Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy! - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Pokaż wyniki sondy: Przy stosowaniu tabletek pojawiły się u mnie:
niewielki wzrost wagi 735 19,73%
znaczący wzrost wagi (kilka kg lub więcej) 635 17,05%
niewielki spadek libido 549 14,74%
znaczący spadek libido 1 051 28,21%
ból głowy 769 20,64%
depresja 669 17,96%
plamy po opalaniu 234 6,28%
uczucie opuchnięcia 643 17,26%
żylaki 229 6,15%
ryzyko zakrzepicy 168 4,51%
plamienia, krwawienie 547 14,68%
cellulit/rozstępy 847 22,74%
ból brzucha, nudności 540 14,50%
pogorszenie stanu cery 406 10,90%
inne 471 12,64%
NIE POJAWIŁ SIĘ ŻADEN SKUTEK UBOCZNY 734 19,70%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 3725. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 15:08   #3991
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Wziełam wczorajj 4 tabletkę Naraya. Wczesniej nie stosowałam tabletek hormonalnych.

Dwie godziny po przyjęciu tabletki miałam wrażenie lekkiego drętwienia /mrowienia dloni ,nadgarstków i dalszego kawalka ręki. (podkreślam, że wrażenie nie było mocne, ale na pewno istniało) Czy to jest normalne? Zaczynam się bać. Czytałam ulotkę i tam pisze dwukrotnie o dretwieniu/mrowieniu, raz tlumaczą że to jednen ze skutków ubocznych a raz że jest to powód do przerwania stosowania tabletek.

Przesadzam? Organizm sie przyzwyczaja czy mam powody do obaw? Prosze niech mi ktoś odpisze/

Zadzwoniłam dzisiaj do ginekologa. Podobno to mogą być objawy stresu. Mówił żeby poki co nie przerywać i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie i że możliwe że trzeba będzie dobrać coś innego.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 18:15   #3992
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Tak. Przerwę można spokojnie bez obaw zrobić w dowolnym dniu 3 tygodnia brania tabletek.[COLOR="Silver"]
Tak właśnie zrobiłam przy poprzednim blistrze, teraz jestem na 15 tabletce już kolejnego - ale od kilku dni dziwnie boli mnie podbrzusze, ciągle biegam do toalety i zaczęłam się niepokoić To moje drugie opakowanie dopiero i nie potrafię jeszcze do końca zaufać tabletkom

Jak to jest z tym czosnkiem? W standardowych ilościach dodawany do potraw/sosów nie obniża antykoncepcji?

Edytowane przez balletoevs
Czas edycji: 2013-04-23 o 18:18
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-23, 22:49   #3993
pipi99
Raczkowanie
 
Avatar pipi99
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 97
Exclamation Tabletki- problem

Hej dziewczyny!
Potrzebuję jak najszybciej doraźnej pomocy od osób, które znają się na tabletkach antykoncepcyjnych.
Przyjmuję je od 2 miesięcy przy czym nie robiłam przerwy( bo był akurat wyjazd na którym chciałam się czuć komfortowo). W środku 2 opakowania pojawiło się dość duże krwawienie, coś jak okres, które trwało około tygodnia jak nie dłużej. Dzisiaj mam już tylko plamienie jednak jutro kończę opakowanie i tak się zastanawiam czy w przerwie dostanę okres??? Czy któraś z Was miała podobny przypadek? To dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam
pipi99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 04:41   #3994
chloe89
Raczkowanie
 
Avatar chloe89
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 69
Dot.: Tabletki- problem

Cytat:
Napisane przez pipi99 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Potrzebuję jak najszybciej doraźnej pomocy od osób, które znają się na tabletkach antykoncepcyjnych.
Przyjmuję je od 2 miesięcy przy czym nie robiłam przerwy( bo był akurat wyjazd na którym chciałam się czuć komfortowo). W środku 2 opakowania pojawiło się dość duże krwawienie, coś jak okres, które trwało około tygodnia jak nie dłużej. Dzisiaj mam już tylko plamienie jednak jutro kończę opakowanie i tak się zastanawiam czy w przerwie dostanę okres??? Czy któraś z Was miała podobny przypadek? To dla mnie bardzo ważne. Pozdrawiam
Trudno jest mieć pewność, ale raczej powinno się ono pojawić, może po prostu bardziej skąpe. Zwykle w ulotce pisze, że jeśli pominiemy przerwę i tak mogą pojawić się (bardziej lub mniej intensywne) plamienia. Mnie też się kiedyś zdarzyło, ale później i tak miałam krwawienie z odstawienia po zakończeniu drugiego opakowania.
chloe89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 12:07   #3995
PaulinaWeronika
Raczkowanie
 
