Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 19:40   #4231
Kaczinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 36
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zakladanie spirali bardzo boli? Planuja zalozyc ja juz od dawna, ale sie boje bolu
Myślę, że każda z nas inaczej to odczuwa. Ja jestem panikarą, po przeczytaniu wielu wątków o zakładaniu spirali byłam przygotowana na najgorsze, a okazało się, że nie było tak źle.
Na samym początku, sam widok tego całego 'aplikatora' mnie już nieźle zestresował. Ginekolog opowiadał mi krok po kroku co będzie robił. Użycie większego wziernika było bezbolesne, tylko chłód mało przyjemny. Potem doktor kazał mi kaszlnąć i w tym momencie poczułam mocne, chwilowe ukłucie. I to wszystko. Czekałam cała spocona z paznokciami wbitymi w rękę TŻ na kolejne bóle, a lekarz zrobił jeszcze tylko usg, aby sprawdzić czy wkładka jest odpowiednio ułożona. Myślę, że cały zabieg samego założenia, bez opowiadania jaki jest kolejny krok, trwałby mniej niż minutę, a tak się przeciągnęło do 5 minut
Kaczinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 01:06   #4232
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

To moze w koncu i ja sie odwaze rodzilam, wiec moze nie bedzie taki straszny bol. Ale zastanawiam sie, czy warto, bo tak za mniej wiecej rok planujemy z tz starac sie o drugie dziecko i nie wiem, czy zakladac ja na rok czy poczekac i juz zalozyc pozniej. Chce miec te bez hormonow.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 16:51   #4233
Maja00007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 50
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zycza Pokaż wiadomość
Witam!!
Chciałabym sie dowiedzieć, czy istnieje możliwość założenia spirali, jeżeli jeszcze nigdy nie rodzilam?? Teraz jestemw trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych lecz po nich tyje, plastry równiez u mnie odpadaja, poniewaz po nich krwawie!!
Słyszałam, że spirala jest bardzo dobrą metoda antykoncepcyjna i chcialabym sobie ja założyć.
Prosze o radę!
Istnieje taka możliwość, ale ciężko znaleźć lekarza który ową spiralę założy. Zakładanie spirali u nieródki wiąże się z ryzykiem i lekarze niechętnie to robią w przeciwieństwie do innych krajów europejskich.
Maja00007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 23:20   #4234
Kaczinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 36
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Maja00007 Pokaż wiadomość
Istnieje taka możliwość, ale ciężko znaleźć lekarza który ową spiralę założy. Zakładanie spirali u nieródki wiąże się z ryzykiem i lekarze niechętnie to robią w przeciwieństwie do innych krajów europejskich.
Mam 20 lat, nigdy nie rodziłam i nie miałam takiego problemu. Ginekolog w Polsce zaproponował mi wkładkę Jaydesse- przeznaczona dla nieródek i zakładana na max 3 lata. Mam od listopada i polecam
Kaczinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-18, 00:41   #4235
Maja00007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 50
Dot.: spirala-co i jak

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
ja tez mam obawy o to "cialo obce " ,tez na mysl o tym mnei odrzuca,boje sie ale nie mam innego wyboru za pigulki dziekuje,teraz stosujemy gunki ale jak długo mozna?wlasnie mija rok a ja co miesiac sie boje ,pekła nam tyko jedna gumka(pierwszy raz w moim i TŻ zyciu-a kilka lat juz mamy i nie jestesmy dla siebie pierwszymi partnerami)pekla wlasciwie na samym początku stosunku a jednak sie bałam.

