Ile z Was urodziło po terminie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-17, 18:34   #1
mimi123
Raczkowanie
 
Avatar mimi123
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 224

Ile z Was urodziło po terminie??


Ja jestem juz 5 dni po terminie i nie moge sie doczekac porodu. Ile dni po terminie urodzilyscie jesli termin minął??
mimi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 19:56   #2
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Nic się nie martw, podobno tylko 5 % kobiet rodzi w "terminie". Ten termin to tylko przybliżona data porodu. Każde maleństwo rozwija się inaczej, inne są organizmy mam i okoliczności.
Ja urodziłam 17 dni po terminie!
Poród był wywoływany, mimo tego miałam w końcu cesarkę.
Kilka dni po planowanym terminie porodu leżałam na patologii (takie widzimisię mojego lekarza głównie) wiedziano, że dziecko będzie duże, mnie nic nie dolegało, ciśnienie miałam w porządku, kika razy dziennie podłączano ktg - dzidziusiowi nie spieszyło sie na ten świat, miałam dużo czystych wód.
Niektórzy lekarze głośno powątpiewali w mój termin - twierdzili, że dziecko jest jeszcze "wysoko" i wygląda to raczej na dwa/trzy tygodnie przed terminem niż po - co było niemożliwe, gdyż ciążę miałam stwierdzoną w 3 tygodniu - test i usg i wiem, kiedy "zaszłam".
Wiem, że te ostatnie dni bardzo się dłużą - zwłaszcza, że wszyscy pytają: jeszcze nie urodziłaś?, mimo, że widzą, jak jest.
Ja trzymałam się, jak byłam w domu - w szpitalu to było wielkie odliczanie i "wyglądanie" oznak zbliżającego się porodu. Powoli traciłam nadzieję, że urodzę. (wiem, że to głupie). Po drugiej próbie oksy - gdy położna zapewniała mnie, że na bank urodzę - jak nie dziś to za kilka dni - byłam w stanie się założyć, że nie urodzę i (słysząc jak jakaś za ścianą rodzi) normalnie się rozkleiłam.
Większość dziewczyn na dużym oddziale pc było właśnie po terminie - tylko jedna po poronieniu i jedna czy dwie na podtrzymaniu ciąży. Były to zarówno pierwiastki jak i wieloródki.

Tak, że Twój czas nadejdzie. Na bank.
Innego wyjścia nie ma.
Życzę powodzenia - lekkiego (w miarę możliwości) porodu.
Spróbuj delektować się tymi ostatnimi dniami bez dzidziusia i czasem wyłącznie dla siebie - niedługo to się zmieni - na zawsze.

Moja siostra i bratowa też urodziły po terminie.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 19:57   #3
gosiek1500
Rozeznanie
 
