Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-05-05, 15:20   #3211
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
No, o to chodzi, trudno cos popsuc jesli tylko trzeba wymieszac chyba ze, tak jak ja, wyleje sie cala, prawie gotowa, wcierke na dywan.
Ale to wtedy tylko dywan mo¿na popsuæ hahaha
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-05, 15:51   #3212
Isi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

enn_ Twiggy22
Zamówi³am z Zrób Sobie Krem:
Wyci±g z aloesu zatê¿ony 10-krotnie
Konserwant FEOG
Liposomowy ekstrakt wzmacniaj±cy w³osy (w przysz³o¶ci mo¿e go wypróbujê, wiêc zamówi³am ¿eby zaoszczêdziæ na kosztach wysy³ki)

W sklepie Natura Dla Piêkna zamówi³a:
Ekstrakt z ¿eñ-szenia
Ekstrakt z kasztanowca
Ekstrakt ze skrzypu
Ekstrakt z bursztynu (skusi³am siê na bursztyn bo Twiggy22 go te¿ doda³a do wcierki)
D-Panthenol 75%

Nie zamawia³am ekstraktu z czarnej rzepy, bo ju¿ kiedy¶ mia³am ampu³ki joanna z czarn± rzep± i nie zauwa¿y³am ró¿nicy po ich stosowaniu. Zamiast hydrolatu zrobiê wywar z pokrzywy ewentualnie dodam jeszcze do tego jak±¶ herbatkê zio³ow±. Jeszcze muszê poszukaæ inforamcji czy zrobiæ wywar ze ¶wie¿ych pokrzyw albo jednak je wysuszyæ troche na s³oñcu. Mieszkam na wsi wiêc pokrzyw pod dostatkiem. Tylko jako¶ w±tpiê ¿e to pomo¿e na moje wypadanie z którym walczê 6 lat i nie znam przyczyny. Wydaje mi siê ¿e nie jest to androgenowe bo po tylu latach wypadania jeszcze co¶ mam na g³owie i wypadaj± z ca³ej g³owy a nie tylko na czubku g³owy. Jako¶ nie wierze, ¿e ta wcierka pomo¿e no ale jednak sie skusi³am. Oby tylko na pocz±tku nie powodowa³a wzmo¿onego wypadania, bo wtedy zniechêcê sie do stosowania.
Dziêki dziewczyny za porady.
Isi14 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-05, 16:21   #3213
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

No i cudownie, spróbuj z tym i zobacz jaka bêdzie odpowied¼ Twoich w³osów
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-05, 16:26   #3214
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziêki dziewczyny za odpowiedz odno¶nie farbowania. Chyba zaryzykujê malowanie czym¶ delikatnym u fryzjera bo ju¿ wstyd od ludzi z takimi w³osami chodziæ Ja ³ykam ¿elazo /sorbifer/ bo mialam kiepski wynik -32 a norma jest od 60-180 ³ykam równie¿ codziennie biotebal 5 i cynk Zincentral 45mg
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-05, 18:45   #3215
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja mam problem z zelazem. W styczniu, przed rozpoczeciem jakiejkolwiek suplementacji, robilam badania i wyszlo mi 28 przy normie 13-150. A teraz, po ponad dwoch miesiacach suplementacji i miesiacu przerwy wynik to 15,7 przy takiej samej normie.
Ide jutro do endokrynolog, wiec sie jej o to spytam, ale bardzo mnie zmartwil taki spadek.

