KOSMETOLOGIA WSZPZiU - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-29, 16:34   #2941
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez sunfree Pokaż wiadomość
Zazwyczaj pracujemy na sobie, ale jak nie chcesz, by było coś na Tobie robione, to raczej musisz przyprowadzić swojego modela. Przynajmniej tak jest u mnie na zajęciach z pracowni. Btw. czy któraś z dziewczyn z II roku może się podzielić jakimiś wrażeniami z egzaminu z kosmetologii albo z fizjologii? O anatomie nie pytam, bo i po co...
Dzięki,będę musiała pomyśleć o kimś,kto mógłby być moim modelem,bo z moją wrażliwą cerą i rygorystycznym planem pielęgnacji eksperymentowanie mogłoby się źle zakończyć.
A tak na marginesie,jakie zabiegi dokładnie wykonujecie?
Wiem tylko tyle że mikrodermabrazję.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 17:52   #2942
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki,będę musiała pomyśleć o kimś,kto mógłby być moim modelem,bo z moją wrażliwą cerą i rygorystycznym planem pielęgnacji eksperymentowanie mogłoby się źle zakończyć.
A tak na marginesie,jakie zabiegi dokładnie wykonujecie?
Wiem tylko tyle że mikrodermabrazję.
Ja za 2 tyg kończę już uczelnię, więc mogę w razie co poodpowiadać na pytania

Zabiegi jakie robiłyśmy:
-manicure
-pedicure
-kawitacja
-sonoforeza
-mikro
-kwasy (glikolowy, migdałowy, mlekowy, azelainowy)
-galwan
-jonoforeza
-zabiegi na ciało (aryurweda, masaż antycellulitowy, detoks, aromaterapia)
-oczyszczanie manualne
-henna
itp. bo już nie pamiętam teraz wszystkiego

Ktoś pytał o egzaminy:
-kosmetologia jest spoko, poczytaj skrypty
-fizjologia już gorsza sprawa, u nas był test abcd
-anatomia to już w sumie zależy od szczęścia jakie pytania się dostanie. u nas było 6 opisowych pytań.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs

Edytowane przez Arya90
Czas edycji: 2012-05-29 o 17:53
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 19:17   #2943
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Ja za 2 tyg kończę już uczelnię, więc mogę w razie co poodpowiadać na pytania

Zabiegi jakie robiłyśmy:
-manicure
-pedicure
-kawitacja
-sonoforeza
-mikro
-kwasy (glikolowy, migdałowy, mlekowy, azelainowy)
-galwan
-jonoforeza
-zabiegi na ciało (aryurweda, masaż antycellulitowy, detoks, aromaterapia)
-oczyszczanie manualne
-henna
itp. bo już nie pamiętam teraz wszystkiego

Ktoś pytał o egzaminy:
-kosmetologia jest spoko, poczytaj skrypty
-fizjologia już gorsza sprawa, u nas był test abcd
-anatomia to już w sumie zależy od szczęścia jakie pytania się dostanie. u nas było 6 opisowych pytań.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Ale czy faktycznie zdarzało się tak,że osoby nie chciały,aby wykonywać na nich zabiegi,tylko przyprowadzały swojego "modela",jest to możliwe?
Jeszcze mam pytanie,studiowałaś dziennie czy zaocznie?
Ja decydowałabym się na zaoczne,boję się tylko czy będzie mi łatwo pogodzić to z pracą,tym bardziej że dziewczyny mówiły że zjazdy nie zawsze są 2 razy w miesiącu,czasem nawet 3.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:23   #2944
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Ja byłam na dziennych.
U nas czasami zdarzało się, że był przyprowadzany model, ale rzadko. Raczej wszystkie dziewczyny robiły na sobie
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:38   #2945
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Ja byłam na dziennych.
U nas czasami zdarzało się, że był przyprowadzany model, ale rzadko. Raczej wszystkie dziewczyny robiły na sobie
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 12:02   #2946
sunfree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Jutro mam egzamin z anatomii i nam Marian mówił, że zrobi 8-10 pytań. Trochę się boję, tym bardziej, że z kości, mięśni i limfatycznego mam ściągi, bo po prostu nie dałam rady tego już ogarnąć. No a na fizjologii wczoraj też był ładny sajgon. Nawet w necie nie mogłam znaleźć odpowiedzi na niektóre jej pytania.
sunfree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 13:38   #2947
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

u Mariana to i tak zależy od szczęścia.
Ja na I terminie napisałam 4/6 i nie zdałam, a na drugim 2/6 i zdałam, więc wiecie zależy jak mu się chce sprawdzać

