Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 15:44   #1
BlackLady1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1

Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .


Otóż przy moim zwroście (164) ważę 82 kg. Chciałabym do wakacji schudnąć do 30 kg. Chciałabym dostać jakąś radę w jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy i jak powinien wyglądać mój dzień i jadłospis .
BlackLady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:27   #2
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Nie schudniesz zdrowo 30kg w 4 miesiące
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 21:10   #3
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Może spróbuj diety Dukana. W internecie jest teraz wiele życiowych przepisów i to całkiem sporo. Może znajdziesz coś dla siebie. A przynajmniej jedzenia nie trzeba ilościowo ograniczać
Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 21:18   #4
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

30kg to stanowczo za duzo! Zdrowo jest chudnac max kilogram na tydzien, czyli powinnas schudnac cos okolo 16kg a ty chcesz prawie dwa razy wiecej.... Mozesz sie tylko spodziewac problemow zdrowotnych i efektu jo-jo.

Na zrzucenie tluszczu ujemny bilans kaloryczny, zdrowa racjonalna dieta a z cwiczen to aeroby/interwaly+trening silowy. Proponuje skorzystac z wyszukiwarki bo na forum znajdziesz naprawde wszystkie niezbedne do odchudzania informacje.
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 21:22   #5
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Cytat:
Napisane przez Kotowe Pokaż wiadomość
Może spróbuj diety Dukana. W internecie jest teraz wiele życiowych przepisów i to całkiem sporo. Może znajdziesz coś dla siebie. A przynajmniej jedzenia nie trzeba ilościowo ograniczać
ale na Dukanie nie schudnie się 30kg w 4 miesiące ale generalnie jako diete mogę polecić
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 21:22   #6
tevo
Raczkowanie
 
Avatar tevo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 32
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Trochę nierealistyczny cel jak dla mnie, a dodatkowo strasznie niezdrowy. Zdrowe odchudzanie to utrata 0,5/1kg tygodniowo (nie pamiętam dokładnie). Nie lepiej postawić sobie za zadanie, że po 4 mc będę regularnie ćwiczyć np 3 razy w tyg i zacząć zdrowo się odżywiać? Wyjdzie Ci to tylko na zdrowie.
tevo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 21:26   #7
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
ale na Dukanie nie schudnie się 30kg w 4 miesiące ale generalnie jako diete mogę polecić
Może i się nie schudnie, ale od czegoś przecież trzeba zacząć. A dukan jest o tyle dobry że nie trzeba się głodzić i pilnować godziny, tylko trzeba dobrze produkty dobrać. Patrząc po ludziach to i tak jedna ze skuteczniejszych i szybszych diet.
Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 01:18   #8
strus2001
Raczkowanie
 
Avatar strus2001
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 202
GG do strus2001
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Na jakakolwiek diete sie zdecydujesz, pamietaj o cwiczeniach. Miej swiadomosc tego jak bedzie wygladalo twoje cialo po zrzuceniu 30 kg, konkretnie chodzi mi o faldy wiszacej skory. Musisz do tego miec zdrowe podejscie, zrzucenie tylu kg w tak krotkim czasie drastycznie odbije sie na twoim wygladzie. Wiem, ze dla ciebie to takie gadanie, ale zastanow sie.
__________________
...tysiace twarzy, setki mirazy, to czlowiek tworzy metamorfozy...
strus2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 10:29   #9
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Ja odradzam Dukana - nie jako jego użytkowniczka ale jako studentka medycyny. Wielokrotnie, na różnych zajęciach wykładowcy (którzy są lekarzami) odnosili się do tej diety jako do obecnie panującej mody i podkreślali nam jak bardzo jest niezdrowa i niebezpieczna dla organizmu. Bardzo niekorzystny bilans azotowy, zbyt mało węglowodanów które są energetyczną podstawą dla naszego organizmu, nieprzyjemne efekty uboczne.
Zgodnie z podanymi przez Ciebie danymi Twoje zapotrzebowanie wynosi:
1937 kcal na zapewnienie funkcjonowania podstawowych procesów życiowych organizmu (praca ukł nerwowego, pokarmowego itp)
2324 kcal przy uwzględnieniu wykonywania codziennych czynności.
Dziennie powinnaś spożywać więc ok 65,6 g białka, 319 g węglowodanów i 64 g tłuszczu.
I nie powinnaś przytyć.
A więc wydaje mi się że w Twoim przypadku najlepsza byłaby dieta 1200-1400 kcal żeby schudnąć zdrowo i bezpiecznie + oczywiście ruch. Ważne jest zachowanie proporcji składników odżywczych które Ci podałam.
Nie schudniesz 30 kg w 3 miesiące, schudniesz wolniej ale zdrowo i na stałe.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:00   #10
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Tu jest fajny art na temat Dukana:
http://www.sfd.pl/%5bART%5d_Uderz_w_...e-t679878.html
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:36   #11
Mn1s1ek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 2 065
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