Avatar gosiek1500
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 913
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Witaj,
ja urodziłam 30 czerwca, a termin z miesiączki miałam na 26 czerwca, a z usg na 23 czerwca, w każdym razie samo się zaczęło, nic nie miałam prowokowane
pozdrawiam,
__________________
moje dzieciaczki:
PATRYCJA ur.30.06.2006
PIOTRUŚ ur.31.07.2009
gosiek1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 21:58   #4
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Ja 10 dni po terminie ale to podobno zasługa Fenoterolu, który brałam na powstrzymanie przedwczesnych skórczów, które skróciły mi ostro szyjkę. Lekarz prorokował więc, że "taka skrócona szyjka, oznaki rozwierania, urodzi pani ze 2 tygodnie przed terminem". Więc z wrażenia miesiąc przed terminem torbę spakowałam i czekałam. A tu nic! Miałam planowaną cesarkę bo maluch się nie obrócił. W dniu porodu byłam już na patologii ciąży. I stwierdzili tam, że do cesarki potrzebne są skórcze więc rypnęli mi oksy. Po 4 godzinach jak mi już pęcherz pękał pod tą kroplówką lekarz się zlitował i powiedział, że ze mnie to nic nie będzie. Potem po kilku dniach chcieli ponowić próbę z oksy, podłączyli najpierw KTG i położna się na mnie wydarła czemu ja nie mówię, że mam skórcze?A mi się tylko brzuch stawiał, zadnego bólu...W ciągy pół godziny leżałam na sali operacyjne ze skórczami co 3 minuty i rozwarciem na 2 palce tak to się błyskawicznie toczyło! Bali się, że mi wody odejdą i ciężko będzie przy cc malucha wyciągać ale jakoś nie poszły! Urodziła się dziwczynka. Większość twierdzi, że przenasza się córeczki, bo dziewczyny lubią jak się na nie czeka hihih! Jak w tym prawda? Kto wie?
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 22:59   #5
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Cytat:
Napisane przez Aranka
.......... Większość twierdzi, że przenasza się córeczki, bo dziewczyny lubią jak się na nie czeka hihih! Jak w tym prawda? Kto wie?
Pewnie tak prawda jak z innymi przesądami dotyczącymi ciąży i całą ich resztą.
Ja przenosiłam synka, bratowa też, a siostra - córeczkę.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 23:25   #6
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Ja urodziłam się 17 dni po terminie (czyli leń ze mnie), a moja córka w dzień terminu.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 08:55   #7
madzia7
Raczkowanie
 
Avatar madzia7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 288
GG do madzia7
Talking Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Mimi ja też jestem 5 dni po terminie i czekam cała w nerwach
Jeśli wcześniej nie urodze to w czwartek ide już do szpitala na wywołanie porodu czego strasznie się boje!
Trzymam kciuki za Ciebie żebyś już miała swoje maleństwo przy sobie
madzia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 08:56   #8
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

ja tez grubo po termnie urodzilam.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 16:04   #9
hania024
Zadomowienie
 
Avatar hania024
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Sulejówek
Wiadomości: 1 031
GG do hania024
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Witaj!
Ja urodziłam dokładnie 12 dni po terminie. A jak poszłam do szpitala na wywołanie porodu to skurcze same sie zaczeły i dnia następnego miałam już córcie
hania024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 16:11   #10
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

hej- 11 dni po terminie, porod wywolywany (co wcale nie znaczy, ze straszny...)

z tymi terminami to sie nie przejmuj- one sa obliczane wg cyklu 28 dniowego, bardzo regularnego, a ja mialam ok 32 dni i nieregularny jak sie corcia urodzila, to lekarz nawet stwierdzil, ze wyglada na to, ze chetnie by jeszcze posiedziala u mamy w brzuszku, bo byla w jakims sluzie jak wczesniaczki... ale wszystko w porzadku, Ala zdrowa

nic sie nie martw, dziecko najlepiej wie, kiedy jest gotowe i na pewno nic zlego mu sie u Ciebie nie dzieje
zycze szybciutkiego porodu!
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 17:01   #11
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Cytat:
Napisane przez Aranka
! Miałam planowaną cesarkę bo maluch się nie obrócił. W dniu porodu byłam już na patologii ciąży. I stwierdzili tam, że do cesarki potrzebne są skórcze więc rypnęli mi oksy.
Urodziła się dziwczynka. Większość twierdzi, że przenasza się córeczki, bo dziewczyny lubią jak się na nie czeka hihih! Jak w tym prawda? Kto wie?
Ja też miałam poprzednio cesarkę z tego powodu z tą różnicą, że umówiłam się ze swoim lekarzem na konkretny dzień, nikt nie czekał aż dostanę skurczy! A chodziłaś prywatnie czy państwowo?
Co do dziewczynki, to ja znów słyszałam, że to chłopaka się przenasza, a dziewczynki rodzą się przed terminem . Paranoja z tymi przesądami - tak samo jak poznawanie płci po kształcie brzucha itp.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-10, 18:51   #12
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Chodziłam prywatenie. Ale u mnie w szpitalu jest taka "polityka", że coś tam lepiej dla dziecka jak się ma skórcze.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 19:35   #13
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Udowodniono, że najlepszym i najzdrowszym sposobem na rozpoczęcie akcji porodowej jest taniec i...sex dziewczyny, same przyjemności!!
Do dzieła!
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 21:12   #14
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Oj instrutorka to my w grudniu to się chyba "gzić" ostro musimy coby na święta z maluchami w domku być....
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 21:30   #15
Agusz
Raczkowanie
 
