Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-17, 11:28   #2581
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja zawsze dostaję rachunek - od ortodonty, od dentysty, ginekologa (prywatnie).

Co do tego rozklinowania to ja je też mam, jeszcze nie "ściągane", ale orto mówił, że albo sama je zetrę albo mi je spiłuje (czy jakoś tak). Myślę, że ktoś koniecznie powinien rzucić okiem na te Twoje ząbki.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 11:31   #2582
your_dream
Zaczytana w wizażu
 
Avatar your_dream
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 165
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Rozklinowania normalnie usuwa się wiertłem. Mogło Cię to boleć jeżeli było robione bez chłodzenia wodnego, bo wtedy wysoka temperatura podrażnia miazgę. Nie sądzę, żebyś miała naruszone szkliwo, gdyż wtedy zęby by się przewrażliwiły na zimno, gorąco. Normalne jest też odczuwanie językiem chropowatości w miejscu po kompozycie, a jeżeli nie usunęła tego całkiem, to po prostu odczuwasz nierówności i wgłębienia. Na Twoim miejscu wstrzymałabym się z tym chodzeniem do innego dentysty, bo zęby Ci się od tego nie zepsuły. Po prostu na kolejnej wizycie u orto, powiedz ortodontce, że masz to nie do końca usunięte i że chciałabyś, żeby to ona się tym zajęła.
your_dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 11:31   #2583
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja również zawsze dostaję paragon za usługę.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 11:33   #2584
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
Rozklinowania normalnie usuwa się wiertłem. Mogło Cię to boleć jeżeli było robione bez chłodzenia wodnego, bo wtedy wysoka temperatura podrażnia miazgę. Nie sądzę, żebyś miała naruszone szkliwo, gdyż wtedy zęby by się przewrażliwiły na zimno, gorąco. Normalne jest też odczuwanie językiem chropowatości w miejscu po kompozycie, a jeżeli nie usunęła tego całkiem, to po prostu odczuwasz nierówności i wgłębienia. Na Twoim miejscu wstrzymałabym się z tym chodzeniem do innego dentysty, bo zęby Ci się od tego nie zepsuły. Po prostu na kolejnej wizycie u orto, powiedz ortodontce, że masz to nie do końca usunięte i że chciałabyś, żeby to ona się tym zajęła.
o i taką rozsądna wypowiedz mi chodziło
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 11:38   #2585
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

A właśnie, miałam Wam napisać swoją przygodę i zapomniałam. Byłam we wtorek u dentysty na "naprawianiu" źle zrobionej kilka lat temu kanałówki (niewypełnione kanały do końca czy coś takiego). Siedzę już na fotelu, doktorek rozwiercił zęba i się pyta gdzie go kiedyś robiłam. No to mu mówię (swoją drogą był to dentysta, którego już chyba niemile wspominałam w tym wątku...), a ten mi podaje lusterko i mówi "pani patrzy, jaką niespodziankę zostawił - coby nie było, że sam to podłożyłem" - ja już przerażona, no ale patrzę... A ten z rozwierconej dziury wyciąga zaschniętą watę...........
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 11:41   #2586
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
A właśnie, miałam Wam napisać swoją przygodę i zapomniałam. Byłam we wtorek u dentysty na "naprawianiu" źle zrobionej kilka lat temu kanałówki (niewypełnione kanały do końca czy coś takiego). Siedzę już na fotelu, doktorek rozwiercił zęba i się pyta gdzie go kiedyś robiłam. No to mu mówię (swoją drogą był to dentysta, którego już chyba niemile wspominałam w tym wątku...), a ten mi podaje lusterko i mówi "pani patrzy, jaką niespodziankę zostawił - coby nie było, że sam to podłożyłem" - ja już przerażona, no ale patrzę... A ten z rozwierconej dziury wyciąga zaschniętą watę...........

