Kobiety niepełnosprawne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-26, 09:20   #1
Alfina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7

Kobiety niepełnosprawne - czy maja prawo dbac o siebie??


Witam ! Chciałabym wam opowiedziec o sytuacji ktorej bylam swiadkiem...
Otoz gdy robiłam zakupy w pewnej galerii handlowej to zobaczyłam jadaca dziewczyne na wozku, była bardzo ładna i zadbana. Ubrana w obcisłe dzinsy i fajna rozowa bluzeczke z dekoltem, ładny przydymiony makijaz i tipsy naprawde była bardzo atrakcyjna kobieta ok 19 lat. Obok szły starsze panie, strasznie obóżone jak dziewczyna na wozku moze byc tak ubrana!! Miałam ochote do nich podejsc i cos powiedziec!! Gdy nagle usłyszałam od pan bardzo niemiły wrecz chamski komentarz w stylu " Po co ona sie tak stroi i maluje, przeciez i tak nikt by jej nie chcial" a na to ta druga " te paznokcie to jej zaraz od tych szprych poodpadaja" Obie zaczeły sie smiac. Dla mnie był to smiech załosny i obawiałam sie tylko by ta dziewczyna tego nie usłyszała, a stała bardzo blisko. Zrobiło mi sie przykro, ze istnieje jeszcze taka nietolerancja!! Przeciez kazdy nie zaleznie od sytuacji zdrowotnej ma prawo dbac o siebie!! Wydaje mi sie, ze lepiej jest jak taka dziewczyna dba o siebie, ładnie pachnie i jest usmiechnieta...
Przeciez to jest imdywidualna sprawa kazdego człowieka!! A co wy o tym myslicie??
Alfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 09:56   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kobiety niepełnosprawne - czy maja prawo dbac o siebie??

Niestety z takimi objawami tolerancji czy tez głupoty spotykjam sie u ludzi starszych a nie młodych wiec jak mlodziez ma byc dobrz ewychowana skoro starsi ludzie potrafia byc tak okrutni i glupi.

Nie dziwie sie ze ludzią nieplnosprawnym tak trudno wywalczyc podstawowe rzeczy które im sie należa : podjazdy,poręcze ,itp dla zdrowych bzdury skoro problem lezy w glowach zdrowych ,dla niektorych zdorowych ludzie chorzy powinni siedziec w domu i czekac na nie wiadomo co.

Najgorsze to zmienic swiadomos ci myslenie o ludzich chorych.Tymbardziej ,że kazdy z nas moze jeżdzic na wózku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 10:01   #3
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Angry Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Dla mnie to te panie powinny siedzieć w domu i się leczyć.... na głowę najlepiej. Paula ma rację, tyle się mówi, że mlodzież jest niewychowana. A kto ją wychowuje? Jeśli takie właśnie panie, to nie dziwmy się potem, że młodzież jest nietolerancyjna. No ja niestety bym się nie powstrzymała chyba od komentarza w kierunku tych pań, coś takiego działa na mnie jak płachta na byka.
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 10:26   #4
dzelka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 251
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Tacy ludzie budza we mnie litosc!! Te panie najwidoczniej uwazały sie za lepsze od tej dziewczyny... Dziewczyna była młoda i ładna to dlaczego miała sie ukrywac!! Te kobiety mimo swego wieku były naprawde głupie i pewnie gdyby znalazły sie w takiej sytuacji nie wystawiły by nawet nosa za drzwi!! W dodatku to ich przekonanie, ze kogos szuka!! Pewnie nie dopuszczały do siebie mozliwosci, ze dziewczyna była w szczesliwym zwiazku!! Nie znosze takich ludzi i te ich wscibstwo ehhh
dzelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 10:37   #5
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

najlatwiej sie madrzyc jak kogos nie dotknela taka sytuacja
ehh szkoda slow tacy ludzie sa niepowazni ciekawe jak by sie zachowaly jak ich corke ktos by tak skomentowal
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 11:07   #6
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Wierzyć się nie chce, że takie stare, a takie głupie i prymitywne babska Krew mnie zalewa gdy słyszę podobne historie. Gdybym tam była, nie popuściłabym tym bezmózgim istotom

