standardowy nadgarstek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-02, 21:15   #1
kocuria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 617
GG do kocuria
Question

standardowy nadgarstek?


hej dziewczynki,
coś mnie zastanowiło. od lat żyję w przeświadczeniu, że nadgarstek mam mniejszy, niż stawa przewiduje - ledwo naciągane 15cm, dobijanie 2-3 dziurek w paskach od zegarków to norma, bransoletki muszę mieć dziecięce, bo ze mnie spadają wszystkie inne... a że przy okazji gestykuluję dużo, to już zdarzyło mi się przypadkiem cisnąć w kogoś luźnym ozdóbkiem
a tutaj ostatnio, zbierając dane do wymianek i grzebiąc po różnistych wątkach patrzę - wiele z nas ma ten problem, część nawet gorzej ode mnie!
a przecież jest standard, że zegarki są dość duże, łańcuszki raczej nie schodzą poniżej 14-15cm itp... chodzi o to, że niby prościej skrócić, niż wydłużyć, czy jak?

wobec tego moje pytanie brzmi: jaki macie obwód nadgarstka?
czy miałyście kiedyś jakieś problemy w związku z jego wielkością (małością)?
kocuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 21:26   #2
ak_pinki
Wtajemniczenie
 
Avatar ak_pinki
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wyszków
Wiadomości: 2 956
Dot.: standardowy nadgarstek?

a no ja zawsze miałam i mam z tym problem
mój nadgarstek mierzy aż 15cm i zawsze zegarki do przeróbki dlatego może odzwyczaiłam się od nich i od bransoletek też zawsze za dużo zachodu z przeróbkami miałam
__________________
"nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi"-marek aurelisz


zapraszam
ak_pinki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:05   #3
monka1123
Rozeznanie
 
Avatar monka1123
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 820
Dot.: standardowy nadgarstek?

No ja też mam ten problem - mój nadgarstek ma 14cm.
Zegarek mam z bransoletką, z której można odpinać ogniwka Zdjęłam wszystkie A bransoletki noszę bardzo rzadko. Moja ulubiona jest o zgrozo na gumce
monka1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:38   #4
Heliotis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 97
Dot.: standardowy nadgarstek?

Witam w klubie, ja mam naciągane 13 cm. ;P
Zegarki rzadko noszę, ale nie ma to z obwodem nadgarstka nic wspólnego; bransy faktycznie mam w większości na gumce, jedną chainmaille, kilka robionych przez siebie, więc dopasowanych; z innych, składających się z segmentów, po prostu wyjęłam jeden lub dwa. Rozmiar nagarstka przeszkadza mi tak naprawdę tylko przy drewnianych okrągłych bransach z jednego kawałka, które uwielbiam i z radością nosiłabym, ale tylko raz w życiu udało mi się trafić taką, która po opuszczeniu ręki nie znalazłaby się gdzieś w połowie dłoni.

Nie mam natomiast pojęcia, jakie mają być bransoletki, które sama robię - żyjąc w przeświadczeniu, że sama mam nienaturalny, zmutowany nadgarstek, obejrzałam kiedyś w celach edukacyjnych trochę bransoletek w galeriach, z czego mi wyszło, że najpopularniejszy rozmiar to 19 cm. I takie mniej więcej bransoletki zadowolona robiłam, dopóki pewna moja znajoma o dość dużych rękach, szerokim, jak mi się wydawało, nadgarstku, i grubych kościach, nie stwierdziła, że mierzona bransoletka jej spada! Zreflektowałam się i teraz robię różne rozmiary, ale dalej nie wiem, w co celować i jestem w kropce, bo przecież nie zawsze bransoletę da się/warto zmniejszyć ze względów kompozycyjnych. A już zupełnie nie wiem, co robią z rozmiarem dziewczyny, które tworzą np. sztywne, zapinane bransy z blachy srebrnej...
Bardzo chciałabym się dowiedzieć, jak Wy sobie z tym radzicie. A w ogóle to dzięki, kocuria, że założyłaś ten wątek.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Heliotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:38   #5
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: standardowy nadgarstek?

To ja zawsze myślałam,że niewymiarowa jestem ;] A tu się okazuje że na odwrót.

