Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 09:27   #1081
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez allesi Pokaż wiadomość
o tak, ale skoro dzwoniłam do nich, to im wierze raczej. Bo na początku wydawało mi się, że paczka w doręczeniu oznacza po prostu, że on ją ma w samochodzie czy coś, ale jeszcze nie dostarczył. Ta pani, do której dzwoniłam powiedziała, że jeszcze kuriera ani razu nie było.

Najwyżej jak w piątek jeszcze nie dojdzie, to zadzwonię do kuriera. Ale dojdzie. Mam nadzieje. W końcu są wakacje, a ludzie dużo przez allegro zamawiają.

Powiem tak - ta paczka się autentycznie i niemiłosiernie wlecze... Kolejny dzień pojawiają się Twoje posty, a o paczce ani widu, ani słychu Jeszcze nie widziałam tak wlokącej się paczki. Mój partner widział: jechała siódemką.

Mam nadzieję, że dziś dostaniesz swoją przesyłkę
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:12   #1082
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Mój partner widział: jechała siódemką.
hahahaha

Dzisiaj się paczka zjawiła. Ale chyba głównie dlatego, że sobie z kurierem porozmawiałam. czyli równiutko tydzień po nadaniu.

Tak czy siak - dziękuję wam dziewczyny ;*
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 15:08   #1083
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

