Ciąża i poród w Irlandii - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-31, 21:13   #1741
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Olek do konca ciazy byl bardzo aktywny, a kazdy kopniak powodowal, ze sie zwijalam z bolu ale i tak za tym tesknie
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 21:27   #1742
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Mnie się nadal tak brzuch trzęsie jak nie wiem Nie wiem co on tam robi, stepuje
I jak przywali w żebro to naprawdę, najczęściej pod prysznicem mi takie niespodzianki daje kiedy muszę się schylić np po szampon
Jutro przeprowadzka Dzisiaj popakowaliśmy prawie wszystko, zostały jeszcze tylko pierdółki.Ale w końcu się wykąpie w wannie, pełnej piany!! Już nie mogę się doczekać.

A pogoda beznadziejna.Zimno, wieje, leje.Jak ja na spacery tu będę chodzić?
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 22:07   #1743
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dziewczynki, czy na wit D potrzebuje recepte ? Przy takiej ilosci slonca i spacerow, to bede miala krzywe dziecko w ciagu 2 miesiecy
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 22:15   #1744
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

zaliczylam dzisiaj IKEE na szybko co prawda ale zawsze to cos
kupilam kilka rzeczy potrzebnych do domku i na podroz...

Glam: ty nie przesadzaj z tymi brzuszkami powinnas te 6 tygodni odczekac moim zdaniem... nie forsuj sie za bardzo!!! bo ty masz wypoczywac!!! moze i nie mialas ciezkiego porodu ale za chwile twoj organizm moze sie zbuntowac!!! nie szalej kochana
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 22:18   #1745
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, czy na wit D potrzebuje recepte ? Przy takiej ilosci slonca i spacerow, to bede miala krzywe dziecko w ciagu 2 miesiecy
Nie Jest specjalna witamina D3 dla maluchów, dostaniesz ją bez problemu bez recepty w każdej aptece
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 22:24   #1746
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, czy na wit D potrzebuje recepte ? Przy takiej ilosci slonca i spacerow, to bede miala krzywe dziecko w ciagu 2 miesiecy
nie trzeba recepty.... ja tez dopiero teraz kupiłam bo naczytałam sie o tych krzywicach i sie wystraszyłam... Mozesz dostac ja prawie w kazdej aptece... Ja płaciłam cos koło 7 euro
o taka:
http://www.abidec.ie/vitamind3.htm
zapyatj pań w aptece to Ci pokaza...
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-31, 23:02   #1747
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dzieki Kochane za info
...a moze wiecie gdzie moge zdobyc wniosek na paszport irl, w moim miescie nie ma biura paszportowego...:confused :
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 08:15   #1748
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Na poczcie świadczą usługę express passport czy jakoś tak. Spokojnie tam dostaniesz formularz (tak gdzieś czytałam)