(przepraszam za taki język, porwę się na spokojniejszy komentarz jak dojdę do siebie).
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 14:04   #7
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Cytat:
Napisane przez Voodia
Wierzyć się nie chce, że takie stare, a takie głupie i prymitywne babska Krew mnie zalewa gdy słyszę podobne historie. Gdybym tam była, nie popuściłabym tym bezmózgim istotom

(przepraszam za taki język, porwę się na spokojniejszy komentarz jak dojdę do siebie).
Voodia wyjelas mi to z ust - stare pruchna, ktore wymadrzaja sie ile wlezie. beznadziejne byly.

ale co tu sie dziwic. moja kolezanka jest w zaawansowanej ciazy (ma 26 lat) i wiecie co - nikt jej miejsca w tramwaju nie ustapi, a juz na pewno nie takie starszawe babska. nie wazne, ze kobieta jest w ciazy, babska i tak nie ustapia miejsca. predzej mlodzi ustepuja.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-26, 15:17   #8
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Przykra historia. Niestety w PL jest mase takich niewychowanych tupeciar-bez wzgledu na wiek, które nie umieją utrzymać ozora za zębami i wszystko i wszystkich komentują.

MNie raz obgadały 2 zakonnice.
Beznadzieja jest wszędzie i dotyczy wszystkich, jak widać...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 16:27   #9
Ona_17
Zadomowienie
 
Avatar Ona_17
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 450
Angry Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Co za babska No zesz... Brak slow po prostu..
__________________
Pozdrawiam

Corpus Delicta
Ona_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 17:31   #10
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

U nas niestety panuje jakieś straszne przekonanie, że osoba niepełnosprawna, to człowiek trzynastej kategorii, który powinien siedzieć w domu, być cicho i nie pokazywać się "zdrowym", a już broń Boże nie myśleć o zabawie, miłości czy seksie lub głośno domagać się praw (postawa roszczeniowa! ).

Takie postrzeganie niepełnosprawnych przekłada się na wszystko - dostosowywanie budynków, politykę społeczną, a nawet na unormowania prawne. W krajach "zachodnich" małżeństwa niepełnosprawnych ze zdrowymi, niepełnosprawni urzędnicy, czy ktoś na wózku w nocnym klubie nikogo nie dziwią, są normalne, bo tam inwalidzi nie są uwięzieni w swoich domach i dba się o to, by prowadzili normalne życie.

Sama spotykam się czasem z chamstwem, ale chyba nie aż tak nasilonym (może to dlatego, że u mnie nic nie widać na pierwszy rzut oka), takie zachowania po prostu dobijają, przecież ciężko się kłócić z bezdenną głupotą...

