Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-06, 23:13   #91
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;62684826]Ale jedno już sobie obiecałam: z pewnych "marzeń" nie zrezygnuję nigdy: z tego, żeby mężczyzna był lojalny, żeby zależało mu na mnie, chciał ze mną zamieszkać, generalnie żeby naprawdę chciał ze mną być. Ogromnie sparzyłam się w dotychczasowych relacjach właśnie na tym, że prędzej czy później słyszałam od chłopaka, że tak naprawdę to był ze mną na przeczekanie, bo po prostu byłam fajna i miła - ale nadal szuka czegoś lepszego. To straszne doświadczenie, nigdy więcej nie chcę się czegoś takiego dowiedzieć.[/QUOTE]
Podobno moi koledzy często słyszeli to od swoich dziewczyn, ile w tym prawdy nie wiem. Faceci lubią ściemniać, żeby im współczuć, użalają się jacy to oni pokrzywdzeni przez dziewczyny i biedni oczekując głaskania po główce przez koleżanki
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 13:22   #92
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Moje obowiązkowe cechy u partnera
- ateista, który nie chce ślubów i chrztu.
- tolerancyjny i wyrozumiały, otwarty na świat i inność
- czuły
- spokojny, opanowany, musi być podporą, choć lekki stopień wariactwa jest mile widziany
- nie może palić, alko proszę bardzo - w rozsądnych ilościach.
- "lewackie" poglądy
- absolutnie nie może bać się patelni, gabki i miotły
- mile widziane komplementy
- bezwzględna szczerość
- musi lubić seks, ale tylko ze mną
- musi chcieć założyć rodzinę i mieć dzieci
czyli musi być męską kopią mnie :P
oczywiście fajnie jakby był wysoki, długie włosy, bródka, ale z doświadczenia wiem, że wygląd jest ostatnią rzeczą na jaką zwraca się uwagę
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 23:08   #93
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

- absolutny brak nałogów
- wychowany w domu w którym "rządziła" matka bądź istniał układ po prostu partnerski/równość w podejmowaniu decyzji
- rodzina jako najważniejsza wartość w życiu, pragnienie posiadania dzieci

- oczytany, inteligentny człowiek
- dystans do siebie i świata
- lojalny, oddany
- opiekuńczy, wychowany na dżentelmena
- zaradny, przedsiębiorczy, posiadający pieniądze i wizję co z nimi zrobić aby się mnożyły
- całkowicie przecięta pępowina z rodzicami
- wychowany tak aby umiał przy sobie zrobić (gotowanie, pranie, utrzymanie przestrzeni domowej w czystości) największe znaczenie ma dla mnie gotowanie abyśmy mogli podzielić się obowiązkami
- odpowiedzialność, wizja życia choćby ogólna, twardo stąpający po ziemi
- musi uwielbiać częsty seks oraz jego szczególne aspekty typu oralny (i być w tym dobry;-)) czy stosunek w trakcie menstruacji, nie może być pruderyjny ani bierna kłoda.
- nie może ze mną rywalizować w sferze zawodowej, materialnej. musi być ze mną w jednej drużynie, grać do jednej bramki i motywować mnie do dalszego rozwoju.
- musimy mieć takie samo podejście do wydawanych pieniędzy
- oraz spójne podejście do wychowywania dzieci
- ma gest, jest pomysłowy, lubi wyjechać, spędzić fajnie urlop, zobaczyć, poznać nowe miejsca, musi chcieć ze mną iść do znajomych, na bal sylwestrowy itp
- konkretny, zdecydowany mężczyzna który chce przypieczętować związek wchodząc w związek małżeński a poprzedzi to zaręczynami
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 08:33   #94
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

takie naprawdę konieczne rzeczy, które mają wpływ na to czy w ogóle z taką osobą będę, hm, jest ich raczej niewiele, bo pięć:

- musi być niewierzący
ja jestem i facet musi podzielać moje zdanie na temat religii oraz kościoła. nie ma szans na takie coś, że `ja wierzę, ty nie, ja do kościoła, ty nie, ja ślubuję przed bogiem, ty nie, akceptacja, zrozumienie, alleluja`, nie.

