Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-09, 18:13   #2401
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Elu ciężko powiedzieć. ale nie uważam że oni mają o co się obrażać, bo w sumie postawili was w trudnej sytuacji. do dalszej rodzinki to się zwykle jeździ w pierwszy, drugi dizeń świąt, a wiadomo, ze wigilia zarezerwowana dla najbliższych. współczuje kobietce rodzinki bez wyczucia, ale powinna zrozumieć, ze dla Was to też niekoniecznie przyjemność spędzać wigilie z praktycznie obcymi ludzmi.

dla maniaczek
http://patrz.pl/filmy/jak-zrobic-ciastoline-play-doh
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 18:30   #2402
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Ela ciężka sprawa z tą chrzestną Jasia i świętami, ciężko mi doradzić cokolwiek, bo w sumie i tak źle i tak niedobrze, ale rodzinkę ma super, serdecznie jej współczuję

u nas problemu z wigilią nie ma, bo zawsze mamy w najbliższym gronie domowników, tylko jestem ciekawa co wymyśli siostra z mężem

Malgo zdjęcia super! A jaki Olafek już kawaler i super że przedstawienie sie podobało

Aranko będziesz widzieć jutro jak Laura, trudno mi cokolwiek doradzić, bo Laura chora na co innego niż Asia i ogólny stan zdrowia też inny

pierniczki już upieczone, mam tylko pytanie, czy lukrujecie je od razu, czy po jakimś czasie i jakie lukry polecacie???

Sohf dobre z tą ciastoliną
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 19:35   #2403
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Zabko - lukruje się od razu albo po 2 dniach. Ja lukier robię z cukru pudru i wody. Czasem dodaję np. sok z jagód na poprawę koloru. Sztucznych nie używam. Ewentualnie roztapiam czekoladę i kilka maziam na wierzchu czekoladą. Ogółem wolę lukrowane.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 19:41   #2404
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

aha Aranko co do tego wyjścia Laury to ja bym nie puszczała. pogoda paskudna, dzieci sporo, troche czasu pewnie spędzą na dworze niekoniecznie doładnie ubrane. a Laura troche osłabiona po chorobie, moze jakieś świństo podłapać.

Malgo super foty. to zdjęcie z profilu z tatusiem to normalnie dwa klony fajnie, że można było robić zdjęcia, jak my byliśmy na przestawieniu to prosili żeby nie fotografować. szkoda, że tylko w kilku miastach był ten Bob bo tez chętnie bym z Kuba poszła.
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 19:56   #2405
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Ja jak zwykle nie w temacie, czasu ciagle brak i ciagle cos sie dzieje.
Dziewczyny, chcialam Was zapytac w kwestii goraczki. Mianowicie Tami mi od urodzenia praktycznie nie chorowala -dopoki nie poszla do zlobka w pazdzierniku. Od tej pory wieczny katar i kaszel- tydzien w zlobku potem tydzien w domu i tak w kolko. No a teraz w piatek nagle ok 18 dostala goraczki 39 stopni- masakra bo dziecko polzywe, slaniala sie na nogach. Ja w panice co robic- ostatecznie dalam eferalgal 80mg bo tylko to mialam w domu- zostalo z kiedys. Dzwonilam tez na pogotowie i do szpitala na oddzial pediatryczny co mam zrobic - powiedzieli mi przez tel zeby kupic i podac nurofen. Rano bylo troszke lepiej- ale ponad 38 stopni- w nocy podalam nurofen 125 mg w czopku. Po zrobieniu kupki goraczka spadla do 37 a potem po 3 godz skoczyla do 40! Znowu czopek bo Tami nie mogla na nogach ustac i byla nieprzytomna wrecz. Jak znowu troche zbilam goraczke to pojechalysmy do szpitala. Pani doktor dala augmentin- bo gardlo bylo czerwone i kazala zbijac goraczke na przemian paracetamolem i ibupronem. A pomiedzy lekami - wykapac w chlodniejszej wodzie. Tami zwracala w sobote wieczorem. W niedziele jak wstala juz bylo oki. Tami zachowywala sie normalnie, nie goraczkowala. Apetytu nie ma za bardzo. Wczoraj mama bylo z nia u lekarza, kazal dalej dawac antybiotyk i dolozyc eurespal. Wieczorem Tami dostala kataru i znowu goraczka. Masakra jakas. W dzien zagoraczkowala po spaniu 38,1. Martwie sie tym. Czy ktoras z Was tak miala z dzieckiem? Tami kaszle, ma lekki katar i ciagle narzeka na bol glowy i brzuszka. Ani w szpitalu ani w przychodni nie stwierdzili grypy, raczej infekcje bakteryjna. W piatek znowu idziemy do lekarza, ale ja sie bardzo martwie tym wszytskim.
__________________
Tamara
Tamiczka