A powinna być na 2, max 3 dzień

M.in. po to zamawiamy kurierem, żeby szybko dotarło
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 12:30   #1084
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Pomozcie prosze, albo wytlumaczcie Ponownie mam problem z Place z Allegro.
Sprzedalam rzecz na all, kupujacy dokonal wplaty niecalych 15 zl poprzez PzA. Niby tam jest napisane, ze minimalna kwota wyplaty to 20 zl. Czyli mam rozumiec, ze pieniedzy nie zobacze na swoim koncie do czasu, az ktos jeszcze wplaci w taki sam sposob i zwiekszy sie kwota? Teoretycznie jest napisane, ze wyplata na moje konto sie zakonczyla (wczoraj). Ja nie wysle kupujacemu towaru, dopoki pieniadze nie znajda sie na moim koncie, ale nie chce tez by czekal.
Wytlumaczcie mi prosze, bo moze cos zle rozumiem
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 12:35   #1085
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
Pomozcie prosze, albo wytlumaczcie Ponownie mam problem z Place z Allegro.
Sprzedalam rzecz na all, kupujacy dokonal wplaty niecalych 15 zl poprzez PzA. Niby tam jest napisane, ze minimalna kwota wyplaty to 20 zl. Czyli mam rozumiec, ze pieniedzy nie zobacze na swoim koncie do czasu, az ktos jeszcze wplaci w taki sam sposob i zwiekszy sie kwota? Teoretycznie jest napisane, ze wyplata na moje konto sie zakonczyla (wczoraj). Ja nie wysle kupujacemu towaru, dopoki pieniadze nie znajda sie na moim koncie, ale nie chce tez by czekal.
Wytlumaczcie mi prosze, bo moze cos zle rozumiem
poniżej 20 zł pieniądze nie są wypłacane automatycznie. mniejszą kwotę możesz wypłacić, ale musisz kliknąć opcję wypłać albo zleć wypłatę (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa)
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 12:39   #1086
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez trats Pokaż wiadomość
poniżej 20 zł pieniądze nie są wypłacane automatycznie. mniejszą kwotę możesz wypłacić, ale musisz kliknąć opcję wypłać albo zleć wypłatę (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa)
W takim razie wczoraj juz to zrobilam i niepokoje sie, dlaczego nie ma jeszcze pieniedzy. Nie wiem juz, czy to tutaj, czy w momencie rozpoczecia tej procedury czeka sie do 3 dni. Jak ja nie lubie tej formy platnosci.
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 12:42   #1087
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Flofferek Pokaż wiadomość
W takim razie wczoraj juz to zrobilam i niepokoje sie, dlaczego nie ma jeszcze pieniedzy. Nie wiem juz, czy to tutaj, czy w momencie rozpoczecia tej procedury czeka sie do 3 dni. Jak ja nie lubie tej formy platnosci.
pieniądze na twoim koncie bankowym pojawią się maksymalnie po 3 dniach od zlecenia wypłaty, czyli nie masz się o co martwić, kasę będziesz pewnie mieć jutro lub pojutrze
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 12:49   #1088
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez trats Pokaż wiadomość
pieniądze na twoim koncie bankowym pojawią się maksymalnie po 3 dniach od zlecenia wypłaty, czyli nie masz się o co martwić, kasę będziesz pewnie mieć jutro lub pojutrze
Okej, czyli od zakonczenia tej calej procedury na allegro. Dziekuje slicznie za rozwianie watpliwosci i pomoc Po prostu zmylilo mnie to, ze jak rozpoczelam procedure (inna), to trwala kilka dni.
Wg mnie ta opcja jest troche bez sensu, moge sie mylic, ale juz nie pierwszy raz widze, ze pieniadze 'dlugo ida'. No nic. Dzieki
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 09:32   #1089
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Witam, mam takie pytanie. Uważam, że dostałam niezasłużony komentarz negatywny (po wystawieniu sprzedawcy neutrala - odwet). Da się to jakoś zgłosić na Allegro, żeby mi go anulowali?
izzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 10:33   #1090
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez izzie Pokaż wiadomość
Witam, mam takie pytanie. Uważam, że dostałam niezasłużony komentarz negatywny (po wystawieniu sprzedawcy neutrala - odwet). Da się to jakoś zgłosić na Allegro, żeby mi go anulowali?
allegro nie interesuje się komentarzami. jedynie sprzedający i kupujący mogą unieważnić komentarz, oczywiście obie strony muszą wyrazić taką chęć.
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 12:51   #1091
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziewczyny, zwracam sie do was z prosba o pomoc, co zrobic w takiej sytuacji. Kupilam 2 miesiace temu cienie do oczu, zaplacilam od razu przez platnosci "place z allegro" Sprzedajaca potwierdzila odbior kasy i na tym koniec. Po 2-3 tygodniach napisalam z pytaniem czy cienie wyslala i zadnej odpowiedzi. Na inne maile tez zero kontaktu. Zaczelam wiec spor - raz odpowiedziala, ze widocznie zginely i ze zlozyla reklamacje na poczcie. Zadnego potwierdzenia nadania mimo moich prosb nie dostalam i zadnego kontaktu wiecej z nia nie bylo. Spor sie zakonczyl, allegro sie wypielo jak zwykle. Mineły 2 miesiące a ja cieni nie mam. Chcialam wystawic negatywa, ale pokazuje mi sie komunikat, ze nie moge wystawic komentarza, bo nie jestem kupujaca w tej aukcji. Czy ktoras z Was miala taka sytuacje? bo nie bardzo wiem o co tutaj chodzi
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-15, 12:31   #1092
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziewczyny, a ja mam jakiś dziwny problem z tym "płacę z allegro"
Mam informację, że kupujący mi wpłacił przez płace z allegro, a pieniędzy nie ma na moim koncie, wiszą na koncie allegro juz 3 dni. Dodam, że mam oczywiście wszystko skonfigurowane, wypłata automatyczna codziennie i nie pierwszy raz ktoś mi płaci przez płace z allegro. Do tej pory pieniądze dochodziły w ciągu 1-2 dni. A teraz mija 3 a pieniadze sobie wiszą.... A babka sobie czeka na wysyłkę...
Czy to normalne, ze pieniądze wiszą na dobrze skonfigurowanym koncie dłużej niż 3 dni?
I jeszcze: transakcja rozpoczęta: 2010-09-12 22:17:14
i transakcja zakończona: 2010-09-12 22:17:14
czyli ten sam czas rozpoczęcia i zakończenia...?
Wydawało mi się , że miedzy rozpoczęciem a zakończeniem mija wiecej czasu. I dostawałam dwa maile o rozpoczeciu, o zakończeniu... a teraz jeden tylko o wpłacie... nie wiem czy to wszystko w normie?
No ale najważniejsze, ile oni mogą trzymać pieniądze maksymalnie?
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2010-09-15 o 12:45
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 12:55   #1093
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

u mnie wisialy tak 5 dni
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 11:40   #1094
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Wypłacili mi już. Trzymali 4 dni, z niedzielą 5.
Ale sobie to Allegro zarabia

