Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 10:10   #181
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Shem masz wiele racji, zwłaszcza z róznymi markami papierosów.
Ja pale Vogue, super lighty mentolowe, wiem od swojej niepalącej przyjaciółki, że jej osobiście mój papieros nie przeszkadza, ale inne juz potrafia ja zmęczyć. Rozumiem tez, że komuś innemu przeszkadzać może nawet ten mój lekki dymek i dla mnie OK, bo mi np. chociaz popalam, przeszkadza zapach najtańszych smierdzieli. tylko, że ja nad tym przechodze do porządku, jesli paląca osoba nie przekracza pewnych granic (czyt. palenie w miejscach zakazanych, wiatach autobusu (jeszcze nigdy nie widziałam zreszta takiej sytuacji), pociągu, itp.itd.)
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:11   #182
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Hmmm... wiesz, to jest tak, że jak sie samemu pali to dym nie jest już tak uciażliwy, bo jest taki ... swojski. A jak dym jest czyjś to jest to już okropne. Jeszcze ludzie palą różne papierosy i niektóre z nich to takie siekiery, że o matko.

Nie czuję wrogości do kogoś kto idzie ulicą i pali, no bo co to jego wina, że ja ide za nim i czuje ten dym? Dlatego właśnie staram sie omijać ludzi, którzy palą na ulicy. Przechodze szybko i staram sie nie iść za nimi cały czas. U mnie w domu nie spotkalam sie jeszcze z tym żeby ktos był wobec mnie nieuprzejmy bo nie pozwoliłam mu zapalić papierosa w domu. Zresztą ja mam jeden pokój tylko i sa w nim moje cztery szczurki, ktore też niekoniecznie musza wdychać dym. Dla mnie to jest wogóle szok, jak można sobie zapalać papierosa u kogoś w domu, mimo wyraźnego sprzeciwu gospodarza. Normalnie bym wzięła szklanke wody i chlusneła na tego papierosa. Chamstwo za chamstwo i tyle.

Ale np. nie znoszę jak ktoś naprawde wypuszcza dym w moja stronę. Często jak siedze z kolegami przy jednym stoliku to po prostu wachluje jakąś kartke, bo na mnie wszytsko leci i mi niedobrze, nie mogę sie skupic na rozmowie i zaczynam chcieć wracać do domu. Szczególnie mi źle, że teraz zaczełam bardzo dbac o swoje zdrowie, mam postanowienia, a normalnie się truję z nimi. A powiedzieć im żeby przy mnie nie palili to by był bezsens bo i tak by mnie nie posłuchali, a na dodatek by siedzieli poddenerwowani cały czas. :/
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:13   #183
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Ale np. nie znoszę jak ktoś naprawde wypuszcza dym w moja stronę. Często jak siedze z kolegami przy jednym stoliku to po prostu wachluje jakąś kartke, bo na mnie wszytsko leci i mi niedobrze, nie mogę sie skupic na rozmowie i zaczynam chcieć wracać do domu. Szczególnie mi źle, że teraz zaczełam bardzo dbac o swoje zdrowie, mam postanowienia, a normalnie się truję z nimi. A powiedzieć im żeby przy mnie nie palili to by był bezsens bo i tak by mnie nie posłuchali, a na dodatek by siedzieli poddenerwowani cały czas. :/
i tu własnie często jest problem. Że to niepalący muszą się dostosowywac z róznych względów.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:24   #184
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

A ja problemu nie widzę ??? bo dla mnie tacy koledzy, to nie koledzy (wybacz Shem).
Ja jak byłam w ciązy i wychodzilismy gdzieś, to nikt w mojej obecności nie zapalił - chociaz mi to nie przeszkadzało, sami z siebie postanowili przy mnie bezpośrednio nie kopcić.
Tak samo gdy sa jakiekolwiek imprezy w naszym mieszkaniu (czy też u innych znajomych, nawet palących) nie ma palenia w domu i tyle, bo przy stole bawimy sie w czystej atmosferze ze wzgledu na niepalące osoby, jak ktos ma potrzebe, to wychodził sobie na balkon, a drzwi za nim sa szczelnie zamykane nikt tez się z tego powodu nie denerwuje, ani nie opuszcza imprezy

Może zacznijcie od swoich palących znajomych ? prędzej uda się Wam przekonać ich, jesli zalezy im na znajomości z Wami.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:29   #185
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Ach i przypomniało mi się jeszcze jedno.