Edytowane przez Simona
Czas edycji: 2009-12-09 o 20:01
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 20:06   #2406
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Simona - w sumie jak dziecko gorączkuje to znaczy, ze organizm walczy. W trakcie anybiotykoterapii często są nawracające gorączki - najwyższa pierwszej doby po podaniu. Laura też teraz na Augmentinie i też bez apetytu a temperaturę mamy zbijać jak przekroczy 38,5. Takie objawy jak ma Tami miała przy wirusówce Julia - ledwo żyła i strasznie płakała na brzuch i głowę.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 20:28   #2407
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Aranko- no wlasnie najwieksza temp byla przed antybiotykiem w sobote. Wczoraj byla 3 doba jak wzrosla. Przed chwila mierzylam znowu- 38,4 dalam nurofen bo boje sie nocki. A na czym polega wirusowka? to trzydniowka jest? Tami miala trzydniowke w sierpniu ale lagodna- tzn nie miala wysokiej goraczki, ale mega wysypke. Laura bidulka tez chora? Na co macie augmentin? na angine? Sorki ze pytam ale nie czytalam o czym pisalyscie ostatnio
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 20:44   #2408
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
Aranko- no wlasnie najwieksza temp byla przed antybiotykiem w sobote. Wczoraj byla 3 doba jak wzrosla. Przed chwila mierzylam znowu- 38,4 dalam nurofen bo boje sie nocki. A na czym polega wirusowka? to trzydniowka jest? Tami miala trzydniowke w sierpniu ale lagodna- tzn nie miala wysokiej goraczki, ale mega wysypke. Laura bidulka tez chora? Na co macie augmentin? na angine? Sorki ze pytam ale nie czytalam o czym pisalyscie ostatnio
mnie te objawy wygladaja na grype, a nie na infekcje bakteryjna. Grypy nie da sie 100% stwierdzic bez badan laboratoryjnych, ale antybiotyk przy niej bez sensu. Ostatnio duzo sie mowi, ze nowe odmiany grypy to wlasnie goraczka, fatalne samopoczucie, wymioty wlasnie, bol glowy.

Elu ja bym nie szla na te Wigilie, sadze, ze i tak bedzie juz miala mase ludzi w nieduzym pewnie mieszkaniu. Ale jesli sami idziecie w gosci i masz troche czasu, pomoz jej w przygotowaniach, wtedy bedzie jej razniej.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 20:51   #2409
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez kasia191273 Pokaż wiadomość
mnie te objawy wygladaja na grype, a nie na infekcje bakteryjna. Grypy nie da sie 100% stwierdzic bez badan laboratoryjnych, ale antybiotyk przy niej bez sensu. Ostatnio duzo sie mowi, ze nowe odmiany grypy to wlasnie goraczka, fatalne samopoczucie, wymioty wlasnie, bol glowy.
mi sie tez od razu wydawalo ze to grypa niestety Tylko ze pani dr ze szpitala powiedziala ze za wczesnie na diagnoze jakakolwiek i dala antybiotym ze wzg na gardlo, a lekarz w przychodni wskazal na infekcje bakteryjna. Boje sie tej grypy jak nie wiem- tzn powiklan ewentualnych. Pani dr ze szpitala powiedziala ze jak my- rodzina- nie zachorujemy tzn ze to nie grypa. Ja jestem w kazdym razie zaszczepiona.
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 20:53   #2410
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Simona - Laura ma chore gardło z jakimiś nadżerkami. Jednak po dobie brania Augmentinu lata jakby nic jej nie było a wcześniej zdychała z wysoką gorączką i wyła z bólu. Podobno ta wersja z nadżerkami w gardle/aftami jest bardzo bolesna i lubi wracać.