Dziewczyny, czy wy kupowałyście może tu w irlandii takie przedłużacze do stanika? Bo mam dwa takie ukochane staniki w które się nie mieszczę. jest tu coś takiego do kupienia?
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 11:04   #1749
DobraDusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: pastuszkowo ;)
Wiadomości: 273
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dziewczyny napiszcie mi prosze jak pielęgnujecie swoje maluszki w sensie, przemywanie oczek, mycie buzi (woda przegotowana musi chyba być?) , jakich używacie specyfików, jest tu ta sól fizjologiczna czy woda destylowana w aptekach? Niedługo zabieram sie za zakupy własnie typowo kosmetyczne i .... niezbyt wiem co i gdzie powinam kupić, co jest potrzebne a co nie, mogłybyście mi pomóc w tej kwestii? Jestem zupełnie zielona :0
No i jak to jest z ta witamina D3, mam kupić i od razu maluszkowi dawać, od pierwszych dni? Czy np jak bede karmiła piersią to też?
, i czy potrzebne sa jakieś leki mogace się przydać dla maleństwa oprócz tych na zbicie gorączki??
Ale was zasypałam pytaniami, czekam z notesikiem i będe wszystko notowała
DobraDusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 11:04   #1750
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dzieki Heksa Przedluzacz do stanika Wiem o co Ci chodzi, ale nigdy czegos takiego na oczy nie widzialam...
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 11:26   #1751
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez DobraDusza Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie mi prosze jak pielęgnujecie swoje maluszki w sensie, przemywanie oczek, mycie buzi (woda przegotowana musi chyba być?) , jakich używacie specyfików, jest tu ta sól fizjologiczna czy woda destylowana w aptekach? Niedługo zabieram sie za zakupy własnie typowo kosmetyczne i .... niezbyt wiem co i gdzie powinam kupić, co jest potrzebne a co nie, mogłybyście mi pomóc w tej kwestii? Jestem zupełnie zielona :0
No i jak to jest z ta witamina D3, mam kupić i od razu maluszkowi dawać, od pierwszych dni? Czy np jak bede karmiła piersią to też?
, i czy potrzebne sa jakieś leki mogace się przydać dla maleństwa oprócz tych na zbicie gorączki??
Ale was zasypałam pytaniami, czekam z notesikiem i będe wszystko notowała
Witamine D3 kup od razu - jeśli będziesz karmiła piersią to tym bardziej musisz podawać.
Do pielęgnacji - oczka przemywam solą fizjologiczną, buzię zwykłą przegotowaną wodą. Do noska niezastąpiona jest sól morska w sprayu.

Co do lekarstw - to oprócz tych na zbicie gorączki (ale one są od 2 miesiąca dopiero chyba) myślę że warto kupić coś na kolki (tak na wszelki wypadek).

Nie wiem czy będziesz myła pupkę tymi nawilżającymi chusteczkami. Jeśli nie i będziesz stosowała zwyklą wodę to zaopatrz się w dużo wacików kosmetycznych albo normalną watę.

Polecam też kupić patyczki kosmetyczne (te takie dla dzieci, safety buds).

Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to wal śmiało

A przedłużacz do biustonosza to coś takiego http://karoline.pl/index.php?p3290,p...do-biustonosza. Kupiłam sobie taki ładny stanik, myśląc że będzie dobry po ciąży, ale się nie dopinam, brakuje mi 3 cm tzn dopinam ale jest bardzo niewygodny
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 11:42   #1752
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

W sprawie przedluzacza - w Polsce kupisz cos takiego w kazdej pasmanterii, tutaj... chyba nie ma szans....ale poszukaj wlasni w takich sklepach z przyborami do szycia, albo popros kogos niech Ci przywiezie z Polski, albo wysle.
W sprawie pielegnacji - nie chce tu uchodzic za za matke, ale nie przesadzam z tym, tzn. buzie, oczka, pupe i wszystko inne myje normalna woda z kranu i kiedys herbatke tez bede robila z wody z kranu, a nie z mineralnej. Wit D3 kupie dzisiaj, a w apteczce mam panadol dla dzieci i calpol, tak na wszelki wypadek. Kosmetyki jakie stosujemy to Oliatum do kapieli i po kapieli (nie zawsze ), sporadycznie oliwka albo wazelina(wazelina lepsza) i sudokrem do pupci jak sie zaczerwieni.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Zapomnialam o kremie bambino do buzi i kremie z filtrem 50 Nivea.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 12:15   #1753
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
W sprawie przedluzacza - w Polsce kupisz cos takiego w kazdej pasmanterii, tutaj... chyba nie ma szans....ale poszukaj wlasni w takich sklepach z przyborami do szycia, albo popros kogos niech Ci przywiezie z Polski, albo wysle.
W sprawie pielegnacji - nie chce tu uchodzic za za matke, ale nie przesadzam z tym, tzn. buzie, oczka, pupe i wszystko inne myje normalna woda z kranu i kiedys herbatke tez bede robila z wody z kranu, a nie z mineralnej. Wit D3 kupie dzisiaj, a w apteczce mam panadol dla dzieci i calpol, tak na wszelki wypadek. Kosmetyki jakie stosujemy to Oliatum do kapieli i po kapieli (nie zawsze ), sporadycznie oliwka albo wazelina(wazelina lepsza) i sudokrem do pupci jak sie zaczerwieni.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Zapomnialam o kremie bambino do buzi i kremie z filtrem 50 Nivea.