Mnie ręce opadły parę razy, głównie za sprawą rodziców potencjalnego chłopaka, którzy nie mogli się nadziwić, że ten chce się ze mną spotykać Usłyszałam raz, że przecież na pewno nikt nigdy mnie zechce i dlatego gdy już się trafi jakiś "naiwniak" natychmast będę chciała go usidlić i przykuć do siebie celowo zachodząc w ciążę (dodam, że miałam wtedy z 15 lat, z nikim nie sypiałam , a chłopak nawet mnie specjalnie nie interesował ), było to tym bardziej przykre, że takie słowa padły z ust ludzi, którzy znali mnie od niemowlęcia, a których moi rodzice przez 20 lat nazywali przyjaciółmi.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 18:00   #11
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Na pocieszenie niepełnosprawnym powiem, że to nie tylko Was dotyka ludzka głupota.
Kiedy wychodziłam za mąż (100% zdrowia! 23 lata) rodzice zaproponowali zamianę samochodów. Oni mieli fajne autko, narzeczony strego rupiecia. Mieliśmy mieszkać daleko od stron rodzinnych i to my młodzi mieliśmy częściej pokonywać tę kilkuset kilometrową trasę. No i jakiż był komentarz miejscowych? A no taka, że "ojciec musiał auto dorzucić, żeby ją ktoś wziął".
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-28, 15:14   #12
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Az mi sie slabo zrobilo jak przeczytalam ten watek. Na szczescie miedzy rzeczywistoscia francuska, a polska jest przepasc. Nie wyobrazam sobie, zeby ktos tutaj osmielil sie rzucic jakikolwiek komentarz na temat niepelnosprawnych. Tutaj niepelnosprawni maja swoje prawa, swoje organizacje, pokazny budzet od panstwa, u nas na uniwersytecie maja specjalne podjazdy, osobne wejscia, windy, czesto piec minut po rozpoczeciu wykladu wjezdza na aule ktos na wozku, profesor do niego podchodzi, wrecza mu materialy i tak dalej. Wiekszosc niepelnosprawnych ma swoich pomocnikow, osoby, ktore sie nimi opiekuja i na przyklad notuja na zajeciach, albo pisza egzamin. Egzamin wyglada tak, ze niepelnosprawny dyktuje tej osobie odpowiedzi, a ten przepisuje je na papier. Zreszta na uniwersytecie kazdy niepelknosprawny jest ludzko traktownay i zawsze otwiera im sie dzrwi, pomaga przy wejsciu na sale i tak dalej. Zreszta nie tylko na uniwerku, ale i wszedzie, na ulicach, w sklepach.. Oni tu, we Francji maja po prostu prawie normalne zycie. Do tego wielokrotnie widze naprawde BARDZO ladne dziewczyny, zadbane, z ladnie zrobionym maikjazem, wlosami.. W duszy podziwiam takich ludzi, ze mimo wszystko maja jeszcze w sobie tyle odwagi, zeby po prostu starac sie normalnie zyc. Czesto z kilkoma niepelnosprawnymi spotykamy sie w palarni na papierosa, a ci np. z zespolem Downa czy Williamsa uczeszczaja na studia. Ogolnie, moze przez polska mentalnosc, ktorej jednak nie moge sie wyprzec, ciagle mnie to dziwi i zaskakuje.
Mysle, ze gdyby mnie spotkala taka sytuacja jak opisana w watku to nie zawahalabym sie nawet sekundy zeby zrobic wyklad tej milej pani. Az krew sie we mnie gotuje.
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 15:43   #13
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Cytat:
Napisane przez AaniaA

ale co tu sie dziwic. moja kolezanka jest w zaawansowanej ciazy (ma 26 lat) i wiecie co - nikt jej miejsca w tramwaju nie ustapi, a juz na pewno nie takie starszawe babska. nie wazne, ze kobieta jest w ciazy, babska i tak nie ustapia miejsca. predzej mlodzi ustepuja.
Heh, domyślam się, że baby nie ustępują miejsca dlatego, że uważają się za starsze - a w Polsce jest taka nietolerancja, i jak tu brać z tego przykład. Ja pewni bym podeszła do tych "pań" i zrobiłbym im wykład, tak, że na drugi raz by się nauczyły szacunku.
Moja siostra wyjeżdża do Warszawy do pracy a rodzice: tylko nie przywieś nam do domu jakiegoś Murzyna! Eh, no coment
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 15:46   #14
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Cytat:
Napisane przez anakonda
Heh, domyślam się, że baby nie ustępują miejsca dlatego, że uważają się za starsze - a w Polsce jest taka nietolerancja, i jak tu brać z tego przykład. Ja pewni bym podeszła do tych "pań" i zrobiłbym im wykład, tak, że na drugi raz by się nauczyły szacunku.
Moja siostra wyjeżdża do Warszawy do pracy a rodzice: tylko nie przywieś nam do domu jakiegoś Murzyna! Eh, no coment
Murzyni to temat na kolejny watek. Mieszkajac tu kilka lat przyzwyczailam sie do widoku murzynow, mam kilku dobrych znajomych. Ale przykro mi sie zrobilo jak jeden z nich pojechal na erazmusa do polski i pisal mi maile ze nazywaja go "psia kupa" i tak dalej. Ech, szkoda gadac..
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 20:58   #15
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

jowisia - jedno i drugie to brak tolerancji...
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:32   #16
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Żywiec / Warszawa
Wiadomości: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

jak przeczytałam watek to gały mi wyszły!!!!! Po prostu brak słów.
A ja kiedyś byłam świadkiem innej sytuacji:
W wakacje pomagałam mojej mamie w sklepie. W pewnym momencie do sklepu wchodzi gość z jakąś dziewczyną. Dziewczyna nie miała rąk od łokcia w dół. Ale dziewczyny mówię wam jaka to była śliczna dziewczyna!!! Zadbana, ładnie umalowana, różowy sweterek (rękawy podwinięte tak, że było widać kikuty) i co najważniejsze USMIECHNIĘTA!!! Widać było ze nie wstydzi się tego jaka jest, że to zaakceptowała i że jest naprawdę szczęśliwa. Długo po tym zdarzeniu myślałam o niej i uśmiechałam się w duchu. Uswiadomiła mi ze świat zawsze moze być piękny.
__________________

