Co emigrantkom w duszy gra... - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 20:09   #241
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Monis :

dzisiaj zaspiewali nam $5000 za koszty przeprowadzki
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:36   #242
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Monis :

dzisiaj zaspiewali nam $5000 za koszty przeprowadzki

elfiku,a z jakiej firmy przeprowadzkowej korzystacie???? ja przeprowadzalam sie 5 miesiecy temu z florydy wiec wiadomo kaaaaawal drogi.Poniewaz nie mielismy za duzo mebli,wiec nie zalezalo nam na firmie,ktora sama zaladuje ciezarowke (prawie wszystkie maja taka usluge) Jesli jestescie zainteresowani taka,ktora podstawiam przyczepe pod dom i SAMI musicie ja zaladowac to moge dac ci namiary.My zaoszczedzilismy straaasznie duzo kasy.Co prawda trzeba bylo wlozyc troche wlasnej pracy ale mielismy na to 2 dni.Teraz juz zawsze przy wiekszej przeprowadzce bedziemy z nich korzystac))
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:42   #243
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
elfiku,a z jakiej firmy przeprowadzkowej korzystacie???? ja przeprowadzalam sie 5 miesiecy temu z florydy wiec wiadomo kaaaaawal drogi.Poniewaz nie mielismy za duzo mebli,wiec nie zalezalo nam na firmie,ktora sama zaladuje ciezarowke (prawie wszystkie maja taka usluge) Jesli jestescie zainteresowani taka,ktora podstawiam przyczepe pod dom i SAMI musicie ja zaladowac to moge dac ci namiary.My zaoszczedzilismy straaasznie duzo kasy.Co prawda trzeba bylo wlozyc troche wlasnej pracy ale mielismy na to 2 dni.Teraz juz zawsze przy wiekszej przeprowadzce bedziemy z nich korzystac))

no wlasnie w tym problem my jestesmy leniwi i nie mamy za duzo czasu i mamy sporo rzeczy-pelno gratow mojego TZ tzn masa sprzetow komputerowych-chyba z 3 komputery plus kilka pudelek sprzetu-jego sprzet muzyczny-sporo mebli-zameczylibysmy sie-mowilam mu zeby polowe z tego wywalic ale gdzie tam ma sentyment i wszytko mu sie przyda

Ja nie mam zadnych gratow oprocz kolekcjii kosmetykow-1 duzy kuferek i srednia walizke z ciuchami i mam swiety spokoj



A firma to May Flower czy jakos tak
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:52   #244
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf

no wlasnie w tym problem my jestesmy leniwi i nie mamy za duzo czasu i mamy sporo rzeczy-pelno gratow mojego TZ tzn masa sprzetow komputerowych-chyba z 3 komputery plus kilka pudelek sprzetu-jego sprzet muzyczny-sporo mebli-zameczylibysmy sie-mowilam mu zeby polowe z tego wywalic ale gdzie tam ma sentyment i wszytko mu sie przyda

Ja nie mam zadnych gratow oprocz kolekcjii kosmetykow-1 duzy kuferek i srednia walizke z ciuchami i mam swiety spokoj



A firma to May Flower czy jakos tak
oj to rzeczywiscie bedzie was to sporo kosztowalo.....u nas poszlo w miare gladko,bo przeprowadzke planowalismy jakis miesiac.Skrzyknelismy kolegow,ja malowalam mieszkanie,coby oddac czyste i odzyskac depozyt,a chlopaki ladowali ciezarowke,na koniec grill,pifffko, a nastepnego dnia zaladowalismy psa i rybki do auta i w droge)) w sumie to milo wspominam przeprowadzke))
3mam kciuki u was tez gladko pojdzie))
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 20:54   #245
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
oj to rzeczywiscie bedzie was to sporo kosztowalo.....u nas poszlo w miare gladko,bo przeprowadzke planowalismy jakis miesiac.Skrzyknelismy kolegow,ja malowalam mieszkanie,coby oddac czyste i odzyskac depozyt,a chlopaki ladowali ciezarowke,na koniec grill,pifffko, a nastepnego dnia zaladowalismy psa i rybki do auta i w droge)) w sumie to milo wspominam przeprowadzke))
3mam kciuki u was tez gladko pojdzie))
Dzieki

