Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :) - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-17, 18:39   #361
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

ja dzisiaj zauważyłam u siebie kolejne nowe włosy, są króciutkie, mają tak około 0,5 cm może nawet mniej i są już za linią czołową


wieeeelka radość
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 21:37   #362
Truskawkowa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Dziewczyny,łykam ten Sterko gdzie jest sam ekstrakt z palmy sabałowej i mimo,że jestem po okresie to nie zauważyłam żeby wypadanie się zwiększyło,z czego bardzo się cieszę,bo to chyba działa.Ale za to pojawił się inny problem.Strasznie swędzi mnie skóra,szczególnie na udach,nogach i piersiach.normalnie zwariować można.Myślicie,że to od tej palmy??Dodam,że jeszcze łykam witaminy (taki kompleks) i piję zieloną herbatę.
Truskawkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 08:28   #363
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Na swędzenie skóry dobra jest witamina pp osobno. Może to alergia?
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 12:06   #364
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Hmmm, myślałam ,ze normalne jakieś kobitki tu bywają a tutaj...trochę niezbyt miło podchodzi się do "nowych", cóż, aż przykro. Nie rozumiem czemu dla kogoś jest problemem odpowiedzieć na konkretne pytanie- watek jest długi, nie każdy musi mieć czas by od razu go przeczytać. A takie odpowiedzi- cytuje "Jeśli myślisz, że jesteś bardziej zapracowana niż wszyscy tutaj i że należy Ci się podanie wszystkiego na talerzu - mylisz się. " aż budzą złość ! Kobiety, szanujcie innych- to tak mało kosztuje
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 13:32   #365
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

------- Wypowiedź nie do końca na temat wątku -------

Przykre jest to, że inne osoby oczekują, że przy minimalnym wkładzie pracy własnej otrzymają odpowiedź na każde pytanie przy częstotliwości występowania takich pytań równej 1/30 postów. W wątku jest mnóstwo ważnych informacji i cały czas pojawiają się nowe osoby. Jeśli ktoś nie przeczyta go od początku, to może sobie zaszkodzić, bo zacznie łykać taki Prostenal bez zastanowienia się po co to i na co działa.

Ja się chętnie dzielę moją wiedzą, ale jeśli ktoś próbuje nadużywać mojej cierpliwości i uczynności, to chyba oczywiste, że nie będzie mi to na rękę.
Dodatkowo wyobraźmy sobie sytuację, gdy 95% postów to pogaduszki i pytania odnośnie tego, co już zostało napisane. W jaki sposób osoba, która będzie próbowała czytać wątek kiedyś po nas ma się dogrzebać do pozostałych 5%, w których zawarte są konkretne informacje?

Rozumiem, że są tu też osoby nowe na forum i jeszcze nie wiedzą jakie panują zasady w takich miejscach, dlatego przypominam, zasada jest taka: pytaj wtedy, kiedy sama nie znajdziesz.

Tych słów nie kieruję do nikogo konkretnego.


------- Koniec offtopu -------
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6


Edytowane przez etha
Czas edycji: 2010-11-18 o 13:35
etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 14:32   #366
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

A ja powiem tylko tyle- odpowiedź, chociaż negatywna, zawsze może byc miła- ja widać na miłą odpowiedz nie zasłużyłam, bo potraktowana zostałam za przeproszeniem "z buta" - to mnie drażni. Wystarczy napisać to samo ale ...w milszy sposób- kultura wypowiedzi- to tu nie obowiązuje???? Ale nie chcę Wam zaśnmiecać ciekawego wątku. Żegnam i pozdrawiam
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 18:30   #367
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Poczytałam trochę wątek, porównałam swoje łysienie do androgenowego i całkiem możliwe, że mnie to dopadło. Odstawiłam anty dopiero miesiąc, więc za jakieś 2 wreszcie będę mogła porządnie przebadać hormony, bo tak to miałam badane tylko TSH i FT3 i 4. Postanowiłam, że spróbuję z tym Prostanolem. Wzięłam 1.tabletkę
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 19:31   #368
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Poczytałam trochę wątek, porównałam swoje łysienie do androgenowego i całkiem możliwe, że mnie to dopadło. Odstawiłam anty dopiero miesiąc, więc za jakieś 2 wreszcie będę mogła porządnie przebadać hormony, bo tak to miałam badane tylko TSH i FT3 i 4. Postanowiłam, że spróbuję z tym Prostanolem. Wzięłam 1.tabletkę
Hormony nie wyjdą wiarygodne, jeśli zbadasz je po dwóch miesiącach brania Prostenalu. Już lepiej poczekać dwa miesiące, zbadać hormony i potem zacząć brać tabletki.
Ale z tego co pamiętam, to chyba już od dawna podejrzewałaś u siebie łysienie androgenowe, prawda?
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6