Edit: mowie o wynikach ferrytyny.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-05-05 o 20:32
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-05, 19:25   #3216
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

ja w³a¶nie umy³am glowe, masakra przy mokrych w³osach najbardziej widac ten okropny przeswit //skóra g³owy ¶wiec±ca//, wydaje mi siê, ¿e on siê powieksza i idzie 'wg³±b' skalpu poszerzaj±c swoje rozmiary tak bardzo sie martwie, za równy rok wychodzê za m±¿, boje siê, ¿e do tego czasu bedê ³ysa. Z drugiej strony wiem ¿e stres potêguje wypadanie i bledne ko³o. Nak³adam t± wcierkê od dermatolog. dodatkowo jantar , jednak zdecydowanie przy¶pieszaj± one przet³uszczanie siê w³osów i musze je myæ co 2 dni, a kazde mycie u mnie wi±ze siê ze strachem ile w³osów zostanie w odplywanie wanny a pózniej ile wyci±gne na szczotce rozczesuj±c
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-05, 22:07   #3217
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Poka¿ wiadomo¶æ
ja w³a¶nie umy³am glowe, masakra przy mokrych w³osach najbardziej widac ten okropny przeswit //skóra g³owy ¶wiec±ca//, wydaje mi siê, ¿e on siê powieksza i idzie 'wg³±b' skalpu poszerzaj±c swoje rozmiary tak bardzo sie martwie, za równy rok wychodzê za m±¿, boje siê, ¿e do tego czasu bedê ³ysa. Z drugiej strony wiem ¿e stres potêguje wypadanie i bledne ko³o. Nak³adam t± wcierkê od dermatolog. dodatkowo jantar , jednak zdecydowanie przy¶pieszaj± one przet³uszczanie siê w³osów i musze je myæ co 2 dni, a kazde mycie u mnie wi±ze siê ze strachem ile w³osów zostanie w odplywanie wanny a pózniej ile wyci±gne na szczotce rozczesuj±c
Alusiek, kiedy to czytam chce mi sie p³akaæ razem z Tob±
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-05-06, 04:58   #3218
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Alusiek, Enn i inne dziewczyny z problemami z zelazem/ferratyna. Zróbcie sobie prosty, domowy test na zakwaszenie ¿o³±dka. Niedokwaszony ¿o³±dek to zreszt± nie tylko problem z przyswajaniem ¿elaza (mo¿na ³ykaæ suplementy i ³ykaæ, a efektu nie bêdzie), ale równie¿ bia³ek. Prosta droga do niedo¿ywienia i szeregu komplikacji zdrowotnych, w tym równie¿ tych z wlosami.

Rano na pusty ¿o³±dek wypijcie 1/2 szkLanki wody z 1/2 sody. Je¶li odbije Wam siê w ci±gu 90sek to wszystko jest ok. Je¶li nie, to czas siê wzi±æ za dokwaszanie. W sieci znajdziecie mnóstwo informacji na ten temat.
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-06, 07:17   #3219
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez wooow12 Poka¿ wiadomo¶æ
Alusiek, Enn i inne dziewczyny z problemami z zelazem/ferratyna. Zróbcie sobie prosty, domowy test na zakwaszenie ¿o³±dka. Niedokwaszony ¿o³±dek to zreszt± nie tylko problem z przyswajaniem ¿elaza (mo¿na ³ykaæ suplementy i ³ykaæ, a efektu nie bêdzie), ale równie¿ bia³ek. Prosta droga do niedo¿ywienia i szeregu komplikacji zdrowotnych, w tym równie¿ tych z wlosami.

Rano na pusty ¿o³±dek wypijcie 1/2 szkLanki wody z 1/2 sody. Je¶li odbije Wam siê w ci±gu 90sek to wszystko jest ok. Je¶li nie, to czas siê wzi±æ za dokwaszanie. W sieci znajdziecie mnóstwo informacji na ten temat.
1/2 szklanki sody?
i co Ci wysz³o z tego testu? ja mam ¿elaza ponad normê bez supli, nawet pod koniec ci±¿y mi nie spad³o a ferratyna taka sobie, nie jest z³a, ale mog³aby byæ lepsza przy takim zapasie.
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-06, 08:21   #3220
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Siet, oczywi¶cie nie mia³am na my¶li po³owy szklanki sody, lecz 1/2 lyzeczki Taki tam drobny szczegó³ Mój pierwszy test wyszed³ fatalnie, ¿o³±dek zareagowa³ po 12 min. Po dwóch tyg. Picia octu jab³kowego przed posilkami sprawdzilam ponownie przed posi³kiem i czas reakcji unormowal siê.

