perfumy - przechowywać w lodówce czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-17, 19:39   #1
torrent
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44

perfumy - przechowywać w lodówce czy nie?


Hej Dziewczyny,
Slyszalam juz kilkakrotnie ( nie mam pojecia czy to prawda,czy nie),ze trzymanie perfum w lodowce pozwala przedluzyc ich trwalosc.
A co Wy o tym myslicie? Moze znacie jakies inne sposoby?
torrent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:46   #2
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Nie wiem jak to działa na dłuższą metę ale moim zdaniem może to zaszkodzić zapachowi-duże zmiany temperatur im szkodzą a coś takiego właśnie ma miejsce gdy wyjmujesz je z lodówki.Po drugie lodówka ma swoj zapach i bałabym się,że flakon i korek zaczną nie ładnie pachnieć.Myślę,że najlepiej (tak robi większość wizażanek) trzymac perfumy w zacienionym miejscu np. szafie i dodaktowo jeżeli chcesz to trzymaj je w ich kartonikach.Raczej nie dobrze jest trzymać zapachy w łazience ponieważ tak jak w lodówce są narażone na zmiany temperatur
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-04-17 o 19:47
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:49   #3
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

jakbym chciała przechowywać latami to bym się zastanawiała nad trzymaniem w piwnicy ...ale lodówka to chyba nie bardzo
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:57   #4
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
jakbym chciała przechowywać latami to bym się zastanawiała nad trzymaniem w piwnicy ...ale lodówka to chyba nie bardzo
Tak, zwłaszcza poisony . Z jednej strony regały z winem, a z drugiej szafa z flakonami perfum. Piękny obrazek
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:15   #5
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
Tak, zwłaszcza poisony . Z jednej strony regały z winem, a z drugiej szafa z flakonami perfum. Piękny obrazek
dokładnie tak to sobie zwizualizowałam
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:43   #6
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
Tak, zwłaszcza poisony . Z jednej strony regały z winem, a z drugiej szafa z flakonami perfum. Piękny obrazek
hmm, obrazek calkiem realny, jak dla mnie, zwazywszy na moja kolekcje Trucizn - jeno win trza mi dokupic
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 21:42   #7
klystianek
Rozeznanie
 
Avatar klystianek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 570
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

no w lodowce ale nie takiej normalnej :P troche inna lodowka ;P specjalna na zapachy czesto ludzie uzywaja do wina taka, odpowiednia temp to 8-12 stopni, nie wiem czy przedluzaja ale na pewno nie szkodza perfumom
__________________
Przekaż Hugo, że juz nie jest Boss'em
Twoje ulubione nieruchomości gorzów
klystianek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 23:41   #8
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

ja swoje trzymam w szafce, maja tam ciemno i chlodno. lodowka szczerze mowiac wydaje mi sie srednim pomyslem, to juz takie trache obsesyjne moze jak ktos tylko kolekcjonuje to to jest dobre, ale dla mnie perfumy poza tym ze to pasja to tez przedmioty uzytkowe wiec nie popaam w paranoje
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 00:21   #9
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Też coś tam kiedyś obiło mi się o uszy z tą lodówką. Jak na moje wyczucie to raczej średni pomysł. W życiu nie zapakowałabym swoich flakonów do czegoś tak trywialnego i - przyznajmy to - różnie woniejącego jak lodówa. Brr. Zgroza.
Moje stoją na toaletce (lubiane) bądź lądują w łazience (nie lubiane), nie wierzę w utratę zapachowych walorów przez stawianie flakonów w nieodpowiednich miejscach. No nie wierzę.
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 08:48   #10
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
dokładnie tak to sobie zwizualizowałam
a ja się rozmarzyłam

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
hmm, obrazek calkiem realny, jak dla mnie, zwazywszy na moja kolekcje Trucizn - jeno win trza mi dokupic
Kolekcje trucizn mam, wina czerwone i nalewki też się znajdą, tylko brak najważniejszego: piwnicy .
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 12:41   #11
escritora
Zadomowienie
 
