Lustro do makijażu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 23:06   #1
Kaehl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 10

Lustro do makijażu.


Witam serdecznie!
Dziś postanowiłam poprosić Was o poradę
Jestem początkującą wizażystką, wszystko robię sama i sama się uczę na własnych błędach , do pełni szczęścia potrzebuję dobrego lustra do makijażu, razem z oświetleniem. Czy mogłybyście podpowiedzieć mi jak szukać takiego lustra? Gdzie go szukać? I jakie mieć wymagania wobec tego lustra?
Chcę robić profesjonalny makijaż innym osobom, czy przy wybieraniu takiego lustra powinnam zwrócić na to uwagę? A może te lustra mają jakąś konkretną nazwę, bądź styl? No i napewno oświtlenie ma jakieś konkretne parametry...
Jestem zupełnie zielona
Proszę doradźcie....


Zrezygnowana Kaehl...
Kaehl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:39   #2
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Lustro do makijażu.

Nie bardzo rozumiem. Czy to ma być lustro przenośne, czy chcesz take gdzieś zamontować?
Jeśli chodzi o oświetlenie, to nie powinno być punktowe, tak by nie robiło cieni na twarzy. Można to wykonać choćby "domowym" sposobem umieszczając żarówki wokół lusterka- przynajmniej trzy- po bokach i na górze. Lepiej sprawdzaja się mleczne żarówki, bo ich światło jest rozproszone.
Nie wiem czy coś Ci pomogłam ale tyle wiem z doświadczenia.
Nie zawsze konkretne parametry oświetlenia oznaczają oswietlenie dobre do makijażu; jak np. oświetlenie w perfumeriach- wg mądrych głów ma idealne parametry (kolor i jasność) jak światło naturalne a wszyskie wiemy że to kit.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:45   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Lustro do makijażu.

zobacz na www.screenface.com ceny okrutne

perfumerie maja swiatlo do du.. a nie makijazu.

nie wyobrazam sobie targac jeszcze lustra do klinetkinajwazniejsze to swiatlo dzienne ,przy swietle pofesjonalnym ,takim teatralnym naklada sie zazwyczaj za duzo tapety, wizazytski pracujace w terenie nie maja luster ,robia wszytsko na czuja i tylko wtedy mozna nauczyc ise ile nakldac ,gdzie itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 10:53   #4
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Dot.: Lustro do makijażu.

Ciężko chyba malować klientkę w lustrze Jeśli sama delikwentka będzie chciała się przejrzeć to wystarczy przecież zwykłe lusterko. Jeśli chodzi Ci o lustro dla samej siebie, to rzeczywiście takie stanowisko, można zrobić metodami chałupniczymi, wyjdzie znacznie taniej
__________________
...kogo więcej - ten ma rację...
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 15:35   #5
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: Lustro do makijażu.

Dołączę się do pytania. Do własnego użytku chciałabym miec lustro z żaróweczkami (jak w garderobie w teatrze) naokoło. Teraz tylko pytanie jakie oświetlenie, kolor żarówek da taki sam lub zbliżony efekt jak światło dziennie.
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 16:12   #6
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Lustro do makijażu.

w fashion tv i na filmach w garderobie zawsze jest toaletka z dużym lustrem obramowanym żarówkami
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 22:13   #7
courtney7
Raczkowanie
 
Avatar courtney7
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 108
Dot.: Lustro do makijażu.

Cytat:
Napisane przez beatakob
Teraz tylko pytanie jakie oświetlenie, kolor żarówek da taki sam lub zbliżony efekt jak światło dziennie.
Któraś z firm ma takie żarówki - imitujące światło dzienne, nawet ktoś tu o takich wspominał, musiałabym poszukać. Ciężka sprawa z tym efektem, żarówka to jednak żarówka. Najlepiej chyba malować się w oświetleniu zbliżonym do tego w jakim będziemy przebywać
__________________
...kogo więcej - ten ma rację...
courtney7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-23, 07:17   #8
Kaehl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 10
Dot.: Lustro do makijażu.

Powiem Wam, jak sie sprawa ma. Ja jestem amatorką zupełną, dopiero raczkuję sobie w świecie makijażu. Mam małżonka, który od jakiegoś czasu robi zdjęcia, też sobie raczkuje w świecie fotografii, ostatnio w temacie portretów. Moje zapędy wizażystki wzięły się stąd, że taką modelkę, czy modela, trzeba jakoś do tego zdjęcia przygotować, umalować. A ponieważ prób było wiele, na zdjęciach i tak wychodzą jakieś tam, moje niedociągnięcia w tej sztuce. Więc zaczęłam od tego, że może mam złe oświetlenie, coś źle widzę. No chyba, że używam złych kosmetyków, może tu jest problem? Lekko skołowana już jestem
Kaehl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 07:23   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Lustro do makijażu.

może zdjecia wychodza kiepskie bo nie uzywacie fotoszopa?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 07:51   #10
Kaehl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 10
Dot.: Lustro do makijażu.