- musi chcieć zaangażowania: wspólne mieszkanie, wspólna codzienność, wspólne obowiązki.
najpóźniej zamieszkałam z partnerem po 8 miesiącach związku, nie akceptuję takiego randkowego bujania się zbyt długo.

- musi chcieć ślubu
dla mnie to ważne i już. żadnego tłumaczenia, przekonywania, czekania i `dojrzewania` do tej decyzji.

- musi nie chcieć dzieci
bo ja nie chcę i kompromisu w tej sytuacji zwyczajnie nie ma.

- musi kochać zwierzęta, szczególnie koty
bo ja bez kotów nie wyobrażam sobie życia.


i wiem o tych rzeczach najczęściej jeszcze na poziomie koleżeństwa, zanim zacznę się z kimś spotykać, a jeśli nie, to weryfikuję je w ciągu pierwszych dwóch tygodni randek


nie przepadam za bliższym towarzystwem kogoś, kto:

- ma odmienne poczucie humoru
- jest arogancki, bucowaty, chamski i niesympatyczny
- jest sierotą, ofiarą, niezdarą i fajtłapą
- jest nieśmiały, zamknięty, nietowarzyski i małomówny
- prezentuje skrajności higieniczne, alkoholowe, tytoniowe, używkowe i pieniężne
- jest niesamodzielny w domu
- jest maminsynkiem
- nie gra w gry

więc skoro o bliższym koleżeństwie nie ma mowy, to i o związku też nie.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 09:21   #95
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

- Musi umieć coś zrobić. Wyregulować drzwiczki w szafce, naprawić kran, pomalować ściany, podłączyć bojler, zrobić obiad, itp.
- Lubi wychodzić z domu, na spacery, do kina, do znajomych, na koncert, pojechać na wycieczkę. Fajnie by było, gdyby był taką powsinogą jak ja.
- Lubi nowe miejsca, nowe potrawy, próbować robić coś nowego.
- Lubi psy.
- Nie jest przemądrzały, arogancki, cwaniaczkiem, kozakiem, pozerem, bucem.
- Dba o higienę i porządek.
- Nie jest uzależniony od mamusi, siostry, byłej.
- Umie się zachować, puszcza mnie przodem, umie nosić garnitur, itd.
- Lubi seks i nie jest pruderyjny.
- Ma podobne poglądy polityczne i podobne plany na przyszłość w sprawach, które dotyczą nas obojga.
- Jest inteligentny i dobrze mi się z nim rozmawia.
- Wykształcenie co najmniej średnie, nie ma włosów postawionych na żel, nie jest z Częstochowy, nie jest niższy ode mnie, jest z grubsza proporcjonalny.
- Nie jest radykalnym katolikiem, wojującym ateistą, muzułmaninem, świadkiem Jehowy, mormonem.
- Nie może mu przeszkadzać, że mam znajomych, że wśród nich są też faceci. Sam też musi mieć jakichś.
- Jest zaradny i nie jest leniem.
- Dotrzymuje danego słowa.
- Nie przeszkadza mu, że piję alkohol, noszę dekolty, nie mam włosów długości do tyłka i czasem chcę spędzić czas bez niego.
- Szanuje mnie i moje potrzeby.

Myślałam, że wyjdzie mi tylko kilka punktów, a jednak nie
ZapisZapisz
Zapisz
Zapisz
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 14:23   #96
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;62832926]umie nosić garnitur[/QUOTE]
A można tego nie umieć?
Wystarczy założyć i tyle
MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 15:08   #97
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
A można tego nie umieć?
Wystarczy założyć i tyle
Można nie umieć. Można czuć się w nim, jak w obcej skórze i nieustannie walczyć z chęcią pozbycia się go.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-10, 15:22   #98
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Można nie umieć. Można czuć się w nim, jak w obcej skórze i nieustannie walczyć z chęcią pozbycia się go.
To znaczy "nie chcieć", a nie "nie umieć".
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 15:23   #99
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
A można tego nie umieć?
Wystarczy założyć i tyle
Oj można. Różne rzeczy widziałam Niestety nie mam żadnego zdjęcia pod ręką, więc nie pokażę, o co mi chodzi.
Zapisz
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 23:15   #100
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
A można tego nie umieć?
Wystarczy założyć i tyle
Nie wystarczy. Żeby dobrze nosić garnitur musisz wiedzieć jakie długie mogą być nogawki (ile załamań jest dopuszczalnych), jakie długie rękawy, jak szeroka ma być marynarka, jak dobrać szerokość ramion, jak komponować się powinny dodatki itp. Najprościej uszyć garnitur u jakiegoś doświadczonego krawca/krawcowej.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 22:30   #101
Amiszonowa
made in Wonderland
 
