Którą wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-04, 18:02   #1
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315

Którą wybrać?


Hej Kochane Jako, że często siedzę na "Intymnie" i widzę, że dobrze potraficie doradzić, to zdecydowałam, że i ja zasięgnę Waszej opinii.
Otóż szukam pracy, bardzo intensywnie. Przez długi czas była cisza, aż nagle jednego dnia zadzwoniły dwa telefony. Byłam zdumiona i szczęśliwa. Jako, że chodze aktualnie do szkoły wizażu i makijaż to moja pasja, aplikowałam do Sephory i Hebe. Jednak praca wizażysty i w otoczeniu kosmetyków to to, co chcę robić w życiu. Wcześniej już aplikowałam do tych firm, ale jakoś nie miałam szczęścia. Aż do tamtego dnia.
Umówiłam się na dwie rozmowy kwalifikacyjne. Najpierw była Sephora, poradziłam sobie świetnie, ponieważ poruszam się swobodnie wśród marek kosmetycznych. Miałam parę zadań do wykonania, każde wykonałam bezproblemowo. Przeszłam do następnego etapu i została ze mną przeprowadzona rozmowa indywidualna. Powiedziano mi, że do końca tego tygodnia zadzwonią z decyzją. I czekam.
Dzisiaj zaś miałam rozmowę do Hebe. Rozmowa także poszła mi bardzo dobrze, choć była o wiele prostsza i krótsza. Ale ogólnie sympatycznie Pani szczegółowo przestudiowała moje CV, rozmawiałyśmy, opowiedziała mi o warunkach pracy itp. Mają dać znać do 10 maja.
Ja wiem, że może być tak, że ani jednej ani drugiej pracy nie dostanę, albo dostanę jedną i sytuacja będzie jasna. Ale ja już główkuję co będzie w sytuacji, jeśli zostanę przyjęta do dwóch firm na raz, ponieważ będę musiała obrócić swoje dotychczasowe życie o 180 stopni. Jest wiele zalet i wad po każdej stronie.
Ogólnie planuję się wyprowadzić z chłopakiem do tego miasta w którym dostanę pracę. Jedyny warunek to musi być to praca na pełny etat. I tu i tu dano mi taką możliwość.

SEPHORA
Zalety:
- Prestiżowe miejsce pracy, które będzie dobrze wyglądało w CV
- Wiele ciekawych szkoleń, darmowych kosmetyków
- Obracanie się wśród marek selektywnych
- Bliżej domu rodzinnego

Wady:
- Słyszałam bardzo wiele złych opinii na temat traktowania pracowników, mobbing, przerwa trwa 1 minutę, wyścig szczurów wśród dziewczyn
- Trzeba cały czas stać na nogach
- Średnia wypłata to podobno 1400 zł na rękę
- Trzeba bić się o klienta żeby nabijać koszyk
- Okres próbny trwa 3 miesiące, więc tak naprawdę nie mam pewności, że przedłużą mi umowę


HEBE
Zalety:
- Przyjazna atmosfera (odbywałam tam praktyki i bardzo mi się podobało)
- Nie trzeba się aż tak stresować
- Wypłata minimum to 1500-1600 zł, można wyciągnąć z premią nawet 1800 zł
- Znajduje się w ciekawym mieście, pełnym perspektyw
- Podobno podpisują umowę prawie od razu (koleżanka pracuje u nich i u niej to tak wyglądało, ale nie dam sobie ręki uciąć)
- Można chodzić na przerwy i jeść, chodzić do WC swobodnie

Wady:
- Daleko od domu rodzinnego
- Nie ma już tego "prestiżu"

Z tym prestiżem chodzi mi, że z kosmetykami wiążę swoją przyszłość, więc w razie poszukiwania dalej pracy chciałabym, aby moje CV jak najlepiej się prezentowało. A jednak Sephora a Hebe to dwie różne półki i wiem, że też są różnie postrzegane.