Dobrze, że teraz masz porządnego dentystę
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 11:58   #2587
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez your_dream Pokaż wiadomość
Rozklinowania normalnie usuwa się wiertłem. Mogło Cię to boleć jeżeli było robione bez chłodzenia wodnego, bo wtedy wysoka temperatura podrażnia miazgę. Nie sądzę, żebyś miała naruszone szkliwo, gdyż wtedy zęby by się przewrażliwiły na zimno, gorąco. Normalne jest też odczuwanie językiem chropowatości w miejscu po kompozycie, a jeżeli nie usunęła tego całkiem, to po prostu odczuwasz nierówności i wgłębienia. Na Twoim miejscu wstrzymałabym się z tym chodzeniem do innego dentysty, bo zęby Ci się od tego nie zepsuły. Po prostu na kolejnej wizycie u orto, powiedz ortodontce, że masz to nie do końca usunięte i że chciałabyś, żeby to ona się tym zajęła.
Dziękuję za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłaś. Jednak mimo to przejdę się na przegląd stomatologiczny, chyba dentysta mnie nie oszuka, że mam coś jeśli nie będę miała, nie? (w sensie nie naciągnie mnie na coś niepotrzebnego, żeby zarobić, mam nadzieję) Zęby nie są przewrażliwione na zimno/gorąco. Ale mimo to martwię się. Już chyba nie chcę piłowania tego co zostało, bo jestem przerażona, że mogą mi to jeszcze bardziej "upiłować"

edit: Mi nie chodzi o chropowatość, wiem, że to normalne. Ale o to "wgłębienie"

Edytowane przez kwiatek101
Czas edycji: 2013-02-17 o 12:00
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 12:01   #2588
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
A właśnie, miałam Wam napisać swoją przygodę i zapomniałam. Byłam we wtorek u dentysty na "naprawianiu" źle zrobionej kilka lat temu kanałówki (niewypełnione kanały do końca czy coś takiego). Siedzę już na fotelu, doktorek rozwiercił zęba i się pyta gdzie go kiedyś robiłam. No to mu mówię (swoją drogą był to dentysta, którego już chyba niemile wspominałam w tym wątku...), a ten mi podaje lusterko i mówi "pani patrzy, jaką niespodziankę zostawił - coby nie było, że sam to podłożyłem" - ja już przerażona, no ale patrzę... A ten z rozwierconej dziury wyciąga zaschniętą watę...........
No to ladnie... moja szostka leczona kanalowo przed aparatem tez byla pelna niespodzianek. A ta wata byla z krwia czy czysta?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 12:52   #2589
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość

Dobrze, że teraz masz porządnego dentystę
Mam nadzieję, że będzie porządny. Chodzę do niego od niedawna, po tym kiepskim dentyście miałam najpierw innego fajnego, ale niestety wyemigrował... I musiałam poszukać kolejnego - póki co jestem zadowolona, rodzice również.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
No to ladnie... moja szostka leczona kanalowo przed aparatem tez byla pelna niespodzianek. A ta wata byla z krwia czy czysta?
Wiesz... Była lekko przybrudzona, ale nie wiem czy to krew była, czy może to zaschnięte lekarstwo, które się wkłada do odkażania czy tam zatruwania?
Aż mi ciary przeszły jak to zobaczyłam, bleh.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 13:00   #2590
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Ja zawsze dostaję rachunek - od ortodonty, od dentysty, ginekologa (prywatnie).
Ja również

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
A właśnie, miałam Wam napisać swoją przygodę i zapomniałam. Byłam we wtorek u dentysty na "naprawianiu" źle zrobionej kilka lat temu kanałówki (niewypełnione kanały do końca czy coś takiego). Siedzę już na fotelu, doktorek rozwiercił zęba i się pyta gdzie go kiedyś robiłam. No to mu mówię (swoją drogą był to dentysta, którego już chyba niemile wspominałam w tym wątku...), a ten mi podaje lusterko i mówi "pani patrzy, jaką niespodziankę zostawił - coby nie było, że sam to podłożyłem" - ja już przerażona, no ale patrzę... A ten z rozwierconej dziury wyciąga zaschniętą watę...........
OMG! Dobrze, że Ci kawałka jakiegoś narzędzia nie zostawił ten poprzedni dentysta
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 13:14   #2591
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Nie dostałam żadnego planu leczenia !!!
Dostałam tylko do wglądu, tam były raptem 4punkty wypisane jak to będzie przebiegało, dostałam jakąś ankietę do wypełnienia na temat mojego zdrowia i oświadczenie, że zapoznałam się ze skutkami ubocznymi, które mogą wystąpić podczas noszenia aparatu. Podpisałam i jej oddałam, sama nic nie dostałam!!

