Skutki uboczne diety - miałyscie? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-21, 16:24   #121
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

U mnie niestety po kopenhaskiej, a później po przestaniu spożywania prawie czegokolwiek było bardzo źle:
- było mi bardzo zimno
- ciągłe zawroty głowy, wystarczyło,że wyjdę na dłuższy spacer i od razu było mi słabo
- przy niejedzeniu uderzało (tak jakby "uderzało") we mnie światło w sklepach
- nawet gdy czułam się dobrze od jakiegoś czasu , były momenty,że ni z tego ni z owego zaczynało być mi słabo i miałam świadomość (ta świadomość byłą najgorsza) tego,że zaraz zemdleję
- karetka przywiozła mnie do domu, na następny dzień mdlałam w sklepie
-podczas leżenia w łożu wydawało mi się,że odpływam


dużo tego było i walczyłam z tym samopoczuciem (najbardziej doskwierały mi te momenty zawrotów głowy) przez ok 2 lata
Teraz jest lepiej bo się nie głodzę , a staram odchudzać z głową- czego uczę się od Was

Reasumując nigdy nikomu nie polecę diety kopenhaskiej
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 16:28   #122
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez ciemka Pokaż wiadomość
tylko nie wiem co ze slodyczami ? mozliwe,ze to jest nimi spowodowane? za malo cukru we krwi np ?
Wiesz, nie sądzę Słodycze nie są nam do niczego potrzebne, a poza tym pewnie jesz owoce -> cukry proste.

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
U mnie niestety po kopenhaskiej, a później po przestaniu spożywania prawie czegokolwiek było bardzo źle:
- było mi bardzo zimno
- ciągłe zawroty głowy, wystarczyło,że wyjdę na dłuższy spacer i od razu było mi słabo
- przy niejedzeniu uderzało (tak jakby "uderzało") we mnie światło w sklepach
- nawet gdy czułam się dobrze od jakiegoś czasu , były momenty,że ni z tego ni z owego zaczynało być mi słabo i miałam świadomość (ta świadomość byłą najgorsza) tego,że zaraz zemdleję
- karetka przywiozła mnie do domu, na następny dzień mdlałam w sklepie
-podczas leżenia w łożu wydawało mi się,że odpływam


dużo tego było i walczyłam z tym samopoczuciem (najbardziej doskwierały mi te momenty zawrotów głowy) przez ok 2 lata
Teraz jest lepiej bo się nie głodzę , a staram odchudzać z głową- czego uczę się od Was

Reasumując nigdy nikomu nie polecę diety kopenhaskiej
Niestety, i tak wciąż jest na nią dużo chętnych.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 16:33   #123
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

U mnie tez byly skutki uboczne
-oslabienie
-sennosc
-lamliwe paznokcie
-wypadanie wlosow
-wysuszona cera

__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 16:38   #124
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Moja siostra zrobiła ostatnio kopenhaską- nie umiałam jej odwlec od tego pomysłu.
W ostatni dzień obudziła się w nocy z niedowładami nóg i rąk ,jakimś cudem wstała i coś zjadła.
Myślę,że po prostu wypłukała cały potas z organizmu i zaczęły się drżenia rąk, nóg - konsekwencje tej diety -oprócz drżeń, omdleń, braku witamin są straszne dla zdrowia
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 17:22   #125
Shayla
Raczkowanie
 
Avatar Shayla
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 478
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
Moja siostra zrobiła ostatnio kopenhaską- nie umiałam jej odwlec od tego pomysłu.
W ostatni dzień obudziła się w nocy z niedowładami nóg i rąk ,jakimś cudem wstała i coś zjadła.
Myślę,że po prostu wypłukała cały potas z organizmu i zaczęły się drżenia rąk, nóg - konsekwencje tej diety -oprócz drżeń, omdleń, braku witamin są straszne dla zdrowia
To przerażające!
Ja jestem przeciwniczką wszelkich sztywnych diet (Kopenhaska, South Beach, owocowa, białkowa i inne tego typu), nigdy żadnej z nich nie stosowałam. Uważam, że wystarczy stosować się do piramidy zdrowego żywienia i liczyć kalorie (czyli w sumie dieta MŻ). Jeśli ustalimy sobie górny limit kalorii, jakiego nie możemy przekroczyć w ciągu dnia (np. 1000) i będziemy wybierać zdrowe i urozmaicone jedzenie, to nie powinno się nic złego stać (i kto to pisze... ).
Nie wytrzymałabym chyba nawet jednego dnia na diecie, w której wszystko mam z góry ustalone, i np. mam ochotę na makaron, ale muszę zjeść miskę ryżu.
Nieeee, to stanowczo nie dla mnie.
Shayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 17:31   #126
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
Moja siostra zrobiła ostatnio kopenhaską- nie umiałam jej odwlec od tego pomysłu.
W ostatni dzień obudziła się w nocy z niedowładami nóg i rąk ,jakimś cudem wstała i coś zjadła.
Myślę,że po prostu wypłukała cały potas z organizmu i zaczęły się drżenia rąk, nóg - konsekwencje tej diety -oprócz drżeń, omdleń, braku witamin są straszne dla zdrowia
O matko...To straszne co piszesz ! Ja tez mam takie same niedowlady.Kiedys jak przyszlam do domu to zalapal mnie taki skurcz z stopie ze az mi sie palce poprzekrecaly i nie mogly potem rozprostowac. A bol przy tym niesamowity! To przez brak potasu?

