Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-04, 20:40   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???


Ostaknio któraś z was to napisała że od Cilestu dostała celulitisu i troszkę mnie to przeraziło jak możecie to napiszcie czy u siebie też to zauważyłyście? Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 20:46   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Ja od Cilestu dostalam cellulitu. Na studiach, gdy dziewczyny ciagle rozmawialy o cellulicie, ja jeszcze nie wiedzialam co to jest. A dodam, ze te dziewczyny uczeszczaja do silowni i na areobik, smaruja sie kremami przeciw cellulitowi... a ciagle go mialy.. Gdy zdecydowalam sie na Cilest, i rozmawialam z nimi okazalo sie, ze prawie wszystkie biora wlasnie Cilest. Ale nie przypuszczalam, ze Cilest (choc pewnie i kazdy inna tabletka antykoncepcyjna)ma wplyw na cellulit. Przekonalam sie juz 5 miesiecy pozniej... ze ma!!!. Uwazam, ze wlasnie tabletki anty. maja najwiekszy wplyw na powstawanie cellulitu. Jak juz w innym poscie pisalam, po zaprzestaniu brania tabletek, prawie po roku(tak dlugo mi to zajelo) cellulit prawie zniknal.. choc jeszcze w niektorych miejsach jest. Uwazam, ze branie tabletek i jednoczesna walka z cellulitem nie ma sensu. Albo bedzie sie bralo tabletki i pogodzi sie z cellulitem... albo zrezygnuje sie z tabletek i pokona cellulit. Wybor nalezy do kazdej z nas [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 20:55   #3
Entuzjastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 314
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

[img]icons/icon40.gif[/img]
Ja sie nie zgadzam. Biorę tabletki 1,5 roku ( ale nie Cilest)i nie mam nawet śladu celulitu. W dodatku od 3 lat nie uczęszczam na żadne zajęcia sportowe, nie stosuję środków antycellulitowych ani diet. U moich koleżanek , które tez stosują pigułki, też nic się nie dzieje. Może to zależy od przemiany materii.
Entuzjastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 21:08   #4
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

<FONT COLOR="RED">[B]<FONT SIZE="3">Celulit jest po to aby go dostać, a potem zwalczać... [img]icons/icon25.gif[/img] A tak na marginesie mówi się "celulit" a nie "celulitis" [img]icons/icon25.gif[/img] PA, PA! [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 06:25   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Pewnie, ze sa kobiety, ktore moga zjadac duze ilosci slodyczy i nadal pozostaja chude... i takie, ktore biora tabletki, pija duze ilosci kawy, jedza smazone potrawy, cukier, nie cwicza i nigdy nie beda mialy cellulitu. Dlaczego tak jest.. ja nie wiem [img]icons/icon9.gif[/img]... ale wiem, ze jesli ktos nie nalezy do tej uprzywilejowanej grupy, to po tabletkach na pewno pojawi mu sie cellulit. Moje kolezanki, dbajace o siebie go maja... a kazda z nich bierze Cilest... czy to tylko przypadek?
Zreszta cellulit to sprawa m.in. estrogenow, ktore zawarte sa w tabletkach, wiec to chyba oczywista sprawa.

p.s. FEMME_BANALE.. pewnie, ze nie cellulits ale tez nie celulit [img]icons/icon7.gif[/img]...a cellulit...a zreszta czy to takie wazne?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 07:09   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Dziewczyny
Cellulitu nie dostaje się tak po prostu od samych tabletek, myślę, ze jest to raczej złożona sprawa, czyli wszystkie czynniki maja na to wpływ: dieta, brak ruchu, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne itp. Używałam różnych tabletek i nie widziałam zbytniej różnicy a cellulit który miałam przed braniem pigułki w ogóle się nie zmienił ani nie zmienia. Brałam zarówno pigułki trójfazowe jak i jednofazowe, minipigułki.....w moim przypadku nic się nie działo, nie tyłam ani nie chudłam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 07:20   #7
Ofelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 425
GG do Ofelia
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Ja łykałam cilest chyba ze dwa lata i nic strasznego się nie wydarzyło - nie przytyłam ani grama, nie miałam większego apetytu niż zwykle, a cellulit został mi taki jaki był wcześniej. Reakcje na piguły są chyba baardzo indywidualną sprawą.
Ofelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-06-05, 08:20   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Nie wiem czy można dostać cellulitu, bo biorę dopiero jeden cykl i na razie mam taki jak miałam, maluśki i czasem znika, bo przecież jego pojawienie zależy o wielu czynników, nawet siedząca praca może się przyczynić, nie mówiąc o stresie.
Ale zastanawiam sie czy czasem u niektórych kobiet nie przyczyniają się do zwiększonego apetytu. JA mam teraz dość duży. Poza tym doszły jakieś problemy żołądkowe. Czy mogą mieć wpływ na to tabletki?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-17, 11:35   #9
aga10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Zgadzam się z Ofelią ,ja brałam cilest trzy lata i nic się nie działo.Nie przytyłam nawet 10 dag i celulit też nie pojawił się.Za to od pół roku biorę femoden i...... to koszmar co się stało w tak krótkim czasie.takiego celulitu nigdy niewidziałam.Myśle że to sprawa indywidualna,każdy organizm reaguje inaczej
aga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-17, 12:16   #10
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Ja zaczęłam brać Cilest, potem Logest, jak miałam 20 lat. najpierw jako lek na trądzik potem także jako antykoncepcję. Brałam trzy lata, przez ten czas wyhodowałam dość imponujący cellulit, 'urosłam' też o jeden rozmiar (z 36 na 38, więc nie rozpaczam), a poza tym włosy mniej mi się kręcą (te na głowie, jakby ktoś miał wątpliwości). Rok temu odstawiłam i dostałam z powrotem trądzik, gorszy niż przedtem, no cóż teraz z nim walczę dość skutecznie.

