Czy uważasz, że klient ma prawo Ci mówić, jak masz wykonywać swoją pracę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy kilent ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?
Tak, ma takie prawo 35 40,23%
Nie, nie ma takiego prawa. 44 50,57%
Nie wiem 8 9,20%
Głosujący: 87. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 18:24   #1
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268

Czy uważasz, że klient ma prawo Ci mówić, jak masz wykonywać swoją pracę?


Niezaleznie od zawodu, macie klienta i on bez wiedzy fachowej/doswiadczenia mowi jakie chce uslugi otrzymac, pomimo ze bez tej wiedzy nie jest w stanie podjac doinformowanej decyzji. Uwazacie, ze klient ma do tego prawo?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:30   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Niezaleznie od zawodu, macie klienta i on bez wiedzy fachowej/doswiadczenia mowi jakie chce uslugi otrzymac, pomimo ze bez tej wiedzy nie jest w stanie podjac doinformowanej decyzji. Uwazacie, ze klient ma do tego prawo?
Ciąg dalszy dyskusji w nieco/niby zaowalowanej formie?

Tak uważam, ze klient ma do tego prawo, zważywszy na to, co można zaobserwować w biurach, w sklepach, zakładach usługowych... no i służbie zdrowia
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:35   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ciąg dalszy dyskusji w nieco/niby zaowalowanej formie?

Tak uważam, ze klient ma do tego prawo, zważywszy na to, co można zaobserwować w biurach, w sklepach, zakładach usługowych... no i służbie zdrowia
Precyzujac - czy klient moze narzucic swoja wole lekarzowi, prawnikowi, ksiegowemu, planiscie, architektowi, informatykowi.

Nie ciag dalszy dyskusji, tylko papierek lakmusowy nt. wybiorczosci norm
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:40   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Precyzujac - czy klient moze narzucic swoja wole lekarzowi, prawnikowi, ksiegowemu, planiscie, architektowi, informatykowi.

Nie ciag dalszy dyskusji, tylko papierek lakmusowy nt. wybiorczosci norm
Jakoś nie wyobrażam sobie korzystania z usług prawnika, lekarza, architekta, księgowego czy inszego informatyka bez mojego udziału, a raczej jego ograniczeniu do potulnego li i jedynie potakiwania i zgadzania się na wszystkie gotowe rozwiązania.
O swoje trzeba dbać samemu.
W każdej dziedzinie życia.

Zresztą w każdej branży, jaka by nie była:
- klient nasz pan

Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:46   #5
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

To zalezy od branzy i stanowiska. Ale tak, pacjent ma prawo powiedziec i domagac sie swojego od lekarza, architekt ma tak mi zaprojektowac dom jak ja chce, a prawnik ... coz nie mialam z nimi do czynienia, informatyk ma zrobic taka strone jak ja chce, a ksiegowy jakby co ma ladnie zatuszowac pare spraw

Jesli chodzi o postawienie sie w sytuacji ze to ode mnie klient cos wymaga:
Nie mam zbytniego doswiadczenia zawodowego, ale w tej firmie w ktorej do tej pory pracowalam taka sytuacja nie mialaby miejsca. Jezeli zas klient by czegos ode mnie wymagal, moim zakichanym obowiazkiem byloby mu to dac, inaczej bym miala nieprzyjemnosci u przelozonego. (chociaz moja poprzednia praca... coz, skomplikowana byla, obsluga klienta, robilam co klienci chcieli... ale moze to jest tak skomplikowane bo moi klienci nie wiedzieli ze pracuje)
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:46   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Jakoś nie wyobrażam sobie korzystania z usług prawnika, lekarza, architekta, księgowego czy inszego informatyka bez mojego udziału, a raczej jego ograniczeniu do potulnego li i jedynie potakiwania i zgadzania się na wszystkie gotowe rozwiązania.
O swoje trzeba dbać samemu.
W każdej dziedzinie życia.

