cera 17-latki <zbiorczy> - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-25, 18:24   #61
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Hehe o Legieciowej slyszalam-tez bym jej nie polecila A druga- to nie wiem
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 21:29   #62
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Dlaczego dermatolog tak zadko zdarza sie byc dobrym lekarzem ?

Moja za kazdym razem daje mi inne leki, kazde maja w sobie cos co mi nie pasuje, a jak mowie ze mam zbyt wysuszona skóre po niektorych to mi mowi ze to jest efekt uboczny i musze sie z tym pogodzic.
Inna ma jakies przedwojenne przekonania, mowi ze mam nie jesc czekolady, orzechow itp
Juz na wizazu moge znalezc wiecej porad i lepiej zadbac o własna skore, niz kiedy chodze do lekarzy, ktorzy mi daja kolejne drogie srodki z ktorych zaden nie jest naprawde warty swojej ceny...
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 15:12   #63
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Cytat:
Juz na wizazu moge znalezc wiecej porad i lepiej zadbac o własna skore, niz kiedy chodze do lekarzy, ktorzy mi daja kolejne drogie srodki z ktorych zaden nie jest naprawde warty swojej ceny...
wlasnie... a dacie wiare ze kiedys Wizazanka pisala ze na naczynka dermatolog zabronila uzywac witaminy c :8
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:08   #64
blondi1234
Raczkowanie
 
Avatar blondi1234
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 237
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Ja faktycznie chyba nie moge trafic do dobrego dermatologa choc na szczescie (odpukac) nie mam takich klopotow z cera zebym musiala to leczyc specjalnymi preparatami. Ale zauwazylam ze dermatolodzy lubia zaczynac od drogich lekow przechodzac dopiero pozniej do tanszych.. Kiedys poszlam z jakims tam problemem wiec zaczelo sie od leku ktory kosztowal 60 zl i starczal na 3 dni.. Pozniej byly inne tansze, az raz przepisala mi kremik za 3 zl i wszystko sie uspokoilo.. ehh

A swoja droga od czego jest dermatolog jak nie od problemow z cera
blondi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 17:35   #65
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

mam 16 lat ale chyba moge tu napisać co i jak
*RANO:
- do mycia Pyshiogel (wczesniej Cethiapil i chyba do niego wróce)
-tonik: rumianek lub żaden (wszystko mnie uczula)
-krem bambino - okropnie sie po nim swiece;/
*MAKIJAŻ:
-Excipial
-troche pudru sypkiego (zalezy czy bardzo sie swiece czy nie)
-korektor z Daxa (czekam az sie skonczy bo wzielam za ciemny;/)
-blyszczyk Eveline <-bardzo dobry
-kredka-cien do powiek Oriflame (do dupyjest chyba ze do kresek...jako cien w ogole sie nie nadaje)
-cienie Isa Dory
*WIECZOREM:
-tak jak rano
*DO KAPIELI:
- plyn w zaleznosci od nastroju teraz Luksja super pachnie
-szampon mieszam nievea z oriflemem i nie wiem od ktorego mam lupież ale znajac zycie to pewnie od oriflame kokosowy...ladnie pachnie ale...no wlasnie
-plyn do higieny intymnej; Laktacyd teraz jakis inny. chyba z ziaji...
-maseczka do wlosow z nafty jajka cytryny i oleju rycynowego.

To by bylo na tyle. ogolnie nie jestem zadowolona z kosmetyków do twarzy. Mam bardzo problemowa cere. Pryszcze wyskakuja mi od czasu do czasu, z tym jakos moze i bym przezyla. Najgorsze jest jednak, ze na policzkach i nosie, mam wielkie czerwone coś. nie sa to naczynka, wyglada jak podraznienie i za chiny nie moge sie tego pozbyć. Nic nie pomaga. Od 2lat mam takie cos i wyglada to masakrycznie. moze ktos mial to samo?jak z tym walczyc? sorry ze tak duzo wyszlo ale musialam komus sie wygadać. Pozdrowionka
aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 20:57   #66
maggddaalenka
Raczkowanie
 
