Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-27, 13:11   #571
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o sugestie.
Moją sugestią będzie po prostu wybór innego projektu. Chcesz wprowadzić tyle zmian, że nie będzie to Dom w Anyżku tylko projekt indywidualny.

Jest wiele projektów domów w podobnym metrażu, z gabinetem od frontu i podpiwniczeniem, więc na pewno znajdziesz coś co będzie Ci odpowiadać.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 14:53   #572
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ja już przepatrzyłam tyle projektów i żaden mi sie nie podoba. Te zmiany nie są aż takie wielkie - bo tylko podpiwniczenie, zlikwidowanie jednaj ścianki działowej i spiżarki - też ścianka działowa. Obecnie jest bardzo mało projektów w których jest piwnica - większość projektów jest bez piwnic. A te w których sa piwnice są okropne. Jeżeli masz namiary na inny projekt to bardzo proszę o linka.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 11:17   #573
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Czy ktos moglby ocenic projkety nad ktorymi sie zastanawiam trzezwym okiem?

Mam dzialkę 1000m2 (z mozliwoscia powiekszenia w przyszlosci), potrzebny mi jest spory dom - dla 5-6 osobowej rodziny. Najchetniej byloby to okolo 180-200 m2. Lubie przestrzen i chce uniknac zbyt wielu skosow na pietrze. Konieczne sa 2 lazienki na gorze (jedna razem sypialnia) oraz 3 pokoje dodatkowe na gorze. Na dole musi byc garaz na 2 samochody i gabinet do pracy. Bez piwnicy.
Co sadzicie o funkcjonalnosci i rozkladzie w tych domach? Jak z instalacjami, pionami i ogrzewaniem wedlug was?

http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...m405b022312577 - dom pod daglezją - czy uwazacie ze daloby sie z pokoju nr 2 na gorze zrobic 2 mniejsze?

http://www.archon.pl/projekt_domu/Wi...m46ea62cbc1b62 - willa wiktoria

Bede wdzieczna za wszelkie opinie
__________________



Edytowane przez Jeanette83
Czas edycji: 2008-07-28 o 11:40
Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:53   #574
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Bardzo mi zalezy na wszych opiniach wiec podnosze
Myslicie ze te pomieszczenia daloby sie zmiescic w domu o mniejszej powierzchni?
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:11   #575
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Mnie osobiście bardziej podoba się Willa Wictoria, ale widzę, że z zewnątrz są to kompletnie różne od siebie budynki. Przy obu warto zadać sobie pytanie, po co balkoniki jak ma się ogródek?
Co do funkcjonalności:

1. Na dole jest wszystko co trzeba, na górze jest fajna pralnia, dziwne jest to przejście z łazienki na strych. Pokój nr 2 po podziale na dwa mniejsze zamieniłby się na dwie klitki, ale jakby rozważyć możliwość przerobienia wszystkich trzech pokoi na cztery, to może uda się to zrobić.

2. Garderoba nr 2 ma dziwny kształt, tak samo jak schody, można by to jakoś wyrównać z korzyścią dla obu. Jest dużo pomieszczeń gospodarczych, co jest dużym plusem. Nietypowe przeszklenia podniosą koszty budowy. Poza tym dół jest fajny. Na górze nie ma skosów, więc do wykorzystania jest cała powierzchnia, powinno się tam mieszkać wygodnie.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 20:03   #576
grazia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Czesc wszystkim!
a co sadzicie o projekcie grabczyn 2, link podaje ponizej:

http://projektydomow.inwestycje.pl/dp_grabczyn_2.htm

czekam na konstruktywne opinie

pozdrawiam
grazia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 20:16   #577
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Mnie osobiście bardziej podoba się Willa Wictoria, ale widzę, że z zewnątrz są to kompletnie różne od siebie budynki. Przy obu warto zadać sobie pytanie, po co balkoniki jak ma się ogródek?
Co do funkcjonalności:

1. Na dole jest wszystko co trzeba, na górze jest fajna pralnia, dziwne jest to przejście z łazienki na strych. Pokój nr 2 po podziale na dwa mniejsze zamieniłby się na dwie klitki, ale jakby rozważyć możliwość przerobienia wszystkich trzech pokoi na cztery, to może uda się to zrobić.