Avatar PaulinaWeronika
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość

Dwie godziny po przyjęciu tabletki miałam wrażenie lekkiego drętwienia /mrowienia dloni ,nadgarstków i dalszego kawalka ręki. (podkreślam, że wrażenie nie było mocne, ale na pewno istniało) Czy to jest normalne? Zaczynam się bać. Czytałam ulotkę i tam pisze dwukrotnie o dretwieniu/mrowieniu, raz tlumaczą że to jednen ze skutków ubocznych a raz że jest to powód do przerwania stosowania tabletek.
Mam dokładnie taką samą sytuację o tyle,że to 7 tabletka Kontraceptu i nadal wyczuwam lekkie odrętwienie nóg, a szczególnie lewej ( nawet nie wiem jak opisać to dziwne uczucia). Mam wielką nadzieje,że to tylko kwestia przyzwyczajania się organizmu
PaulinaWeronika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 14:04   #3996
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PaulinaWeronika Pokaż wiadomość
Mam dokładnie taką samą sytuację o tyle,że to 7 tabletka Kontraceptu i nadal wyczuwam lekkie odrętwienie nóg, a szczególnie lewej ( nawet nie wiem jak opisać to dziwne uczucia). Mam wielką nadzieje,że to tylko kwestia przyzwyczajania się organizmu
Nie wiem na ile to jest prawda, ale jedna z Wizażanek napisała mi tak

"zacznij regularnie suplementowac omega 3 (olej z lososia w kapsulkach, konieczny przy hormonacho czym lekarze czesto zapominaja) i zapytaj lekarza co sadzi o tym dretwieniu. Mialam podobne objawy, zwiekszenie podazy tluszczow i preparaty zawierajace diosmine i inne wspomagajace uklad krwionosny pomogly."

Wie ktoś cos na ten temat? Zażywacie jakieś suplementy "balansujące" dzialanie tabletek?
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-24, 18:09   #3997
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Ja miałam problem z drętwieniem kończyn, poza tym z dziwnym uczuciem na zasadzie 'bólu żył'. Po 2 opakowaniach nie minęlo. Za dużo się naczytałam o zakrzepicy żeby ryzykować. Odstawiłam i problemy od razu się skończyły.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 18:19   #3998
la_meilleure
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 159
Jak przekonać, że tabletki anty DZIAŁAJĄ?

Mam chłopaka niedowiarka - nie ufa tabletkom... Biorę je od września, codziennie o tej samej godzinie. Przez te wszystkie miesiące miałam może godzinne "opóźnienie" 4 razy, ale bardzo się pilnuję.

Na początku - wszystko ok, wooow bez gumek jest zupełnie inaczej, fajna metoda antykoncepcji. Niestety, ostatnio zrobił się bardzo nieufny w stosunku do tabletek - twierdzi, że przeraża go posiadanie dziecka w tym wieku (mamy 22 lata), a na moje argumenty że to jest prawie 100% środek zapobiegania ciąży odpowiada "No właśnie! PRAWIE! Ja nie chcę być tym 0,1%!"

Nie znamy żadnych przypadków zajścia w ciąże przy braniu tabletek, ale on oczywiście znalazł takie wypowiedzi na innych forach. No i bęc, zaczęło się. Nie chce kończyć we mnie (finiszuje pomagając sobie ręką...), ostatnio pobąkiwał coś o powrocie do prezerwatyw, przy jednoczesnym stosowaniu tabletek.

Grrr, nie po to wydaję na tabsy pieniądze i łykam je, żeby znowu bawić się w gumki, wydawać jeszcze więcej pieniędzy, i martwić się o ciąże :/

Jak mu mówię "Nie martw się, przecież mam okres normalnie" on odpowiada, że czasami na początku ciąży kobietom nie znika okres.


Jak mam przemówić mu do rozsądku? A może ma trochę racji? Znacie kogoś, kto jednak miał dzidziusia przy stosowaniu tabletek?