Avatar escritora
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkie Jabłko
Wiadomości: 1 145
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Ponoć wilgoć też nie jest dobra dla perfum. Zatem lodówka nie jest najlepszym miejscem do ich przechowywania.
escritora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-18, 13:00   #12
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez torrent Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
Slyszalam juz kilkakrotnie ( nie mam pojecia czy to prawda,czy nie),ze trzymanie perfum w lodowce pozwala przedluzyc ich trwalosc.
A co Wy o tym myslicie? Moze znacie jakies inne sposoby?
Rozumiem, ze piszac "przedluzyc trwalosc" mialas na mysli zachowanie swiezosci/dobrego stanu perfum we flakonie, a nie czas ich utrzymywania sie na skorze?
Jesli tak, to sadze, ze trzymanie perfum w lodowce czy nawet chlodziarce nie jest najlepszym pomyslem.
Perfumy zostaly stworzone do uzywania, a co za tym idzie; takze do przechowywania w temperaturze, ujmujac ogolnie: pokojowej, (chyba, ze producent wyraznie zaznaczy cos innego)
W zasadzie chodzi o to, by nie poddawac ich drastycznym zmianom temperatury, duzej wilgotnosci i bezposredniemu naslonecznieniu. Dlatego zarowno upal, jak i zimno moga niekorzystnie wplywac na zawartosc flakonu i potencjalne reakcje chemiczne w nim zachodzace.

Jako pasjonatka, milosniczka, uzytkowniczka i jednoczesnie kolekcjonerka, o chomiczych sklonnosciach*(), moge podzielic sie swoim doswiadczeniem i spostzrezeniami zgromadzonymi przez 20lat obcowania z perfumami

Niestety- perfumy nie sa wieczne, (wiem, truizm), a szkoda Starzeja sie i czasami psuja, ale dzieki odpowiednim warunkom "skladowania", mozna przedluzyc ich zywot.
Najbardziej szkodza im promienie slonca i cieplo. Widzialam relatywnie swiezy flakon Curious B.Spears, przechowywany na parapecie, nad kaloryferem- ktory to (flakon, nie kaloryfer) zamiast slicznie turkusowego plynu zawieral bura, metna, cuchnaca breje
Zauwazylam tez, ze perfumy marek nalezacych do koncernu E. Lauder, (w tym m.in Donny Karan) maja tendencje do zmiany zapachu i przybierania wyraznie lubczykowej nuty, zblizonej do aromatu przyprawy Maggi.
Tak zmienily sie nalezace do mojej Mamy Pleasures- jeden pelnowymiarowy flakon i miniaturka oraz Beautiful.
Sama zakupilam w zeszlym roku 2 flakony Black Cashmere, zalatujace Maggi- kody wskazuja, ze perfumy wyprodukowano w 2003 roku.
Na podstwaie obserwacji leciwych testerow i swiezych flakonow, moge napisac, ze podobnie zachowuja sie zapachy D.Basha, ktore staja sie bardziej lepkie, duszne i gorzkawe.
Takze wiekowa Czarna Coco EdP stala sie z czasem bardziej alkoholowa i jakby "skoncentrowana".

Oczywiscie, jesli ktos ma niewiele flakonikow, po ktore siega regularnie, raczej nie musi sie obawiac, ze mu sie zepsuja.
Natomiast posiadacz sporej kolekcji kilkudziesieciu buteleczek, nie ma wyboru i jesli nie chce zamartwiac sie stanem swoich skarbow, musi poswiecic troche czasu na logistyke