No właśnie, chyba będę musiała kogoś poprosić żeby mi przywiózł z polski.

Wiesz, ja też nie jestem z tych matek co to są nadwrażliwe... oczka przemywam solą fizjologiczną, ale nie codziennie bo nie ma takiej potrzeby (przez pierwsze dni życia Igusia musiałam, bo trochę mu ropiały). Pupę myję zwykłą kranówką, natomiast buzię staram się przemywać jednak wodą przegotowaną. chociaz gdy nie mam jej przygotowanej, a pilnie potrzebuje to tez uzywam kranowy.

mleko robie na kranowce, z tym ze przefiltrowanej.

najbardziej dbam o nosek czyszcze codziennie rano i przed snem. czasami w ciagu dnia gdy zachodzi taka potrzeba (nie polecam soli little noses - mala, malo wydajna a gruszka dolaczona do opakowania tez nienajlepsza)

aaa i moze wart zaopatrzyc sie w make ziemniaczana. igusiowi na potowki swietnie robila kapiel w krochmalu.

tez polecam olilatum, nie podoba mi sie za to plyn e45
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 13:12   #1754
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez DobraDusza Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie mi prosze jak pielęgnujecie swoje maluszki w sensie, przemywanie oczek, mycie buzi (woda przegotowana musi chyba być?) , jakich używacie specyfików, jest tu ta sól fizjologiczna czy woda destylowana w aptekach? Niedługo zabieram sie za zakupy własnie typowo kosmetyczne i .... niezbyt wiem co i gdzie powinam kupić, co jest potrzebne a co nie, mogłybyście mi pomóc w tej kwestii? Jestem zupełnie zielona :0
No i jak to jest z ta witamina D3, mam kupić i od razu maluszkowi dawać, od pierwszych dni? Czy np jak bede karmiła piersią to też?
, i czy potrzebne sa jakieś leki mogace się przydać dla maleństwa oprócz tych na zbicie gorączki??
Ale was zasypałam pytaniami, czekam z notesikiem i będe wszystko notowała
oczka - przemywam od urodzenia woda przegotowana,
buzka - myje zwykla woda i jak ma jakies wypryski
lub plamki to smaruje kremem oilatum
nosek - jak jest zapchany to wkrapiamy wode morska i
odciagam glutki gruszka,
dupka - jak jest czerwona to sudocrem a tak to nic,
myje chusteczkamii nawilzonymi z tesco (zielona paczka)
ciałko - zazwyczaj po kapieli (kapie małego raz na dwa dni od urodzenia)
smaruje silkock base (polecone przez tutejsze pielegniarki no i u nas sie
sprawdza..mały miał sucha i łuszczaca sie skorke a teraz jest po prostu
idealna) aha ... mozna tez uzywac tego kremu da mycia w kapieli jak dzidzia mała... teraz myjemy sie mydełkiem Oilatum a włoski szamponem J&J...
z lekarstw to na poczatek infacol- niezastapiony na kolki no i od 2 miesiaca na goraczke Calpol.... chyba to tyle z najpotrzebniejszych.... aaaaa mam jeszcze kremik bambino i smaruje nim buzke jak wychodzimy na dwor - jest na mim napisane ze ma 4 faktor i jest ochrona dla skory bobasa przed wiatrem itd...

