Ciąża i poród w Irlandii - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 10:42   #2041
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Heksa ale Ignas jest sliczniutki- jak to moja siastra mowi sweetasny

hahaha moja mama z siostra sie wyklocaja kto ma mala trzymac i przebierac- gadki typu "ty ja trzymalac cale rano,a ja dzis prawie wcale", "chyba jej niewygodnie u ciebie" albo " ona wyglada jakby wolala byc u babci" oj bedzie nam tego brakowalo... no ale mama ma za swoja nadaktywnosc dzis poranna fontanna z kupa trafila w nia, ledwo sie przebrala i sonie podniosla to jej mala w dekolt ulala tak zdrwow
a Ignas juz siedzi podparty w tej spacerowce czy jak masz go ulozonego? no i ta chuste to tak do noszenia po domu?
dobra teraz ja bede walczyc ze zrobieniem zdjecia do paszportu, ciekawe co nam wyjdzie
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 11:48   #2042
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Jaki fajniusi IGUS !!! Cudo!!! Prawie taki slodki jak moj Olus
Zastanawiam sie czy w tej chuscie nie jest ciezko ? Mnie sie wydaje, ze dlugo to sie nie da nosic takiego 6kilowego bobasa... nie mowiac o ciezszym.
Olus dzisiaj zaskoczyl nas nowymi dzwiekami "brrrrrrm, brrrrrrrrrrrrrm ", wlasciwie codziennie wydaje nowe dzwieki, a najbardziej lubie jak sam jest tym zaskoczony, ma wtedy taka smieszna mine pt."czy to ja ?" , ale za to nie moge go zmusic do "brzuszkowania" od razu jest ryk, a ja chcialabym zeby cwiczyl i kark i raczki ... Jak go nosze pionowo, to glowe trzyma pieknie, czasami przypomina mi pieska preriowego, tak smiesznie wysuwa glowke w gore i kreci na boki , no ale na brzuszku za nic w swiecie nie chce , tzn ze 3 razy mu wyszlo, ale o przewrotkach nawet nie marze ...

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Judy chcialabym sie przylaczyc do Twojego klubu ale nie wiem jak to zrobic...
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 12:19   #2043
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

heksa do licha z ciebie to prawdziwa wiedzma- heksa...zachoroalam na taka chuste jak poczytalam w necie i koniec, musze kupic kusicielko przebrzydla
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 13:03   #2044
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Teraz to i ja chce chuste Nie wiecie gdzie w Irl mozna je kupic ?
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 13:46   #2045
elcia0787
Zakorzenienie
 
Avatar elcia0787
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 147
GG do elcia0787
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

dziewczyny mam pytanie jak to jest z porodem bo znajoma mowila ze jak nie mam medical card to bede musiala za porod nawet placic jak to jest?orientujecie sie?
elcia0787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 14:11   #2046
pcynesia
Rozeznanie
 
Avatar pcynesia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sallins, Co. Kildare, Irlandia
Wiadomości: 977
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Elcia - z tego co wiem to nie trzeba miec medical card i i tak sie za porod nie placi. Skoro HSE zakwalifikowal Cie do bezplatnej opieki medycznej w czasie ciazy to tyczy sie to rowniez porodu.
Znajomi rowniez nie placili za porod a medical card wyrobili dopiero po urodzeniu dzidzi
pcynesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 14:58   #2047
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Za zaden porod sie nie placi !!! W Irlandii wszystkie kobitki rodza za darmo, no chyba, ze zazyczysz sobie prywatny pokoj.
A medical card nie ma nic do tego, ja np nie mam bo jestesmy za bogaci


Glam a kiedy Twoje dziewczyny wyjezdzaja ? Oj smutno bedzie... ale masz nas
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 15:23   #2048
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

chusty http://www.babyfarm.ie/index.php?cPa...5978cb805c91d0 (jesli zdecydowalybyscie sie jechac do sklepu a nie zamawiac przez internet to zadzwoncie/napiszcie maila czy maja je, sklepik jest malutki /mieli sie przenosic kilka metrow dalej zeby byl wiekszy/ wiec moga nie miec wszystkich kolorow.

ale jestem jedza :P

Eva pytałaś o to czy nie jest ciężko... odpowiem tak - Igi przechodzi kolejny skok rozwojowy, cały czas płacze, nie schodzi z rąk (jedynie w pozycji pionowej się uspokaja, inne noszenie nie wchodzi w grę). Założyłam z ulgą chustę, ramiona, kręgosłup mi w niej odpoczywały. Właśnie na takie marudne dni kupiłam chustę - Igi jest blisko mnie, więc się uspokaja, a ja nie męczę się tak bardzo. Dobra też na małe zakupy, nie trzeba brać wózka do samochodu, składać, rozkładać itd. Jak się karmi piersią to też dobra do karmienia w miejscu publicznym.