Przyznaje, ze mam ooogromna ilosc flakonow (i naprawde mnie to raduje, a nie przytlacza) i dbam o wszystkie, poniewaz chce sie nimi cieszyc, jak najdluzej.
Kilkanascie zapachow, po ktore w danym okresie siegam najczesciej- trzymam na otwartej poleczce w garderobie, gdzie panuje stala temperatura., nie ma kaloryfera ani okna.
W tej samej garderobie mam metalowa szafeczke, o ktorej kiedys wspomnialam, a w niej perfumy, ktore zostaly choc raz uzyte.
Natomiast "dziewicze", zafoliowane pudeleczka, wraz ze starszymi, uzywanymi flakonami, (jak. np. zabytkowa Mahora z 2000roku czy Cerruti z 2002) oraz buteleczki rozkrecane, czyli takie, ktore nie sa hermetycznie "zaspawane", (jak Lutki, FdB, Ichnusa, eliksiry Poison-owe, czy refill Aniolkowy) przechowuje w wine coolerze, w ktorym mam mozliwosc zachowania stalej, pokojowej temperatury, nawet w upaly.

To tyle, jesli chodzi o moje doswiadczenia


----------------------------------
(* ta wyliczanka skojarzyla mi sie Fenixem i ukazujacymi sie w nim krotkimi reckami, kolejnych czesci przygod Conana, zawierajacymi mase, czasami naprawde wymyslnych epitetow, odnoszacych sie do tego bohatera)

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2009-04-18 o 13:56
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 13:29   #13
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Kattarino! niniejszym wywodem rozwiązałaś moją zagadkę testera BC, który po długich poszukiwaniach dorwałam wrok temu w Douglasie. Aromat maggi zwalił mnie dosłownie z nóg-w przekonaniu o dziwnych właściwościach moejj skóry trwałam do niedawna, kiedy to tknieta przeczuciem poprosziłam jedną z dziewczyn o przesłanie próbki Bc.

Przepraszan za oftop
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 13:31   #14
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Polly- ciesze sie, ze moj wywod okazal sie pozyteczny
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 13:36   #15
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Kattarino, Ty powinnaś wykładać o perfumach na jakims uniwersytecie Napisałaś jasno, fachowo i klarownie

Osobiście nie przechowuję perfum w lodówce, lakierow do paznokci też nie. Wprawdzie nie trzymam perfum w kartonikach, bo lubię mieć flakony "na oku" , ale trzymam je na osobnej półce w szafce.

Wiem też, że jedna z Wizażanek ma u siebie resztkę perfum (nie EDP czy EDT ale perfum), które kupiła bodajże 13 lat temu i nadal pachną tak jak powinny, ale ona trzyma je starannie schowane przed ciepłem i słońcem, więc lodówka niepotrzebna.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 14:03   #16
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Dziekuje Aggie (Wiesz, sporo osob mowi, ze dobrze wybralam zawod, bo jestem urodzonym nauczycielem-wykladowca )

Co do tych perfum, mysle, ze zimno mogloby im tylko zaszkdzic.
Ekstrakt, w dodatku tak leciwy, zawiera duze stezenie naturalnych olejkow i substancji, ktore na pewno zostaly dobrane pod katem uzywania i przechowywania w normalnej temperaturze, a nie w lodowce.
A nawet jesli lezakowanie w lodowce czy chlodziarce nie zaszkodzi perfumom, to zmiana temperatury w czasie ich aplikacji, (przeciez nalezaloby je najpierw "ogrzac") zapewne moglaby zainicjowac jakies tajemnicze, niszczycielskie procesy chemiczne.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 14:08   #17
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Ja już sobie wyobrażam psiknąć się perfumami wyjętymi prosto w lodówki... brr...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 14:21   #18
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Ja już sobie wyobrażam psiknąć się perfumami wyjętymi prosto w lodówki... brr...
Imho takie EdT czy EdP "na zimno" prawie wcale nie pachna.
Pamietam, jak nie moglam sie doczekac przesylki z Cristobalem i wypsikalam sie takim wymarznietym, jeszcze w drodze z poczty, (a bylo to w grudniu 2005)- myslalam, ze sie rozplacze, gdy do nosa doleciala mi watla, wanilowa niteczka zapachowa.
Przerazilam sie, ze ktos majstrowal z nutami Cristo i go "ulepszyl" Na szczescie z "cieplej" flaszki pachnial tak, jak powienien.