A my zabkujemy..... a do tego chyba mamy skok rozwojowy
Ja sie pomału wykanczam... spie po 4-5 godzin...
dzisiaj spałam az 3 godz... mały jest marudny .... czeba go ciagle zabawiac...
Na szczescie teraz spi a ja moge gotowac i cos zjesc no i pije własnie kawe
bo padne do wieczora......
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 13:23   #1755
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

dzień dobry dziewczynki
W koncu mogę siąść do kompa, mam nadzieję że częściej
Teściowa pojechała, wszelkie imprezy zakończone, czyli mogę mieć nadzieję na więcej czasu na wizaż

Buziaczki dla wszyskich mamus i ich maluszków, dla tych brzuszkach też

Cytat:
Napisane przez Sweet_21 Pokaż wiadomość
Mnie się nadal tak brzuch trzęsie jak nie wiem Nie wiem co on tam robi, stepuje
I jak przywali w żebro to naprawdę, najczęściej pod prysznicem mi takie niespodzianki daje kiedy muszę się schylić np po szampon
Jutro przeprowadzka Dzisiaj popakowaliśmy prawie wszystko, zostały jeszcze tylko pierdółki.Ale w końcu się wykąpie w wannie, pełnej piany!! Już nie mogę się doczekać.
A pogoda beznadziejna.Zimno, wieje, leje.Jak ja na spacery tu będę chodzić?
stepuje poczekaj jak zobaczysz maluszka po porodzie,to będziesz się zastanawiała jak on się tam taki ogromny zmieścił, a co dopiero jak się poruszał
A z wany korzystaj póki możesz, później kilka tygodni zakazu...
Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, czy na wit D potrzebuje recepte ? Przy takiej ilosci slonca i spacerow, to bede miala krzywe dziecko w ciagu 2 miesiecy
Widzę, że dziewczyny juz Ci odpisly
A tam mało słońca Irlandczycy wychodzą z założenia, że jest bardzo duuuużo słońca i witamina D się sama wytworzy
Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Dzieki Kochane za info
...a moze wiecie gdzie moge zdobyc wniosek na paszport irl, w moim miescie nie ma biura paszportowego...:confused :
Na poczcie i Gardzie
Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy kupowałyście może tu w irlandii takie przedłużacze do stanika? Bo mam dwa takie ukochane staniki w które się nie mieszczę. jest tu coś takiego do kupienia?
A sprwdzałaś eBay??
Cytat:
Napisane przez DobraDusza Pokaż wiadomość
No i jak to jest z ta witamina D3, mam kupić i od razu maluszkowi dawać, od pierwszych dni? Czy np jak bede karmiła piersią to też?
, i czy potrzebne sa jakieś leki mogace się przydać dla maleństwa oprócz tych na zbicie gorączki??
Ale was zasypałam pytaniami, czekam z notesikiem i będe wszystko notowała
Wody destylowanej nie kupuj, bo niepotrzebna, ja przemywam oczka, buzię i piśkę wodą przegotowaną, tak samo zalecają mycie pępka i kikutka po pępku bo niby jak gotujesz wodę, to sterylizujesz ją, czyli masz wysteryliziwaną wodę

A ja witaminki D nie kupuje i nie kupowałam z racji tego, że karmię piersią, w szpitali dostałam receptę na witaminy i musze podawać małej codziennie witaminki w których składzie jest wit.D
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 13:54   #1756
DobraDusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: pastuszkowo ;)
Wiadomości: 273
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dziewczynki zrobiłam liste, nie jest tego dużo
-sól fizjologiczna (jak sie ona tutaj nazywa?)
-sól morska w sprayu (też poprosilabym nazwe)
-krem bambino do buzi
-infacol
-calpol
-silkock base, oilatum lub oliwka
-do kapieli płyn oilatum
-wit D
to raczej bede chciała zakupić,myslicie ze to wszystko? jesli jeszcze cos doradzacie to prosze napiszcie
mama z polski ma mi też przysłac maść majerankową!
Nie chce przesadzac z tymi kosmeykami i srodkami pielegnacyjnymi ale to co napisałam wydaje sie chyba rozsądne?? No chyba że nie??