W moim poprzednim miejscu zamieszkania był lokal (niejeden zresztą) z zakazem palenia. Był krótko, bo przychodziło za mało osób, by się mógł utrzymac, zakaz więc właściciel zniósł i lokal się zapełnił. Właściciel był niepalący, stąd tez zależało mu na stworzeniu takiego miejsca, ale niepalący i tak chodzili z palącymi znajomymi do innych lokali. Jak to okreslił wtedy, nie umieli (nie chcieli, może nie mieli odwagi) się przeciwstawić palaczom i postawić na swoim. Może coś w tym jest, bo wydaje mi się, że jednak większość polskiego społeczeństwa jest niepaląca, a jednal namiętnie odwiedza lokale bez zakazu palenia, a może mi się tylko wydaje ?
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:35   #186
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Madlaine....ja tez znam taka historie, tylko, ze z Anglii. W miasteczku, w ktorym miszkalam, ogloszono, że jeden Pub wprowadza zakaz palenia. Po 2 miesiacach zakaz zniesiono, bo nikt tam nie przychodzil :-( i wlascieciel bal sie bankructwa...
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:40   #187
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

" Może coś w tym jest, bo wydaje mi się, że jednak większość polskiego społeczeństwa jest niepaląca, a jednal namiętnie odwiedza lokale bez zakazu palenia, a może mi się tylko wydaje ?"


Nie, nie wydaje Ci się.
Mam wielu znajomych którzy nie palą ale nie ma gdzie isc na piwko więc siedzimy w dymie z palącymi...
ale jak ktos juz powiedział, mozemy ics sobie do Mc ;-)) jak nam nie pasuje.
Taki to problem tych naszych knajpek.
We Włoszech juz znika, nam jescze sporo brakuje.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 10:43   #188
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

No i tego własnie nie rozumiem, jesli jest tylu przeciwników palenia, to dlaczego takie miejsca najczęściej narzekaja na brak klientów i tylko niektóre osiągaja sukces ?
Ja sama tam chodziłam, bo lubiłam lokal, a to że nie mogłam zapalic, było dla mnie drugorzędna sprawą.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:45   #189
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Madlaine
A ja problemu nie widzę ??? bo dla mnie tacy koledzy, to nie koledzy (wybacz Shem).
Ja jak byłam w ciązy i wychodzilismy gdzieś, to nikt w mojej obecności nie zapalił - chociaz mi to nie przeszkadzało, sami z siebie postanowili przy mnie bezpośrednio nie kopcić.
Tak samo gdy sa jakiekolwiek imprezy w naszym mieszkaniu (czy też u innych znajomych, nawet palących) nie ma palenia w domu i tyle, bo przy stole bawimy sie w czystej atmosferze ze wzgledu na niepalące osoby, jak ktos ma potrzebe, to wychodził sobie na balkon, a drzwi za nim sa szczelnie zamykane nikt tez się z tego powodu nie denerwuje, ani nie opuszcza imprezy

Może zacznijcie od swoich palących znajomych ? prędzej uda się Wam przekonać ich, jesli zalezy im na znajomości z Wami.
No ja bym nie była aż tak ostra, bo podejrzewam, że jakbym była w ciazy to pewnie by nie palili przy mnie. Jak do mnie przychodzą to tez pala na balkonie i niegdy sie nie sprzeciwiali, chociaz czasami słyszałam pół żartem-pół serio od palaczy, że jestem okrutna, bo na dworze taki mróz a ja wyrzucam. No ale sorka, mnie nie obchodzi jaka jest pora roku. Nie pali sie i już. A jak ktos ma az tak wielka chec zapalic to niech zakłada kurtkę, buty i czapke i niech leci na balkon.

Teraz ja i tak nie przychodzę na wspólne spotkania do kanjpy, bo unikam eksa, ale może jak sie zrobi cieplej to bede ich namawiać na jakis ruch na swieżym powietrzu. mam nadzieję, że dadzą sie skusić.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:48   #190
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Madlaine
święte słowa Pomadko

W taki sposób pluszynko mozna narzekac na wszystko i wszystkich, a powiem szczerze, że bardziej drażnią mnie psie kupy na chodnikach i trawnikach, niż chocby stos niedopałków. Zreszta jak się chce, to mozna wszystko załatwic, ale na pewno nie dyskusją na forum internetowym.