EDIT: tzn. dostałam maila z info, że nastąpiła wypłata środków, ale na moim koncie bankowym dalej ich nie ma .
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2010-09-16 o 15:14
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:07   #1095
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Ja musze pochwalić allegro. Kupiłam towar za 200 zł , trafiłam na oszusta, myślałam że to koniec, kasy nie odzyskam. Ale skorzystałam z POK, musiałm iść na policje, złozyć zeznanie. Po miesiącu dostałam z policji świstek ze wszczeli śledztwo, swistek wysłałam do allegro i kase mi zwrócili.
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 22:40   #1096
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziewczyny, co byście zrobił w takiej sytuacji:
kupujecie coś na allegro, wysyłacie kasę, a następnego dnia ktoś dzwoni i informuje was, że towaru już nie ma, bo sprzedał komuś innemu - ale kasę zwraca na konto.
Wystawić negatyw, neutral? Opisać sytuację w komentarzu?
Już mi się chyba 3 razy coś takiego zdarzyło i strasznie mnie to denerwuje...
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 06:34   #1097
tipsiara
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 426
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co byście zrobił w takiej sytuacji:
kupujecie coś na allegro, wysyłacie kasę, a następnego dnia ktoś dzwoni i informuje was, że towaru już nie ma, bo sprzedał komuś innemu - ale kasę zwraca na konto.
Wystawić negatyw, neutral? Opisać sytuację w komentarzu?
Już mi się chyba 3 razy coś takiego zdarzyło i strasznie mnie to denerwuje...
Wiesz, on Ci się zrewanżuje tym samym skoro Ci oddał całą kasę na konto to pozytyw, albo neutral - z wyjaśnieniem że choć kasę oddał nie jest profesjonalista
tipsiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 06:52   #1098
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam jakiś dziwny problem z tym "płacę z allegro"
Mam informację, że kupujący mi wpłacił przez płace z allegro, a pieniędzy nie ma na moim koncie, wiszą na koncie allegro juz 3 dni. Dodam, że mam oczywiście wszystko skonfigurowane, wypłata automatyczna codziennie i nie pierwszy raz ktoś mi płaci przez płace z allegro. Do tej pory pieniądze dochodziły w ciągu 1-2 dni. A teraz mija 3 a pieniadze sobie wiszą.... A babka sobie czeka na wysyłkę...
Czy to normalne, ze pieniądze wiszą na dobrze skonfigurowanym koncie dłużej niż 3 dni?
I jeszcze: transakcja rozpoczęta: 2010-09-12 22:17:14
i transakcja zakończona: 2010-09-12 22:17:14
czyli ten sam czas rozpoczęcia i zakończenia...?
Wydawało mi się , że miedzy rozpoczęciem a zakończeniem mija wiecej czasu. I dostawałam dwa maile o rozpoczeciu, o zakończeniu... a teraz jeden tylko o wpłacie... nie wiem czy to wszystko w normie?
No ale najważniejsze, ile oni mogą trzymać pieniądze maksymalnie?
po to jest opcja płacę z allegro, żeby nie musiała czekać tyle na wysyłkę, tylko żebyś wysłała jej paczkę od razu po tym jak widzisz, że masz wpłatę na koncie allegro
bez sensu byłoby że ona wpłaca przez płacę z allegro - a ty dopiero po przelaniu kasy sobie na konto wysyłasz paczkę
przecież jak już masz kasę na swoim koncie allegro, to wiadomo, że dojdzie ona na twoje konto, ta opcja miała właśnie na celu przyspieszenie wysyłki
jak ja nie lubię takich sprzedających jak Ty - wpłacam kasę przez płacę allegro, żebyś od razu zobaczyła że wpłaciłam i wysłała paczkę - gdybym chciała czekać tak długo na wysyłkę to wpłaciłabym normalnie przelewem na konto, eh
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 09:28   #1099
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
po to jest opcja płacę z allegro, żeby nie musiała czekać tyle na wysyłkę, tylko żebyś wysłała jej paczkę od razu po tym jak widzisz, że masz wpłatę na koncie allegro
bez sensu byłoby że ona wpłaca przez płacę z allegro - a ty dopiero po przelaniu kasy sobie na konto wysyłasz paczkę
przecież jak już masz kasę na swoim koncie allegro, to wiadomo, że dojdzie ona na twoje konto, ta opcja miała właśnie na celu przyspieszenie wysyłki