30 kg w 4 m-ce bez efektu jo-jo jest nierealne.
Ja schudłam 25 kg w pół roku czyli w zdrowym tempie średnio 1 kg/tydzień. Polecam South Beach - bez głodówek, po prostu zdrowe odżywianie.
Zaczęłam od 84 kg przy 168 cm i doszłam do 59 .

Poczytaj sobie o tej diecie.
Mn1s1ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 13:27   #12
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Ja odradzam Dukana - nie jako jego użytkowniczka ale jako studentka medycyny. Wielokrotnie, na różnych zajęciach wykładowcy (którzy są lekarzami) odnosili się do tej diety jako do obecnie panującej mody i podkreślali nam jak bardzo jest niezdrowa i niebezpieczna dla organizmu.
Praszczur a jaki kierunek studiujesz? I głównie którzy wykładowcy źle się wypowiadali, chodzi mi o przedmiot.

Edytowane przez Kotowe
Czas edycji: 2011-03-10 o 13:32
Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:22   #13
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Kierunek lekarski Kotowe.
O Dukanie mówiła nam profesor z fizjologii, która jest lekarzem endokrynologiem zajmującym się leczeniem otyłości oraz profesor z biochemii, jedna z najlepszych polskich specjalistek z dziedziny biochemii.
Obie przestrzegały przed tą niebezpieczną dietą.
Zresztą można też poczytać wypowiedzi dietetyków którzy zgodnie twierdzą że cieszą się z popularności Dukana bo dzięki temu mają więcej pacjentów których trzeba wyprowadzać na prostą.
I nie chodzi mi tu o to żeby kogokolwiek krytykować. Dieta jest skuteczna, temu nikt nie przeczy. Natomiast osoby stosujące ją powinny sobie zdawać sprawę z tego jak jest niezdrowa.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 14:27   #14
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Kierunek lekarski Kotowe.
O Dukanie mówiła nam profesor z fizjologii, która jest lekarzem endokrynologiem zajmującym się leczeniem otyłości oraz profesor z biochemii, jedna z najlepszych polskich specjalistek z dziedziny biochemii.
Obie przestrzegały przed tą niebezpieczną dietą.
Zresztą można też poczytać wypowiedzi dietetyków którzy zgodnie twierdzą że cieszą się z popularności Dukana bo dzięki temu mają więcej pacjentów których trzeba wyprowadzać na prostą.
I nie chodzi mi tu o to żeby kogokolwiek krytykować. Dieta jest skuteczna, temu nikt nie przeczy. Natomiast osoby stosujące ją powinny sobie zdawać sprawę z tego jak jest niezdrowa.
Spoko, dzięki Pytałam tylko z ciekawości, żeby wiedzieć gdzie w razie czego szukać informacji.
Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:01   #15
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Ciekawa rozmowa na temat diet i ćwiczeń wywiązała się w wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514006
poczytajcie sobie gdzieś tak od #55 postu - dużo wyjaśnione jest
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:08   #16
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