Dzięki za wypowiedzi
la_meilleure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:01   #3999
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Jak przekonać, że tabletki anty DZIAŁAJĄ?

Cytat:
Napisane przez la_meilleure Pokaż wiadomość
Mam chłopaka niedowiarka - nie ufa tabletkom... Biorę je od września, codziennie o tej samej godzinie. Przez te wszystkie miesiące miałam może godzinne "opóźnienie" 4 razy, ale bardzo się pilnuję.

Na początku - wszystko ok, wooow bez gumek jest zupełnie inaczej, fajna metoda antykoncepcji. Niestety, ostatnio zrobił się bardzo nieufny w stosunku do tabletek - twierdzi, że przeraża go posiadanie dziecka w tym wieku (mamy 22 lata), a na moje argumenty że to jest prawie 100% środek zapobiegania ciąży odpowiada "No właśnie! PRAWIE! Ja nie chcę być tym 0,1%!"

Nie znamy żadnych przypadków zajścia w ciąże przy braniu tabletek, ale on oczywiście znalazł takie wypowiedzi na innych forach. No i bęc, zaczęło się. Nie chce kończyć we mnie (finiszuje pomagając sobie ręką...), ostatnio pobąkiwał coś o powrocie do prezerwatyw, przy jednoczesnym stosowaniu tabletek.

Grrr, nie po to wydaję na tabsy pieniądze i łykam je, żeby znowu bawić się w gumki, wydawać jeszcze więcej pieniędzy, i martwić się o ciąże :/

Jak mu mówię "Nie martw się, przecież mam okres normalnie" on odpowiada, że czasami na początku ciąży kobietom nie znika okres.


Jak mam przemówić mu do rozsądku? A może ma trochę racji? Znacie kogoś, kto jednak miał dzidziusia przy stosowaniu tabletek?

Dzięki za wypowiedzi
Ja nie wierzę w ciąże przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu tabletek.
Zwykle potem okazuje się, że panna wymiotowała/zapomniała tabletki/brała antybiotyk osłabiający działanie etc. i nie raczyła przeczytać ze zrozumieniem ulotki.

Pewnie nie przemówisz mu do rozsądku. Możesz spróbować wziąć go ze sobą do ginekologa, może jemu zaufa.

Ja bym się nie godziła na tabletki+gumki. Szkoda kasy i jednak bez sensu faszerować organizm hormonami, skoro stosuje się inne zabezpieczenie.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 19:54   #4000
la_meilleure
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 159
Dot.: Jak przekonać, że tabletki anty DZIAŁAJĄ?

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Ja nie wierzę w ciąże przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu tabletek.
Zwykle potem okazuje się, że panna wymiotowała/zapomniała tabletki/brała antybiotyk osłabiający działanie etc. i nie raczyła przeczytać ze zrozumieniem ulotki.

Pewnie nie przemówisz mu do rozsądku. Możesz spróbować wziąć go ze sobą do ginekologa, może jemu zaufa.

Ja bym się nie godziła na tabletki+gumki. Szkoda kasy i jednak bez sensu faszerować organizm hormonami, skoro stosuje się inne zabezpieczenie.
ale jednak wskaźnik pearla dla tabletek to 0,1 - 0,2 - żadna z nas nie chciałaby znaleźć się w tym niewielkim gronie kobiet :p
la_meilleure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 21:16   #4001
PaulinaWeronika
Raczkowanie
 
Avatar PaulinaWeronika
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile to jest prawda, ale jedna z Wizażanek napisała mi tak

"zacznij regularnie suplementowac omega 3 (olej z lososia w kapsulkach, konieczny przy hormonacho czym lekarze czesto zapominaja) i zapytaj lekarza co sadzi o tym dretwieniu. Mialam podobne objawy, zwiekszenie podazy tluszczow i preparaty zawierajace diosmine i inne wspomagajace uklad krwionosny pomogly."