Zresztą w każdej branży, jaka by nie była:
- klient nasz pan

Taaa, dopoki sie jest klientem, bo gdy to, nie daj Bog dotyczy naszej branzy... Dlatego sonda jest sformulowana tak a nie inaczej
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:50   #7
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

nie mozna tak generalizować. np. z 1 strony uważam, że niewyspecjalizowane osoby nie powinny nic narzucać specjalistom.
z 2. strony, gdyby weterynarz specjalista posłuchał mojej opini na temat podawanego leku (1 wg mnie pomagał, 2 nie, jak się później okazało - miałam rację, szkoda tylko, że on wiedział lepiej) - mój kot żyłby do dziś

wg mnie ta dyskusja nie doprowadzi do żadnych rozstrzygających wniosków.
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 18:51   #8
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Oczywiście ale tylko DO PEWNEGO STOPNIA.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:54   #9
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Co innego wybierać opcję najlepszą dla siebie, co innego mówienie takiemu pracownikowi że ten ma zrobić coś, czego on zrobić nie może...
W mojej pracy codziennie 8 godzin rozmawiam z klientami, z których połowa ma najlepsze pojęcie o temacie usług telekomunikacyjnych. Pojęcie mniej więcej takie - jak telefon nie dzwoni to dzwonimy na infolinię. A na infolinii agent widzi, że klient zrezygnował z operatora dotychczasowego, czyli tego którego infolinia dotyczy, i przeszedł do innego. Zgodnie z przepisami odcinamy usługi po okresie wypowiedzenia i słyszymy pretensje - jak mogliście odciąć mi telefon skoro wszystko mam popłacone. Sorry, niech drze się na nowego operatora żeby mu szybciej telefon włączył.
Albo sytuacja taka, że włączenie lub wyłączenie czegos trwa ileś czasu - są od tego procedury, my je znamy i podajemy. A dzwoni pacjentka i krzyczy, że mam jej przyspieszyć włączenie internetu. Jak? Zatańczyć taniec szybkiego neta?
Albo jak klient chce żebym mu zagwarantowała, że nawet w przypadku problemów na linii będzie miał internet. Mam mu zagwarantować, że jak linię fizycznie szlag trafi, to sexlaski mu się włączą bo pakiety mrówki przeniosą?

Nie mówcie, że klient może mi mówić jak mam pracować bo od takiego pouczania mam kierowników, którzy monitują moja pracę. Jak mi koleś powiedział że mam złożyć reklamację na brak info o godzinach działania infolinii - no to sorry, nudzi mu się? Myśli że nie mam czasu? Przecież płacą mi nie tylko za godzinę, za inne wyniki też.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:56   #10
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Niezaleznie od zawodu, macie klienta i on bez wiedzy fachowej/doswiadczenia mowi jakie chce uslugi otrzymac, pomimo ze bez tej wiedzy nie jest w stanie podjac doinformowanej decyzji. Uwazacie, ze klient ma do tego prawo?
Klient płaci, klient wymaga. Skoro chce czegoś konkretnego tzn. że jakieś tam pojęcie o sprawie ma. Zresztą nawet gdyby produkt koncowy miałby się okazać kompletnym bublem to i tak za pieniądze klienta. Jeżeli jeden przedsiębiorca nie zgodzi się wykonać projektu wg wizji klienta, to od czego jest konkurencja?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ciąg dalszy dyskusji w nieco/niby zaowalowanej formie?
O jaką dyskusję chodzi