Avatar Agusz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
GG do Agusz Send a message via Skype™ to Agusz
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Ja też przenosiłam - całe 25 dni . Lekarze twierdzili ,że to niemożliwe , ale ja dokładnie wiedziałam kiedy zaszłam w ciążę , bo mój Tż był akurat na 3-miesięcznym poligonie i tylko 1 weekend w domu ! 15 dni leżałam na patologii ,poród wywoływali - dziś mam 8 letniego synka ! I tak jak z porodem- z niczym się nie śpieszy (typowa waga - zanim coś zrobi trzy razy pomyśli! )
Agusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 06:51   #16
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Cytat:
Napisane przez Aranka
Urodziła się dziwczynka. Większość twierdzi, że przenasza się córeczki, bo dziewczyny lubią jak się na nie czeka hihih! Jak w tym prawda? Kto wie?
Może coś w tym jest, moja kuzynka swoje trzecie dziecko i to była córeczka przenosiła 2 tygodnie, mała urodziła się cała pomarszczona, bo juz zjadała swój własny nagromadzony w trakcie ciąży tłuszczyk. To może faktycznie dziołszki lubią jak się na nie czeka
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 07:30   #17
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Cytat:
Napisane przez Aranka
Oj instrutorka to my w grudniu to się chyba "gzić" ostro musimy coby na święta z maluchami w domku być....
Dokładnie!! tuż przed terminem z Julką chodziłam na 3-godzinne spacery po lesie, żeby ją pogonić, bo z USG wyszło, że juz gotowa i grubiutka, a mi było ciężko z obrzękami, wprawdzie sie nie gziliśmy, ale gdyby termin minał, to pewnie tak by było
Ale to prawda, niektóre dziewczyny chodza po schodach, żeby wywołać. Nie ma co leżeć i czekać,moim zdaniem,jesli termin mija.
Ja miałam praktykę w szpitalu we Wrocławiu, gdzie była specjalna sala i sprzęt do tańca dla "spóźnialskich". Tańczyły krakowiaka serio, to nie żart.
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 07:40   #18
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Cytat:
Napisane przez Agusz
Ja też przenosiłam - całe 25 dni . Lekarze twierdzili ,że to niemożliwe , ale ja dokładnie wiedziałam kiedy zaszłam w ciążę , bo mój Tż był akurat na 3-miesięcznym poligonie i tylko 1 weekend w domu ! 15 dni leżałam na patologii ,poród wywoływali - dziś mam 8 letniego synka ! I tak jak z porodem- z niczym się nie śpieszy (typowa waga - zanim coś zrobi trzy razy pomyśli! )
He he to jak mój syn. Urodził się 3 tyg. po terminie ( też dokładnie wiem kiedy nastąpił ten złoty strzał ) i też jest wypisz, wymaluj zodiakalną wagą
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 09:31   #19
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Smile Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Urodziłam córkę 12 dni po terminie, miałam wywołwany poród, bo Mała siedziałaby w moim brzuchu pewnie do dziś Poród wywoływany przebiegł błyskawicznie, przez większość porodu leżałam po zzo i czytałam gazety, popracowałam dopiero kilkadziesiąt minut przy skurczach partych i już było po wszystkim
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-11, 11:52   #20
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Cytat:
Napisane przez instruktorka
Ja miałam praktykę w szpitalu we Wrocławiu, gdzie była specjalna sala i sprzęt do tańca dla "spóźnialskich". Tańczyły krakowiaka serio, to nie żart.
To musiał być ciekawy widok !!! Ja chyba jednak wybiorę tę drugą opcję, trochę przyjemności nie zawadzi .
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 12:05   #21
instruktorka
Raczkowanie
 
