NPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy! - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-08-04, 09:18   #901
agusiamyszka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 2 255
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

a jesli nie bylo typowego sluzu plodnego to jak mam to interpretowac? nie bylam plodna w tym miesiacu czy jak?

biorac pod uwage odpowiedz wisienki w kwestii alkoholu to te pare lapmek wina moze spowodowac juz syndrom zataczania
agusiamyszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-04, 11:24   #902
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez nagaLy Poka¿ wiadomo¶æ
Przy odk³adaniu sytuacje w±tpliwe ZAWSZE uznaje siê na niekorzy¶æ wspó³¿ycia.
Mogê sie pod tym podpisaæ. Warto poczekaæ 1 dzieñ ni¿ potem sie stresowaæ...

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Poka¿ wiadomo¶æ
a jesli nie bylo typowego sluzu plodnego to jak mam to interpretowac? nie bylam plodna w tym miesiacu czy jak?
Jesli sa to cykle potabletkowe to za czas najbardziej p³odny musia³abys uznac czas kiedy czu³as sie jak najbardziej "wilgotna". Nie wiem czy masz skok? Bo w cyklach potabletkowych tez tak jest ¿e tempeartura albo wcale sie nie podnosi albo podnosi siê bez typowego skoku o 0,2 st tylko tak ³agodnie.
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-04, 11:59   #903
agusiamyszka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 2 255
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

tak, mialam skok. to jest moj wykres
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg wykres.jpg (57,7 KB, 64 za³adowañ)
agusiamyszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-04, 12:45   #904
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Poka¿ wiadomo¶æ
tak, mialam skok. to jest moj wykres
³adnie wygl±da brakuje tylko obserwacji ¶luzu
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-04, 13:28   #905
agusiamyszka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 2 255
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

dziekuje a sluz mam zapisany na swoich kartkach. od 9 do 16 dnia cyklu odczucie - raz sucho raz wilgotno. od 17 dnia cyklu odczucia wilgoci; a sluz taki sam przez caly cykl- metny, czasem rzadszy czasem gestszy. jak zakladalam konto na 28dni to nie wiedzialam ze bedzie platne, dlatego skorzystalam z tego programu, nanioslam na niego normalne nie zaokraglone wartosci. na swoich kartkach mam zaokraglone.
agusiamyszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-18, 08:58   #906
agusiamyszka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 2 255
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

co tu tak cicho?

ja po 3 wyzszej tempce przestalam sie mierzyc i sprawdzac sluz ( i tak nawet nie wspolzylam w tym czasie)
na wykresie, od 1 skoku napisalam sobie w kratkach liczby do 16 i moglam sie spodziewac w kazdej chwili + bole podbrzusza i wiedzialam ze mam leciec do wc sprawdzic czy wszystko ok.
takze swietna sprawa ten npr jesli chodzi o przewidywalnosc

faza lutealna - 12 , cykl - 32 .
ksiazke zostawilam u faceta i sie zastanawialam do kiedy jest faza lutealna, ale zobaczylam na przykladowych wykresach ze do dnia poprzedzajaca miesiaczke

dobrze ze jest rubryczka z cyklem i nie musze w kalendarzu liczyc : ile wynosi


jak na dziewczyne po hormonach to calkiem regularnie wystepuje ten okres.

zreszta wczesniej ten nie widzialam u siebie odchylen

nie bede zapeszac
agusiamyszka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-29, 19:38   #907
littleangel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 247
jak z tym seksem przed okresem?

chcia³am siê dowiedwiedzieæ czy uprawiaj±c seks bez zabezpieczenia 2-3 dni przed okresem moge zajsc w ciazê? czytalam w internecie ale nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi...
czy jest jakas tabletka po stosunku ktora mozna dostac bez recepty?
proszê o mo¿liwie szybk± i konkretna odpowiedz
littleangel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 19:39   #908
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 19 079
GG do Marwari
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez littleangel Poka¿ wiadomo¶æ
chcia³am siê dowiedwiedzieæ czy uprawiaj±c seks bez zabezpieczenia 2-3 dni przed okresem moge zajsc w ciazê? czytalam w internecie ale nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi...
czy jest jakas tabletka po stosunku ktora mozna dostac bez recepty?
proszê o mo¿liwie szybk± i konkretna odpowiedz
najszybsza i najkonkretniejsza odpowied¼:

