Do filtromaniaczek:) - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-09, 07:49   #661
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

A co myślicie, jakbym tego L'Oreala stosowała do rąk (całych)? Mam w sumie dość mocno nasłonecznione mieszkanie i chodzę w krótkim rękawku.
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 08:08   #662
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dobry pomysł.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 08:17   #663
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja do rąk też musze stosować jakieś filtry, bo jak tak się przyglądam, to widać troche wpływ tego słońca, skóra, nie jest taka jędrna ( a ja mloda jeszcze jestem!) nie chce mieć rąk pomarszczonych jak babcia
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 12:44   #664
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witajcie Wizazanki!
Od dawna śledze Wasze rozmowy na tym forum - bardzo dużo dla siebie z tego wyniosłam. I wiem, ze z filtrami nie jestem sama i ze Wy też macie różne perypetie i rozmaite świetne rozwiązania na te "filtrowe" problemy

Ja używam LRP Anthelios XL 60+ i niedawno postanowiłam odmierzyć pełne 2,0 ml na miarce, która odkryłam przy syropie dziecięcym. I wiecie co...to był koszmar! Jak nałożyłam taką ilość LRP na buźkę...to dopiero się zaczęło...Skrobia - owszem matoiła to, ale twarz mi się klei, skrobi musze nakładac duzo więcej niż wtedy gdy używałam mniejszej ilości filtra...Teraz wyglądam jak chodzący trup, Jestem blado-biało-sina!!! Zdecydowałam , ze kupię jakiś puder, który nada mi "ludzki" klolor mojej buzi.
I tu zaczyna się problem ...Jaki wybrac. Pisałyście o pudrze do ciała DR Hauschki albo ten L'Oreal Translucide. Pisałyście (tu, albo na Biochemi czytałam - juz nie pamiętam), ze one nadają się do filtrów z tym Parsolem.


Poradźcie dziewczyny, który wybrać? Czy w ogóle na takie "błotko" nałożę jakiś puder? Czy to bedzie wyglądało normalnie? Który z nich wybrać? Czy ten Hauschki to ma jakis kolor? - czy moze tez będę taka blada po nim jak po skrobi?? Bo moja buzia sama w sobie jest blada, więc moze musze kupić puder, który ma jakiś konkretny kolor? Moze ten L'oreal by się nadał...tylko czy nie tworzy smug i plam....


Czy ktoś z Was używał tych dwóch produktów i ma jakies porównanie??


Pozdrawiam wszystkie dzielne filtrofanki
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 12:58   #665
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez ..Asia..
Witajcie Wizazanki!
Od dawna śledze Wasze rozmowy na tym forum - bardzo dużo dla siebie z tego wyniosłam. I wiem, ze z filtrami nie jestem sama i ze Wy też macie różne perypetie i rozmaite świetne rozwiązania na te "filtrowe" problemy

Ja używam LRP Anthelios XL 60+ i niedawno postanowiłam odmierzyć pełne 2,0 ml na miarce, która odkryłam przy syropie dziecięcym. I wiecie co...to był koszmar! Jak nałożyłam taką ilość LRP na buźkę...to dopiero się zaczęło...Skrobia - owszem matoiła to, ale twarz mi się klei, skrobi musze nakładac duzo więcej niż wtedy gdy używałam mniejszej ilości filtra...Teraz wyglądam jak chodzący trup, Jestem blado-biało-sina!!! Zdecydowałam , ze kupię jakiś puder, który nada mi "ludzki" klolor mojej buzi.
I tu zaczyna się problem ...Jaki wybrac. Pisałyście o pudrze do ciała DR Hauschki albo ten L'Oreal Translucide. Pisałyście (tu, albo na Biochemi czytałam - juz nie pamiętam), ze one nadają się do filtrów z tym Parsolem.


Poradźcie dziewczyny, który wybrać? Czy w ogóle na takie "błotko" nałożę jakiś puder? Czy to bedzie wyglądało normalnie? Który z nich wybrać? Czy ten Hauschki to ma jakis kolor? - czy moze tez będę taka blada po nim jak po skrobi?? Bo moja buzia sama w sobie jest blada, więc moze musze kupić puder, który ma jakiś konkretny kolor? Moze ten L'oreal by się nadał...tylko czy nie tworzy smug i plam....