Mój nadgarstek ma 15 cm i nigdy nie nosiłam bransolet ani nie kupowałam bo wszystko było na mnie za wielkie i spadało. Standard to bransy mające 20 - 21 cm.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:53   #6
ravenart
Zadomowienie
 
Avatar ravenart
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 339
GG do ravenart
Dot.: standardowy nadgarstek?

przed chwila zmierzyłam, mam 16cm, ale bransoletek nie nosze. Zawsze miałam problem z ich zapinaniem, a latac za kims "zapnij mi bransoletke" jest irytujące. Pomijając fakt, że jeszcze nie powstała taka bransoletka której nie byłabym wstanie zerwać, popsuć itp.
ravenart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:56   #7
kocuria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 617
GG do kocuria
Dot.: standardowy nadgarstek?

uff, czyli nie jestem dziwolągiem

moje patenty, problemy, narzekactwa:
nie moge / nie mozemy nosic metalowych zegarkow, bo diabelnie ciezko je zwezic, i zazwyczaj koperta na drobnym nadgarstku wyglada jakby byla 3 razy za duza i ukradziona ojcu
bransoletki luzne, dyndadla, charmsowe, joankowe watch me ( ;( ) po prostu spadaja - nie wiem jak wy, ale jak cos pasuje mi na nadgarstek, to spokojnie przechodzi przez niezwinieta dlon - ergo spada. pracuje jako nauczyciel. dopowiedzcie sobie reszte.
bransoletki drewniane czy metalowe kola (ktore kocham) - ostatnio kupilam w ciuchbudzie. okazalo sie, ze mialy przeznaczenie dzieciece - zadna z babek, ktore tam zachodza, nie mogla ich zalozyc na reke. minusem byly kolory, ale jak dla mnie to plus - kocham jaskrawe swiecidelka
wiekszosc nosidelek przerabiam sobie, albo wrecz robie sama...
pozyteczny trik - dokluwanie dodatkowych dziurek w pasku zegarka rozgrzana szpilka. dziala, podpatrzylam u zegarmistrza jak mu sie nie chcialo otwierac zaplecza
bransolety, ktore maja wlasna forme (np sztywne metalowe) czasem pasuja - ale wtedy albo nie sa ze srebra (uczulenia!), albo maja do dupy zapiecia (co ci po bransoletce, jak jej sama nie zapniesz?), albo sa badziewne, albo drogie. do dzis zaluje, ze jednej nie kupilam, bo wydawala mi sie za droga ;/
i cale zycie w rezultacie nosilam rzemienie na nadgarstkach i do dzisiaj mam odbarwienia w sensie nieopalone przedramiona
ooo, i wiecie, co jest dobrym patentem? bransy na drucie pamieciowym, zazwyczaj jak jest maksymalnie skrecony, to jest taki w sam raz na mikry nadgarstek


hm. a moj kot wykonuje nieskoordynowane ruchy. za duzo house'a sie dziewczynka naogladala chyba :P

Edytowane przez kocuria
Czas edycji: 2010-03-02 o 23:02
kocuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 23:02   #8
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: standardowy nadgarstek?