2. Garderoba nr 2 ma dziwny kształt, tak samo jak schody, można by to jakoś wyrównać z korzyścią dla obu. Jest dużo pomieszczeń gospodarczych, co jest dużym plusem. Nietypowe przeszklenia podniosą koszty budowy. Poza tym dół jest fajny. Na górze nie ma skosów, więc do wykorzystania jest cała powierzchnia, powinno się tam mieszkać wygodnie.
Dzieki KarmazynowyKamyk Wlasnie nie moge sie zdecydowac czy chce dom w stylu bardziej tradycyjnym czy cos nowoczesniejszego... Moze ktos jeszcze sie wypowie?
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-30, 16:46   #578
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć. Bardzo mi się ten projekt Grabczyn podoba. Sama zastanawiałam się nad nim tym bardziej ze jest z piwnicą a ja chcę piwnicę. Ale zrezygnowałam z niego z uwagi na klitki na górze. Gdyby ten dom był proporcjonalnie większy to na pewno bym go wybrała ale pokój o wymiarach 6 m. To jest maleństwo - niektóre domy i to w cale nie ogromnie wille mają takie garderoby. Drugi pokój 7m to też mała kliteczka i to na prawdę maleństwo - taki pokój ma około 2 m na 3 m to sobie wyobraź. Dlatego szukałam czegoś odrobinę większego i u góry podałam linka do domku w Anyżku. Jest on troszkę większy od tego. Chciałabym mieć piwnice i w piwiny garaż a z garażu zrobić dodatkowy pokój. Te zmiany o których myślałam oprócz oczywiście wybudowania piwnic są niewielkie. Bo pomiedzy kotłownią a łazienka jest ścianka działowa. Jak sie ma piwnice to trudno żeby kotłownia była w części użytkowej. Spiżarka to tez ścianka działowa - można nie budować. A garaż jak ise ma w piwnicy to równiez można przeznacczyć na inny pokój., tym bardziej ze jest do niego fajne wejście z domu. Grabczyn podobał by mi sie gdyby był trochę wiekszy. Cały czas szukam ideału ale nie moge natrafić.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 19:08   #579
grazia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dziekuje za opinie w sumie to przez pomylke wyslalam linka do domu co nazywa sie tak samo ale ma mniejsze poddasze... teraz juz poprawny.. ten ma troszke wieksze poddasze, choc moze nie az takie duze...
http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-59.html

mi sie projekt podoba ale nie znam sie na tym i nie potrafieocenic czy jest dobry

pozdrawiam wszystkich forowiczow
grazia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 19:39   #580
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ten jest lepszy. Ale i tak na górze masz pokój mniejszy niż dolna łazienka. Uważam, że mały pokój to powinien mieć co najmniej 11 m2. Ja sobie przygotowałam takie założenia co musi mieć mój domek i tak:
1 piwnica
2 garaż w piwnicy
3 łazienki w 1 pionie aby było taniej (mniej rur)
4 chce mieć kuchnie otwartą na alon ale w ścianie mam zamiar zamontować drzwi przesuwne aby można było jednak czasem zamknąć kuchnie5 przy wejściu do domu w korytazru czy w wiatrołapie powinno byc miejsce na szafę na buty i ubrania a w Twoim projekcie nie ma na to miejsca a to jest bardzo ważne przynajmniej moim zdaniem.
5. Wydaje mi sie, ze w tym projekcie kominek jest też ustawiony przy samym przejściu - chyba że to nie kominek
6. schody są dobre - lepsze sa proste niż kręcone.
Ten dom jest niezły ale ma swoje wady. Głownie to brak miejsca na szafę w holu i klitka na górze. Ja też sie na tym nie znam, więc moze nie bierz mojego zdania bardzo pod uwagę. Sama mam dylemat , ogladam setki projektów i w każdym mi coś nie pasuje. Grabczymn jakby go proporcjonalnie powiekszyc byłby fajny - gdyby oczywiście przenieść ten kominek.
A co sądzisz o Anyżku?
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 21:12   #581
grazia11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Twoje uwagi sa cenne... ja dopiero od niedawna szukam projektu i w sumie to tylko ten jakos mi sie spodobal... szukam domu z piwnica, funkcjonalnego z 2 lazienkami i 3 sypialniami... nie chce nic wymyslnego... dom w Anyżku jest dosc fajny... z tym ze ja nie chce garazu z domem, garaz chcemy by b yl osobno... podoba mi sie w tym projekcie to ze mam w sumie duze pokoje... ale jak dla mnie 150m2 jest zbyt duze, szukam domu do 120m2 powierzchni uzytkowej... dziekuje ze twoje uwagi dla mnie sa cennym drogowskazem, gdyz dopiero zaczynam szukanie wymarzonego domu
grazia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 12:13   #582
xany
Przyczajenie
 
Avatar xany
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witam wszystkich!