Co do Twojego poziomu zelaza -sprawa jest ciekawa. Zasadniczo je¶li nie jest to dolna granica normy ferrytyny to nie ma siê co martwiæ na zapas. Jednakze... poziom zelaza w surowicy, a to, co z tego nasz organizm faktycznie przyswaja przy to dwie ró¿ne rzeczy. Mo¿esz mieæ jakie¶ odchylenia w metabolizmie zelaza. Pó¼niej poszparam, bo gdzie¶ ju¿ kiedy¶ trafi³am na szersze info na ten temat.

Edytowane przez wooow12
Czas edycji: 2015-05-06 o 08:28
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:53   #3221
Isi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Z tym niedokwaszeniem to a¿ dziwne bo wszêdzie s³yszy siê ¿e ka¿dy jest zakwaszony. Chyba, ¿e to tylko nagonka tych którzy chc± sprzedaæ ró¿ne suplementy diety. Minimalnie zag³êbi³am siê w temat i wyczyta³am ¿e nale¿y sprawdziæ mocz paskami lakmusowymi aby sprawdziæ czy ma siê zakwaszony organizm. Wyczyta³am te¿ ¿e s³abe wypadaj±ce w³osy s± w³a¶nie objawem zakwaszonego organizmu.
enn_ Twiggy22
Dzisiaj bêdê zbieraæ pokrzywê i suszyæ. Wyczyta³am, ¿e ¶wie¿a mo¿e farbowaæ w³osy na zielono. Nie wiem czemu ale wydaje mi siê ¿e ta wcierka nic mi nie pomo¿e. Mam jeszcze do Was pytanie czy stosujecie j± codziennie albo tylko przed myciem lub po myciu? No i czy na pocz±tku mia³y¶cie wiêkszy wypad w³osów? Tego siê najbardziej boje bo zawsze wtedy siê zniechêcam i odstawiam. Najlepiej jakby efekt by³ ju¿ po tygodniu lub dwóch od 6 lat siê ju¿ z tym mêczê i dlatego nawet jako¶ nie robie sobie nadziei, ¿e akurat ta wcierka mi pomo¿e.
Isi14 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 10:02   #3222
alusiekmalutki89
Zakorzenienie
 
Avatar alusiekmalutki89
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 5 176
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

dziewczymy, parê postów wy¿ej podawa³am sk³ad mojej wcierki od dermatolog. Po wcieraniu skalp mnie piek³, takjakby by³a za mocna? czy to jest mozliwe czy np. pieczenie jest oznak± ¿e dziala?kompletnie siê na tym nie znam, przyznam ,¿e sie wystarszy³am ¿e wcierka spowoduje wypdanie tego co zosta³o
__________________
alusiekmalutki89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:15   #3223
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Stosuje codziennie wieczorem, wlosy myje codziennie rano. Nie mialam zadnego wypadu zwiekszonego, natomiast po ostatniej wersji wlosy prawie mi nie wypadaja - dzisiaj znowu z 15 max...
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:52   #3224
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Isi14 Poka¿ wiadomo¶æ
Z tym niedokwaszeniem to a¿ dziwne bo wszêdzie s³yszy siê ¿e ka¿dy jest zakwaszony. Chyba, ¿e to tylko nagonka tych którzy chc± sprzedaæ ró¿ne suplementy diety. Minimalnie zag³êbi³am siê w temat i wyczyta³am ¿e nale¿y sprawdziæ mocz paskami lakmusowymi aby sprawdziæ czy ma siê zakwaszony organizm. Wyczyta³am te¿ ¿e s³abe wypadaj±ce w³osy s± w³a¶nie objawem zakwaszonego organizmu.
Zakwaszenie organizmu a zakwaszenie ¿o³±dka to ja rozumiem jako dwie ró¿ne rzeczy - proszê poprawcie mnie je¶li siê mylê. Rozumiem zakwaszenie ¿o³±dka b±d¼ jego niedokwaszenie jako wynik zaburzonej równowagi miêdzy ilo¶ci± wydzielanych kwasów ¿o³±dkowych i ¿ó³ci. Czyli jakby usterki fizycznej w pracy organów i konsekwencji w nieprawid³owym trawieniu pokarmów. Natomiast zakwaszenie organizmu to co¶ zupe³nie innego. To zaburzone ph ca³ego organizmu, co prowadzi do wielu powa¿nych schorzeñ. I teraz czyta³am, ¿eby pochopnie nie siêgaæ po suplementy, bo organizm sam sobie reguluje ph, a nawet najmniejsze jego wahania s± gro¼ne dla ¿ycia - wiêc ta ³atwo¶æ w diagnozowaniu zakwaszonego organizmu jest dla mnie troszkê niebezpieczna. Oczywi¶cie dieta "odkwaszaj±ca" jest jak najbardziej ok, bo nie zrobimy sonie nia na bank krzywdy, jedyny skutek uboczny to bêdzie wiêksza dawka b³onnika, minera³ów i witamin z ro¶lin które zjemy To DYSKUSJA pierwsza lepsza z brzegu, ale mniej wiêcej oddaje co mam na my¶li