pozostaje spirala lub szklanka wody zamiast
Spirali nie czujesz, nawet nie wiesz, że tam jest. Niezwykle rzadko zdarza się, że nas organizm nie toleruje spirali i odrzuca ją.
Maja00007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 12:16   #4236
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

podbijam bo mam zamiar zalozyc.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-06, 15:20   #4237
EK21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Ja również mogę wypowiedzieć się z doświadczenia.
Mój ginekolog zaproponował mi Jaydess bo z powodów zdrowotnych nie mogę przyjmować hormonów, a wkładka ma ich niewielką ilość i działa miejscowo. Ponadto jest jedyną wkładką dla nieródek dostępną na rynku. Patrząc na cenę trochę się wahałam ale to dla mnie najlepsze wyjście. Szukałam trochę informacji i założenie jej prywatnie to koszt od 1000 do 1200zł (przynajmniej w Warszawie). Ja zakładałam na koszt NFZ dostałam od gin receptę. W najbliższej aptece (żadna siecówka) chcieli 770zł, zalecam więc szukanie w Internecie. Im dalej szukałam tym było taniej w końcu kupiłam ją za 570zł (w aptece Marcinkowscy, dla zainteresowanych). Trzeba też znaleźć odpowiedniego ginekologa bo nie każdy zgodzi się na refundowane założenie. Moją koleżankę jej gin odesłał do swojego prywatnego gabinetu.
Wkładkę zakładałam 2 lutego, trzeciego dnia cyklu. Trochę się denerwowałam bo czytałam że to może boleć, okazało się że nie było po co, ból naprawdę niewielki, sam zabieg bardziej nieprzyjemny, ale może to kwestia indywidualna. Gin sprawdzał też na usg czy dobrze się ułożyła. Pisali również że ból może się utrzymywać przez kilka dni, ale ja następnego dnia nic już nie czułam. Dziś jest siódmy dzień cyklu i lekko plamię, odczuwam też niewielki ból, ale do przeżycia, da się go ignorować.
Jeśli chodzi o sex, również czytałam, że należy odczekać przynajmniej 8 dni, ale mój ginekolog zakazał mi stosunku przez miesiąc, aż do wizyty kontrolnej po kolejnej miesiączce.[/FONT]
EK21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-13, 10:56   #4238
Born Sleepy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

cześć! Wczoraj miałam zakładaną wkładkę Jaydess. Powiem tak- przeżycie bardzo nieprzyjemne, ale już następnego dnia nie czuję żadnych odchyleń od normy (poza tym że szyjka macicy wydaje mi się trochę obrzęknięta, ale po takich przeżyciach ma prawo ). Ale od początku- od 2012 roku brałam tabletki: Diane 35, Atywia, Angiletta, a zaczęłam je brać ze względów dermatologicznych (po nieudanej kuracji Izotekiem). Tak czy inaczej, postanowiłam z nich zrezygnować, bo na cerę nie działały tak jakbym chciała, a poza tym miałam dosyć ich działania ogólnego i bałam się zwiększonego ryzyka wystąpienia nowotworu piersi (jestem już obciążona genetycznie, więc po co dodatkowo ryzykować). Porozmawiałam o zmianie antykoncepcji z moją ginekolog i umówiłyśmy się na zabieg w czasie najbliższego okresu.

Przede wszystkim- jeśli macie bolesne miesiączki i dodatkowe nieprzyjemności na początku (np. ze strony przewodu pokarmowego)- nie zakładajcie spirali pierwszego dnia. Jeżeli możecie to celujcie w drugi lub trzeci, zależnie od organizmu (biorąc tabletki można sobie ładnie ustawić). Ja chyba podświadomie bałam się zabiegu, bo krwawienie mi się opóźniło i zaczęło dopiero w ostatniej chwili- na godzinę przed. No ale dobra, szczęśliwa, że nie muszę przekładać wizyty, łyknęłam pyralgine i dwie nospy (normalnie na mnie nie działają, ale stwierdziłam, że przy takim zabiegu nie zaszkodzi wziąć coś rozkurczowego) i udałam się do gabinetu.