Jeanette83 – ja także szukam projektu domu i widzę, że mamy bardzo podobne założenia . Różnica jest taka, że chcę dom podpiwniczony i raczej dla 4-5 os rodziny. Dodatkowym wymaganiem ze względu na działkę jest, żeby garaż dwustanowiskowy był wysunięty do przodu względem bryły domu.

Willa Wiktoria jest ciekawym projektem, bardzo podoba mi się duża przestrzeń na dole.

My wstępnie rozważamy właśnie daglezję i na jej temat mogę dostarczyć kilka przemyśleń
-Garaż jest trochę za mały na dwa samochody, warto go powiększyć i wygospodarować dodatkową przestrzeń na rzeczy, które zwykle w garażu zalegają.
-Brak garderoby na parterze – dobrze jest, gdy ma się gdzie przechowywać wszystkie buty, płaszcze itp. Nie uważam, żeby szafa była wystarczająca dla dużej rodziny. Zastanawiam się nad możliwością powiększenie łazienki i wyodrębnienia garderoby kosztem kotłowni, która powędruje do piwnicy.
-Chciałabym także powiększyć salon i balkon z tej strony domu – rozwiązać to wykuszem i szerszą lukarną tak jak w projekcie „dom pod wiśnią”. W ten sposób uzyska się kilka dodatkowych metrów w salonie i szerszy balkon – ok. 1.5 m, na takim balkonie można już przynajmniej coś postawić
- Na poddaszu – zbyt duże skosy, niska ścianka kolankowa, moim zdaniem powinna być podwyższona o 1-2 pustaki. Po takim zabiegu strych nad garażem nie musi już być strychem tylko dodatkowym pokojem J. Pozostaje tylko rozwiązać problem wejścia. Bardzo nieudany pomysł z tym wejściem przez łazienkę… Rozwiązaniem problemu może być wejście ze spocznika schodów.
- Bardzo podoba mi się to, że wszystkie pokoje mają normalne okna i są całkiem spore, jeszcze zyskamy na ustawności podnosząc ścianę kolankową, łatwo można wyodrębnić dodatkową garderobę.
- Korytarz/hall na poddaszu wydaje mi się zbyt wąski.
-Pralnia jest super sprawą – jednak u nas wylądowałaby w piwnicy, w ten sposób moglibyśmy uzyskać 2 łazienkę i garderobę sensownych rozmiarów.
-i koniecznie zlikwidowałabym naczółki dachu J - prosty dach dwuspadowy moim zdaniem nadałby bryle budynku trochę lekkości.

Co myślicie o takich zmianach? Czy nie zakrawa to już na projekt indywidualny?

Drugi projekt, który z mojego punktu widzenia jest bardzo interesujący, to Ostoja z Arex-u.

http://www.arex.net.pl/03projekty/tr.../ostoja-ll.htm

Wszystkie opinie mile widziane
xany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 12:27   #583
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez xany Pokaż wiadomość
Co myślicie o takich zmianach? Czy nie zakrawa to już na projekt indywidualny?
Witamy na forum Zakrawa

Cytat:
Drugi projekt, który z mojego punktu widzenia jest bardzo interesujący, to Ostoja z Arex-u.

http://www.arex.net.pl/03projekty/tr.../ostoja-ll.htm

Wszystkie opinie mile widziane
Jeśli tylko masz tak szeroką działkę i w taki sposób musisz ułożyć dom (tarasy z prawej strony, czyli jak mniemam tak Ci słońce zachodzi) - to dom jak najbardziej mi się podoba. Szczególnie rozkład, chociaż ta garderoba spiżarnia na dole na samym środku domu to wg mnie jak pięść do kożucha ... Oczywiście brakuje w nim pomieszczeń gospodarczych, ale piszesz, że chcesz go podpiwniczyć, więc
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 14:26   #584
xany
Przyczajenie
 
Avatar xany
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jeśli tylko masz tak szeroką działkę i w taki sposób musisz ułożyć dom (tarasy z prawej strony, czyli jak mniemam tak Ci słońce zachodzi) - to dom jak najbardziej mi się podoba. Szczególnie rozkład, chociaż ta garderoba spiżarnia na dole na samym środku domu to wg mnie jak pięść do kożucha ... Oczywiście brakuje w nim pomieszczeń gospodarczych, ale piszesz, że chcesz go podpiwniczyć, więc
Dziękuję szugarbejb