Cytat:
Napisane przez kocuria Pokaż wiadomość
uff, czyli nie jestem dziwolągiem

moje patenty, problemy, narzekactwa:
nie moge / nie mozemy nosic metalowych zegarkow, bo diabelnie ciezko je zwezic, i zazwyczaj koperta na drobnym nadgarstku wyglada jakby byla 3 razy za duza i ukradziona ojcu
bransoletki luzne, dyndadla, charmsowe, joankowe watch me ( ;( ) po prostu spadaja - nie wiem jak wy, ale jak cos pasuje mi na nadgarstek, to spokojnie przechodzi przez niezwinieta dlon - ergo spada. pracuje jako nauczyciel. dopowiedzcie sobie reszte.
bransoletki drewniane czy metalowe kola (ktore kocham) - ostatnio kupilam w ciuchbudzie. okazalo sie, ze mialy przeznaczenie dzieciece - zadna z babek, ktore tam zachodza, nie mogla ich zalozyc na reke. minusem byly kolory, ale jak dla mnie to plus - kocham jaskrawe swiecidelka
wiekszosc nosidelek przerabiam sobie, albo wrecz robie sama...
pozyteczny trik - dokluwanie dodatkowych dziurek w pasku zegarka rozgrzana szpilka. dziala, podpatrzylam u zegarmistrza jak mu sie nie chcialo otwierac zaplecza
bransolety, ktore maja wlasna forme (np sztywne metalowe) czasem pasuja - ale wtedy albo nie sa ze srebra (uczulenia!), albo maja do dupy zapiecia (co ci po bransoletce, jak jej sama nie zapniesz?), albo sa badziewne, albo drogie. do dzis zaluje, ze jednej nie kupilam, bo wydawala mi sie za droga ;/
i cale zycie w rezultacie nosilam rzemienie na nadgarstkach i do dzisiaj mam odbarwienia w sensie nieopalone przedramiona


hm. a moj kot wykonuje nieskoordynowane ruchy. za duzo house'a sie dziewczynka naogladala chyba :P
Patenty dobre

Jedyne 2 bransy jakie noszę to są wymiankowe. Nic innego mi nigdy na rękę nie pasowało.

Rzemienie też nosiłam albo kupowałam drobnicę i nadziewałam na podwójną nitkę i dowiązywałam. I potem nosiłam na ręce z 4 metry drobnicy Ale fajnie wyglądało Tak gruba bransa się z tej drobnicy robiła po kilkunastokrotnym owinięciu nadgarstka

Metalowe/ srebrne - te które mi się podobały miały 16 cm, czyli i tak za duże na mnie
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 23:08   #9
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: standardowy nadgarstek?

Standardem jest 20-21?! Niedowiary...

Ja mam szerokie kości i tym samym szerokie nadgarstki. Bransoletka którą ostatnio popełniłam mniej więcej w tym rozmiarze zjechała mi z ręki z wielkim hukiem a wydaje mi się że łapki mam konkretne... No ciekawe, ciekawe... Może jednak mam bardziej filigranową budowę niż sądziłam
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 23:11   #10
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: standardowy nadgarstek?

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Standardem jest 20-21?! Niedowiary...

Ja mam szerokie kości i tym samym szerokie nadgarstki. Bransoletka którą ostatnio popełniłam mniej więcej w tym rozmiarze zjechała mi z ręki z wielkim hukiem a wydaje mi się że łapki mam konkretne... No ciekawe, ciekawe... Może jednak mam bardziej filigranową budowę niż sądziłam
Mówię poważnie. Pamiętam, że jak szukałam kiedyś bransy to handmadowe i jubilerskie były ok 19 - 21 cm.....
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 23:15   #11
kocuria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 617
GG do kocuria
Dot.: standardowy nadgarstek?

naprawdę polecam drut pamięciowy - nie musicie go rozciągać, i trzyma się solidnie

dużą kwestią jest też stosunek dłoni w najszerszym miejscu do nadgarstka - u mnie wynosi 1, jak zwinę kciuk to nadgarstek jest nawet trochę większy jak masz 15 w nadgarstku, ale np 18 w dłoni i kciuk ci się nie zwija jak małpce (i kocurii), to zupełnie inna sprawa jest...
kocuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 23:17   #12
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: standardowy nadgarstek?

U mnie nadgarstek 15cm, wiele bransoletek nosiłam, nie odpinając bo mogłam je zsunąć.
Moje klientki jednak noszą te wymiarowe 19-21cm.
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 23:22   #13
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: standardowy nadgarstek?

Cytat:
Napisane przez kocuria Pokaż wiadomość
naprawdę polecam drut pamięciowy - nie musicie go rozciągać, i trzyma się solidnie

dużą kwestią jest też stosunek dłoni w najszerszym miejscu do nadgarstka - u mnie wynosi 1, jak zwinę kciuk to nadgarstek jest nawet trochę większy jak masz 15 w nadgarstku, ale np 18 w dłoni i kciuk ci się nie zwija jak małpce (i kocurii), to zupełnie inna sprawa jest...
Taa... a co jak ktoś nie cierpi drutu pamięciowego??

