Żałoba na YouTube - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-19, 10:09   #1
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Question

Żałoba na YouTube


Witam,

przypadkiem natknęłam się na youtube na film:
http://www.youtube.com/watch?v=z2aS710jPwU

Co sądzicie o takiej formie żałoby? Tych zdjęciach, podpisach, muzyce? Czy to taki sam sposób na żałobę jak każdy inny? Znak naszych czasów?
Przyznam, że jestem zdumiona.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:28   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Żałoba na YouTube

Muzyka kiczowata, sama bym czegoś takiego nie zrobiła...ale jednak płakać mi się chce, jak oglądam takie filmy, bo domyślam się, co rodzice dziewczynki muszą przeżywac i wiem, jak silny jest lęk o dziecko.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:36   #3
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Żałoba na YouTube

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Witam,

przypadkiem natknęłam się na youtube na film:
http://www.youtube.com/watch?v=z2aS710jPwU

Co sądzicie o takiej formie żałoby? Tych zdjęciach, podpisach, muzyce? Czy to taki sam sposób na żałobę jak każdy inny? Znak naszych czasów?
Przyznam, że jestem zdumiona.
Dziwi mnie to, ale nie jestem jednoznacznie przeciwna takiemu postępowaniu. Sama nie jestem osobą, która lubi się afiszować ze swoimi emocjami.
Jeśli jednak komuś takie coś może pomóc w przeżyciu trudnego czasu żałoby, to dlaczego nie? Poza tym na filmik pewnie trafiają osoby znajdujące się w podobnej sytuacji, jeśli daje im to poczucie, że "nie jesteśmy sami", to zjawisko spełnia pozytywną funkcję.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:47   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Żałoba na YouTube

Takich filmów można znaleźć w necie mnóstwo. Podobnie jak stron tworzonych w celu wspominania zmarłych (zazwyczaj tragicznie lub niespodziewanie) ludzi.
Wydaje mi się, że osobom, których to dotyczy jest po prostu łatwiej w ten sposób. Kiedy ktoś rownież dodaje jakieś komentarze od siebie (nie mówię o tych obraźliwych), gdy ktoś napisze jakieś słowo otuchy, bądź na stronie wklei jakieś zdjęcie tej osoby ze swoich prywatnych zbiorów.
Wydaje mi się, ze to pomaga przetrwać ten żałobny czas. Może to taka forma pożegnania z tą osobą?
Nie jestem przeciwna czemuś takiemu, nie bulwersuje mnie to.
Jasne, jedne filmiki są lepsze, inne trochę kiczowate i bez dobrego smaku, ale ja wychodzę z założenia, że widocznie ktoś ma potrzebę przeżywania żałoby w taki, a nie inny sposób.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:47   #5
Nyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nyaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 3 071
GG do Nyaa
Dot.: Żałoba na YouTube

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
t jednak płakać mi się chce, jak oglądam takie filmy, bo domyślam się, co rodzice dziewczynki muszą przeżywac i wiem, jak silny jest lęk o dziecko.
Mi też. Dlatego nie lubię oglądać takich rzeczy, bo potem przez jakiś czas chodzę przygnębiona.

W podobnej sytuacji znaleźli się moi znajomi - dziecko po kilku dniach walki przegrało. Na pogrzebie nie było chyba osoby, która by nie płakała.

Jeśli taka forma żałoby i wspomnień pomaga ludziom, to nie mam nic przeciwko
__________________
07.04.2013 Nikoś

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87j44jq9d7lsxv.png
Nyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:58   #6
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Żałoba na YouTube

mi to się nie podoba, ani ten konkretny filmik ani generalnie taki pomysł. OK jeśli to ma komus ulżyć to niech sobie będzie, ja po prostu nie będę tego oglądać i nie będzie mi to przeszkadzać, ale zawsze wydawalo mi się że żałoba to coś prywatnego, osobistego. Może się myliłam, a może po prostu kwestia indywidualna. Tak czy inaczej, dla mnie ten filmik jest mocno kiczowaty, współczuję rodzicom oczywiście ale nie mam ochoty oglądać takich rzeczy i jakoś nie podoba mi się że internet obdziera nas z intymności i prywatności coraz bardziej a może raczej my sami to sobie robimy na swoje własne życzenie.
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 11:03   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Żałoba na YouTube

Ja ostatnio nauczyłam się, że nie warto krytykować formy, w jakiej ludzie wyrażają swoj ból. Kiedyś żyliśmy inaczej, po nieszczęściu otaczało nas więcej ludzi, którzy mieli czas i przede wszystkim ochotę, żeby w tym nieszczęściu towarzyszyć, pomagać uporać się z bólem. Teraz ludzie uciekają od nieszczęść, a jest potrzeba podzielenia się przeżyciami z innymi, wykrzyczenia całemu światu swojego cierpienia, stąd pewnie te kiczowate owszem filmy na yt.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 12:20   #8
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Żałoba na YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=MNb3V...eature=related a ja jednak jestem za filtracją treści na YT... niezły szantaż emocjonalny.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 15:16   #9
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Żałoba na YouTube

