halloween- bal, co myślicie o halloween - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-15, 18:34   #1
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Smile

halloween- bal, co myślicie o halloween


Sama nie wiem. W wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu organizują bal z okazji halloween. Sama nie wiem czy iść, wybieram się z chłopakiem ale mam wątpliwośći. Mamy mieć przebrania, ale jaja Dawno się nie przebierałam nigdy nie byłam na takim balu. Ale może warto iść?Jak myślicie. Taki fajny nastrój, tajemniczości.....hmmm.
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:44   #2
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Zapowiada się fajna zabawa Myślę, że warto skorzystać i pójść
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:48   #3
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Ja bym nie poszła z uwagi na to, iż jestem przeciwna wprowadzaniu do kultury polskiej świąt amerykańskich. Po co małopwać innych?
Ale to twój wybór, myślę, że powinnas sama zdecydować, nie sugerując się opiniami innych, w końcu to ty będziesz się bawić/lub nie
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:48   #4
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Dlaczego nie? To po prostu zwykła impreza, ale z jajem. Na pewno będzie fajnie. Swoją drogą, trzeba być na prawdę pozytywnie zakręconym, by na ten jeden dzień w roku, przygotowywać te wszystkie ozdoby, kultywować zwyczaje (trick or treat), urządzać spotkania, zabawy, szykować przeróżne stroje, i to niekoniecznie upiorne. W Europie też się obchodzi Halloween, choć na pewno nie tak hucznie jak w Stanach. Byłam kiedyś na takiej imprezie w Niemczech. Było mnóstwo ludzi, niektórzy byli przebrani, ale nie wszyscy. Ja też miałam być przebrana, ale zimno się zrobiło i w końcu zrezygnowałam
Idź i się nie zastanawiaj!
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 19:21   #5
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

ja bardzo lubie to całe Halloween. w koncu mozna raz w roku poczuc się troche inaczej... w sensie zabawy w duchy itp. jezeli była bym na Twoim miejscu, to bym z wielką chęcia poszła. a jezeli chodzi o stroj to... czarownica .
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 19:24   #6
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Ja bym nie poszła z uwagi na to, iż jestem przeciwna wprowadzaniu do kultury polskiej świąt amerykańskich. Po co małopwać innych?
Ale to twój wybór, myślę, że powinnas sama zdecydować, nie sugerując się opiniami innych, w końcu to ty będziesz się bawić/lub nie

I tu się zgodzę.Mam takie samo zdanie o halloween.
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 07:14   #7
Vanilla:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanilla:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 315
GG do Vanilla:)
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Ja bym nie poszła z uwagi na to, iż jestem przeciwna wprowadzaniu do kultury polskiej świąt amerykańskich. Po co małopwać innych?
Ale to twój wybór, myślę, że powinnas sama zdecydować, nie sugerując się opiniami innych, w końcu to ty będziesz się bawić/lub nie
Bardzo mądre słowa nie moge znieść faktu że zanika nasza kultura i robimy wszystko żeby przejąć możliwie jak najwięcej z innych kultur. Przecież u nas jest Wszystkich Świętych-czas zadumy i wspomnień nad bliskimi których zabrakło. Zastanówmy się czy naprawdę mamy tak mało możliwości zabawy żeby jeszcze zamieniać jedyn święto osób które odeszły na durne przebieranki? Takie imprezy są organizowane w różnych klubach bez konkretnej przyczyny-jeśli już kogoś to interesuj niech wtedy korzysta. Niektórym naprawdę jest przykro kiedy widzą jak inni robią sobie powód dozabawy w taki dzień-to naprawde nie jest przyjemne patrzeć jak poprzebirani rozweseleni ludzie bigają na imprezy gdy ty wracasz z cmentarza do domu, szczególnie jeśli niedawno straciłaś kogośbliskiego. Jest naprawdę wiele innych okazji do zabawy.
Czy naprawdę nasza kultura jest tak uboga że musimy czerpać z innej?
Vanilla:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 07:29   #8
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Ja bym nie poszła z uwagi na to, iż jestem przeciwna wprowadzaniu do kultury polskiej świąt amerykańskich. Po co małopwać innych?
Ale to twój wybór, myślę, że powinnas sama zdecydować, nie sugerując się opiniami innych, w końcu to ty będziesz się bawić/lub nie
Zgadzam się w 100%
Wkurza mnie to całe Halloween tak samo jak Walentynki - też amerykański wytwór
Na szczęście ja i mój TŻ nie uznajemy obu tych "świąt"

Pysiaczko ja bym na pewno nie poszła, ale jeśli ty chcesz, to przecież nikt ci nie boroni
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 07:47   #9
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Ani mnie to ziębi ani grzeje, ja sie w to nie bawię, ale jak ktos ma ochotę to proszę bardzo.