Czy ktoś z Was używał tych dwóch produktów i ma jakies porównanie??


Pozdrawiam wszystkie dzielne filtrofanki
Witaj Asiu
Będąc dokładnym, to Basia na BU pisałą, ze na twarz powinno być 1,8 ml zaś na twarz+szyja 2,5 ml. W praktyce jeśli nałożysz 1,5 ml to już jest coś, ale wiadomo im więcej, tym lepiej

Odnośnie pudru Dr Hauschki, to Dziewczyny pisały,z ę jest transparentny

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 13:14   #666
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny, kupiłam przedwczoraj w Sperpharm Vichy Ultra-Fluid 60 , niestety nie współgra on z Lierac Corecteur Anti Taches, którego teraz używam jeśli któraś z was chciałaby się ze mna wymienić na SVR 100B, to ja chętnie

nieaktualne

Edytowane przez maniaa
Czas edycji: 2006-03-09 o 22:01
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 13:54   #667
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Witaj Asiu
Będąc dokładnym, to Basia na BU pisałą, ze na twarz powinno być 1,8 ml zaś na twarz+szyja 2,5 ml. W praktyce jeśli nałożysz 1,5 ml to już jest coś, ale wiadomo im więcej, tym lepiej

Odnośnie pudru Dr Hauschki, to Dziewczyny pisały,z ę jest transparentny

Pozdrawiam
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 15:15   #668
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Alchemiczko : wydaje mi się, że samym Translucidem nie zmatowisz takiej warstwy LRP. Z tego, co wiem to puder rozświetlający, nie typowo matujący i może sobie nie poradzić. Ale niech się wypowiedzą dziewczyny, które uzywały. A może zda egzamin wymieszanie Translucida ze skrobią (podobno niektóre tak robia i się sprawdza) lub nałożenie na skrobię...
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 18:08   #669
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

To może ja napiszę na temat Vichy Ultra-Fluid 60, co prawda użyłam dopiero 2 razy, ale co tam. Powiem szczerze, że w pierwszej chwili żałowałam, że go kupiłam, chodziło głównie o cenę, bo za 40 ml zapłaciłam 60 zł. Ale po użyciu... Naczytałam się o tych nieszczęsnych filtrach tyle, że przed nałożeniem miałam już przygotowaną skrobię i wogóle psychicznie nastawiłam się na nie wiem jaki koszmar. A tu miła niespodzianka:
- spokojnie nałożyłam 2,5 ml, wchłonęło się do matu, tak, że po chwili jeszcze dosmarowałam troszkę.
- użyłam też na usta, a że mam je suche i ściągające to zwykle musiałam smarować wazeliną, a po Vichy Ultra-Fluid 60 nic
- skórę mam po nim zabójczo miękką
- szczypie w oczy, ale to pewnie dlatego, że 1) mam narazie złą technikę smarowania i dostaje mi się do oczy, 2) przez rok nie używałam wogóle kosmetyków, tak, że moja skóre jest teraz bardzo wrażliwa na wszelkie chemikalia. Więc cieszę się, że tylko szczypie w oczy, bo mogło być dużo gorzej