Generalnie, jeśli ma to komuś ulżyć w cierpieniu pomóc przetrwać trudny okres w życiu... Wydaje mi się, że jest to forma "wyrzucenia żalu", pokazania "patrz, co mi się złego przytrafiło".
Ja osobiście nigdy bym żałoby w taki sposób nie okazywała, bo jest to coś co jest w nas, w sercu.
Ja sobie nie wyobrażam czegoś takiego, że po krótkim okresie czasu po śmierci siedzę i montuję filmik z udziałem zmarłej, bliskiej mi osoby, po czym puszczam go w świat.
Poza tym ta kiczowata muza...
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 16:19   #10
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Żałoba na YouTube

Jak komuś, to ma pomóc, to OK.
Może Ci ludzie tak radzą sobie z traumą, nie mają nikogo bliskiego obok. Różnie to bywa.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 09:51   #11
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Żałoba na YouTube

Moim zdaniem, jest to obnażanie i wywlekanie własnej prywatności - pokazywanie całemu światu, czegoś co powinno zostać intymną częścią życia danej osoby..
ktoś kto ,,prawdziwie'' przezywa żałobe robi to w ,,ciszy i spokoju' - nie robi z tego pokazówki!

Ja nie chciałabym, aby po mojej (odpukać ) tragicznej śmierci znajomi lub rodzina pokazywała całemu światu moje prywatne zdjęcia lub zdjęcia w trumnie ... co to, to nie! robili z tego filmy itp..

Sama omijam takie filmiki szeeeeerokim łukiem..

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2011-12-20 o 14:43
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 14:14   #12
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Żałoba na YouTube

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja ostatnio nauczyłam się, że nie warto krytykować formy, w jakiej ludzie wyrażają swoj ból. Kiedyś żyliśmy inaczej, po nieszczęściu otaczało nas więcej ludzi, którzy mieli czas i przede wszystkim ochotę, żeby w tym nieszczęściu towarzyszyć, pomagać uporać się z bólem. Teraz ludzie uciekają od nieszczęść, a jest potrzeba podzielenia się przeżyciami z innymi, wykrzyczenia całemu światu swojego cierpienia, stąd pewnie te kiczowate owszem filmy na yt.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 22:45   #13
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Żałoba na YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=9Xy2InXXIkk
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 10:25   #14
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Żałoba na YouTube

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=MNb3V...eature=related a ja jednak jestem za filtracją treści na YT... niezły szantaż emocjonalny.
Dla mnie to chore. Tymbardziej, że to puste słowa bo jak widziałam szanowny pan który straszył że się zabije logował się w grudniu 2011 na YT
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 15:39   #15
diella
Raczkowanie
 
Avatar diella
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 128
Dot.: Żałoba na YouTube

http://www.youtube.com/watch?feature...TgKqk7zAs&NR=1
Mówcie co chcecie, ale ja się spłakałam jak bóbr... Piękna 20-letnia dziewczyna, radosna i otoczona przyjaciółmi w kontraście z rozbitym w kawałki autem, kwiatami i zniczami.... To nie tylko filmik, muzyka i zdjęcia, to prawdziwe życie i smierć, czyjeś uczucia... Na prawde bardzo mi przykro...
diella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 16:18   #16
Jestem boogata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Żałoba na YouTube

Jestem boogata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 16:35   #17
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Żałoba na YouTube

Cytat:
Napisane przez diella Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?feature...TgKqk7zAs&NR=1
Mówcie co chcecie, ale ja się spłakałam jak bóbr... Piękna 20-letnia dziewczyna, radosna i otoczona przyjaciółmi w kontraście z rozbitym w kawałki autem, kwiatami i zniczami.... To nie tylko filmik, muzyka i zdjęcia, to prawdziwe życie i smierć, czyjeś uczucia... Na prawde bardzo mi przykro...
O rany, obejrzałam ten filmik i wszystkie o niej, od jej brata i chłopaka i szczerze mówiąc uryczałam się jak bóbr. Do tego ta muzyka...
Szkoda takiego młodego życia...
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 16:41   #18
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: Żałoba na YouTube

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
O rany, obejrzałam ten filmik i wszystkie o niej, od jej brata i chłopaka i szczerze mówiąc uryczałam się jak bóbr. Do tego ta muzyka...
Szkoda takiego młodego życia...
Ja tak samo, bardzo mi przykro. Jaka piękna ta dziewczyna!
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.