WYSZUKIWARKA!!!
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-29, 19:42   #909
littleangel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 247
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

ale ja naprawde szukalam... nie tylko tu ale na innych forach ginekologicznych... ale jezeli nie moge dostac odpowiedzi to nie pozostaje mi nic innego jak szukac dalej...
littleangel jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-29, 19:44   #910
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 6 660
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Oczwywiscie, ¿e mozna. Tabletki po sa tylko na recepte.

co¶ kiepsko szuka³a¶
__________________
"Z u¶miechem traktuj siebie, swoje niedoci±gniêcia, swoj± duchow± nieporadno¶æ. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-29, 19:47   #911
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 19 079
GG do Marwari
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez littleangel Poka¿ wiadomo¶æ
ale ja naprawde szukalam... nie tylko tu ale na innych forach ginekologicznych... ale jezeli nie moge dostac odpowiedzi to nie pozostaje mi nic innego jak szukac dalej...
jak nam wkleisz swój wykres temperaturowo-¶luzowy z ostatniego pó³ roku albo wiêcej to mo¿e kto¶ Ci odpowie.
A tak to odpowiedz jest taka ze w ciaze mozna zajsc zawsze...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 20:59   #912
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 34 839
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Tak mozna zajsc w ciazê
po stosunku mozesz zazyc kazda tabletke bez recepty np. witm c ,apap.
na recepte sa tabletki ktore ciebie interesuj± .
__________________
Mleko migda³owe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-29, 22:53   #913
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez littleangel Poka¿ wiadomo¶æ
chcia³am siê dowiedwiedzieæ czy uprawiaj±c seks bez zabezpieczenia 2-3 dni przed okresem moge zajsc w ciazê? czytalam w internecie ale nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi...
czy jest jakas tabletka po stosunku ktora mozna dostac bez recepty?
proszê o mo¿liwie szybk± i konkretna odpowiedz
Je¶li jeste¶ na 100% pewna, ¿e to jest na 2-3 dni przed @ to nie ma takiej mo¿liwo¶ci byæ zasz³a w ci±¿ê. Jest ju¿ dawno po owulacji, a ¶luz powinien byæ nierozci±gliwy lub w ogóle jego brak.
Dobrze jest znaæ swój organizm pod tym k±tem i prowadziæ obserwacje, bo wtedy masz pewno¶æ kiedy jeste¶ p³odna a kiedy nie.
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-02, 10:53   #914
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 7 446
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

do autorki- czy ty jestes nieodpowiedzialna czy mi sie tylko wydaje
? twoje pytanie zabrzmialo troszke niepokojaco. chcesz uprawiac sex bez zabespieczenia pare dni przed okresem i "w razie czego" leciec na 2 dzien do apteki po tabletke"po" ?? noto to jest glupota moim zdaniem. skoro wiesz ze mozesz zawsze zajsc w ciaze to poco ryzykowac? dla adrenaliny, stresu ze moze zaszlas?
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-02, 20:09   #915
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

niby sex na 2 dni przed okresem jest bezpieczny, ale na zajeciach z ginekologii i poloznictwa sama lekarka powiedziala, ze dwoch jej kolegow po fachu zaplodnilo swoje partnerki, gdy jedna z nich byla przed okresem a druga w czasie okresu. Takze czasem teoria a praktyka nie ma ze soba nic wspolnego.

Tabletki escapelle i postinor sa tylko na recepte.

Lacze ze zbiorczym.
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-04, 19:39   #916
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 1 069
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
niby sex na 2 dni przed okresem jest bezpieczny, ale na zajeciach z ginekologii i poloznictwa sama lekarka powiedziala, ze dwoch jej kolegow po fachu zaplodnilo swoje partnerki, gdy jedna z nich byla przed okresem a druga w czasie okresu. Takze czasem teoria a praktyka nie ma ze soba nic wspolnego.
Jesli chodzi o wspó³¿ycie w trakcie @ to owszem, mo¿e sie tak zdarzyæ, ale przed @ nie ma takiej mo¿liwo¶ci. Jest ju¿ po owulacji. Natomiast mog³a byæ w okresie laktacji i wtedy owszem mog³a zaci±¿yæ, bo @ by³a krwawieniem ¶ródcyklicznym a nie prawdziw± @. Normalnie nie ma szans - w przeciwnym wypadku by³abym ju¿ 100 razy w ci±¿y
w_isienka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-22, 13:17   #917
Yvettaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

