sprzedawcy na allegro - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-13, 09:37   #31
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: sprzedawcy na allegro

U mnie też, ale to jest kwota do 1 kg 100 sztuk musi chyba trochę więcej ważyć :p
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 13:05   #32
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: sprzedawcy na allegro

Te ceny przesyłek są śmieszne. Zwłaszcza, że dużo zamawiamy z TŻ-tem na allegro i jakbyśmy tak policzyli, ile naprawdę kosztowały nas przesyłki, to byśmy przynajmniej połowę wydanych pieniędzy zaoszczędzili. Najlepsze jest to, że jeżeli już sobie sprzedawcy zawyżają te ceny przesyłek, to powinni iść na pocztę i na poczcie "puścić" paczkę, a nie naklejać znaczki, które zdradzają ile wyniosła przesyłka
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 17:28   #33
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: sprzedawcy na allegro

Paczka ich kosztuje więcej niż list
A jak zaakceptowałaś warunki aukcji to trzeba niestety zapłacić

Wkurzają mnie również sytuacje, gdy poczta podwyższa ceny PACZEK, a LISTY tanieją tam o parę groszy ale to jednak coś jak to było ostatnio To na allegro prawie wszyscy sprzedawcy od razu piszą, że w związku z podwyżką cena wysyłki rośnie i jak brali 8 zł to dają 10 - 12 zł ale za list!! Wrrr
A wysyłka kosztuję ich 5 zł :/

Wiem, że opakowanie też kosztuje, ale jak ktoś dużo sprzedaję to na pewno nie kupuje kopert tych największych za coś koło 3 zł na poczcie tylko zaopatruje się w hurtowni, gdzie największa koperta kosztuje 50 groszy!
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:17   #34
Wodesia
Raczkowanie
 
Avatar Wodesia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 332
Dot.: sprzedawcy na allegro

Każdy orze jak może.

Nie dziwię im się. Słusznie tam już ktoś napisał, że oni sprzedają produkt przypuśćmy za 10 i od tego allegro odprowadza prowizję, sprzedający żeby zarobić zawyżają koszt przesyłki (bo od tego allegro nie odprowadza prowizji) żeby wyjść na plus.

Po prostu opłaca sie sprzedać taniej, a za przesyłkę wziąć więcej.
Wodesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:38   #35
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: sprzedawcy na allegro

Ja tam także sprzedaję na all i nie zawyżam kosztów ;]

Wiem ile co waży i ile będzie mniej więcej wynosić koszt wysłania, więc nie biorę 10 zł za wysyłkę rzeczy za która zapłacę na poczcie 4,15 zł ;]

Za bilet w autobusie albo za paliwo płacę z własnej kieszeni, gdy dojeżdżam do poczty

Kiedyś pewien pan rozpisał mi koszt wysyłki, w którym była opłata za parking przed pocztą
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:51   #36
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: sprzedawcy na allegro

Wiecie co, mnie jakoś tak nie razi zawyżanie kosztów wysyłki. Dużo racji jest w tym co pisze Wodesia.
Inna sprawa to, że o koszty przesyłki dopytacie się czemu takie, a ja widzię wiele przedmiotów o zawyżonych cenach i tu się nikt nie czepia. A widzę, że czegoś było dużo na ebay, a tydzień poźniej po podwójnej cenie na allegro cały rzut. To jest w sumie tak samo nie fair.
Pozatym - czemu zawyżają przesyłkę? Bo sporo osób patrzy na cenę przedmiotu. Jak jest konkurencja skutkuje taki chwyt - odejmujemy od ceny przedmiotu złotówkę, a dodajemy do przesyłki i sprzedaż nam wzrasta
Nie jest problemem porównać koszty z przesyłką, bo można tak posortować przedmioty, więc to naprawdę nie problem wybrać najbardziej korzystną ofertę -ot jedno kliknięcie.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 07:23   #37
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Pozatym - czemu zawyżają przesyłkę? Bo sporo osób patrzy na cenę przedmiotu. Jak jest konkurencja skutkuje taki chwyt - odejmujemy od ceny przedmiotu złotówkę, a dodajemy do przesyłki i sprzedaż nam wzrasta
Nie jest problemem porównać koszty z przesyłką, bo można tak posortować przedmioty, więc to naprawdę nie problem wybrać najbardziej korzystną ofertę -ot jedno kliknięcie.
Właśnie najlepiej jest wybrać, żeby pokazywało ceny wraz z przesyłką, wtedy widać różnicę w cenie przesyłki i samego przedmiotu między podobnymi lub nawet takimi samymi przedmiotami. Czasami wychodzi na jedno, a czasami różnica sięga nawet 5 zł jak nie więcej...
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 14:07   #38
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez aneczka240 Pokaż wiadomość
Właśnie najlepiej jest wybrać, żeby pokazywało ceny wraz z przesyłką, wtedy widać różnicę w cenie przesyłki i samego przedmiotu między podobnymi lub nawet takimi samymi przedmiotami. Czasami wychodzi na jedno, a czasami różnica sięga nawet 5 zł jak nie więcej...
Ja tak szukam i porównuję ceny tylko z przesyłką. Teraz chcę kupić podkład i zauważyłam, ze wszystkie apteki na allegro mocno zawyżaja kwoty przesyłki. List priorytetowy produktu ważącego 30 g kosztuje od 9-14 zł, paczka zaczyna się od 12 zł, a więc sporo więcej niż realne ceny poczty polskiej.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 12:06   #39
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: sprzedawcy na allegro