Być może mój celulit to po prostu skutek przybrania na wadze. Nie wiem też, czy na pewno utyłam od pigułek. Może po prostu z wiekiem zwolnił mi metabolizm?

Wiem tylko, że przed braniem pigułek bez wysiłku, naturalnie utrzymywałam wagę 47-48 kg, w czasie brania 52 , nie tyłam, nie chydłam, ale wolałam siebie w szczuplejszej wersji (jestem niewysoka).
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-17, 17:48   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

ogólnie mówiąc pigułki mogą zwiększać skłonność do celulitu, szczególnie te, które mają przewage estrogenów nad progestagenem,np. cilest (tutaj nieco więcje o roli hormonów w powstawaniu celulitu: http://www.medycynaestetyczna.pl/cel_p.htm )
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-18, 10:13   #12
drobinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 58
Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Brałam pigułki przez ponad 4 lata, Cilest m. in. też. Przez długi czas miałam do nich naprawdę duże zaufanie a ponieważ objawy uboczne pojawiały się bardzo powoli i stopniowo nie wiązałam wielu z nich z pigułkami. Dopiero po odstawieniu zdałam sobie sprawę ile problemów miałam przez pigułki. A tu jest lista: zwiększył mi się cellulit oraz znacznie zwiększyła mi się ilość rozstepów (jestem b. szczupła), waga ciała wzrosła mi w tym czasie o kilka kilogramów, spadek libido "do zera", ciagłe "chandry" i nastroje depresyjne (koszmar, ale przyszło to tak płynnie że naprawdę nie wpadłam na to że to od pigułek), zabużenia krążenia żylnego (ten efekt poczułam znacznie później). Po odstawieniu pigułek "doszłam do siebie" w przeciagu kilka miesięcy i poczułam się jak nowo narodzona. Teraz wiem NIGDY WIĘCEJ PIGUŁEK!!!!

Nie dam sie już nabrać na "bajki" o tym jakie są bezpieczne, jak różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat i jakie mają pozytywne efekty dla zdrowia. Wyrobiłam sobie pogląd na temat pigułek: przeszłam od skrajnego optymizmu do pewności, że kobiety wciąż pełnią role "bezpłatnego pola doświadczalnego" a o prawdziwych skutkach przekonamy się za kilkadziesiąt lat. Niedługo okaże się, że największa plaga ludzkości sa koncerny farmaceutyczne - wybaczcie ale ja już wszędzie "wietrzę podstęp"
drobinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 20:45   #13
k0kietka
Wtajemniczenie
 
Avatar k0kietka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 013
Dot.: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Czesc wlasnie tak weszlam na twoj watek.. i powiem ci ze biore tabletki cilest od dosyc dlugiego czasu ok 2-3 lata bez zadnych przerw ( z wyjatkiem tej 7 dniowej) i celulitis zrobil mi sie dopiero jak przestalam cwiczyc.. nie jest on tez przerazliwie wielki bo widac go minimalnie jak ide na posladkach i troche pod posladkami , w porownaniu do moich kolezanek ktore nie biora zadnych tabletek to powiem ci szczerze ze one maja o 100razy wiekszy niz ja.. a wiec chyba reguly czy bierzesz tabletki czy nie?? ginekolog jesli dobrze dopasuje ci antykoncepcje... nie przyniesie ona skutkow ubocznych ... JA ZNOWU musze zaczac cwiczyc. bo nie chce pozostawic takiego czegos co mi sie zrobilo bo wiadomo im czlowiek sie pozniej za to weznie tym ciezej bedzie mu go zredukowac..
Pozdrawiam
k0kietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 21:16   #14
nicole697
Zadomowienie
 
Avatar nicole697
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 545
Dot.: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

po 1. nie "celulitisu" tylko celullitu
po 2. jedną z przyczyn powstawania celullitu jest nadmiar estrogenow, których w tych tabletkach przecież nie brakuje i generalnie tak jest (oczywiście są wyjątki) że prędzej czy póżniej (czasem u niektórych osób dużo później) u kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne celullit WYSTĘPUJE
pozdrawiam
nicole697 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 06:55   #15
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

Cytat:
Napisane przez drobinka Pokaż wiadomość
A tu jest lista: zwiększył mi się cellulit oraz znacznie zwiększyła mi się ilość rozstepów (jestem b. szczupła), waga ciała wzrosła mi w tym czasie o kilka kilogramów, spadek libido "do zera", ciagłe "chandry" i nastroje depresyjne (koszmar, ale przyszło to tak płynnie że naprawdę nie wpadłam na to że to od pigułek), zabużenia krążenia żylnego (ten efekt poczułam znacznie później). Po odstawieniu pigułek "doszłam do siebie" w przeciagu kilka miesięcy i poczułam się jak nowo narodzona. Teraz wiem NIGDY WIĘCEJ PIGUŁEK!!!
Drobinko, święta racja, mnie również piguły narobiły wiele szkód, chociaz na początku było świetnie. Więcej po nie sięgnę, do dziś dochodzę do siebie, nie mówiąc o mojej skórze i cerze

Acha, dodam jeszcze, że cellulit powstał na pewno od pigułek, wcześniej miałam piękne nózki, teraz walczę z tym okropieństwem...
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 09:03   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Re: Czy to prawda że od Cilest można dostać celulitisu???

ja biorę tabletki na cerę regulon ale szajs jakich mało , na pryszcze nic nie pomaga, nie mam ich w sumie ale przed okresem wysypuje mnie zawsze i one nic nie pomagaja, no i niestety od tabletek robi się cellulit, ja zapobiegam jego powstawaniu przez masaże , natryski, ruszam sie troche
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.