Ale aplikacja schlodzonej, delikatnej mgielki zapachowej, podczas meczacego upalu jest rozkoszna
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 14:45   #19
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Katt wszystko pieknie juz opowiedziala, ja jedynie dodam swoje 5 groszy

Lodowka do przechowywani perfum- absolutnie nie, z powodow, ktore juz wyjasniono.

Perfumy, ktore nosze czesto lub sa latwe dla mnie do zdobycia trzymam w szafie, w pokoju, w ktorym wlasciwie nie wlaczam kaloryferow. Flakony dla mnie cenniejsze: zapachy wycofane, limitowane lub po prostu takie, ktorych zdobycie bylo dla mnie bardzo trudne albo sa rozkrecane przechowuje w wine coolerze, gdzie maja optymalna temperature, ok +18 stopni bez wzgledu na to, czy za oknem mroz, czy upal. Dodam, ze to genialne dla mnie rozwiazanie podpowiedziala mi Katt.
Mam duuuzo flakonow i chcialabym, aby te najbardziej ukochane przeze mnie przetrwaly dlugo w niezmienionej formie.
Szczegolnie, ze czesto spotykalam sie ze starymi, smierdzacymi testerami w perfumeriach, wachalam L'Artisany stojace na oknie w lazience mojej znajomej, czy dlugo przechowywane, uzywane (szczegolnie lane) probki perfum, ktorych zapach nijak sie imal do zapachu swiezych, czy dobrze przechowywanych perfum.
__________________
O książkach

Edytowane przez mariolasl
Czas edycji: 2009-04-18 o 14:47
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-18, 14:50   #20
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Kattarino, Ty powinnaś wykładać o perfumach na jakims uniwersytecie Napisałaś jasno, fachowo i klarownie
dokładnie, zgadzam się!

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Dziekuje Aggie (Wiesz, sporo osob mowi, ze dobrze wybralam zawod, bo jestem urodzonym nauczycielem-wykladowca )
jeśli jesteś nauczycielem to rzeczywiście nadajesz się do wykładania jak mało kto

Ja swoje flaszki trzymam w pokoju, w szafce za szkłem i mam na nie oko cały czas Te które mają kartoniki stoją w kartonikach, reszta luzem. Co prawda na pewno dostaje się do nich trochę słońca ale na razie nie mam lepszego miejsca aby je inaczej umieścić. Najważniejsze że nie stoją w wilgoci, łazience i w pełnym słońcu
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 15:31   #21
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

A propos zepsutych perfum. Wczoraj w perfumerii mojej przyjaciolki obwachiwalam stare testery: Rush Gucci byl juz gorzkawy, jakby "potowy",(wiem, wiem, okropne), a Crystal Noir mial jakas dziwna, jakby koperkowo-sandalowa nute. Oczywiscie nie byly przechowywane w odpowiednich warunkach, dlatego sie wziely i zepsuly

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
dokładnie, zgadzam się!


jeśli jesteś nauczycielem to rzeczywiście nadajesz się do wykładania jak mało kto
Dziekuje, milo mi
(Jestem wykladowca uniwersyt.. Oprocz tego mam m.in.specjalizacje bibliotekarska i edytorska)

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2009-04-18 o 15:33
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:43   #22
201607060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 476
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?



Perfumy w oryginalnym nie otwieranym opakowaniu perfumy mogą stać nawet przez kilka lat. Jeśli jednak zostały otwarte powinniśmy je zużyć w przeciągu kilku miesięcy. Bardzo istotna jest w tym przypadku kwestia właściwego przechowywania otwartych perfum. Powinniśmy je trzymać w ciemnym i chłodnym miejscu (ale nie lodówka !!!) gdyż światło znacząco wpływa na zmianę zapachu i stężenie perfum. Najdogodniejszym miejscem będzie zamykana szafka w łazience lub pokoju. Jeśli pozostawiamy flakon poza szafką warto trzymać go w oryginalnym kartoniku, tak aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie przed światłem. To tyle co chciałan napisać.