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Precyzujac - czy klient moze narzucic swoja wole lekarzowi, prawnikowi, ksiegowemu, planiscie, architektowi, informatykowi.
Oczywiście, że moze (dopóki ta wola jest zgodna z prawem). To klient jest ostatecznym odbiorcą usługi i to dla niego jest ona wykonywana.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:00   #11
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Co innego wybierać opcję najlepszą dla siebie, co innego mówienie takiemu pracownikowi że ten ma zrobić coś, czego on zrobić nie może...
W mojej pracy codziennie 8 godzin rozmawiam z klientami, z których połowa ma najlepsze pojęcie o temacie usług telekomunikacyjnych. Pojęcie mniej więcej takie - jak telefon nie dzwoni to dzwonimy na infolinię. A na infolinii agent widzi, że klient zrezygnował z operatora dotychczasowego, czyli tego którego infolinia dotyczy, i przeszedł do innego. Zgodnie z przepisami odcinamy usługi po okresie wypowiedzenia i słyszymy pretensje - jak mogliście odciąć mi telefon skoro wszystko mam popłacone. Sorry, niech drze się na nowego operatora żeby mu szybciej telefon włączył.
Albo sytuacja taka, że włączenie lub wyłączenie czegos trwa ileś czasu - są od tego procedury, my je znamy i podajemy. A dzwoni pacjentka i krzyczy, że mam jej przyspieszyć włączenie internetu. Jak? Zatańczyć taniec szybkiego neta?
Albo jak klient chce żebym mu zagwarantowała, że nawet w przypadku problemów na linii będzie miał internet. Mam mu zagwarantować, że jak linię fizycznie szlag trafi, to sexlaski mu się włączą bo pakiety mrówki przeniosą?

Nie mówcie, że klient może mi mówić jak mam pracować bo od takiego pouczania mam kierowników, którzy monitują moja pracę. Jak mi koleś powiedział że mam złożyć reklamację na brak info o godzinach działania infolinii - no to sorry, nudzi mu się? Myśli że nie mam czasu? Przecież płacą mi nie tylko za godzinę, za inne wyniki też.
Nie tak dawno temu miałam wątpliwą przyjemność użerać się z operatorami i sorki, nie wiem, coś jest nie tak w tej branży: albo brak kompetencji (i tak, ale bez pouczeń ani rusz ) albo celowe wprowadzanie klientów w błąd


Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Klient płaci, klient wymaga. Skoro chce czegoś konkretnego tzn. że jakieś tam pojęcie o sprawie ma. Zresztą nawet gdyby produkt koncowy miałby się okazać kompletnym bublem to i tak za pieniądze klienta. Jeżeli jeden przedsiębiorca nie zgodzi się wykonać projektu wg wizji klienta, to od czego jest konkurencja?


O jaką dyskusję chodzi


Oczywiście, że moze (dopóki ta wola jest zgodna z prawem). To klient jest ostatecznym odbiorcą usługi i to dla niego jest ona wykonywana.
No, dokładnie


Chodzi o dyskusję na temat: "czy kobieta może sobie zażyczyć cc na życzenie" z wątku : "kobieta to nie walizka"
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 19:05   #12
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Zawsze powtarzam -żeby wymagać od innych w pracy tyle co od siebie to hoho
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:10   #13
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie tak dawno temu miałam wątpliwą przyjemność użerać się z operatorami i sorki, nie wiem, coś jest nie tak w tej branży: albo brak kompetencji (i tak, ale bez pouczeń ani rusz ) albo celowe wprowadzanie klientów w błąd
Wiem że to żadna przyjemność mieć problem z operatorem, ale osobom na infolinii też nie jest fajnie. Zbieramy ochrzan za to, że ktoś grzebał w bazach danych i jest pełno błędnych blokad pozakładanych. Albo za to że dezinformujemy choć to przez sprzeczne informacje z centrali. A osoba po drugiej stronie naprawdę niewiele może. W sumie nic. Popatrzeć, powiedzieć, najwyżej napisać reklamację. Dlatego jak ktoś mi mówi że MAM COŚ ZROBIĆ no to automatycznie staję okoniem. Nie muszę. Mogę. A zazwyczaj nie mogę bo nie mam uprawnień
Jak zostanę dyrektorem to będę mogła rządzić.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:17   #14
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

zasada klient nasz pan jest naprawde mocno naciagana
spotykam sie bardzo czesto z typem klienta ktory nie ma zielonego pojecia o temacie ale kłóci sie do ostatniej chwili ze ON WIE LEPIEJ

jasne ze zawsze mozna trafic na kogos kto dopiero sie uczy i nie wie wszystkiego, ale która z Was w pierwszym dniu pracy wiedziała wszystko?