Cytat:
Napisane przez Isi14 Poka¿ wiadomo¶æ
enn_ Twiggy22
Dzisiaj bêdê zbieraæ pokrzywê i suszyæ. Wyczyta³am, ¿e ¶wie¿a mo¿e farbowaæ w³osy na zielono. Nie wiem czemu ale wydaje mi siê ¿e ta wcierka nic mi nie pomo¿e. Mam jeszcze do Was pytanie czy stosujecie j± codziennie albo tylko przed myciem lub po myciu? No i czy na pocz±tku mia³y¶cie wiêkszy wypad w³osów? Tego siê najbardziej boje bo zawsze wtedy siê zniechêcam i odstawiam. Najlepiej jakby efekt by³ ju¿ po tygodniu lub dwóch od 6 lat siê ju¿ z tym mêczê i dlatego nawet jako¶ nie robie sobie nadziei, ¿e akurat ta wcierka mi pomo¿e.
U mnie równie¿ ju¿ po drugim razie ró¿nica by³a taka: ca³a szczotka przed wcierk± - kilka w³osów po wcierce. Nie mia³am nasilonego wysypu, mia³am jedynie poprawê i to drastyczn±. Stosuje zawsze zaraz po umyciu g³owy, na mokr± skórê - myjê co 2-3 dni.

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez alusiekmalutki89 Poka¿ wiadomo¶æ
dziewczymy, parê postów wy¿ej podawa³am sk³ad mojej wcierki od dermatolog. Po wcieraniu skalp mnie piek³, takjakby by³a za mocna? czy to jest mozliwe czy np. pieczenie jest oznak± ¿e dziala?kompletnie siê na tym nie znam, przyznam ,¿e sie wystarszy³am ¿e wcierka spowoduje wypdanie tego co zosta³o
Jej, tak strasznie chcia³abym Ci pomóc, ale dla mnie te medyczne wcierki to czarna magia
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 11:08   #3225
Isi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Stosuje codziennie wieczorem, wlosy myje codziennie rano. Nie mialam zadnego wypadu zwiekszonego, natomiast po ostatniej wersji wlosy prawie mi nie wypadaja - dzisiaj znowu z 15 max...
Dzieki za odpowied¼. Nie pamiêtam jak to jest wyci±gaæ tylko 15 w³osów dziennie, przez te 6 lat wypadania tylko raz mia³am krótki okres ¿e wypada³o 20 dziennie. W³osy myjê w poniedzia³ek, ¶rodê i sobotê, ale wcieraæ bêdê codziennie. Mi obecnie wypada oko³o 70 w³osów dziennie (zsumowa³am z ca³ego tygodnia i podzieli³am) jak dla mnie to za du¿o tym bardziej ¿e z mycia na mycie coraz gorzej jest i nie mam pojêcia czym to pogorszenie spowodowane jest... Jeszcze miesi±c temu wypada³o oko³o 30 na dzieñ. U Ciebie ta wcierka pewnie dzia³a dlatego, ¿e wcze¶niej wcierki z rzep± tez dzia³a³y a u mnie wcze¶niej ampu³ki z Joanny nic nie zrobi³y (byæ mo¿e za krótko stosowa³am). Je¶li u mnie wcierka nie zadzia³a to jeszcze raz zrobiê ale dokupiê rzepê i spróbujê. Jutro albo ju¿ nawet dzisiaj otrzymam wszystkie ekstrakty i bêdê próbowaæ. Mam jeszcze jedno pytanko ile wcze¶niej wyczesywa³a¶ w³osów zanim zastosowa³a¶ wcierkê z ekstraktów?
Isi14 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 11:35   #3226
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mnie rzepa, ktora stosowalam tuz przed ekstraktami, pomogla dosc dobrze i ograniczyla wypadanie do 50-60 jesli sie nie myle. Wczesniej lecialo 100+ dziennie, nierzadko po 150+, pare razy naliczylam kolo 300.
Wlosy byly wszedzie, na ubraniach, w jedzeniu, na podlodze itp.

