Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-23, 12:23   #3151
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
z soczewkami kolorowymi jest tak, ze okulisci ich nie polecaja (szczegolnie tych calkowicie zmieniajacych kolor-lepsze sa juz te podbarwiajace- calkowicie zmieniajace mozna nosic max. do 3 godz. dziennie). ale jezeli chcecie dowiedziec sie czegos dokladnie polecam wizyte u okulisty i tu na pewno odradzam "fachowcow" z vision express i sinoptica. mialam juz 2 niemile przygody z tymi pozal sie boze lekarzami.
w v.e. uznali, ze musze nosic okulary -0,5 na prawe oko i -o,75 na lewe. w sinopticu (za ok rok) -1,5 i -1. zaczela mnie bardzo bolec glowa od soczewek (bo jednak na nie sie zdecydowalam a nie na okulary). poszlam do lekarki (ktora operuje w stanach) i zalamala sie jak zobaczyla recepty z tych 2 punktow!!! bo jednak prawe mam zdrowe a lewe -0,25. wiec nie musze nosic nic...
naciagacze po prostu!
To prawda! Mi tez próbowali wmówic jakas ogromna wade. Powiedzialam im wprost, ze to nie możliwe i co to maja byc w ogole za badania?! Poszlam do okulistki i okazało się, ze moja wada jest malutka.

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A z kolorowych najbardziej podobają mi się zielone...
A mi czarne

Edytowane przez Asik_
Czas edycji: 2010-06-23 o 12:30
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:30   #3152
paulinka1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Witam!!!

Dziewczyny chce was poprosic o mała pomoc, moze Któraś z was wie cos o soczewkach IMAGES COOPERVISION?? Jak na oczkach wyglada kolor deep blue, light blue i dark brown???? Jesli macie fotki prosze wklejcie
paulinka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 19:11   #3153
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Re: Do dziewczyn noszących kolorowe soczewki!

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
To prawda! Mi tez próbowali wmówic jakas ogromna wade. Powiedzialam im wprost, ze to nie możliwe i co to maja byc w ogole za badania?! Poszlam do okulistki i okazało się, ze moja wada jest malutka.


A mi czarne
Oj no ja byłam u okulisty i od razu powiedziałam, że mam zamiar przerzucić się na kolorowe soczewki więc najpierw pochodziłam miesiąc w normalnych, a po miesiącu spokojnie mogłam zakupić kolorowe. Nic mi okulista nie mówił takiego, że w kolorowych całkowicie soczewkach można chodzić max 3h to jakaś totalna bzdura, ponieważ nie dość, że on powiedział mi, że można spokojnie nosić je dłużej, to jeszcze nie do jednego specjalisty pisałam maila z takim właśnie pytaniem i nie dostałam takowej odpowiedzi, że można w takich chodzić tylko 3h
Ja osobiście chodzę w kolorowych soczewkach, całkowicie zmieniających kolor oczu cały dzień. Nie raz od 11 rano do 23 w nocy. I nic mi nie jest, żadnych złych objawów, jest tak jak z normalnymi soczewkami więc nie widzę powodu do tego, żeby chodzić w takich 3h troszkę to dla mnie śmieszne, no chyba, że ktoś MA jakiś problem z oczami lub po prostu są na tyle wrażliwe, że chodzenie w nich dłużej jest po prostu nie zalecane.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------


A co do Vision Express to racja, zdziercy i nie wiem co jeszcze. Całkowity brak profesjonalizmu i w ogóle dziwnie robią te badania. Wszystko tak faktycznie "expresowo" i na "odwal się". Nie wspomnę już o cenach, byłam tam niestety nie raz, sama nie wiem dlaczego tam chodziłam jak już przy pierwszej wizycie się na nich zawiodłam, bo stwierdzili u mnie za dużą wadę. Soczewek już u nich nie kupowałam bo kupowałam u nich okulary i to mi wystarczyło, dałam za nie chyba z 500zł jak nie więcej a rozleciały się po pół roku noszenia. Nie lubię tego słowa, ale ŻAL
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 19:48   #3154
pestka1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 220
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