Tak więc gdyby nie ta mała pojemność przy tej cenie to planowałabym już kolejny zakup, a takmuszę szukać czegoś w większym opakowaniu :/
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 18:30   #670
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cześć Dziewczyny.
Pogodo, mnie to mleczko też odpowiada. No ale oczywiście szczypie w oczy, choć w okolice oczu go nawet nie nakładam (takie mam wrażliwe oczka). To wszystko przez alkohol, który fluid zawiera. Dlatego też zastanawiam się czy dobrze robisz, nakładając go na usta. Przy dłuższym stosowaniu może je naprawdę bardzo wysuszyć.
Pozdrawiam cieplutko
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 19:01   #671
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Alchemiczko : wydaje mi się, że samym Translucidem nie zmatowisz takiej warstwy LRP. Z tego, co wiem to puder rozświetlający, nie typowo matujący i może sobie nie poradzić. Ale niech się wypowiedzą dziewczyny, które uzywały. A może zda egzamin wymieszanie Translucida ze skrobią (podobno niektóre tak robia i się sprawdza) lub nałożenie na skrobię...
A ja dziś kupiłam ten puder Translucide (61 zł ) . Jutro go wypróbuję przez 8 godzin w pracy . Oczywiście wezmę ze sobą cały arsenał "przeciwko świeceniu" w postaci : skrobia+pędzel+puder. Jeśli bedzie potrzeba to w czasie pracy powtórze aplikację.
Odezwe się do Was czy ten puder działa i w ogóle jaki jest w porównaniu do skrobi (bo jak na razie to tylko skrobią matowiłam buźkę).
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-09, 19:37   #672
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hej filtromaniaczki! Niestety apteka w moim mieście nie sprowadziła mi mleczka Avene bo w hurtowni nie mieli dzisiaj obleciałam też 9 aptek w Lublinie i nigdzie go nie było! Ale nie poddaje sie, w końcu gdzieś znajde! Może ktoś ma jakiś cynk gdzie w Lublinie może być....
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 20:17   #673
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Do filtromaniaczek:)

ja wciąż chodze i pytam, podobno w połowie marca (więc) na dniach vene ma zaczać zaopatrzać apteki w swoje filtry, podobno jakas nowa seria ma wyjść, ale czy lepsza...
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-09, 20:37   #674
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez agatka-a
ja wciąż chodze i pytam, podobno w połowie marca (więc) na dniach vene ma zaczać zaopatrzać apteki w swoje filtry, podobno jakas nowa seria ma wyjść, ale czy lepsza...
Dzwoniłam dzisiaj na numer infolinii AVENE i dowiedziałam się, że nowe dostawy filtrów będą na początku kwietnia.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 06:02   #675
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Hej filtromaniaczki! Niestety apteka w moim mieście nie sprowadziła mi mleczka Avene bo w hurtowni nie mieli dzisiaj obleciałam też 9 aptek w Lublinie i nigdzie go nie było! Ale nie poddaje sie, w końcu gdzieś znajde! Może ktoś ma jakiś cynk gdzie w Lublinie może być....
Wojtusia tu możesz zamówić mleczko avene. Realizacja to jakieś 2-3 dni.

http://www.aptekawsieci.pl/index.php?id=sklep&page=8
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 07:16   #676
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Contax
Dzwoniłam dzisiaj na numer infolinii AVENE i dowiedziałam się, że nowe dostawy filtrów będą na początku kwietnia.
o a mi w aptece mówili że już dawno zamówili i że na dniach przyjdzie dostawa, ściemniacze no
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 09:46   #677
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny a czy uzywalyscie kremu z Loreala Solar Expertise 60 ???? jak kupowalam to zapowiadal sie super bo oprocz filtra rowniez ma dzialanie wygladzajace zmarszczki i ma dosc spora pojemnosc 75ml ale jakos mi nie pasuje,wogole ja mam wrazenie ze moja cera pod kazdym filtrem sie dusi,tak jakby nie oddychala i porobily mi sie zaskorniki i kilka krosteczek aha uzywam na noc od niecalych 2 tygodni emulsje Diacneal Avene i mam wrazenie ze jak rano obudze sie z ladna cera -czyli zaskorniki zmniejszone i pory sciagniete to pod wieczor po filtrze skora wyglada o wiele gorzej,aha nie nakladam juz nic potem na filtr,moze mi ktos doradzic??????
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 11:37   #678
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dawno nie zaglądałam do tego wątku, ależ ja się za wami stęskniłam !
Buziaki dla wszystkich filtrofanek

Asia koniecznie proszę opisz jak ten Translucide sprawuje ci się na filtrach , ja też się przymierzam do tego pudru, bo skrobia mnie ostatnio strasznie zaczęła wysuszać- chodzę więc wszędzie taka świecąca