Zwykle wypada mi nieco wiecej niz te 15-20 na oko, ale wczesniej w ogole takie dni sie nie zdarzaly.

Nie wiem z czego wynika u Ciebie wypadanie - ja u siebie obstawiam niedoczynnosc tarczycy i niskie zelazo, moze przy takich przyczynach latwiej o skuteczna wcierke?

W ogole mam ostatnio takie wrazenie, ze te wlosy sie po prostu "lepiej trzymaja" glowy, nie wiem jak to opisac. Nawet przy lekkim szarpnieciu (np. jak przeczesuje reka i trafie na mini koltun itp) nie wypada wiecej niz 1-2 max.

Jak dlugo stosowalas ampulki?
30 wlosow dziennie to nie jest duzo, 70 tez nie tragedia, chociaz wiadomo, to tez zalezy od osoby - inaczej to wyglada jak ktos ma geste wlosy z natury a inaczej jak ktos ma ich od zawsze malo.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 11:57   #3227
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
W ogole mam ostatnio takie wrazenie, ze te wlosy sie po prostu "lepiej trzymaja" glowy, nie wiem jak to opisac. Nawet przy lekkim szarpnieciu (np. jak przeczesuje reka i trafie na mini koltun itp) nie wypada wiecej niz 1-2 max.
.
Mam po tej wcierce dok³adnie to samo wra¿enie. Moja siostra równie¿ zauwa¿y³a widoczn± poprawê, robi³a wcierkê na wzór mojej i jej pomaga.
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:17   #3228
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dodam, ze wydaje mi sie, ze znacznie sie poprawilo odkad uzywam mocniejszej wcierki (2 tygodnie?), a caly czas wydaje sie bardzo lagodna dla skory glowy - wiec raczej nie trzeba sie tak bac tych ekstraktow.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:58   #3229
Isi14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Twiggy22 enn_
Dla mnie niestety to du¿o 70 w³osów dziennie, ale tak jak chyba pisa³am wcze¶niej najgorszy wypad obserwuje od sierpnia do grudnia, pó¼niej siê trochê uspokaja na 2 miesi±ce a od wczesnej wiosny powtórka z rozrywki. Teraz wypada 70 ale ta liczba stale bêdzie rosn±æ, no chyba ¿e mi te¿ ta wcierka pomo¿e. Najgorsze, ¿e pe³no tych krótkich wylatuje takich 1cm - 3cm które wyros³y jak na pocz±tku roku wypada³o oko³o 30 w³osów.
Co do mojej przyczyny wypadania w³osów to nie mam pojêcia jaka jest. Kiedy¶ na pocz±tku mojego problemu odwiedzi³am masê lekarzy, pe³no badan na swój koszt porobi³am i straci³am tylko mnóstwo pieniêdzy, a nic konkretnego siê nie dowiedzia³am. Ogólnie to mam testosteron w górnej granicy lub lekko powy¿ej normy, a estradiol bardziej w dolnych granicach normy. Ginekolog ju¿ pare razy sprawdza³ i nie mam PCO ani innych problemów z jajnikami,a miesi±czki jak w zegarku. Kliku endrykonologów bada³o tarczyce i tez stwierdzili, ¿e nie mam problemów z tarczyc± i ¿e testosteron estriadol jest w normie. Mia³am te¿ podwy¿szone 17OH progesteron ale ostatnia endykonolog niby jedna z lepszych na ¶l±sku stwierdzi³a, ¿e od tego w³osy nie wypadaj±, a przecie¿ 17 OH progesteron odpowiada za nadnercza. Powiedzia³a ¿e je¶li chcê dr±¿yc ten temat to poda mi namiary do prywatnej kliniki gdzie pare dni bym musia³a pole¿eæ i przebadaj± wtedy te nadnercza i jak bêdzie ¼le to wdro¿± sterydy. No ale odpu¶cia³am bo nie staæ mnie na pobyt w prywatnej klinice. Dermatolodzy to ju¿ w ogóle nic nie pomogli.
Pó¼niej odpu¶ci³am chodzenie po lekarzach, bo tylko kasa ubywa³a z portfela i na w³asna rêkê próbujê pozbyæ siê tego problemu.
Isi14 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 14:23   #3230
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ach, szkoda gadaæ... niektóre kobiety s± schorowane b±d¼ zaniedbane, niedo¿ywione, z zaburzeniami hormonalnymi i nadal maj± masê, grubych w³osów na g³owie... A my, biedulki?