Avatar Amiszonowa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: seks w wielkim mieście
Wiadomości: 1 733
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Uwaga, jadę od najważniejszego do najmniej ważnego Musi być:
1. inteligentny. To jest chyba cecha numero uno dla mnie
2. otwarty na świat. To też dla mnie super ważne, żeby przyjmował do wiadomości różne rozumowania, nie krytykował innego światopoglądu itp
3. atrakcyjny dla mnie. Musi mi się mocno podobać fizycznie. Ależ jestem powierzchowna, ale przekonałam się, że bez tego ani rusz
4. musi mieć dobre serce i być dobrym człowiekiem.
5. ciekawy świata i ludzi. Nie mogłabym zasiedzieć się z facetem w domu i nie poznawać razem nowych ludzi
6. zabawny. Ale to jest taka podstawowa cecha, to znaczy nigdy w życiu nie poszłabym na drugą randkę z facetem, przy którym bym się przynajmniej 60% czasu nie śmiała :P
7. rozmowny. Nie znoszę burków co tam coś sobie pindolą pod nosem!

W sumie tyle. Ciekawe są dla mnie poglądy "musi lubić koty, musi być wychowany w domu w którym rządziła matka". Nie rozumiem ich, bo dla mnie takie sprawy są kompletnie bez znaczenia, bo najważniejszy jest dla mnie efekt końcowy w postaci punktu 4. Ale szanuję
__________________


jest taka miłość która nie umiera
choć zakochani uciekną od siebie
porzucona jak pies samotna
wierna nawet niewiernym na spacerze w niebie
Amiszonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 22:50   #102
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez Amiszonowa Pokaż wiadomość
Ciekawe są dla mnie poglądy "musi lubić koty, musi być wychowany w domu w którym rządziła matka". Nie rozumiem ich, bo dla mnie takie sprawy są kompletnie bez znaczenia, bo najważniejszy jest dla mnie efekt końcowy w postaci punktu 4. Ale szanuję
Hej, hej czuję się wywołana do odpowiedzi dlaczego dla mnie jest ważne aby pochodził z domu w którym "rządziła" matka/była równość w podejmowaniu decyzji. Odpowiedź jest prosta: jeśli dorastałby w rodzinie w której rządził ojciec - chciałby ten model powielić.

Ktoś wspomniał, że musi lubić koty. Ja to akurat potrafię zrozumieć - nie wyobrażam sobie aby mój partner chciał mieć w domu koty, ponieważ ja ich nie chcę. Najlepiej aby oboje byli skłonni do posiadania zwierząt. Wbrew pozorom to jest dość istotna kwestia


Z ciekawości zapytam, ile masz lat Amiszonowa?
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 22:52   #103
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Hej, hej czuję się wywołana do odpowiedzi dlaczego dla mnie jest ważne aby pochodził z domu w którym "rządziła" matka/była równość w podejmowaniu decyzji. Odpowiedź jest prosta: jeśli dorastałby w rodzinie w której rządził ojciec - chciałby ten model powielić.
Nie, to nie znaczy, że chciałby ten model powielić.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 10:04   #104
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