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata


Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 23:24   #17
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Skomentuje to krótko bo tak naprawdę inaczej się nie da: to te babska są niepełnosprawne, a nie dziewczyna !!!!
Poza tym.... nie rozumiem mentalności ludzkiej.... to, że ktoś jest zdrowy, w pełnii sprawny... nie oznacza, że do końca życia będzie. Wystarczy przejść przez ulice i być potrąconym przez samochód... i wtedy sytuacja może się odwrócić... z gapiącego się i komentującego.... na obserwowanego i obgadywanego.
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 20:14   #18
Olka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 36
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Cytat:
Napisane przez dzelka88
Dziewczyna była młoda i ładna to dlaczego miała sie ukrywac!!
A gdyby bała mniej atrakcyjna i trochę starsza ( np przed 30 ) to wtedy już musiała by się ukrywać ??
Olka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 20:20   #19
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

po prostu brak komentarza w stosunku do takiego zachowania po prostu zalostne zachowanie pan, ktore na, wg nich, "gorszych" i "slabszych" staraja sie leczyc swoje kompleksy
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 14:57   #20
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

To ohydne !! po prostu szczyt chamstwa ! No nie moge..
Chyba bym nie wytrzymała i nagadałabym tym starym babom

No i to jest kolejny dowód na to, że na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a nie wystarczą tylko siwe włosy na głowie !!
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 15:23   #21
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Wyprostowałabym te baby z miejsca, gratulując obskubanych paznokci, nieświeżego oddechu i wąsów na twarzy i nie wiem czego jeszcze! Ja myslę, że to zazdrość-( nie inwalidztwa oczywiscie) tego, że ktos może tak ślicznie wyglądać na wózku a nie one "sprawne" fizycznie, bo psychicznie to kaleki.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 11:56   #22
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

zatyka mnie na takie chamstwo, nie wiem co bym zrobiła takim głupim babsztylom
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 12:58   #23
aromatyzowana
Raczkowanie
 
Avatar aromatyzowana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 276
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

gdybym ja to słyszała, to napewno podeszłabym do tych kobiet i zwróciła im uwagę, ciekawe jakie miny by zrobiły widząc moja reakcję
aromatyzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 11:56   #24
mery6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: uniwerek
Wiadomości: 52
Wyślij wiadomość przez ICQ do mery6
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

dopisuje tu historie taką moja sa siadka ma chłopca z głebokim upośledzeniem umysłowym urodził się prawie martwy przez to że lekarze nie chcieli zrobić cesarki ciężkie uszkodzenie centralnego układu nerwowego. walczą dla niego od 4 lat o odszkodowanie bez skutku. Zabierają go do koscioła siedziałam trochę dalej a koło nich w kościele było pusto chociaż kosciół pełny. a najgorszy był komentarz pani w moim wieku : "Po co go przyprowadziła jeszcze która się na patrzy i takie sie jej urodzi" Powiedziałam im ze nie on jest niepełnosprawny tylko one. Poszła plotka po wsi jakoa ona jest niewychowana.
Mam narzeczonego niewidomego kocham go bez względu na jego niepełnosci w przyszłym roku ślub. Ciekawe jestem reakcji i pewno dużo ludzi przyjdzie z ciekawości. A najbardziej mnie ciekaw i jak ludzie zareaguja na sporo osub niewidomych na ślubie i to z psami przewodnikami. Znam tez pare małżeńska ona na wózku on niewidomy są wspaniałymi ludźmi.
mery6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 11:59   #25
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Polacy to ludzie naprawde nietolerancyjni .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:07   #26
mery6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: uniwerek
Wiadomości: 52
Wyślij wiadomość przez ICQ do mery6
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