Isi 70 w³osów to ju¿ sporawo. Zacznij stosowaæ i zobaczysz. Ta metoda nie jest najdro¿sza a mo¿e pomóc. Ja bym tylko nie szala³a z czêstotliwo¶ci±, je¶li nie myjesz g³owy codziennie, ale wcierkê bêdziesz stosowaæ codziennie, mo¿e Ci ona przet³uszczaæ lekko w³osy - ekstrakty s± czêsto na glicerynie. Musisz zobaczyæ jak to bêdzie u ciebie - mojej siostrze w takim systemie w³osy sie przet³uszczaj± szybciej.
Powodzenia!

Edytowane przez Twiggy22
Czas edycji: 2015-05-07 o 14:27
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 14:44   #3231
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja bym uzywala codziennie, ale faktycznie wlosy po wcierce nie sa niestety zbyt swieze.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 14:57   #3232
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Isi14 Poka¿ wiadomo¶æ
Z tym niedokwaszeniem to a¿ dziwne bo wszêdzie s³yszy siê ¿e ka¿dy jest zakwaszony. Chyba, ¿e to tylko nagonka tych którzy chc± sprzedaæ ró¿ne suplementy diety. Minimalnie zag³êbi³am siê w temat i wyczyta³am ¿e nale¿y sprawdziæ mocz paskami lakmusowymi aby sprawdziæ czy ma siê zakwaszony organizm. Wyczyta³am te¿ ¿e s³abe wypadaj±ce w³osy s± w³a¶nie objawem zakwaszonego organizmu.
Jak Twiggy s³usznie zauwa¿y³a poziom zakwaszenia organizmu, a poziom zakwaszenia ¿o³±dka to dwie zupe³nie odrêbne kwestie. Niedokwaszony ¿o³±dek to po prostu zbyt ma³a ilo¶æ kwasu solnego w nim i w konsekwencji zaburzony ca³y proces trawienia, przyswajania sk³adników od¿ywczych. Temat jest szeroki i niezwykle wa¿ny, gdy¿ niski poziom kwasu w ¿o³±dku to czêste zjawisko. Chocia¿by popularna zgaga - to w zabójczej wiekszosci nic innego jak objaw zbyt wysokiego pH w ¿o³±dku.

