Czy spotkać się z ex po 3 latach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-06, 15:56   #1
hg_bbb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20

Czy spotkać się z ex po 3 latach?


Ex nawiązał ze mną na nowo kontakt, wcześniej zawsze kurtuazyjnie wysyłał mi życzenia urodzinowe i świąteczne, pomimo że jest moim ex mam o nim jak najlepszą opinię, bardzo wartościowy, fajny facet. Dużo mi obecnie pomógł merytorycznie, poświęcił czas na e-maile i skype, bo zaczęłam nową pracę, a działamy w tej samej branży zawodowej.

Byliśmy ze sobą rok, on był moim wykładowcą, ja jego studentką, przez co nam się posypało, bo na uczelni miał kilka zastępstw i musiał mnie uczyć, takie związki na uczelni były źle widzianie i wyszło jak wyszło, bo doktorat był dla niego najważniejszy. On rok temu się rozwiódł po pół roku małżeństwa, żona go zostawiła przez jego pracoholizm, bardzo to przeżył.

Nieśmiało zaproponował spotkanie przy kawie, bo będzie służbowo w moim mieście, z zastrzeżeniem, że zrozumie jeśli odmówię, bo mam dużo obowiązków w nowej pracy itd.

Zastanawiam się czy przyjąć to zaproszenie. Jasne – wypadałoby, bo w końcu ostatnio tyle mi pomagał i mogłam na niego liczyć.
Nie wiem za bardzo czego on oczekuje – koleżeńskiej znajomości/seksu/nowego związku... i jak miałoby wyglądać nasze spotkanie, dawno się nie widzieliśmy... ja nie wiem czy na nowo znowu w nim bym się nie zakochała... i czy jest sens w ogóle kontynuować kontakty z nim.

Dziewczyny, jak to widzicie?
Będe Wam wdzięczna za opinie.

Edytowane przez hg_bbb
Czas edycji: 2014-05-06 o 16:04
hg_bbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:00   #2
eager9
Raczkowanie
 
Avatar eager9
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 34
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Ja bym się spotkała. Zawsze to może być ostatnie spotkanie, a przekonasz się o co mu chodzi Wtedy sama się będziesz do tego odnieść i przekonasz się czego Ty chcesz. Ryzykuj
eager9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:01   #3
kotwkulce
Raczkowanie
 
Avatar kotwkulce
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 118
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

A idź, co Ci szkodzi? Facet się bardzo ładnie, grzecznie zachował. Ty też do niego życzliwie podchodzisz. Co złego może się stać?

Ja bym na Twoim miejscu postawiła mu tę kawę, czy obiad, w ramach rekompensaty za pomoc. Ot taki zwyczajny, miły gest.

Fajnie spędzicie czas, a co z tego wyniknie - zobaczycie! Nie ma co myśleć na zapas.
kotwkulce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:06   #4
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Cytat:
Napisane przez hg_bbb Pokaż wiadomość
Ex nawiązał ze mną na nowo kontakt, wcześniej zawsze kurtuazyjnie wysyłał mi życzenia urodzinowe i świąteczne, pomimo że jest moim ex mam o nim jak najlepszą opinię, bardzo wartościowy, fajny facet. Dużo mi pomógł merytorycznie, poświęcił czas na e-maile i skype, bo zaczęłam nową pracę, a działamy w tej samej branży zawodowej.

Byliśmy ze sobą rok, on był moim wykładowcą, ja jego studentką, przez co nam się posypało, bo na uczelni miał kilka zastępstw i musiał mnie uczyć, takie związki na uczelni były źle widzianie i wyszło jak wyszło, bo doktorat był dla niego najważniejszy. On rok temu się rozwiódł po pół roku małżeństwa, żona go zostawiła przez jego pracoholizm, bardzo to przeżył.

Nieśmiało zaproponował spotkanie przy kawie, bo będzie służbowo w moim mieście, z zastrzeżeniem, że zrozumie jeśli odmówię, bo mam dużo obowiązków w nowej pracy itd.

Zastanawiam się czy przyjąć to zaproszenie. Jasne – wypadałoby, bo w końcu ostatnio tyle mi pomagał i mogłam na niego liczyć.
Nie wiem za bardzo czego on oczekuje – koleżeńskiej znajomości/seksu/nowego związku... i jak miałoby wyglądać nasze spotkanie, dawno się nie widzieliśmy... ja nie wiem czy na nowo znowu w nim bym się nie zakochała... i czy jest sens w ogóle kontynuować kontakty z nim.

Dziewczyny, jak to widzicie?
Będe Wam wdzięczna za opinie.
A jak Ci tak ostatnio bardzo dużo pomagał, poświęcał mnóstwo czasu, to nie miałaś problemów z kontynuowaniem kontaktów i z obawą przed ponownym zakochaniem?

Wypadałoby może zapytać jego, czego po tej kawie oczekuje i zgodzić się, bądź nie - w zależności od tego, czego Ty chcesz.
Samo zaproszenie znaczy niewiele (tym bardziej takie "przy okazji" wizyty w mieście). Nie dowiesz się, czego on chce, dopóki on Ci nie powie/pokaże.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:10   #5
hg_bbb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
A jak Ci tak ostatnio bardzo dużo pomagał, poświęcał mnóstwo czasu, to nie miałaś problemów z kontynuowaniem kontaktów i z obawą przed ponownym zakochaniem?