Więc tak z ręką na sercu, zwracacie publicznie uwagę, czy wolicie sobie po cichu jedynie ponarzekać ?

I żeby nie było, wcale nie bronie ogółu palaczy, ale znam wiele osób wśród moich znajomych, które postępują jak ja. Moja przyjaciółka nigdy nie zapali na ulicy, choćby miała nmawet dziką chcice na papierosa - NIE i koniec. takie ma zasady
Piękna generalizacja - tak się jednak składa, że nie jestem osobą narzekającą na wszytsko i wszystkich, a odwoływanie się do psich kup nie jest argumentem (chyba że coś w stylu "Jasiu nie rób tego" "Mamo ale Marcin też tak robi, nawet gorzej"). Właściciele psów to inny temat, jak dla mnie to ani petów ani kup na chodnikach, trawnikach być nie powinno. Co do palenia na przystankach, ulicach, klubach, restauracjach - to może macie niesamowite szczęście, może te dwa miasta w których mieszkam to jakaś ostoja złych manier, braku kultury
Po cichu nie narzekam, nie łażę po ulicach i nie mamroczę jak to mi źle i jacy ci placze wstrętni, zwracam uwagę - zawsze w formie "pan pani" a odp. bywaja różne (najczęściej na 'ty'), gdy mogę to ruszam swój tyłek tam gdzie dym nie dolatuje i nikomu uwagi nie zwracam, ale gdy np. pada - to trudno żebym mokła bo ktos pali
Może i jesatem dziwna, ale potrafię pół godziny chodzić z papierkiem az znajdę kosz, nie rzucam śmieci na ulicę, chodnik, do rowu - więc niedopałki też można wrzucać do kosza
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:52   #191
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Madlaine
No i tego własnie nie rozumiem, jesli jest tylu przeciwników palenia, to dlaczego takie miejsca najczęściej narzekaja na brak klientów i tylko niektóre osiągaja sukces ?
Ja sama tam chodziłam, bo lubiłam lokal, a to że nie mogłam zapalic, było dla mnie drugorzędna sprawą.
bo te miejsca, które probowały zaistniec z takim zakazem ( takie jakie zaobserwowałam) były to najczęściej kawairenki, restauracyjki z oryginalnymi daniami itp. Zwykła knajpka "piwna" ?nie spotkałam się jeszcze z taką inicjatywą ( u mnie przynajmniej )
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 10:52   #192
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

namawiaj i to koniecznie. Grzmij na nich, jak pala przy tobie, za którymś razem na pewno się poddadzą choc powinni sami z siebie uszanować Twoją decyzję o rzuceniu palenia.
Ja jak rzuciłam jeszcze długo przed ciążą, to na spotkaniach często mnie pytano, czy mam coś przeciw, żeby przy mnie zapalić. Ja akurat nie mam, więc nigdy z tego problemu nie robiłam, ale gdybym poprosiła o nie palenie w mojej obecności, to wiem, że by moja prośbę uszanowano, mój mąż nie pali poproszony o to, a jak musi, to wychodzi, nie robiac problemu, bo nie wszsycy palacze to chamy bez wychowania, tak jak nie wszyskie osoby, które nie sięgają po papierosa, sa kulturalne. Palenie w tym wypadku, nie ma moim zdaniem nic wspólnego z kultura osobista cżłowieka
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:01   #193
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Nie twierdzę, że narzekasz, moje słowa nie były personalnie skierowane do Ciebie, raczej do wszystkich.

Ja tez nie wyrzucam papierków na ulicę, o czym świadcza tony smieci w mojej torebce i kieszeniach, bo jak nie widze kosza, to tam magazynuję moje smieci, to po prostu kwestia wychowania i kultury osobistej, dlatego tez nie rzucam resztek papierosa, gdzie popadnie.