Edytowane przez etha
Czas edycji: 2010-11-18 o 19:34
etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 20:24   #369
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

a ja mam dziś kryzys i ryczeć mi się chce, bo po odstawieniu Dianki włosy lecą jak szalone a wierzbownica dopiero zamówiona w aptece na sobotę, prostenal natomiast kupię dopiero za tydzień po wypłacieU mnie to już nie jest wypadanie tylko łysienie.włosy niby puszyste,ale z bliska rzadkie, cienkie i przedziałek kończy mi się z tyłu głowy, ale przy androgennym wypadaniu oczywiście szczyt głowy przerzedzony najmocniejMasakra!
biannie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 20:42   #370
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Poczytałam trochę wątek, porównałam swoje łysienie do androgenowego i całkiem możliwe, że mnie to dopadło. Odstawiłam anty dopiero miesiąc, więc za jakieś 2 wreszcie będę mogła porządnie przebadać hormony, bo tak to miałam badane tylko TSH i FT3 i 4. Postanowiłam, że spróbuję z tym Prostanolem. Wzięłam 1.tabletkę
nie u wszystkich kobiet łysienie spowodowane jest nadmiarem męskich hormonów. W większości przypadków powodem jest wrodzona nadwrażliwość receptorów w skórze na androgeny przy ich właściwym poziomie. Ale i tak hormony warto zbadać.

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość
Hormony nie wyjdą wiarygodne, jeśli zbadasz je po dwóch miesiącach brania Prostenalu. Już lepiej poczekać dwa miesiące, zbadać hormony i potem zacząć brać tabletki.
właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tym. Prostenal hamuje przekształcanie się testosteronu w DHT, chyba nie działa bezpośrednio na testosteron więc czy badanie testosteronu wyjdzie zafałszowane czy nie?

Cytat:
Napisane przez biannie Pokaż wiadomość
a ja mam dziś kryzys i ryczeć mi się chce, bo po odstawieniu Dianki włosy lecą jak szalone a wierzbownica dopiero zamówiona w aptece na sobotę, prostenal natomiast kupię dopiero za tydzień po wypłacieU mnie to już nie jest wypadanie tylko łysienie.włosy niby puszyste,ale z bliska rzadkie, cienkie i przedziałek kończy mi się z tyłu głowy, ale przy androgennym wypadaniu oczywiście szczyt głowy przerzedzony najmocniejMasakra!
może spróbuj psikać póki co głowę Loxonem. I nie wiem czy powinnaś łączyć wierzbownicę z Prostenalem? Niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie.
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-18, 21:22   #371
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez biannie Pokaż wiadomość
a ja mam dziś kryzys i ryczeć mi się chce, bo po odstawieniu Dianki włosy lecą jak szalone a wierzbownica dopiero zamówiona w aptece na sobotę, prostenal natomiast kupię dopiero za tydzień po wypłacieU mnie to już nie jest wypadanie tylko łysienie.włosy niby puszyste,ale z bliska rzadkie, cienkie i przedziałek kończy mi się z tyłu głowy, ale przy androgennym wypadaniu oczywiście szczyt głowy przerzedzony najmocniejMasakra!
Mogę ci tylko powiedzieć - głowa do góry! To przejdzie! Jak dawno odstawiłaś Diane i jak długo je brałaś? U mnie na przykład przez pierwsze 2 miesiące (do pierwszej normalnej miesiączki) leciały jak głupie, 250-300 włosów po samym tylko myciu. Aż strach pomyśleć ile gubiłam potem w ciągu dnia. A w dniu pierwszej miesiączki jak ręką odjął, teraz już po okresie, wypadają po ludzku, około 50 po myciu. Dlatego bądź dzielna i staraj się nie stresować, one muszą wypaść. Gdybyś nie brała Diane, to już dawno by wypadły, tylko powoli. To normalne. Pamiętaj, że wierzbownica nie spowoduje teraz zmniejszenia wypadania, bo włosy wypadają ci z powodu obniżenia estrogenów. Wierzbownica pomoże włoskom, które wyrosną w miejsce tych wypadających. Bądź dobrej myśli - każdy włos, który ci teraz wypadnie zostanie niedługo zastąpiony przez nowy.