Dlaczego pisze ten wątek? W sumie to z nadzieją, że ktoś może pracował w którymś z sieciówek i jest mi w stanie doradzić/odradzić jakieś miejsce, podać argumenty. Boję się sytuacji, że będę musiała wybrać.. A tak naprawdę nie mam pojęcia co jest lepsze.
I jeszcze.. Co zrobić w sytuacji, jeśli zadzwoni do mnie jedna firma i powie, że mnie przyjęła, a ja jeszcze nie będę miała wiadomości od tej drugiej? Zgodzić się czysto hipotetycznie na podpisanie umowy w jednym miejscu i drugim a potem jak już będę miała jasną sytuację w jednej firmie odmówić? Czy to nie zamknie mi bramy do składania CV w tej odrzuconej firmie kiedyś ponownie? Miała któras z Was taką sytuację? Nie bardzo wiem jak się zachować szczerze mówiąc.
Wiem, że wiele z Was może pomyśleć "jeszcze pracy nie dostała a już się martwi" Jednak ja lubię mieć w głowie poukładane i przemyśleć "co zrobić gdyby". Jednak jestem dobrej myśli, ponieważ naprawdę dobrze poszły mi te rozmowy.

Dziękuję za przeczytanie Czekam na jakieś wskazówki, jakbyście miały jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem

Edytowane przez xPoziomkax
Czas edycji: 2015-05-04 o 18:05
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:13   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Którą wybrać?

przecież to tylko stanowisko sprzedawcy.
nie ma żadnego znaczenia w portfolio np. dla chemika kosmetycznego (nie wiem co konkretnie masz na mysli mówiąc, ze chcesz się związać z kosmetykami)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:17   #3
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
przecież to tylko stanowisko sprzedawcy.
nie ma żadnego znaczenia w portfolio np. dla chemika kosmetycznego (nie wiem co konkretnie masz na mysli mówiąc, ze chcesz się związać z kosmetykami)
Chodzi mi o pracę związaną z kosmetykami, nawet jeśli to ma być sprzedawca. Mi się własnie wydaje, że to ma znaczenie i ludzie inaczej postrzegają Sephorę, a Hebe. No nie wiem.
I to nie tylko sprzedawanie, a bycie także konsultantką i posiadanie sporej wiedzy.
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:20   #4
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Którą wybrać?

Przez jakiś czas pracowałam w Sephorze i Douglasie jako pracownik zewnętrzny i nie polecam. Straszne ciśnienie na sprzedaż, "koleżanki" praktycznie wyrywały Ci klienta, jakieś gadki motywacyjne kierowniczki gdy sprzedaż nie szła. Człowiek się czuł jak w sekcie.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:21   #5
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Przez jakiś czas pracowałam w Sephorze i Douglasie jako pracownik zewnętrzny i nie polecam. Straszne ciśnienie na sprzedaż, "koleżanki" praktycznie wyrywały Ci klienta, jakieś gadki motywacyjne kierowniczki gdy sprzedaż nie szła. Człowiek się czuł jak w sekcie.
Dziękuję za odpowiedź No tak właśnie myślałam.. Wiele opinii takich słyszałam
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:24   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Którą wybrać?

Jeśli docelowo chcesz być np. dystrybutorem kosmetyków to Sephora, bo tam nacisk jest nastawiony na kontakt z klientem.
Jeśli sprzedawca w sklepach kosmetycznych, to tam, gdzie lepiej płacą. Prestiżem nie opłacisz kosztów życia.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:25   #7
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Którą wybrać?