jesli cos takiego sie zadarzy, to najlepiej przeczekac i przyjść do kogos innego

z moich obserwacji wynika ze najwięcej kretynskich uwag maja faceci
a pracuje w branzy raczej męskiej
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:26   #15
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez cal Pokaż wiadomość
zasada klient nasz pan jest naprawde mocno naciagana
spotykam sie bardzo czesto z typem klienta ktory nie ma zielonego pojecia o temacie ale kłóci sie do ostatniej chwili ze ON WIE LEPIEJ

jasne ze zawsze mozna trafic na kogos kto dopiero sie uczy i nie wie wszystkiego, ale która z Was w pierwszym dniu pracy wiedziała wszystko?

jesli cos takiego sie zadarzy, to najlepiej przeczekac i przyjść do kogos innego

z moich obserwacji wynika ze najwięcej kretynskich uwag maja faceci
a pracuje w branzy raczej męskiej
Uwierz, że kobiety nie ustępują im na krok. Najgorsze są te w srednim wieku, pozjadały rozumy i jeszcze ironicznie potrafią dobić... Drugiego dnia pracy przez taką jedną się zwyczajnie poryczałam, aż mój kierownik chusteczki przytaszczył... A ona tylko ironicznie mówiła "Aha, pani to musi sprawdzić... Pani musi się skupić żeby to policzyć... Aaaa, to ja już zamieniam się w słuch". Presja totalna...

Klient ma być zadowolony ale to nie znaczy, że panuje samowolka. Nasz pan, bo mamy mu dogodzić, ale gwiazdkę z nieba niech sam sobie weźmie.

Naprawdę, jeśli ktoś się nie zna a rozkazuje, to z tego są same problemy.

A zauwazyłyście, że jak taki wredny klient nie może od was uzyskać spełnienia swojej zachcianki to zaraz żąda kierownika lub dyrektora?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:29   #16
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Niezaleznie od zawodu, macie klienta i on bez wiedzy fachowej/doswiadczenia mowi jakie chce uslugi otrzymac, pomimo ze bez tej wiedzy nie jest w stanie podjac doinformowanej decyzji. Uwazacie, ze klient ma do tego prawo?
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość

Chodzi o dyskusję na temat: "czy kobieta może sobie zażyczyć cc na życzenie" z wątku : "kobieta to nie walizka"

Czyli chodzi konkretnie o przypadki medyczne.

Co za problem poinformować klienta/pacjenta o zaletach i wadach danych metod oraz wskazać która z naukowego punktu widzenia przyniesie mu więcej korzyści. Wtedy klient/pacjent posiadając wiedzę fachową jest w stanie podjąć doinformowaną decyzję.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:29   #17
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Do pewnego stopnia. Jeśli np. pani poleci fryzjerowi fryzurę a la konkretna gwiazda filmowa, a fryzjer widzi, że w takiej fryzurze klientce będzie wybitnie nie do twarz, powinien zasugerować nieco inne ostrzyżenie. Jeśli jednak klientka się uprze, to fryzjer nie powinien dyskutować, tylko zrobić taka fryzurę, jaką chce klientka.

Sytuacja autentyczna: w biurze podróży gdzie pracowałam zajmowaliśmy się wyjazdami egzotycznymi (Senegal, Tanzania, rozmaite safari). Do jednego z krajów gdzie zalecane były szczepienia przed wyjazdem wybierała się para - facet z babka, kobieta chyba w trzecim miesiącu ciąży. Pytała, czy w ciąży może się szczepić. Odesłaliśmy ją do lekarza, podając nawet namiary, bo skąd my możemy wiedzieć, czy mozna się na chorobę X szczepić w ciąży? Okazało się, że lekarz odradził szczepienia. Pani więc zdecydowała, że pojedzie bez szczepień.