fan3, moim zdaniem taki efekt uzyskasz soczewkami Platinium Soflens Natural Colours , powiedziałabym nawet, że to drugie zdjęcie przedstawia właśnie te soczewki /moja przyjaciółka je nosi i wyglądają identycznie/ pozdrawiam
pestka1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:08   #3155
shangri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 18
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

hej. okulistka zalecila mi noszenie okularow. mam wade -0,5 wiec powiedziala ze nie oplaca mi sie kupowac soczewek, choc chyba wole kolorowe soczewki zamiast tych okularow i tu moje pytanie- czy mam z tymi soczewkami isc do okulisty raz jeszcze ( czytam tutaj o tych parametrach B.C. ) ? czy potrzebuje czegos procz plynu i etui ? ( myslalam o takich 3 miesiecznych) jesli oczy wyschna to mozna uzywac kropli do oczu zwyklych czy musz byc jakis specjalne ?
po przejrzeniu watku zdecyduje sie prawdopodobnie na ColourVUE lub DISCON

pozdrowienia
shangri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:15   #3156
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

ja mam teraz soczewki discon, zielone i sa duze- wiekszosc osob mysli, ze mam powiekszajce, ale osobiscie z efektu nie ejstem zadowlona. kiedys mialam discon urkusowe i byly idealne i kolor tez ( mam zielone oczy)
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:26   #3157
wadercia
Wtajemniczenie
 
Avatar wadercia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Olsztyn :)
Wiadomości: 2 575
GG do wadercia
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

a czy moglaby mi ktoras wytlumaczyc, bo jestem wmalej kropce. Jzu bylam gotowa wybrac soczewki, gdy po raz drugi czytajac wszystkie dane o nich zauwazylam ze krzywizna jest tylko8.6 a ja mam na swojej ksiazeczce od soczewek napisane 8.4 czy to znaczy ze nie powinnam nosic tych 8.6?
__________________
Ich pocałunek trwał wieczność
Zapatrzyła się w jego niebieskie oczy, widząc w nich
odbicie własnych uczuć... ♥

wymienię

wadercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 14:32   #3158
manka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Dziewczyny, widziałam że barwyoczu ogłosiły konkurs na facebooku - można wkleić swoje zdjęcie w kolorowych soczewkach i wygrać nowe

http://www.facebook.com/home.php?#!/...457790?ref=sgm
manka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 17:21   #3159
manka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wadercia Pokaż wiadomość
a czy moglaby mi ktoras wytlumaczyc, bo jestem wmalej kropce. Jzu bylam gotowa wybrac soczewki, gdy po raz drugi czytajac wszystkie dane o nich zauwazylam ze krzywizna jest tylko8.6 a ja mam na swojej ksiazeczce od soczewek napisane 8.4 czy to znaczy ze nie powinnam nosic tych 8.6?
Z tego, co mi wiadomo, to ta krzywizna 8.6 to jest chyba uniwersalna krzywizna dla kolorowych soczewek i musiałabyś po prostu sprawdzić na oczach, czy Ci będą pasować, ale możesz spróbować.
manka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 18:47   #3160
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wadercia Pokaż wiadomość
a czy moglaby mi ktoras wytlumaczyc, bo jestem wmalej kropce. Jzu bylam gotowa wybrac soczewki, gdy po raz drugi czytajac wszystkie dane o nich zauwazylam ze krzywizna jest tylko8.6 a ja mam na swojej ksiazeczce od soczewek napisane 8.4 czy to znaczy ze nie powinnam nosic tych 8.6?
Ja z tego co pamiętam, na początku nosiłam soczewki z krzywizną 8.7 a potem kupiłam kolejną parę lecz z krzywizną 8.6 i nie odczułam żadnej różnicy w noszeniu ale nie koniecznie z Twoimi oczami będzie tak samo, wiadome - każde są inne i inaczej mogą zaakceptować soczewki. Do tego dodam, że okulista dał mi soczewki ze średnicą 14,0 lecz potem kupiłam soczewki ze średnicą 14,5 i również nie odczuwałam żadnej różnicy i nie zauważyłam, żeby znacząco różniły się wielkością
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 16:29   #3161
madlenka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Heeeej
A ja mam pytanie do tych , które takie soczewki kiedyś nosiły . Czy normalne jest, że po założeniu soczewek (firma Johnson $ Johnson wada -2,75) oczy mnie pieką ? Wydaje mi się, że soczewki nie leżą idealnie na oku , ślizgają się po powierzchni , a sama mam wrażenie jakbym widziala obraz za mgłą... Czy to jest normalne ? Czy możliwe jest, że moje oczy są 'nienormalne' i nie pasują do standardowych wymiarów ? Co nie zmienia faktu, że kolor jest boski, choć nienaturalny . Tu zdjęcie gdyby ktoś chciał zobaczyc h ttp://img149.imageshack.us/i/sam1850.jpg/ i wcale nie mam zeza, tylko sie żle w obiektyw popatrzyłam
madlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 17:57   #3162
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madlenka_ Pokaż wiadomość
Heeeej
A ja mam pytanie do tych , które takie soczewki kiedyś nosiły . Czy normalne jest, że po założeniu soczewek (firma Johnson $ Johnson wada -2,75) oczy mnie pieką ? Wydaje mi się, że soczewki nie leżą idealnie na oku , ślizgają się po powierzchni , a sama mam wrażenie jakbym widziala obraz za mgłą... Czy to jest normalne ? Czy możliwe jest, że moje oczy są 'nienormalne' i nie pasują do standardowych wymiarów ? Co nie zmienia faktu, że kolor jest boski, choć nienaturalny . Tu zdjęcie gdyby ktoś chciał zobaczyc h ttp://img149.imageshack.us/i/sam1850.jpg/ i wcale nie mam zeza, tylko sie żle w obiektyw popatrzyłam
Wydaje mi się, że bez względu na firmę nie powinno tak być. Jak i w przypadku J&J to co piszesz nie jest normalne ale tak mi się tylko wydaje, może być inaczej bo sama jeszcze takich nie nosiłam