Za komplementy w imieniu Igusia serdecznie dziękuję, łobuziak nawet się nie speszył - wie że jest boski
__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2009-08-17 o 15:39
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 16:06   #2049
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

ja juz zrobilam research- chusty sa tez w bootsach i mothercare za okolo 45 jurkow. chyba sobie zazycze na urodziny.
dzoewczyny jedno pytnie- bo rece mam zajete karmieniem- POTOWKI???????????? co robic jak traktowac? straszliwe nam sie porobily
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 16:50   #2050
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Zasypka (taka na C... kurde nie pamiętam nazwy, ale jest w każdym supermarkecie na półce z kosmetykami dla dzieci)
A u nas najlepiej się sprawdziła kąpiel w krochmalu. Zrobiłyśmy z mamą taki rzadki krochmal w garnku, potem to dolałyśmy do wanienki - rewelacja. już następnego dnia potówki były dużo bledsze i jaśniejsze. potem tylko sypałam tą zasypką i zniknęły
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 17:09   #2051
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dzieki za info Heksa przy okazji znalazlam swoj wozek, jakby ktoras z przyszlych mamus byla zainteresowana, jestem z niego bardzo zadowolona http://www.babyfarm.ie/product_info.php?products_id=28

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

A mnie polozna powiedziala, ze potowki co zupelnie normalna rzecz i nic z nimi nie trzeba robic.... No to nic nie robilam i wystarczylo, ze Olek polezal sobie golutki, skora sie "wywietrzyla" i zniknely, nie ubieraj za cieplo Soni.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 17:53   #2052
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

dzieki bardzo dziewczynki, sprobuje krochmalu, mam nadzieje ze mala sie nie zrobi bardzo sztywna ale u niej potowki sa na buzce i szyi, chyba mi sie zaparzza przy cycku przy karmieniach...
coraz bardziej sie nakrecam na ta chuste, jakbym mogla isc na zakupy to juz dzis bym kupila
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 18:12   #2053
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

A do nas jutro w koncu przybedzie spozniona polozna

W tym irlandzkim sklepie nie ma takich ladnych chust jak bebelulu...., no i nie zauwazylam zeby byly rozne rodzaje, a ja chcialabym rapalu Chyba przyjdzie mi ja sciagac z Polski
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 18:36   #2054
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez anek13 Pokaż wiadomość
Sweet,spoznione ale z serca plynace najlepsze zyczenia,niech dzeciatko bedzie zdrowe i radosne,a Tobie tez nic nie dokucza przez caly kolejny rok
Dziękuje bardzo

Hekso, synka to masz przystojniaczka, ale to już wiesz/wiecie.
W ogóle dzieciaczki z naszego wątku są naprawdę śliczniachne

O kupnie chusty też myślałam, ale zobaczę jak już maluch na świecie będzie, wtedy ocenię sytuejszyn
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 18:55   #2055
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
A do nas jutro w koncu przybedzie spozniona polozna

W tym irlandzkim sklepie nie ma takich ladnych chust jak bebelulu...., no i nie zauwazylam zeby byly rozne rodzaje, a ja chcialabym rapalu Chyba przyjdzie mi ja sciagac z Polski
ja mam rapalu, i wydaje mi się że te w tym sklepie irl to są odpowiedniki właśnie rapalu. myślałam jeszcze nad zakupem tego slinga: http://www.thebabasling.co.uk/ ale stwierdziłam że rapalu jest bardziej uniwersalny

I zgadzam się w 100% że dzieciaczki na naszym wątku są piękne! Udały się nam


Aaaa, KAsiu pisałaś coś o fotce do polskiegopaszportu. Gdybyś potrzebowała pomocy przy obcięciu, zmniejszeniu itd to pisz - Wojtek ma już wprawę, przycinał i dla Igusia i dla Kubusia
__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2009-08-17 o 18:59
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 20:18   #2056
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

dzieki bardzo Heksia zobacze jak nam pojdzie, moja mama tez jest cwana w te klocki- ja np do tej pory nie umiem zamieszczac zdjec na naszej klasie i wszystkie co mam to mi mama zamieszczala

wlasnie te babaslingi sa w mothercare i bootsach. moze mi sie uda jutro wybrac do liffey jesli mala bedzie grzeczna, to zobacze i zdam relacje.