Moja bliska koleżanka pracowała w Sephorze i była zachwycona. Jedyną wadą było stanie na nogach cały czas.
A co do wynagrodzenia to było podobno dużo wyższe niż tu opisujesz
Poza tym z tego co wiem to kosmetyki masz cały czas za darmo, jest wiele różnych szkoleń, z których wracasz również z całą torbą kosmetyków
Ja bym wybrała Sephore, większy prestiż i moim zdaniem będzie to lepiej postrzegane w CV
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 18:28   #8
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez BLOND_PRINCESSKA Pokaż wiadomość
Moja bliska koleżanka pracowała w Sephorze i była zachwycona. Jedyną wadą było stanie na nogach cały czas.
A co do wynagrodzenia to było podobno dużo wyższe niż tu opisujesz
Poza tym z tego co wiem to kosmetyki masz cały czas za darmo, jest wiele różnych szkoleń, z których wracasz również z całą torbą kosmetyków
Ja bym wybrała Sephore, większy prestiż i moim zdaniem będzie to lepiej postrzegane w CV
No i właśnie te argumenty które tu podałaś przemawiają za Sephorą... Naprawdę nie wiem co robić Może jak się dłużej pracuje to ma się większe wynagrodzenie? Wiem, że można od sprzedaży też kasę niezłą wyciagnąć.. No ale podobno jest bitwa..
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:29   #9
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Którą wybrać?

Jaki prestiż... To jest praca zwykłego sprzedawcy. Ja pracowałam z naprawdę luksusowymi markami, ale serio myślisz ze to cos zmieni w CV? Jesli tak to spoko, ale watpię.

Nie rzuciłabym sie na sephore bo wiem jakie dziewczyny tam pracują.


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:30   #10
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Którą wybrać?

Jak dostaniesz tą pracę to wtedy będziesz się zastanawiać. Może się okazać, że nie oddzwonią ani z Sephory ani z Hebe i Twoje rozważania będą daremne.
Dla mnie żadnego prestiżu tu nie ma, tak jak dziewczyny piszą to tylko sprzedaż kosmetyków. Ja bym wzięła tą pracę, gdzie jest większa płaca i lepsze warunki pracy.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2015-05-04 o 18:32
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:32   #11
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jaki prestiż... To jest praca zwykłego sprzedawcy. Ja pracowałam z naprawdę luksusowymi markami, ale serio myślisz ze to cos zmieni w CV? Jesli tak to spoko, ale watpię.

Nie rzuciłabym sie na sephore bo wiem jakie dziewczyny tam pracują.


Wysłano przez tapatalk
Mam wiele wątpliwości, nigdy nie pracowałam ani w jednym ani w drugim miejscu dlatego piszę tutaj Może i praca zwykłego sprzedawcy, jednak na początek to dla mnie świetna opcja, żeby się trochę "zakręcić".
A możesz coś więcej powiedzieć o pracy w Sephorze? Masz jakies koleżanki, które tam robią?

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Jak dostaniesz tą pracę to wtedy będziesz się zastanawiać. Może się okazać, że nie oddzwonią ani z Sephory ani z Hebe i Twoje rozważania będą daremne.
Wiem, nawet napisałam to w pierwszym poście Jednak mam dobre przeczucia i wolę sobie przemyśleć parę spraw "na przód" Będzie to, co ma być w sumie
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 18:40   #12
BLOND_PRINCESSKA
Magda ;)
 
Avatar BLOND_PRINCESSKA
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 211
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
No i właśnie te argumenty które tu podałaś przemawiają za Sephorą... Naprawdę nie wiem co robić Może jak się dłużej pracuje to ma się większe wynagrodzenie? Wiem, że można od sprzedaży też kasę niezłą wyciagnąć.. No ale podobno jest bitwa..
Wiesz co wydaje mi się, że to zależy od zespołu, w którym pracujesz
Przeważnie istnieje taka "nie pisana" kolejka i dziewczyny sprzedają po kolei na siebie tym bardziej, że w Sephorze podobno są takie same premie od wszystkich produktów i polecasz to co naprawdę chcesz i co sama przetestowałaś wiem, że inaczej jest w Douglasie, tam są różne premie w zależności od produktów i wtedy dziewczyny "wciskają" to co im się najbardziej opłaca
A z tym prestiżem to rozumiem o co Ci chodzi, wiadomo, że inaczej jest postrzegana osoba, która sprzedaje torby na bazarku, a inaczej ta, która będzie pracowała w butiku Korsa
Wbrew pozorom do takiej pracy trzeba mieć odpowiednią aparycję, umieć rozmawiać z klientem, który ma duże wymagania itp.
BLOND_PRINCESSKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:46   #13
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Którą wybrać?