Teraz jestem już totalnie załamana.
Dobra rada na przyszlosc, cokolwiek podpisujesz zostawiasz sobie kopie, takie rzeczy orto powinna miec przygotowane w 2 egzemplarzach, mi by juz wtedy zapalila sie czerwona lampka. To sie tyczy wszystkiego, jakichkolwiek spraw urzedowych, bankow, wszedzie gdzie musisz cos podpisac.

Ja za kilka dni zakladam aparat, ale juz dostalam do zapoznania sie ze swiadoma zgoda pacjenta na leczenie ortodontyczne z wykazem mozliwych skutkow ubocznych, umowe wraz z planem leczenia i cena, gdzie orto wypisala po kolei wszystkie moje "odchylenia" wg ortodontycznych norm i rzeczy ktore sa ok i do czego bedzie dazyc.

Oczywiscie wszystko jest w 2 egzemplarzach, przed zalozeniem mam przyniesc po 1 egzemplarzu wszystkiego podpisane przeze mnie i juz widze ze trafilam na fachowca.

Naprawde, leczenie ortodontyczne to tak wazna i kosztowna sprawa ze trzeba sie domagac porzadnego traktowania A jak nam lekarz nie odpowiada to go zmienic, lepiej stracic nawet kilkaset zl niz pozniej miec zniszczone zeby...
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 13:26   #2592
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ja nie będę przygryzała zamków, bo miałam mieć metal, a zmieniłam na ceramiczny Jak odpadnie to za samo przyklejenie 50 zł
50zł? moja orto dokleija za darmo...

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Za łuk - dodatkowo 20 zł (metalowy), za biały przed ślubem 50 zł. Co do reszty to mam nadzieję, że nie będę dopłacać jeszcze, bo to i tak sporo

Jak pójdę zakładać dolny łuk to poproszę orto żeby mnie uprzedzała o swoich dodatkowo płatnych planach


Zapytaj swojej orto. Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego czy te ósemki będą miały miejsce, żeby dobrze się ułożyć. Jeśli nie, to usunęłabym je, bo po co ma Ci się np. wada nawrócić przez ósemki. Szkoda by było tyle nosić aparat, a potem klops Moje krzywe zęby to właśnie wina ósemek i małej ilości miejsca w szczęce
ja mam na gorze dwie niewyrzniete osemki i wlasnie bede sie musiala na nastepnej wizycie zapytac co z tym robimy. bo ząbki juz mam ladne, nie chcialabym zeby sie wszystko pozniej spieprzylo...
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 13:39   #2593
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
50zł? moja orto dokleija za darmo...
A nawet 50-80

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Chyba, że to chodzi np. o to, że niektórzy robią sobie aparat tylko na zęby od 1-3 i wtedy płacą tylko za te zamki? Słyszłam, że tak też można jak myślicie? No bo w sumie bez sensu żeby płacili 1600 za cały aparat skoro zakładają np. na 6 zębów z 16, nie?

W cenniku jest coś takiego: przyklejenie pojedynczego zamka -> 50-80zł
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 13:42   #2594
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
A nawet 50-80

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Chyba, że to chodzi np. o to, że niektórzy robią sobie aparat tylko na zęby od 1-3 i wtedy płacą tylko za te zamki? Słyszłam, że tak też można jak myślicie? No bo w sumie bez sensu żeby płacili 1600 za cały aparat skoro zakładają np. na 6 zębów z 16, nie?

W cenniku jest coś takiego: przyklejenie pojedynczego zamka -> 50-80zł
Wątpię, równie dobrze można by było powiedzieć, że masz 12 zamków na górze (od 6 do 6), więc 12*50=600, a jednak aparat jest 1000 zł droższy
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 13:48   #2595
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Wątpię, równie dobrze można by było powiedzieć, że masz 12 zamków na górze (od 6 do 6), więc 12*50=600, a jednak aparat jest 1000 zł droższy
W sumie tak Na super glue przykleję!
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 14:06   #2596
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ja też zawsze dostaję paragon i wydruk usługi wraz z ceną.