Chcialam tylko powiedzieć, ze Halloween obchodzi się 31 października a nie 1 listopada, jak to niektore z Was sugerowały.
Halloween to pogańskie, celtyckie święto a światełko zapalone w dyni miało symbolizować dusze zmarłych.

Dla mnie Haaloween to takie trochę przeganianie strachów i oswajanie śmierci. Ludzie są przerażeni własną śmiertelnością i chcą ten lęk zagłuszyć. A najbardziej śmierć przypomina o sobie we Wszystkich Świętych, kiedy odwiedzamy groby bliskich. Myślę, że dlatego niektórzy bawią sie dzień przed Wszystkimi Świętymi- żeby zagłuszyć te myśli.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 08:03   #10
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

A ja bym poszła.Życie jest takie krótkie,że trzeba się nim cieszyć jak jest okazja.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 08:39   #11
jastin83
Zakorzenienie
 
Avatar jastin83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 774
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ani mnie to ziębi ani grzeje, ja sie w to nie bawię, ale jak ktos ma ochotę to proszę bardzo.

Chcialam tylko powiedzieć, ze Halloween obchodzi się 31 października a nie 1 listopada, jak to niektore z Was sugerowały.
Halloween to pogańskie, celtyckie święto a światełko zapalone w dyni miało symbolizować dusze zmarłych.

Dla mnie Haaloween to takie trochę przeganianie strachów i oswajanie śmierci. Ludzie są przerażeni własną śmiertelnością i chcą ten lęk zagłuszyć. A najbardziej śmierć przypomina o sobie we Wszystkich Świętych, kiedy odwiedzamy groby bliskich. Myślę, że dlatego niektórzy bawią sie dzień przed Wszystkimi Świętymi- żeby zagłuszyć te myśli.
W pełni sie zgadzam
A co do imprezy to bym poszła na Twoim miejscu
__________________
Moje kochane niunie
Wiktoria & Weronika!!!







Edytowane przez jastin83
Czas edycji: 2007-01-28 o 09:58
jastin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 08:45   #12
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Moim zdaniem, fajna okazja do zabawy!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 09:28   #13
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

mnie taka impreza nie bawi ale jesli kogos tak to dlaczego nie, choc sama jestem przeciwniczka imprez typowo amerykanskich. Zreszta to troche dziecinada. no ale jesli ktos ma ochote to moze sie bawic- wolny kraj.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 11:21   #14
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

mnie denerwuje to, że Polacy fascynują się jakimiś dziwacznymi świętami amerykańskimi...

przecież my mamy swoje święta, swoją tradycję i kulturę !
chwalmy swoje !!!
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 11:27   #15
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

sama bym poszla
kroi sie niezla zabawa ...i jeszcze mozna sie poprzebierac.
bawmy sie poki mozemy
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 17:53   #16
karolinawasilewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
GG do karolinawasilewska
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Mojego "obchodzenia" halloween nie traktuje poważnie, Zapalam sobie świeczkę w dyni i jestem zadowolona
karolinawasilewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:00   #17
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween



Niektórzy krytykują Halloween, że to amerykanizna, że nie wolno wyrzekać się własnych tradycji itp... Nie zgadzam się z tymi opiniami.
U nas Wszystkich Świętych obchodzi się 1 listopada, a Halloween jest 31 października, więc jaka to przeszkoda, aby wieczorem 31 października pobawić się w "duchy" na wesoło, a następnego dnia melancholijnie powspominać najbliższych, którzy odeszli? Nie widzę przeszkód. Polacy nie muszą być wiecznie smutni i umartwieni. Ja jestem za Halloween!
Co do tradycji to przecież starosłowiańskie Dziady bardzo nawiązywały do Halloween. Możnaby więc zapytać: dlaczego nie kultywujemy tradycji naszych przodków?

:
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png

Edytowane przez Katarzynka77
Czas edycji: 2008-10-30 o 11:02
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:23   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Biała Dama Pokaż wiadomość
mnie denerwuje to, że Polacy fascynują się jakimiś dziwacznymi świętami amerykańskimi...

przecież my mamy swoje święta, swoją tradycję i kulturę !
chwalmy swoje !!!
Mamy, mamy Może zamiast Halloween zaczniemy znowu obchodzić Dziady?

Cytat:
Dziady

Słowiański zwyczaj ludowy Słowian i plemion bałtyckich, pochodzący z pogańskich obrzędów słowiańskich. Dziady obchodzono dwa razy w roku - na wiosnę i na jesień. Celem tradycji było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności.