Ja wybrałabym sephorę bo dużo zależy od ludzi, i w hebe i w sephorze można trafić na 'sympatyczne' koleżanki ;-)
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:47   #14
Pakipsi
Wtajemniczenie
 
Avatar Pakipsi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 2 263
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Jak dostaniesz tą pracę to wtedy będziesz się zastanawiać. Może się okazać, że nie oddzwonią ani z Sephory ani z Hebe i Twoje rozważania będą daremne.
Dla mnie żadnego prestiżu tu nie ma, tak jak dziewczyny piszą to tylko sprzedaż kosmetyków. Ja bym wzięła tą pracę, gdzie jest większa płaca i lepsze warunki pracy.
ja też bym postawiła na przyjazne warunki pracy, w końcu będziesz tam codziennie spędzała po 8 godzin, a miła atmosfera i zdrowie psychiczne jest najważniejsze; za parę stów więcej nabawić się wrzodów czy nerwicy, to ja dziękuję i żaden prestiż mnie nie przekona (nie wiem do końca, czy tak rzeczywiście jest w S., to twoja opinia)
Pakipsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:08   #15
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Ja wybrałabym sephorę bo dużo zależy od ludzi, i w hebe i w sephorze można trafić na 'sympatyczne' koleżanki ;-)
Ehh no dokładnie

Cytat:
Napisane przez BLOND_PRINCESSKA Pokaż wiadomość
Wiesz co wydaje mi się, że to zależy od zespołu, w którym pracujesz
Przeważnie istnieje taka "nie pisana" kolejka i dziewczyny sprzedają po kolei na siebie tym bardziej, że w Sephorze podobno są takie same premie od wszystkich produktów i polecasz to co naprawdę chcesz i co sama przetestowałaś wiem, że inaczej jest w Douglasie, tam są różne premie w zależności od produktów i wtedy dziewczyny "wciskają" to co im się najbardziej opłaca
A z tym prestiżem to rozumiem o co Ci chodzi, wiadomo, że inaczej jest postrzegana osoba, która sprzedaje torby na bazarku, a inaczej ta, która będzie pracowała w butiku Korsa
Wbrew pozorom do takiej pracy trzeba mieć odpowiednią aparycję, umieć rozmawiać z klientem, który ma duże wymagania itp.
I tu i tu można spotkać wrednych ludzi.. Taka prawda.. No namieszane w głowie mam że szok Jakby wszyscy jeszcze mówili, że Sephora jest do de, to bym miała łatwiejszy wybór, a tak, Ty tu mówisz, że jest całkiem przyjemnie
No z tym "prestiżem" no dokładnie, o to mi chodzi. Nie mówię, że Hebe jest złe, tylko wiadomo.. "Pracowałam w Sephorze", a "Pracowałam w Hebe" brzmi jak brzmi

Cytat:
Napisane przez Pakipsi Pokaż wiadomość
ja też bym postawiła na przyjazne warunki pracy, w końcu będziesz tam codziennie spędzała po 8 godzin, a miła atmosfera i zdrowie psychiczne jest najważniejsze; za parę stów więcej nabawić się wrzodów czy nerwicy, to ja dziękuję i żaden prestiż mnie nie przekona (nie wiem do końca, czy tak rzeczywiście jest w S., to twoja opinia)
No i co tu zrobić?!