Edytowane przez DobraDusza
Czas edycji: 2009-08-01 o 13:57
DobraDusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 14:04   #1757
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

ja zapasy soli fizjologicznej mam z polski, tu nie próbowałam kupować.

Spray do nosa to np Nososal, Sterimar (podobno dobry, jeszcze go nie próbowałam). Oczywiście coś do oczyszczania nosa, jakaś gruszka albo Frida.

Aaa, ja jeszcze w swojej apteczce mam czopki Viburcol (takie homeopatyczne, uspokajające np przy ząbkowaniu, albo dużej kolce), jeszcze nie stosowałam ale wolałam mieć na wszelki wypadek (też z polski) i prebiotyk (LacidoBaby i BioGaia)
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 16:14   #1758
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dziewczyny znacie jakiś dobry, dostępny tutaj specyfik na włosy???
Strasznie mi zaczęły wypadać (pomimo brania witminek)... Miałam Wax ale mi się już skończył... a GlisKur widziałam tylko szampon i odzywkę, ale żadnych dodatkowych odżywczych masek, sprey'ow, itp...
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 18:23   #1759
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Ja mam duzy problem z noskiem, nie umiem go wyczyscic, gruszka niby ciagnie, ale z nska nie wyciaga jak W o robicie ???
Judy niestety to normalne, ze wlosy wypadaja (po12tyg) i obawiam sie, ze niewiele mozesz zrobic w tej kwestii, bo to jest zwiazane ze zmianami hormonalymi Moze sprobuj Perfectil (witaminy na wlosy, paznokcie i skore), ale musisz uzbroic sie w cierpliwosc.
Ale zaskoczona jestem, ze znalazlas gdzies Gliss kurr, myslalam, ze w Irl go nie ma, a tu mila niespodzianka.
Silcocks base rzeczywiscie rewelacja, Olek na poczatku bardzo sie luszczyl, podobno normalne u przenoszonych dzieci, i tylko silcocks pomagal.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 18:29   #1760
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Ja mam duzy problem z noskiem, nie umiem go wyczyscic, gruszka niby ciagnie, ale z nska nie wyciaga jak W o robicie ???
a jaka masz gruszke??? bo ja kupowalam tutaj gruszke i byla beznadziejna!!! niby cos ciagla ale nie mogla wyciagnac, do tego byla z trawdej gumy.... ale siostra mi przywiozla z PL fajna, mieciutka gruszeczke i teraz dwa pociagniecia i glucika nie ma


co do przedluzaczy stanika to nie widzialam tutaj.... chetnie przywiozla bym Ci Heksiu z Polski ale ja wracam dopiero we wrzesniu... ale jak nie robi Ci ten termin problemu to napisz jakie potrzebujesz i kupie przynajmniej bedzie pretekst zeby sie spotkac
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 18:48   #1761
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Ja wlasnie mysle, ze to gruszka do , choc sprawdzalam na palcu i zasysa... Moze ja sie boje i nie wkladam jej prawidlowo... poprobuje jeszcze...

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Judy jestem pod ogromnym wrazeniem Twoich znikajacych kilogramow Zdradz sekret jak to robisz ???
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 19:45   #1762
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

ale znow naskrobalyscie
PRZEDLUZACZE DO STANIKA SA W NIEKTORYCH LA SENZACH- tylko sprawdz bo maja chyba takie na 2 i 3 oczka, sama kupowalam ostatnio bo jak mi mleko splynelo to sie w staniki nie mieszcze paczuszka 3 sztuk- czerny, bialy i bez chyba cos kolo 5 euro. zazwyczaj sa przy kasie.