jak ja nie lubię takich sprzedających jak Ty - wpłacam kasę przez płacę allegro, żebyś od razu zobaczyła że wpłaciłam i wysłała paczkę - gdybym chciała czekać tak długo na wysyłkę to wpłaciłabym normalnie przelewem na konto, eh
Dokładnie tak, zgadzam się. Naprawdę nie wiem na co wy ludzie czekacie i czemu zmuszacie do czekania kupującego Nawet jeżeli będzie jakiś problem między Allegro a wami po dokonaniu wpłaty przez PzA przez kupującego, to on potem nie jest już stroną w tej problematycznej sprawie, bo swoje zrobił, czyli zapłacił. I należy mu się to za co zapłacił, jak psu miska Ewentualne problemy należy wyjaśniać już z Allegro.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 10:10   #1100
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
po to jest opcja płacę z allegro, żeby nie musiała czekać tyle na wysyłkę, tylko żebyś wysłała jej paczkę od razu po tym jak widzisz, że masz wpłatę na koncie allegro
bez sensu byłoby że ona wpłaca przez płacę z allegro - a ty dopiero po przelaniu kasy sobie na konto wysyłasz paczkę
przecież jak już masz kasę na swoim koncie allegro, to wiadomo, że dojdzie ona na twoje konto, ta opcja miała właśnie na celu przyspieszenie wysyłki
jak ja nie lubię takich sprzedających jak Ty - wpłacam kasę przez płacę allegro, żebyś od razu zobaczyła że wpłaciłam i wysłała paczkę - gdybym chciała czekać tak długo na wysyłkę to wpłaciłabym normalnie przelewem na konto, eh
Też się zgodzę. Kiedyś wpłaciłam przez opcję PzA za obudowę do telefonu. Sprzedający przez tydzień twierdził, że jeszcze nie dostał pieniędzy na konto a po prostu zapomniał kliknąć w " wypłata środków"
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 11:41   #1101
22fdf0c4401380abc05be83fac285c31263784cf_655aa181c20a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 195
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Ja też mam mały problem z tym PzA
Niedawno kupiłam coś na allegro i oczywiście czekałam na formularz dostawy (oprócz opcji wysyłki musiałam też wybrać kolory produktów). Wszystko było by ok tylko, że ten formularz był właśnie PzA. Do tej pory nigdy tego nie robiłam, ale dobra... Zaznaczyłam tam opcje, że płacę przelewem bankowym i te inne opcje. Kasę już zapłaciłam, towar już doszedł, nawet już komentarz wystawiłam, a w zakładce PzA ciągle widnieje, że transakcja Rozpoczęta... Nie rozumiem? Mam do nich napisać, że już po? Bo nie chcę znowu płacić za to samo...
22fdf0c4401380abc05be83fac285c31263784cf_655aa181c20a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:34   #1102
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
po to jest opcja płacę z allegro, żeby nie musiała czekać tyle na wysyłkę, tylko żebyś wysłała jej paczkę od razu po tym jak widzisz, że masz wpłatę na koncie allegro
bez sensu byłoby że ona wpłaca przez płacę z allegro - a ty dopiero po przelaniu kasy sobie na konto wysyłasz paczkę
przecież jak już masz kasę na swoim koncie allegro, to wiadomo, że dojdzie ona na twoje konto, ta opcja miała właśnie na celu przyspieszenie wysyłki
jak ja nie lubię takich sprzedających jak Ty - wpłacam kasę przez płacę allegro, żebyś od razu zobaczyła że wpłaciłam i wysłała paczkę - gdybym chciała czekać tak długo na wysyłkę to wpłaciłabym normalnie przelewem na konto, eh
Ja wiem, czytałam regulamin, allegro ustaliło sobie regulamin PzA i zadowoleni piszą: "kupujący już wpłacił, a ty możesz wysłać przesyłkę" (.. a my sobie potrzymamy pieniążki) a na moim koncie pieniedzy nie ma. I to mnie wkurza. Że allegro sobie zarządziło kurka, szybki system. A prawda jest taka, że jak ktoś zrobi normalny przelew na moje konto, to pieniądze idą 1 dzień. A przez PzA idą tydzień. Nie wiem gdzie tu szybsza przesyłka???
Nie podoba mi się, że allegro rozporządza moimi pieniędzmi bez mojej zgody - opcja jest przymusowa.
Nie mam też do tej opcji zaufania. A co jeśli pieniądze nie dojdą? Kupujący moze wycofać prawda? Czy jak już wpłacił to nie może? Bo słyszałam /czytałam też o takiej akcji, dlatego opcja ta wzbudza u mnie obawy.