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

A i kolorek śliczny !!! identyczny jak mój szafirowy z FreshLook colors - w świetle dziennym
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.

Edytowane przez PP1820
Czas edycji: 2010-06-26 o 18:00
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 18:00   #3163
madlenka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

No dzięki . Czytałam już sporo opini na temat soczewek, i właśnie dużo osób twierdzi, że im też sie zsuwają, ale po paru dniach przechodzi..Tylko ja sie zastanawiam, ćzy wytrzymam te pare dni, bo strasznie mi się męczą oczy w tych soczewkach...;/ Aaaa kolor fajny, tylko jak dla mnie strasznie nienaturalny... Jeszcze nie wiem czy się gdzieś w nich wypuszcze
madlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 18:17   #3164
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madlenka_ Pokaż wiadomość
No dzięki . Czytałam już sporo opini na temat soczewek, i właśnie dużo osób twierdzi, że im też sie zsuwają, ale po paru dniach przechodzi..Tylko ja sie zastanawiam, ćzy wytrzymam te pare dni, bo strasznie mi się męczą oczy w tych soczewkach...;/ Aaaa kolor fajny, tylko jak dla mnie strasznie nienaturalny... Jeszcze nie wiem czy się gdzieś w nich wypuszcze
Fakt, nienaturalny ale ja w takich przechodziłam przeszło miesiąc i było ok Ci, którzy mnie widzieli nie uważali mnie za dziwoląga

Z jednej strony, może byś i wytrzymała te parę dni, bo kasę wydałaś - soczewki dostałaś, ładne są i pasowałoby w nich pochodzić ale z drugiej strony - ja bym się chyba bała, że coś mi się stanie z oczami, dlatego pewnie dałabym sobie spokój i nie eksperymentowała. Jak jest z nimi coś nie tak już na samym początku to dziękuję bardzo, w końcu to OCZY a z nimi nie ma żartów, wiem co mówię

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

A i przy okazji dodaję zdjęcie moich oczu w soczewkach Freshlook colors - hazel
Oto link : http://img404.imageshack.us/img404/5250/hazel.jpg
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 19:08   #3165
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

"Dziewczyny a czy kupowałyście kiedyś kolorowe soczewki na www.barwyoczu.pl? Widzę, że jest tam duży wybór. Zastanawiam się nad tymi dolly black z serii Big Eye (mam oczy ciemno - brązowe), czy któraś z Was je może nosiła?"