w szpitalu kazali pielegnowac mala czsyta woda, do pupy wazeline lub ewentualnie sudocrem i do ciala olive oil for babies- do kupienia w aptekach. wprawdzie niefajnie pachnie - tyzn jak zwykla oliwa, ale chyba sie sprawdza, mala sie urodzila ze strasznie sucha skorka a ta oliwka ladnie nawilza. a np polecany przez wiele mam krem bambino mi mala chyba uczulil- wyszly jej takie krosteczki na pupci.
gruszke kupowalam tutaj z firmy NUK- i jest jakas srednia na moje oko...
do kapieli olilatium tez uzywam
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 21:24   #1763
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Mozna zywac "zwyklej" oliwy z oliwek i to calkiem serio, jedna z najskutecziejszych jesli chodzi o sucha skore bobasa. Podobno w Hiszpanii uzywaja jej powszechnie.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 21:29   #1764
pakusia86
Zakorzenienie
 
Avatar pakusia86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Irlandia/ Carrickmines
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie mysle, ze to gruszka do , choc sprawdzalam na palcu i zasysa... Moze ja sie boje i nie wkladam jej prawidlowo... poprobuje jeszcze...

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Judy jestem pod ogromnym wrazeniem Twoich znikajacych kilogramow Zdradz sekret jak to robisz ???
ja tez chce znac sekret ja stanelam w miejscu.... i tak trwam juz 3 tydzien

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Mozna zywac "zwyklej" oliwy z oliwek i to calkiem serio, jedna z najskutecziejszych jesli chodzi o sucha skore bobasa. Podobno w Hiszpanii uzywaja jej powszechnie.
mowicie ze dobra jest oliwa z oliwek???
ja mam z Kuba problem... bo ma straszne krostki na buzi, takie pryszczyki... do tego pokazaly mu sie wagry
myje mu pyszczek po kazdym jedzonku i smaruje kremem bambino... ale to nie znika... probowalam tez oliwka ale bo mu wiecej wyskoczylo...
__________________
*****
Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście.
— Alen Baxton


pakusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 22:04   #1765
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Pakusiu kochana, mozna oliwa z oliwek, takiej dla dzieci nie uzywaj (a zwlaszcza J&J), sprawdz napierw sklad - jezeli parafina jest jednym z pierwszych skladnikow (mam na mysli kolejnosc) to taka oliwka bardziej zaszkodzi niz pomoze, poniewaz parafina w dlugotrwalym stosowaniu powoduje...wysuszenie Oczywiscie sporadyczne uzywanie oliwki nie zaszkodzi.
Kubus moze miec tradzik niemowlecy - nic nadzwyczajnego i nic groznego, powinien minac w ciagu 6 tygodni.Przemywaj woda, krem bambino jest ok bo zawiera cynk, ktory pomoze w tradziku, ale wysusza...
Ja za to walcze z ciemieniucha, ae juz prawie wygralam
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 23:33   #1766
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Mozna zywac "zwyklej" oliwy z oliwek i to calkiem serio, jedna z najskutecziejszych jesli chodzi o sucha skore bobasa. Podobno w Hiszpanii uzywaja jej powszechnie.
Jak Alan miał własnie sucha skore to dałam mu chyba ze 2 razy troche oliwy z oliwek
do kapieli...aaaaa.... w główke tez wcierałam delikatnie wacikiem oliwe z oliwek jak mały miał ciemieniuche......

Judy... no wlasnie...jak ty tak chudniesz....?
Jeszcze 1,5 - 2 miesiace temu wazyłas tyle co ja....
Mi waga staneła a ty schudłas juz 10 kg....
Przyznaj sie bez bicia co robisz.....?