Generalnie - co do wykonywania bransolet. Zawsze lepiej zrobić standardzik ale zostawić sobie pole manewru by w razie czego skrócić ;] Dlatego lubię bransy łańcuszkowe lub robione z różnych elementów. Można łatwo skrócić
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 01:52   #14
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: standardowy nadgarstek?

Cytat:
Napisane przez kocuria Pokaż wiadomość
u
bransoletki luzne, dyndadla, charmsowe, joankowe watch me ( ;( ) po prostu spadaja -
Gwoli scislosci - joankowe watch me sa pod rozne nadgarstki - obwod jest zawsze podany. A co do charmsow - czyichkolwiek, to po to jest lancuszek by samemu sobie odwod dopasowac.

Co do bransoletek - jesli sa duze kamienie to dlugosc owszem moze siegnac 20-21cm, niemniej obwod moze sie zamykac w 16-17cm.

Ja uwazam ze standardem na rozmiar jest wlasnie owe 16-17, a ze sama mam duze lapy to robie czasem i cos wiekszego - w koncu na chudzielcach sie swiat nie konczy
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 06:21   #15
kocuria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 617
GG do kocuria
Dot.: standardowy nadgarstek?

joanko, nie chciałam urażać, jestem baaaaardzo wielką fanką twoich prac
kocuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 08:09   #16
kasia_kati
Zadomowienie
 
Avatar kasia_kati
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: .... ;-) ....
Wiadomości: 1 668
GG do kasia_kati
Dot.: standardowy nadgarstek?

no ja tez z tych chudzielców - nadgarstek nie całe 14 cm
wszystko zawsze skracam o ile sie da
ale udało mi sie trafić na ten swoj chudy nadgarstek zegarek na sztywnej bransolecie , byłam w szoku, choć nie planowałam zakupu od razu go kupiłam ,stwierdzilam ,że podobna okazja moze sie nie trafić , bo zawsze wszystko było za wielkie
kasia_kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 08:34   #17
Attentte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 378
Dot.: standardowy nadgarstek?

aż musiałam zmierzyć mój nadgarstek i mam 15 cm
ja noszę bransoletki bo je lubię i sama sobie robię, kiedyś dostałam od znajomej bransoletki spiralki, jeszcze wtedy nie siedziałam w biżu,a ona dłubała namiętnie i zrobiła mi od razu 5
__________________
Mój wątek :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=408670
Attentte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 08:38   #18
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: standardowy nadgarstek?

Ja do chudzielców mam baaarrrdzo daleko, a mam 15 cm...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 08:40   #19
maximaa
Zadomowienie
 
Avatar maximaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 318
Dot.: standardowy nadgarstek?

łaa czyli ja też niejestem dziwolągiem :P ogólnie nie jestem szkieletorem ale nadgarstek mam wyjątkowo wychudziały - 14 cm, kiedyś lubiłam bransoletki.. ale wszystkie musiałam zwężać, ewentualnie nosiłam takie na gumce :P teraz już mi się znudziło ciągłe przerabianie i przyzwyczaiłam się ze ładnych bransoletek w moim rozmiarze nie ma.. ewentualnie na zamówienie lub po przeróbkach i tym samym bransoletek nie noszę
maximaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 08:59   #20
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: standardowy nadgarstek?

ja mam 13 cm

rączki jak patyczki za to dupsko wielkie
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 09:05   #21
ak_pinki
Wtajemniczenie
 
Avatar ak_pinki
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wyszków
Wiadomości: 2 956
Dot.: standardowy nadgarstek?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
ja mam 13 cm

rączki jak patyczki za to dupsko wielkie
no toś mnie rozbawiła
__________________
"nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi"-marek aurelisz


zapraszam
ak_pinki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 09:07   #22
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: standardowy nadgarstek?

effcia82: poprawiłaś mi humor

Ja mam niewymiarowe 15,5 przy skórze... ciężko mi dobrać bransolety i zazwyczaj mi zatrzymują się na kciuku.. :/
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie

Edytowane przez MadiSilk
Czas edycji: 2010-03-03 o 09:09
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 09:36   #23
kulkam
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 223
GG do kulkam
Dot.: standardowy nadgarstek?