A kopenhadzka tez mi swojego czasu wpadla do glowy... bylam cudownie madra ,naprawde. Wyczytalam i pomyslalam ze 13 dni i bede piekna. Na szczescie jak tata zobaczyl zasady tej diety to kazal mi przestac. I bylam na niej z 3 dni jakiejs. Zakonczylo sie placzem,nieooddzywaniem do ojca. Dzis wiem ze mial racje i dziekuje mu za to ze tak szybko wybil mi z glowy ta katorge...

p.S
zeby tez mnie balaly I jak mnie lekarz nastraszyl ze jak nie zaczne jesc to mi wypadna to sie przejelam i zaczelam jesc wiecej. szkoda tylko ze przez pare dni... na szczescie teraz wszystko jest na najlepszej drodze ku normalnosci
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 17:57   #127
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Eh niestety dieta jest straszna
Ja też próbuję 'normalnie 'sie odchudzac - staram się nie myśleć o tak szybkich efektach i krótkotrwałych jak przy głodówkach, a jeść zdrowo i mądrze.
Może wtedy się uda?
irsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-21, 21:20   #128
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

mam takie pytanie, nigdy nie odchudzalam sie drastycznie jednak waze bardzo malo, czy to ze mam duza niedowage moze byc przyczyna spadku libido, wiem ze moze to glupie pytanie ale dla mnie wazne jest co na ten temat sadzicie.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 21:33   #129
Shayla
Raczkowanie
 
Avatar Shayla
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 478
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
mam takie pytanie, nigdy nie odchudzalam sie drastycznie jednak waze bardzo malo, czy to ze mam duza niedowage moze byc przyczyna spadku libido, wiem ze moze to glupie pytanie ale dla mnie wazne jest co na ten temat sadzicie.
Za libido odpowiedzialne są estrogeny, które z kolei powstają przy udziale tłuszczu (to właśnie dlatego większość dziewczyn zaokrągla swoje kształty w okresie pokwitania, ich organizm nabiera więcej tkanki tłuszczowej potrzebnej do wytworzenia tego hormonu).
Możliwe, że masz niedobór estrogenów.
Za spadek libido mogą też być odpowiedzialne tabletki antykoncepcyjne.
Shayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 21:44   #130
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez Shayla Pokaż wiadomość
Za libido odpowiedzialne są estrogeny, które z kolei powstają przy udziale tłuszczu (to właśnie dlatego większość dziewczyn zaokrągla swoje kształty w okresie pokwitania, ich organizm nabiera więcej tkanki tłuszczowej potrzebnej do wytworzenia tego hormonu).
Możliwe, że masz niedobór estrogenów.
Za spadek libido mogą też być odpowiedzialne tabletki antykoncepcyjne.
tabletek nie biore wiec to nie to, to mozliwe ze to przez to ze mam malo tkanki tluszczowej ?? bo ja chyba mam jej naprawde znikome ilosci
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 07:51   #131
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Mam takie pytanie-ogolne.
Jest sobie taka dziewczyna,ktora miala miesiaczke.Zaczela sie odchudzac i tak miesiaczka "zniknela",pozniej zaczela jesc normalnie i miesiaczka znowu jest,tzn,ze znowu zacznie rosnac?
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-22, 20:03   #132
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie-ogolne.
Jest sobie taka dziewczyna,ktora miala miesiaczke.Zaczela sie odchudzac i tak miesiaczka "zniknela",pozniej zaczela jesc normalnie i miesiaczka znowu jest,tzn,ze znowu zacznie rosnac?
Ale kto? Dziewczyna ma urosnąć, bo wrócił jej okres?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 07:54   #133
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Ona ma prawie 14 lat;chodzi o moja kuzynke.
W wieku 12 lat dostala okres;miala w miare regularny z tego co wiem.
Pozniej zaczela sie odchudzac i w raz z tym odchudzaniem przestala rosnac;nie odzywaiala sie dobrze i okres tez zniknal. teraz zaczela jesc po wielu rozmowach,ale nadal nie rosnie;okres tez juz ma.
Dlatego tak brzmi pytanie;czy kaska zacznie rosna? ma prawie 14 lat...
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 16:05   #134
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
Ona ma prawie 14 lat;chodzi o moja kuzynke.
W wieku 12 lat dostala okres;miala w miare regularny z tego co wiem.
Pozniej zaczela sie odchudzac i w raz z tym odchudzaniem przestala rosnac;nie odzywaiala sie dobrze i okres tez zniknal. teraz zaczela jesc po wielu rozmowach,ale nadal nie rosnie;okres tez juz ma.
Dlatego tak brzmi pytanie;czy kaska zacznie rosna? ma prawie 14 lat...
Wiesz, z tego co piszesz, ona na szczęście nie odchudzała się byt długo. Sama dieta w tym wieku była oczywiście głupia, ale mogła wcale nie być przyczyną zaniknięcia okresu. Dziewczyna jest młodziutka, w tym wieku często to nie jest jeszcze unormowane... Tak samo ze wzrostem. To, czy jeszcze urośnie zależy od bardzo wielu czynników.