hej! okres mi sie spuznia 3 dni mierze temp od 3 dni i ciogle utzrymuje sie 36,6, a okresu nie ma... czym to moze byc spowodowane?
Yvettaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-10-30, 18:52   #918
serduszkowata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 848
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Yvettaa
A jak wygl±da³y temperatury w czasie ca³ego cyklu?
Czy faza lutealna trwa ju¿ 14 dni?
serduszkowata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-18, 23:32   #919
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez w_isienka Poka¿ wiadomo¶æ
Jesli chodzi o wspó³¿ycie w trakcie @ to owszem, mo¿e sie tak zdarzyæ, ale przed @ nie ma takiej mo¿liwo¶ci. Jest ju¿ po owulacji. Natomiast mog³a byæ w okresie laktacji i wtedy owszem mog³a zaci±¿yæ, bo @ by³a krwawieniem ¶ródcyklicznym a nie prawdziw± @. Normalnie nie ma szans - w przeciwnym wypadku by³abym ju¿ 100 razy w ci±¿y
Babka mowila, ze obie pary posiadaly juz dlugi staz i w zasadzie odchowane juz dzieci, gdy sptkala ich tka niespodzianka. Mnie tez wydalo sie todziwne, ale raczej trudo mi nie wierzyc wyksztalconej osobie, ktora prowdzi zajeca ze studetami, bo zaraz zostalaby pozbawiona stanowiska pracy.