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
A właśnie, miałam Wam napisać swoją przygodę i zapomniałam. Byłam we wtorek u dentysty na "naprawianiu" źle zrobionej kilka lat temu kanałówki (niewypełnione kanały do końca czy coś takiego). Siedzę już na fotelu, doktorek rozwiercił zęba i się pyta gdzie go kiedyś robiłam. No to mu mówię (swoją drogą był to dentysta, którego już chyba niemile wspominałam w tym wątku...), a ten mi podaje lusterko i mówi "pani patrzy, jaką niespodziankę zostawił - coby nie było, że sam to podłożyłem" - ja już przerażona, no ale patrzę... A ten z rozwierconej dziury wyciąga zaschniętą watę...........
Omg ale ja miałam nie lepszą sytuację. W październiku byłam u stomatologa, miałam dosyć dużą dziurę w siódemce (stara sprawa). On mi ją zaplombował, jak gdyby nigdy nic. I jakoś pod koniec stycznia zaczął mnie boleć policzek, ból promieniował z zębów na głowę, weżły chłonne itd. Ból nie do wytrzymania, a żaden z zębów nie miał widocznego ubytku. Poszłam do innego stomatologa na konsultację, w klinice w której leczę się ortodontycznie, zrobiono mi rtg i co się okazało - mam próchnicę pod tą siódemką. Siódemką plombowaną ledwie kilka miesięcy wcześniej (!). Umówiłam się parę dni później na kolejną wizytę, już leczniczą. W międzyczasie połykałam tabletki przeciwbólowe jedna po drugiej, bo ból był okropny. Stomatolog stwierdził, że bez kanału się nie obejdzie. Ale co gorsze, powiedział mi, że mój ząb był już martwy od paru dobrych miesięcy, po otwarciu kanałów pojawiła się ropa zamiast krwi, a cała ta sytuacja spowodowała stan zapalny kości. Koszmar, nie wiem jak poprzedni dentysta mógł tak po prostu zaplombować tego zęba, nic nie podejrzewając... Niemniej przeszłam kanałowe, ząb przestał boleć i mam nadzieję, że tym razem trafiłam już do profesjonalisty. Nie życzę nikomu takich przygód ; )
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 14:14   #2597
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

anakazar, zapomniałam Ci napisać ad. tych szyjek, że podobno odsłonięcie ich jest 'skutkiem ubocznym' noszenia aparatu i występuje dosyć często.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 14:14   #2598
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
50zł? moja orto dokleija za darmo...



ja mam na gorze dwie niewyrzniete osemki i wlasnie bede sie musiala na nastepnej wizycie zapytac co z tym robimy. bo ząbki juz mam ladne, nie chcialabym zeby sie wszystko pozniej spieprzylo...
ja mam metal i jak mi zamek odpadnie to za doklejenie płacę 50 zł
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 14:16   #2599
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ja mam metal i jak mi zamek odpadnie to za doklejenie płacę 50 zł
Czyli nie jestem sama
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 14:21   #2600
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Dobra rada na przyszlosc, cokolwiek podpisujesz zostawiasz sobie kopie, takie rzeczy orto powinna miec przygotowane w 2 egzemplarzach, mi by juz wtedy zapalila sie czerwona lampka. To sie tyczy wszystkiego, jakichkolwiek spraw urzedowych, bankow, wszedzie gdzie musisz cos podpisac.

Ja za kilka dni zakladam aparat, ale juz dostalam do zapoznania sie ze swiadoma zgoda pacjenta na leczenie ortodontyczne z wykazem mozliwych skutkow ubocznych, umowe wraz z planem leczenia i cena, gdzie orto wypisala po kolei wszystkie moje "odchylenia" wg ortodontycznych norm i rzeczy ktore sa ok i do czego bedzie dazyc.

Oczywiscie wszystko jest w 2 egzemplarzach, przed zalozeniem mam przyniesc po 1 egzemplarzu wszystkiego podpisane przeze mnie i juz widze ze trafilam na fachowca.

Naprawde, leczenie ortodontyczne to tak wazna i kosztowna sprawa ze trzeba sie domagac porzadnego traktowania A jak nam lekarz nie odpowiada to go zmienic, lepiej stracic nawet kilkaset zl niz pozniej miec zniszczone zeby...
A myślicie, że jak teraz poproszę o rtodontkę o rachunek za aparat (jeden zakładany w styczniu jeden we wrześniu) to powinna mi dać???
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 14:24   #2601
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Czyli nie jestem sama
nie jesteś
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 14:27   #2602
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
A myślicie, że jak teraz poproszę o rtodontkę o rachunek za aparat (jeden zakładany w styczniu jeden we wrześniu) to powinna mi dać???
No nie sadze, nie ma obowiazku wystawiania rachunkow imiennych dla osob nieprowadzacych dzialalnosci gospodarczej, moglas sie o taki upomniec do 7 dni od daty zaplaty.