jagagaga wkleiłaś link do tego wątku
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:34   #17
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Kierunek lekarski Kotowe.
O Dukanie mówiła nam profesor z fizjologii, która jest lekarzem endokrynologiem zajmującym się leczeniem otyłości oraz profesor z biochemii, jedna z najlepszych polskich specjalistek z dziedziny biochemii.
Obie przestrzegały przed tą niebezpieczną dietą.
Zresztą można też poczytać wypowiedzi dietetyków którzy zgodnie twierdzą że cieszą się z popularności Dukana bo dzięki temu mają więcej pacjentów których trzeba wyprowadzać na prostą.
I nie chodzi mi tu o to żeby kogokolwiek krytykować. Dieta jest skuteczna, temu nikt nie przeczy. Natomiast osoby stosujące ją powinny sobie zdawać sprawę z tego jak jest niezdrowa.

aco dokladnie jest tam takiego niezdrowego i jak na co wplywa?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 17:01   #18
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Ja odradzam Dukana - nie jako jego użytkowniczka ale jako studentka medycyny. Wielokrotnie, na różnych zajęciach wykładowcy (którzy są lekarzami) odnosili się do tej diety jako do obecnie panującej mody i podkreślali nam jak bardzo jest niezdrowa i niebezpieczna dla organizmu. Bardzo niekorzystny bilans azotowy, zbyt mało węglowodanów które są energetyczną podstawą dla naszego organizmu, nieprzyjemne efekty uboczne.
Zgodnie z podanymi przez Ciebie danymi Twoje zapotrzebowanie wynosi:
1937 kcal na zapewnienie funkcjonowania podstawowych procesów życiowych organizmu (praca ukł nerwowego, pokarmowego itp)
2324 kcal przy uwzględnieniu wykonywania codziennych czynności.
Dziennie powinnaś spożywać więc ok 65,6 g białka, 319 g węglowodanów i 64 g tłuszczu.
I nie powinnaś przytyć.
A więc wydaje mi się że w Twoim przypadku najlepsza byłaby dieta 1200-1400 kcal żeby schudnąć zdrowo i bezpiecznie + oczywiście ruch. Ważne jest zachowanie proporcji składników odżywczych które Ci podałam.
Nie schudniesz 30 kg w 3 miesiące, schudniesz wolniej ale zdrowo i na stałe.
Ci Twoi wykładowcy odradzający Dukana (zresztą słusznie) popierają tak wielkie ścięcie kcal że polecasz ich zaledwie 1200-1400?

Powodzenia z jojo autorce życzę po takim obcięciu kalorii, nie ma to jak na wstępie od razu sobie spowolnić metabolizm...
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 17:13   #19
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

PING - przy odpowiedniej suplementacji i treningach 1400kcal nie zabije. nawet nimi mozna podkrecic metabolizm ale podkreslam przy odpowiednim treningu
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 17:27   #20
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Mądra dieta 1400 kcal w odpowiednich proporcjach związków odżywczych na pewno jej nie zaszkodzi. Zresztą ja nie studiuje dietetyki a moje wyliczenia nie są oczywiście bardzo dokładne bo nie my się tym zajmujemy.
W Dukanie niezdrowy jest przede wszystkim stosunek białko/węglowodany. Tak duże ilości białka mogą powodować np ogromne problemy z nerkami, zakwaszenie organizmu itp. Poza tym jest to dieta po której często występuje efekt jojo.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:03   #21
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Dziewczyna ma dużo do zrzucenia, to wymaga cierpliwości i czasu. Za jakiś czas na tych 1400 waga jej stanie w miejscu i co będzie robić? Ciąć dalej? A potem co? Zostanie do końca życia na 1000 kcal czy mniej żeby nie przytyć? Bez przesady. Po co jeść mniej jak można więcej? W dobry trening u osoby która dopiero zaczyna cokolwiek ze sobą robić nie wierzę. Trochę minie zanim pozna możliwości swojego organizmu i technikę. Po co ją na początku osłabiać? Po za tym właśnie dobry trening i duża ilość odpowiedniego pokarmu rozkręci metabolizm.
Schudłam w swoim życiu więcej niż większość tutaj waży, nie rozumiem tej paranoi z nadmiernym ograniczaniem żarcia bo z doświadczenia i bez "fachowców" wiem, że nie warto się tak katować, bo można inaczej. Ale jak widać świat jest pełen masochistów

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Aha, jeszcze co do Dukana i lekarzy taka ciekawostka.