Radziłabym pilnować jej, żeby jadła odpowiednio dużo i urozmaicenie. A w ramach uspokojenia nerwów udać się do ginekologa - teraz lub za jakiś czas, jeśli okres wciąż nie wróci.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 16:29   #135
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

'Pochwalę'się,że dziś po 6sciu miesiącach ,bez uciążliwego leczenia,mimo wagi 44/170 ,dostałam osławiony okres. Krwawienie jest skąpe (jak zwykle ),objawy dokuczliwe -_-'


W ramach dygresji dodam,że objawy pms'u dostałam jakieś 3 dni po dwukrotnej wizycie u zaufanej bioenergoterapeutki w celu podleczenia infekcji oskrzeli Nie nastawiałam się na 'wywołanie @ w żadnym razie,zapomniałam ,że mnie to dotyczy a tu proszę
Co dziwne,dowiedziałam się dziś,że nagabnęła mej matce (nic jej nie wspominaliśmy...)o zaburzeniach cyklu miesięcznego/pracy tarczycy itp

Natomiast kochani polscy lekarze jak jeden mąż grzmili,że muszę przytyć i przez długi czas truć się duphastonem _^_

schism_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 12:46   #136
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

oj nie napisalam.Okres jej wrocil.Odchudzlaa sie ok 3 miesiecy.Okres wrocil dosc szybko.
Mam nadzieje,ze uda mi sie jej pomoc.
Tylko co robic jeszze?
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 13:26   #137
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
oj nie napisalam.Okres jej wrocil.Odchudzlaa sie ok 3 miesiecy.Okres wrocil dosc szybko.
Mam nadzieje,ze uda mi sie jej pomoc.
Tylko co robic jeszze?
Tak jak napisałam: dopilnować jej, żeby jadła odpowiednio dużo i wszystkiego po trochu
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 15:17   #138
Shayla
Raczkowanie
 
Avatar Shayla
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 478
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Ponieważ jest to temat o skutkach ubocznych odchudzania, chciałabym zadać pytanie związane z dolegliwościami, jakie pojawiają mi się właśnie w tym czasie.

Czy kiedykolwiek podczas diety zdarzały się Wam bóle w okolicach trzustki (w lewym boku, pod żebrami)? Żadnych dodatkowych objawów, w postaci zgagi, niestrawności itp. Tylko same bóle, o charakterze dość tępym, ogólnie bardzo nieprzyjemnym.
Shayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 16:28   #139
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez schism_ Pokaż wiadomość
'Pochwalę'się,że dziś po 6sciu miesiącach ,bez uciążliwego leczenia,mimo wagi 44/170 ,dostałam osławiony okres. Krwawienie jest skąpe (jak zwykle ),objawy dokuczliwe -_-'


W ramach dygresji dodam,że objawy pms'u dostałam jakieś 3 dni po dwukrotnej wizycie u zaufanej bioenergoterapeutki w celu podleczenia infekcji oskrzeli Nie nastawiałam się na 'wywołanie @ w żadnym razie,zapomniałam ,że mnie to dotyczy a tu proszę
Co dziwne,dowiedziałam się dziś,że nagabnęła mej matce (nic jej nie wspominaliśmy...)o zaburzeniach cyklu miesięcznego/pracy tarczycy itp