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Najlepiej by było, gdyby jedna firma tylko zadzwoniła, miałabym z głowy dylematy
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:24   #16
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
Ehh no dokładnie



I tu i tu można spotkać wrednych ludzi.. Taka prawda.. No namieszane w głowie mam że szok Jakby wszyscy jeszcze mówili, że Sephora jest do de, to bym miała łatwiejszy wybór, a tak, Ty tu mówisz, że jest całkiem przyjemnie
No z tym "prestiżem" no dokładnie, o to mi chodzi. Nie mówię, że Hebe jest złe, tylko wiadomo.. "Pracowałam w Sephorze", a "Pracowałam w Hebe" brzmi jak brzmi
Dla mnie zdanie: pracowalam w Sephorze brzmi tak samo jak pracowalam w Hebe. To nie jest salon firmowy Louis Vouitton ani salon Bentley

Gdybym miala wybierac to poszlabym do salonu Sephory, stado zmij by mi nie przeszkadzalo, a wrecz przeciwnie dlaczego Sephora? Ze wzgledu na szkolenia, darmowe kosmetyki, wieksza ilosc marek selektywnych
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:24   #17
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Którą wybrać?

a ja nie widzę tego rzekomego prestiżu, bo to tylko zwykły sklep z kosmetykami.
ja pracowałam w banku - czujesz prestiż? to dodam, że na call center.
i już po prestiżu

za długo już pracuję, żeby się zastanawiać nad prestiżem - ważne są dla mnie zarobki i atmosfera w pracy. prestiż, nawet największy, nie wynagrodzi mi nerwów przez 8 godzin dziennie jeśli współpracownicy i/lub szefostwo będą do dupy, ani nie zapłaci mi rachunków [jakoś dziwnie spółdzielnia mieszkaniowa nie zwraca uwagi na prestiż mojej firmy ].
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:53   #18
Motylekk9
Raczkowanie
 
Avatar Motylekk9
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 32
Dot.: Którą wybrać?

A jak ma się sprawa z odpowiedzialnością finansową za produkty? W Sephorze są jednak kosmetyki z wyższej półki o większych cenach więc jeżeli trzeba się liczyć z rozłożeniem strat towaru między pracownikami to nie będą przelewki.
Prestiżem Sephory wobec Hebe bym się nie kierowała. Według Twoich plusów i minusów Hebe bije ją na głowę.
__________________
Per aspera ad astra
Motylekk9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:58   #19
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Dla mnie zdanie: pracowalam w Sephorze brzmi tak samo jak pracowalam w Hebe. To nie jest salon firmowy Louis Vouitton ani salon Bentley

Gdybym miala wybierac to poszlabym do salonu Sephory, stado zmij by mi nie przeszkadzalo, a wrecz przeciwnie dlaczego Sephora? Ze wzgledu na szkolenia, darmowe kosmetyki, wieksza ilosc marek selektywnych
Dziękuję za opinię Te argumenty też przeważają..

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
a ja nie widzę tego rzekomego prestiżu, bo to tylko zwykły sklep z kosmetykami.
ja pracowałam w banku - czujesz prestiż? to dodam, że na call center.
i już po prestiżu

za długo już pracuję, żeby się zastanawiać nad prestiżem - ważne są dla mnie zarobki i atmosfera w pracy. prestiż, nawet największy, nie wynagrodzi mi nerwów przez 8 godzin dziennie jeśli współpracownicy i/lub szefostwo będą do dupy, ani nie zapłaci mi rachunków [jakoś dziwnie spółdzielnia mieszkaniowa nie zwraca uwagi na prestiż mojej firmy ].
A po co ta ironia? Piszę, żebyście pomogły mi wybrać najlepszą opcję, to chyba normalne, że człowiek się zastanawia co będzie dla niego lepsze?
Oczywiście, masz rację, nerwy w pracy nie są wskazane, dlatego serce podpowiada mi Hebe.

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Motylekk9 Pokaż wiadomość
A jak ma się sprawa z odpowiedzialnością finansową za produkty? W Sephorze są jednak kosmetyki z wyższej półki o większych cenach więc jeżeli trzeba się liczyć z rozłożeniem strat towaru między pracownikami to nie będą przelewki.
Prestiżem Sephory wobec Hebe bym się nie kierowała. Według Twoich plusów i minusów Hebe bije ją na głowę.
Niestety o odpowiedzialności finansowej nic mi nie wiadomo Nawet się nad tym nie zastanawiałam...
No tak, jak na to patrzę, to też widzę, że Hebe ma więcej plusów.