Mam tyłozgięcie macicy, nigdy nie rodziłam i miałam świeży okres- podejrzewam że to kooperacja tych trzech elementów sprawiła, że zabieg był dla mnie bardzo nieprzyjemny i bolesny. Zastrzyk- ledwo odczuwalny, natomiast najgorsze było przeprowadzanie sondy i aplikatora przez szyjkę, a potem moment przesuwania rozłożonej już wkładki w stronę dna macicy. Kiedy pani doktor już wszystko ze mnie wyciągnęła poczułam wielką ulgę, chociaż jeszcze przez chwilę nie byłam w stanie się ruszyć, a kiedy w końcu to zrobiłam- krew polała się strumieniem. Na badaniu usg wszystko wyszło dobrze- doktor powiedziała, że wkładka jest doskonale ulokowana, więc mogę się już ubrać (alleluja!).

Potem jeszcze chwilę rozmawiałyśmy przy biurku, a ja odczuwałam coraz bardziej obezwładniający ból, ale to akurat był mój typowy "ból dnia pierwszego", tylko spotęgowany przez ingerencję w macicy. Wracając do domu myślałam, że zemdleję, musiałam iść zgięta w pół, zaschło mi w ustach... Generalnie czułam się mocno przetyrana. W domu albo siedziałam na sedesie, albo próbowałam znaleźć sobie pozycję i miejsce. Wzięłam jeszcze jedną pyralginę i po około 3 godzinach od zabiegu w końcu przestało boleć, a ja zasnęłam. Po przebudzeniu do dnia dzisiejszego jest już dobrze.

Nie piszę tego wszystkiego żeby się wyżalić czy kogokolwiek zniechęcić, ale naprawdę- jeżeli wasz pierwszy dzień jest już i tak bolesny, to nie róbcie wtedy zabiegu, bo tylko się pogrążycie. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że świadomość 3 lat spokoju od tabletek jest za☠☠☠ista, a ekonomicznie też wychodzi się na tym dobrze- ja płaciłam 750 zł za wkładkę i założenie, czyli praktycznie tyle samo, ile za tabletki, tylko nie muszę już nimi obciążać organizmu. W każdym razie- póki co mimo wszystko nie żałuję

Przy okazji postu mam pytanie do tych, które już mają od jakiegoś czasu wkładkę- w ulotce są opisane "bardzo częste" działania uboczne- u co najmniej 1 na 10 osób. Nie wiem jak dla was, ale mnie to trochę przeraża, bo prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest bardzo duże, a szczególnie mnie martwi ten trądzik i łojotok, bo już samo odstawienie pigułek je nasili, więc nie chciałabym, żeby spirala jeszcze bardziej mnie pogrążyła :/ Jak to wygląda u was?
Born Sleepy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 22:18   #4239
Kanela
Przyczajenie
 
Avatar Kanela
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 22
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Wczoraj rano zakładałam wkładkę niehormonalną, zwykła miedzanka. Nie rodziłam wcześniej. Samo zakładanie przebiegło z komplikacjami, trwało chyba z 15 minut, bo dr nie mogła włożyć wkładki, w końcu jednak się udało i na USG wszystko leżało ok. Niestety do teraz mam bardzo silne bóle w podbrzuszu, tego samego rodzaju co przy zakładaniu, ale mniej intensywne. Tabletka przeciwbólowa daje radę, ale bez niej bardzo trudno mi funkcjonować.
Czy to normalne? Na forum większość dziewczyn pisała o bólach przez kilka godzin, a nie całe dwa dni. To samo mówi ulotka, lekarka też nie uprzedzała. Jak myślicie?
Kanela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 10:08   #4240
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

A jakie to były komplikacje? Może lekarka coś naruszyła i dlatego teraz boli...
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 10:21   #4241
Kanela
Przyczajenie
 
Avatar Kanela
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 22
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Po prostu trudności z przejściem przez szyjkę, jak już się dostała do środka to wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Dzisiaj skończyło mi się krwawienie i skończył się ból, więc chyba wkładka tak nasiliła ból menstruacyjny
Kanela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 10:25   #4242
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

I tu mógł być problem, bo wkładka pewnie naruszyła szyjkę, skoro był problem z przejściem. .. dobrze, że juz jest ok
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 10:37   #4243
Kanela
Przyczajenie
 