Edytowane przez 201607060918
Czas edycji: 2009-04-18 o 17:53
201607060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 18:33   #23
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Dziekuje, milo mi
(Jestem wykladowca uniwersyt.. Oprocz tego mam m.in.specjalizacje bibliotekarska i edytorska)
to zazdroszczę Twoim uczniom, na pewno super się Ciebie słucha

Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość

Jeśli jednak zostały otwarte powinniśmy je zużyć w przeciągu kilku miesięcy.
że co?
Sory ale absolutnie się z Tobą nie zgadzam Takie rzeczy mogą nam wmawiać chyba tylko jakieś pisemka kolorowe, albo producenci perfum abyśmy je szybko zużywali i kupowali nowe
Gdyby perfumy miały się zepsuć po kilku miesiącach od otwarcia to większość moich perfum jest już dawno po terminie
Według mnie perfumy spokojnie wytrzymają kilka lat, pod warunkiem że są dobrze przechowywane (co potwierdzi wiele osób mających kilkuletnie zapachy). Oczywiście są wyjątki i nie zawsze jest to regułą ale nie dajmy się zwariować.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 18:35   #24
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

To absurd, aby perfumy trzeba było zużyć przez kilka miesięcy. Jaki byłby sens produkowania pojemności 100 ml?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 19:30   #25
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Mam pytanie odnośnie flakoników jeszcze nie używanych. Wybaczcie proszę, jeśli pytanie jest naiwne, ale męczy mnie ta kwestia od jakiegoś czasu. Perfumy nieużywane, to dla mnie perfumy niepsikane. Czy jakąkolwiek kwestię ma tu ewentualne foliowanie kartonika i jego otwieranie? Oczywiście poza tym, że flakonik jest wystawiany na działanie światła. Czy to kilkusekundowe naświetlenie już skraca żywotność zapachu? Pytam, bo mam kilka nie używanych jeszcze testerów, które nie były foliowane, a są przeze mnie często oglądane i podziwiane. Taka próżność posiadacza i radość dla oka
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:03   #26
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Estell Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie flakoników jeszcze nie używanych. Wybaczcie proszę, jeśli pytanie jest naiwne, ale męczy mnie ta kwestia od jakiegoś czasu. Perfumy nieużywane, to dla mnie perfumy niepsikane. Czy jakąkolwiek kwestię ma tu ewentualne foliowanie kartonika i jego otwieranie? Oczywiście poza tym, że flakonik jest wystawiany na działanie światła. Czy to kilkusekundowe naświetlenie już skraca żywotność zapachu? Pytam, bo mam kilka nie używanych jeszcze testerów, które nie były foliowane, a są przeze mnie często oglądane i podziwiane. Taka próżność posiadacza i radość dla oka
Odpowiem, jak to jest u mnie
Jesli mam nowe, zafoliowane perfumy, to gdybym chciala je komus podarowac, badz nawet sprzedac- bede mogla szczerze powiedziec, ze to na 100% nowe, nieotwierane perfumy. Nie bede musiala tlumaczyc, ze tylko je rozpakowalam, by obejrzec i na pewno nikt nie psikal Ten ktos otrzyma flakon w stanie, w jakim ja sama go nabylam. I tylko o to mi chodzi, no i o wrodzone zamilowanie do porzadku, ( w niektorych kwestiach, pedantyczna ze mnie bestia)- nie o naswietlanie czy jakies inne szkodliwe okolicznosci.