Rzeczywiście Ostoja doskonale by tam pasowała, jednak z tym projektem jest mały problem . Teściowie wybudowali ten dom kilka lat temu… i ciągle walczę ze sobą, gdyż nie chcę „kopiować” a z drugiej strony projekt ma wiele zalet i spełnia większość naszych wymagań, poza tym, że jest trochę za duży . Przeszukałam już tysiące projektów gotowych, jednak, gdy poda się kryteria wyszukiwania: dwustanowiskowy garaż położony w ten sposób względem domu, metraż ok. 200m2 i dach dwuspadowy to niewiele wyboru zostaje …
xany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 09:34   #585
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://www.archeton.pl/index.php "Zameczek lux" jak dla mnie projekt marzenie..bez przerwy cos szukam ale jak cos mi sie podoba to juz ma za duza powierzchnie...co mysliscie o tym projekcie, uzytecznosc pomieszczen i reszta? a jednoczesnie zmniejszajac powierzchnie do około 120 m nie bedzie zle?

albo co by sie dało zrobic aby ulepszyc ten projekt?
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:00   #586
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
http://www.archeton.pl/index.php "Zameczek lux" jak dla mnie projekt marzenie..
Mówisz o kwestiach wizualnych czy o rozkładzie ? O wyglądzie domu raczej nie ma co dyskutować, bo każdemu podoba się coś innego. Mnie akurat "zameczek" kojarzy się z kiczem i "cygańskim rozmachem", więc. Ale jeśli Tobie sie podoba to luz.

Cytat:
co mysliscie o tym projekcie, uzytecznosc pomieszczen i reszta? a jednoczesnie zmniejszajac powierzchnie do około 120 m nie bedzie zle?
1. Dom drogi w budowie - szczególnie dach, który ma miliony złamań i połaci. Przeczytałaś wątek i wiesz, że najtańszy w budowie jest dach kopertowy/dwuspadowy.

2. Rozmieszczenie pomieszczeń tragiczne. Na dole samej powierzchni komunikacyjnej (korytarzy) jest 16 m2 ! przy czym inne pomieszczenia są klitkowate: 10 m2 kuchni ? Ja w mieszkaniu w bloku mam 12; 4 m2 łazienki to kpina przy prawie 12 metrach hallu. Daleko z garażu do kuchni (niesiesz ciężkie zakupy przez cały dom). Brakuje pomieszczeń gospodarczych, nie ma spiżarni ...

Taki rozkład pomieszczeń gwarantuje wysokie koszty ogrzewania w zimie (bo te korytarze trzeba ogrzać).

3. Góra - jak dla mnie tragedia. Dół ma 120 m2, a góra przez skosy ma powierzchnię 2 razy mniejszą. Po co taka strata powierzchni ? Tylko 1 łazienka na 3 pokoje i to też niezbyt duża, nie ma garderoby, pralni, pomieszczeń gospodarczych. Duża powierzchnia dachu implikuje saunę w lecie (mocno się nagrzewa mimo izolacji).

Cytat:
albo co by sie dało zrobic aby ulepszyc ten projekt?
Raczej nic.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:29   #587
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć chciałabym jeszcze raz wrócić do domu w anyżku http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...35e35183449e,2 jeszcze raz proszę znawczynie i znawców o jego "interpretację"- o minusy i plusy tego projektu.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:57   #588
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Cześć chciałabym jeszcze raz wrócić do domu w anyżku http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...35e35183449e,2 jeszcze raz proszę znawczynie i znawców o jego "interpretację"- o minusy i plusy tego projektu.
Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć rozkładu pomieszczeń w tym domu. Zdawałoby się, że dom projektowany był pod działkę podobną do mojej - czyli po prawej stronie południowy zachód - bo tam najwięcej okien i umieszczenie głównej części domu (salon, jadalnia i kuchnia). Ale tarasy dom ten ma od frontu i od tyłu! Czemu nie ma właśnie z boku ?

Nie podoba mi się środek domu, schody ni stąd ni zowąd (ale trudne powiedzenie do napisania ) na środku domu, ogromny hall, jakaś szafa na środku (koło przejścia przy kuchni). Kuchnia maleńka, łazienka też. Nie ma garderoby, pomieszczeń gospodarczych.