Avatar Kanela
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 22
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Liczę tylko, że te silne skurcze nie zmieniły położenia wkładki, no ale tego dowiem się dopiero za miesiąc na kontrolnym USG. Póki co jestem dobrej myśli
Kanela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 14:17   #4244
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

witajcie

jestem mamą dwójki dzieci dwa razy cc ostatnie 16.07 wcześniejsze 18.09/2006

jakieś 3 lata temu od tabletek miałam chorą wątrobę i dużo utyłam

mam migreny i wysokie ciśnienie

i dlatego lekarz doradził mi założenie właśnie tej wkładki jaydess , ale ona podobno dla osób które nie rodziły

co dla mnie najlepsze doradźcie coś

i czy można używac tamponów ?

Edytowane przez Marta1106
Czas edycji: 2015-03-02 o 14:23
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 23:23   #4245
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Hej, witam na wątku

Mirenę mam rok. Zakładanie bolało jak "piiiiiiiip" w sumie nie zakładnie (bo to sekunka uszczypnięcie ) co użycie wziernika. Jestem zadowolona, @ brak już w trzecim cyklu, owu czuć bo jajniki kłują i tyle.
Jednak jest też ciemna strona .... infekcje ! Nigdy, przenigdy nie miałam ! a z 4 misiące temu miałam leczenie za leczeniem, stan podgorączkowy ... byłam blisko wyciągnięcia, ale ginka odradziła bo wyciągnąć to sekunda - zawsze można a szkoda kasy wydanej na Mirene. Jakoś się to uspokoiło po leczeniu antybiotykiem i globulkami.
Przy następnej infekcji wymaz i jeśli nic nie wyniknie to się żegnamy.
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 06:44   #4246
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Marta1106 Pokaż wiadomość
witajcie

jestem mamą dwójki dzieci dwa razy cc ostatnie 16.07 wcześniejsze 18.09/2006

jakieś 3 lata temu od tabletek miałam chorą wątrobę i dużo utyłam

mam migreny i wysokie ciśnienie

i dlatego lekarz doradził mi założenie właśnie tej wkładki jaydess , ale ona podobno dla osób które nie rodziły

co dla mnie najlepsze doradźcie coś

i czy można używac tamponów ?
Fakt jaydess jest polecana dla kobiet które nie rodziły, ale jest też dla kobiet po cesarce. Chodzi o drogi rodne, kobiety po CC mają je nie naruszone a inne wkładki np. mirena są dużo większe od jaydess i założenie jej powodowało by zapewne ból i może jakieś inne komplikacje.Więc bez obaw-spokojnie może Pani zdecydować się na wkładkę jaydess, dodam, że jestem mamą 6.5 miesięcznej córeczki i również mam tą wkładkę od ok 3,5miesięcy.
Generalnie jestem zadowolona, ale odczuwałam ją z moim mężem, lekarz skrócił taki sznureczek i jest ok, chociaż ja czasami dalej czuje dyskomfort ale to jest spowodowane tym, że jeszcze nie wszystko się zagoiło i moja macica nie wróciła do stanu sprzed ciąży i porodu.
No i ciągle plamię, ale podobno do pół roku to normalne
a co do tamponów- może być tak , że miesiączki nie będzie w ogóle, albo bedzie skompa, ja narazie nie miałam . Aczkolwiek rozmawiałam na temat tamponów z ginekologiem , powiedział że owszem można, ale wyciągać delikatnie trzeba
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 10:36   #4247
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez ang_ Pokaż wiadomość
Fakt jaydess jest polecana dla kobiet które nie rodziły, ale jest też dla kobiet po cesarce. Chodzi o drogi rodne, kobiety po CC mają je nie naruszone a inne wkładki np. mirena są dużo większe od jaydess i założenie jej powodowało by zapewne ból i może jakieś inne komplikacje.Więc bez obaw-spokojnie może Pani zdecydować się na wkładkę jaydess, dodam, że jestem mamą 6.5 miesięcznej córeczki i również mam tą wkładkę od ok 3,5miesięcy.
Generalnie jestem zadowolona, ale odczuwałam ją z moim mężem, lekarz skrócił taki sznureczek i jest ok, chociaż ja czasami dalej czuje dyskomfort ale to jest spowodowane tym, że jeszcze nie wszystko się zagoiło i moja macica nie wróciła do stanu sprzed ciąży i porodu.
No i ciągle plamię, ale podobno do pół roku to normalne
a co do tamponów- może być tak , że miesiączki nie będzie w ogóle, albo bedzie skompa, ja narazie nie miałam . Aczkolwiek rozmawiałam na temat tamponów z ginekologiem , powiedział że owszem można, ale wyciągać delikatnie trzeba