A jest tu może ktoś z magisterki?
Ja to wygląda?
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 22:04   #2948
escadaaaa
Raczkowanie
 
Avatar escadaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 64
GG do escadaaaa Wyślij wiadomość przez MSN do escadaaaa Send a message via Skype™ to escadaaaa
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Hej dziewczyny skończyłam WSZPZiU w Poznaniu u Gocowej (licencjat, dzienne). Mam mase książek i notatek do odsprzedania za grosze, dużo testów co były w poprzednich latach itp. jeśli ktoś jest zainteresowany piszcie na maila escadaaaa@gmail.com.
__________________
I've got a jet black heart that's all fucked up...
http://www.poznan.buddyzm.pl/
http://marylach.spaces.live.com
escadaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 10:47   #2949
ninka2506
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

...

Edytowane przez ninka2506
Czas edycji: 2012-06-22 o 15:58
ninka2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 16:37   #2950
honeypuff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 70
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Czy ktoś się wybiera na studia WSZUiE w Szczecinie na zaoczne ?
Albo czy ktoś tam studiuje i może powiedzieć czy jest ciężko, jak często są zjazdy itp.
honeypuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 19:01   #2951
atte88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Witam ;-)

Czy ktoś z okolic Elbląga wybiera się od października właśnie do Gdyni na kosmetologię ?;-)
atte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 18:29   #2952
choocoolate1
Raczkowanie
 
Avatar choocoolate1
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Ale czy faktycznie zdarzało się tak,że osoby nie chciały,aby wykonywać na nich zabiegi,tylko przyprowadzały swojego "modela",jest to możliwe?
Jeszcze mam pytanie,studiowałaś dziennie czy zaocznie?
Ja decydowałabym się na zaoczne,boję się tylko czy będzie mi łatwo pogodzić to z pracą,tym bardziej że dziewczyny mówiły że zjazdy nie zawsze są 2 razy w miesiącu,czasem nawet 3.

Hello.
Ja studiuję zaocznie, kończę teraz 2 rok. Zjazdy są zawsze 3 razy w miesiącu, czasem nawet i częściej. Rok 2011/2012 zaczął się bardzo szybko bo już pierwsze zajęcia były na samym początku września a egzaminy trwają do tej pory.
Jeśli chodzi o pracę to jeśli będziesz miała w porządku szefa, który da Ci tak często wolne to dasz rade. Jeśli nie to będziesz musiała rezygnować z wykładów itd. Warto również wspomnieć, że zajecia przynajmniej raz na semestr odbywają się również w piątki- najczęsciej jest to pracownia od 16:00 do 21:30.
W sprawie przyprowadzania modeli- nie ma zadnego problemu. A zabiegi są dostosowywane- nikt na Tobie nie zrobi takiego zabiegu, który może ci zniszczyć cerę.
Na pierwszym roku i tak będzie tylko henna, manicure, pedicure, masaż twarzy, kończyny dolnej, kończyny górnej, i chyba to wszystko.
Na drugim dojdą zabiegi- kawitacja, sonoforeza, jonoforeza, drenaż, oczyszczanie, zabiegi na biust i antycellulitowe, makijaże. Z pierwszego roku to tylko pozostanie henna na drugi rok.

Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej śmiało prosze pisać

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Dla wszystkich chętnych do odsprzedania mam książki, notatki...
Ksiązki z histologii, anatomii, biochemii + mnostwo materiałów ze wszystkich przedmiotów z 1 i 2 roku.
Kontakt: dorotarumbuc@gmail.com
choocoolate1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 20:10   #2953
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez choocoolate1 Pokaż wiadomość
Hello.
Ja studiuję zaocznie, kończę teraz 2 rok. Zjazdy są zawsze 3 razy w miesiącu, czasem nawet i częściej. Rok 2011/2012 zaczął się bardzo szybko bo już pierwsze zajęcia były na samym początku września a egzaminy trwają do tej pory.
Jeśli chodzi o pracę to jeśli będziesz miała w porządku szefa, który da Ci tak często wolne to dasz rade. Jeśli nie to będziesz musiała rezygnować z wykładów itd. Warto również wspomnieć, że zajecia przynajmniej raz na semestr odbywają się również w piątki- najczęsciej jest to pracownia od 16:00 do 21:30.
W sprawie przyprowadzania modeli- nie ma zadnego problemu. A zabiegi są dostosowywane- nikt na Tobie nie zrobi takiego zabiegu, który może ci zniszczyć cerę.
Na pierwszym roku i tak będzie tylko henna, manicure, pedicure, masaż twarzy, kończyny dolnej, kończyny górnej, i chyba to wszystko.
Na drugim dojdą zabiegi- kawitacja, sonoforeza, jonoforeza, drenaż, oczyszczanie, zabiegi na biust i antycellulitowe, makijaże. Z pierwszego roku to tylko pozostanie henna na drugi rok.

Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej śmiało prosze pisać

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Dla wszystkich chętnych do odsprzedania mam książki, notatki...
Ksiązki z histologii, anatomii, biochemii + mnostwo materiałów ze wszystkich przedmiotów z 1 i 2 roku.
Kontakt: dorotarumbuc@gmail.com
Fajnie że ktoś jeszcze tu się odezwał
Czyli mówisz że zjazdy odbywają się często 3 razy w miesiącu ,ale jest to sobota i niedziela tak? Piątek tylko raz na semestr,dobrze zrozumiałam?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 13:15   #2954
choocoolate1
Raczkowanie
 
Avatar choocoolate1
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Tak, zjazdy są zawsze w 3 weekendy w miesiącu- sobota i niedziela. Czasem zdarzały się 4 weekendy pod rząd.. Ale to rzadko. I równiez od czasu do czasu dochodzi piątek- przeciętnie jest to jeden piątek na 1 semestr, tak to zjazd głównie tyczy się soboty i niedzieli. Kiedyś było tak że cały dzień były wykłady np w sobote, a w niedziele ćwiczenia. Niestety przez to że strasznie mało wiary chodzi na wykłady w semestrze letnim zaczeli mieszać wykłady plus ćwiczenia danego dnia, więc praktycznie nie można sobie odpuścić zadnego dnia..
__________________
Touch your life.

Blog kosmetoholiczki czyli mnie
choocoolate1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 13:22   #2955
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez choocoolate1 Pokaż wiadomość
Tak, zjazdy są zawsze w 3 weekendy w miesiącu- sobota i niedziela. Czasem zdarzały się 4 weekendy pod rząd.. Ale to rzadko. I równiez od czasu do czasu dochodzi piątek- przeciętnie jest to jeden piątek na 1 semestr, tak to zjazd głównie tyczy się soboty i niedzieli. Kiedyś było tak że cały dzień były wykłady np w sobote, a w niedziele ćwiczenia. Niestety przez to że strasznie mało wiary chodzi na wykłady w semestrze letnim zaczeli mieszać wykłady plus ćwiczenia danego dnia, więc praktycznie nie można sobie odpuścić zadnego dnia..
Jak na zaoczne studia to faktycznie często są zjazdy.. Na prawie każdej są co 2 tygodnie zawsze.
Mam dylemat między tą uczelnią,a WSPiA.
Tam nie można wybrać specjalizacji,ale jest za to klarowna sytuacja ze zjazdami.
W zasadzie specjalizacja,a studiowanie ogólnie kierunku kosmetologii bez możliwości wybrania takowej ma sens?

EDIT: Znalazłam jeszcze trzecią opcję Mianowicie WSEiT,tam tez jest kosmetologia,ale nikt się nie wypowiadał na forum na jej temat,może znajdzie się ktoś kto ma doświadczenie z ową uczelnią na tym kierunku?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2012-06-27 o 13:58
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 16:53   #2956
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

WSPiA odradzam. Zrobisz jak zechcesz, ale miałam 2 znajome na tamtej uczelni na kosmetologii. Przez całe 3 lata nie robiły kompletnie nic. Nawet książki nie otworzyły i wszystko za pierwszym razem zdały... Poza tym podczas szukania pracy ta uczelnia nie jest zbytnio poważana z tego, co wiem.

Choć szczerze mówiąc to z pracą i tak jest cienko po kosmetologii. Ja właśnie się powoli rozglądam i jest bardzo mało ogłoszeń, a jak już coś jest to wymagania są kosmiczne. Przynajmniej 2 lata doświadczenia i na dodatek full ludzi.
Moja koleżanka była ostatnio na rozmowie w SPA w Poznaniu, chcieli tylko po szkole Gocowej i ponoć było 200 osób poumawianych na rozmowę, porażka.