Juz chce miec to za soba
zaraz przychodzi facet od ogrodu bo ogrodnik ze mnie taki jak z koziej d....traba-zachwascilam wszytko

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 23:00   #246
monis1981
Raczkowanie
 
Avatar monis1981
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: usa, jacksonville, florida
Wiadomości: 355
GG do monis1981
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

elfiku czemu tak duzo?
jak wynosilismy sie z miami w ten weekend to meble dalismy do salvation army(szkoda mi bylo bo mialy tylko 2 lata ale warte byly jakies 2tys a za przewoz by prawie tyle wyszlo)pozatym niewiedzielismy czy chcemy miec je w nowym domu
wypozyczylam ford expedition 2006 naprawde pakowny i reszte z mieszkania przewiezlismy
kosztowalo nas to jakies 400$
a z delaware na floryde przewozimy wszystko naszym autem(tak jak w ta strone robilismy), jak sie nie zmiesci to czesc zapakujemy i przeslemy poczta
elfiku a duzo macie?
monis1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 23:26   #247
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez monis1981
elfiku czemu tak duzo?
jak wynosilismy sie z miami w ten weekend to meble dalismy do salvation army(szkoda mi bylo bo mialy tylko 2 lata ale warte byly jakies 2tys a za przewoz by prawie tyle wyszlo)pozatym niewiedzielismy czy chcemy miec je w nowym domu
wypozyczylam ford expedition 2006 naprawde pakowny i reszte z mieszkania przewiezlismy
kosztowalo nas to jakies 400$
a z delaware na floryde przewozimy wszystko naszym autem(tak jak w ta strone robilismy), jak sie nie zmiesci to czesc zapakujemy i przeslemy poczta
elfiku a duzo macie?
my mamy strasznie duzo rzeczy
meble w sypialni -wielkie szafy ciezkie jak niewiem
jakies biurka do komuterow chyba 3
dwa fotele
lodowke
stol w jadalni i krzesla
i tak wyrzucamy 2 kanapy bo psy je zniszczyly
pelno mamy rzeczy tzn w wiekszosci sa to rzeczy TZ-sprzet komputerowy i muzyczny

tyle niestety wyjdzie...
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 02:47   #248
monis1981
Raczkowanie
 
Avatar monis1981
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: usa, jacksonville, florida
Wiadomości: 355
GG do monis1981
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

no to faktycznie, my meble z tego mieszkania wynajelismy wiec nie musimy przewozic tylko firma ktore je nam wypozyczyla rok temu zjawia sie i je zabiera kiedy tylko chcemy, wiec klopot mamy z glowy
a wy faktycznie sporo ich macie, warte sa tych pieniedzy?
monis1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 03:09   #249
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez monis1981
no to faktycznie, my meble z tego mieszkania wynajelismy wiec nie musimy przewozic tylko firma ktore je nam wypozyczyla rok temu zjawia sie i je zabiera kiedy tylko chcemy, wiec klopot mamy z glowy
a wy faktycznie sporo ich macie, warte sa tych pieniedzy?
no napewno warte sa
2 nowe komputery
meble tez nowe TZ dostal od ciotki na prezent
duzo mebli jest pamiatkami rodzinnymi w dobrym stanie
szkoda by bylo wyrzucac napewno
ja to bym pewnie z polowe jeszce rzeczy wyrzucila ale TZ nie da

Zreszta koszty transportu podwyzsza w duzym stopniu koszt benzyny i ubezpieczenie(mamy taka zastawe stolowa z dziada pradziada przekazywana z pokolenia na pokolenie-bardzo kosztowna i pamiatka rodzinna)-trzeba to ubezpieczyc.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 01:58   #250
monis1981
Raczkowanie
 