Wypadałoby może zapytać jego, czego po tej kawie oczekuje i zgodzić się, bądź nie - w zależności od tego, czego Ty chcesz.
Samo zaproszenie znaczy niewiele (tym bardziej takie "przy okazji" wizyty w mieście). Nie dowiesz się, czego on chce, dopóki on Ci nie powie/pokaże.
Rozmawialiśmy tylko o pracy, bo zna moją firmę, pracował tam kiedyś.
A poza tym jest zalatany, ma dużo wyjazdów służbowych. No i wcześniej krótka rozmowa o tym co słychać. Poza tym naprawdę potrzebowałam jego wiedzy i doświadczenia, więc nie gadaliśmy zbytnio o prywatnych sprawach, nie było żadnych aluzji, rozmów o naszej przeszłości, jakby tematu nie było.
hg_bbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:11   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

czego on oczekuje? SPOTKANIA PRZY KAWIE. nie nadinterpretuj niepotrzebnie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:15   #7
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Nie za bardzo łapię sens zakładania tego wątku. Tak, spotkać się.
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 16:16   #8
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Cytat:
Napisane przez hg_bbb Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy tylko o pracy, bo zna moją firmę, pracował tam kiedyś.
A poza tym jest zalatany, ma dużo wyjazdów służbowych. No i wcześniej krótka rozmowa o tym co słychać. Poza tym naprawdę potrzebowałam jego wiedzy i doświadczenia, więc nie gadaliśmy zbytnio o prywatnych sprawach, nie było żadnych aluzji, rozmów o naszej przeszłości, jakby tematu nie było.
No to może i tym razem chce porozmawiać o Twojej firmie, o tym jak Ci się pracuje, jakie masz wrażenia... A Ty od razu, że być może chce seksu, bo zaprosił na kawę.

Skoro tak wcale a wcale nie gadaliście o życiu prywatnym, to skąd niby wiesz tyle o jego małżeństwie i o tym jak bardzo przeżył rozwód?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:19   #9
smierc_frajerom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Spotkaj się, ale nie zakładaj z góry jakiś rzeczy ;p bądz ciekawa co chce Ci powiedzieć. Nie wiesz. Idź a się przekonasz
smierc_frajerom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:24   #10
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

ja bym poszła.
na twoim miejscu źle bym się czuła odmawiając zwykłej kawy biorąc pod uwagę fakt, że tyle ci pomógł i poświęcał czas, a przecież nie musiał.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:03   #11
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Spotkac kolezensko jasne.
Przyznam,ze widzisz.. zona go zostawila za pracoholizm. I on Ciebie zostawił z IDENTYCZNEGO POWODU. Po co sie bawic w zwiazek bez zobowiazan ?
Jak chcesz i masz taka wole..ale ja bymw to nie wlazła.Widocznie zona miala racje. Często zresztą osoba,która cokolwiek mówi o kimś po rozstaniu,jezeli chodzi o malzenstwo ma rację.
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 17:13   #12
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Również bym poszła. Ja z moim ex spotkałam się po 5 latach, w zeszłym roku, i nie żałuję. Wcześniej czasami rozmawialiśmy, pamiętaliśmy o swoich urodzinach, teraz kontakt troszkę się odnowił, ale na czysto koleżeńskiej stopie.
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:15   #13
nadijka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 759
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Ja bym się spotkała, nawet w ramach podziękowania za pomoc postawiła tę kawę przecież do tanga trzeba dwojga, jeśli mu chodzi o seks etc., to siłą Cię nie zmusi. Skoro miałaś z nim do tej pory kontakt nawet w formie skype i uczucia Ci nie wróciły, to czego się boisz? Przecież rozstanie nie oznacza, że musicie się nienawidzić do końca życia i omijać szerokim łukiem można mieć zwykłe, cywilizowane kontakty.
nadijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 18:38   #14
hg_bbb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

.... zaryzykowałam i się z nim umówiłam. Już czuję, że będą nerwy :P
Zobaczymy co będzie. Trochę mam mieszane uczucia, zobaczyć go teraz na żywo po 3 latach... ale chociaż podziękuję mu za pomoc w kwestiach zawodowych.

coffee bo mi to powiedział prosto z mostu jak go zapytałam czy o czymś nie wiem, bo miał zdjęcie profilowe na którym miał obrączkę (tzn. wiedziałam o tym rozwodzie z plotek od znajomych, ale sam z siebie mi tego nie powiedział). I powiedział, że raz o tym porozmawia, ale więcej nie chce, bo właśnie przeżył i nie chce rozpamiętywać.
hg_bbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:19   #15
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Skoro tu piszesz,to znaczy,ze masz ochotę się z nim spotkać,ale szukasz wsparcia bo czujesz się niepewnie.
Mysle,że skoro jesteście w przyjacielskich stosunkach i CI pomógł parę razy to jeśli chcesz,masz ochotę to się nie zastanawiaj.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 09:50   #16
hg_bbb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Dot.: Czy spotkać się z ex po 3 latach?

Teraz się zorientowałam, że będzie na delegacji kilka miast dalej w hotelu w weekend, w tym miesiącu.
I tak się zastanawiam, wybieram się z moimi przyjaciółmi na festyn, może go też zaprosić, żeby wpadł? Objerzeć paradę, iść na piwo. Wiem, że pewnie będzie siedział nad papierami w hotelu, zamiast się rozerwać. Rzucić hasłem, że chcę się zrewanżować zamiast tej kawy, żeby trochę odpoczął, poznał moich znajomych, bo dawno nie był, tam gdzie mieszkam.
Czy wypada? Czy zabrzmi to jakoś zobowiązująco?
hg_bbb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-07 10:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.