Kolejna sprawa, absurdalna, wiem, ja w tym tygodniu nie miałam ani grosza, dosłownie. I wkurzało mnie, że na przesyłkę (bo wysłałam i tak) musiałam założyć z pieniędzy przeznaczonych na coś innego.

Wiem, że Kupującemu się należy (dlatego mimo że z niepewnością i wściekła na PzA wysyłam zanim dostanę te moje pieniądze) ale nie podoba mi się ta opcja PzaA i tyle, bo ona tak naprawdę w niczym nie jest pomocna. Bo pieniądze ze zwykłego przelewu mam i tak dzień po wykonanej transkacji.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2010-09-17 o 13:08
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 14:32   #1103
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Ja wiem, czytałam regulamin, allegro ustaliło sobie regulamin PzA i zadowoleni piszą: "kupujący już wpłacił, a ty możesz wysłać przesyłkę" (.. a my sobie potrzymamy pieniążki) a na moim koncie pieniedzy nie ma. I to mnie wkurza. Że allegro sobie zarządziło kurka, szybki system. A prawda jest taka, że jak ktoś zrobi normalny przelew na moje konto, to pieniądze idą 1 dzień. A przez PzA idą tydzień. Nie wiem gdzie tu szybsza przesyłka???
Nie podoba mi się, że allegro rozporządza moimi pieniędzmi bez mojej zgody - opcja jest przymusowa.
Nie mam też do tej opcji zaufania. A co jeśli pieniądze nie dojdą? Kupujący moze wycofać prawda? Czy jak już wpłacił to nie może? Bo słyszałam /czytałam też o takiej akcji, dlatego opcja ta wzbudza u mnie obawy.

Kolejna sprawa, absurdalna, wiem, ja w tym tygodniu nie miałam ani grosza, dosłownie. I wkurzało mnie, że na przesyłkę (bo wysłałam i tak) musiałam założyć z pieniędzy przeznaczonych na coś innego.