Wredne teraz te grypy...Mnie ostatnie przeziębienie nie tyle zwaliło z nóg co towarzyszący mu mega ból głowy i osłabienie organizmu.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 20:57   #2411
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Aranko, Kasiu- ja panikuje bo raz ze Tami nigdy nie chorowala, dwa ze te grypy teraz sa naprawde grozne. Jak czytam czy slysze ze kolejna osoba zmarla z powodu powiklan pogryp. to mi slabo. Grypie towarzyszy kaszel? (raz suchy raz mokry)?
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 20:58   #2412
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Grypa to nie przeziebienie. Zaczyna sie nagle, oznacza fatalne samopoczucie fizyczne i psychiczne, niezdolnosc do czegokolwiek wlasciwie i wysoka goraczke. Ja mialam w styczniu i to mimo zaszczepienia sie. Myslalam, ze zegnam sie ze swiatem.
Przeziebienie zaczyna sie stopniowo- bol gardla, katar, kaszel + ew. inne objawy. I na ogol ogolne samopoczucie w miare dobre.

Grypie moze towarzyszyc kaszel. Staraj sie nie panikowac, powiklania zdarzaja sie rzadko, a grype trzeba na ogol po prostu przechorowac. Trzy/cztery koszmarne dni i zwykle po sprawie. Dzieci Rzabby chorowaly na grype niedawno, moze ona sie wypowie? Jak stwierdzono u nich grype?

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2009-12-09 o 21:03
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 21:09   #2413
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez kasia191273 Pokaż wiadomość
Grypa to nie przeziebienie. Zaczyna sie nagle, oznacza fatalne samopoczucie fizyczne i psychiczne, niezdolnosc do czegokolwiek wlasciwie i wysoka goraczke. Ja mialam w styczniu i to mimo zaszczepienia sie. Myslalam, ze zegnam sie ze swiatem.
Przeziebienie zaczyna sie stopniowo- bol gardla, katar, kaszel + ew. inne objawy. I na ogol ogolne samopoczucie w miare dobre.

Grypie moze towarzyszyc kaszel. Staraj sie nie panikowac, powiklania zdarzaja sie rzadko, a grype trzeba na ogol po prostu przechorowac. Trzy/cztery koszmarne dni i zwykle po sprawie. Dzieci Rzabby chorowaly na grype niedawno, moze ona sie wypowie? Jak stwierdzono u nich grype?
no wlasnie nagle to sie zaczelo, tylko ze to jakies nietypowe jest. Kryzys w sobote, potem oki i nawrot wczoraj/dzisiaj? Nie powinno juz jej mijac? zamiast pogorszenie?
Ja ,,odchorowalam" szczepionke w polowie listopada, od tamtej pory ok. Ale od jakiegos czasu jestm strasznie slaba i mam zawroty glowy, w niedziele w tesco zaslablam- nie wiem czy to nerwy?
Po doczytaniu kolejnych stron- Kasiu- jak wyglada piesek z Rescue Pets??
Kupilam Tami na Mikolaja stemple, ktore pokazala Ela- rewelacja. Elu dzieki za linka. I w H&M kotka-torebke- robi furore. Kupilam takiego snieznobialego z rozowa kokardka na szyi za 40 zl.
__________________
Tamara
Tamiczka

Edytowane przez Simona
Czas edycji: 2009-12-09 o 21:10
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 21:10   #2414
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez malgogaj Pokaż wiadomość
Termometry: ja mam Brauna do ucha i jest ok. Zawsze dobrze mierzy. O zmierzeniu w pupie mogę zapomnieć
Małgo, masz ten model ktory pokazalam?? Powaznie rozważam jego zakup... bo póki nic powaznego sie nie dzieje to raz na jakis cza dobry jest i rtęciowy ale jak choróbsko zwala z nog i nalezy mierzyc równiez w nocy, to taki do ucha jest chyba super...

Spektal fajny mieliście, żywo, kolorowo...nie to co kino...

Cytat:
Napisane przez maszka66 Pokaż wiadomość
Elu, współczuję tej kobiecie. Pamiętam jaki stres miałam przed chrzcinami, które były moim pierwszym samodzielnym większym przyjęciem. Rodzina bez zastanowienia wpakowała ją w stres. Nie wiem czy powinniście iśc. Nie będziecie mieli poczucia, ze powinniście być w innym miejscu?
No mamy juz to poczucie ale z drugiej strony jest to zaproszenie na Wigilię a nie na piątkowy obiad, czujemy jakies wyróznienie, nie wiemy jak z tego wybrnąć.