Nie musi miec tez kasy fiskalnej jesli nie przekroczyla limitu obrotu detalicznego, o ile to wykazuje to po prostu wpisuje do ewidencji sprzedazy detalicznej sume z dnia i tyle, nie jest w stanie wskazac kiedy zaplacilas i ile.
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 14:33   #2603
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
A myślicie, że jak teraz poproszę o rtodontkę o rachunek za aparat (jeden zakładany w styczniu jeden we wrześniu) to powinna mi dać???
Tylko do 7 dni od daty usługi
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 14:36   #2604
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Ojej to się wkopałam trochę Bo chciałabym mieć jakiś dowód, że się u niej leczę w razie czego. Np w razie gdyby okazało się, że te moje jedynki są przepiłowane
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 15:48   #2605
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Napisałam do gabinetu, w którym się leczę i okazało się, że za wymianę łuku nie płacę (no chyba, że biały) i za przyklejenie zamka też nie Mam nadzieję, że pisała to kompetentna osoba, mająca pewne te info
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:26   #2606
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ja we wtorek zakładam dół górę mam już 4 msc . słyszałam , że dół bardziej boli niż góra , to prawda ? i znowu czeka mnie dieta jogurtowa
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:46   #2607
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
ja mam metal i jak mi zamek odpadnie to za doklejenie płacę 50 zł
U mnie doklejenie zamka tak samo, pierwsze darmowe

Jutro mam wizytę, zakladam dolny łuk. Nie wiecie ile trwa ten cały stripping? Można wziąć do niego znieczulenie? Bo mam tak zęby wrażliwe na dotyk po tej separacji.... Boję się że jak mi orto zacznie piłować to chyba tam się popłacze z bólu
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:50   #2608
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez angellisia Pokaż wiadomość
ja we wtorek zakładam dół górę mam już 4 msc . słyszałam , że dół bardziej boli niż góra , to prawda ? i znowu czeka mnie dieta jogurtowa
Myślę, że to kwestia indywidualna . Miałam zakładane dwa aparaty naraz i dłużej dokuczała mi góra.
Cytat:
Napisane przez misz_masz Pokaż wiadomość
U mnie doklejenie zamka tak samo, pierwsze darmowe

Jutro mam wizytę, zakladam dolny łuk. Nie wiecie ile trwa ten cały stripping? Można wziąć do niego znieczulenie? Bo mam tak zęby wrażliwe na dotyk po tej separacji.... Boję się że jak mi orto zacznie piłować to chyba tam się popłacze z bólu
Swoją drogą ile u Was kosztuje stripping ?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:57   #2609
misz_masz
Raczkowanie
 
Avatar misz_masz
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 216
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Swoją drogą ile u Was kosztuje stripping ?
Jutro się dowiem, bo zapomniałam się zapytać ale asystentka nic nie mówiła o dodatkowych kosztach to może wliczony jest w cenę wizyty?
Chociaż u mojej orto płaci się za wszystko to się nie zdziwię jak mi zaśpiewają dodatkową kwotę do zapłaty.....

Edytowane przez misz_masz
Czas edycji: 2013-02-17 o 21:00
misz_masz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:05   #2610
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
OMG! Dobrze, że Ci kawałka jakiegoś narzędzia nie zostawił ten poprzedni dentysta
mi po leczeniu kanalowym zostala w korzeniu w szostce igla, bylo to niestety tak dawno ze juz nie pamietam kto to.. zab w kazdym badz razie do usuniecia
i dwie panie denstystki ktore sie popisaly ostatnio.. byc moze dlatego ze wiedzialy ze my w polsce nie mieszkamy wiec z reklamacja nie przyjdziemy. pierwsza: po wyleczeniu zeba (chyba??) musialam go robic kanalowo, mojemu partmerowi tez usilnie plombowala osemke bardzo zniszczona i ropiejaca od korzenia i od kilku lat nadajaca sie tylko i wylacznie do wyrwania (tak stwierdzil nasz obecny lekarz) druga zaplombowala mi zeba po czym tego samego zeba plombowalam po miesiacu jeszcze raz bo zostawila dziurke z boku
juz nie lecze zebow w polsce
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:37.