A najlepsze jest to, że w aukcji jest wyraźnie napisane: "pakuję przesyłkę w kopertę bąbelkową" lub "przesyłka solidnie zabezpieczona", a w rzeczywistości otrzymujemy zwykłą szarą kopertę i naklejone znaczki za całe 5 zł, gdy zapłaciliśmy za przesyłkę 15 zł. To chyba jest najbardziej krzywdzące
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 10:24   #40
Ekspert
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wojkowice
Wiadomości: 43
Dot.: sprzedawcy na allegro

Dziewczyny pamiętajcie, że jeżeli ktoś posiada firmę, wystawia paragony i sprzedaje na Allegro, to na paragonie musi zamieścić koszt wysyłki, a do kosztów przesyłki musi doliczyć jeszcze 22% VAT! Tzn. nie musi, ale jak nnie doliczy to i tak będzie musiał zapłacić i poniesie stratę... Wiem, to absurd, ale niestety takie jest polskie prawo fiskalne....

Co nie zmienia faktu, że są sprzedawcy (najczęsciej osoby prywatne), które kasują jak za paczkę a później wysyłają listem... sama kiedyś dostałam książkę zwykłym listem za ok 1-2 zł, a płaciłam 5 zł jak za polecony...
Ekspert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 10:49   #41
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: sprzedawcy na allegro

dziewczyny ja mam taki problm z allegrowiczem
wygral u mnie aukcje po zakonczeniu aukcji wyslalam maila z danymi do przelewu na drugi dzien odpisal mi ze pieniadze zostaly wplacone mija juz tydzien a pieniedzy nie ma wyslalam maila zeby mi powiedzial jak wyslal pieniadze poczta czy bank po 3 dniach dostalam odpowiedz ze bank(ten sam co ja mam) i ze nie ma pojecia dla czego nie mam jeszcze pieniedzy cos mi sie wydaje ze koles polecial sobie w gumki i tak mysle zeby mu napisac dzis ostatniego maila cze czekam na pieniadze do czwartku jesli nie dostane to wystawiam negatywa jak mysliscie zrobic tak no nie wiem co robic poradzcie
przeciez nie mozliwe ze pieniadze ida tydzien czasu no bez jaj , ja w sobote kupilam rzecz i przelalam kase w poniedzialek dostalam juz maila ze pieniadze sa i paczka wyslana no to chyba cos jednak jest nie teges
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 20:33   #42
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez Dezzire Pokaż wiadomość
dziewczyny ja mam taki problm z allegrowiczem
wygral u mnie aukcje po zakonczeniu aukcji wyslalam maila z danymi do przelewu na drugi dzien odpisal mi ze pieniadze zostaly wplacone mija juz tydzien a pieniedzy nie ma wyslalam maila zeby mi powiedzial jak wyslal pieniadze poczta czy bank po 3 dniach dostalam odpowiedz ze bank(ten sam co ja mam) i ze nie ma pojecia dla czego nie mam jeszcze pieniedzy cos mi sie wydaje ze koles polecial sobie w gumki i tak mysle zeby mu napisac dzis ostatniego maila cze czekam na pieniadze do czwartku jesli nie dostane to wystawiam negatywa jak mysliscie zrobic tak no nie wiem co robic poradzcie
przeciez nie mozliwe ze pieniadze ida tydzien czasu no bez jaj , ja w sobote kupilam rzecz i przelalam kase w poniedzialek dostalam juz maila ze pieniadze sa i paczka wyslana no to chyba cos jednak jest nie teges
Niech ci zrzut ekranu posle z potwierdzeniem wplaty
Jak sie wpłaca przez internet to max. w 3 dni przelew jest.

BTW. myslałam, że jakieś linki do sprzedawców tu znajdę
__________________

RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 22:13   #43
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez paula600324 Pokaż wiadomość
Wiem, że opakowanie też kosztuje, ale jak ktoś dużo sprzedaję to na pewno nie kupuje kopert tych największych za coś koło 3 zł na poczcie tylko zaopatruje się w hurtowni, gdzie największa koperta kosztuje 50 groszy!
Żartujesz? Nigdzie koperty nie są takie tanie.