to strach , że się jest w ciąży

jak okresów nie ma

ile kosztowała Cię wkładka z założeniem ?
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 22:46   #4248
KatarzynaB1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 41
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Dziewczyny, a nie próbowałyście egzekwować na NFZ założenia ? Teoretycznie się da, ale jak przekonać lekarza że powinien to zrobić na NFZ ? Mój ginek też nie był lepszy, skasował 500zł. za miedziankę ( taką najzwyczajną) .
KatarzynaB1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-09, 20:29   #4249
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Marta1106 Pokaż wiadomość
to strach , że się jest w ciąży

jak okresów nie ma

ile kosztowała Cię wkładka z założeniem ?
Ja się nie obawiam Jest to bodajże najskuteczniejsza met. antykoncepcyjna zaraz po podwiązaniu jajników...
Poza tym okres może być a może go nie być , każda z nas ma inaczej

Koszt jaki poniosłam: 800zł.

Edytowane przez ang_
Czas edycji: 2015-04-13 o 06:47
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-09, 23:43   #4250
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Dziewczyny, tez uzywam Jaydess i chociaz swiezynka ze mnie to sie podziele kilkoma dotychczasowymi przezyciami:

1. Zakladanie. Bardzo sie ciesze, ze to nie jest zabieg powtarzalny Nie, zeby umierac od razu, ale lekarka miala problem z zalozeniem ze wzgledu na moja budowe i troche to trwalo...i troche krwi sie polalo a dwa kolene dni brzuch bolal jak na poczatku miesiaczki. Zakladalam w czwartym dniu miesiaczki.

2. Plamienia. Pojawiam sie i znikam, troche wkurzajace, ale przeczekam, da sie zyc

3. Skutki uboczne inne. Nudnosci, nudnosci i jeszcze raz nudnosci, plus kurcze lydek jak przed sama miesiaczka.

Ale tak jak napisalam, jestem dosc swieza (1 miesiac) w temacie, wiec biore to na spokojnie. Dla mnie na pewno to lepsze wyjscie niz tabletki i spokojniejsza glowa niz przy samych prezerwatywach.

Co do ceny to sie nie wypowiem, bo nie mieszkam w Polsce.

Edytowane przez magbeth
Czas edycji: 2015-03-09 o 23:44 Powód: literowka
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 12:40   #4251
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

ang_ czemu tak mało ?
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 17:32   #4252
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Marta1106 Pokaż wiadomość
ang_ czemu tak mało ?

mało? u mojego lekarza to normalna cena, to tu wg mnie kobiety płacą jak za zboże
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 11:30   #4253
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez ang_ Pokaż wiadomość
mało? u mojego lekarza to normalna cena, to tu wg mnie kobiety płacą jak za zboże
To BARDZO mało. Mój ,,po znajomości" chce mi założyć za 900 i osobiście jestem z tej ceny zadowolona. Przejrzałam sporo forów, rozmawiałam też z kilkoma osobami i jeszcze nie słyszałam o takiej cenie jak 300 zł...Sama wkładka kosztuje bardzo dużo, a do tego założenie...Dziwne.
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 15:13   #4254
Kanela
Przyczajenie
 
Avatar Kanela
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 22
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Byłam na kontroli po miesiączce i niestety... Moja wkładka przesunęła się. Lekarka umówiła się ze mną na kolejną wizytę, gdzie wkładkę chce poprawić Zdziwiłam się, bo większość dziewczyn opisywało tutaj, że w takiej sytuacji wkładkę się wyjmowało i wsadzało nową. Nie wiem sama co myśleć... Za bardzo nie wyobrażam sobie jak można ją "poprawić".