Z tym "prestiżem" to też chodzi o to, jakie są ceny w poszczególnych sieciówkach. W Hebe mamy drogeryjne kosmetyki, więc klient i tak kupi szampon za 10 zł bo musi. W Sephorze natomiast trzeba się trochę wysilić żeby sprzedać kosmetyk za 250 zł i uargumentować dlaczego klient potrzebuje tej rzeczy, czemu jest wyjątkowa i warta tych pieniędzy. Więc w moim rozumowaniu przyszły pracodawca będzie myślał gdzie był jaki kontakt z klientem i gdzie trzeba było bardziej się starać, żeby sprzedać.
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 20:29   #20
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez xPoziomkax Pokaż wiadomość
W Sephorze natomiast trzeba się trochę wysilić żeby sprzedać kosmetyk za 250 zł i uargumentować dlaczego klient potrzebuje tej rzeczy, czemu jest wyjątkowa i warta tych pieniędzy. Więc w moim rozumowaniu przyszły pracodawca będzie myślał gdzie był jaki kontakt z klientem i gdzie trzeba było bardziej się starać, żeby sprzedać.
Nie do końca się z tym zgodzę. To tak, jakbyś napisała, że sprzedawca Bentleya jest lepszy od sprzedawcy Opla To po prostu inna klientela. Babeczek, które mają w budżecie min. 1500 zł. na pielęgnację miesięcznie naprawdę na nic specjalnie nie namawiasz, bo ona i tak te 1500 zł. wyda, Ty możesz jej zasugerować, co wg Ciebie warto kupić i nie zniechęcić do następnych zakupów

Gdybym była na Twoim miejscu pewnie wybrałabym Sephorę ze względu na kontakt z dobrymi kosmetykami, spore rabaty, szkolenia. Nie wiem jak jest z atmosferą pracy, ale pewnie różnie - nie sądzę, aby do Sephory dostawały się same jędze ani żeby wszędzie było wspaniale, tym bardziej, że sprzedawcy bardziej konkurują, niż współpracują. To, o czym bym myślała, to wciągnięcie się do centrali i dalej jakiś staż we Francji (ale ja to zawsze mam jakieś długoterminowe plany ). Sama co jakiś czas sprawdzam, czy Sephora nie utworzyła dla mnie stanowiska, chciałabym pracować z taką kategorią
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.

Edytowane przez Tutli
Czas edycji: 2015-05-04 o 20:31
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 20:37   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jaki prestiż... To jest praca zwykłego sprzedawcy. Ja pracowałam z naprawdę luksusowymi markami, ale serio myślisz ze to cos zmieni w CV? Jesli tak to spoko, ale watpię.

Nie rzuciłabym sie na sephore bo wiem jakie dziewczyny tam pracują.
Nie odbieraj autorce złudzeń.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Tutli Pokaż wiadomość
Nie do końca się z tym zgodzę. To tak, jakbyś napisała, że sprzedawca Bentleya jest lepszy od sprzedawcy Opla
(...)
Trochę nietrafione porównanie, bo akurat posiadanie w CV pozycji pt. praca w salonie firmowym Bentley (które w Polsce pewnie można policzyć na palcach jednej ręki), to byłoby coś rzeczywiście wyróżniającego się, od razu zachęcającego do zadania pytań, rozmowy. Salonów Opla jest dużo więcej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 20:47   #22
Lidia1984
Lady Dior
 
Avatar Lidia1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 279
Dot.: Którą wybrać?

Ja bym pewnie też wybrała sephore ze względu na to, że jakoś energia tego miejsca bardziej mi odpowiada niż hebe. Do tego szkolenia, rabaty na kosmetyki itd. Ale nie mam pojęcia jak wygląda praca ani tu ani tu. Bo moja praca zawodowa to inna bajka.