Zakwaszenie organizmu natomiast... có¿, w dzisiejszych czasach ten temat wywo³uje wrêcz spo³eczn± histerie Naro slo wokó³ niego wiele mitów. Tymczasem, zakwaszenie w ujêciu medycznym to obni¿enie poziomu pH krwi. Jest to stan bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, ba! dla naszego ¿ycia (tak samo, jak zasadowica), ale wbrew obiegowej opinii wcale nie jest tak ³atwo w niego popa¶æ. Polecam lekturê: http://www.tlustezycie.pl/2013/11/ro...czemu.html?m=1

Generalnie, ca³y blog "tluste zycie" jest godny przeczytania, a ju¿ zw³aszcza przez osoby maj±ce problem z hormonami, chorobami autoimmunologicznymi. Ja na bloga trafi³am dziêki temu wlasnie w±tkowi na wiza¿u. Teraz tylko nie¶mia³o przypominam o tym ¼ródle informacji.

Wcierki, loxony, kosmetyki - ok, mog± byæ pomocne. Jednak to tylko maskowanie problemu, bo to co siê dzieje na naszych g³owach ZAWSZE ma swoje zrodlo, w tym co siê dzieje w naszym ¶rodku. Paradoksalnie, na chwilê obecn± cieszê siê, ¿e zaczê³am lysiec. Gdyby nie to, chyba nigdy nie wziê³abym sie porzadnie za siebie.

Edytowane przez wooow12
Czas edycji: 2015-05-07 o 14:58
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 15:07   #3233
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Z tym zakwaszeniem organizmu jest jak z kandydoza, pasozytami itp. 10 tysiecy recept na cudowne uzdrowienie z tak niekonkretnych objawow, ze pasuja do kazdej z tych przypadlowci.
I kazda z tych rzeczy istnieje oczywiscie, ale raczej nie w takiej czestotliwosci jak Internet mowi
No i te uzdrawiajace diety tez sa skuteczne, bo usuwaja zywnosc przetwozona, cukier itp., to jak sie po tym nie czuc lepiej?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 15:43   #3234
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja przyznam, ¿e dieta i styl ¿ycia bardzo wp³yn±³ na moje w³osy. Jak siê skoñczy³y imprezki, uspokoi³am siê z alkoholem i fajkami - obecnie nie pale 8 lat - w³osy mi siê bardzo poprawi³y. Zdrowiej jem, z nawet bardzo zdrowo i widzê, ¿e ma to ogromny wp³yw na w³osy.
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 15:47   #3235
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Ja ostatnio mialam kiepskie miesiace, masa stresu, malo czasu i dieta mi podupadla. Ale od paru dni jem juz lepiej, poza tym musze z powodow zdrowotnych wprowadzic zmiany w diecie. Podobnie z cwiczeniem. Na szczescie wiem, ze po paru tygodniach juz zauwaze roznice.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 16:16   #3236
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Powiem Wam, ¿e ja siê naprawdê lepiej poczu³am gdy odstawi³am... prawie wszystko, co lubiê. Nie jem produktów zbo¿owych, nabia³u, wedlin, str±czkow , warzyw krzy¿owych i psiankowatych. Odstawi³am oleje ro¶linne poza kokosowym,lnianym i krokoszowym. Cukru oczywi¶cie nie ty kam. Odstawi³am kawê, rzuci³am palenie.
Jem eko miêso i to wcale nie chude, podroby, ryby czasami, ¿ó³tka jaj, rosol na kosciach gotowanych, warzywa poza wy¿ej wymienionymi i niektóre owoce. Pije tylko wodê z sol± himalajska I mleko kokosowe. To mia³ byæ mój ma³y eksperyment. I choæ pocz±tki by³y ciê¿kie teraz ju¿ w ogóle nie ci±gnie mnie do rzeczy, z ktorych zrezygnowa³am. Tak oto niechc±cy zostalam bezglutenowym, wysokotluszczowym paleo.