Avatar monis1981
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: usa, jacksonville, florida
Wiadomości: 355
GG do monis1981
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

jejku z ta zastawa to ja bede kciuki trzymala zeby wam niz zbili, bo ja tym firma do przeprowadzek nie ufam...za duzo sie o nic nasluchalam
nawet jak myslisz zeby cos wyrzucic odloz i zawiez albo umow sie na odebranie z salvation army, przynajmniej od podatku sobie odpiszecie
monis1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 21:40   #251
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez monis1981
jejku z ta zastawa to ja bede kciuki trzymala zeby wam niz zbili, bo ja tym firma do przeprowadzek nie ufam...za duzo sie o nic nasluchalam
nawet jak myslisz zeby cos wyrzucic odloz i zawiez albo umow sie na odebranie z salvation army, przynajmniej od podatku sobie odpiszecie
dzieki za kciuki

juz chcialabym miec to za soba

dzisiaj w koncu skonczylismy pakowac-pozostal tylko basement do spakowania tzn wlasciwie pudla do przeniesienia do garazu-bo juz wczesniej byly spakowane bo ich nie ruszalismy od poprzedniej przeprowadzki

jeszce tylko pmalowac patio musimy ale to w ostaniej chwili(bo psy wszytko niszcza)



A Wy juz jestescie w Jacksonville?Jak tam pogoda?Mam nadzieje ze nie bedzie zadnych huraganow gdzies blisko Was.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 05:42   #252
monis1981
Raczkowanie
 
Avatar monis1981
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: usa, jacksonville, florida
Wiadomości: 355
GG do monis1981
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

nie,nie, w jacksonville bylismy tylko na weekend tzn tylko na niedziele w sume zeby podrzucic nasze rzeczy z miami i obejrzec domu, potem w nocy przylecielismy spowrotem
dzis w koncu mieszkanie w miami zostalo sfinalizowane a stracha mialam ze przesuna zamkniecie umowy z powodu huraganu
dzieki bogu problem z glowy
takze teraz na maksa szukamy chatki w jacksonville, wychodzi na to ze przez kilka tygodni zatrzymamy sie u tesciow
no i chyba w piatek sie wyprowadzamy, chyba bo to zalezy od tego czy zdam prawko w poniedzialek
29tego antek ma urodziny i kurcze chce pojechac na najwyzszy w usa roller coster, po pierwsze mam stracha ze cos mu sie stanie bo te bydle jest wieeelkie i pod bardzo duzym katem, po drugie musialabym czekac na antka z 2 godz bo tyle trwa kolejka a ja nigdy w zyciu na niego nie pojde, no i po trzecie kurcze musimy pocwiczyc jazde...no ale to przeciez urodziny mojej zabki i chyba musze sie zgodzic...chociaz juz cos innego mu wykombinowalam...bedzie mial dwa prezenty

elfiku przedemna pakowanie a wam to poszlo szybko, kiedy sie wyprowadzacie i czy macie juz lokum tam na miejscu?
monis1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 05:49   #253
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez monis1981
nie,nie, w jacksonville bylismy tylko na weekend tzn tylko na niedziele w sume zeby podrzucic nasze rzeczy z miami i obejrzec domu, potem w nocy przylecielismy spowrotem
dzis w koncu mieszkanie w miami zostalo sfinalizowane a stracha mialam ze przesuna zamkniecie umowy z powodu huraganu
dzieki bogu problem z glowy
takze teraz na maksa szukamy chatki w jacksonville, wychodzi na to ze przez kilka tygodni zatrzymamy sie u tesciow
no i chyba w piatek sie wyprowadzamy, chyba bo to zalezy od tego czy zdam prawko w poniedzialek
29tego antek ma urodziny i kurcze chce pojechac na najwyzszy w usa roller coster, po pierwsze mam stracha ze cos mu sie stanie bo te bydle jest wieeelkie i pod bardzo duzym katem, po drugie musialabym czekac na antka z 2 godz bo tyle trwa kolejka a ja nigdy w zyciu na niego nie pojde, no i po trzecie kurcze musimy pocwiczyc jazde...no ale to przeciez urodziny mojej zabki i chyba musze sie zgodzic...chociaz juz cos innego mu wykombinowalam...bedzie mial dwa prezenty

elfiku przedemna pakowanie a wam to poszlo szybko, kiedy sie wyprowadzacie i czy macie juz lokum tam na miejscu?