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
właśnie ostatnio zastanawiałam się nad tym. Prostenal hamuje przekształcanie się testosteronu w DHT, chyba nie działa bezpośrednio na testosteron więc czy badanie testosteronu wyjdzie zafałszowane czy nie?
Niedawno natknęłam się na wizażu na wątek, w którym jakaś dziewczyna zrobiła eksperyment, zbadała wszystkie ważniejsze hormony, zapisała wyniki i próbowała obniżyć męskie hormony naturalnymi sposobami. Po jakimś czasie powtórzyła badania i okazało się, że podniósł jej się dość wyraźnie testosteron. Niestety teraz nie podam linka do tego wątku. Tak na zdrowy rozum, to nie ma co się dziwić, bo w końcu testosteron nie jest przekształcany w DHT, więc zostaje go więcej. Ale testosteron w jakiś sposób nie jest formą aktywną, więc jego obecność nie szkodzi. Lepiej mieć więcej (nieaktywnego) testosteronu niż szkodliwego dla kobiet, wpływającego na wypadanie włosów DHT lub innych androgenów.
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 22:10   #372
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość

Niedawno natknęłam się na wizażu na wątek, w którym jakaś dziewczyna zrobiła eksperyment, zbadała wszystkie ważniejsze hormony, zapisała wyniki i próbowała obniżyć męskie hormony naturalnymi sposobami. Po jakimś czasie powtórzyła badania i okazało się, że podniósł jej się dość wyraźnie testosteron. Niestety teraz nie podam linka do tego wątku. Tak na zdrowy rozum, to nie ma co się dziwić, bo w końcu testosteron nie jest przekształcany w DHT, więc zostaje go więcej. Ale testosteron w jakiś sposób nie jest formą aktywną, więc jego obecność nie szkodzi. Lepiej mieć więcej (nieaktywnego) testosteronu niż szkodliwego dla kobiet, wpływającego na wypadanie włosów DHT lub innych androgenów.
prawdopodobnie tak jest, bo to byłoby logiczne... martwi mnie więc jaki będzie mój poziom testosteronu jeśli zacznę brać inhibitory bo bez tego i tak jest wysoki, plus inne androgeny są/były podwyższone (ostatnie badania miałam 2 lata temu). Testosteron jednak wpływa na pewne rzeczy, tzn tz wolny testosteron, np na poziom cholesterolu, budowę ciała, barwę głosu itp. Ale zaryzykuję, jeśli będę zamieniała się w faceta to przerwę 'terapię'.
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 09:13   #373
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
Testosteron jednak wpływa na pewne rzeczy, tzn tz wolny testosteron, np na poziom cholesterolu, budowę ciała, barwę głosu itp.
Dzięki za wskazówkę.

A czy masz może jakieś informacje (albo linki) w jaki sposób testosteron wolny wpływa na poziom cholesterolu, barwę głosu itd. jeśli ma się obniżony poziom 5AR? Chodzi o jego działanie osobno, jeśli się nie przekształci w DHT.
Z tego co znalazłam w sieci wynika, że testosteron faktycznie na to wpływa, ale czy jest to wpływ bezpośredni, czy po prostu im więcej testosteronu tym normalnie więcej DHT, to nie jest nigdzie napisane...

Właściwie to znalazłam coś takiego, ale...

http://en.wikipedia.org/wiki/Testost...nism_of_action
Cytat:
The effects of testosterone in humans and other vertebrates occur by way of two main mechanisms: by activation of the androgen receptor (directly or as DHT), and by conversion to estradiol and activation of certain estrogen receptors.
Moje wolne tłumaczenie:
Cytat:
Skutki testosteronu u ludzi i innych kręgowców następują przy pomocy dwóch głównych mechanizmów: poprzez aktywację receptora androgenu (bezpośrednio albo jako DHT) i przez zamianę na estradiol i aktywację określonych receptorów estrogenu.
Czyli albo nie wynika z tego nic pewnego albo ja tego nie widzę...
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6


Edytowane przez etha
Czas edycji: 2010-11-19 o 09:22
etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 09:16   #374
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość
Hormony nie wyjdą wiarygodne, jeśli zbadasz je po dwóch miesiącach brania Prostenalu. Już lepiej poczekać dwa miesiące, zbadać hormony i potem zacząć brać tabletki.
Ale z tego co pamiętam, to chyba już od dawna podejrzewałaś u siebie łysienie androgenowe, prawda?
O jak miło, że pamiętasz Dziadek łysiał, moja mama od młodych lat też, no i mnie chyba też dopadło. Mam okropne zakola, na czubku włosów tyle co kot napłakał, kolor jakby odbarwiony i te co wypadają są takie cieniutkie i jasne, że szok
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 19:10   #375
nuni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Witam wszystkich!