Wie ktoś cos na ten temat? Zażywacie jakieś suplementy "balansujące" dzialanie tabletek?
czy nie w kapsułkach i z wątroby dorsza może być? Drętwieć przestało, teraz zostaje tylko problem plamienia - to już 5 dzień. Ile u Was trwały takie "skutki uboczne?"
PaulinaWeronika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 21:32   #4002
klara86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 34
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

A ja mam takie pytanie. Za parę dni zacznę swoje pierwsze opakowanie tabletek (Yaz, 24+4). Wyprzedzajac fakty, zastanawiam się, co zrobic wtedy, jesli okres dostanę np. o 23 czy o polnocy, a tabletki zamierzam brac o stałej porze o godz. 20. Jak rozwiazac ten problem? Chcialabym zaczać brac je od 1 dnia okresu, ale nie wiem co zrobic wlasnie, jesli dostane okresu poznym wieczorem bądz w nocy.

Czy wiecie coś na ten temat? Dziekuje za odp.
klara86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 22:05   #4003
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klara86 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie. Za parę dni zacznę swoje pierwsze opakowanie tabletek (Yaz, 24+4). Wyprzedzajac fakty, zastanawiam się, co zrobic wtedy, jesli okres dostanę np. o 23 czy o polnocy, a tabletki zamierzam brac o stałej porze o godz. 20. Jak rozwiazac ten problem? Chcialabym zaczać brac je od 1 dnia okresu, ale nie wiem co zrobic wlasnie, jesli dostane okresu poznym wieczorem bądz w nocy.

Czy wiecie coś na ten temat? Dziekuje za odp.
to żaden problem. na wzięcie pierwszej tabletki masz dobę czyli 24 godz.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 22:10   #4004
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
to żaden problem. na wzięcie pierwszej tabletki masz dobę czyli 24 godz.
Ewentualnie pierwszą tabletkę można wziąć np. o 23, jeśli wtedy dostałaś krwawienie, a następną tabletkę wcześniej, o 20.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-25, 22:13   #4005
klara86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 34
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedzi
klara86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 19:23   #4006
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Pilne!!!

Darujcie sobie jeżdzenie po mnie bo prosze was o pomoc, a nie o trucie morałów. |

Mianowicie chodzi o to, że zaczęłam brać tabletki od połowy cyklu bo strasznie trądzik mnie wysypał, a po tabletkach mi przechodzi. Wcześniej brałam ale odstawiłam i gdy mnie tak wysypało znowu zaczełam je przyjmowac. No i dostałam miesiączke w normalnym terminie mimo, że bralam tabletki. Tabletki się skończyły czyli te 21 dni i też jestem po okresie ledwo co. Powinnam teraz zacząć brać kolejne opakowanie bez robienia przerwy skoro miesiaczke już miałam czy zrobić przerwe i dopiero wtedy?


Miałam przejść się do ginekologa i zapytać i tak przekładałam aż dzisiaj przychodiz ten dzień by zdecydować czy robić przerwę, czy zaczynąc kolejne opakowanie jedno po drugim

POMOCY!

Edytowane przez xxPineskaxx
Czas edycji: 2013-04-26 o 19:28
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 19:49   #4007
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Pilne!!!

Cytat:
Napisane przez xxPineskaxx Pokaż wiadomość
Darujcie sobie jeżdzenie po mnie bo prosze was o pomoc, a nie o trucie morałów. |

Mianowicie chodzi o to, że zaczęłam brać tabletki od połowy cyklu bo strasznie trądzik mnie wysypał, a po tabletkach mi przechodzi. Wcześniej brałam ale odstawiłam i gdy mnie tak wysypało znowu zaczełam je przyjmowac. No i dostałam miesiączke w normalnym terminie mimo, że bralam tabletki. Tabletki się skończyły czyli te 21 dni i też jestem po okresie ledwo co. Powinnam teraz zacząć brać kolejne opakowanie bez robienia przerwy skoro miesiaczke już miałam czy zrobić przerwe i dopiero wtedy?


Miałam przejść się do ginekologa i zapytać i tak przekładałam aż dzisiaj przychodiz ten dzień by zdecydować czy robić przerwę, czy zaczynąc kolejne opakowanie jedno po drugim

POMOCY!
Rozumiem, że zaczęłaś przyjmować tabletki w środku cyklu? Całe opakowanie?
Możesz spokojnie zrobić przerwę. Albo jej nie robić, jeśli tak Ci wygodniej.
Choć byłoby lepiej, gdybyś przeczytała ulotkę swoich tabletek, powinno być opisane, co robić.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 22:05   #4008
PaulinaWeronika
Raczkowanie
 
Avatar PaulinaWeronika
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

5 dni plamienia-ani jednego normalnego "czystego dnia"od momentu zaczecia brania tabletek Któraś z Was też tak miała i jej przeszło?