no to dobzre ze mieszkanie juz sprzedane-szybko poszlo


ale masz fajnie ze zdajesz prawko-ja to sie chyba nigdy nie odwaze-boje sie samochodow.A jezeli chodzi o roller coster-to bym poszla ohhh lubie takie jazdy-zawsze pisczcze jak wariatka

Przeprowadzamy sie 3 nastepnego miesiaca-zatrzymamy sie pewnie w motelu (bo do rodziny Tz za daleko no i mamy jeszcze 2 psy)i bedziemy miec tydzien na znalezienie nowego lokum.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 06:18   #254
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

dziewczyny no co wy??????nie ma latwiejszego egzaminu na prawko niz w stanach.Tutaj nawet 15 latki rozbijaja sie swoimi autami.Elfik dasz rade,auto to bardzo przyjazdna bestia,a zwlaszcza automat))
ja pomykalam autem zaraz po przyjezdzie tutaj BEZ ZADNEGO PRAWKA,a w polsce jak brat mnie chcial nauczyc jezdzic to mu prawie sprzeglo spalilam,tutaj tylko usiadlam za kierownica i wyjechalam na ulice)) Oczywiscie automatem bo na recznej skrzyni dalej nie umiem
Monis,skoro przeprowadzasz sie na floryde to proponuje zebys tam zdala Ja swoje zdawalam 3 lata temu,egzamin trwal 10 minut,na plarkingu przed supermarketem podobno floryda jest najlatwiejszym stanem jesli chodzi o egzamin
moje prawko mi teraz niestety wygaslo i na nastepne musze poczekac jakies 2 miechy,tzn az dostane pozwolenie na prace,dlatego mezus nie pozwala mi jezdzic bo sie boi,ze jak mnie policja zlapie to prosto do polski wylece...heheheh
swojego czasu to zawsze jak gdzies jechalismy to prowadzilam z nim wojny kto ma prowadzic.....juz sie nie moge doczekac kiedy znow bede jezdzic i to nowym autem a mezowi zostanie stare w spadku...hihihihihi
dziewczyny odwagi!!!!
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:16   #255
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