Cytat:
Napisane przez sohf Pokaż wiadomość
Elu ciężko powiedzieć. ale nie uważam że oni mają o co się obrażać, bo w sumie postawili was w trudnej sytuacji. do dalszej rodzinki to się zwykle jeździ w pierwszy, drugi dizeń świąt, a wiadomo, ze wigilia zarezerwowana dla najbliższych. współczuje kobietce rodzinki bez wyczucia, ale powinna zrozumieć, ze dla Was to też niekoniecznie przyjemność spędzać wigilie z praktycznie obcymi ludzmi.
ależ my sie znamy bardzo dobrze, to jest bliska rodzina TZ, wszelkie impry rodzinne to jest to grono własnie. Ale są to ludzie tego typu mają problem jak nie ma problemu... dlatego pisalam wczesniej o nieciekawych ukladach tam. Oprocz przyjazdu na gotowe każą jeszcze po siebie przyjechac, bo jest 8 osób a jedne samochod Zamiast odpusc i ich 2 zaprosić do siebie to nie... jadą!
Jestesmy nadal jeszcze przezd ostateczną rozmową ale na razie zostajemy przy tym ze wigilia z najbliższą rodziną... a ich odwiewdzimy tuż po świetach albo sylwestrowego szampana wspólnie wypijemy...

Cytat:
Napisane przez zaba21_22 Pokaż wiadomość
pierniczki już upieczone, mam tylko pytanie, czy lukrujecie je od razu, czy po jakimś czasie i jakie lukry polecacie???
Polukrowalam gotowym lukrem na drugi dzien.

Aranko, w "Przedszkolaku"czytal am ze po odstawieniu antybiotyku przez kilka dni dziecko nie powinno iśc do grupy dzieci.
Ale sama nie mam doswiadczenia w tej materii więc cieżko cos doradzić... może lepiej byc ostroznym?

Simona, tylko współczuć wam, jakies paskudztwo sie przyczepilo mnie tez nie wyglada to na angine czy zwykłe przeziębienie.
Jasio dzis dostal -póki co- lekkiego katarku.
Maks na wieczór 37,4 C, pokasluje i lekki katarek...

Zdjecia:
Tak sie chłopaki bawli na balu u Jasia (ten w paseczki to Maksio)

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2009-12-09 o 21:13
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 22:38   #2415
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
no wlasnie nagle to sie zaczelo, tylko ze to jakies nietypowe jest. Kryzys w sobote, potem oki i nawrot wczoraj/dzisiaj? Nie powinno juz jej mijac? zamiast pogorszenie?
po grypie moglo sie przyplatac cos bakteryjnego, to sie zdarza

Cytat:
Napisane przez Simona Pokaż wiadomość
Po doczytaniu kolejnych stron- Kasiu- jak wyglada piesek z Rescue Pets??
taki:
http://www.krainazabawy.pl/images/fu...56608-01-m.jpg

czeka w Polsce, bedzie pod choinke
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 08:13   #2416
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez kasia191273 Pokaż wiadomość
po grypie moglo sie przyplatac cos bakteryjnego, to sie zdarza



taki:
http://www.krainazabawy.pl/images/fu...56608-01-m.jpg

czeka w Polsce, bedzie pod choinke
bardzo fajny ten piesek ja sie zastanawiam nad kasa albo domkiem pod choinke. Ale taki piesek tez bylby super
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 08:15   #2417
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;15768637]Małgo, masz ten model ktory pokazalam?? Powaznie rozważam jego zakup... bo póki nic powaznego sie nie dzieje to raz na jakis cza dobry jest i rtęciowy ale jak choróbsko zwala z nog i nalezy mierzyc równiez w nocy, to taki do ucha jest chyba super...

[/QUOTE]

mam taki: http://www.allegro.pl/item839475038_...21_kaptur.html
ten co pokazalas to chyba nowszy model. Ja nigdy nie miałam problemów. Podswietlany ekranik by sie przydał bo w nocy nie widac co sie zmierzyło

Pieniczki wygladaja pysznie! Śliczne!