I tylko o to mi chodzi, nie wrzucajcie wszystkich palaczy do jednego worka, bo nie wszyscy palący tacy są nie sądzę tez, że moje miasto to oaza kultury, ale z paleniem w wiacie sie nie spotkałam, bo zaraz by się takiemu delikwentowi oberwało, chociaż zdarza się, że sama palę ( oczywiście nie w wiacie, gdy na przystanku stoja ludzie, tylko w ogólnym sensie sama zapaliłam na przystanku pewnie kilkanaście-dziesiąt razy, ale gdy siedziałam sama i zywego ducha nie było, nigdy gdy stała chociaz jedna osoba.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:43   #194
Medivh
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Z całego serca popieram wszystko co zostało napisane w tym watku przeciw paleniu. Jednak chciałbym wnieśc cos dośc waznego. Na razie palacze czuja sie bezkarni. Trzeba to zmienić a więc REAGUJCIE! Jeżeli zobaczycie że ktos pali an przystanku, w autobusie bądź w innym miejscu publicznym zwracajcie mu uwage, a jesli to nie pomoże to zróbcie mała awanture. W koncu skruszony wstydem palacza zgasi papierosa. To naprawde skuteczna metoda która przynosi efekty. Czasem nie trzeba nawet nic mówić ale tepo wpatrywac sie w palacza. Naprawde działa czego sam jestem przykładem. Wielokrotnie zwracam ludziom uwagę i choć czasami sytuacja jest naprawde gorąca (wraski i krzyki) to pod naciskiem niepalacych palacz ustepuje. Dlatego naprawde prosze i apeluje: Nie pozostańcie obojetni!
Medivh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:51   #195
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Madlaine
namawiaj i to koniecznie. Grzmij na nich, jak pala przy tobie, za którymś razem na pewno się poddadzą choc powinni sami z siebie uszanować Twoją decyzję o rzuceniu palenia.
Niestety, ale w grupie zazwyczaj jednak mniejszość dostosowuje się do większości, a nie odwrotnie. Dla mnie to zupełnie naturalne.

Cytat:
Napisane przez Medivh
Z całego serca popieram wszystko co zostało napisane w tym watku przeciw paleniu. Jednak chciałbym wnieśc cos dośc waznego. Na razie palacze czuja sie bezkarni. Trzeba to zmienić a więc REAGUJCIE!
No i świetnie, że się czują, bo, o ile mi wiadomo, prawa zakazującego palenia w miejsach publicznych nie ma, prawda? Jakieś własne zamierzasz egzekwować? Rozumiem zwracanie uwagi tym niekulturalnym, ale nie każdemu palaczowi jaki tylko się nawinie!
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:01   #196
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

"No i świetnie, że się czują, bo, o ile mi wiadomo, prawa zakazującego palenia w miejsach publicznych nie ma, prawda? Jakieś własne zamierzasz egzekwować? Rozumiem zwracanie uwagi tym niekulturalnym, ale nie każdemu palaczowi jaki tylko się nawinie!"

Własnie, przydałoby sie prawo ( juz kiedys były projekty ustaw i będą dalsze )
bo niektórym trzeba bodźca z zewnątrz, groźby sankcji, nie ma co liczyć na ich kulturę, domyślność czy wyobraźnię.
Powtarzam: Niektórym.

(jako kraj jestesmy na prawdę do tyłu jesli chodzi o ustawy dot. miejsc publicznych)
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:02   #197
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

owszem soulsweeper, tylko to nie są dla Shem obcy ludzie, ale znajomi, z którymi jednak mamy bliższe kontakty i myślę, że w takich wypadkach mozna na to inaczej spojrzeć

Gdyby mnie poprosiła przyjaciółka, żebym nie paliła w pubie przy niej, bo jej to przeszkadza, to bym to zrobiła. gdybym tez wiedziała, że ktoś z najbliższych mi osób, dopiero co rzucił palenie, to bym tez przy nim nie paliła, żeby nie kusić losu tak własnie robiła moja przyjaciółka, gdy rzuciłam palenie.