Na początek zaznaczam, że uważam tą dietę za jedną wielką pomyłkę. Miałam sporo do czynienia z osobami które na tej diecie nawet schudły ale później albo przytyły i na prawdę muszą teraz "stawać na głowie" żeby cokolwiek zrzucić, albo nabawiły się problemów zdrowotnych (zwłaszcza jeśli chodzi o hormony) więc wiem jak to wygląda.

Moja mama była jakieś pół roku temu u endokrynologa, zgadnijcie jaką dietę poleciła jej pani profesor? Dukana właśnie
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:05   #22
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Cytat:
Napisane przez Pingwineczka Pokaż wiadomość
Dziewczyna ma dużo do zrzucenia, to wymaga cierpliwości i czasu. Za jakiś czas na tych 1400 waga jej stanie w miejscu i co będzie robić? Ciąć dalej? A potem co? Zostanie do końca życia na 1000 kcal czy mniej żeby nie przytyć? Bez przesady. Po co jeść mniej jak można więcej? W dobry trening u osoby która dopiero zaczyna cokolwiek ze sobą robić nie wierzę. Trochę minie zanim pozna możliwości swojego organizmu i technikę. Po co ją na początku osłabiać? Po za tym właśnie dobry trening i duża ilość odpowiedniego pokarmu rozkręci metabolizm.
Schudłam w swoim życiu więcej niż większość tutaj waży, nie rozumiem tej paranoi z nadmiernym ograniczaniem żarcia bo z doświadczenia i bez "fachowców" wiem, że nie warto się tak katować, bo można inaczej. Ale jak widać świat jest pełen masochistów

Pingwineczka a ty jak się odchudzałaś i co okazało się dla ciebie najbardziej skuteczne a co najmniej?
Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:27   #23
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Przerobiłam chyba wszystkie znane diety Od głodówki po Dukana (tak, tak, też testowałam zanim jeszcze w Polsce był znany). Najgorsze dla mnie okazały się diety niskokaloryczne (takie 1000 kcal np) i wszelkie bardzo eliminujące tłuszcz. Moja skóra do tej pory nie wygląda jak powinna, o włosach nie wspomnę... Strzałem w dziesiątkę okazało się powyliczanie wszystkiego, odbudowanie metabolizmu: dieta zbilansowana bez obcinania kalorii- jadłam tak aż przestałam tyć "od powietrza" (bo ja tyłam nawet na 1400 kcal) oraz ruch, ale nie przesadny wcale. Dopiero jak organizm się rozkręcił obcięłam nieco kalorie (nie więcej niż 300). Już całkiem później przycinałam też węglowodany (wtedy wiadomo w diecie było więcej tłuszczu), ale to jak już dobrze poznałam swój organizm. Tak samo świetnym rozwiązaniem jest połączenie treningu siłowego (takiego porządnego a nie machania z hantelkami półkilogramowymi) , cardio i/lub interwałów. Ale jak ktoś jest typowym kanapowcem to każdy ruch na początek się sprawdzi. Chociaż nie widzę problemu żeby się od razu na siłownie wybrać I nie o ganianiu na bieżni czy orbitreku na tej siłowni mówię.
Ważne jest też zmienienie nastawiania: szybkie chudniecie= dużo wyrzeczeń= załamanie diety=jojo. Odchudzając się że tak powiem łagodnie można dużej wytrzymać więc w efekcie człowiek straci więcej sadełka niż przy takich zrywach gdzie się chudnie 5 kilo w tydzień a potem tyje jeszcze więcej niż się straciło. Nie ma co liczyć na cud Większość osób które zaczynają się odchudzać ma przemianę materii bardzo skopaną, trzeba to wszystko najpierw "rozbujać" a potem to już jest z górki
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:05   #24
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Pingwineczka ja nie stoję murem za wszystkimi lekarzami bo i mi się zdarzyło chodzić do lekarzy którzy nie powinni tego zawodu wykonywać (choćby pierwszy z brzegu przykład lekarzy rodzinnych którzy na infekcje wirusowe przepisują antybiotyki). Ale czytałam tą książkę (Dukana), mam jakąś tam swoją wiedzę i mam wiedzę od osób które na prawdę znają się na tym co mówią. I chodzi mi tylko o to żeby osoby które decydują się na Dukana znały obie opinie - zarówno zachwalające artykuły pisane przez często nawet nie dziennikarzy a przypadkowe osoby na portale kobiece jak i te pisane przez lekarzy i dietetyków którzy bardzo przestrzegają.
Według mnie żadna dieta nie powinna polegać na liczeniu kilokalorii co do części dziesiętnej, ale mimo wszystko trzeba mieć wiedzę na ile kalorii możemy sobie pozwolić żeby chudnąć. Najlepszą dietą jest ograniczenie słodyczy, tłuszczu i prostych węglowodanów i nieco ruchu - ale żeby to było takie proste.
I gratuluje schudnięcia
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 21:06   #25
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Jak się zapytałam lekarza czemu taką dietę poleca mojej mamie to się dowiedziałam, że znajomi tej pani sporo na tej diecie schudli... Czasem ręce opadają