No i szczerze mowiac, to nie zbadane sa wyroki boskie. Niby tez nie da sie zajsc w ciaze, bedac juz w trakcie jednej, bo przeciez w tracie ciazy, uwalniany hormon hormon progesteron, blokuje owulacje. A jednak. Jakis miesiac temu czytalam o kobiecie, u ktorej lekarze stwierdzili, ze zaszla w ciaze juz bedac w ciazy. Miedzy dziecmi sa 2 tygodnie roznicy w zaplodnieniu. Lekarze nie wiedza jak o tego moglo dojsc. Zwlaszcza, ze kobieta ma jedna macice (kobiety z dwiema macicami moga byc w dwoch, roznych czasowo ciazach). No i nie zapominajmy, ze fizjologia czlowieka nie jest do konca zbadana.
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 13:14   #920
mamamia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
niby sex na 2 dni przed okresem jest bezpieczny, ale na zajeciach z ginekologii i poloznictwa sama lekarka powiedziala, ze dwoch jej kolegow po fachu zaplodnilo swoje partnerki, gdy jedna z nich byla przed okresem a druga w czasie okresu. Takze czasem teoria a praktyka nie ma ze soba nic wspolnego.
Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
Babka mowila, ze obie pary posiadaly juz dlugi staz i w zasadzie odchowane juz dzieci, gdy sptkala ich tka niespodzianka. Mnie tez wydalo sie todziwne, ale raczej trudo mi nie wierzyc wyksztalconej osobie, ktora prowdzi zajeca ze studetami, bo zaraz zostalaby pozbawiona stanowiska pracy.
Nie ma w tym nic dziwnego. Kobiety, które regularnie prowadz± obserwuje swoich cykli, mog± z ca³± pewno¶ci± stwierdziæ, ¿e @ to @ a nie np krwawienie ¶ródcykliczne. Moja kole¿anka mia³a taki w³a¶nie cykl, z krwawieniem ¶ródcyklicznym, niczym nie ró¿ni±cym siê od zwyk³ej @. Skok owulacyjny nast±pi³ u niej w trakcie trwania @. Gdyby nie prowadzi³a takich obserwacji mog³aby uznaæ krwawienie za @ i mog³oby doj¶æ do ci±¿y.
Ka¿dej kobiecie mo¿e siê zdarzyæ taki cykl - dlatego tak wa¿ne jest prowadzenie obserwacji - dla siebie samej.
A sytuacja z koleg±, którego ¿ona zasz³a w ci±¿ê przed spodziewan± @ - zada³abym podstawowe pytanie - korzystali oni z metody zwanej "kalendarzykiem" czy z MNPR? - Kalendarzyk to statystyka, w której zawsze mo¿e siê zdarzyæ b³±d - nasze organizmy to nie komputery - zawsze mo¿e siê co¶ przesun±æ i owulacja zamiast w 14 dniu cyklu wystêpuje w 20dniu cyklu - a to du¿a ró¿nica. Przy prawid³owym stosowaniu metody NPR o takim przesuniêciu owulacji w czasie informuje kobietê brak skoku poowulacyjnego - wtedy po prostu siê czeka do skoku i jeszcze 3 dni po nim - dla pewno¶ci.
Najwyra¼niej kolega po fachu mia³ nik³e informacje o metodach NPR.
mamamia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 15:12   #921
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez mamamia Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma w tym nic dziwnego. Kobiety, które regularnie prowadz± obserwuje swoich cykli, mog± z ca³± pewno¶ci± stwierdziæ, ¿e @ to @ a nie np krwawienie ¶ródcykliczne. Moja kole¿anka mia³a taki w³a¶nie cykl, z krwawieniem ¶ródcyklicznym, niczym nie ró¿ni±cym siê od zwyk³ej @. Skok owulacyjny nast±pi³ u niej w trakcie trwania @. Gdyby nie prowadzi³a takich obserwacji mog³aby uznaæ krwawienie za @ i mog³oby doj¶æ do ci±¿y.
Ka¿dej kobiecie mo¿e siê zdarzyæ taki cykl - dlatego tak wa¿ne jest prowadzenie obserwacji - dla siebie samej.
A sytuacja z koleg±, którego ¿ona zasz³a w ci±¿ê przed spodziewan± @ - zada³abym podstawowe pytanie - korzystali oni z metody zwanej "kalendarzykiem" czy z MNPR? - Kalendarzyk to statystyka, w której zawsze mo¿e siê zdarzyæ b³±d - nasze organizmy to nie komputery - zawsze mo¿e siê co¶ przesun±æ i owulacja zamiast w 14 dniu cyklu wystêpuje w 20dniu cyklu - a to du¿a ró¿nica. Przy prawid³owym stosowaniu metody NPR o takim przesuniêciu owulacji w czasie informuje kobietê brak skoku poowulacyjnego - wtedy po prostu siê czeka do skoku i jeszcze 3 dni po nim - dla pewno¶ci.
Najwyra¼niej kolega po fachu mia³ nik³e informacje o metodach NPR.