Jestem tu nowa, ale śledzę wątek od początku(jest to takze mój 1-szy raz na forum, proszę więco wyrozumiałość) .niestety chyba także dotknął mnie problem androgennego wypadania włosów. poza zakolami ,na czubku głowy zrobił mi się taki przesiew, ze muszę robić tzw. "zaczeskę". Krótka historia o mnie:dawno, dawno temu, jak pewnie większość tu zgromadzonych, miałam piękne, gęste, długie włosy, które zaczęły stopniowo wypadać od ok. 16-17 r.ż. (teraz mam 27l.)brałam różne tabsy na włosy, ostatnio nawet podobno rewelacyjny lek GELACET(łyknęłam tego ok. 1000tab.w 3 miesiące-nic nie dało)Od paru lat borykam sięteż z łupieżem, który nieleczony przekształcił się w ŁZS. W końcu mój troskliwy narzeczony "siłą" zabrał mnie do Pani dermatolog, która stwierdziła słusznie, ze to ŁZS i przepisała szampon, jakąś robioną wcierkę , tonik neril i stwierdziłą, ze jak to wyleczę to włoski same odrosną po paru tyg. Sumiennie zabrałam się więc do codziennych rytuałów, ale poza wyleczoną skórą głowy nic nie odrastało, a włosy posypały mi się jeszcze bardziej. po kolejnej wizycie p.dermatolog stwierdziła, ze to może być łysienie androgenne własnie, jestem jednak na to stanowczo za młoda. ale chłonąc wszystko z netu natknęłam się na info, ze ŁZS moze byc przyczyną przyspieszonego wypadania włosów typu męskiego, ponieważ łój zatyka konsekwentnie pory i meszki w końcu obumierają( swoją drogą mogłąm juz dawno wyleczyc łupiez, ale jak to mówią:"mądry polak po szkodzie").
Jestem nastawiona więc bardzo mocno na zakup prostenalu, ale w wiązku z moim postanowieniem zostania mamą przed 30-stką mam pewne opory(ciąża dopiero poślubie, który będzie w to lato). A teraz pytanie: czy powyzszy lek wpływa jakkolwiek na wew. gospodarkę kobiety? nigdzie nie mogę znaleźć zadnych informacji na ten temat, a bardzo zależy mi na tej wiedzy. Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę. Z góry dziękuję.
P.s. chciałam również złożyć wyrazy uznania i szacunku dla "dobrejrady" , ze dała wszystkim nam łysiejącym nadzieję na odrost włosków.
pozdrawiam
nuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-19, 21:45   #376
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez etha Pokaż wiadomość
Dzięki za wskazówkę.

A czy masz może jakieś informacje (albo linki) w jaki sposób testosteron wolny wpływa na poziom cholesterolu, barwę głosu itd. jeśli ma się obniżony poziom 5AR? Chodzi o jego działanie osobno, jeśli się nie przekształci w DHT.
Z tego co znalazłam w sieci wynika, że testosteron faktycznie na to wpływa, ale czy jest to wpływ bezpośredni, czy po prostu im więcej testosteronu tym normalnie więcej DHT, to nie jest nigdzie napisane...

Właściwie to znalazłam coś takiego, ale...

http://en.wikipedia.org/wiki/Testost...nism_of_action


Moje wolne tłumaczenie:


Czyli albo nie wynika z tego nic pewnego albo ja tego nie widzę...
chyba działa też bezpośrednio : "by activation of the androgen receptor (directly or as DHT)" Tylko faktycznie nie jest napisane jak działa. Ale patrząc na logikę, skoro osoby tutaj biorą inhibitory i nie zauważają u siebie jakichś niekorzystnych zmian to wygląda na to, że pewnie ten wpływ nie jest jakiś znaczący.