Zgadzam się z tym, że nie ma co szaleć z ważeniem, liczeniem itp. No ale od czegoś trzeba zacząć. Niestety wiele osób ma tendencje do przesadzania z ilością jedzenia i albo je za dużo albo za mało. Dlatego na początek polecam liczenie, po jakimś czasie człowiek ma wagę w oku Tak samo polecam zanim się człowiek weźmie za odchudzanie pospisywać przed kilka dni co się zjadło i wypiło, ale tak szczerze z uwzględnieniem nawet jednego tic taca. Bo niestety mamy tendencje do oszukiwania się. A tak mamy wszystko czarno na białym.

Jeśli ktoś dopiero zaczyna się odchudzać i jeszcze się za żadne diety nie zabrał, to bardzo często wystarczy tzw czyszczenie miski. Czyli właśnie wywalenie słodkiego, jakichś fast foodów, słodkich napojów, śmieciowych węglowodanów i takich tam. No i ruszenie czterech liter. Ale jak się trochę z tym odchudzaniem pomęczymy, po testujemy nieco tych cudownych diet to już nie jest tak kolorowo. Ja np żałuję strasznie, że się lata temu zdecydowałam się w ogóle na dietę. Jak bym tylko porządek z tym co jem zrobiła (nie ilościowo ale właśnie jakościowo) to bym się nie musiała męczyć latami chudnąc i tyjąc na przemian. Wg mnie wbrew pozorom bardzo wiele diet uczy bardzo złych nawyków ot choćby strachu przed tłuszczami. Kupę czasu miałam problemy przez takie odtłuszczone diety (dlatego się dziwię ludziom na Dukanie...), dopiero jak dodałam zdrowe tłuszcze i to wcale w niezbyt małej ilości waga ruszyła z kopyta w dół. Tak samo znam wiele osób które miały problem z chudnięciem bo w ich diecie było za dużo serków, jogurcików itp. Z owocami podobnie. Nie mówię broń Boże żeby tego nie jeść, ale trzeba na prawdę zachować rozsądek. Czasem dieta coś zasugeruje, a ludzie jeszcze przeinaczą i dopiero cyrki się dzieją.

Odchudzanie wcale nie jest takie trudne jak by się wydawało, ale na prawdę przydałoby się ludziom nieco wiedzy zanim się za to wezmą. I to wiedzy nie z kolorowych pisemek.
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 07:49   #26
CrazyOlcia
Rozeznanie
 
Avatar CrazyOlcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Dziki Zachód ;]
Wiadomości: 782
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Eeee.. 30kg.. w 3-4 miesiące? Tak jak piszą Inne Dzieczywny, to mało realny cel.. a katowanie się.. mmm.. a później efekt jo-jo..chyba mija się z celem.
Chudnij kilogram tygodniowo.. i nawet po tych 10 kg.. już będą pierwsze piękne efekty!
Cierpliwie czekaj.. na osiągnięcie swojej wagi.. i nie poddawaj się.. wtedy, gdy będzie znowu więcej.. albo waga przez jakiś czas nie będzie.. się ruszać.. aleeee.. systematyczność wytrwałość popłaca
__________________
Walczę! Ma być -10kg
Miłość życia
Kurs nurkowania
Wyprawa życia -> już niedługo
Generalnie zmiany Duuuuuuuuużo zmian!