Góra - 1 łazienka to za mało na 4 pokoje, nie ma garderoby, pomieszczenia gospodarczego, pralni - suszarni. Niepotrzebne balkoniki.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 12:19   #589
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dzięki wielkie za Twoją opinię. Ja chcę mieć piwnicę i tam będą pomieszczenia gospodarcze, a łazienkę powiększyć o kotłownię, którą się przeniesie do piwnicy. Kuchnię powiększyć o ten korytarzyk. Najbardziej brakuje mi garderoby. Wybór domu to jest ogromny problem i chciałbym mieć to juz za sobą i żby to był dobry wybór.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 20:53   #590
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A ja szukam i szukam i naprawdę cięzko o dobry projekt w dodatku który się spodoba :/ nadal zastanawiam się między opałkiem a żwirkiem...niby żwirek to mniejszy opałek ale brakuje mi jeszcze na dole małego pokoiku..dało by się go zrobić z pomieszczenia gospodarczego? no ale gdzie wtedy je zrobic ....opałek bardzo mi się podoba ale 2 łazienki na górze to zbyr duży koszt jak dla mnie...a myslicie ze jak się zmniejszy jego powierzchnię do około 110-120 to będzie nadal funkcjonalny??
http://www.dominanta.pl/oferta/zwirek.html
http://www.dominanta.pl/oferta/Opalek.html

a mam jeszcze jedną propozycje...co wy o tym? naprawdę dziękuję z góry za wszyskie odpowiedzi http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=201
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 16:04   #591
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Wracam na lono forum po dluzszej nieobecnosci. Echh..nie miala baba klopotu to zachcialo jej sie budowania..

Pare dni temu oficjalnie zostalismy wlascicielami dzialeczki budowlanej o powierzchni 16 arow.
Projekt juz mielismy wybrany dawno (to ta okropnie skrytykowana Azalia). Na forum Muratora znalezlismy dziennik budowy kogos kto wlasnie buduje "nasz" domek. Spodobaly nam sie zmiany jakie Ci ludzie wprowadzili, poza tym bylismy zdecydowani na calkowite podpiwniczenie ( w obliczu sklonnosci do chomikowania i majsterkowania mojego meza to koniecznosc). Juz pieniezki odliczone (projekt gotowy 2000 zl brutto), juz mam zamawiac, juz liczymy okna, drzwi, juz witam sie z gaska i wtedy...
Dostalam telefon od mamy, ktora zostala obarczona misja narady budowlanej z fachowcem a w zasadzie calym sztabem fachowcow - architekt, inz. budownictwa etc, ktorzy sa bardzo bliskim przyjaciolmi rodziny i...bach. Dotarla do nas kwota adaptacji tego naszego pozal sie boze projektu - min 2500!!! plus sam projekt co daje sume 4500 zl!!!! To bylo jak obuchem w glowe...liczylismy sie z ze sporym wydatkiem ale zeby az tak???
No i ten sam sztab fachowcow zaoferowal sie ze w ramach tej dlugoletniej przyjazni, litrow wylanych lez i wypitego alkoholu (koni chyba nie kradli, ale nigdy nie wiadomo) zrobia nam projekt indywidualny - taki na TIP TOP, ze tylko w teczke i do Urzedu o pozwolenie skladac, cene 5 tys...
Okazalo sie iz to okazja niebywala, wiec projekt gotowy won!!

I tu zaczely sie schody, by okazalo sie ze po obejrzeniu tysiecy projektow gotowych, po niemal wirtualnym zamieszkaniu w naszej Azaliii, nasz umysl i spotrzeganie jest juz tak spaczone ze nie jestemy w stanie wymyslec nic oryginalnego...Co nie wiezme kartki i olowka i zaczne bazgrac to mi na przeklete Azalia wychodzi, a ja pomyslalam sobie, zgodnie z Waszymi sugestiami, ze jak juz mam tyle do powiedzenia i ze to ja moge byc zupelnie odpowiedzialna za projekt mojego domu to moge zrobic w zasadzie co zechce - w granicach zasobnosci portfela oczywiscie...

Szukam inspiracji w Internecie, ale natrafiam na strony z projektami ktore sa tendencyjne, maja kiepskie uklady, niewykorzystane powierzchnie. nawet przejzalam TO forum od pierszej strony i ze swieca szukac projektu, ktory nie mialaby wad, ktory w pelni odpowiadal by zasadom funkcjonalnosci i ergonomii.