Avatar maggddaalenka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

dziewczyny pomożcie mam 17 lat i cere straszną nie wiem co mam z tym zrobic nie moge sobie z nia poradzic mam cere tlusta z rozszerzonymi naczynka na policzkach z licznymi zaskornikami i pryszczami na czole jak mam o nią dbac zeby chociasz troszke wygladala normalnie
maggddaalenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-18, 23:11   #67
tulipanek17
Raczkowanie
 
Avatar tulipanek17
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 117
Talking Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

jestem tutaj nowa i właściwie nie wiem gdzie pisać Mam 17 lat. Nawiazujac do tematu używam żelu do twarzy firmy Nivea i kremu z Loreal'a. I chyba nie powinnam narzekać ;d ale jednak narzekam moja cera jest często czerwona.. zwłaszcza na nosie(piegowatym nosie).. ale większym problemem od piegów jest to, ze mój nos często jest zimny.. Nie tylko zimą Zimny, czerwony i to tylko na jego "końcówce".. wyglądam jak mały eskimosek jakieś rady?
tulipanek17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-19, 00:49   #68
f.kama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 40
Wink Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Cześć!
Mam 15 lat i ogolem rzecz biorąc mozna powiedziec ze mam skore mieszana. Nie uzywam zbyt duzo kosmetykow bo w moim przypadku im wiecej tym gorzej. Kiedys mylam twarz żelem z Eveline ale teraz przestalam po ostatniej wizycie u dermatologa kroty zalecil mi zeby nie myc twarzy zadnymi plynami tylko zwyklym mydlem najlepiej bezzapachowym bo mam skore sklonna do alergii. Tak samo jest w przypadku kosmetykow przeciwtradzikowych ktorych dosyc duzo uzywalam w efekcie czego moja skora byla przesuszona a to sprawialo ze tworzylo sie na niej wiecej pryszczy;/ .
Aktualnie myje twarz mydlem najczesciej dove lub dla dzieci bambino :P potem kremuje sie kremem bambino lub dove na to nakladam podklad i krem w jednym z nivea visage young ( bardzo świetna rzecz!! polecam!!) i już! potem do zmycia tego nie uzywam adnych plynow do demakijazu bo znowu moja alergiczna skora nie tolerowala doslownie zadnego z takich plynow a przetestowalam naprawde wszystkie. To własciwie chyba wszystko. Aha ! Teraz gdy nie uzywam tych wszystkich kosmetykow przeciw tradzikowych moja skora wyglada nawet lepiej!! Zadko kiedy wyskakuje mi pryszcz a jak juz to uzywam zelu punktowego na C zapomniaalam dokaldnie jak to sie pisze z Avonu .

No to tyle hehe papa dziewczynki!
f.kama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 23:54   #69
sonnerin
Rozeznanie
 
Avatar sonnerin
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 892
GG do sonnerin
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Ja też mam 17 lat :mrgreen:
U mnie również sprawdza się teza, że im więcej tym gorzej, dlatego staram się minimalizować ilość kosmetyków-cudotwórców, usuwaczy pryszczy, wągrów i wszelkich tego typu spodziewajek.
Jeśli chodzi o mój dzień kosmetykowy to wygąda mniej więcej tak:
Rano myję zęby:P Tak zazwyczaj to nie robiłam dalej nic oprócz malowania się ale ostatnio (pod wpływem Wizażu) zaczęłam przecierać twarz albo wodą z sodą oczyszczoną albo rumiankiem - i efekty są wymierne Mam nadzieję, że się utrzymają Później to albo się maluję czyli korektor z miss sporty, puder z miss sporty i tusz z miss sporty ( o kurde dużo tych miss sporty sie zrobiło, nawet sobie nie zdawałam z tego sprawy^^ ) i jakaś tam kredeczka. I dopiero wieczorkiem sobie zmywam żelem Garniera Czysta Skóra. Chociaż powiem szczerze, że nie jestem zbyt zadowolona z efektu, (ale chce skończyć) i znowu rumianek albo roztwór sody oczyszczonej. Na to jeszcze czasami maść cynkową i ostatnio zaczęłam stosować olejek rycynowy na wągry. No i ząbki i tyle Jeszcze musze sobie kupić jakiś kremik nawilżający i peeling, bo mi sie skończyły, ale kaski nie maaa Ale nic to, moja cera jak narazie chyba cieszy się z nieobecności tychże

Pozdrawiam )
sonnerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 19:22   #70
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Ja ostatnio zmieniłam nieco kosmetyki do twarzy i powiem, ze efekty sa coraz lepsze, niedługo mam nadzieje znajde taki komplet, ktory da mi piekna cere.