Natomiast kochani polscy lekarze jak jeden mąż grzmili,że muszę przytyć i przez długi czas truć się duphastonem _^_
Gratuluję
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 22:14   #140
aajjii
Zadomowienie
 
Avatar aajjii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 340
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

ja jak wazylam 42 przy 168 to mialam ten slynny meszek na ciele
do tego okresu nie mialam przez 1,5 roku , do dzisiaj rece sinieja mi doslownie z zimna mimo ze juz waze 50 kg i trzymam ta wage od jakeigos czasu i jem normalnie

okres naszczesci ete zjzu wrocil normalny bez zadnych hormonow
po za tym co napisalam to z energia , brakiem koncentracji ani problemami z wlosami i paznokciami - to wszystko mnie ominelo

no ale problemy natury psychicznej sa po dzis dzien ale jzu w malym stopniu
aajjii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 20:38   #141
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Ajjii, Ty też miałaś ED? Zawsze byłam przekonana, że Ty po prostu chcesz przytyć, bo jesteś zbyt chuda z natury

Też nie miałam okresu, dokładnie tyle, ile Ajjii, byłam osłabiona, miałam straszne huśtawki nastrojów, cały czas chciało mi się spać, miałam popoękaną skórę i suchą, było mi baaardzo zimno...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 21:36   #142
aajjii
Zadomowienie
 
Avatar aajjii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 340
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Ajjii, Ty też miałaś ED? Zawsze byłam przekonana, że Ty po prostu chcesz przytyć, bo jesteś zbyt chuda z natury

Też nie miałam okresu, dokładnie tyle, ile Ajjii, byłam osłabiona, miałam straszne huśtawki nastrojów, cały czas chciało mi się spać, miałam popoękaną skórę i suchą, było mi baaardzo zimno...

no raczej mialam tyle ze np nigdy si enei glodzilam ani nie bylam an diecie ponizej 1200 kcal , po prostu nie moglam wyjsc z diety i za dlugo bylam na 1400 bo balam sie panciznie cos dolozyc i widzialam grubasa w lustrze :P
aajjii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 07:52   #143
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Aha, no ja miałam krótki okres głodzenia się. Reszta nie była - w porównaniu do dziewczyn tutaj niektórych - tragiczna, ale dla mnie stanowczo za mało.

A przed odchudzaniem się też byłaś szczupła?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 10:56   #144
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez Shayla Pokaż wiadomość
Ponieważ jest to temat o skutkach ubocznych odchudzania, chciałabym zadać pytanie związane z dolegliwościami, jakie pojawiają mi się właśnie w tym czasie.

Czy kiedykolwiek podczas diety zdarzały się Wam bóle w okolicach trzustki (w lewym boku, pod żebrami)? Żadnych dodatkowych objawów, w postaci zgagi, niestrawności itp. Tylko same bóle, o charakterze dość tępym, ogólnie bardzo nieprzyjemnym.
Ja to mialam 1 lub 2 razy w czasie diety, mysle ze byla to trzustka, ale nic z tym nie zrobilam, samo mi przechodzilo na drugi dzien.
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 18:22   #145
notspeciallady
Raczkowanie
 
Avatar notspeciallady
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 192
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Ja naszczęscie obudziłam się po jakiś 6/7 tygodniach i teraz wracam na zdrowszą drogę.Ale mam skutki uboczne takie jak:
- odczucie zimna.Czasami sinieją mi ręce
- osłabienie
-zawroty głowy
- słynne ,,gwiazdki'' po dłuższym wysiłku , gwłatownych ruchach ( to chyba normalne) i chodzeniu po schodach
- Zepsuta samoocena , uzależnienie od kalorii.
Braku okresu jeszcze nie zauważyłam,ale ponieważ jestem w okresie dojrzewnia okresy są nieruglarne.
__________________
,,The whole club was lookin at her
she hit the flo (she hit the flo) ''

DANCE
MUSIC


,,Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
notspeciallady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:43   #146
Pancza
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 100
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