1. Musi być dobrym człowiekiem
2. Szacunek zarówno do ludzi jak i do zwierząt
3. Nie może być pozerem, cwaniaczkiem
4. Lubię, kiedy mężczyzna jest trochę nieśmiały
5. Nie może być gorliwym katolikiem czy też osobą innego wyznania
6. Musi posiadać umiejętność samodzielnego myślenia
7. Brak skrajnych poglądów politycznych
8. Nie może być maminsynkiem
9. Jeśli chodzi o wygląd, to nie mam określonego typu mężczyzny, ale nie podoba mi się śniada karnacja i ciemne oczy. Również aryjski typ urody średnio do mnie przemawia, ale jeszcze nie jest zły :P Mój ma ciemne włosy i niebieskie oczy i chyba to mi się w wyglądzie mężczyzny podoba najbardziej
10. Zabawny, lubiący się czasem ze mną wygłupiać
11. Inteligentny, ciekawy świata - nie musi być nie wiadomo jak oczytany, ale powinien się interesować otoczeniem i mieć dziedzinę, która go interesuje
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 15:56   #105
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez Amiszonowa Pokaż wiadomość
To też dla mnie super ważne, żeby przyjmował do wiadomości różne rozumowania, nie krytykował innego światopoglądu itp
Czyli niemęski. Okropny typ.
Zenek: Ja to uważam że baba winna przy garach spędzać cały dzień. Jest z natury głupsza i sprawy intelektualne, związane z karierą, powinna zostawić dla mężczyzny.
TwójWymarzonyTż: Nie no spoko, szanuję twoje poglądy.

MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 16:08   #106
Amiszonowa
made in Wonderland
 
Avatar Amiszonowa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: seks w wielkim mieście
Wiadomości: 1 733
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
Czyli niemęski. Okropny typ.
Zenek: Ja to uważam że baba winna przy garach spędzać cały dzień. Jest z natury głupsza i sprawy intelektualne, związane z karierą, powinna zostawić dla mężczyzny.
TwójWymarzonyTż: Nie no spoko, szanuję twoje poglądy.



Ale głupoty opowiadasz. Nie popadajmy w skrajność. Szacunek dla innego spojrzenia na świat jest według mnie właśnie bardzo męski w życiu nie chciałabym faceta który by gadał tylko swoje i nie przyjmował do wiadomości innych opcji i możliwości. Poza tym trzeba rozróżnić szacunek i aprobatę. To, że coś szanuję, nie oznacza, że się z czymś zgadzam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


jest taka miłość która nie umiera
choć zakochani uciekną od siebie
porzucona jak pies samotna
wierna nawet niewiernym na spacerze w niebie
Amiszonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 16:13   #107
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez Amiszonowa Pokaż wiadomość
Ale głupoty opowiadasz. Nie popadajmy w skrajność. Szacunek dla innego spojrzenia na świat jest według mnie właśnie bardzo męski w życiu nie chciałabym faceta który by gadał tylko swoje i nie przyjmował do wiadomości innych opcji i możliwości. Poza tym trzeba rozróżnić szacunek i aprobatę. To, że coś szanuję, nie oznacza, że się z czymś zgadzam.
Jedyna sluszna (i męska) postawa jest taka: ja mam rację, a inni się mylą. Chyba że udowodnią mi błąd - to wtedy porzucę swoje poglądy.
MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 16:26   #108
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez Amiszonowa Pokaż wiadomość
W sumie tyle. Ciekawe są dla mnie poglądy "musi lubić koty, musi być wychowany w domu w którym rządziła matka". Nie rozumiem ich, bo dla mnie takie sprawy są kompletnie bez znaczenia, bo najważniejszy jest dla mnie efekt końcowy w postaci punktu 4. Ale szanuję
Ja jak słyszę o facecie z domu, gdzie rządziła matka to widzę takie nieogarnięte ciepłe kluchy, które nie potrafią sobie zrobić kanapki
Dla mnie lubienie psów jest ważne, bo ja lubię. Nie tak z daleka, tylko mam psa i w przyszłości też chcę mieć. Nie wyobrażam sobie mieszkania z facetem, który psów nie lubi, bo nie wiem, jak to nasze wspólne mieszkanie z psem miałoby wyglądać