Rano:
*tonik witaminowy ziaji
*krem tonujacy ziaji, zmatowiony skrobią


Wieczorem:
*Zel Nuno Ziaji do twarzy
*Zel garnier czyasta skora doglebnie oczyszczajacy (jako peeling)
*tonik witaminowy Ziaji
*Dermosan krem półtłusty
*na wieksze niedoskonałosci Brevoxyl

I moja cera coraz lepsza.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 20:28   #71
myheart
Raczkowanie
 
Avatar myheart
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 42
Smile Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

mam cere mieszana...od czasu do czasu pojawi sie jakas krostka...nie ma za bardzo problemow z cera ale polecam zel under twenty dziala antybakteryjnie a skora sie nie swieci, dobry jest takze zel clerasil "3 dni" fajnie wysusza krotki i zapobiega powstawaniu nowych...krem i tonik rowniez z under twenty
myheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-21, 21:28   #72
mala_misia
Raczkowanie
 
Avatar mala_misia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław=)
Wiadomości: 486
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Ja coprawda lat mam 19,ale też sie wypowiem,bo coś ciekwego znalazlam i pomoglo mi,a na forum ani widu ani słychu o tym( a może ja po prostu przeoczyłam) A więc:
UŻYWAM:
*Żel do mycia Get Out- owa rewelacja, dostepny tylko w aptece, nie drogi- kosztuje ok. 11zł,a gratis dostaje się żel punktowy. U mnie ten żel w połązeniu z żelem punktowym zdziałały cuda. Nie wysusza skóry-wręcz przeciwnie,ładnie ją oczyszcza. Ja w ciągu 3dni i to przed okresem pozbyłam się masy małych i większych pryszczy.
*Tonik domowej roboty- woda z cytryną-ładnie napina skóre i ją wygładza-użyłam go dopiero po raz pierwszy,ale myślę że się polubimy
*Krem Vichy Normaderm- tu cena znacznie wyższa,ale czy gra warta świeczki... Chyba nie do końca.
Do make-up'u:
*Poskład Revlon ColorStay z technologią Soft Flex- koszt ok 70zł,ale wart swojej ceny, ładnie matuje i dobrze kryje,jest trwały.
lub
Rimmel cool matte mousse- dobry szczególnie na upalne dni- fajnie chłodzi podczas nakładania.
Jeżeli będą jakieś pytania co do kosmetyków chetnie odpowiem. Przepraszam za dłuuugi wywód
__________________
"Uprzejmość męska: najwytworniejsza forma fałszu."
Julian Tuwim
mala_misia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 09:44   #73
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Cytat:
Napisane przez mila1658 Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny
a wiec tak znalazlam pare watkow o tym jakiego kremu uzywa 17 latka albo
jakiego toniku ale nigdzie nie znalazlam watku poswieconego wszystkim kosmetykom jakie uzywacie do buzi dlatego tez zakladam ten watek nie znalazlam takiego wiec nie krzyczcie jak juz jest

wiec moze zaczne od siebe:
a wiec tak mam cere mieszana z drobnymi pryszczami uzywam zwyklego mydla do twarzy najczesciej dove i kremu z dove jak mi sie przesuszy albo z eveline <ten bardziej lubie do makijazu podkładu w kremie i tusza nie wiem czy dobrze wiec moze mi pomozecie cos zmienic jednym słowem wymieniajmy sie opiniami
pozdrawiam
ja mam 17 lat cere mam mieszana ale zamiast pryszczy mam te okropne wagry..;/ a do cery to uzywam kosmetykow takich jak: zel przeciw wagrom z avonu, potem na to zel nawilzajacy spa z avonu, oprocz tego maseczke nawilzajaca spa rowniez z avonu i na sam koniec krem do twarzy garnier intensywna pielegnaca suchej skory bo moja skora to jednak bardziej sucha mimi tych wagrow w strefie T. pozdrawiam)
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 13:22   #74
Sandrulek91
Raczkowanie
 