musze sie wyladowac dziewczyny.....po pierwsze umieram z nudow!!!!!! aaaaaaaa ja chce do pracy!!!!! po drugie jestem w podlym nastroju bo tesciowa wczoraj przyjechala,a ja mam na nia alergie,zaraz tesciu przyjezdza-spoko koles,ale nie jestem w nastroju na niego,maz idzie do pracy a ja zostaje sama z psem. W tv oczywiscie nic nie ma,okazalo sie ze maz zamowil w netflix jakis film,na ktory ja nie mam ochota w zwiazku z czym moj polski dotrze z opoznieniem,boli mnie gardlo i kicham non stop,z korzystaniem z netu musze zaczekac do wieczora,bo tesciowka ciagle wisi na telefonie a mamy jedna linie,jak do swiat nie dostane prawka to chyba strzele sobie w leb,wogole to czuje sie jak Martha Stewart...jedyna dobra wiadomosc,to okazalo sie ze nasz znajomy ma condo w Batter Park na Manhattanie wiec prawdopodobnie w grudniu znow czeka mnie wycieczka do NY..moze wtedy jakis zlocik co dziewczyny?
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:22   #256
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
dziewczyny no co wy??????nie ma latwiejszego egzaminu na prawko niz w stanach.Tutaj nawet 15 latki rozbijaja sie swoimi autami.Elfik dasz rade,auto to bardzo przyjazdna bestia,a zwlaszcza automat))
ja pomykalam autem zaraz po przyjezdzie tutaj BEZ ZADNEGO PRAWKA,a w polsce jak brat mnie chcial nauczyc jezdzic to mu prawie sprzeglo spalilam,tutaj tylko usiadlam za kierownica i wyjechalam na ulice)) Oczywiscie automatem bo na recznej skrzyni dalej nie umiem
Monis,skoro przeprowadzasz sie na floryde to proponuje zebys tam zdala Ja swoje zdawalam 3 lata temu,egzamin trwal 10 minut,na plarkingu przed supermarketem podobno floryda jest najlatwiejszym stanem jesli chodzi o egzamin
moje prawko mi teraz niestety wygaslo i na nastepne musze poczekac jakies 2 miechy,tzn az dostane pozwolenie na prace,dlatego mezus nie pozwala mi jezdzic bo sie boi,ze jak mnie policja zlapie to prosto do polski wylece...heheheh
swojego czasu to zawsze jak gdzies jechalismy to prowadzilam z nim wojny kto ma prowadzic.....juz sie nie moge doczekac kiedy znow bede jezdzic i to nowym autem a mezowi zostanie stare w spadku...hihihihihi
dziewczyny odwagi!!!!
ja jak widze jak tutaj jedza to sie boje nawet myslec o prawku...
moze kiedys nadejdzie na to czas jak na razie nie czuje potrzeby....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:24   #257
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
musze sie wyladowac dziewczyny.....po pierwsze umieram z nudow!!!!!! aaaaaaaa ja chce do pracy!!!!! po drugie jestem w podlym nastroju bo tesciowa wczoraj przyjechala,a ja mam na nia alergie,zaraz tesciu przyjezdza-spoko koles,ale nie jestem w nastroju na niego,maz idzie do pracy a ja zostaje sama z psem. W tv oczywiscie nic nie ma,okazalo sie ze maz zamowil w netflix jakis film,na ktory ja nie mam ochota w zwiazku z czym moj polski dotrze z opoznieniem,boli mnie gardlo i kicham non stop,z korzystaniem z netu musze zaczekac do wieczora,bo tesciowka ciagle wisi na telefonie a mamy jedna linie,jak do swiat nie dostane prawka to chyba strzele sobie w leb,wogole to czuje sie jak Martha Stewart...jedyna dobra wiadomosc,to okazalo sie ze nasz znajomy ma condo w Batter Park na Manhattanie wiec prawdopodobnie w grudniu znow czeka mnie wycieczka do NY..moze wtedy jakis zlocik co dziewczyny?
hihi-tez bym chciala do pracy-a najlepiej to do szkoly
cale szczescie ze teraz bede zajeta przeprowadzka to nie musze o tym jeszcze myslec-ale mam dosc juz siedzenia w domu i wymyslania co na obiad-nudne to jest.....

Juz jak bede w Colorado to musze ruszyc tylek-mysle o wolontariacie czy cos w tym stylu-byle cos robic zeby nie zwariowac..
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:29   #258
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Elfie wszystko pojdzie gladko ,magia chodnikow sprzyja Twojemu rozwojowi
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:30   #259
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez madonek
Elfie wszystko pojdzie gladko ,magia chodnikow sprzyja Twojemu rozwojowi

hihi mam nadzieje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 21:33   #260
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

czasami to czuje sie tak jakby nie bylo to moje zycie-jakbym tylko ogladala zycie kogos innego z boku-macie tak czasem emigrantki czy ja juz zupelnie zwariowalam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:42   #261
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

tez to mam ,zastanawialm sie nad tym i doszlam do wniosku,ze to brak korzeni i poszukiwanie jakby nowej tozsamosci ,w miejscu gdzie sie jest doslownie everybody kuszaca jest ta anonimowosc i zatrwazajaca zarazem.Czuje,ze to kiedys minie ...Chociaz niekoniecznie sa tacy co twierdza ze zycie to sen i chyba maja racje
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:43   #262
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