Dla mnie to totalna rewolucja ¿ywieniowa i wielkie zaskoczenie, jak mój organizm fajnie na to zareagowa³. Zlecialo mi ok. 7kg choæ zre dziennie dobrze ponad 2000kcal. Nie æwicz±c! To dla mnie ewenement. Redukcja nie by³a planowana, ale cieszy. I dziwi jednocze¶nie. Ja mia³am na celu jedynie podtuningowanym mojego systemu odporno¶ciowego... Ciekawa jestem, jak to dalej siê potoczy. Cera póki co na plus, w³osy rosn±, nie wypadaj± pomimo, ¿e odstawi³am minoxidil.
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 16:25   #3237
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wooow12, jesli tylko Ci sluzy i nie masz problemu z trzymaniem sie diety to super! Ja nie jestem pewna odstawiania calych grup produktow, zwlaszcza naraz, bo wydaje mi sie, ze jednak wiekszosc ludzi nie ma problemow po "wszystkim". wydaje mi sie, ze dieta np. Paleo dlatego cieszy sie taka popularnoscia, ze wyklucza wlasciwie wszystko co potencjalnie szkodliwe, wiec wiekszosc ludzi sie czuje po niej lepiej - ale czy zawsze jest konieczne az tak drastyczne ciecie pewna nie jestem.
W kazdym razie jesli tylko Ci sluzy i dostarczasz organizmowi wszystkiego, co potrzebne to super.

Ja podejrzewam, ze moge miec celiakie, tylko nie wiem czy najpierw odstawic gluten, czy raczej isc do gastrologa, najwczesniej za 2 miesiace niestety (po odstawieniu glutenu badania nie beda wiarygodne).
Zrobilam wczoraj w mega pospiechu mega drogie badania na 2 rodzaje przeciwcial wystepujacych przy celiakii. Niestety wyniki dopiero za miesiac.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 16:44   #3238
wooow12
Raczkowanie
 
Avatar wooow12
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin :)
Wiadomo¶ci: 371
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Enn, odnosnie diagnozowania przeczytaj to:
http://www.tlustezycie.pl/2014/10/za...ancji.html?m=1
No i zasadniczo gluten do szczê¶cia nie jest nikomu potrzebny. A mo¿e raczej do zdrowia, bo uszczê¶liwiæ chwilowo potrafi

Nie rzuci³am dos³ownie wszystkiego jednocze¶nie, to trochê trwa³o . Niektóre z produktów mam zamiar stopniowo po jakim¶ czasie próbowaæ w³±czyc do jad³ospisu i obserwowaæ reakcjê organizmu. Do zbó¿ jednak ju¿ nie wrócê.

Edytowane przez wooow12
Czas edycji: 2015-05-07 o 16:46
wooow12 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 17:15   #3239
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

No niestety wiem, ze diagnozuje sie to trudno i negatywny wynik nie jest rozstrzygajacy, z drugiej strony pozytywny i owszem. Fakt, ze na diete bezglutenowa mozna przejsc i szkody nie bedzie.
Mysle, ze przez te 2 miesiace po prostu bede odzywiac sie zdrowo, zobaczymy jak bedzie z moim zelazem po tym czasie, jakie wyjda wyniki itp. i wtedy ew. pojde do gastro. A nuz jednak zelazo mi sie poprawi po diecie zawierajacej czerwone mieso i wiekszej ilosci suplementu.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-05-07, 17:43   #3240
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 255
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wierzê, ze na diecie "miêsnej" mo¿na zrzuciæ kilka kilo - kiedy jad³am jeszcze miêso by³am chuda jak patyk! Teraz ju¿ jestem na diecie roslinno zbo¿owej i muszê siê ciut bardziej pilnowaæ - choæ to tez pewnie zale¿ne jest od tego, ¿e wtedy by³am przed 30 a teraz jestem trochê po 30. Ale nabia³u tez nie jadam, piekê sobie chleb, jem duuu¿o warzyw - ¶wietnie siê czujê na tej diecie.
Twiggy22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.