Ciągle truje o tym samym ale nie daje mi to spokoju, a wręczprzeciwnie coraz bardziej stresuje.
PaulinaWeronika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 22:16   #4009
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

5 dni plamienia, ale pierwsze opakowanie, czy już kolejne ? jeśli pierwsze to możliwe, że będziesz tak miała przez kilka dni jeszcze, jesli kolejne tabletki (kolejny miesiąc ) jeśli plamienie będzie się utrzymywało czeka Ciebie wizyta u ginekologa mogą wtedy być "za słabe" nie trzymać cyklu.

Jeśli to 1-3 opakowanie plamienia wtedy są normalne, bo wszystko się "stabilizuje" w organizmie. Tak, mówił mi mój ginekolog,że organizm się przyzwyczaja
__________________



Edytowane przez mandragona
Czas edycji: 2013-04-26 o 22:17
mandragona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 22:23   #4010
PaulinaWeronika
Raczkowanie
 
Avatar PaulinaWeronika
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 30
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mandragona Pokaż wiadomość
5 dni plamienia, ale pierwsze opakowanie, czy już kolejne ? jeśli pierwsze to możliwe, że będziesz tak miała przez kilka dni jeszcze, jesli kolejne tabletki (kolejny miesiąc ) jeśli plamienie będzie się utrzymywało czeka Ciebie wizyta u ginekologa mogą wtedy być "za słabe" nie trzymać cyklu.

Jeśli to 1-3 opakowanie plamienia wtedy są normalne, bo wszystko się "stabilizuje" w organizmie. Tak, mówił mi mój ginekolog,że organizm się przyzwyczaja
Pierwsze opakowanie, ogólnie pierwsze tabletki w życiu, więc stąd ten stres,że coś może być nie tak. Troszke mnie pocieszyłaś, obawiam się tylko właśnie tego,że mogą być za słabe, bo z tego co doczytałam, są to jedne z najsłabszych z możliwych (Kontracept). Myślisz,że mimo wszystko działania antykoncepcyjne jest zachowane w takiej sytuacji?
PaulinaWeronika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 22:31   #4011
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PaulinaWeronika Pokaż wiadomość
Pierwsze opakowanie, ogólnie pierwsze tabletki w życiu, więc stąd ten stres,że coś może być nie tak. Troszke mnie pocieszyłaś, obawiam się tylko właśnie tego,że mogą być za słabe, bo z tego co doczytałam, są to jedne z najsłabszych z możliwych (Kontracept). Myślisz,że mimo wszystko działania antykoncepcyjne jest zachowane w takiej sytuacji?
niski poziom hormonów może wpływać na nietrzymanie cykli, plamienia itd, ale to że tabletki są za słabe nie oznacza nigdy że mogą one nie zabezpieczać!!

przyjmuje się, że pierwsze 3 opak. to taki optymalny czas, aby organizm się przyzwyczaił i uregulował na nowo. jesli po tym czasie skutki uboczne będą wciąż występować i będą uciążliwe- zgłoś się do lekarza. a narazie niczym się nie przejmuj, to o czym piszesz jest normalne.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 22:33   #4012
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
niski poziom hormonów może wpływać na nietrzymanie cykli, plamienia itd, ale to że tabletki są za słabe nie oznacza nigdy że mogą one nie zabezpieczać.

przyjmuje się, że pierwsze 3 opak. to taki optymalny czas, aby organizm się przyzwyczaił i uregulował na nowo. jesli po tym czasie skutki uboczne będą wciąż występować i będą uciążliwe- zgłoś się do lekarza. a narazie niczym się nie przejmuj, to o czym piszesz jest normalne.
Dokładnie tak Nawet wtedy kiedy tabletki są za słabe,czyli nie trzymają cyklu czyt.plamienia zawsze jesteś zabezpieczona.