Buziaczki dla wszytskich chorowitków!
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 08:48   #2418
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Pierniczkow zazdrosze!!! Sliczne!!! Ja juz daruje sobie wszelkie slodycze, bo dzisiaj rano jak zobaczylam jak opona w pasie, nad spodniami wisi, to az mi sie w glowie zakrecilo. Znow na zimne przybralam dobre 3 kg, teraz bede z tym walczyc do lata. No i szczerze mowiac juz sie troche tymi piernikami (tyle, ze sklepowymi) przejadlam. Pora zdorbic cos dla ciala i przestac opychac sie slodyczami, to i duch bedzie szczesliwszy, jak ubrania beda lepiej lezec

Simona trudno powiedziec co to za infekcja, ale skoro gardlo czerwone to moze i angina, a bol brzucha jesli pojawil sie dopiero po antybiotyku, to pewnie reacja na antybiotyk (domyslam sie, ze Tami ma go pierwszy raz, skoro wczesnije nie chorowala). Antonia miala taka angine dwa lata temu, najpierw wysoka goraczka, potem antybiotyk i po 2 dniach znow goraczka, ale kolejne dwa dni i sie polepszylo. Ja jednak radze, jesli Tami bardzo kaszle, kaszel jest mokry i cignacy, a goraczka nadal do powyzej 39 st. to bez zastanowienia do lekarza, to moga byc objawy zapalenia oskrzeli lub pluc (odpukac!!!). Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze!!!

A ja bije sie z myslami, czy kupic Antonii Baby Born co sika i robi kupe. Ostatnio przeprosila sie z lalkami i karmi je piersia, tuli, spiewa im i wozi je wozkiem. Ma jedna Anbell (ktora dostala od babci, ale sie zepsula i ogolnie jakas taka nieporeczna jest Baby Born wydaje mi sie 'wygodniejsza'. Ma tez mini Baby Born, ale ona juz dosc podniszczona. Nie wiem co zorbic, znalazlam wczoraj u nas w fabryce ta Baby Born co sika, za calkiem przyjemna cene, teraz mysle.
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 09:07   #2419
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Kamilka, jutro idziemy do lekarza znowu. Mam nadzieje ze bedzie oki.

Dziewczyny, dawalyscie kiedys EURESPAL????

Eli pierniczki rewelacja!

Kasiu, tego pieska nie ma w ofercie w tym sklepie Kraina Zabawy Kupilas gdzies indziej?
__________________
Tamara
Tamiczka

Edytowane przez Simona
Czas edycji: 2009-12-10 o 09:15
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-10, 09:55   #2420
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Simona, pieska kupili dziadkowie, przez internet, ale nie znam szczegolow. Wg mnie to sredni prezent, o wiele mniej interaktywny niz domek czy kasa, ale po pierwsze Nina sie nakrecila na niego strasznie, marzy o nim i sni, a po drugie wszystko wlasciwie juz ma, co moze miec dziecko w jej wieku

O ile pamietam, Eurespal b. popularny na tym watku. Ja jestem sceptyczna, moze dlatego, ze moja tesciowa uwaza go za lek na wszystko, na kazda infekcje. Zreszta to tak ohydne, ze Nina w zyciu by nie wypila, jako ze ona nie tknie zadnego syropu, nawet tego rzekomo smacznego. Kropli do nosa tez sobie nie da wpsiknac. Skutek jest wiec taki, ze praktycznie w ogole nie dostaje lekow, jedynie paracetamol przy goraczce i jak dotad (odpukac), z wszystkiego wychodzi bez problemu po kilku dniach. Ja uwazam, ze przy wirusowkach leki maja niewielki sens, trzeba to przechorowac i tyle. Co innego infekcje bakteryjne, ale tego nigdy u nas nie bylo.

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2009-12-10 o 10:20
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 10:19   #2421
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Cytat:
Napisane przez kasia191273 Pokaż wiadomość
Simona pieska kupili dziadkowie, przez internet, ale nie znam szczegolow. Wg mnie to sredni prezent, o wiele mniej interaktywny niz domek czy kasa, ale po pierwsze Nina sie nakrecila na niego strasznie, marzy o nim i sni, a po drugie wszystko wlasciwie juz ma, co moze miec dziecko w jej wieku