Ogólnie ja zmieniam kierunek na magisterkę na coś innego, bo w tym zawodzie ciężko jest...
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 23:35   #2957
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
WSPiA odradzam. Zrobisz jak zechcesz, ale miałam 2 znajome na tamtej uczelni na kosmetologii. Przez całe 3 lata nie robiły kompletnie nic. Nawet książki nie otworzyły i wszystko za pierwszym razem zdały... Poza tym podczas szukania pracy ta uczelnia nie jest zbytnio poważana z tego, co wiem.

Choć szczerze mówiąc to z pracą i tak jest cienko po kosmetologii. Ja właśnie się powoli rozglądam i jest bardzo mało ogłoszeń, a jak już coś jest to wymagania są kosmiczne. Przynajmniej 2 lata doświadczenia i na dodatek full ludzi.
Moja koleżanka była ostatnio na rozmowie w SPA w Poznaniu, chcieli tylko po szkole Gocowej i ponoć było 200 osób poumawianych na rozmowę, porażka.

Ogólnie ja zmieniam kierunek na magisterkę na coś innego, bo w tym zawodzie ciężko jest...
A ja właśnie słyszałam dużo pozytywów na temat WSPiA.
Nawet na tym forum.
Ale mam dylemat,zostało w każdym razie jeszcze WSEiT.
Kosmetologia jest ponoć właśnie dobrym kierunkiem na te czasy,bo wiadomo - każdy chce być piękny i zadbany
Myślę też że wiele zależy od umiejętności i "smykałki" do tego,nie tylko od szkoły.
Reasumując - nie cierpię poważnych decyzji
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:04   #2958
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Poprzeglądaj ogłoszenia o pracę. Zobaczysz jak ich "dużo".
No chyba, że chcesz mieć od razu swój gabinet i wiesz, że dasz radę się utrzymać na rynku :P

Od umiejętności pewnie, że wiele zależy. Ale pracodawca też na szkołę patrzy. A same umiejętności to niestety w dzisiejszych czasach nie wszystko częściej liczą się znajomości lub duża doza szczęścia.

Ale nie zniechęcam. Sama 3 lata temu byłam tak pełna wiary i optymizmu, że to zawód przyszłości i że na pewno coś się przez 3 lata zmieni i praca będzie. No, ale ciężko jest.
Może jednak jak Ty ukończysz szkołę to akurat nadejdzie lepszy czas dla kosmetologów
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 10:55   #2959
choocoolate1
Raczkowanie
 
Avatar choocoolate1
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
A ja właśnie słyszałam dużo pozytywów na temat WSPiA.
Nawet na tym forum.
Ale mam dylemat,zostało w każdym razie jeszcze WSEiT.
Kosmetologia jest ponoć właśnie dobrym kierunkiem na te czasy,bo wiadomo - każdy chce być piękny i zadbany
Myślę też że wiele zależy od umiejętności i "smykałki" do tego,nie tylko od szkoły.
Reasumując - nie cierpię poważnych decyzji
Ja Ci powiem tak. Pracowałam z dziewczyną która studiowała w WSPiA i zasadnicza różnica to jest właśnie ilość zjazdów i wydaje mi się że oni mają więcej pracowni. Ogólnie u Gocowej strasznie ważna jest teoria( masa medycznych przedmiotów) - z tego co wiem w WSPiA mniej się na to patrzy ważniejsza jest praktyka. Jeśli chodzi o WSEiT całkowicie Ci odradzam- szkoła nie ma doświadczenia z tym kierunkiem, stworzyła go od tak, na próbe.
A co do tych specjalizacji- uważam, że to jest ważne. Dla mnie te dwa lata w WSZUiE byly koszmarem ale w końcu doczekałam się roku w którym będę robić to co lubie.
Przed wybraniem kierunku naprawdę lepiej się zastanowić 150razy bo szkoła mało nie kosztuje... A warto jest robić i uczyć się tego co się lubi...

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Poprzeglądaj ogłoszenia o pracę. Zobaczysz jak ich "dużo".
No chyba, że chcesz mieć od razu swój gabinet i wiesz, że dasz radę się utrzymać na rynku :P

Od umiejętności pewnie, że wiele zależy. Ale pracodawca też na szkołę patrzy. A same umiejętności to niestety w dzisiejszych czasach nie wszystko częściej liczą się znajomości lub duża doza szczęścia.