Najstarszą formą była tzw. libacja, podczas której dusze należało ugościć (np. miodem, kaszą i jajkami)by zapewnić sobie ich przychylność. Jednocześnie była to pomoc w osiągnięciu spokoju w zaświatach.

Wędrującym duszom, by nie zabłądziły oświetlano drogę do domu rozpalając ogniska na rozstajach. Ogień także był symboliczną bramą, która uniemożliwiała wyjście na świat upiorom - duszom ludzi zmarłych nagłą śmiercią, samobójców itp. Niegdyś ogień palono na mogiłach takich ludzi. Co ciekawe takie same przesłanie mają dzisiejsze znicze, choć palone na każdym grobie.

W niektórych regionach Polski można było spotkać trochę inny zwyczaj. W miejscu wypadku, jakiejś gwałtownej śmierci każdy przechodzący miał obowiązek rzucić gałązkę na stos, który podpalano 2 razy w roku. Najczęściej praktykowano to na Podhalu.

2 razy w roku, podczas obchodzenia dziadów wspierano jałmużną żebraków darami w naturze i pieniędzmi.

W tych dniach były zabronione niektóre czynności. Nie wolno było wylewać wody po myciu naczyń przez okno (bo można było oblać zabłąkaną duszę), nie wolno było palić w piecu (by nie zrobić duszom krzywdy, gdy najczęściej tą właśnie drogą dostawały się do domu.

Adam Mickiewicz w \"Dziadach\" nawiązuje to prawdziwego dawnego zwyczaju, gdzie dusze wzywano podczas obrzędu, odbywającego się w opuszczonym miejscu kultu (kaplicy, kościele) lub na cmentarzu. Przewodnikiem ceremonii był Guślarz (Koźlarz, Huslar), który wzywał dusze zmarłych do, by powiedziały, czego potrzeba im do osiągnięcia zbawienia i aby posiliły się z żywymi.

Gdy Polska przyjęła chrześcijaństwo pogańskie zwyczaje zaczęły wygasać lub przeobraziły się w inne formy np. Zaduszki.
Chociaż w sumie jedno do drugiego jest podobne, wykształciły się z podobnego dawngo lęku przed duchami a jedynie różnice terytorialne sprawiły, że z biegiem czasy obrzędy zmieniały formę. Znalazłam porównanie:

http://wiadomosci.polska.pl/specdlap...,id,298459.htm
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 11:48   #19
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Katarzynka77 Pokaż wiadomość


Niektórzy krytykują Halloween, że to amerykanizna, że nie wolno wyrzekać się własnych tradycji itp... Nie zgadzam się z tymi opiniami.
U nas Wszystkich Świętych obchodzi się 1 listopada, a Halloween jest 31 października, więc jaka to przeszkoda, aby wieczorem 31 października pobawić się w "duchy" na wesoło, a następnego dnia melancholijnie powspominać najbliższych, którzy odeszli? Nie widzę przeszkód. Polacy nie muszą być wiecznie smutni i umartwieni. Ja jestem za Halloween!
Co do tradycji to przecież starosłowiańskie Dziady bardzo nawiązywały do Halloween. Możnaby więc zapytać: dlaczego nie kultywujemy tradycji naszych przodków?

:
Dokładnie,zgadzam się. Też jestem za Hallowen,a raczej za Dziadami
Ps.Śliczną masz córcie.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 12:39   #20
rybenka_
Zadomowienie
 
Avatar rybenka_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 158
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

idz i baw sie dobrze
__________________
`Mój wymiankowy Zapraszam. ODPISUJCIE U MNIE !
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=287610


`Jeśli któraś z was ma ksiązke TORI SPELLING - "STORI TELLING" bardzo prosze wejdż w watek poniżej !


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=288532
rybenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 13:12   #21
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

mnie wlasnie probuja wyciagnac jutro na impreze Halloweenowa... chyba pojde. kazdy okazja do imprezy jest dobra
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 13:26   #22
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

zief zief

tak,tak mamy polskie swieta, czemu odgapiamy od amerykanow

to ja sie pytam,

czemu, skoro mamy polskie firmy kosmetyczne, kupujemy kosmetyki zagraniczne?;]

przeciez powinnysmy wspierac nasza rodzima gospodarke

czemu jedziemy zarabiac w innym panstwie? powinnismy w swoim itd. itd

a tego helołin czepiaja sie ludzie i czepiaja :rolleyes;
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"

