle Czlowiek nabiera wprawy
__________________

30.12.2012
26.04.2014

Edytowane przez medeline
Czas edycji: 2015-09-11 o 22:47
medeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-11 23:46:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.