Ja mam zamiar kupić u nich pretty hazel- na allegro 47zł. Mam nadzieję że efekt bedzie duzo lepszy niż Adria 55, które miałam wcześniej.
Dla zainteresowanych, zdjęcia-soczewki Adria 55 (1 zdj. naturalne, 2 w świetle dziennym, 3- z lampą)

Edytowane przez aania88
Czas edycji: 2010-06-26 o 19:10
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 12:37   #3166
Lulemi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

cześć! nie jestem w stanie przedrzeć się przez 105 poprzednich stron, więc opiszę swój przypadek, mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc.
mam zielone oczy, ich "parametry" to 8,5 BC i 14,2 średnicy, czyli odbiegają trochę od standardu ( 8,3 lub 8,6 BC i 14 średnicy).
chciałabym pokesperymentować i od dłuższego czasu poszukuję odpowiednich soczewek, naturalnie brązowych lub niebieskich, w których nie będzie prześwitywać moj kolor. polecicie mi coś?
Lulemi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 18:10   #3167
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lulemi Pokaż wiadomość
cześć! nie jestem w stanie przedrzeć się przez 105 poprzednich stron, więc opiszę swój przypadek, mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc.
mam zielone oczy, ich "parametry" to 8,5 BC i 14,2 średnicy, czyli odbiegają trochę od standardu ( 8,3 lub 8,6 BC i 14 średnicy).
chciałabym pokesperymentować i od dłuższego czasu poszukuję odpowiednich soczewek, naturalnie brązowych lub niebieskich, w których nie będzie prześwitywać moj kolor. polecicie mi coś?
Cześć. Wydaje mi się, że koło źrenicy zawsze kolor jakoś prześwitywał będzie zwłaszcza jak ona się zwęża. Ale jakby nie to, to koloru naturalnego widać w ogóle by nie było. Przynajmniej w soczewkach z serii Freshlook colors. Ja miałam już dwie pary i w ogóle mi kolor nie prześwitywał Mówię o true saphire (szafirowy) i hazel (piwny). Oba są nieziemskie. Ale wydaje mi się, że z Big Eye brązowy też byłby dobry, wydaje mi się, że jest na tyle ciemny że zakryłby naturalny kolor no ale nie jestem pewna bo jeszcze ich nie nosiłam, zakupię je ok. 10lipca to wtedy będę mogła się wypowiedzieć na ich temat.

A co do tych standardów .. Ja miałam zalecone 8.7 i średnicę 14.0 jednak kupuję soczewki i z takimi parametrami ale również i z np. 8.6 i średnicą 14.5 i żadnej różnicy nie odczuwałam choć niekoniecznie może być tak i z Twoimi oczami że zaakceptują inne parametry. Każde oczy są inne Moje póki co bardzo tolerują soczewki z różnymi parametrami.
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 22:30   #3168
claauudiiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gliwice.
Wiadomości: 18
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Czesc wszystkim
Dzisiaj stałam się posiadaczką kwartalnych soczewek BigEyes firmy ColorVue - o kolorze Pretty Hazel. Naturalny kolor moich oczu waha się pomiędzy zielonym a brązowym, raz mają odcień mętnej zieleni a czasem przybierają kolor musztardy Zaletą tych soczewek jest nie tylko ich piękny kolor, ale też to, że oczy wydają się w nich bardzo duże, o czym mówi nam sama nazwa BigEyes'ów. Mimo wszystko szczerze mówiąc spodziewałam się nieco lepszego efektu .. Co prawda soczewki są bardzo dobrze kryjące, ale otwór na źrenicę jest baaardzo duży jak dla moich oczek a tego właśnie się bałam.. Nie chciałam, żeby było widać zieleń kiedy mam na sobie brązowe soczewki. No ale co zrobić .. Całe szczęście, że z daleka nie widać tego tak bardzo Niedługo wstawię jakieś zdjęcia, pozdrawiam ;*