KENZO ten L'Oreal, o ile się nie mylę to ma chyba alcohol denat. w składzie- mnie osobiście ten składnik (z doświadczenia z innymii kremami Loreala) bardzo podrażnia i robią mi się zawsze takie małe czerwone krosteczki. Jeżeli zauważyłaś takie objawy to może lepiej odstawić ten filtr, zwłaszcza, że przy złuszczaniu Diacnealem skóra jest jeszcze bardziej uwrażliwiona.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 11:40   #679
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cześć Kajol! A gdzie ty się podziewałaś?
Przejdź po sklepach ze zdrową żywnością i zapoluj na skrobię kukurydzianą, wcale nie wysusza i nie jest taka biała.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 12:14   #680
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

he he, komputer mi się zawieszałl i nie mogłam wejść na wizaż

dobrze Kate, że mi przypomniałaś o tek kukurydzianej , już parę razy się po nią wybierałam do mojego ulubionego sklepiku naturalnego i...jakoś zupełnie wyleciało mi z głowy

W ogóle to fajnie, że nas przybywa (znaczy filtromaniaczek )
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 12:24   #681
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny a czy wy rowniez macie takie uczycie duszenia sie skory po nalozeniu samego filtra??? ja mam tak zawsze ale tylko po filtrze po kremach nie jak myslicie jaki filtr bylby najlepszy przy zluszczaniu diacnealem????
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 12:31   #682
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kenzo ja też mam takie uczucie, ale co robić co robić trzeba nakładać.
Dodatkowo robią mi się czasem takie małe białe krosteczki, właśnie jakby z tego duszenia, jak to określiłaś. Nic trądzikowego ani uczuleniowego, a jednak mnie drażnią. Zgadzam się, że po zwykłych kremach nie ma tego specyficznego zatkania skóry, no ale .....
Myślę, że fakt używania akurat diacnealu nie ma wpływu na dobór konkretnego filtra, raczej musisz wybrać coś co będzie odpowiadało poprostu twojej cerze i tyle, choć przyznam nie łatwe to zadanie.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 12:38   #683
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Do filtromaniaczek:)

KENZO, ja przy Diacnealu mam tak codziennie, niezależnie od tego, co nałożę: rano cera jest idealna, a pod wieczór jednak zawsze coś (chociaż po kilku miesiącach stosowania coraz mniej). To pewnie kwestia tego, że takiego kwasowego oczyszczenia nie daje się utrzymać na długo...
Inna sprawa, że oczywiście filtr może zapychać pory jak każdy inny krem. Zobacz, czy w składzie nie ma jakiegoś mineral oil (parafinum liquidum), mnie zapycha chyba titanium dioxide, bo mam wypryski na czole po każdym filtrze, który ma titanium wysoko w składzie.
Też mnie interesuje ten krem L'Oreala, bo dość tanio wychodzi, ale boję się zapychania, a próbek to pewnie nie ma
Pogodo i Chocolatko, a mogłybyście jakoś porównać ten fluid Vichy do kremu Capital Soleil 60 oraz mleczka żelowego (tego o poj. 100 ml)? Różnice i podobieństwa? Tamte dwa znam i nie byłam zachwycona, ale nie ze względu na alkohol, tylko fakt, że krem mnie zapchał totalnie po 2 użyciach, a mleczko się lepi okropnie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 12:39   #684
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wydaje mi sie,ze to "duszenie skory"zalezy od cery.Wczesniej mialam cere mieszana i draznily mnie wogole kremy o ciezszej konsystencji,natomiast od jakiegos roku moze 1,5 niby dalej jest mieszana ale strefa T jakby ulegla znacznemu zmniejszeniu sie i poszla w strone cery suchej.
Na obecna chwile nie czuje dyskomfortu po nalozeniu filtra,jednak meczy mnie nakladanie makijazu i zaczelam stawiac na minimalizm,bedac w domu nie ma tekiej sily zebym sie pomalowala filtr wystepuje solo
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 13:05   #685
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kurcze juz sama nie wiem co z tym filtrem, uzywalam juz kilka,mialam nawet mleczko na wakacjach w egipcie wiec niby konsystencja lekka a jednak skora byla taka obciazona i pory zapchane dzisiaj wogole skapitulowalam bo siedze w domu ( wiem wiem ze nawet w domu powinien byc filtr) i nie nalozylam filtra tylko krem i skora jest super, nie chcialabym popsuc efektow stosowania diacnealu bo zalezy mi zeby pory byly ladnie oczyszczone a filrt na mojej skorze to wszystko psuje
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 13:44   #686
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez KENZO
Kurcze juz sama nie wiem co z tym filtrem, uzywalam juz kilka,mialam nawet mleczko na wakacjach w egipcie wiec niby konsystencja lekka a jednak skora byla taka obciazona i pory zapchane dzisiaj wogole skapitulowalam bo siedze w domu ( wiem wiem ze nawet w domu powinien byc filtr) i nie nalozylam filtra tylko krem i skora jest super, nie chcialabym popsuc efektow stosowania diacnealu bo zalezy mi zeby pory byly ladnie oczyszczone a filrt na mojej skorze to wszystko psuje
Kenzo, pamiętam dyskusje, które toczyły się na Bu i tutaj około czerwca i pamiętam jak Sylwiasta też narzekała na ten L'oreal Solar - że skóra się dusi, że robi na twarzy białą maskę i zapycha. Więc może coś jest nie tak z tym L'orealem...?