Gdyby o to samo poprosił mnie w pubie, gdzie nie ma zakazu palenia, ktoś zupełnie obcy, niestety ale bym nie przestała (chyba, że byłabym jedyną palącą osobą, wtedy zastanowiłabym się nad czasową abstynencją, co w moim przypadku nie jest trudne, zważywszy na małe ilości spalanych papierosów
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:08   #198
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
Niestety, ale w grupie zazwyczaj jednak mniejszość dostosowuje się do większości, a nie odwrotnie. Dla mnie to zupełnie naturalne.
No własnie, jako, że w zasadzie często jestem jedyną osobą niepalącą w towarzystwie to jakoś mi głupio kazać im przestac palić, szczególnie jeszcze, że to są sami faceci, spotykają sie w swoim męskim gronie i ja czasami wpadam sonbie z nimi pogadać. No i nie chce żeby było tak, e za każdym razem jak wpadam to ni już przewracaja oczami, że przyszła baba i sie czepia. Widuje ich naprawde rzadko wszystkich razem i nie chcę tym psuć atmosfery. No szczególnie, że to sa sami faceci i tu tez gra rolę jakaś męska duma tak mi sie wydaje. No bo w sumie jak to tak, że przyjdzie kobieta powie kilka słów i wszyscy nagle jak potulne baranki gaszą papierosy. Pewnie by było im głupio przed sobą nawet.

Dlatego jak sie z nimi widuje to najczesciej zakładam po prostu juz znoszone rzeczy, które i tak muszą isć do prania, nie myję włosów i nie kąpię sie przed wyjściem. A szkoda w sumie, bo jak ich widzę tak rzadko to chciałabym ładnie wyglądac, a tu po prostu sie nie opłaca, bo i tak zaczne śmierdzieć po 5 minutach. Ale przynajmniej o to ich proszę by nie palili wszyscy na raz tylko jakoś po kolei. Bo jak zapalą wszyscy na raz to sie udusić można. A takie spotkanie raz na dwa tygodnie to jakoś przeżyję powiedzmy...


Cytat:
Napisane przez soulsweeper
No i świetnie, że się czują, bo, o ile mi wiadomo, prawa zakazującego palenia w miejsach publicznych nie ma, prawda? Jakieś własne zamierzasz egzekwować? Rozumiem zwracanie uwagi tym niekulturalnym, ale nie każdemu palaczowi jaki tylko się nawinie!
Ja też tego nie rozumiem... Zreszta kiedys jak paliłam na przystanku, ale otwartym, takim z ławeczka, to staąłm sobie dalej od tych ławeczek. Koło mnie staneła jakaś starsza kobieta po czym po chwili odwróciła sie i najechala na mnie, że jej kopce i że mogłabym sie odsunąć. Troche mnie to wnerwiło, bo mogłaby mi grzeczniej zwrócić uwagę, a poza tym jak stawala koło mnie to widziała, że pale, a ja specjalnie odsunęłam sie od ludzi. Zreszta w sytuacjach gdy chciałam zapalic i obok mnie ktoś stał to zawsze pytałam czy będzie mu przeszkadzało, że zapalę. I jak ktos sobie nie życzył to albo nie paliłam, albo szłam sobie gdzie indziej żeby mu nie przeszkadzało.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:15   #199
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Madlaine - popieram każde Twoje słowo Też paliłam superlekkie Vogue i myślę, że gdy będę miała okazję albo ogromną ochotę to raz na jakiś czas się skuszę - co tu ukrywać, bardzo mi smakują.

Medivh - nie masz prawa krzyczeć na palących na przystanku czy w miejscu publicznym

Dodam jeszcze tylko, że mnie strasznie irytują takie głupawe apele "nie palcie" (nie w odniesieniu do miejsca....). Jakoś nikt nie mówi "schudnijcie", "nie jedzcie tak tłusto", "myjcie się częściej...". Irytuje mnie traktowanie palaczy jak dzieci.
Ja rzuciłam z własnej woli, nie przymuszana, ale jak czytam niektóre wypowiedzi to od razu mam ochotę na papierosa Wszystko szkodzi - niektórzy chleją, inni piją hektolitry coli, jeszcze inni żywią się prawie wyłącznie pizzą i chipsami, a większość z nas wdycha codziennie masę różnych, często gorszych od tytoniowego dymu zanieczyszczeń. Jedno dmuchnięcie w czyjąś stronę czy nawet papieros raz na jakiś czas nie są według mnie powodem do rozpaczania.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 14:18   #200
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Ja rzuciłam z własnej woli, nie przymuszana, ale jak czytam niektóre wypowiedzi to od razu mam ochotę na papierosa
Myślałam, że tylko ja mam takie reakcje po tym wątku Tylko mi się na balkon nie chce wychodzić.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:22   #201
rybkad
Zadomowienie
 