Edytowane przez claauudiiaa
Czas edycji: 2010-07-04 o 22:42
claauudiiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 13:08   #3169
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

ja kupiłam sobie soczewki big eyes czarne (dolly black). Efekt mi się podoba, co prawda bez makijażu w świetle dziennym wyglądają sztucznie, jednak gdy mocno pomaluje oczy w ciemnych kolorach (ciemne brązowe smooky eyes) makijaż zmienia wymiar (źle wyglądam w mocnym makijażu, ale przy czarnych soczewkacfh mogę sobie na taki pozwolić, wyglądam trochę jak włoszka czy hiszpanka, chociaż bardziej liczyłam na azjatycki efekt). Są bardzo wygodne. Za jakiś czas może wrzucę zdjęcia
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 20:11   #3170
lusiaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Witam ;D
Mam zamiar kupić soczewki (czarne) ale jestem totalnie zielona w tym temacie Chciałam się zapytać czy przed kupieniem soczewek kolorowych, zerówek powinno wcześniej wybrać się do okulisty na jakieś badania ? I jeszcze jedno .. Mam wade wzroku niestety przez moją pamięć nie pamiętam nawet na które oko ! Kiedyś nosiłam okulary ale wiem że miałam małą wadę .. W szkole może gdzieś rok temu były również badania i pamiętam też że pogorszyła się, ale nie pamiętam czy przekroczyła -1 .. O ! Chyba miałam -0,5 na lewym ! Czy w przypadku wady mogę swobodnie kupić soczewki bez wizyty u okulisty, przez internet ? Ach jeszcze jedno .. Czy krzywizna oraz średnica jest jakaś ważna przy wyborze soczewek ? Wiem, że się rozpisałam, ale jak już wcześniej pisałam jestem na serio zielona !
__________________
Razem ze słońcem znika nadzieja.
Noc prowokuje nieszczęścia .

lusiaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 01:56   #3171
taranturella
Rozeznanie
 