Avatar Sandrulek91
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: w Jego ramionach...
Wiadomości: 143
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

kolejna [prawie] 17-latka się przyłącza
Nigdy nie używałam kosmetyków do buźki, bo mam mega wrażliwą cerę. Wystarczyło trochę jakiegokolwiek kremu, żebym miała czerwoną twarz i dużo plamek. Byłam tym faktem załamana, bo nękały mnie przyschnięte krostki na czole, z którymi nie mogłam sobie poradzić. Aż w końcu, za namową lekarki, kupiłam krem Lirene SPF 30, który nie podrażnia mojej cery! Moja intuicja działała nadal. Płatki Garnier Czysta Skóra okazały się strzałem w 10 i zlikwidowały mi po tygodniu (!!!) stosowania wszystkie krostki na czole.
Zostały mi jeszcze tylko sińce pod oczami Może coś poradzicie? Jak nie tu, to założyłam oddzielny wątek.
__________________
KC Skarbie
Sandrulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 13:33   #75
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Sandrulek91 jeśli masz taką wrażliwą cerę to jakim cudem te płatki garniera Cię nie podrażniły?
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 13:44   #76
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
Sandrulek91 jeśli masz taką wrażliwą cerę to jakim cudem te płatki garniera Cię nie podrażniły?
Prawda? Aż dziwne...
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:01   #77
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: cera 17-latki <zbiorczy>

ja mam 16 lat. cera mieszana strefa T swiecaca, sklonnosci do wypryskow szczegolnie na brodzie, na czole tylko takie male pryszczyki ale broda to czasem taka tragedia, ostatnio uzywalam toniku ziaji ogorkowego, teraz uzywam zelu soraya taki niebieski, wysusza mi troche cere, krem bielenda ogorek&limonka, kiedys uzywalam tez domowego toniku z cytryny i wody. czesto stosuje maseczke drozdzowa naszczescie z przebarwieniami nie jest juz tak tragicznie jak i z pryszczami (coraz mniej) pomogla mi cytryna tak moze to glupie ale poprostu przykladam cytryne na drugi dzien jest poprawa.
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 18:34   #78
daga_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Cera

Mam 16 lat. Nigdy nie miałam trądziku i wielkich problemów z cerą. Odkąd zaczęłam się malować (najpierw tusz, od pół roku podkład i od 2 miesięcy puder) na mojej twarzy zaczęły się pojawiać drobne syfki. Nic z nimi nie zrobię, bo są ledwo widoczne, ale wyczuwam je pod opuszkami. Szczególnie dużo jest ich na brodzie, czole i w okolicach nosa. Moja cera często jest też zaczerwieniona. Chciałabym, by miała jednolity odcień.
Bardzo proszę o pomoc! ((:
daga_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 18:38   #79
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Cera

Skoro nie miałaś to po co Ci te podkłady -odstaw je może cera się unormuje i wróci do poprzedniego stanu
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-27, 21:05   #80
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Cera

Też mnie zastanawia po kij zaczęłaś używać podkładów i pudru w tym wieku jeśli nie miałaś niczego do zamalowania Na drobne krostki w zupełności wystarczyłby Ci korektor antybakteryjny... i NIC więcej! Założę się że podkład i puder też nie były z wyzeszej półki ale zwykłe albo co gorsza ze sklepu chińskiego (bo widziałam nastolatki wybierające u chińczyka podkłady). Zapychające i nie pozwalające skórze oddychać, więc wcale się nie dziwię że powstały takie problemy z cerą.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 22:43   #81
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Cera