Cytat:
Napisane przez paula600324 Pokaż wiadomość
Kiedyś pewien pan rozpisał mi koszt wysyłki, w którym była opłata za parking przed pocztą
Ma do tego prawo.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
A widzę, że czegoś było dużo na ebay, a tydzień poźniej po podwójnej cenie na allegro cały rzut. To jest w sumie tak samo nie fair.
to nie jest nie fair, to jest biznes. Na tym to polega - kupujesz taniej, sprzedajesz drożej.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 22:49   #44
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
(...)
to nie jest nie fair, to jest biznes. Na tym to polega - kupujesz taniej, sprzedajesz drożej.
Nie wyrywaj zdań z kontekstu
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:13   #45
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Żartujesz? Nigdzie koperty nie są takie tanie.
Nie żartuję
Ostatnio kupiłam w hurtowni koperty A3 - 322x445 mm(największe) 50 sztuk za około 25 zł.
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 12:43   #46
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez paula600324 Pokaż wiadomość
Nie żartuję
Ostatnio kupiłam w hurtowni koperty A3 - 322x445 mm(największe) 50 sztuk za około 25 zł.
Ale piszesz o bąbelkowych?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 14:05   #47
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: sprzedawcy na allegro

O tych akurat nie.
W tym dużym formacie koperta bąbelkowa kosztowała niecałą 1 zł/szt.
0,50 zł/szt płaciłam za kopertę bąbelkową, format 250x350 mm.
Na allegro są podobne ceny kopert tylko, że tam trzeba dołożyć jeszcze na koszty wysyłki.
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 14:24   #48
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: sprzedawcy na allegro

Kupuje czesto na allegro. Koszt przesyłki zwykle jest podany. Kupuje, znaczy, akceptuje ten koszt. Proste. Nie ma przymusu kupowania.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 17:57   #49
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Kupuje czesto na allegro. Koszt przesyłki zwykle jest podany. Kupuje, znaczy, akceptuje ten koszt. Proste. Nie ma przymusu kupowania.
Dokładnie, ale można się zdenerwować jak koszt wysyłki 10-12 zł a wysłane w zwykłej kopercie i za 5 zł ...
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 18:28   #50
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez paula600324 Pokaż wiadomość
Dokładnie, ale można się zdenerwować jak koszt wysyłki 10-12 zł a wysłane w zwykłej kopercie i za 5 zł ...
Wiem, ale ja sie nie denerwuje, bo mam wybór, moge nie kupowac, a przewaznie i tak kupuje kilkakrotnie taniej niz w sklepie
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 19:27   #51
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: sprzedawcy na allegro

Dziewczyny .... proszę o poradę .... w swej naiwności zalicytowałam na allegro koszulę dla znajomej a ona zorientowała się w dniu zakończenia aukcji,że koszula nie ma metek ( nie doczytała opisu) i jednak jej nie chce .... napisałam do sprzedającego, ale nie daje znaku życia ... moja oferta była jedyna, więc ku swej " radości" aukcję wygrałam ....
no i .... zamierzam zaproponowac sprzedającemu pokrycie kosztów ponownego wystawienia aukcji i pokrycie kosztów prowizji dla allegro.... sądzicie, że tak będzie ok?? bo nie ma lepszego pomysłu szczerze mówiąc....
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 19:43   #52
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: sprzedawcy na allegro

Tak, myślę, że to dobre wyjście z sytuacji.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 19:55   #53
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Tak, myślę, że to dobre wyjście z sytuacji.
dziękuję za wsparcie ... sama kupuję ale też sprzedaję na allegro i pomyślałam, że dla mnie byłoby to niezłe rozwiązanie....
no i nauczyłam się kupowac tylko w swoim imieniu ... niektórym wydaje się, że to tylko zabawa..... ale jestem zła na siebie....
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:07   #54
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: sprzedawcy na allegro

dooo, a nie pomyślałaś o poinformowaniu koleżanki o konieczności pokrycia przez nią tych kosztów?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:12   #55
dooo
Zakorzenienie
 
Avatar dooo
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3 163
Dot.: sprzedawcy na allegro

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
dooo, a nie pomyślałaś o poinformowaniu koleżanki o konieczności pokrycia przez nią tych kosztów?
nawet ją poinformowałam o tym .... jej się wydaje, że to nic takiego " najwyżej dostanę negatywny komentarz" cytuję .... ech ... ja to chyba jakaś dziwna jestem.... chciałam byc uczynna, a po łbie dostanę

ps
to raczej znajoma niż koleżanka

Edytowane przez dooo
Czas edycji: 2010-01-09 o 20:15 Powód: literówka
dooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 21:44   #56
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464
Dot.: sprzedawcy na allegro

widzę tłum obużonych zawyżeniem kosztów przesyłki o 1 lub 2 zł (jeśli liczyć nawet z opakowaniem). Weźcie też pod uwagę że dojazd do poczty kosztuje, niekiedy głupi bilet najtańszy to wydatek ponad 1zł, nikt nie jest instytucją charytatywną żeby do allegro dokładał kase, przeważnie jak ktoś jest uczciwy to na pytanie czemu koszt przesyłki taki duży to pisze że dojazd też kosztuje.
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.