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Byłam na kontroli po miesiączce i niestety... Moja wkładka przesunęła się. Lekarka umówiła się ze mną na kolejną wizytę, gdzie wkładkę chce poprawić Zdziwiłam się, bo większość dziewczyn opisywała tutaj, że w takiej sytuacji wkładkę się wyjmowało i wsadzało nową. Nie wiem sama co myśleć... Za bardzo nie wyobrażam sobie jak można ją "poprawić".
Kanela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 20:43   #4255
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Zależy jak bardzo się przesunęła. .. może lekarka ją czymś dopchnie?? Sama jestem ciekawa... Napisz po wizycie
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-30, 22:17   #4256
Piegusia
Raczkowanie
 
Avatar Piegusia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 52
Unhappy Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

A może mogła by mi któraś polecić gdzie w Warszawie można założyć wkładkę ze znieczuleniem? Okazało się, że jestem strasznie delikatna i samo przygotowanie do zbiegu było dla mnie zbyt bolesne i lekarz zasugerował aby zrobić, to ze znieczuleniem, ale nfz tego nie refunduje i muszę szukać prywatnie.
__________________
"Kobiety śmieją się, kiedy mogą i płaczą, kiedy chcą."— Zbigniew Herbert

Piegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 12:33   #4257
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Ja jestem tuż przed założeniem tej wkładki (jutro) i trochę przerażają mnie Wasze wpisy dot. bólu przy i po założeniu.
Ja będę miała zakładaną wkładkę tuż po miesiączce, więc może nie będę aż tak cierpiała...
Po 20 latach łykania tabletek, z przerwą na urodzenie dziecka, zdecydowałam się na tą formę antykoncepcji a mój lekarz absolutnie poparł ten wybór. Polecił mi właśnie Jaydess, bo miałam cesarkę a ta wkładka jest po prostu najmniejsza. Dzisiaj odbieram ją z apteki i u mnie kosztuje na pewno poniżej 600 zł (mieszkam pod Warszawą) a założenie mam w abonamencie mojego centrum medycznego.
Opiszę moje wrażenia jak już będę po.
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 12:53   #4258
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Ja mieszkam w UK i jutro ide do tzw. Sexual health clinic i chce sie zapytać o wlasnie wkładki domaciczne. Oni wszystko tam robią kompletnie za darmo. Tylko nie wiem czy to opcja dla mnie, mam 19 lat, nie rodziłam nigdy tyle ze zle toleruje hormony. Cóż, pogadam z lekarzem.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 17:17   #4259
kredka90
Raczkowanie
 
Avatar kredka90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Mój lekarz też polecił mi tę wkładkę, ale boję się skutków ubocznych. Czytałam, że po tej większej (Mirenie) niektórzy bardzo tyją, spada libido, przetłuszczają się włosy, wahania nastrojów... Czy macie takie efekty po Jaydess?

I czy jest ktoś, kto zakładał w Krakowie i może polecić jakieś miejsce?
kredka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 11:49   #4260
Kaczinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 36
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Mam takie pytanie. Tyle się słyszy, że dziurawiec może obniżać działanie antykoncepcji hormonalnej. Czy chodzi tylko o tabsy które przechodzą przez przewód pokarmowy czy dziurawiec może mieć podobne działanie przy wkładce domacicznej? Kupiłam sobie niedawno ziółka do popijania, a nie wiem czy powinnam
Kaczinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.