Musisz kierować się własną intuicją. Pytanie gdzie lepiej się czujesz? Bo w pracy spędza się duuuużą część życia. Do którego miejsca szedłabyś z większą radością? Po pracy gdzie byłabyś mniej zmęczona?

Nie przejmowałabym się opiniami, że w sephora są wredni pracownicy. Jeśli jest się pozytywną osobą to przyciąga się pozytywnych ludzi. Wszędzie mogą się trafić tacy i tacy, to zależy od Ciebie i Twojego podejścia. Po za tym ja chodzę często na regulowanie brwi do brow baru benefit w sephorze i jak widziałam jak dziewczyny ze sobą rozmawiają to nie wierzę, że wszędzie się tak nienawidzą ;-)

Edytowane przez Lidia1984
Czas edycji: 2015-05-04 o 20:53
Lidia1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:00   #23
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Jeszcze co mnie martwi to to, że w czasie okresu próbnego 3 miesięcy w Sephorze zawsze mogą mnie wywalić. A wtedy będę w sytuacji patowej. Z wynajętym mieszkaniem i bez środków do życia Moja koleżanka dostała pracę w Sephorze i na okresie próbnym przyszła menagerka, spojrzała na nią i stwierdziła, że jej sie nie podoba ta osoba - wywalili ją. Więc tutaj praca trochę niepewna
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:06   #24
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Którą wybrać?

Uśmiechnęłam się, że tyle osób się odezwało głównie po to, żeby Ci powiedzieć, że jaki prestiż, przecież jesteś tylko sprzedawcą, jeszcze może coś nie coś dodać o tym, że one pracowały z naprawdę luksusowymi kosmetykami .


Pewnie praca w Sephorze byłaby bliżej Twoim zainteresowaniom, ale jeśli faktycznie Hebe jest lepiej płatne i przyjaźniejsze, to chyba to bym wybrała. Dla mnie akurat atmosfera jest ważna, ale sama musisz ocenić. No i zgadzam się, w Twojej sytuacji stabilność zatrudnienia to duży plus.
A co do oferty - jak by się ktoś odezwał, to daj znać, będziemy myśleć na bieżąco .
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:06   #25
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Którą wybrać?

Co to jest to hebe?

Piszesz ze bedziesz mieszkac z chlopakiem, on juz znalazl prace?

Poza tym nie wiem czy dobrze zrozumialam to sa rozne miasta? To nawet kierunek przeprowadzki nie jest obrany.

Tak czy siak trzymam kciuki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:06   #26
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez Lidia1984 Pokaż wiadomość

Nie przejmowałabym się opiniami, że w sephora są wredni pracownicy. Jeśli jest się pozytywną osobą to przyciąga się pozytywnych ludzi. Wszędzie mogą się trafić tacy i tacy, to zależy od Ciebie i Twojego podejścia. Po za tym ja chodzę często na regulowanie brwi do brow baru benefit w sephorze i jak widziałam jak dziewczyny ze sobą rozmawiają to nie wierzę, że wszędzie się tak nienawidzą ;-)
Zgadzam sie wszedzie moga byc wredni ludzie i w Sephorze, i w Hebe, i w Biedronce nigdy nie wiesz na kogo trafisz.
Btw: u mnie na osiedlu takie zmijki pracuja w Zabce, żrą sie strasznie przy klientach. Widać, że atmosfera fatalna.
Napisz nam koniecznie co wybralas, powodzenia!
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:08   #27
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Którą wybrać?

Teraz żadna praca nie jest pewna.
Przy tego typu zajęciach ja bym brała to, gdzie więcej płaca. Nie wiem czy masz się za to calkowicie sama utrzymywać, ale za 1800 będzie łatwniej niz za 1400 (jeśli stawki sa faktycznie takie jak piszesz)
Ale ja jestem tylko zwykła dziewczyną i mnie zazwyczaj jakoś przerażają te dziewczyny z Sephory i Douglasa.
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:10   #28
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Uśmiechnęłam się, że tyle osób się odezwało głównie po to, żeby Ci powiedzieć, że jaki prestiż, przecież jesteś tylko sprzedawcą, jeszcze może coś nie coś dodać o tym, że one pracowały z naprawdę luksusowymi kosmetykami .