ja przyjaźnie z osobami nieopełnosprawnymi. mKiedyś ktoś mnie zapytał dlaczego niewidomi maja tak piękne żony a przeciez nie widzą bo patrzą w serce i widzą to co najpiękniejsze w człowieku nie da się dla nich schować pod maską na twarzy rodzina przez jakiś czas myslała że się poświęcam dla Andrzeja ale po tym jak go bliżej poznała to pokochała nie mówie że wszystkie takie osoby [COLOR="black"]niepełnosprawne są.[[/COLOR]COLOR="darkred"] A jak ci powie dziecko niepełnosprawne intelektualnie kocham cię to ci powie zgłebi swego serduszka [/COLOR]
mery6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:10   #27
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Tymi zachowaniami pokazujemy jacy Polacy są naprawdę.
Oczywiście nie wszyscy, jest wiele osób naprawdę tolerancyjnych, chętnych do pomocy innym,ale sporo jeszcze przed nami.
Żal mi takich ograniczonych ludzi. Nie wiem jak by się zachowali gdyby ta sprawa dotknęła ich rodzin.
Smutne, naprawdę smutne.
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:23   #28
mery6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: uniwerek
Wiadomości: 52
Wyślij wiadomość przez ICQ do mery6
Smile Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Mnie dotyka najczęściej jak idziemy razem ulicą i dziecko mówi do matki że ten pan jest ślepy a matka mówi azmknij się i nie patrz zamiast słwo wyjaśnienia dla zapokojenia ciekawości to dziecko w ten sposób uczy się że sa troszeczke inaczej wyglądajacy też na świecie ale tacy sami a tak jk mu matka odpowiedziała to się uczyze inn to znaczy gorszy bez prawa do życia.
:jupi: Każdy z nas jest niepełnosprawny aby być pełnosprawnym potrzebujemy siebie nawzajem

Edytowane przez mery6
Czas edycji: 2007-01-03 o 12:25 Powód: pomyłka
mery6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:30   #29
hejasz
Zakorzenienie
 
Avatar hejasz
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mały Domek na Pastwiskach
Wiadomości: 8 220
GG do hejasz
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

Mam w rodzinie siostrzeńca, który ma uszkodzony hormon wzrostu i dzis w wieku 21 lat mierzy 126 cm. Jest jednak fajnym facetem, bardzo towarzyski. Obraca się wśród różnych ludzi, a w ubiegłym roku zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu dla niepełnosprawnych. Ma swoje towarzystwo niepełnosprawnych, ale znajomi jego starszego brata, który ma 186 wzrostu wciąż się upominają o jego towarzystwo, bo jest wesoło jak jest gdzieś.
Nigdy sie go nie wstydzilismy, ale cała rodzina jak tylko możemy to kupujemy tzw. małe dorosłe ciuchy i buty. Siostra przysyła z Hiszpanii, brat z Anglii od niedawna, ale wcześniej buszowalismy po ciucholandach nie tylko dla siebie, ale głównie dla niego. Jest ekstra ubranym facetem. Tylko markowe ciuchy. Jak udało mi sie kupić korkotrampki firmy adidas na jego nogę, to myślałam, że mnie udusi. Sama się popłakałam, że taki szczęśliwy. Płakałam też jak mi sie udało kupić fajną koszulkę koszykarską dla jego brata, bo też ma problem-jest znowu bardzo wysoki.

A te kobiety to chyba z księżyca spadły, szkoda, że sie nie potłukły. Może by im sie cos w głowach naprawiło.

Zapomniałam napisać, że on sam umie się odciąć na komentarze pod jego adresem, a dzieciaki z dzielnicy go uwielbiają, bo im organizuje ogniska, mecze piłki noznej. Nikt inny tego nie robi. Jest abstynentem, a oni go nasladują, a rodzice są zadowoleni z takiego idola. Na dzielnicy jest dzieki temu spokój.
__________________
W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą.
1 List św. Jana 4:18 / Biblia Tysiąclecia.


Cichy kącik hejasz

Papierowy kącik hejasz
hejasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 12:38   #30
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Kobiety niepełnosprawne

W pracy moimi podopiecznymi jest ponad 50 osób niepełnosprawnych w wieku od 17-44 lat.
Powiem Wam szczerze, że 100% razy lepiej pracuje mi się z nimi niż z osobami sprawnymi.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.