wszystkiego dobrego ide do TZ bo zazdrosny jest o wizaz ,pozdr
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:45   #263
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez madonek
tez to mam ,zastanawialm sie nad tym i doszlam do wniosku,ze to brak korzeni i poszukiwanie jakby nowej tozsamosci ,w miejscu gdzie sie jest doslownie everybody kuszaca jest ta anonimowosc i zatrwazajaca zarazem.Czuje,ze to kiedys minie ...Chociaz niekoniecznie sa tacy co twierdza ze zycie to sen i chyba maja racje
kurcze tez mysle ze to ten proces przystosowywania sie,ale ja juz chce zeby sie to skonczylo-ile to jeszce potrwa?To juz 3 lata za granica i czuje sie jak nieswoja caly czas-eee ide juz bo marudzic zaczynam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 21:47   #264
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez madonek
wszystkiego dobrego ide do TZ bo zazdrosny jest o wizaz ,pozdr

moj tez troche zazdrosny bo przez wizaz juz nie gram z nim w gry fantasy

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 03:41   #265
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
czasami to czuje sie tak jakby nie bylo to moje zycie-jakbym tylko ogladala zycie kogos innego z boku-macie tak czasem emigrantki czy ja juz zupelnie zwariowalam

ja tak mam od czasu przeprowadzki,na florydzie mialam zorganizowane,niezalezne zycie,super prace,grono przyjaciol,zylam beztrosko i na luzie,przystosowalam sie do zycia w stanach i czuje sie tu wygodnie aczkolwiek wiele cech i zachowan amerykanow wciaz mnie irytuje.Wiedzialam,ze decydujac sie na przeprowadzke bede musiala na kilka miesiecy zmienic styl zycia i staram sie z tym pogodzic,czasem tylko lapia mnie doly jak dzis,ale co tam mam swoje cele w zyciu i na razie malymi kroczkami udaje mi sie je zrealizowac,a poza tym jutro nowy dzien))

elfiku a do jakiej szkoly sie wybierasz jesli moge spytac?? ty tez czekasz na pozwolenie na prace?
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 03:51   #266
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez sunapee
ja tak mam od czasu przeprowadzki,na florydzie mialam zorganizowane,niezalezne zycie,super prace,grono przyjaciol,zylam beztrosko i na luzie,przystosowalam sie do zycia w stanach i czuje sie tu wygodnie aczkolwiek wiele cech i zachowan amerykanow wciaz mnie irytuje.Wiedzialam,ze decydujac sie na przeprowadzke bede musiala na kilka miesiecy zmienic styl zycia i staram sie z tym pogodzic,czasem tylko lapia mnie doly jak dzis,ale co tam mam swoje cele w zyciu i na razie malymi kroczkami udaje mi sie je zrealizowac,a poza tym jutro nowy dzien))

elfiku a do jakiej szkoly sie wybierasz jesli moge spytac?? ty tez czekasz na pozwolenie na prace?
A ja tak mam od poczatku w Springfield(bo na poczatku to mieszkalismy 3 miesiace w Colorado blisko rodziny Tz to bylo zupelnie inaczej-zreszta ja uwielbiam Colorado)-w Springfield jest koszmarnie-to zupelnie nie moje miasto wogole nie czuje tego miejsca.Jedyne za czym bede tesknic to Tjmaxxx hihihi

Pozwolenie na prace juz mam hoho ile czasu juz-probowalam byc kelnerka ale to nie dla mnie praca-skonczylam kurs Toefl(ale nie zdawalam egzaminu koncowego bo sie boje) a teraz po przeprowadzce to planuje isc do szkoly zwiazanej z makeupem i stylizacja(jezeli bedzie tania-hihi mam taka nadzieje ale wiem ze tania nie bedzie) albo udam sie na jakis wolontariat(moglabym opiekowac sie zwierzetami np ale moim wymarzonym wolontariatem to by bylo np robic makeup ludziom chorym czy cos w tym stylu)Sama zreszta niewiem co ja chce robic -ale najbardziej to mnie wlasnie cos takiego by interesowalo

Zobaczymy jak to bedzie.

CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 15:59   #267
monis1981
Raczkowanie
 
Avatar monis1981
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: usa, jacksonville, florida
Wiadomości: 355
GG do monis1981
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

dziewczyny chyba znalezlismy dom ktory chcemy kupic
http://www.nefmls.com/cgi-bin/format...corp=&profile=

sunpae juz teorie tu zdalam teraz tylko jazde mam w poniedzialek(jak pogoda bedzie), a jakbym miala zdawac w jacksonville musialabym jeszcze raz teorie robic a na to naprawde nie mam ochoty
monis1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 17:31   #268
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

piekny dom.. piekny. Tez taki chcialbym miec ale tutaj w Californii to za taki trzeba dac z milion jak nie wiecej.. wiec "marzenia, marzenia, te duze i te malenkie"..

p.s Monis a jak tam z huraganiami na Florydzie?
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 17:39   #269
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Elfie, Ty musisz zrobic prawko.. po prostu musisz!! Nie buj sie, to naprawde jest latwe i przyjemne..tzn przyjemne jest prowadzenie samochodu, szczegolnie jak ma reczna skrzynie biegow! A sam test jest prosciutki, nie to co w Polsce.. a jazda tez bardzo latwa i tez nie taka jak w Polsce. No i jest to tanie operacja , bo w Polsce duzo kasy trzeba wylozyc na kurs i na przystapienie do egazminu a tutaj naprawde jest to tanie.
TAk wiec wiecej odwagi! Zobaczysz, ze przyjdzie taki czas, ze bedziesz lubila jezdzic samochodem. Ja na poczatku, gdy jeszcze bylam tylko pasazerem, to nie moglam sobie wyobrazic, ze bede potrafila jezdzic na autostradach. Jak widzialam dziewczyny, duzo mlodsze ode mnie, za kierownica wygladajace jakby to nic wielkiego nie bylo, ta zawsze mowialam do meza "czy ja kiedykolowiek tak bede mogla jezdzic" a on zawsze mowil, ze "pewnie, zobaczysz"..no i tak jest! Najwazniejsze to miec dobrego nauczyciela.. ja mialam meza .. i on nauczyl mnie najwazniejszych rzeczy, czyli, zeby zawsze odwracac sie jak zmieniasz pas, bo jest tzw martwe pole i jak inny samochod znajduje sie w tym polu, to Ty go nie zobaczysz w lusterku, tylko musisz odwrocic glowe.. Nauczyl mnie, ze jak wjezdza sie na autostrade to trzeba sie rozpedzic do mniej wiecej predkosci samochodow na autostradzie zeby wlaczyc sie plynnie w ruch. A uzywanie migaczy to juz nauczono mnie w Polsce, bo tam nawet na placu manewrowym trzeba ich uzywac.
Glowa do gory! i do dziela Elfiku. Tutaj prawo jazdy jest naprawde potrzebne.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 17:58   #270
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co emigrantkom w duszy gra...

Cytat:
Napisane przez monis1981
dziewczyny chyba znalezlismy dom ktory chcemy kupic
http://www.nefmls.com/cgi-bin/format...corp=&profile=

sunpae juz teorie tu zdalam teraz tylko jazde mam w poniedzialek(jak pogoda bedzie), a jakbym miala zdawac w jacksonville musialabym jeszcze raz teorie robic a na to naprawde nie mam ochoty
Piekny ale wielki jak dla mnie to za duzy (jak pomysle o sprzataniu takiego giganta to mi sie odechciewa wielkiego domu)Dla mnie dom moglby miec tylko 1000sf albo mniej-moj TZ chce conajmniej 1500sf.
Podoba mi sie w srodku-taki jasny mamy podobny gust
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.