Sweet a jak tam, cos zwiastuje poczatek akcji?
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 22:44   #2057
DobraDusza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: pastuszkowo ;)
Wiadomości: 273
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dziewczynki ja takie chusty widziałam jeszcze w smyths, byrne i ken black jakby któras miała blisko

Glam ty pisałas coś o tej herbatce z liści malin, gdzie moge ja dostać i od którego tyg można zacząć ją popijac? wolałabym urodzić wcześniej niz pózniej ( najlepiej 15 września...moje urodzinki) a skoro to moze pomóc....
czytam też te twoje opowieści o obolałych i zmęczonych cycuchach i aż drze jak to bedzie u mnie.....
nie moge cie odnalezc na nk... moze ty znajziesz mnie

Eve i Heksa ale urocze te wasze chłopaczki (pisze o tych najmłodszych, choc starsi też niczego sobie ), oblukałam sobie galerie, miodzio

Sweet ja myslałam że ty już w akcji ...
DobraDusza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 22:54   #2058
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez DobraDusza Pokaż wiadomość

Eve i Heksa ale urocze te wasze chłopaczki (pisze o tych najmłodszych, choc starsi też niczego sobie ), oblukałam sobie galerie, miodzio
ale sie starszy ucieszyl
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 22:58   #2059
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez anek13 Pokaż wiadomość
ale czasem powie mi cos milego,jak bardzo mnie kocha i jr,i jak jest szczesliwy z nami,wiec daje mu czas-2 lata wg Judy,a pozniej szukam 2 meza
dobranoc wszystkim
żeby nie było że ja coś mówiłam
Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
pozdrawiam wszystkie mamy karmiace nocami- mi mala znow obzera piersi wiec jedna reke mam wolna. i pisze bo oczy mi sie zamykaja a jakos trzeba przetrwac karmienie
A dziękujemy, tyle, że moja to juz ciumknie 5 minutek i się najada, więc nawet nie opłaca mi się nic włączać
Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
Faktycznie to zdjęcie się nie załączyło. Jeszcze raz próbuje
Jaki superaśny a jak ciekawie wygląda zza chusty
Prawda, że wygodna??? Ja tez uwielbiam, zwłascza kiedy mała jest bardzo marudna, albo jedziemy połazić po terenach dla wózka niedostepnych, typu, plaża, las, etc... albo nawet po domu, kiedy marudzi,czy po podwórku...
Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
dzis poranna fontanna z kupa trafila w nia, ledwo sie przebrala i sonie podniosla to jej mala w dekolt ulala tak zdrwow
wie co dobre i dobrych manier od małego się uczy, bo trzeba się dzielić, prawda???
Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie czy w tej chuscie nie jest ciezko ? Mnie sie wydaje, ze dlugo to sie nie da nosic takiego 6kilowego bobasa... nie mowiac o ciezszym.
Właśnie taka chusta jest o wiele wygodniejsza niż noszenie na rękach, czy nosidełkach, odpowienio zawiązana odciąża kręgosłup... cięzar jest równomiernie rozłozony
Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
ale za to nie moge go zmusic do "brzuszkowania" od razu jest ryk, a ja chcialabym zeby cwiczyl i kark i raczki ... Jak go nosze pionowo, to glowe trzyma pieknie, czasami przypomina mi pieska preriowego
Podam teraz niepedagogiczny przykład, jednak dający skuteczne efekty... połóz dziecko na macie, kanapie, czymkolwiek co masz na brzuchu, ale uwaga, na przeciw głowy musi byc telewizor będzie zadzierał głowę aż miło

Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Judy chcialabym sie przylaczyc do Twojego klubu ale nie wiem jak to zrobic...
A skąd wiesz podobno jest utajniony dla wszystkich spoza
Cytat:
Napisane przez Eve1603 Pokaż wiadomość
Teraz to i ja chce chuste Nie wiecie gdzie w Irl mozna je kupic ?
Ja sama zrobiłam
Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
dzoewczyny jedno pytnie- bo rece mam zajete karmieniem- POTOWKI???????????? co robic jak traktowac? straszliwe nam sie porobily
Jest zasypka taka niebiesko-różowa caldesine, jezeli się nie mylę... i moze mniej ciuszków?? żeby nie przegrzewać???
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 23:40   #2060
smerfetka781
Raczkowanie
 