Ale nie zniechęcam. Sama 3 lata temu byłam tak pełna wiary i optymizmu, że to zawód przyszłości i że na pewno coś się przez 3 lata zmieni i praca będzie. No, ale ciężko jest.
Może jednak jak Ty ukończysz szkołę to akurat nadejdzie lepszy czas dla kosmetologów
Zgadzam się z Tobą- kosmetyczek jest miliony.. Fakt że po tej szkole masz wiedzę Kosmetologa- czyli zdecydowanie obszerniejszą pod względem medycznym - ale to nie wszystko, ludzie często o tym nie myślą. Liczy się to żebyś miała jak najwięcej praktyki, a i z tego co obserwuje moje koleżanki często pracodawcy szukają osłów, którzy będą harować od rana do wieczora, dość że za słabe pieniądze to i żadnych szkoleń i możliwości rozwoju..
__________________
Touch your life.

Blog kosmetoholiczki czyli mnie
choocoolate1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 11:57   #2960
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Poprzeglądaj ogłoszenia o pracę. Zobaczysz jak ich "dużo".
No chyba, że chcesz mieć od razu swój gabinet i wiesz, że dasz radę się utrzymać na rynku :P

Od umiejętności pewnie, że wiele zależy. Ale pracodawca też na szkołę patrzy. A same umiejętności to niestety w dzisiejszych czasach nie wszystko częściej liczą się znajomości lub duża doza szczęścia.

Ale nie zniechęcam. Sama 3 lata temu byłam tak pełna wiary i optymizmu, że to zawód przyszłości i że na pewno coś się przez 3 lata zmieni i praca będzie. No, ale ciężko jest.
Może jednak jak Ty ukończysz szkołę to akurat nadejdzie lepszy czas dla kosmetologów
Cytat:
Napisane przez choocoolate1 Pokaż wiadomość
Ja Ci powiem tak. Pracowałam z dziewczyną która studiowała w WSPiA i zasadnicza różnica to jest właśnie ilość zjazdów i wydaje mi się że oni mają więcej pracowni. Ogólnie u Gocowej strasznie ważna jest teoria( masa medycznych przedmiotów) - z tego co wiem w WSPiA mniej się na to patrzy ważniejsza jest praktyka. Jeśli chodzi o WSEiT całkowicie Ci odradzam- szkoła nie ma doświadczenia z tym kierunkiem, stworzyła go od tak, na próbe.
A co do tych specjalizacji- uważam, że to jest ważne. Dla mnie te dwa lata w WSZUiE byly koszmarem ale w końcu doczekałam się roku w którym będę robić to co lubie.
Przed wybraniem kierunku naprawdę lepiej się zastanowić 150razy bo szkoła mało nie kosztuje... A warto jest robić i uczyć się tego co się lubi...
Dzięki dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi,poczytam jeszcze trochę o szkołach i jakoś spróbuję podjąć decyzję.
W każdym razie kierunku na pewno nie zmienię,jedynie opcja szkoły mi się waha
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 00:11   #2961
choocoolate1
Raczkowanie
 
Avatar choocoolate1
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Wg mnie ze wzgl na specjalizacje powinnas wybrac WSZuiE . Ale to Twój wybór- życze powodzenia
__________________
Touch your life.

Blog kosmetoholiczki czyli mnie
choocoolate1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 19:54   #2962
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez choocoolate1 Pokaż wiadomość
Wg mnie ze wzgl na specjalizacje powinnas wybrac WSZuiE . Ale to Twój wybór- życze powodzenia
I tak tez chyba zrobię

Dziewczyny,mam jeszcze jedno pytanie.
Czy pierwszy rok studiów na kosmetologii przygotuje mnie na maturę z biologii i chemii? (Zdałam teraz podstawę maturalną,czyli matma,polski i język,a teraz myślę aby "dorobić" za rok owe przedmioty i wybrać się na jakiś uniwerek państwowo od drugiego roku)
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 20:03   #2963
choocoolate1
Raczkowanie
 
Avatar choocoolate1
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
I tak tez chyba zrobię