A czy skutkiem odchudzania może być " trzaskanie " kości przy poruszaniu się ? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi I znacie jakieś preparaty, suplementy
__________________
nauczyłam się, że to nie grzech mówić prawdę,
nawet jeśli
siebie przedstawia się wtedy w samych superlatywach
Pancza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 15:43   #147
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Pancza, mi kości strzelały i przed odchudzaniem .
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 15:47   #148
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez Pancza Pokaż wiadomość
A czy skutkiem odchudzania może być " trzaskanie " kości przy poruszaniu się ? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi I znacie jakieś preparaty, suplementy
No mi tez od odchudzania strzelaja kosci wiec moze cos w tym jest. A i jeszcze dodam skurcze miesni ktore sa bardzo,ale to bardzo uciazliwe. Ale to podobno brak potasu
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 16:19   #149
ewelincia17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 302
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Cytat:
Napisane przez Krówka-Toffi Pokaż wiadomość
Moja roczna dieta doprowadzila do 3 letniej bulimi ( minus 20 kg) w niecale 3 miesiace. Zaburzenia snu, leki, paranoje, zarlocznosc, paleinie papierosw, odrzucenie, brak szkliwa na wszsytkich zebach. Po 2 latach jestem juz zdrowa, pokonalam bulimie, jednak przybylo mi kilogramow tyle smao co schudlam. Teraz jestem na diecie, widze efekty, czuje sie w koncu normalnie, nie czuj ciaglej potrzeby by jesc, jesc , jesc i tak ukoic zraniona psychike. Nie chce juz do tego nigdy wrocic, to robi z zycia bajke ale tylko do jakiegos momomentu, potem jest pieklo, w ktorym jestes tylko ty.

jakbym widziała siebie.. bulimia mnie wykonczyła. tez meczyłam sie 3 lata... na poczatku nic nie robilam w ciagu dnia tylko pchalam w siebuie i wymiotowalam a w nocy nie moglam zasac bo robilo mi sie slabo i myslalam ze umieram... naszczescie juz powoli wracam do normalnosci.... ale boje sie .... ze to kiedys wroci.... tez nie mam okresu..... schudłam w ciagu msc. 10 kg . wazylam 52 a po sch wazylam 42 przy wzroscie 164... mimo tego ze powoli wracam do normalnosci, wrociła do 50kg to i tak posilki kieruja moim zyciem.... rano wstaje mysle co na sniadanie... zjem sniadanie planuje obiad.... zjem obiad od razu jestem glodna.... to cale odchudzanie to jest studnia bez dna.... teraz nie jem wogole nic tlustego . ak zjem cos takiego to od razu mi brzch puchnie... nawet boje sie na takie rzeczy patrzec bo wiem ze jak zjem to zwymiotuje wiec sie chamuje i nie jem.... ale mam depresje niska samoocene stronie od ludzi... kiedys bylam wesola towarzyska wszedzie chodizlam a teraz uciekam od ludzi... sama niewiem dlaczego.... chyba mam wyniszczony ukłąd nerwowy... poza tym od bulimii mam arytmie.. niewielka ale leki musze zazywac... a tak wogole odchudznie zaczynalam od takich idiotyzmow ze teraz jak na to patrze to niedobrze mi sie robi... przez kilka tygodni kupowalam cole light i popcorn i nic nie jadłam nic oprocz tego...a z czsem jak przezcytałam gdzies ze popcorn ma 4g tłuszczu to i tym zygałam.... moi rodzice wychodzili z siebie zeby dowiedziac sie co sie ze mna dzieje ale ja to wszystko ukrywam bo mi wstyd... zmuszlai mnie do jedzenia a ja zawsze mialam jakies wymowki czy chowałam jedzenie.... tak strasznie chciałabym cofnac czs i wykreslic ten okres z mojego zycia... teraz studiuje i najgorsze jest to ze cały czs mam w głowie jedzenie i nie moge sie skupic na nauce... to jest straszne.... poza tym mam non stop czewono sine rece i stopy nienawidze ich sa strasznie odpychajace.... to choroba reinauda. nie miałam jej kiedys... rozumiem Was wszystkie...
ewelincia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 12:43   #150
katarzyna015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 262
Dot.: Skutki uboczne diety - miałyscie?

Ja bylam na dobrej, zdrowej diecie. Wszystko sie zmienilo jak moj chlopak mnie zdradzil. Jadlam i wymiotowalam, zmuszalam sie do tego bo myslalam ze przez to ze jestem "gruba" mnie zdradzil! A waze 46kg, mam 159 wzrostu i 15 lat;/.Uzaleznilam sie od tego, pozniej nie chcialam wymiotowac ale juz tego nie kontrolowalam.Gdyby nie pomoc mojej mamy , bylo by ze mna teraz zle. To chore! Dziewczyny nie odchudzajcie sie dla chlopakow ,a dla siebie
katarzyna015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.