Edytowane przez Afra86
Czas edycji: 2008-10-30 o 13:31
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 13:54   #23
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
zief zief

tak,tak mamy polskie swieta, czemu odgapiamy od amerykanow

to ja sie pytam,

czemu, skoro mamy polskie firmy kosmetyczne, kupujemy kosmetyki zagraniczne?;]

przeciez powinnysmy wspierac nasza rodzima gospodarke

czemu jedziemy zarabiac w innym panstwie? powinnismy w swoim itd. itd

a tego helołin czepiaja sie ludzie i czepiaja :rolleyes;
A co ma piernik do wiatraka? Jest roznica pomiedzy uzywaniem produktow ktore sa lepsze, a malpowaniem wszystkiego co przychodzi w tej chwilii z USA a kiedys np. z Francji.

Co do samego halloween - ani mnie ziebi, ani grzeje, chcialbym tylko zauwazyc, ze to jest komercyjna karykatura celtyckiego swieta; mamy swojskie tego typu swieto, dziady, szkoda ze niekultywowane...

Co do argumentu, ze mozna sie bawic w duchy na wesolo, a na wszystkich swietych smutasowac... a kto wlasciwie powiedzial, ze to ma byc smutne swieto ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 14:05   #24
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A co ma piernik do wiatraka?
po prostu zadziwiajace,ze tak sie martwimy o polska tradycje, ale juz jesli chodzi. np o prace to nagle nie przeszkadza nam, ze pracujemy w innym kraju (zeby nie bylo, nie mam nic do pracowania za granica) a nie w Polsce.
Uwazam,ze nie ma nic zlego, jezeli przyjmujemy pewne rzeczy od innych, jezeli sa dobre. A halloween uwazam, za fajny zwyczaj, o ile oczywiscie nie zatracamy przy tym innego swieta- czyli wszystkich swietych.
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 14:41   #25
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
po prostu zadziwiajace,ze tak sie martwimy o polska tradycje, ale juz jesli chodzi. np o prace to nagle nie przeszkadza nam, ze pracujemy w innym kraju (zeby nie bylo, nie mam nic do pracowania za granica) a nie w Polsce.
Uwazam,ze nie ma nic zlego, jezeli przyjmujemy pewne rzeczy od innych, jezeli sa dobre. A halloween uwazam, za fajny zwyczaj, o ile oczywiscie nie zatracamy przy tym innego swieta- czyli wszystkich swietych.
Po prostu nie rozumiem porownywania swobodnego przeplywu towarow i ludzi do bezmyslnego przyjmowania jakis swiat; ja tam nie potrzebuje dodatkowych wymowek na impreze Dla mnie zagraniczne produkty, a nalecialosci kulturowe, to zupelnie inna bajka.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 20:56   #26
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

a mi tak wypadło, że akurat 1 listopada idę na imprezęW sumie to się cieszę, bo jest to jakaś odskocznia od smutnych rozmyślań o przemijaniu (własnym i innych).

Na Twoim miejscu bym poszła na tą imprezę
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 22:54   #27
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Fajna sprawa,chętnie poszłabym na taki bal miłej zabawy
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 02:31   #28
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Mnie, dużo bardziej niż podchwytywanie amerykańskich zwyczajów, irytuje ta typowa polska słonność do bycia wiecznie przygnębionym. Nasz naród już jest tak ponury i zadumany, że nie potrzebujemy do tego specjalnego świeta.

Sama chętnie przebrałabym się jutro, ale wątpię żeby ktoś z moich znajomych się na coś takiego odważył. Na imprezę jak najbardziej idź.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 15:26   #29
Orianna
Raczkowanie
 
Avatar Orianna
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 116
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

Uwazam,ze super sa polskie Andrzejki, czy Noc Swietojanska/Kupaly. Po co zrzynac bezmyslnie od innych? Tak sie sklada,ze Polska ma na tyle krwawa historie,ze nabijanie sie ze smierci jest dla mnie po prostu niesmaczne.
Zreszta nie wiem jak bym sie czula jakby ktos mi umarl, a pozniej widze ludzi poprzebieranych za trupy, zombie i nie wiadomo co jeszcze. Jest mi autentycznie wstyd przed moimi brytyjskimi/kanadyjskimi znajomymi,ze Halloween jest w Polsce.
Zreszta podoba mi sie nostalgiczne Swieto Zmarlych i nie widze zbytnio miejsca dla zabawy Halloweenowej dzien przed.
Orianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 15:40   #30
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: halloween- bal, co myślicie o halloween

A ja niedawno poznałam krwawą historię Halloween.
Amerykanie sprowadzili to święto do żenującego poziomu. Kolejny powód do zabawy.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.