Pewnie praca w Sephorze byłaby bliżej Twoim zainteresowaniom, ale jeśli faktycznie Hebe jest lepiej płatne i przyjaźniejsze, to chyba to bym wybrała. Dla mnie akurat atmosfera jest ważna, ale sama musisz ocenić. No i zgadzam się, w Twojej sytuacji stabilność zatrudnienia to duży plus.
A co do oferty - jak by się ktoś odezwał, to daj znać, będziemy myśleć na bieżąco .
Naprawde luksusowe kosmetyki to mysle, ze sa jednak w Quality bądź Mon Credo
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:15   #29
xPoziomkax
Zakorzenienie
 
Avatar xPoziomkax
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 8 315
Dot.: Którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Uśmiechnęłam się, że tyle osób się odezwało głównie po to, żeby Ci powiedzieć, że jaki prestiż, przecież jesteś tylko sprzedawcą, jeszcze może coś nie coś dodać o tym, że one pracowały z naprawdę luksusowymi kosmetykami .


Pewnie praca w Sephorze byłaby bliżej Twoim zainteresowaniom, ale jeśli faktycznie Hebe jest lepiej płatne i przyjaźniejsze, to chyba to bym wybrała. Dla mnie akurat atmosfera jest ważna, ale sama musisz ocenić. No i zgadzam się, w Twojej sytuacji stabilność zatrudnienia to duży plus.
A co do oferty - jak by się ktoś odezwał, to daj znać, będziemy myśleć na bieżąco .
Hahaha też się z tego uśmiałam Spodziewałam się tego Będę pisać czy ktoś się odezwał, dzięki

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Co to jest to hebe?

Piszesz ze bedziesz mieszkac z chlopakiem, on juz znalazl prace?

Poza tym nie wiem czy dobrze zrozumialam to sa rozne miasta? To nawet kierunek przeprowadzki nie jest obrany.

Tak czy siak trzymam kciuki.
Hebe to taka sieciówka jak Rossmann Mój facet ma pracę zdalną, więc i tak i tak pieniądze będzie miał Tak, to są różne miasta, więc gdzie pracę dostanę tam się przeprowadzę. Nic mnie w mojej miejscowości nie trzyma, chcę się usamodzielnić
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Zgadzam sie wszedzie moga byc wredni ludzie i w Sephorze, i w Hebe, i w Biedronce nigdy nie wiesz na kogo trafisz.
Btw: u mnie na osiedlu takie zmijki pracuja w Zabce, żrą sie strasznie przy klientach. Widać, że atmosfera fatalna.
Napisz nam koniecznie co wybralas, powodzenia!
No dokładnie... Więc wszędzie można trafić na nieciekawych ludzi

Cytat:
Napisane przez SylwiaKaja Pokaż wiadomość
Teraz żadna praca nie jest pewna.
Przy tego typu zajęciach ja bym brała to, gdzie więcej płaca. Nie wiem czy masz się za to calkowicie sama utrzymywać, ale za 1800 będzie łatwniej niz za 1400 (jeśli stawki sa faktycznie takie jak piszesz)
Ale ja jestem tylko zwykła dziewczyną i mnie zazwyczaj jakoś przerażają te dziewczyny z Sephory i Douglasa.
Nie całkowicie sama, pisałam w pierwszym poście, że będę mieszkać z TŻtem W Sephorze 1400 to podstawa podobno, a z premii można też coś uciągnąć
xPoziomkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:18   #30
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Którą wybrać?

Tak, to pewnie podstawa plus prowizja od sprzedazy, no i kosmetyki
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-11 22:37:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.