Nieudane postanowienie noworoczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-11, 00:08   #1
kasiexxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5

Nieudane postanowienie noworoczne


Hej! Dziewczyny słuchajcie nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam wątek ale mam nadzieję że tak Cały styczeń od 01.01 cwiczyłam i nie sięgałam po słodycze. Moim postanowieniem noworocznym było to że w roku 2015 nie zjem nic słodkiego. Miałam bardzo silną wole walki aż do ostatniej środy 04.02 byłam na urodzinach u znajomej i zjadłam kawałek ciasta i tak się zaczęło cały dzień się u niej objadałam , dzień później zjadłam pełno słodyczy do normy wróciło 06.02 nie jedzenie słodyczy a dzisiaj 10.02 znowu zjadłam słodycze. Od tygodnia nic nie ćwiczę, mam zero motywacji. Tydzień temu gdy zdałam sobie sprawę z tego że zjadłam słodycze wpadłam w załamanie , chciałam zwymiotować wszystko. Nie wytrwałam w postanowieniu noworocznym i to jest dla mnie największą porażką Dziewczyny! Jak mam sobie poradzić z tym, że nie wykonałam postanowienia noworocznego? I jak sie zmotywować? Wiem, że dla was niektórych pewnie jest to śmieszne, ale nie dla mnie. Dla mnie to jest porażka po której nie mogę się podnieść
kasiexxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 03:00   #2
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Dot.: Nie udane postanowienie noworoczne

nic strasznego się nie stało! każdy ma prawo do chwili słabości.. już samo to, że miesiąc wytrzymałaś jest dużym sukcesem. nie załamuj się i po prostu ogranicz skoro tak bardzo lubisz.. raz na jakiś czas to nic strasznego! żeby Cię zmotywować musiałabym znać powód takiego postanowienia.. ? jeśli chcesz schudnąć to to nie jest do końca dobry pomysł ponieważ to zbyt wiele Ci nie da.. cukier jest we wszystkim, napije gazowe też nie są wskazane. spróbuj obejrzeć jakieś metamorfozy ludzi, wejdz sobie na profil you tube 'odważ się żyć' lub spróbuj poczytać o negatywnych skutkach niewłaściwej diety, braku ruchu.. może naukowe argumenty podziałają na Ciebie

Edytowane przez xxPineskaxx
Czas edycji: 2015-02-11 o 03:02
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 09:19   #3
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nie udane postanowienie noworoczne

Moim zdaniem za dużo naraz sobie narzuciłaś. Polecam powolutku wprowadzać kolejne postanowienia. Zapomnij o tym co było, obiecaj sobie że zjesz coś słodkiego 2 razy w tygodniu, ale niedużą porcję, potem zejdź do jednego dnia w tygodniu, potem raz na 2 tygodnie. Z ćwiczeniami podobnie, najpierw po 15 minut, potem wydłużaj czas i częstotliwość.

Wszystko powoli. Poza tym jeśli masz prawdziwą słabość do cukru, to przede wszystkim zadbaj, aby mieć zdrowe zamienniki, czyli owoce, albo np batoniki pełnoziarniste, jakieś amarantuski, ciasteczka owsiane, suszone owoce a jeszcze lepiej orzechy i nerkowce, jogurt naturalny bez cukru z owocami i płatkami owsianymi itp.

Osobiście bardzo lubię na YT oglądać Magdę Pęgowską. Niesamowita dziewczyna, daje motywację do zdrowego stylu życia i jest zawsze uśmiechniętą i sympatyczną osoba. Polecam.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-02-11 o 09:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 09:19   #4
anka_cyganka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Nieudane postanowienie noworoczne

Kasiexxxx nie załamuj się, każdemu zdarza się chwila słabości! Pomyśl o tym ile wytrzymałaś i podejmij walkę jeszcze raz! Może zapisz się na jakieś grupowe wyzwanie? Mając świadomość, że ćwiczy z Tobą więcej osób łatwiej Ci będzie wytrwać, będziesz mieć większą motywację!
__________________
Nie żyłaś, dopóki nie pokochałaś..
anka_cyganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 13:58   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nieudane postanowienie noworoczne

najlepiej idź do psychologa, jeśli z powodu takiej pierdoły tak się załamałaś.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 16:24   #6
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Nieudane postanowienie noworoczne

Co za durne postanowienie przez rok nie jeść nic słodkiego. Zwłaszcza jak się wie, że słodycze się lubi.
Ja osobiście nie przepadam za żadnymi słodkościami, a bym sobie takiego postanowienia nie zrobiła bo wiem, że i tak coś słodkiego zjem. A co dopiero jak się je jadło często.
Powinnaś była sobie postanowić, że zjesz coś słodkiego np. raz na miesiąc. Nie, nie utyłabyś od tego i byś przynajmniej nie była po zaledwie miesiącu rozchwiana emocjonalnie.
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 10:30   #7
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Nieudane postanowienie noworoczne

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Co za durne postanowienie przez rok nie jeść nic słodkiego. Zwłaszcza jak się wie, że słodycze się lubi.
Ja osobiście nie przepadam za żadnymi słodkościami, a bym sobie takiego postanowienia nie zrobiła bo wiem, że i tak coś słodkiego zjem. A co dopiero jak się je jadło często.
Powinnaś była sobie postanowić, że zjesz coś słodkiego np. raz na miesiąc. Nie, nie utyłabyś od tego i byś przynajmniej nie była po zaledwie miesiącu rozchwiana emocjonalnie.
klask i:
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-12 11:30:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.