O ile pamietam, Eurespal b. popularny na tym watku. Ja jestem sceptyczna, moze dlatego, ze moja tesciowa uwaza go za lek na wszystko, na kazda infekcje. Zreszta to tak ohydne, ze Nina w zyciu by nie wypila, jako ze ona nie tknie zadnego syropu, nawet tego rzekomo smacznego. Kropli do nosa tez sobie nie da wpsiknac. Skutek jest wiec taki, ze praktycznie w ogole nie dostaje lekow, jedynie paracetamol przy goraczce i jak dotad (odpukac), z wszystkiego wychodzi bez problemu po kilku dniach.
zastanowie sie w takim razie czy kasa czy domek, na topie jest teraz kotek z H&M. Spi z nim, okrywa kocykiem itd. Na kase sie napalila jak zobaczyla z babcia w sklepie, domek jeden juz ma -po dzieciach kolezanki- wielka landara stoi u moich rodzicow- i bardzo sie jej podoba.
U nas tez problem z lekami, przemycam gdzie sie da- ale teraz juz sie wycwanila - z obawy ze ma do herbatki/soku wlany lek odmawia wszelkiego picia ( tylko soczek z kartonika bo wie ze tam sie nie da wlac niczego). Dzisiaj rano przy probie podania augmentinu prowokowala wymioty- masakra.
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 12:15   #2422
sebkowa mama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

A my po wczorajszych urodzinkach Roksanki kisimy sie w domku i jemy resztki ciasta po południu wkleję jakies zdjęcia
__________________
Dzieci to największy skarb w życiu ,tylko czasami trochę za cięzki
sebkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 12:54   #2423
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Simona - na Augmentin Laura mówi "hubbabubba" bo Julia jej powiedziała "oooo masz ten super syrop co smakuje jak Hubba Bubba". Więc pija z apetytem aż mlaska na koniec. No ale ona wogóle na syropy zawsze łasa była i była woja jak Julia coś dostawała a ona nie. Jak psikałam jej do nosa Otrivin to po każdym psiknięciu mówiła "poszło" Eurespal i Clemastinum u Julii przy wszelkich pierwszych objawach przeziębienia jest zestawem obowiązkowym.

Anulka - gratulacje dla Rosanki - to chyba nasz pierwszy trzylatek ?
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2009-12-10 o 12:56
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 13:00   #2424
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

małgo, dzieki za linka do teromoetru. Porownam oba modele i którys kupię, malo nie kosztują ale jesli nie wariują z pomiarami, to wydaje mi sie ze warte są. Maksowi zmierzylam temp. na spiaco... normalnie sie nie da, nawet nie pozwala sie dotknąc termometrem.
Simona, przy stanach infekcyjnych podaję Eurespal, teraz Maksowi tez daję, pokasluje, pojawil sie katar i lekka gorączka tez jest.
I smaruje klateke piersiową http://www.novartis-otc.pl/preparaty...baby/index.php

Dziekuję za pochwały piernikow Myslę ze zrobię je jeszcze raz, stricte na choinkę i dla Jasia chrzestnej.

Aniulka, Przekaz Roki najlepsze zyczenia od nas! Wycałuj mocno
Chyba nalezy zerknąc do naszego kalendarza narodzin ja pamietam kiedy urodzila się Antonia i Laura Aranki resztę muszę sprawdzac

Poniewaz prezenty zaczeły sie juz dublowac, w tym roku z siostrą i ciotkami ustalilysmy co kupujemy dzieciakom, ustalilysmy tez ramy finansowe i chyba każde dziecko bedzie zadowolone... bo zabawki dośc fajne dostaną.
Dzis ustalilysmy z Jasia chrzestną ze kupuje mu na urodziny i gwiazdkę http://allegro.pl/item839074303_lego...klep_5640.html

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
Eurespal i Clemastinum u Julii przy wszelkich pierwszych objawach przeziębienia jest zestawem obowiązkowym.
Aranko, a dlaczego podajesz Clemastinum?
nam kiedys lekarka przy lekkiej infekcji przepisala Diphergan, on podobnie jak Clemast. działa przeciwalergicznie, pomaga rowniez w chorobie lokomocyjnej... zastanawialam się i nadal zastanawiam jakie ma znaczenie w leczeniu infekcji???

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2009-12-10 o 13:07
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 13:09   #2425
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Clemastinum podaję bo wg. mojej lekarki ( i nie tylko mojej ) wszelkie katary idealnie się nim leczy. Diphergan/Prometazine dostawałyśmy przy ospie (aby Julka/Laura były spokojniejsze i się nie drapały) oraz przy ostrym kaszlu kiedyś u Julki.