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Też mnie zastanawia po kij zaczęłaś używać podkładów i pudru w tym wieku jeśli nie miałaś niczego do zamalowania Na drobne krostki w zupełności wystarczyłby Ci korektor antybakteryjny... i NIC więcej! Założę się że podkład i puder też nie były z wyzeszej półki ale zwykłe albo co gorsza ze sklepu chińskiego (bo widziałam nastolatki wybierające u chińczyka podkłady). Zapychające i nie pozwalające skórze oddychać, więc wcale się nie dziwię że powstały takie problemy z cerą.
dokładnie.
masz niedopasowany podkład,który Cię zapycha, stąd krostki. Autorko, a dbasz o dokładnie zmywanie makijażu na noc?
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 23:07   #82
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Cera

W ogóle te "niewidoczne wyczuwalne opuszkami zmiany" to dopiero początek, musisz liczyć się z tym że jeśli nie przestaniesz się malować to za jakiś czas podkład i puder nie wystarczą i zaczniesz sięgać po dermacol :P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 10:33   #83
patriszka
Raczkowanie
 
Avatar patriszka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 46
Dot.: Cera

Ja widzę dwie opcje, albo wkraczasz w ten wiek, kiedy zacznie Cie obsypywac albo.. wszystkiemu winne są kosmetyki jakich używasz. Tak jak mówiła moja poprzedniczka, najprawdopodobniej jest to początek zmian zapalnych. W końcu nie ma innej opcji, niz ta , że skóra będzie chciała wyrzucić nadmiar łoju z tych właśnie wyczuwalnych grudek.
Na Twoim miejscu, naprawde rozważyłabym, czy aby fluid i puder są Ci bardzo potrzebne. Jeśli tak, zdecyduj się na puder w kamieniu i nakładaj go jedynie miejscowo. Jesli nie skorzystasz w tej rady, wybierz jakiś naprawde lekki fluid. Jest ich masa w drogeriach, aptekach.
A tak poza tym, radziłabym Ci oczyścić cerę, póki zmiany nie maja stanów zapalnych. Oczywiscie, nie oczyszczaj jej sama, a raczej w dobrym gabinecie kosmetycznym. Do tego koniecznie zacznij używać kosmetyków co cery problematycznej. Ja ze swojej strony polecam tani kremik ziaji med ( do kupienia jedynie w aptekach) , do cery trądzikowej, do tego żel z tej samej półki. Możesz zacząć używać pasty cynkowej, bardzo Ci ją polecam, ze wzgledu na dosc dobre dzialanie i nie wysuszanie cery. Dołóż do tego peeling enzymatyczny do uzywania w domu , raz na tydzien oraz maskę ( polecam z glinki zielonej ).

Pozdrawiam
patriszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 10:35   #84
daga_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: Cera

Ok, dzięki. W sumie macie rację, chyba pożegnam się z podkładem i pudrem - właściwie i tak nie są mi potrzebne, a może cera wróci do swojego pierwotnego stanu. Zaczęłam używać pudru i podkładu, bo wydawało mi się, że moja twarz lepiej potem wygląda (tak, wiem, typowy błąd nastolatek ;/). Syfki są widoczne w dziennym świetle, być może nie aż tak bardzo, jednak strasznie mi to przeszkadza, zważywszy na to, że miałam ładną cerę.
Jeśli chodzi o zmywanie makijażu na noc, to tak, dbam o to. (:
Nie kupowałam nigdy podkładu u Chińczyka. ;P
daga_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 10:46   #85
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Cera

I masz rację -a po drugie nie kieruj się modą i koleżankami -które pewnie nakładają podkłady puder itp-pewnie też kierują się modą "makijażową " głównie oglądając filmy na YOU tube -młoda dziewczyna z ładną cerą nie potrzebuje tego paskudztwa
Ewentualnie gdybyś już koniecznie chciała "przypudrować nosa" to polecam kosmetyki mineralne
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 11:57   #86
daga_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: Cera

Dziękuję za pomoc, dziewczyny ((:
daga_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:04   #87
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Cera

A jeśli zdecydujesz się na jakieś kosmetyki do oczyszczania twarzy to unikaj jak ognia serii under twenty i clean&clear. Rozreklamowane wśród nastolatek a w składzie mają alkohol ;/ W ogóle zwracaj uwagę czy w kosmetykach nie ma "alcohol denat"
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.