zmarszczki na seretkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 08:29   #1
kolalight
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 629

zmarszczki na seretkach


dziewczyny macie jakiś genialny sposób naklejania serwetek bo mi się marszczą?????
kolalight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:34   #2
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: zmarszczki na seretkach

kolalight jak chcesz nakleic caly motyw z serwetki to najlepiej zelazkiem. tzn smarujesz miejsce na ktore chcesz przykleic motyw klejem, potem nakladasz na to serwetkę, mozna ja ladnie rozprostowac, na to nakladasz papier do pieczenia i po papierze przejezdzasz zelazkiem.

ja jak mam dlugie motywy to zazwyczaj przecinam je na mniejsze i sklejam ze sobą
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:53   #3
Pawie Oczko
Raczkowanie
 
Avatar Pawie Oczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 102
Dot.: zmarszczki na seretkach

Ja przeczytałam tu gdzieś na forum, że jeżeli serwetki się marszczą to najlepiej je zaimpregnowac przed lakierowaniem i pokryś tez wierzchnią warstwe serwetki klejem, a dopiero jak wyschnie to polakierować. Przeczytałam tez, że niektóre wizazanki podsuszają je szybciej suszarką.
nie wiem czy dobrze mówie, ale tak wyczytałam Ja narazie drąże teorie, ale zamierzam kupić kraka i będzie tworzonka
Pawie Oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 15:18   #4
5th.element
Raczkowanie
 
Avatar 5th.element
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: londyn
Wiadomości: 67
Dot.: zmarszczki na seretkach

a ja z kolei gdzieś się doczytałam, że proporcje kleju i wody mają wpływ na marszczenie się serwetek, ale sama jeszcze nie eksperymentowałam tychże relacji, a wy?
__________________
www.animalsmatter.org
5th.element jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 12:42   #5
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: zmarszczki na seretkach

ja wiem,że jak klej jest za rzadki, to serwetki się bardziej marszczą. z kolei za gesty wolno schnie nie potrafię podać dokładnych proporcji, bo mieszam klej na oko. ale wiem, że jak jest taki jak trzeba to nic się nie marszczy. aha. jeszcze zauwazyłam, że kiedy uzywam twardszego pędzelka do klejenia, to też jest mniej zmarszczek a te co sa łatwiej jest naciągnąć. tylko trzeba delikatnie, żeby dziur nie narobić
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 13:07   #6
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: zmarszczki na seretkach

Można też wygładzać serwetki palcem, gdy są jeszcze wilgotne. Jeśli robi to się delikatnie, to nic nie powinno się przerwać. Po prostu smaruję palcem po nimi starając się je rozciągnąć. Klej łatwo schodzi z wodą lub po prostu odkleja się go od skóry. Oczywiście alergikom tej metody nie polecam Acha, no i trzeba uważać, bo jak klej szybko wysycha to kawałek serwetki moze nam się przykleić do palca - ale to tylko przy cienkich i "kruchych" wzorkach" (np. łodyżki kwiatów itepe).
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 16:04   #7
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: zmarszczki na seretkach

Mam może głupie pytanie, ale powiedzcie mi czy klej nakładacie na przedmiot, czy na serwetkę, a jeśli na serwetkę, to na spód czy na górę?
Do tej pory pracowałam na białku kurzym i nakładałam go na serwetkę, białko błyskawicznie przesiakało, a serwetka ładnie się przyklejała. No, ale postanowiłam zainwestować i kupiłam klej Stamperii (wg opakowania juz rozcieńczony w odpowiadnich proporcjach). Nastawiłam się na bardziej komfortową pracę, a tym czasem...patentu ze smarowaniem od góry stosować się nie da, bo klej prawie nie przesiąka, no i przykleja się o wiele gorzej, trzeba strasznie dociskać, żeby się wogóle przykleiło...
Dziewczyny, czy to normalne??!!
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-04, 16:05   #8
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: zmarszczki na seretkach

ojej nie wiem, ja kleje na wikol i on przesiąka od góry....
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 16:13   #9
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: zmarszczki na seretkach

Na Wikol? bo wikol też akuart mam StOsujesz taki, jaki jest, czy rozcieńczaSZ/?
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 16:15   #10
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: zmarszczki na seretkach

rozcieńczony mniej wiecej 2:1 dwie cześci wikolu na 1 część wodu, mniej więcej mówię, bo tak naprawdę na oko z tego co zauwazyłam na forum, to wiekszość dziewczyn korzysta z wikolu,chociaż słyszałam też o kurzym białku ( nie próbowałam) a jedna dziewczyna to kleiła nawet na klej do tapet
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 08:01   #11
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: zmarszczki na seretkach