Avatar taranturella
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 958
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lusiaa2 Pokaż wiadomość
Witam ;D
Mam zamiar kupić soczewki (czarne) ale jestem totalnie zielona w tym temacie Chciałam się zapytać czy przed kupieniem soczewek kolorowych, zerówek powinno wcześniej wybrać się do okulisty na jakieś badania ? I jeszcze jedno .. Mam wade wzroku niestety przez moją pamięć nie pamiętam nawet na które oko ! Kiedyś nosiłam okulary ale wiem że miałam małą wadę .. W szkole może gdzieś rok temu były również badania i pamiętam też że pogorszyła się, ale nie pamiętam czy przekroczyła -1 .. O ! Chyba miałam -0,5 na lewym ! Czy w przypadku wady mogę swobodnie kupić soczewki bez wizyty u okulisty, przez internet ? Ach jeszcze jedno .. Czy krzywizna oraz średnica jest jakaś ważna przy wyborze soczewek ? Wiem, że się rozpisałam, ale jak już wcześniej pisałam jestem na serio zielona !
Tez mam mala wade.
Mozesz spokojnie kupic zerowki i to bez wizyty u okulisty.
Ja tam zadnej krzywizny nie podawalam
taranturella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 09:53   #3172
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lusiaa2 Pokaż wiadomość
Witam ;D
Mam zamiar kupić soczewki (czarne) ale jestem totalnie zielona w tym temacie Chciałam się zapytać czy przed kupieniem soczewek kolorowych, zerówek powinno wcześniej wybrać się do okulisty na jakieś badania ? I jeszcze jedno .. Mam wade wzroku niestety przez moją pamięć nie pamiętam nawet na które oko ! Kiedyś nosiłam okulary ale wiem że miałam małą wadę .. W szkole może gdzieś rok temu były również badania i pamiętam też że pogorszyła się, ale nie pamiętam czy przekroczyła -1 .. O ! Chyba miałam -0,5 na lewym ! Czy w przypadku wady mogę swobodnie kupić soczewki bez wizyty u okulisty, przez internet ? Ach jeszcze jedno .. Czy krzywizna oraz średnica jest jakaś ważna przy wyborze soczewek ? Wiem, że się rozpisałam, ale jak już wcześniej pisałam jestem na serio zielona !
Jeśli to pierwsze soczewki, to radzę Ci iść do okulisty. Będziesz wiedziała jaką masz wadę wzroku, okulista nauczy Cię jak postępować z soczewkami i co najważniejsze, przymierzy rózne rodzaje (krzywizny itp.), żeby dobrać takie które nie będą Cię uwierały i bedziesz mogła normalnie w nich funkcjonować. A uwierz i na początku nie zawsze jest lekko Ja się dużo namęczyłam zanim oczy przyzwyczaiły się do soczewek, nawet już zwątpiłam czy dam rade je nosić Po jakimś czasie będziesz mogła sama kupować soczewki, ale lepiej zapisz sobie gdzieś jaka krzywizna najbardziej Ci pasuje Pozdrawiam.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 16:25   #3173
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cześć. Wiecie coś może o tych soczewkach : Big Eye Cool blue 15mm i Big Eye Party green 15mm? Wydaje mi się, że pojawiły się na stronce bawyoczu niedawno, wcześniej ich chyba tam nie było Niby jest to nowa wersja soczewek z serii Big Eye. Miałyście może takie? 15mm średnicy .... "kawał" soczewki te to już muszą totalnie oko powiększać
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 13:55   #3174
manka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 17
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez PP1820 Pokaż wiadomość
Cześć. Wiecie coś może o tych soczewkach : Big Eye Cool blue 15mm i Big Eye Party green 15mm? Wydaje mi się, że pojawiły się na stronce bawyoczu niedawno, wcześniej ich chyba tam nie było Niby jest to nowa wersja soczewek z serii Big Eye. Miałyście może takie? 15mm średnicy .... "kawał" soczewki te to już muszą totalnie oko powiększać
Widziałam je, też jestem strasznie ciekawa, więc dołączam do zapytania
manka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 17:53   #3175
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez claauudiiaa Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim
Dzisiaj stałam się posiadaczką kwartalnych soczewek BigEyes firmy ColorVue - o kolorze Pretty Hazel. Naturalny kolor moich oczu waha się pomiędzy zielonym a brązowym, raz mają odcień mętnej zieleni a czasem przybierają kolor musztardy Zaletą tych soczewek jest nie tylko ich piękny kolor, ale też to, że oczy wydają się w nich bardzo duże, o czym mówi nam sama nazwa BigEyes'ów. Mimo wszystko szczerze mówiąc spodziewałam się nieco lepszego efektu .. Co prawda soczewki są bardzo dobrze kryjące, ale otwór na źrenicę jest baaardzo duży jak dla moich oczek a tego właśnie się bałam.. Nie chciałam, żeby było widać zieleń kiedy mam na sobie brązowe soczewki. No ale co zrobić .. Całe szczęście, że z daleka nie widać tego tak bardzo Niedługo wstawię jakieś zdjęcia, pozdrawiam ;*
O, widzę że ktoś jeszcze nosi teraz takie same jak ja ja też w tym miesiącu na początku stałam się ich właścicielką I mogę szczerze powiedzieć, że są to moje najlepsze kolorowe soczewki jakie kiedykolwiek miałam. Nie dość, że są idealnie wygodne, nie męczą się w nich oczy to świetnie kryją naturalny kolor Fakt, troszkę mi przy źrenicy prześwituje kolor ale w ogóle tego nie widać, tylko dopiero jak się wpatrzę a mam naturalne takie średnio ciemne szare wpadające w zielone. I to też są moje pierwsze kwartalne soczewki.

I jak się je Tobie nosi? Też jesteś z nich zadowolona?
Przy okazji dodaję zdjęcie moich Big Eye Color Vue- Pretty Hazel.
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.

Edytowane przez PP1820
Czas edycji: 2010-07-13 o 17:59
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 21:55   #3176
Someone Special
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