Asiu, myślę, że poruszyłaś ważną kwestię - co innego długość bransoletki, a co innego obwód nadgarstka, na który jest przeznaczona. Przy dużych/grubych elementach to naprawdę daje dobrych kilka cm różnicy!

A sama też mam bardzo chudy nadgarstek - chyba ok. 14 cm, a na pewno poniżej 15 cm.

Edytowane przez kulkam
Czas edycji: 2010-03-03 o 09:37
kulkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 09:37   #24
angellek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 407
Dot.: standardowy nadgarstek?

Podobnie jak Wy myślałam, że jestem niewymiarowa A tu widzę, że prawie wszystkie wizażanki mają ok. 15 cm w nadgarstku, podobnie jak ja (15, w porywach do 16, jak chcę, żeby bransoletka była luźna). Ale powiem Wam, że wszyscy moi znajomi się dziwią, że mam takie dziecięce ręce, tak "na żywo" nie znam nikogo, kto by miał takie jak ja. Nawet moja 12 letnia siostra, mimo że raczej drobna, ma szersze nadgarstki.
Zrobiłam dwie bransoletki na siebie i mało kto umiał się w nich dopiąć, a dla jednej znajomej "to nie bransoletka, tylko taki większy pierścionek.".

Z rozmiarami palców macie taki samo? Nie znam się na rozmiarówce pierścionków, ale wiem, że ja mam zawsze jedne z najmniejszych. Małe nadgarstki, to i dłonie też małe

Jeszcze trochę i stworzymy tu Klub Posiadaczek Małych Dłoni
angellek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 10:13   #25
kocuria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 617
GG do kocuria
Dot.: standardowy nadgarstek?

a pierścionki z kolei muszę nosić relatywnie spore - podobno mam jakieś dzikie stawy w palcach, które powodują, że pierścionki muszą być sporo większe, niż normalnie
szalone 13, o ile wiem, na wskazujący i serdeczny
kocuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 13:11   #26
galopal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 87
Dot.: standardowy nadgarstek?

Mój nadgarstek to 15 cm, bransoletki robiłam standart 19-21 cm i okazuje się ,że moje potencjalne klientki mają szersze nadgarstki niż 21 cm i jak z tego wybrnąć?
galopal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 15:00   #27
Candi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 762
Dot.: standardowy nadgarstek?

standardowy nadgarstek to 17 cm z groszem, wbrew pozorom większość osób nie jest mała i chuda lub nie ma drobnych rąk. ja mam 15,5, ale spore dłonie, więc nic mi nie spadało nigdy, inna sprawa, że nie noszę bransoletek, po prostu.
biżuteryjnie - obwód [nie długość bransoletki!] powinien zaczynać się od 15 - 16 cm, a kończyć to wiadomo, jak wyjdzie, można dodać łańcuszek do regulacji.
Candi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 15:39   #28
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: standardowy nadgarstek?

Ja mam 16cm, ale bardzo szerokie dłonie - jeszcze żadnej sztywnej, np. drewnianej bransoletki nie udało mi się założyć. A pierścionki moich koleżanek z trudem wchodzą mi na mały palec, ewentualnie nie wchodzą w ogóle.
Co ciekawe, skórzane rękawiczki noszę w rozmiarze S Nie wiem co w takim razie noszą osoby o mniejszych dłoniach...
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 16:12   #29
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: standardowy nadgarstek?

Mój nadgarstek - 14cm - ogólnie mam chude ręce. Zawsze jak robię bransoletkę, to mierzę na mamy ręce - ona też nie za grube, ale pod 16cm podchodzi
Natomiast w mam szerokie stawy w palcach i pierścionki muszę 15, a i tak mi latają, bo dalej palec jest chudy.
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 16:15   #30
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: standardowy nadgarstek?

wow, widze ze nie jestem jedynym dziwolagiem z 13cm nadgarstkiem

co do zegarkow- w skorzanych paskach tata zawsze mi dziurki dorabial, a metalowe wybieram z tymi wymiennymi ogniwkami, tylko zawsze problem z tarcza mam, bo wszystkie sa taaakieeee meeggaaaaa ;/
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.