Dziewczyny, czy znacie jakies porzadne zrodla inspiracji, mnie osobiscie zauroczyly projekty ze strony http://www.domyzwizja.pl/
ale ich powierzchnie sa zbyt duze jak dla mnie, poza tym szukam raczej parterowki....Help!!!

ps. alez mi elaborat wyszedl, ale muisalam to z siebie wyrzucic
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 18:32   #592
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

marthinisa
Czemu nie skorzystasz z konsultacji z architektem? Przecież to nie ty masz projektować, tylko on - ty tylko przedstawiasz swoje wymagania, wizję, on kreśli, daje wam do sprawdzenia czy jest ok, można porozmawiać, dowiedzieć się czegoś... Takie szukanie dobrych inspiracji w domkach typowych, które w większości są anty-projektami bez konsultacji, rozmowy z projektantem - nie jest dobre.
Za wizytę u architekta się nie płaci, płaci się za projekt, konsultacje są wliczone w cenę projektu więc nic nie tracisz idąc do architekta.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:52   #593
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

czy ktoś się orientuje ile kosztuje projekt indywidualny?
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 12:58   #594
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kruszynka1985 Pokaż wiadomość
czy ktoś się orientuje ile kosztuje projekt indywidualny?
naprawde ceny sa rozne moze ktos ci zrobi za 4tys a moze za 15tys
wszystko zalezy od archiekta i jaki dom.....

ja placilam od metra 35zl to bardzo tanio dlugo szukalam kogos kto sie tego podejmie szybko i tanio
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 17:23   #595
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kruszynka1985 Pokaż wiadomość
czy ktoś się orientuje ile kosztuje projekt indywidualny?
ok. 3 tys.?
Wszystko zależy od architekta i czy liczysz z branżami, projektem zagosp., załatwianiem spraw urzędowych itp.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:15   #596
marteczka29
Raczkowanie
 
Avatar marteczka29
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 39
GG do marteczka29
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

ja kupiłam projekt domu http://allegro.pl/item423187656_proj...gp2_radom.html

ale nieststy z czasem okazuje się że jednak nie dojdzie do jego realizacji bo jest za duzy i moge odsprzedac...

zdecydowałam na projekt Granat z garażem.
marteczka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 15:53   #597
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marteczka29 Pokaż wiadomość
ja kupiłam projekt domu http://allegro.pl/item423187656_proj...gp2_radom.html

ale nieststy z czasem okazuje się że jednak nie dojdzie do jego realizacji bo jest za duzy i moge odsprzedac...
W jakim sensie za duży? Nie mieści się na działce czy wysokość do kalenicy/szer. elew. frontowej/intensywność zabudowy większa niż zapisana w wz/ mpzp?
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 14:40   #598
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://www.projekty.ign.com.pl/index...=detail&id=253 według mnie bardzo fajny projekcik, tylko problemem wedlug mnie jest za mała łazienka na dole, ktora nie ma miejsca na prysznic..co wy o tym sądzicie?
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 15:42   #599
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Jeannie_jk Pokaż wiadomość
http://www.projekty.ign.com.pl/index...=detail&id=253 według mnie bardzo fajny projekcik, tylko problemem wedlug mnie jest za mała łazienka na dole, ktora nie ma miejsca na prysznic..co wy o tym sądzicie?

mam nadzieje ze jestes bogata

bo dach to tragedia finansowa
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:04   #600
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marteczka29 Pokaż wiadomość
ja kupiłam projekt domu http://allegro.pl/item423187656_proj...gp2_radom.html

ale nieststy z czasem okazuje się że jednak nie dojdzie do jego realizacji bo jest za duzy i moge odsprzedac...

zdecydowałam na projekt Granat z garażem.

Twoj projekt mnie zainspirowal bo ostatnio z Mezem glowimy sie nad wlasnym projektem indywidualnym, az nam chyba mozgi paruja i powoli zaczynamy byc zniecheceni. Tymczasam zobaczylam Twoj projekt i mnie olsnilo, szczegolnie jesli chodzi o rozklad pomieszczen, bo i do kuchni blisko, i jest przejsc z garazu do domu uytuowane w jakis ludzki sposon (a nie przez kuchnie, albo salon) i dwie lazienki. Tylko ten dach zupelnie nie nasza kieszen, chcemy miec prosty, dwuspadowy...no i chcemy wygospodarowac dodatkowa "kiltke" na moj gabinet. uff..jak to dobrze kiedy cos sie zaczyna klarowac...
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.