O ile zajscie w ciaze w czasie trwania okresu jest dla mnie zrozumiale (dla mnie to czas nieplodnosci wzglednej, takze jest to czas niepewny), tak zajscie w ciaze przed okresem jest dosc dziwne. Kobieta mowila, ze obie pary stosowaly metody NPR, ktore przez lata sie sprawdzaly az do tych incydentow. Nie wiem, moze wkradla sie u nich rutyna w obseracjach?... Albo kobieta z ciazy w czasie okresu nie mierzyla temperetry caly czas tylko z chwila zakonczenia miesiaczki, z gory zakladajac, ze jest to czas bezpieczny. Druga natomiast moze byla chora, prze co miala podwyzszona temperature i przez to nie zauwazyla skoku temp, albo skok temp przez chorobe wziela za owu. Ja mimo wszystko uznaje, ze gdzies musialbyc popelniony blad. Ale... Jak wytlumaczysz fakt, ze kobieta bedac juz w kilkudniowej ciazy zaszla w kolejna? Bo ja tego wytlumaczyc nie potrafie, gdyz zawsze na drodze staje mi progesteron...
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-11-19 o 15:14
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 18:23   #922
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 2 316
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
Niby tez nie da sie zajsc w ciaze, bedac juz w trakcie jednej, bo przeciez w tracie ciazy, uwalniany hormon hormon progesteron, blokuje owulacje. A jednak. Jakis miesiac temu czytalam o kobiecie, u ktorej lekarze stwierdzili, ze zaszla w ciaze juz bedac w ciazy. Miedzy dziecmi sa 2 tygodnie roznicy w zaplodnieniu. Lekarze nie wiedza jak o tego moglo dojsc. Zwlaszcza, ze kobieta ma jedna macice (kobiety z dwiema macicami moga byc w dwoch, roznych czasowo ciazach). No i nie zapominajmy, ze fizjologia czlowieka nie jest do konca zbadana.
A jak lekarz okre¶li³, ¿e jedno dziecko jest m³odsze? Bo je¶li tylko po wielko¶ci dzieci to mnie to nie przekonuje. Bli¼niaki prawie nigdy nie rodz± siê z jednakow± wag±, ró¿nica mo¿e wynosiæ nawet jeden kilogram.
__________________
Bo jestem klusk±, po prostu klusk±
Choæ bardzo staram siê, wygl±daæ na istotê ludzk±
Tak naprawdê jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 21:10   #923
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeñ ★
Wiadomo¶ci: 8 574
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Nie wiem, pewnie za pomoca usg, bo niby czego. Roznica niby to 2,5 tygodnia. Starsze ma sie urodzic pod koniec tego roku a mlodsze planowo juz w 2010. Takze kobieta jest jeszcze w ciazy.
No i wiem, ze blizniaki sa rozne i ze z rozna waga potrafia sie urodzic. To normalne. Ale 2,5 tygodnia w rozwoju plodowym w wieku 5 miesiecy (wiek starszego) to dosc sporo. Plod w wieku 21 tygodni mierzy 18 cm i wazy 300g, natomiast w wieku 18 tygodni mierzy 12 cm i wazy 150g. Dla mnie to bardzo duza roznica, jak na taki okres czasu.
Ale i tak dopiero po porodzie bedzie mozna sie na 100% przekonac, czy ta roznica rzeczywiscie jest wynikiem dwoch roznych ciaz czy to rozny rozwoj blizniakow, ktorych poczecie mimo wszystko nastapilo w tym samym czasie.
__________________
Ka¿dy z Nas jest "bia³ym krukiem"! Wspó³¿yjesz = jeste¶ gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-20, 21:44   #924
mamamia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 17
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Poka¿ wiadomo¶æ
O ile zajscie w ciaze w czasie trwania okresu jest dla mnie zrozumiale (dla mnie to czas nieplodnosci wzglednej, takze jest to czas niepewny), tak zajscie w ciaze przed okresem jest dosc dziwne. Kobieta mowila, ze obie pary stosowaly metody NPR, ktore przez lata sie sprawdzaly az do tych incydentow. Nie wiem, moze wkradla sie u nich rutyna w obseracjach?... Albo kobieta z ciazy w czasie okresu nie mierzyla temperetry caly czas tylko z chwila zakonczenia miesiaczki, z gory zakladajac, ze jest to czas bezpieczny. Druga natomiast moze byla chora, prze co miala podwyzszona temperature i przez to nie zauwazyla skoku temp, albo skok temp przez chorobe wziela za owu. Ja mimo wszystko uznaje, ze gdzies musialbyc popelniony blad. Ale... Jak wytlumaczysz fakt, ze kobieta bedac juz w kilkudniowej ciazy zaszla w kolejna? Bo ja tego wytlumaczyc nie potrafie, gdyz zawsze na drodze staje mi progesteron...
Czyli po prostu ¼le stosowali metodê -w obydwu przypadkach nie stosowali siê do regu³. To jak bardzo chcesz odk³adaæ powinno determinowaæ systematyczno¶æ i staranno¶æ w obserwacjach. Je¶li ignorujesz np oznakê p³odno¶ci ¶luzu a polegasz na temperaturze - to faktycznie mo¿na siê przejechaæ - na 9 miesiêcy. B³±d u¿ytkownika - a nie metody.
A ró¿nice 2,5 tyg. - dopuszczalny b³±d aparatu USG to +/- 1 tydzieñ. Bior±c dodatkowo ró¿nice morfologiczne dzieci - mo¿e tak siê wydawaæ, ¿e do zap³odnienia dosz³o w innym czsie ale to fizycznie niemo¿liwe.