A ja tam nie bawię się w żadne kleje. Bawiłam się i z jajkiem i z wikolem i z różnymi innymi cudami. A teraz obstaję przy lakierze akrylowym. Tym samym, którym lakieruję gotowy wyrób. Nakładam go na przedmiot, przykładam serwetkę i delikatnie ją dociskam. Ale nie od środka. Zaczynam od dołu motywu. Powstaje wtedy (przynajmiej mnie) znikoma ilośc zmarszczek.
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-03, 13:28   #12
mforenc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
GG do mforenc
Dot.: zmarszczki na seretkach

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
rozcieńczony mniej wiecej 2:1 dwie cześci wikolu na 1 część wodu, mniej więcej mówię, bo tak naprawdę na oko z tego co zauwazyłam na forum, to wiekszość dziewczyn korzysta z wikolu,chociaż słyszałam też o kurzym białku ( nie próbowałam) a jedna dziewczyna to kleiła nawet na klej do tapet
Witam,
ja również kleję na wikol, serwetka się przykleja dobrze, zwykle nie powstają żadne zmarszczki. Problem pojawia się przy smarowaniu serwetki klejem po wierzchu. Wtedy wszystko się marszczy, zmarszczki powstają zgodnie z kierunkiem pociągnięć pędzla. To jest okropne! Kleju nie rozcięczam wcale, kładę cieniutką warstwę. W czym tkwi problem?
Próbowałam również nie kłaść kleju na przyklejoną serwetkę. Wtedy zmarszczki powstają przy lakierowaniu (lakier akrylowy HartzLack) i wychodzi na to samo.
Pomóżcie proszę, bo doniczki czekają na obklejenie, szkoda marnować kolejne serwetki.
Pozdrawiam,
Magda
mforenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 14:20   #13
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: zmarszczki na seretkach

hmmm, w takim razie musisz ćwiczyć, ćwiczyć ćwiczyć.... mnie się już nigdy nic nie marszczy....
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 07:43   #14
mforenc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
GG do mforenc
Dot.: zmarszczki na seretkach

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
hmmm, w takim razie musisz ćwiczyć, ćwiczyć ćwiczyć.... mnie się już nigdy nic nie marszczy....
Ale te zmarszczki sa jakby niezależne ode mnie. Przyklejam równiutko, a one powstają gdy smaruję klejem albo lakieruję... Może to kwestia serwetek? Wydaje mi się, że są "normalne" trzywarstwowe, ale może sa jednak kiepskiej jakości? Spotkałaś się ze "złymi serwetkami" ?
Zrobiłam wczoraj eksperyment z wydrukiem na papierze śniadaniowym i wtedy powstało kilka wypukłości, które jednak znikły wraz z wysychaniem kleju/lakieru. Więc może to problem serwetek? Co o tym sądzisz?
Pozdr., Magda
PS. Dziękuję za odpowiedź
mforenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 08:25   #15
martynka07
Przyczajenie
 
Avatar martynka07
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 20
GG do martynka07 Send a message via Skype™ to martynka07
Dot.: zmarszczki na seretkach

Ja zawsze kleiłam na białko kurze, ale spróbuje z wikolem i lakierem akrylowym i zobacze jaka jest różnica!
martynka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 17:48   #16
mforenc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
GG do mforenc
Dot.: zmarszczki na seretkach

A na białko serwetki się nie marszczą? Czy robisz tak: malowanie białkiem -> serwetka -> wygładzanie palcem ew. pędzelkiem -> malowanie białkiem -> suszenie -> lakier akrylowy?
Czy białko dajesz prosto z jajka czy je np. rozkłócasz (ubijasz)? Wybacz, jeśli to głupie pytanie.
Pozdr., Magda
mforenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 17:59   #17
martynka07
Przyczajenie
 
Avatar martynka07
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 20
GG do martynka07 Send a message via Skype™ to martynka07
Dot.: zmarszczki na seretkach

Cytat:
Napisane przez mforenc Pokaż wiadomość
Czy robisz tak: malowanie białkiem -> serwetka -> wygładzanie palcem ew. pędzelkiem -> malowanie białkiem -> suszenie -> lakier akrylowy?
Ja robie własnie tak , a białka nie ubijam ewentualnie je lekko mieszam.
martynka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 18:36   #18
mforenc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
GG do mforenc
Dot.: zmarszczki na seretkach

to chyba muszę spróbować z białkiem, chociaż nie bardzo mam na to chęć - nie przepadam za surowymi jajami ;-)
__________________
Magda
mforenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.