Puściłam Laurę na przedstawienie. Nie było ich razem ok. 3 godziny. Laura zachwycona aczkolwiek jak tylko zgasło swiatło sie rozbuczała i całe przedstawienie przesiedziala na kolanach u pani.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 13:35   #2426
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Ja podobnie jak Kasia uwazam, ze wszelkie wirusowe choroby najlepiej przelezec i przeczekac. Stosuje ta zasade u Antonii i u siebie. Jedynie przy wiekszych przeziebieniach z katarem daje Lipomal.

Jak jest kaszel i lekkie charczenie przy oddychaniu to smaruje Hustagil Balsam (masc z tyminakiem z Dentinox'a). Jezeli jest silny katar to smaruje pod noskiem mascia majerankowa. Na wysoka goraczke i tylko na noc (w dzien jezeli temp. nie przekracza 39 st. nigdy jej nie zbijam) czopek z paracetamolem, albo nurofen. Raz zdazylo mi sie, ze nie podalam jej antybiotyku mimo, ze lekarz go przepisal (to bylo na urlopie w Hiszpanii i lekarz tez Hiszpan). I obeszlo sie, wyzdrowiala po 2 dniach.

Moc caluskow dla Roksanki i duzo zdrowka!!!
Mi juz szczerze mowiac po wypadaly z glowy daty urodzenia naszych maluchow. Trzy lata to jednak juz troche czasu. A my balujemy w niedziele, w przedszkolu w poniedzialek.

Ruszam do sklepu po cos na obiad i odbiore juz Antonie z przedzskola, bo jeszcze dzisiaj czeka na mnie angielski, gdyby nie to, ze z lekotora niezly przystojniak pewnie bym sobie dzisiaj darowala, bo pogoda u nas pod psem. Ale skoro jest na kim oko zawiesic to ide, TZ jakos mi sie ostatnio znudzil wizualnie i w kwestii do pogadania tez sie jakis nudny zrobil i do tego zmierzly jak stare babsko. Jestem szczesliwa jak go nie widze
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:35   #2427
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

100 LAT DLA ROKSANKI!

Nina tylko raz brala antybiotyk, w Polsce pod naciskiem tesciowej - lekarza, miala wtedy 7 miesiecy i po raz pierwszy goraczkowala. Tesciowa zapisala bez obejrzenia gardla nawet. Wg mnie- teraz juz to wiem- bylo to zupelnie zbedne. Od tamtej pory, jako ze zlobkowa, ma czesto katary i kaszle, katary zmieniaja kolor nawet na zielony czasem, czasem tez goraczkuje, jak cos bardziej upierdliwego sie trafi. Ale ja zawsze czekam 3-4 dni, co sie wykluwa i dopiero potem leki i ew. do lekarza. Nic sie jednak nie wykluwa, wiec to wirusowki, na ktore nie ma medykametow ani sposobu poza przechorowaniem.
Tesciowa mi zawsze wmusza Eurespal, ale nie zabieram w ogole z Polski.

Powiesilam orzeszki na drzewie za oknem:

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2009-12-10 o 15:52
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 18:21   #2428
sebkowa mama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 232
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

dziękujemy ślicznie za zyczonka dla Roksi -i mam problem z wklejeniem zdjęc -ale jeszcze kombinuje
__________________
Dzieci to największy skarb w życiu ,tylko czasami trochę za cięzki
sebkowa mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 19:37   #2429
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

100 lat! 100 lat! 100 lat! dla Roksanki, naszej pierwszej trzylatki!!!
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 21:53   #2430
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 IV

Moje dzieciaki - odpukać - jeszcze nie chorowaly, tak aby miec 39st, zeby dostac antybiotyk. Jasio ogolnie jest okazem zdrowia, Maks częsciej chwyta katary i przeziebienia i 2 razy bylam z nim u lekarza, z podobną chorobą jak ta obecna, poszłam aby go osłuchał.
Zobaczymy co jutrzejszy ranek pokaże, bo dzis po poludniu było nieciekawie z nim. Temp 38, 7. Na noc dostal czopek i mokry jest jak mysz. Kaszel szczekający...
Do Eurespalu dołożyłam Diphergan, doczytałam w ulotce ze nalzy go stosowac rowniez w problemach z krtanią.
Troche boję się iśc z nim do przychodni, bo tam pewnie tabuny ludzi z większymi infekcjami... ale przydałoby sie osłuchać go.
Nie wiem czy Jasia tez nie zatrzymam jutro w domu, zeby w żłobku kataru nie podał dalej.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.