Nuni na pewno jakoś wpływa na gospodarkę bo tak to jest z hormonami, że nawzajem na siebie wpływają. Ale jest to odwracalne, bo jak przestaniesz to stosować to poziomy wrócą do 'Twoich naturalnych'. Tylko nie wiem w jakim odstępie od ciąży powinno się to odstawić bo stosowane w ciąży mogłoby zakłócić rozwój hormonalny w szczególności chłopca. Może zamiast stosować środki wewnętrzne powinnaś skupić się na zewnętrznych np Loxon czy Alpicort E.
Jeżeli chorujesz na łzs to może powinnaś spróbować używać Nizoralu bo nie dość że działa na łupież to jeszcze znalazłam taką informację :"Skutecznym składnikiem preparatów zwalczających łysienie może być ketokonazol – substancja wykazująca silne właściwości blokujące receptory androgenów oraz wpływająca korzystnie na skórę głowy."
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 12:05   #377
neo999
Rozeznanie
 
Avatar neo999
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 566
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Witam!

Zauważyłem nowe igiełki na mojej głowie, dokładnie to na czole, na pograniczu że tak powiem nieowłosionych zakoli.
Nie jest tego dużo, ale myślę że stopniowo będą kiełkować kolejne.

Dzisiaj mija 26-ty dzień jak łykam Prostatan. Za kilka dni mi się skończy (w opakowaniu jest 60 kaps., ale bierze się dwie dziennie). Początkowo miałem zamiar następne tabletki kupić na allegro (Saw Palmetto), ale parę dni temu chodziłem po aptekach i znalazłem (dopiero w piątej) Prostenal. Będę więc miał co łykać przez następne 50 dni (zapłaciłem 33,49 zł za 50 kaps.)

A co u Was nowego?
neo999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 12:08   #378
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

dziewczyny a jak wasza waga po prostenalu?
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 13:15   #379
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez tan88 Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak wasza waga po prostenalu?
Moja bez zmian, ale tak jakby jestem w fazie utrwalenia dukana piszę tak jakby bo nie zaczęłam normalnie jeść tzn czasami wrzucę jakis konkret, nie jem słodyczy, pieczywa i ziemniaków....natomiast mam wrażenie, ze biust nieco wraca do rozmiaru sprzed spadku wagi, może to właśnie wpływ palmy sabałowej

Włoski bez zmian tylko w okolicy czołowej -pasek na około 3cm- rosną ciemne tzn. ciemniejsze niz zapamiętałam, że mam zanim zaczęłam farbować, czyli jakieś 17 lat temu. Ale marwti mnie to, że nadal jak spojrzę "pod włos" widzę skórę, czyli wyrostają nowe ale jest ich ciągle za mało, żeby nie było widać tej łysej pały

No i na koniec- zaczęłam 2 opakowanie prostenalu i dołożyłam 1 wierzbownicę dziennie
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/



Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2010-11-20 o 13:16
MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 14:44   #380
neo999
Rozeznanie
 
Avatar neo999
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 566
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Spokojnie MM-1968, do wiosny urośnie Ci duuużo nowych włosków.

Ooo, dobrze że napisałaś o tej wierzbownicy. Przecież kupiłem sypką, tylko raz na spróbowanie sobie zaparzałem i teraz reszta się marnuje. No to dzisiaj zrobię pyszną wierzboherbatkę

...pod te nowe włosy
neo999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 23:57   #381
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

u mnie też widać skórę mimo, że są nowe włoski, po prostu chyba włosy były już mocno przerzedzone, przerzuciłam się na prostenal perfect i mocniej mnie skóra głowy mrowi, rośnijcie włoski proszę
tan88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 13:23   #382
marbel44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Witam! Z wielki zainteresowaniem przeczytałam ten wątek. Dobra rada, przecież Ty masz przepiękne gęste włosy, odnoszę wrażenie, że masz chyba lekkiego bzika na ich punkcie. Sorry, nie obraź się, ale gdybyś widziała moje cieniutkie i rzadkie włoski (oczywiście są prześwity na czubku głowy)...... to dziękowałabyś Bogu, że masz takie piękne. Ale do rzeczy... Zawsze miałam cienkie włosy, ale kiedyś były gęste i niejedna osoba, póki ich nie dotknęła- myślała, że moje włosy są w miarę grube. Ale cóż, mam 47 lat i czuję, że menopauza nadchodzi, a włosy coraz marniejsze. Czy w moim wieku można stosować tę kurację prostenalem i czy to nie przyśpieszy menopauzy? Proszę o pomoc.
marbel44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 14:46   #383
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez nuni Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!