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Nie wystarczy. Żeby dobrze nosić garnitur musisz wiedzieć jakie długie mogą być nogawki (ile załamań jest dopuszczalnych), jakie długie rękawy, jak szeroka ma być marynarka, jak dobrać szerokość ramion, jak komponować się powinny dodatki itp. Najprościej uszyć garnitur u jakiegoś doświadczonego krawca/krawcowej.
To też. Ale niektórych przerasta bardziej podstawowa obsługa garnituru: nie kupowanie za dużego o 10 rozmiarów, założenie do niego eleganckich butów, a nie przybrudzonych białych adidasków, zawiązanie krawata, wpuszczenie koszuli do spodni, zapięcie guzików...
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 16:35   #109
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Mój chłop jest właśnie z takiego domu, gdzie rządziła matka. I tym sposobem do mnie należy gospodarowanie finansami.
Ale wcale nie znaczy to, że jest on pantoflarzem.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-12, 16:39   #110
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mój chłop jest właśnie z takiego domu, gdzie rządziła matka. I tym sposobem do mnie należy gospodarowanie finansami.
Ale wcale nie znaczy to, że jest on pantoflarzem.
Prawdę mówiąc (nie wiem jak jest u ciebie) ale nie ma czegoś takiego jak związek partnerski.
Albo kobieta rządzi, albo mężczyzna.
Jeśli w jakimś związku jest równouprawnienie i związek jest "partnerski" to rządzi kobieta
MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 16:40   #111
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;62928471]


Ale niektórych przerasta bardziej podstawowa obsługa garnituru: nie kupowanie za dużego o 10 rozmiarów, założenie do niego eleganckich butów, a nie przybrudzonych białych adidasków, zawiązanie krawata, wpuszczenie koszuli do spodni, zapięcie guzików...
Zapisz
[/QUOTE]
Gdzieś w sąsiedztwie mieszka facet, który co niedziela wychodził w garniturze i białych adidasach. Śnieżnobiałych. A garnitur miał - na moje oko - taki raczej drogi.
Na szczęście porzucił ten zwyczaj.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 17:10   #112
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
Jeśli w jakimś związku jest równouprawnienie i związek jest "partnerski" to rządzi kobieta
Czyli jest prawidłowo

Nie interesuje mnie też "synek" który czekał z tatusiem na obiad, czekał na zmycie się naczyń, zrobienie prania itd.
Wiem, że wciąż dużo jest w ten sposób wychowanych mężczyzn i niestety czasem to było widać np. w akademiku. Faceci nie radzili sobie z podstawami typu czystość, robienie posiłków itd.
Dla mnie taka osoba, która czekała aż mama wszystko wkoło zrobi - jest skreślona i wpada do szuflady "facet nieporadny". Takie coś zginie bez pomocy. Nie jara mnie wizja posiadania dużego dziecka.


Noane,
mówisz chyba o mężczyźnie przy którym matka robiła jak niewolnica Izaura. To jest różnica. Prała mu, jedzenie pod nos itd. Taka kobieta-widmo.
Ja mówiłam o matce pracującej, która nie stoi nad kuchenką i pralką lecz robią to wszyscy na zmianę i wedle potrzeb, zarówno mąż jak i dzieci.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 17:34   #113
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Noane,
mówisz chyba o mężczyźnie przy którym matka robiła jak niewolnica Izaura. To jest różnica. Prała mu, jedzenie pod nos itd. Taka kobieta-widmo.
Ja mówiłam o matce pracującej, która nie stoi nad kuchenką i pralką lecz robią to wszyscy na zmianę i wedle potrzeb, zarówno mąż jak i dzieci.
Nie, raczej stanął mi przed oczami obraz kobiety, która faktycznie rządzi, a nie po prostu tylko chodzi do pracy.
Nie kojarzę rodzin, gdzie wszyscy robiliby po równo.

***Uwaga, moja własna teoria, osoby bulwersujące się proszę o nie czytanie***
Mam taką teorię podpartą własnymi obserwacjami: jeśli facet ma co najmniej 3 sztuki młodszego rodzeństwa, jest najstarszy i co najmniej 2 po nim też są płci męskiej to jest to jest to facet sprzątający, gotujący, myjący okna, itd. Bo miał samych młodszych braci i musiał pomagać mamie.
Zapisz
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 17:53   #114
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez Noane
Uwaga, moja własna teoria, osoby bulwersujące się proszę o nie czytanie.
Mam taką teorię podpartą własnymi obserwacjami: jeśli facet ma co najmniej 3 sztuki młodszego rodzeństwa, jest najstarszy i co najmniej 2 po nim też są płci męskiej to jest to jest to facet sprzątający, gotujący, myjący okna, itd. Bo miał samych młodszych braci i musiał pomagać mamie.