Edytowane przez mamamia
Czas edycji: 2009-11-20 o 21:46
mamamia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-04, 10:12   #925
NoNamala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

cze¶æ dziewcyzny. jestem pocz±tkuj±ca, dopiero zaczynam obserwacje. mam pytanie, jak rozpoznaæ ¶luz oznaczaj±cy dni niep³odne?
Gubiê siê trochê w tym wszystkim. proszê o rady
NoNamala jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-04, 11:00   #926
serduszkowata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 848
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

napisa³am Ci na prv.
serduszkowata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-12-05, 22:22   #927
NoNamala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

serduszkowata, dziêkujê Ci bardzo!!
NoNamala jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-25, 16:15   #928
NoNamala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: jak z tym seksem przed okresem?

kochane, a co je¶li mam cykle 18-21 dniowe? jak interpretowaæ skok temp? przyznam, ¿e nie ma zbytniej ró¿nicy miêdzy fazami. czasem wynosi ona tylko 0,12 stopnia. i co ze ¶luzem? który zapisaæ w karcie, je¶li rano mam Bj a po po³udniu mêtny i s³abo R?
NoNamala jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-26, 07:24   #929
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 3 209
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

Przede wszystkim: co na to ginekolog? Cykl patologicznie krótki, niestety w wiêkszo¶ci oznacza problemy (choæ niekoniecznie powa¿ne). Owulacja wystêpuje najwcze¶niej ok 8 dc, zatem faza lutealna trwa u Ciebie 10-13 dni przy za³o¿eniu, ¿e owulujesz tego 8 dc, je¶li jednak pó¼niej, to druga faza jest za krótka (minimum prawid³owe to 12 dni, 10 dni jest granic± do obserwacji). lekarz powinien siê tym zainteresowaæ, ale to te¿ zale¿y ile masz lat i od kiedy miesi±czkujesz. Je¶li masz ponad 20 lat i miesi±czkujesz od przynajmniej 5, to lekarz ma obowi±zek zdiagnozowaæ przyczynê tak krótkich cykli. Je¶li jest inaczej - trzeba zmieniæ lekarza.

Maj±c krótkie cykle musisz mierzyæ tak¿e podczas miesi±czki. Wtedy nie ma ¿anego problemu z wy³apaniem wzrostu, choæ nie jest to oczywi¶cie szczyt komfortu. pocieszeniem mo¿e byæ fakt, ¿e kobiety maj±ce krótkie cykle (24, 25, 26 dni) tak mierz± i radz± sobie dobrze. Mo¿esz mierzyæ w ustach, jednak wtedy w ten sposób musisz ju¿ dokonywaæ pomiaru przez ca³y cykl, bo nie wolno zmieniaæ ani miejsca styku, ani termometru (tyle, ¿e w ustach musisz obraæ jedno sta³e miejsca, jak bêdzie to dolna jedynka pod jêzykiem, to tak jest ju¿ ca³y cykl - rozmieszczenie temperatur w jamie ustnej jest zale¿ne od miejsca, dlatego w tym szczególnym przypadku trzeba siê trzymaæ zaleceñ).
Na karcie zapisujesz zawsze ¶luz najlepszej jako¶ci niezale¿nie od tego ile razy w dniu wyst±pi³. Traktujesz jako zak³ócony ¶luz po wspó³¿yciu - do 24 godzin. Je¶li rano wyst±pi³ Bj a dalej jest R (nawet, gdyby salej by³o sucho): zapisujesz Bj. Szczytem jest ostatni dzieñ z jak±kolwiek cech± p³odn±: ¶lisko, mokro, rozci±gliwy, wodnisty, przejrzysty.
Ró¿nica 0,12 w fazach ¶wiadczy o mo¿liwej niedomodze lutealnej (pisa³am o niej na pocz±tku). Ile trwa faza wy¿szych temperatur? Masz plamienia przed miesi±czk±? Przyjmuje siê, ¿e je¶li w przynajmniej 3 s±siaduj±cych ze sob± cyklach wystêpuje w fazie lutealnej przynajmniej 1 z 3 ( krótsza ni¿ 12 dni; temperatury niskie w stosunku do przedwzrostowych; plamienia na 2-3 dni przed miesi±czk±) to jest podejrzenie niedomogi lutealnej. Im wiêcej sygna³ów, tym wiêksza pewno¶æ. Niemniej to wymaga diagnostyki bo im mniejszy z tym problem, tym szybsze i mniej inwazyjne badanie (nieleczona niedomoga mo¿e prowadziæ do innych zaburzeñ hormonalnych, w tym do zaniku miesi±czki samej owulacji).
__________________



nagaLy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-01-27, 08:58   #930
NoNamala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 61
Dot.: MNPR, obliczanie dni p³odnych - w±tek zbiorczy!

droga nagaLy,
nie mam plamieñ ¶ródcyklicznych. u lekarza niedawno by³am i powiedzia³ mi, ¿e wszystko wygl±da dobrze, zrobi³ mi usg i stwierdzi³, ¿e nie ma czym siê martwiæ, ¿e 'taka natura'.
co do fazy wy¿szych temp. to trwa ona okolo 11 dni i faktycznie wzrost temp. nastêpuje oko³o 8dc.
a je¶li chodzi o temperatury, to najwy¿sza ró¿nica pomiêdzy temp przedwrostowymi, a powzrostopwymi wynosi 0,29.

dziêkuje Ci za pomoc
NoNamala jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-08-02 23:56:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.