Avatar instruktorka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 299
GG do instruktorka
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Cytat:
Napisane przez IlonaP
To musiał być ciekawy widok !!! Ja chyba jednak wybiorę tę drugą opcję, trochę przyjemności nie zawadzi .
Hihihi...wiesz,a ja myslałam, żeby połączyć jedno z drugim może nie koniecznie krakowaiak, ale jakieś pląsy jako gra wstępna..
__________________
Bądź sobą i pozwól na to innym


http://tickers.baby-gaga.com/t/lamla...y+child+is.png

http://b1.lilypie.com/jT2Bp1.pngalt="Lilypie 1st Birthday Ticker" border="0" width="400" height="80" /></a>
instruktorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 21:02   #22
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Moja mała przyszła na świat 6 dni po terminie. Miałam cc (zielone wody). Miała juz pierwsze oznaki przenoszenia
Mój lekarz wymyślił sobie, że na siódmy dzień po terminie idę na patologię (co za beznadzieja z tymi lekarzami, wola miec pacjętkę pod ręką). tak sie zdenerwowałam tą patologia, że dzień wcześniej (wieczorem) dostałam skórczy. Jak dotarłam do szpitala to skórcze powoli juz wygasały. Okazało się że nie mam rozwarcia, wody zielone, akcja serca dziecka niewyraźna. Cięcie i już. Moja pyza dostała 7 punktów. Nie za dużo, ale nie było tragicznie
Była i jest zdrowa jak rybka choć zodiakalna waga. Coś jednak jest na rzeczy z tymi wagami
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 11:23   #23
dosieńka
Raczkowanie
 
Avatar dosieńka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 294
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

to pewnie ładny stresik jest tak czekać po terminie... ja ma do terminu tydzień a już zaczynam fiksować - zwracam uwagę na każdy szczegół i myslę, że to może już
dziewczyny jak to jest, ze można doprowadzic do takiego spoźnienia ze wody się robią zielone ?? to już chyba bardzo niedobrze? czy lekarz nie wie wczesniej ze powinien cos zrobic aby tego uniknać??
dosieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 09:11   #24
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

moj synek nie spieszyl sie na siwat i przyszedl 14 dni po terminie
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 07:42   #25
anusia20-21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 22
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Moja córeczka też się nie pieszyła

I 14 dni po terminie prezyszła na świat.Wprawdzie za pomocą oksytocyny ale przyszła
anusia20-21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 11:27   #26
dosieńka
Raczkowanie
 
Avatar dosieńka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 294
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

teraz to juz i ja jestem po terminie tylko 1 dzien ale juz chcialabym miec maluszka przy sobie
dosieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 10:07   #27
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

chyba wszytkie coreczki tak maja ze nie spiesza sie na swiat, moja Natalka urodzila sie rowne 13 dni po termine
mam nadziej ze dasz znac jak bedzie po wszytkim
trzymam kciuki ciepłe sciki
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 17:08   #28
Werka_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 17
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

JA urodzilam piec dni po terminie ale mój synek wcale sie nie spieszył bo miałam wywołany poród a tak to kto wie ile dni by jeszcze czekał
Werka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 21:43   #29
plusik_99
Raczkowanie
 
Avatar plusik_99
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kopenhaga/Bronshoj
Wiadomości: 225
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

a ja tydzień po terminie, naturalnie (no może mniej delikatne badanie czy inaczej - masaż szyjki przyspieszył) córkę
plusik_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 17:14   #30
Moni@
Zakorzenienie
 
Avatar Moni@
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: z krainy Królowej Baśni :P
Wiadomości: 3 093
Dot.: Ile z Was urodziło po terminie??

Ja urodzilam (swoimi siłami) po terminie miałam na 2 stycznia a Szymonek urodził sie 7stycznia do samego konca chodzilam, pracowałam, miałam w pracy inwentaryzacje...a mimo to to terminie i juz...
Moni@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.