Coś w tym jest, również patrzę łaskawszym okiem na mężczyzn którzy mieli braci (minimum dwóch). Oni są zaradniejsi i dużo rzeczy umieją zrobić, ogarniają dom, bardziej realistycznie widzą zadania do zrobienia we wspólnej przestrzeni.
Patrzę też przychylnie na mężczyzn, którzy osobiście opiekowali się swoim znacznie młodszym rodzeństwem.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 18:17   #115
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
Jedyna sluszna (i męska) postawa jest taka: ja mam rację, a inni się mylą.
A co jest w tej postawie słusznego i męskiego według Ciebie?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 01:01   #116
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A co jest w tej postawie słusznego i męskiego według Ciebie?
1) Jeżeli mam jakiś pogląd, to znaczy, że go przemyślałem. A mężczyzna jest od tego, żeby myśleć.
2) Jeśli go przemyślałem, to nie tak łatwo go obalić. Rozważyłem za i przeciw, i go wyznaję - a nie wyznaję innych. Ergo: inne są gorsze.

Jak ktoś ma własne poglądy to inne będą go drażnić. Mnie np. wkurza facet, który twierdzi, że ludzie są dobrzy, albo że są jakieś cywilizacje równe naszej. Kogoś innego drażni gadanie na gejów albo na czarnych - i słusznie, bo jak go drażni, to znaczy że ma WŁASNE zdanie. A nie "z jednej strony.... ale z drugiej...". Rozlazłość, brak własnego zdania raczej nie jest męską cechą.

No chyba że ktoś podchodzi do sprawy w inny sposób: wiem swoje, ale nie spieram się z innymi, bo i tak nie dotrze. Wtedy taka pobłażliwość ma sens.
MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:00   #117
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Zgadam się, że starszy brat umie wszystko.
Ale jednocześnie ma skłonności do dyrygowania młodszym rodzeństwem i wykorzystywania go.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 17:53   #118
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
1) Jeżeli mam jakiś pogląd, to znaczy, że go przemyślałem. A mężczyzna jest od tego, żeby myśleć.
2) Jeśli go przemyślałem, to nie tak łatwo go obalić. Rozważyłem za i przeciw, i go wyznaję - a nie wyznaję innych. Ergo: inne są gorsze.

Jak ktoś ma własne poglądy to inne będą go drażnić. Mnie np. wkurza facet, który twierdzi, że ludzie są dobrzy, albo że są jakieś cywilizacje równe naszej. Kogoś innego drażni gadanie na gejów albo na czarnych - i słusznie, bo jak go drażni, to znaczy że ma WŁASNE zdanie. A nie "z jednej strony.... ale z drugiej...". Rozlazłość, brak własnego zdania raczej nie jest męską cechą.

No chyba że ktoś podchodzi do sprawy w inny sposób: wiem swoje, ale nie spieram się z innymi, bo i tak nie dotrze. Wtedy taka pobłażliwość ma sens.
A w którym miejscu to wszystko nie dotyczy kobiet? Kobieta może nie myśleć, nie musi mieć przemyślanych poglądów albo może nie mieć żadnych?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 18:07   #119
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;62975631]A w którym miejscu to wszystko nie dotyczy kobiet? Kobieta może nie myśleć, nie musi mieć przemyślanych poglądów albo może nie mieć żadnych?[/QUOTE]
Kobieta będzie podziwiać swojego faceta, który ma przemyślany świat i naturę ludzką. I uczyć od niego się będzie. Nasiąknie jego poglądami, które jej imponują.
Ona sama swoich poglądów mieć nie musi, choć może. Ale z natury swojej to mężczyźni są polemistami i filozofami.
MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 18:13   #120
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Niezbędne cechy drugiej połówki + parę pytań

Cytat:
Napisane przez MalyRycerzyk Pokaż wiadomość
Kobieta będzie podziwiać swojego faceta, który ma przemyślany świat i naturę ludzką. I uczyć od niego się będzie. Nasiąknie jego poglądami, które jej imponują.
Ona sama swoich poglądów mieć nie musi, choć może. Ale z natury swojej to mężczyźni są polemistami i filozofami.
Pierwszy punkt na mojej liście niezbędnych cech drugiej połówki to nieposiadanie poglądów takich jak ten
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-22 08:11:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.