Avatar smerfetka781
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 161
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Podczytuje Was codziennie, ale jakos brak mi motywacji do pisania. Chcialam sie wlaczyc do tematu wprowadzania nowych rzeczy do jadlospisu ale nie zdazylam Co do ''brzuszkowania'', to prawie wcale niekladlam Oli na brzuszku, az wkoncu sama sie przewrocila z pleckow na brzuszek i teraz to jej ulubiona pozycja Co prawda nie umie obrocic sie spowrotem, ale za to zaczela podnosic dupke do gory i wyglada w tej pozycji jak kotek Wszyscy mowia ze to oznaka zblizajacego sie raczkowania...ale na to chyba trzeba jeszcze poczekac

Edytowane przez smerfetka781
Czas edycji: 2009-08-17 o 23:48
smerfetka781 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 00:50   #2061
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Cytat:
Napisane przez glamourous Pokaż wiadomość
Sweet a jak tam, cos zwiastuje poczatek akcji?
Cytat:
Napisane przez DobraDusza Pokaż wiadomość
Sweet ja myslałam że ty już w akcji ...
Ech, no co ja mogę powiedzieć?
Czasem mnie coś w (albo raczej obok ) zakuje i na tym się kończy 'akcja'.Chociaż nie, sorensor, dzisiaj mnie ból złapał dość ostry, brzuch stwardniał na kamień, po czym oddychłam sobie głęboko pare razy i po zawodach.
Kurcze, ja kompletnie zapomniałam o tej herbatce z liści malin.No, ale teraz to już chyba i tak za późno.


Cytat:
Napisane przez smerfetka781 Pokaż wiadomość
Podczytuje Was codziennie, ale jakos brak mi motywacji do pisania. Chcialam sie wlaczyc do tematu wprowadzania nowych rzeczy do jadlospisu ale nie zdazylam Co do ''brzuszkowania'', to prawie wcale niekladlam Oli na brzuszku, az wkoncu sama sie przewrocila z pleckow na brzuszek i teraz to jej ulubiona pozycja Co prawda nie umie obrocic sie spowrotem, ale za to zaczela podnosic dupke do gory i wyglada w tej pozycji jak kotek Wszyscy mowia ze to oznaka zblizajacego sie raczkowania...ale na to chyba trzeba jeszcze poczekac
Ja czasem też mam takie 'ciche' dni na forum.Czytam, ale jakoś nie mam weny, żeby coś napisać, ale staram się być na bieżąco.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/

Edytowane przez Sweet_21
Czas edycji: 2009-08-18 o 00:51
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:47   #2062
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dzien dobry wszystkim mamusiom - przyszlym tez
No, ja wlasnie troche zaniedbalam brzuszkowanie, jakos zapomnialam zeby malego klasc na brzuszku , nic dziwnego ze teraz on nie chce, ale, ale... dzisiaj rano go ubieralam i przerzucilam go na brzuszek zeby spiochy mu z tylu podciagnac, a Olus sie slicznie podparl raczkami i zaczal sie rozgladac Zaraz oczywiscie byl krzyk, ale jednak sie udalo. Judy pomysl z tv z pewnoscia zadziala, bo Olek uwielbia gapic sie w tv, choc nie powinien oczywiscie.
Milego dnia i piszcie duzo
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 09:49   #2063
ita83
Wtajemniczenie
 
Avatar ita83
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 076
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dziewczyny sorki ze wam glowe zawracam, ale mam teraz 100 pytan do a nie wiem kto by mi mogl doradzic wiec tak
1) DOstalam list ze szpitala na pierwsza wizyte na 24 listopada - 22 tydzien czy mam do nich dzwonic zeby mi przelozyli na wczesniej bo przeciez pierwsza wizyta ma byc przed 20 tygodniem ciazy??
2) nie dostalam jeszcze listu z HSE a niedlugo planujemy przeprowadzke co z tym fantem zrobic?? Isc do osrodka i zglosic czy gdzies listownie napisac?
3)Czy ktoras z was kupowala rzeczy dla dziecka przez polski sklep internetowy? Jesli tak to jaki bo widze ze w Polsce duzo taniej a przydala by sie wysylka wprost do IRL zeby innym glowy nie zawracac

Nio dobra nie bylo 100 a jedynie 3 ale do 9 miesiaca spokojnie do 100 dojde
__________________
Xawery mały zbój ale mój - 24.03.2010
Leon kochany klusek - 22.08.2013
ita83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:29   #2064
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Ita z tymi tegodniami to jest orientacyjnie- ja tez mialam pierwsza kolo 22go tyg. raczej slabe szanse ze ci przeloza.
nie mam pojecia co z HSE, a kiedy bylas u GP? moze lada dzien przyjdzie?
co do rzeczy w Polsce to mi wszystko mama przywozila. ale powiem ci ze duzo taniej niz w irl jest tez po stronie irl polnocnej- moze rozwazysz przejechanie sie po zakupy?

