Onkologia: Katowice, czy Gliwice - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-16, 21:42   #31
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Cytat:
Napisane przez aniolek_lovee Pokaż wiadomość
Byłaś pacjentem Centrum onkologii w Gliwicach? Bo mam porównanie tylko z dwoma ośrodkami i Gliwice najsłabiej wypadają.
nie, ale wiem jak wygląda system i jak bardzo na niekorzyść pacjentów on działa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 09:55   #32
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Moją koleżankę leczyli w Gliwicach, na szczescie z sukcesem. Plan leczenia i "technologia" działa bardzo sprawnie, dostajesz terminy tak jak potrzeba, a nie że nie mają już pieniędzy i następna wizyta za pół roku. Niestety jest tam taki ogrom ludzi że faktycznie wizyta u lekarza trwa chwilę i "następny proszę". Najlepiej spisać pytania na kartce żeby nie mieć pustki w głowie na wizycie i wtedy lekarz na pewno na nie odpowie Trzymam kciuki
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 09:58   #33
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Moja koleżanka leczyła się w Gliwicach. Z sukcesem. Autorko pamiętaj, że Twoje nastawienie i pogoda ducha to połowa sukcesu. Nie poddawaj się, ludzie z tego wychodzą
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 11:41   #34
normalniee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Polecam tą w Gliwicach. Mój dziadek ma raka i jest tam leczony
normalniee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 15:34   #35
aniolek_lovee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 83
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
A co możesz porównać z Gliwicami?
Dąbrowa Górnicza i Rybnik. Wejdź sobie na forum dum spiro spero tam na pewno Cię pokierują,podpowiedzą . Ja nie pomoge bo "siedze" w innym typie raka.
aniolek_lovee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 17:06   #36
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Byłam dzisiaj w Gliwicach. Leczenie takie samo, co w Kato, tylko w odwrotnej kolejności, tzn. najpierw chemia, a potem operacja. W Katowicach chcą zacząć od operacji. Wersja z chemią na początku bardziej mi się podoba. W końcu chemia może wykończyć komórki rakowe na tyle, że operacja nie będzie konieczna. Zwłaszcza, że może dołączą naświetlania. Przy operacji, a potem chemii może się okazać, że komórki jeszcze są i trzeba będzie znowu mnie pociąć. Taki mam tok myslenia… W środę mam konsylium w Katowicach i zaproponuję tam najpierw chemię. Chyba będę mogła się odezwać, skoro mam być obecna? Jeśli będą się upierać, pójdę leczyć do Gliwic.

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2014-08-18 o 17:13
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 19:04   #37
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Nie doradzę, bo nie mam wiedzy o tych ośrodkach, ale kojarzę Twoje posty i chciałam Ci tylko życzyć dużo zdrówka!
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 19:23   #38
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Moje kuzynki leczyły się w Gliwicach. Jedna właśnie z raka piersi. W obu przypadkach się udało, były też zadowolone z podejścia lekarzy. Natomiast mój tata leczył się na Francuskiej w Katowicach, a w Gliwicach nie zdiagnozowali go tak szybko i jak się okazało, niedokładnie.
Limonko, życzę powrotu do zdrowia Gdybyś miała jakieś pytania, postaram się dowiedzieć.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 20:50   #39
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Cześć. Jestem już po konsylium. Lekarze w Katowicach zaproponowali amputację piersi i wycięcie węzłów. Może ominie mnie chemioterapia. Od 1 wizyty mówiłam, że jak trzeba będzie, zgodzę się na takie rozwiązanie, choć wiadomo, że gadka, to jedno, a fakty, zupełnie co innego... Mój guz zostanie zbadany jeszcze raz, by nie było najmniejszych wątpliwości, że został dobrze określony (na daną chwilę jest jednym z najgorszych odmian. Moja lekarka powiedziała, że na pewno kolejny wynik nie będzie gorszy od tego. Może być jedynie lepszy). Jeśli będzie tym, którym jest, czeka mnie amputacja. Jeśli okaże się tzw. rakiem naciekającym, zostanę poddana operacji oszczędzającej i chemioterapii. Bądź, co bądź, w piątek idę do kościoła na jakiś wieczór, podczas którego niby uzdrawiają. Na pewno nie zaszkodzi, a chyba czas najwyższy zwrócić się o wsparcie. Jak trwoga, to...
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 20:58   #40
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Trzymaj się, nie daj się!!
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 09:32   #41
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Cześć Pojawiam się po długiej przerwie. Ostatecznie leczę się w Katowicach. W poniedziałek miałam operację. Lekarze usunęli mi tzw. wartownika i jakieś 25 % piersi. Dodatkowo wszczepili tytanowe klamerki, które mają "trzymać" ewentualne pozostałe komórki nowotworowe w 1 miejscu. Wczoraj zostałam wypisana do domu. 1 - go października idę zdjąć szwy, a 16 - go na wizytę, podczas której dowiem się, co dalej. Czuję się super, pomijając przeorana pachę i miejsce po odcięciu piersi. Wierzę, że będzie już tylko dobrze