Jestem tu nowa, ale śledzę wątek od początku(jest to takze mój 1-szy raz na forum, proszę więco wyrozumiałość) .niestety chyba także dotknął mnie problem androgennego wypadania włosów. poza zakolami ,na czubku głowy zrobił mi się taki przesiew, ze muszę robić tzw. "zaczeskę". Krótka historia o mnie:dawno, dawno temu, jak pewnie większość tu zgromadzonych, miałam piękne, gęste, długie włosy, które zaczęły stopniowo wypadać od ok. 16-17 r.ż. (teraz mam 27l.)brałam różne tabsy na włosy, ostatnio nawet podobno rewelacyjny lek GELACET(łyknęłam tego ok. 1000tab.w 3 miesiące-nic nie dało)Od paru lat borykam sięteż z łupieżem, który nieleczony przekształcił się w ŁZS. W końcu mój troskliwy narzeczony "siłą" zabrał mnie do Pani dermatolog, która stwierdziła słusznie, ze to ŁZS i przepisała szampon, jakąś robioną wcierkę , tonik neril i stwierdziłą, ze jak to wyleczę to włoski same odrosną po paru tyg. Sumiennie zabrałam się więc do codziennych rytuałów, ale poza wyleczoną skórą głowy nic nie odrastało, a włosy posypały mi się jeszcze bardziej. po kolejnej wizycie p.dermatolog stwierdziła, ze to może być łysienie androgenne własnie, jestem jednak na to stanowczo za młoda. ale chłonąc wszystko z netu natknęłam się na info, ze ŁZS moze byc przyczyną przyspieszonego wypadania włosów typu męskiego, ponieważ łój zatyka konsekwentnie pory i meszki w końcu obumierają( swoją drogą mogłąm juz dawno wyleczyc łupiez, ale jak to mówią:"mądry polak po szkodzie").
Jestem nastawiona więc bardzo mocno na zakup prostenalu, ale w wiązku z moim postanowieniem zostania mamą przed 30-stką mam pewne opory(ciąża dopiero poślubie, który będzie w to lato). A teraz pytanie: czy powyzszy lek wpływa jakkolwiek na wew. gospodarkę kobiety? nigdzie nie mogę znaleźć zadnych informacji na ten temat, a bardzo zależy mi na tej wiedzy. Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę. Z góry dziękuję.
P.s. chciałam również złożyć wyrazy uznania i szacunku dla "dobrejrady" , ze dała wszystkim nam łysiejącym nadzieję na odrost włosków.
pozdrawiam
ja też jestem wdzięczna dobrejradzie.Kupiłam w końcu Prostenal.Po drugim opakowaniu liczę na efekt, ale to jeszcze dłuuugo, bo dopiero od trzech dni biorę.Jak nie pomoże, to wrócę do tabletek anty, które u mnie zatrzymują wypadanie włosków, chociaż tak jak mówiła dobrarada nie ma szału, bo nowe zbytnio nie odrastają....Zamówiłam ziółka wierzbownicy i zamierzam pić naprzemiennie z zieloną herbą
biannie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 14:51   #384
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Kobietki, dolaczam do lubu walczacych na nowo o geste wlosy.
oznajmiam , ze stosoawalam Alpicort E - glownie polecany dla mezczyzn lysiejacych a jednak co nieco uwazam ze pomogl! przede wszystkim - delikatne dzialanie i efektywnosc po uzywaniu malenkich ilosci (nie skleja nie tłuści) polecam mimo wysokiej ceny... tylko juz z innych zewnetrznych kuracji zrezygnowac!
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 19:34   #385
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

dzięki za radę,ale większość z nas jest już po różnych wcierkach.Ja Alpicort rówież stosowałam.Trochę lepszy jest loxon,ale bardzo tłuści włosy.Mam większe zaufanie do suplementów i ziół oraz "atakowania"od wewnątrz.Dziś pierwsza herbatka wierzbownicowa oraz piąta kapsułka prostenalu i czekam dalej.Kobitki, czy to prawda,że prostenal perfect jest dwa razy droższy?za zwykły prostenal dałam 31 zł.Mam nadzieję,że nam nie zaszkodzi.To w końcu sme zioła.Za dwa lata planuję dzidzię.Wtedy, to dopiero wyłysieję.W rozmowach w toku była taka trzydziesoletnia kobieta.Ja mam prawie 27.Boje się co będzie dalej.Etha,wiem że jestes dobrym pocieszycielem bardzo Ci z to dziekuję,ale nie łatwo jest być dobrej myśli w tym przypadku...
biannie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 20:45   #386
neo999
Rozeznanie
 