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez pakusia86 Pokaż wiadomość
ja tez chce znac sekret ja stanelam w miejscu.... i tak trwam juz 3 tydzien



mowicie ze dobra jest oliwa z oliwek???
ja mam z Kuba problem... bo ma straszne krostki na buzi, takie pryszczyki... do tego pokazaly mu sie wagry
myje mu pyszczek po kazdym jedzonku i smaruje kremem bambino... ale to nie znika... probowalam tez oliwka ale bo mu wiecej wyskoczylo...
pakusiu ja Ci polece krem oilatum... kosztuje ale skutkuje....
Jak tylko Alanowi cos wyskakuje to smaruje i zaraz znika...
a tez miał momentami cała buzke w pryszczykach i ten kremik
stosowany 3 razy dziennie na umyta buzke naprawde nam pomogl....
oliwe z oliwek to odradzam na pryszczyki bo moze pogorszyc...
Oliwa dobrze natłuszcza i jest dobra ale na sucha skórke....
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-01, 23:56   #1767
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Kellysss wiem, ze ciemieniuche oliwa trzeba potraktowac, alle dzieki wielkie. Na szczescie widac juz efekty i glowka (akurat nad czolkiem ) zaczyna wygladac ladnie.

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Judy sie schowala i sie nie odzywa bo nie chce nam zdradzic tajemnicy
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 00:03   #1768
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Kellysss wiem, ze ciemieniuche oliwa trzeba potraktowac, alle dzieki wielkie. Na szczescie widac juz efekty i glowka (akurat nad czolkiem ) zaczyna wygladac ladnie.

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Judy sie schowala i sie nie odzywa bo nie chce nam zdradzic tajemnicy
my tez z ta ciemieniucha meczylismy sie chyba z miesiac...
na koniec kupilam taki szampon w aptece specjalny na ciemieniuche...
(nie pamietam jak sie nazywa ale jak bedziesz chciala to go zaraz poszukam i
podam Ci nazwe...) Byłam zdesperowana bo nic nie pomagało...
No a szampon i oliwa z oliwek w tydzien uporaloi sie z tym dziadostwem...

No własnie ...
Judy...hop..hop... gdzis ty....? hihihihih

Miłej nocki ja ide zaraz lulku... Jeszcze tylko musze skonczyc sie doic
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 00:15   #1769
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Kellysss - nowy avatarek ??? To Ty??? Nie szukaj specjalnie tego szamponu, jak sobie przypomnisz nazwe, to dobrze, jak nie, nic sie nie stanie, prawie mamy to z glowy (doslownie), choc rzeczywiscie walcze jakies 3 tygodnie Na pocieszenie wiekszosc dzieci to przechodzi, podobno to od nie dosc mocnego "szorowania" glowki podczas mycia. A tak w ogole to natknelam sie na Ciebie na Kafeterii , ale rzadko tam wpadam, a na watek irl wcale... Ja tez ide spac... od 3 godzin sie wybieram i przez ten Wizaz chodze z worami pod oczami
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-02, 07:58   #1770
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Kellysss - nowy avatarek ??? To Ty??? Nie szukaj specjalnie tego szamponu, jak sobie przypomnisz nazwe, to dobrze, jak nie, nic sie nie stanie, prawie mamy to z glowy (doslownie), choc rzeczywiscie walcze jakies 3 tygodnie Na pocieszenie wiekszosc dzieci to przechodzi, podobno to od nie dosc mocnego "szorowania" glowki podczas mycia. A tak w ogole to natknelam sie na Ciebie na Kafeterii , ale rzadko tam wpadam, a na watek irl wcale... Ja tez ide spac... od 3 godzin sie wybieram i przez ten Wizaz chodze z worami pod oczami
To ja ale fotka z tamtego roku...
Jak byłam w ciaży... teraz mam ciemniejsze włoski...
No ale juz nie długo... Jak bede w pl to zrobie sobie pasemka...

Ja tez rzadko na kafeterii ( no widzisz jaki ten swiat mały)

a szamponik to
Dentinox
Cradle Cap

Kurcze my dzisiaj znowu pobódka o 5 ,
przysnelam o 6 a o 7 mały zaczał tak nawijac ze juz nie
dało sie spac...
zaraz sobie kawusie wypije...

Miiłego dzionka
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.