W tym momencie mogliśmy wzruszyć ramionami, przyjąc pieniądze, podpisac umowę - pani jest dorosła, jej zmartwienie. Jednak szef najpierw rozmawiał z tą panią upewniając się, że zdaje sobie sprawę z tego, jakie ryzyko podejmuje jadąc do danego kraju bez szczepień ochronnych. Pani była jednak zdecydowana, więc szef poprosił o podpisanie oświadczenia, że została poinformowana przez nas o zalecanych szczepieniach i zrezygnowała z nich na własną prosbę. Pani podpisała, poleciała, z tego co wiem oboje wrócili zdrowi. Na szczęście. Ale uważam, że szef wykazał się dużym rozsądkiem i troską o klienta uprzedzając o ryzyku i prosząc o podpisanie oświadczenia. Próbował wyperswadować klientce pomysł takiej podrózy, ale ponieważ się uparła, poddał się. Jednak uprzedził klientkę o ryzyku jakiego się podejmuje, ostateczną decyzję pozostawiając jej. Uważam to za fair.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:29   #18
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Absolutnie nie ma takiego prawa np w sklepie ponieważ najczęściej nie zna się na pracy, którą potencjalna osoba wykonuje Natomiast - w przypadku rażącej nieuprzejmości czy widocznej niekompetencji (np. nieznajomość towaru) uważam, że mam prawo zwrócić uwagę lub poprosić, by ktoś inny zajął się moją sprawą.

Co innego przy usługach zdobniczych, co najwyżej - sam sobie będzie winien brzydoty.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:29   #19
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

klient ma prawo oczekiwac rezultatow okreslonych, bo za to dokladnie placi - za wykonanie okreslonej uslugi.

ale nikt normalny nie poucza prawnika jak ma pozwy pisac, a murarza jak cegly klasc. Rozliczeni beda z tego czy dom bedzie wygladal tak jak sobie zazyczylismy, a sprawa w sadzie czy zostala wygrana.

jak jestesmy przy powiedzeniach i przyslowiach to:
"nie ucz ksiedza pacierza"
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 19:31   #20
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

kobiety sa wredne, ot tak bez powodu
faceci natomiast robia z siebie posmiewisko ( w mojej pracy przynajmniej)
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:31   #21
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Jako klient: jeżeli nie otrzymuję wyczerpujących odpowiedzi na stawiane przeze mnie pytania, lub z góry ignorowane jest moje zdanie jako "osoby nieznającej się" to zdecydowanie uważam, że mam prawo mieć uwagi.
Z drugiej strony: zdarzają się klienci, którzy "wiedzą wszystko" i w ogóle nie chcą słuchać, ani dyskutować oraz zdarzają się szefowie, którzy zmuszają podwładnych do idiotycznych zachowań [np. w pewnej knajpie szef każe zbierać talerze natychmiast po tym jak klient skończy jeść i co lepsze natychmiast wycierać stolik mokrą szmatą - ile się bidule tam pracujące nasłuchały o braku kultury...]
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:33   #22
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Bo prawda jest taka,ze w wiekszości zawodów są jakies obwarowania,procedury,lim ity,nakazy i Bóg wie co.
Przeciętny Kowalski nie zdaje sobie z tego sprawy(bo niby skąd) i wydaje mu się ,ze wszystko ma być tu i teraz.Od słowa do słowa i nerwowa atmosfera gotowa
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:42   #23
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Bo prawda jest taka,ze w wiekszości zawodów są jakies obwarowania,procedury,lim ity,nakazy i Bóg wie co.
Przeciętny Kowalski nie zdaje sobie z tego sprawy(bo niby skąd) i wydaje mu się ,ze wszystko ma być tu i teraz.Od słowa do słowa i nerwowa atmosfera gotowa
a biedny sprzedawca cierpi
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:23   #24
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
klient ma prawo oczekiwac rezultatow okreslonych, bo za to dokladnie placi - za wykonanie okreslonej uslugi.