witam dziewczyny
Kupiłam niedawno niebieskie soczewki z CooperVision. Wczesniej nigdy nie nosiłam soczewek i pojawił sie problem, mianowicie nie potrafie ich założyć. Na wszystkich filmikach które przeglądałam, soczewki miekkie nie wyginają sie tak bardzo jaka moje, te co zakupiłam to cienkie blonki ktore przyklejają sie do palca.
Gdy staram się włożyc soczewke do oka, ta albo nie chce sie odkleic od palca albo zostaje na rzęsach
Czy możecie cos poradzić?
Someone Special jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 11:00   #3177
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Someone Special Pokaż wiadomość
witam dziewczyny
Kupiłam niedawno niebieskie soczewki z CooperVision. Wczesniej nigdy nie nosiłam soczewek i pojawił sie problem, mianowicie nie potrafie ich założyć. Na wszystkich filmikach które przeglądałam, soczewki miekkie nie wyginają sie tak bardzo jaka moje, te co zakupiłam to cienkie blonki ktore przyklejają sie do palca.
Gdy staram się włożyc soczewke do oka, ta albo nie chce sie odkleic od palca albo zostaje na rzęsach
Czy możecie cos poradzić?
Wypłukaj dokładnie soczewkę i ułóż ją na palcu wskazującym, ale pamiętaj że musi on być suchy bo inaczej soczewka będzie się do niego kleić Potem delikatnie przyłóż soczewkę do oka, jesli nie będziesz jej mocno dociskać palcem, to nie powinna się do niego kleić

P.S. Jakbyś poszła do okulisty, to byś o tym wiedziała
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 12:16   #3178
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Someone Special Pokaż wiadomość
witam dziewczyny
Kupiłam niedawno niebieskie soczewki z CooperVision. Wczesniej nigdy nie nosiłam soczewek i pojawił sie problem, mianowicie nie potrafie ich założyć. Na wszystkich filmikach które przeglądałam, soczewki miekkie nie wyginają sie tak bardzo jaka moje, te co zakupiłam to cienkie blonki ktore przyklejają sie do palca.
Gdy staram się włożyc soczewke do oka, ta albo nie chce sie odkleic od palca albo zostaje na rzęsach
Czy możecie cos poradzić?
Na początku miałam podobny problem. Mi pomogło to, że dotykałam soczewką trochę dłużej oka ale na dole bardziej ( tak trzymałam palec na soczewce przez kilkanaście sekund ).. NIE centralnie na źrenicy pod kątem prostym lecz przytrzymałam tak troszkę na dole oka ... ona się jakoś tam przyczepiła i potem dolną powieką podsunęłam ją na sam środek oka i się ułożyła. Dzięki temu nie miała styczności z rzęsami, a sama pomalutku się ustawiła na oku prawidłowo choć zajęło to kilkanaście sekund więcej niż normalnie.

Soczewki kolorowe mają chyba to do siebie, że są bardziej "lelawe" takie "memlowate" przynajmniej tak mi się wydaje porównując zwykłe soczewki korekcyjne ( np. firmy Ciba Vision Air Optix ) do np. FreshLooków colors czy Big Eye.
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.

Edytowane przez PP1820
Czas edycji: 2010-07-14 o 12:20
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 22:16   #3179
bell94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: .
Wiadomości: 9
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

hey , czy wy też tak macie,że jak ubieracie soczewki ( kolorowe ) to po paru godzinach robią wam się czerwone żyłki , są popękane , mi się tak robi.
nie wiem może mam zmęczone oczy albo coś , poradźcie coś.
wam też się tak robi . ?
__________________
"- A to dopiero - mruknął Edward. - Lew zakochał się w jagnięciu. - Spuściłam wzrok, drżąc z ekscytacji na dźwięk tego najcudowniejszego ze słów.
- Biedne, głupie jagnię - westchnęłam.
- Chory na umyśle lew masochista. "
bell94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 15:43   #3180
PP1820
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 156
GG do PP1820
Dot.: Kolorowe soczewki kontaktowe, wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bell94 Pokaż wiadomość
hey , czy wy też tak macie,że jak ubieracie soczewki ( kolorowe ) to po paru godzinach robią wam się czerwone żyłki , są popękane , mi się tak robi.
nie wiem może mam zmęczone oczy albo coś , poradźcie coś.
wam też się tak robi . ?
Ja chyba czegoś takiego nie mam ale jakbym miała to chyba bym się przestraszyła i poleciała do okulisty na nic nie czekając, z oczami nie ma żartów.
__________________
Po to mam oczy, by samodzielnie oglądać świat, nie potrzebuję pomocy innych.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Farmacja 2010/2012
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
27.08.11.
PP1820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-26 15:01:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.