Co do cieszenia oczu widokiem buteleczek; (prawie) wszystkie zafoliowane perfumy, jakie mam, to "zapasy"- czyli posiadam w uzyciu jeszcze jeden, rozfoliowany egzemplarz i moge go ogladac do woli

Edytowane przez Kattarina
Czas edycji: 2009-04-18 o 22:24 Powód: dopisek
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:13   #27
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
że co?
Sory ale absolutnie się z Tobą nie zgadzam Takie rzeczy mogą nam wmawiać chyba tylko jakieś pisemka kolorowe, albo producenci perfum abyśmy je szybko zużywali i kupowali nowe
Gdyby perfumy miały się zepsuć po kilku miesiącach od otwarcia to większość moich perfum jest już dawno po terminie
Według mnie perfumy spokojnie wytrzymają kilka lat, pod warunkiem że są dobrze przechowywane (co potwierdzi wiele osób mających kilkuletnie zapachy). Oczywiście są wyjątki i nie zawsze jest to regułą ale nie dajmy się zwariować.
Zgadzam się. Sama mam zapas na jakieś pięć lat, a jak na Wizażowe standardy moja kolekcja jest dość niewielka.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:42   #28
201607060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 476
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez wredziulek Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Sama mam zapas na jakieś pięć lat, a jak na Wizażowe standardy moja kolekcja jest dość niewielka.
Robienie zapasów na zaś to dla mnie trochę dziwne no chyba że mają jakieś perfumy wycofać to co innego ale jeżeli są na co dzień dostępne to nie rozumiem zbytnio tego. Może pewnie dlatego tak jest że mnie perfumy szybko się nudzą, jak kupię jakaś flaszkę to mam ją max pół roku.
201607060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:51   #29
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Odpowiem, jak to jest u mnie
Jesli mam nowe, zafoliowane perfumy, to gdybym chciala je komus podarowac, badz nawet sprzedac- bede mogla szczerze powiedziec, ze to na 100% nowe, nieotwierane perfumy. Nie bede musiala tlumaczyc, ze tylko je rozpakowalam, by obejrzec i na pewno nikt nie psikal Ten ktos otrzyma flakon w stanie, w jakim ja sama go nabylam. I tylko o to mi chodzi- nie o naswietlanie czy jakies inne szkodliwe okolicznosci

Co do cieszenia oczu widokiem buteleczek; (prawie) wszystkie zafoliowane perfumy, jakie mam, to "zapasy"- czyli posiadam w uzyciu jeszcze jeden, rozfoliowany egzemplarz i moge go ogladac do woli
Ten zapas, który mam, kupiłam już bez folii. Na szczęście kwestia tłumaczenia się, że nie używane, a nie ma folii w tym wypadku nie będzie miała miejsca, sama zużyję

Cytat:
Napisane przez czaaajka Pokaż wiadomość
Robienie zapasów na zaś to dla mnie trochę dziwne
A bo tu dziewczyny i nieliczna płeć brzydsza ogólnie dziwni są . Każdy mniej lub bardziej zakręcony na punkcie zapachów, a już na pewno żadna (żaden) nie myśli racjonalnie
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:57   #30
201607060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 476
Dot.: perfumy-przech.w lodowce czy nie?

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
to zazdroszczę Twoim uczniom, na pewno super się Ciebie słucha


że co?
Sory ale absolutnie się z Tobą nie zgadzam Takie rzeczy mogą nam wmawiać chyba tylko jakieś pisemka kolorowe, albo producenci perfum abyśmy je szybko zużywali i kupowali nowe
Gdyby perfumy miały się zepsuć po kilku miesiącach od otwarcia to większość moich perfum jest już dawno po terminie
Według mnie perfumy spokojnie wytrzymają kilka lat, pod warunkiem że są dobrze przechowywane (co potwierdzi wiele osób mających kilkuletnie zapachy). Oczywiście są wyjątki i nie zawsze jest to regułą ale nie dajmy się zwariować.
Nie chodziło mi o to żeby po 4 - 5 miesiącach wyrzucać flaszki ale o to żeby nie przetrzymywać nie wiadomo ile jak to robią niektóre wizażanki nawet po 10 lat. Mówi się że perfumy powinniśmy przechowywać do 3 lat (36 miesięcy) potem mogą zmieniać zapach, uczulać .. itp.
201607060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.