Edytowane przez joasiak1
Czas edycji: 2006-03-10 o 14:58
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 13:45   #687
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziewczyny moje kochane. Filtrujemy sie juz od jakiego czasu, wiec zastanawiamm się czy opracowałyście już jakies "patenty" ułatwiające aplikacje/ wchłanianie filtrow.
Ja uzywam mleczka avene 50+ i zauwazylam ze jego wchłanialnosc znacznie sie poprawia, kiedy aplikuje je na skore przetarta wacikiem z tonikiem...jeszcze wilgotną! Wchlania sie tak, ze nawet nie ma tej lepkawej warstewki [odmierzone 2ml].

Opracowalyscie jakies wlasne sposoby na aplikacje?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 13:50   #688
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Do filtromaniaczek:)

joasiak1 wiesz co ale mi absolutnie nie tworzy bialej maski po aplikacji wogole tego bialego kolorku nie widac,wrecz skora wyglada swietnie jest taka delikatnie blyszczaca jakby rozswietlona tylko to zapychanie no i po kilku godzinach jakby sie dusila
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 14:19   #689
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja w ogóle większość kremów aplikuję na lekko wilgotną skórę, bo wtedy rzeczywiście lepiej się wchłaniają (to chyba nawet Basia gdzieś pisała, że zwilżenie skóry poprawia wchłanialnośc nakładanych praparatów- i dlatego powinno się nakładać retinoidy i kwasy na dobrze osuszoną skórę- hm, mały offtopic ), ale z filtrami tak nie próbowałam, bo przy mojej tłustej skórze, mimo iż "na wilgotno" kremy lepiej się wchłaniają, to jednak wchłania mi się ich mniej (co w przypadku kremów odżywczych, którymi niekiedy musze podratować skórę, to zaleta, bo wtedy nie zatykają porów jakoś bardzo).
A jeżeli stosuje sie serum z vit. C to chyba jednak powinno się odczekać? Czy na "niedoschnięte" serum można od razu filtr? (Basia chyba pisała, że nie, ale już nie pamiętam, a teraz nie ma gdzie sprawdzić ).
Moja technika nakładania filtrów to jak na razie cierpliwe wsmarowywanie i potem jeszcze delikatne wklepywanie.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 14:57   #690
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja mogę - w odpowiedzi na pomysł L_V - opisać sposób aplikacji Biodermy Flush, która się wszystkim wałkuje, a mi nie Inna sprawa, że to jedyny filtr, który toleruję bez żadnych zastrzeżeń co do wyglądu na pysku, skuteczności ochrony, aplikacji itd. Reszta mi znanych się lepi albo zapycha, jak nakładam te 1,8 ml. Może lepienie się to właśnie wina nieprawidłowej aplikacji, więc piszcie, jakie macie metody, może mi to jakoś pomoże.
A więc Biodermę Flush nakładam na suchą gebę (odczekać po tonizowaniu) najpierw jedną dość cienką warstwą (ok. 1/3 ogólnej ilości) i idę jeść śniadanie Po śniadaniu, tj. po ok. 30 minutach, wklepuję pozostałe 2/3 z tej przepisowej porcji. Nie pudruję, a jeśli już, to dopiero po kilku godzinach od aplikacji, nie dotykam rękami twarzy. No i nic mi się nie wałkuje i nawet nieźle się wchłania, a świeci umiarkowanie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.