Dziewczyny,mam jeszcze jedno pytanie.
Czy pierwszy rok studiów na kosmetologii przygotuje mnie na maturę z biologii i chemii? (Zdałam teraz podstawę maturalną,czyli matma,polski i język,a teraz myślę aby "dorobić" za rok owe przedmioty i wybrać się na jakiś uniwerek państwowo od drugiego roku)
Do matury Cie napewno nie przygotuje , ewentualnie troche rzeczy powtorzy, i to jest tyle. I to bardziej z chemii, bo na pierwszym roku jest chemia ogolna

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez choocoolate1 Pokaż wiadomość
Do matury Cie napewno nie przygotuje , ewentualnie troche rzeczy powtorzy, i to jest tyle. I to bardziej z chemii, bo na pierwszym roku jest chemia ogolna
Bo z biologii to jest przedmiot biologia i genetyka ale tak pare rzeczy sie powtarza z liceum..
__________________
Touch your life.

Blog kosmetoholiczki czyli mnie
choocoolate1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 21:10   #2964
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez choocoolate1 Pokaż wiadomość
Do matury Cie napewno nie przygotuje , ewentualnie troche rzeczy powtorzy, i to jest tyle. I to bardziej z chemii, bo na pierwszym roku jest chemia ogolna

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------


Bo z biologii to jest przedmiot biologia i genetyka ale tak pare rzeczy sie powtarza z liceum..
Rozumiem
W takim razie trzeba będzie samemu przysiąść nad książkami
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 14:10   #2965
seliqaar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 16
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Witajcie
Zdecydowałam się niedawno na tą szkołę, chcę studiować dziennie kosmetologię od października. Widziałam, że piszecie tutaj o zaoczych a jest ktoś może kto wybiera się na dzienne???? błagam zgłoś się ktoś;p

Mam też pytania do dziewczyn, które już tam studiują, czy przygotowanie jest na wysokim poziomie?? Dużo praktyk?? Co ze specjalizacjami? Naprawdę większość idzie na podologię? Słyszałam, ze z UM dziewczyny mają dużą wiedzę ale jeśli chodzi o praktyki to kiepsko. Zresztą czego się spodziewać, tam jest zaledwie 30 miejsc. Mnie chyba zabraknie kilku punktów na medyczny więc WSZUiE będzie chyba najlepszą opcją;0 Pozdrawiam
seliqaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 14:56   #2966
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

co do specjalizacji większość idzie na ogólną. z podologii jest tylko 1 grupa i trzeba mieć dość dobrą średnią by się tam dostać.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 21:15   #2967
wazesx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

witam,
jestem tegoroczną absolwentką wszuie kier.kosmetologia i mam do sprzedania wiele notatek,testów pytań zaliczeniowych..itp. z 1,2,3 roku studia niestacjonarne...
kontakt> joanna344@buziaczek.pl
pozdrawiam
wazesx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 22:46   #2968
seliqaar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 16
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
co do specjalizacji większość idzie na ogólną. z podologii jest tylko 1 grupa i trzeba mieć dość dobrą średnią by się tam dostać.
Aha, dzięki w sumie to lepiej bo ta podologia nie jest aż tak popularna.
Jedyne czego się boję to właśnie to o czym pisałaś wcześniej czyli tej ogromnej konkurencji jeśli chodzi już o pracę. Na każdej ulicy w Poznaniu kilka salonów... jak wyglądają zajęcia z ang i wf-u?
Na ang jakieś zajęcia beznadziejne w stylu liceum, czy kosmetyczne słownictwo przydatne później w pracy?? A z wf-u są jakieś dyscypliny do wyboru ??
seliqaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:34   #2969
sunfree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Wf jest bardzo fajny, ale nie można wybrać nic- jest z góry narzucony, niby ma poprawic koordynacje oko-ręka, gimnastyka korekcyjna, mięśnie. Pierwszy semestr jest fitness, a pani jest bardzo sympatyczną osobą, która ma ogromną wiedzę. Angielski jest ok jeśli chodzi o program, typowo kosmetologiczne słownictwo- przynajmniej na poziomie "zaawansowanym". Podobno teraz wyszła jakaś nowa książka, zobaczymy.
sunfree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 21:17   #2970
seliqaar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 16
Dot.: KOSMETOLOGIA WSZPZiU

Ok, dzięki Właśnie taki angielski mi odpowiada. Przynajmniej jakieś przygotowanie do zawodu.
seliqaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-21 16:15:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.