ale nikt normalny nie poucza prawnika jak ma pozwy pisac, a murarza jak cegly klasc. Rozliczeni beda z tego czy dom bedzie wygladal tak jak sobie zazyczylismy, a sprawa w sadzie czy zostala wygrana.

jak jestesmy przy powiedzeniach i przyslowiach to:
"nie ucz ksiedza pacierza"
Wlasnie, zasada klient nasz pan, jak najbardziej; tylko ze, klient moze chciec osiaganiecia danego celu, ale jak moze dyktowac fachowcowi, jak ma ten cel osiagnac? Wymagam zbudowanie domu, zrobienie jego planu, ale przeciez nie bede tego planu kreslil, ani uczyl jak cegly klasc.

Zeby nie bylo nieporozumien, nie mowie o pani z warzywniaka (nie zeby bylo cokolwiek zlego w tej pracy), tylko o tzw. fachowcach.

Cytat:
Napisane przez Aramintha
Czyli chodzi konkretnie o przypadki medyczne.
Nie, absolutnie, to ze Fresa tak uwaza, nie znaczy ze taki byl cel zalozenia tematu Owszem, tamten temat byl "inspiracja", ale bardziej chodzi mi o ogolne podejscie do fachowcow. Bo po tamtym temacie jestem przyznam nieco zszokowany
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:30   #25
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wlasnie, zasada klient nasz pan, jak najbardziej; tylko ze, klient moze chciec osiaganiecia danego celu, ale jak moze dyktowac fachowcowi, jak ma ten cel osiagnac? Wymagam zbudowanie domu, zrobienie jego planu, ale przeciez nie bede tego planu kreslil, ani uczyl jak cegly klasc.

Zeby nie bylo nieporozumien, nie mowie o pani z warzywniaka (nie zeby bylo cokolwiek zlego w tej pracy), tylko o tzw. fachowcach.
No tak, ale to JA, jako zleceniodawca dyktuję, jak ma wyglądać MÓJ wymarzony dom, a architekt jest od tego, żeby wykreślić każdy mój kaprys na papierze .




Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie, absolutnie, to ze Fresa tak uwaza, nie znaczy ze taki byl cel zalozenia tematu Owszem, tamten temat byl "inspiracja", ale bardziej chodzi mi o ogolne podejscie do fachowcow. Bo po tamtym temacie jestem przyznam nieco zszokowany
Ja też jestem zszokowana tym, że kobiety nie mogą stanowić same o sobie.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:33   #26
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?


Pytanie co rozumiesz przez określenie "jak wykonywać pracę"?
Oczywistym jest, że pacjent raczej nie będzie uczył lekarza sztuki lekarskiej, czy architekta wyrysowywania planów. Natomiast może sugerować zmianę postępowania względem klienta, co jest też - w jakimś stopniu, sposobem wykonywania pracy. Może też - o ile jest to dopuszczalne przy danych czynnościach, precyzować swoje oczekiwania.

Wszystko jest kwestią umówienia się lub obwarowań prawnych (przepisów, regulaminów etc.).

Załóżmy zlecam komuś odzyskanie pieniędzy i tu akurat uważam, że jak najbardziej mogę powiedzieć, by wykonawca nie lał dłużnika po pysku, tylko zastosował środki łagodniejsze...

Jeszcze jedno: mówić może, Ty ewentualnie możesz podjąć dyskusję i wytłumaczyć z jakich przyczyn postępujesz w taki czy inny sposób. Wiadomo - irytacja może się zdarzyć, ale z klientem należy współpracować.

A contrario: Czy zleceniobiorca może mi mówić jak ma wyglądać praca, którą mu zlecam?