Avatar neo999
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 566
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Prostenal Perfect jest co najmniej dwa razy droższy od Prostenalu, ale każda kapsułka ma też kilka razy więcej składników.
Tu są sugerowane ceny producenta (ceny w aptekach czy na allegro mogą się znacznie różnić, warto szukać gdzie najtaniej):

http://www.walmark.eu/pl/Pages/produ...uplement-diety

http://www.walmark.eu/pl/Pages/produ...uplement-diety
neo999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 10:24   #387
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

A czy stosowanie Prostenalu może zwiększyć wypadanie włosów?
Wzięłam dziś dopiero 5.tabletkę, anty odstawiłam miesiąc temu. Akurat w dzień kiedy wzięłam Prostanal dostałam okres i włosy zaczęły strasznie wypadać. Wszystko złożyło się na raz i dlatego pytam, bo nie wiem, czy to - skutek odstawienia, czy Prostanalu taki szybki. Wydaje mi się, że to pierwsze, ale... pytam
Co to jest takie dziwne mrowienie na skórze głowy? Bo odczuwam ostatnio. Rosną mi włoski haha?
U mnie najgorsze jest to, że malutkie włoski wyrastają przy lini czoła i tylko tu... a czubek jak był łysy tak jest
W piątek idę na badanie trichogramem. Myślicie że coś wykaże? Potem wizyta fryzjerska i obawiam się jej bardzo, bo moja ilość włosów jest tak znikoma, że nie wiem czy da się z tego cokolwiek zrobić
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 10:50   #388
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
A czy stosowanie Prostenalu może zwiększyć wypadanie włosów?
Wzięłam dziś dopiero 5.tabletkę, anty odstawiłam miesiąc temu. Akurat w dzień kiedy wzięłam Prostanal dostałam okres i włosy zaczęły strasznie wypadać. Wszystko złożyło się na raz i dlatego pytam, bo nie wiem, czy to - skutek odstawienia, czy Prostanalu taki szybki. Wydaje mi się, że to pierwsze, ale... pytam
Myślę, że to skutek odstawienia. Wprawdzie ja pierwszy okres dostałam po dwóch miesiącach od odstawienia anty, ale włosy zaczęły wypadać po miesiącu.
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 13:12   #389
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez biannie Pokaż wiadomość
dzięki za radę,ale większość z nas jest już po różnych wcierkach.Ja Alpicort rówież stosowałam.Trochę lepszy jest loxon,ale bardzo tłuści włosy.Mam większe zaufanie do suplementów i ziół oraz "atakowania"od wewnątrz.Dziś pierwsza herbatka wierzbownicowa oraz piąta kapsułka prostenalu i czekam dalej.Kobitki, czy to prawda,że prostenal perfect jest dwa razy droższy?za zwykły prostenal dałam 31 zł.Mam nadzieję,że nam nie zaszkodzi.To w końcu sme zioła.Za dwa lata planuję dzidzię.Wtedy, to dopiero wyłysieję.W rozmowach w toku była taka trzydziesoletnia kobieta.Ja mam prawie 27.Boje się co będzie dalej.Etha,wiem że jestes dobrym pocieszycielem bardzo Ci z to dziekuję,ale nie łatwo jest być dobrej myśli w tym przypadku...
skoro jest źle to ja zachęcam do NOVOXIDILU skoro każdy to cudo poleca.. hmmm i ... PRZYZNAM TEŻ JESTEM ZA WEWNĘTRZNYMI KURACJAMI! ale gdy sie odstawia to nagle orgnizm doznaje szoku ktory w normalnych warunkach by nie mial miejsca - nagle "brakuje" mu tegotamtego.. najlepsze herbatki i ziołowe płukanki słyszałam. tylko pokrzywową pijałam i zieloną jak na razie. na co się skusić dziewczyny? [próbowałam drożdży ... nigdy więcej]
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 14:26   #390
neo999
Rozeznanie
 
Avatar neo999
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 566
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Zrób sobie herbatkę z wierzbownicy, to też takie ziółko

No i pij dodatkowo herbatki zielone,
włosy będą rosły jak szalone
neo999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.