Avatar rybkad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 228
GG do rybkad
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Ehhh ja też nie cierpię dymu papierosowego , a najbardziej nie lubią go moje długie włosy bo w nich dym najchętniej osiada i śmierdzą nieludzko.
Po wizycie w pubie lub dyskotece to jest nie do zniesienia, a uwierzcie mi mycie długich prawie do pasa włosów nie jest przyjemne kiedy to trzeba robić 2 razy dziennie
Natomiast u siebie w domu i w samochodzie jestem bezlitosna.
Kiedy gdzies jadę nawet w długą trasę a pasażer chce zapalić zatrzymuję się i pali na zewnątrz
W domu wystawiam gości na balkon nawet zimą , może to niezbyt miłe z mojej strony ale nie cierpię tego zapachu, moje psy w dymie papierosowym prychają i kichają a gruntowne wietrzenie mieszkania w takich temperaturach nie należy do przyjemności
rybkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:24   #202
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Medivh - nie masz prawa krzyczeć na palących na przystanku czy w miejscu publicznym
pewnie, ze ma prawo. To, ze nie ma takiej ustawy wcale nie pozwala ludziom na palenie "we wiacie". Co innego gdy się oddalą. Kultura osobista...tu jest problem, ale moze niedługo ludize broniący się przed niekulturalnym (tylko) paleniem będa mogli podeprzeć się przepisem...bo dla niektórych inny argument niz ten nie istnieje, mówiąc "spadaj, widzisz gdzies zakaz?" jak do mnie tydzien temu a na prawdę sporo mnie kosztowało zwrocenie uwagi, i chyba więcej tego nie zrobię.

Prosze zwracać uwagę na to, ze nie generalizuję. A osoby wypowiadające się "za" też uzywają słowa "palacz" nie dodając przy tym - człowiek kulturalny.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:25   #203
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
Myślałam, że tylko ja mam takie reakcje po tym wątku Tylko mi się na balkon nie chce wychodzić.
Ja paliłam w domu, w jednym bardzo wietrzonym pokoju i podobno nie było nic czuć Ale ten wątek naprawdę się nie nadaje dla rzucających Od razu w myślach mam jakieś "miłe scenki" z paleniem w roli głównej wobec osób, które nie mają żadnego umiaru w bluzganiu na palaczy i generalizują