Żyjeeeeee...Kolooooorami.. !!!

Edytowane przez CrazyOlcia
Czas edycji: 2011-03-11 o 07:51
CrazyOlcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 09:27   #27
Niniczka
Raczkowanie
 
Avatar Niniczka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 411
Wyślij wiadomość przez ICQ do Niniczka GG do Niniczka Send a message via Skype™ to Niniczka
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Pingwineczka,
to podaj proszę, parę zasad na "rozkręcanie" metabolizmu
Ja co prawda nie stosowałam nigdy diet żadnych, ale 7 lat temu po śmerci mojego męża schudłam 20 kg w 1,5 miesiąca... bo nie umiałam w ogole jeśc, nie miałam łaknienia, do tego jeszcze stres, musieli mnie karmic dosłownie łyżeczką na siłe żeby przyjmowałam jakikolwiek pokarm. Od 4 lat mam problemy z utrzymaniem wagi, to tyję to chudne... jak cwiczę to ładnie chudne, jak tylko przestaję ale nie zwiększam ilości jedzenia to tyję jak oszalała
__________________
moje filcowanki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403504
mój blog:
http://filcowankioksanki.blogspo t.com/
moje fotosy:
tu
Niniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 11:59   #28
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
jagagaga wkleiłaś link do tego wątku
O sorry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=509844&page=2

od postu około #55

Cytat:
Napisane przez Pingwineczka Pokaż wiadomość
Dziewczyna ma dużo do zrzucenia, to wymaga cierpliwości i czasu. Za jakiś czas na tych 1400 waga jej stanie w miejscu i co będzie robić? Ciąć dalej? A potem co? Zostanie do końca życia na 1000 kcal czy mniej żeby nie przytyć? Bez przesady. Po co jeść mniej jak można więcej? W dobry trening u osoby która dopiero zaczyna cokolwiek ze sobą robić nie wierzę. Trochę minie zanim pozna możliwości swojego organizmu i technikę. Po co ją na początku osłabiać? Po za tym właśnie dobry trening i duża ilość odpowiedniego pokarmu rozkręci metabolizm.
Schudłam w swoim życiu więcej niż większość tutaj waży, nie rozumiem tej paranoi z nadmiernym ograniczaniem żarcia bo z doświadczenia i bez "fachowców" wiem, że nie warto się tak katować, bo można inaczej. Ale jak widać świat jest pełen masochistów
No dokładnie. Ja schudłam dzięki jedynie zdrowym nawykom żywieniowym oraz ćwiczeniom, a wcinałam około 3000 kcal dziennie (przed wprowadzeniem tego jadłam 3500 - 4000 kcal dziennie )

Chociaż wcale tego nie liczyłam - dopiero niedawno ściągnęłam sobie taki programik do obliczeń i jak zobaczyłam ile wpi*** to mi szczęka opadła xDDDDDDD

Edytowane przez jagagaga
Czas edycji: 2011-03-12 o 12:00
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 13:08   #29
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

hmm wydaje mi sie,ze calkiem zdrowa i konretna jest dieta south beach?

albo po prostu srodziemnomorska z liczeniem kalorii i odp przystosowaniem do naszego klimatu i tego co tu mamy

(btw! dla niektorych bo niektorzy zle kojarza srodziemnomorska nie ozacza owocow morza )
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 13:21   #30
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Schudnąć 30kg w 3/4 miesiące .

Gdybyś ważyła 120 kg to owszem, 30 kg w takim okresie czasu byłoby realnym celem , ale przy takiej wadze = zamach na zdrowie a także urodę.
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.