Ja przy pierwszym opakowaniu miałam plamienia przez 8 dni , później już przeszło
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-26, 23:30   #4013
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne- wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PaulinaWeronika Pokaż wiadomość
czy nie w kapsułkach i z wątroby dorsza może być? Drętwieć przestało, teraz zostaje tylko problem plamienia - to już 5 dzień. Ile u Was trwały takie "skutki uboczne?"
Kobito... ja mam cały cykl
Masz jeszcze przed sobą tyle ze ho ho, także spokojnie, bez paniki na razie 5 dni to pestka


Cytat:
Napisane przez PaulinaWeronika Pokaż wiadomość
Pierwsze opakowanie, ogólnie pierwsze tabletki w życiu, więc stąd ten stres,że coś może być nie tak. Troszke mnie pocieszyłaś, obawiam się tylko właśnie tego,że mogą być za słabe, bo z tego co doczytałam, są to jedne z najsłabszych z możliwych (Kontracept). Myślisz,że mimo wszystko działania antykoncepcyjne jest zachowane w takiej sytuacji?
Tez biorę 1 opak. w sumie dziś skończyłam tabletki aktywne, więc rozumiem ten stres, dodatkowo trochę Tż podbija mi bębenek, bo przecież biorąc codziennie o tej samej porze +/- 1 godzina, możliwość ciąży jest wykluczona...
I to co kobitki juz odpisały, tabletki chronią bez względu czy plamisz czy nie, bo jak tak, to po dzisiaj pierwszym pełnym stosunkiem skończonym we mnie razie powinnam być w ciazy :P Nawet nie chce o tym myslec
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 02:29   #4014
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Dot.: Pilne!!!

Tak dokładnie. W środku cyklu całe opakowanie.
W ulotce nie ma takiego przypadku...
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 07:40   #4015
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Pilne!!!

moim zdaniem robisz normalnie przerwe.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 08:19   #4016
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Pilne!!!

Cytat:
Napisane przez xxPineskaxx Pokaż wiadomość
Tak dokładnie. W środku cyklu całe opakowanie.
W ulotce nie ma takiego przypadku...
Naprawdę zrób jak zechcesz.
W mojej ulotce było coś o przyjmowaniu tabletek w ten sposób: pierwsze 7 dni niezabezpieczone, później odstawienie po opakowaniu.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 09:16   #4017
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pilne!!!

Bez znaczenia co zrobisz, i tak masz kaszanę w organizmie i licz się z mega-wysypem pryszczy. Jednak skoro dopiero co miałaś okres, to może połącz opakowania, bo przerwa chyba zrobi jeszcze większy syf.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 10:50   #4018
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Pilne!!!

Czemu po prostu nie pójdziesz do dermatologa po leki NA TRĄDZIK? Jeśli twoje pryszcze nie są spowodowane problemami hormonalnymi to łykanie anty i tak g*** ci pomoże.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 12:06   #4019
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Pilne!!!

Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Naprawdę zrób jak zechcesz.
W mojej ulotce było coś o przyjmowaniu tabletek w ten sposób: pierwsze 7 dni niezabezpieczone, później odstawienie po opakowaniu.
tak się robi
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Bez znaczenia co zrobisz, i tak masz kaszanę w organizmie i licz się z mega-wysypem pryszczy. Jednak skoro dopiero co miałaś okres, to może połącz opakowania, bo przerwa chyba zrobi jeszcze większy syf.
ginekolog mi powiedział, że pierwszych opakowań nie powinno się łączyć, ale w zasadzie nie wiem dlaczego
Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Czemu po prostu nie pójdziesz do dermatologa po leki NA TRĄDZIK? Jeśli twoje pryszcze nie są spowodowane problemami hormonalnymi to łykanie anty i tak g*** ci pomoże.
prawda. hormony to nie cukierki.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-27, 12:13   #4020
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pilne!!!

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
[...]
ginekolog mi powiedział, że pierwszych opakowań nie powinno się łączyć, ale w zasadzie nie wiem dlaczego [...]
Nie powinno się brać ich też od połowy cyklu Teraz to już naprawdę jeden pies. Generalnie łącząc pierwsze opakowania narażamy się na kosmiczne efekty uboczne, bo dla organizmu sztuczne hormony to duży szok. Zanim wszystko wyhamuje, to dzieją się cuda. Autorka chyba nie pomyślała, że trądzik zmniejsza się zwykle po dwóch-trzech opakowaniach, pierwsze bywa ciekawe w skutkach ubocznych
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-27 19:47:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.