Jeszcze jedna mała uwaga - wydaje mi się, że powodem problemów niektórych osób jest to, jak do palaczy podchodzą. Gdyby do mnie podleciała (nawet na przystanku) jakaś baba i zaczęła od pretensji, krzyków itd - to wywołałoby to prawdopodobnie odwrotny skutek, natomiast jeżeli się grzecznie poprosi palacza, by przestał, to 90% nie odmówi.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:29   #204
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez taszkin
pewnie, ze ma prawo. To, ze nie ma takiej ustawy wcale nie pozwala ludziom na palenie "we wiacie". Co innego gdy się oddalą. Kultura osobista...tu jest problem, ale moze niedługo ludize broniący się przed niekulturalnym (tylko) paleniem będa mogli podeprzeć się przepisem...bo dla niektórych inny argument niz ten nie istnieje, mówiąc "spadaj, widzisz gdzies zakaz?" jak do mnie na dworcu tydzien temu.
No widzisz, wg mnie nie ma. Akurat nie przypominam sobie palenia pod wiatą, ale uważam, że niepalący ma pełne prawo POPROSIĆ o niepalenie. I jak już napisałam - jeżeli to zrobi to na 90 % osiągnie cel.
Nie ma natomiast najmniejszego prawa żądać, a tym bardziej wrzeszczeć. Gdyby do mnie ktoś wyskoczył z krzykiem w takiej sprawie, na pewno nic by nie osiągnął.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:30   #205
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez taszkin
pewnie, ze ma prawo. To, ze nie ma takiej ustawy wcale nie pozwala ludziom na palenie "we wiacie". Co innego gdy się oddalą. Kultura osobista...tu jest problem, ale moze niedługo ludize broniący się przed niekulturalnym (tylko) paleniem będa mogli podeprzeć się przepisem...bo dla niektórych inny argument niz ten nie istnieje, mówiąc "spadaj, widzisz gdzies zakaz?" jak do mnie na dworcu tydzien temu.
A na dworcach nie ma właśnie zakazu?
Na wiacie czy innym zatłoczonym miejscu- ok, ale na pewno nie na chodniku czy generalnie otwartej przestrzeni. W autobusach już chyba i tak nie można palić (tak mi się przynajmniej wydaje, że takie znaczki widuję), można jeszcze dorzucić zakaz na przystanki i starczy. A jakby ktoś na mnie próbował nakrzyczeć gdzie indziej, to zaręczam, że nie oddaliłabym się skruszona.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:34   #206
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
No widzisz, wg mnie nie ma. Akurat nie przypominam sobie palenia pod wiatą, ale uważam, że niepalący ma pełne prawo POPROSIĆ o niepalenie. I jak już napisałam - jeżeli to zrobi to na 90 % osiągnie cel.
Nie ma natomiast najmniejszego prawa żądać, a tym bardziej wrzeszczeć. Gdyby do mnie ktoś wyskoczył z krzykiem w takiej sprawie, na pewno nic by nie osiągnął.
Pewnie, że nie powinna żadać. Bo w interesie palącego (np na przystanku) leży zastanowic się zanim zapali, zeby nikt prosić nie musiał. Ja miałam na myśli tylko prośbę, którą ja zastosowałam. Jest mnostwo osób, ktorym to przeszkadza, ale nie poproszą. Moze jestem zbyt empatycznie nastawiona, ale głupio by mi było gdyby ktos mnie popsosił, ze nie zastanowiłam się wcześniej.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:35   #207
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
A na dworcach nie ma właśnie zakazu?
Na wiacie czy innym zatłoczonym miejscu- ok, ale na pewno nie na chodniku czy generalnie otwartej przestrzeni. W autobusach już chyba i tak nie można palić (tak mi się przynajmniej wydaje, że takie znaczki widuję), można jeszcze dorzucić zakaz na przystanki i starczy. A jakby ktoś na mnie próbował nakrzyczeć gdzie indziej, to zaręczam, że nie oddaliłabym się skruszona.
zakaz pewnie i jest, ale jak nie ma tabliczki to nie ma zakazu A przecież nie przyniose panu dziennika ustaw.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:36   #208
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Nie wiem czy to sie podpasowuje ale jest taki przepis, że trzeba sie zachowywać odpwiednio w miejscach publicznych i nie gorszyć innych swoim zachowaniem, nie przeszkadzać itp. Nie pamietam dokładnie co to było... Byc może jakbym znała dokładna treść tego przepisu to można by było zastanowić sie czy można go odnieść również do sytuacji, w której ktoś np. pali pod wiatą tym samym utrudniajac życie innym i przeszkadzając oraz narażając na utratę zdrowia.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:02   #209
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Dziewczyny,a co powiecie na to,ale od pierwszego stycznia tego roku w Hiszpanii weszła ustawa o zakazie palenia papierosów w miejscach publicznych,na stanowisku pracy,itp.Wszystki bary,restauracje i inne lokale muszą w widocznym miejscu umieścić napis ,czy można tam palić czy nie.Lokale powyżej 100 metrów kwadratowych mogą wydzielić osobne miejsce dla palących.Osobiście jestem osobą niepalącą,ale staram się być tolerancyjna w stosunku do palaczy,nie przeszkadza mi,gdy palą na powietrzu,a jeśli nie chcę wąchać dymu w pomieszczeniu,to mogę ominąć takie miejsce i problem rozwiązany.Nie podobało mi się,gdy ktoś palił w korytarzach i na stacjach metra,bo nie ma tam dobrej wentylacji i można sobie wyobrazić,ze atmosfera była dość gęsta.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:35   #210
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Mam dość wstrętnych palaczy z ich wstrętnymi papierochami!

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Dodam jeszcze tylko, że mnie strasznie irytują takie głupawe apele "nie palcie" (nie w odniesieniu do miejsca....). Jakoś nikt nie mówi "schudnijcie", "nie jedzcie tak tłusto", "myjcie się częściej...". Irytuje mnie traktowanie palaczy jak dzieci.
Ja myślę, że te apele raczej mają związek z tym, że palacze szkodzą też innym, paląc w miejscach współużytkowanych przez osoby palące i niepalące.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.