Cytat:
Napisane przez paula78
może zdjecia wychodza kiepskie bo nie uzywacie fotoszopa?
nie wydaje mi się, ludzie kiedyś obywali się bez photoshopa, a zdjęcia wyglądały rewelacyjnie. Tu chodzi o szybki, dobrze kamuflujący makijaż, a nie szybką i dobrze kamuflującą maskę w photoshopie. Nie używamy aparatów cyfrowych. Staromodni jesteśmy
Kaehl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 21:35   #11
szanel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 33
Dot.: Lustro do makijażu.

Cytat:
Napisane przez Kaehl
nie wydaje mi się, ludzie kiedyś obywali się bez photoshopa, a zdjęcia wyglądały rewelacyjnie. Tu chodzi o szybki, dobrze kamuflujący makijaż, a nie szybką i dobrze kamuflującą maskę w photoshopie. Nie używamy aparatów cyfrowych. Staromodni jesteśmy
MAKIJAZ DO ZDJEC JEST NAJTRUDNIEJSZYM NIESTETY TYPEM MAKIJAZU. ZDJECIE ZAWSZE UJAWNI TWOJ NAJMNIEJSZY NAWET BLAD. TEN MAKIJAZ MUSI BYC NA PRAWDE IDEALNU. NA POCZATEK PRZYDA CI SIE JEDNA WSKAZOWKA.ZDJECIOWY MAKIJAZ MUSI BYC JAKBY CIUT ZA INTENSYWNY, BARDZIEJ NASYCONY I WYDAWAC SIE TROCHE ZA MOCNY.JAKO PODKLADU UZYWAJ TAK ZWANYCH KAMUFLAZY, A SYPKI PUDER ODCISKAJ NA CHUSTECZCE, ZEBY NIE BYLO EFEKTU MESZKU NA TWARZY. PHOTOSHOP NIE JEST KONIECZNY.JA NAWET POWIEDZIALABYM, ZE TO PROFANACJA FOTOGRAFII, JESLI SA TO ZDJECIA ARTYSTYCZNA. TWOJ BLAD NIE POLEGA RACZEJ NA ZLYM DOBORZE OSWIETLENIA. TEGO MAKIJAZU NAUCZYSZ SIE ALBO W STUDIUM WIZAZU, ALBO TYLKO METODA PROB I BLEDOW. TO NA PRAWDE NAJTRUDNIEJSZY TYP MAKIJAZU, ALE ZYCZE POWODZENIE.JESLI CHCESZ, WYSLIJ MI PARE ZDJEC TWOICH MAKIJAZY NA E-MAIL, COS CI NA PEWNO DORADZE LACOTA@O2.PL
szanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-16, 07:43   #12
majashih
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 345
GG do majashih
Dot.: Lustro do makijażu.

szanel masz rację makijaż do zdjęc musi być przerysowany taki teatralny Myslę że kaehl powinna zaiwestowac w dermacol kilka odcieni aby skórę każdego fotografowanego zbliżyc do ideału. Aha i ja do zdjęć maluję siebie i koleżanki w swietle ,w jakim bedzie fotografia,tj ustawiamy swiatlo i siadamy tam gdzie beda zdjecia . A tak na codzien to mam takie przenosne dosc duze lustro z ikei i stawiam je przy oknie siadam przodem do okna i tak sie maluje. Buzka
__________________
07.06.2009
majashih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 15:30   #13
themaggies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 311
Dot.: Lustro do makijażu.

fajne masz to przenosne lustereczko, tylko cena troche wysoka jak dla mnie
kryolan ma w swojej ofercie podobne
themaggies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 02:56   #14
themaggies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 311
Dot.: Lustro do makijażu.

Sporo udało mi się wynegocjować by była tańsza a potrzebowałam białej z zewnątrz by pasowała do mieszkania

znaczy negocjowalas cene? na stronie na ktorej sa Twoje dane jako sprzedawcy? czy Twoj wizazowy nick i tamte dane to przypadkowa zbieznosc ))))))
themaggies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 20:27   #15
toint
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 6
Dot.: Lustro do makijażu.

Cześć dziewczyny, od dłuższego czasu szukałam dobrego lustra do wizażu tylko w internecie są strasznie drogie a jak są tanie to strasznie szpetne i w końcu znalazłam ładne i tanie i dziś do mnie przyszło Jak by ktoś jeszcze szukał to na ukos . com . pl kupiłam.
toint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 09:00   #16
PolaMona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Lustro do makijażu.

Cześć! Temat pewnie już nieaktualny ale może przyda się innym - właśnie jestem na etapie poszukiwania lustra do domowego makijażu. Internet przeryłam, różne lustra widziałam. Większość ofert jest droga, ale ta w powyższym poście to na pewno ciekawa propozycja. Ja osobiście zastanawiam się nad MakeUP lustrem Koloris. To znaczy nad kolorem, bo jest sporo do wyboru. I podoba mi się możliwość ozdabiania tgo lustra.
PolaMona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-15 10:00:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.