I tu pojawia się moje pytanie... Bardzo miło wspominam pobyt na oddziale. Opieka była świetna, podejście lekarzy i pielęgniarek naprawdę godne pochwały. Najbardziej jednak jestem wdzięczną mojej chirurg, która jest zawsze uśmiechnięta i każdą wiadomość przekazuje tak, że człowiek się nie załamuje. Ma niesamowite podejście do ludzi. W sali, na której leżałam, rozmawiałyśmy o jakimś drobnym prezencie w podziękowaniu. Wymyśliłyśmy kawę i bombonierkę. Kwiaty mogłyby być zbyt kłopotliwe dla pracownika szpitala. W chwili wypisu nie spotkałyśmy mojej lekarki, więc nie było możliwości wręczenia jej wszystkiego. Czy mogę tą kawę z bombonierką wtaszczyć normalnie do gabinetu podczas wizyty i dać jej tak oficjalnie? Kobieta lata po całym szpitalu, od sali operacyjnej począwszy, przez oddział, na poradni skończywszy, więc ciężko ją gdzieś "przyhaczyć na boku". Nigdy nie byłam zwolennikiem łapówek i nigdy nich nie dawałam, ale babce jestem na serio wdzięczna i nie uważam tego za łapówkę, bo wartość nie ta i jest to już po operacji, a nie przed. W ogóle podczas leczenia w Katowicach nie napotkałam na żadne "opory", które sugerowałyby wręczenia czegokolwiek (znacie chyba historie, gdy pacjent nie mógł sie umówić na termin, bo lekarz ciagle był zajęty, a po "zachęcie" okazywało się, że ma nieograniczony czas?). Normalnie wyskoczyłabym z kwiatkami, ale nie to miejsce...
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-07, 12:01   #42
Allive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
Dot.: Onkologia: Katowice, czy Gliwice

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Mam do Was jeszcze 1 pytanie… Czytam różne fora na temat z tytułu wątku. Zdania są podzielone, choć szala przechyla się bardziej na Gliwice. Jedyne, co ludzie zarzucają tej placówce, to totalny brak czasu lekarzy dla ludzi. Tzn. człowiek ma poświęconą minimalną ilość czasu niezbędną na badania, ale ze swoimi pytaniami pozostaje sam ze sobą. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego, bo mam mnóstwo pytań. Spotkałyście się z czymś takim u osób, które się leczyły?

Ja na każdą wizytę wchodzę z kartką na której mam nurtujące pytania i mówię zdecydowanie że mam kilka wątpliwości czy niewiadomych i wyczytuję po kolei zapisując krótko odp lub zaraz po wyjściu z gabinetu zapisuję by nie zapomnieć.. Może czasem nieco zniecierpliwieni..ale zawsze odpowiadają na moje pytania Zrób tak.
Allive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-07 13:01:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.