Herbatka z malin w zielarskich typu holland and barrett lub healthstore- raspberry leaf tea
musze spadac, mala placze
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:47   #2065
ita83
Wtajemniczenie
 
Avatar ita83
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 076
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Dzieki glamourous, tak wlasnie sie zastanawialam czy te wizyty to musza byc tak dokladnie wyliczone. co do wizyty u GP jeszcze nie bylam tylko u ginekologa - GP mi inna przyznali - ale i tak od razu wysylali list a to bylo 11 dni temu. Oby doszlo przed przeprowadzka.
__________________
Xawery mały zbój ale mój - 24.03.2010
Leon kochany klusek - 22.08.2013
ita83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:58   #2066
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Najlepiej zadzwoń do HSE. Ja czekałam bardzo długo na ten list, za miesiąc mieliśmy się przeprowadzać... zadzwoniliśmy i okazało się, że moje zgłoszenie do programu HSE zostało gdzieś zapodziane Babeczka obiecała, że poszuka. Tego samego dnia zadzwoniła, odnalazła mój formularz, a za kilka dni dostałam list. Najlepiej zadzwonić

Co do rzeczy dla dziecka - chodzi ci o ubranka czy różne gadżety? Jeśli o ubranka to mi najlepiej się sprawdziły body i pajace typu tescowe, z penisa, z dunnes. Ceny małe, dobrej jakości bawełna. Nie ma co przepłacać, dzieciak i tak szybko z tego wyrośnie.

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Aaa widzę, że list był wysłany 11 dni temu, więc jeszcze jest czas aby przyszedł (do miesiąca nawet). najlepeij zadzwoń do hse i tam zmień adres
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:13   #2067
ita83
Wtajemniczenie
 
Avatar ita83
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 076
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Wiedzialam gdzie napisac. Dzieki Heksa jak tylko sie przeprowadzimy do nich zadzwonie.
Jesli chodzi o zakupy to najbardziej mi chodzi o lozeczko. W ostatecznosci zamowie do moich rodzicow i wysle kurierem jak bede na swieta w Polsce.
__________________
Xawery mały zbój ale mój - 24.03.2010
Leon kochany klusek - 22.08.2013
ita83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:19   #2068
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Ita- osobiscie polecam Ikee jesli chodzi o lozeczka ja swoje kupilam w belfascie za jakies 70 funtow, materacyk za chyba 35 - i ani lozeczko ani materacyk nie byly z tych najtanszych- i jestem bardzo zadowolona. nie widzialam jeszcze ikei tu w dublinie, ale moze sprawdz online?

tak pajace z dunnesa sa the best- ja mam tez kilka z nexta, byly 4 razy drozsze ale sie nie sprawdzja- tzn rekawki ak ciasne ze trudno ubrac, za to nogawy i w pupie zbyt obszerne... pennies rzadzi

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2009-08-18 o 11:23
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:25   #2069
ita83
Wtajemniczenie
 
Avatar ita83
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 076
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

hehehehe ja znalazlam lozeczko z materacykiem i posciela razem z wkladem za 300zl wiec nawet jesli przesylka by wyszla 100zl to i tak sie oplaca....ale do Ikei tez zajgladne - jest przy N2 w Dublinie
__________________
Xawery mały zbój ale mój - 24.03.2010
Leon kochany klusek - 22.08.2013
ita83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:50   #2070
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: Ciąża i poród w Irlandii

Ja sporo rzeczy kupilam od znajomych, ktorzy maja starsze dzieci, w ten sposob mam 4 lozeczka , 2 turystyczne i 2 drewniane, 1 kupilam za 50e - calkiem nowe, 3 pozostale dostalam z innymi rzeczami np. hustawka, bujaczkiem. Osobiscie uwazam, ze warto poszukac kogos kto chcialby sie pozbyc roznych rzeczy.
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24




Edytowane przez Eve1603
Czas edycji: 2009-08-18 o 12:00
Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.