Współpraca, współpraca, współpraca...
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:43   #27
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No tak, ale to JA, jako zleceniodawca dyktuję, jak ma wyglądać MÓJ wymarzony dom, a architekt jest od tego, żeby wykreślić każdy mój kaprys na papierze .

Ja też jestem zszokowana tym, że kobiety nie mogą stanowić same o sobie.
No wlasnie o to chodzi, nie narysujesz za niego rysunku.

Prosilbym o nie rozmywanie przez przenoszenie dyskusji z watku "kobieta to nie walizka".
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:46   #28
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Ja się jednak uprę przy przypadkach medycznych

Co w sytuacji kiedy ktoś idzie do lekarza, tam diagnozują u tej osoby nowotwór w stadium zaawansowanym, szanse na przeżycie przy podjęciu leczenia ok. 15%.

Ale chory przemyślał sobie całą sprawę, doszedł do wniosku, że z chorobą nie wygra, więc przynajmniej spędzi ostatnie chwile swego życia w domu, robiąc rzeczy na które ma ochotę, a nie leżąc w szpitalu i poddając się chemio-i radioterapii, które i tak nie przyniosą poprawy zdrowia, a wprost przeciwnie pogorszą komfort egzystencji tej osoby.

To jego życie i jego decyzja.

Chyba nikt nie powie, że w takim przypadku trzeba pacjenta ubezwłasnowolnić i leczyć przymusowo?
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:47   #29
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No wlasnie o to chodzi, nie narysujesz za niego rysunku.

Prosilbym o nie rozmywanie przez przenoszenie dyskusji z watku "kobieta to nie walizka".
Nie narysuję, ale tylko od strony technicznej , bo projekt domu powstaje w mojej głowie i dokładnie tak ma mi architekt go wykonać! , a jak nie będzie potrafił, to pójdę do konkurencji


Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Ja się jednak uprę przy przypadkach medycznych

Co w sytuacji kiedy ktoś idzie do lekarza, tam diagnozują u tej osoby nowotwór w stadium zaawansowanym, szanse na przeżycie przy podjęciu leczenia ok. 15%.

Ale chory przemyślał sobie całą sprawę, doszedł do wniosku, że z chorobą nie wygra, więc przynajmniej spędzi ostatnie chwile swego życia w domu, robiąc rzeczy na które ma ochotę, a nie leżąc w szpitalu i poddając się chemio-i radioterapii, które i tak nie przyniosą poprawy zdrowia, a wprost przeciwnie pogorszą komfort egzystencji tej osoby.

To jego życie i jego decyzja.

Chyba nikt nie powie, że w takim przypadku trzeba pacjenta ubezwłasnowolnić i leczyć przymusowo?
Ja nie powiem , a co więcej: masz rację, świętą rację!
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:51   #30
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Czy uwazasz, ze klient ma prawo Ci mowic, jak masz wykonywac swoja prace?

Cytat:
Napisane przez Aramintha Pokaż wiadomość
Ja się jednak uprę przy przypadkach medycznych

Co w sytuacji kiedy ktoś idzie do lekarza, tam diagnozują u tej osoby nowotwór w stadium zaawansowanym, szanse na przeżycie przy podjęciu leczenia ok. 15%.

Ale chory przemyślał sobie całą sprawę, doszedł do wniosku, że z chorobą nie wygra, więc przynajmniej spędzi ostatnie chwile swego życia w domu, robiąc rzeczy na które ma ochotę, a nie leżąc w szpitalu i poddając się chemio-i radioterapii, które i tak nie przyniosą poprawy zdrowia, a wprost przeciwnie pogorszą komfort egzystencji tej osoby.

To jego życie i jego decyzja.

Chyba nikt nie powie, że w takim przypadku trzeba pacjenta ubezwłasnowolnić i leczyć przymusowo?
Tak, ale w tym przypadku poniekąd klient rozwiązuje współpracę i nie ma mowy o wykonywaniu pracy przez lekarza więc jak mówić o sposobie jej wykonywania?
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-22 12:43:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.