Wiem, że Kupującemu się należy (dlatego mimo że z niepewnością i wściekła na PzA wysyłam zanim dostanę te moje pieniądze) ale nie podoba mi się ta opcja PzaA i tyle, bo ona tak naprawdę w niczym nie jest pomocna. Bo pieniądze ze zwykłego przelewu mam i tak dzień po wykonanej transkacji.
wyręczyłaś mnie w pisaninie

takie to ułatwienie z tym PzA jak z koziej dupy trąbka
ta opcja nie upraszcza tylko wydłuża proces transferu pieniędzy na moje konto
posiadanie wirtualnej kasy na koncie allegro niewiele mi daje, dopóki nie mam jej na swoim koncie
bez sensu i już!
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 17:38   #1104
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co byście zrobił w takiej sytuacji:
kupujecie coś na allegro, wysyłacie kasę, a następnego dnia ktoś dzwoni i informuje was, że towaru już nie ma, bo sprzedał komuś innemu - ale kasę zwraca na konto.
Wystawić negatyw, neutral? Opisać sytuację w komentarzu?
Już mi się chyba 3 razy coś takiego zdarzyło i strasznie mnie to denerwuje...
Ja bym wystwaliła negatywa.Co z tego,że sprzedający się zrewanżuje tym samym-przeciez jest opcja "odpowiedz", widoczna zaraz pod negatywem.Ja tak raz zrobiłam...przceiż każdy czyta treść komentarzy,a nie tylko czy pozytyw czy negatyw
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 23:08   #1105
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Ja wiem, czytałam regulamin, allegro ustaliło sobie regulamin PzA i zadowoleni piszą: "kupujący już wpłacił, a ty możesz wysłać przesyłkę" (.. a my sobie potrzymamy pieniążki) a na moim koncie pieniedzy nie ma. I to mnie wkurza. Że allegro sobie zarządziło kurka, szybki system. A prawda jest taka, że jak ktoś zrobi normalny przelew na moje konto, to pieniądze idą 1 dzień. A przez PzA idą tydzień. Nie wiem gdzie tu szybsza przesyłka???
Nie podoba mi się, że allegro rozporządza moimi pieniędzmi bez mojej zgody - opcja jest przymusowa.
Nie mam też do tej opcji zaufania. A co jeśli pieniądze nie dojdą? Kupujący moze wycofać prawda? Czy jak już wpłacił to nie może? Bo słyszałam /czytałam też o takiej akcji, dlatego opcja ta wzbudza u mnie obawy.

Kolejna sprawa, absurdalna, wiem, ja w tym tygodniu nie miałam ani grosza, dosłownie. I wkurzało mnie, że na przesyłkę (bo wysłałam i tak) musiałam założyć z pieniędzy przeznaczonych na coś innego.

Wiem, że Kupującemu się należy (dlatego mimo że z niepewnością i wściekła na PzA wysyłam zanim dostanę te moje pieniądze) ale nie podoba mi się ta opcja PzaA i tyle, bo ona tak naprawdę w niczym nie jest pomocna. Bo pieniądze ze zwykłego przelewu mam i tak dzień po wykonanej transkacji.
1. mi szły z pza max 1 dzien
2. kupujący nie może wycofać swoich pieniędzy

nie wiem dlaczego to u ciebie tak długo idzie, u mnie zawsze idzie szybciutko, max.1 dzień, może napisz do allegro?
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 10:30   #1106
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
1. mi szły z pza max 1 dzien
2. kupujący nie może wycofać swoich pieniędzy

nie wiem dlaczego to u ciebie tak długo idzie, u mnie zawsze idzie szybciutko, max.1 dzień, może napisz do allegro?
no u mnie nigdy nie szło 1-2 dni kiedyś zdarzyło się 3 dni, a ostatnio właśnie 6 dni. Wypowiedzi wyżej też świadczą o tym, że nie tylko ja tak długo czekam na transfer.
Napisałam do nich, a jakże, odpisali, że: czas oczekiwania na przelew uzależniony jest od systemu przelewów międzybankowych jaki funkcjonuje w Polsce. Taaa, bla, bla, bla. Tylko że przy przelewie bezpośrednim (czy to na moje konto, czy na inne) transkacja jednak przebiega w trybie 24 godzinnym. A za ich pośrednictwem 3-6 dni.
No nic, trudno... jeśli kupujący nie moze wycofać pieniędzy, to przynajmniej nie ma strachu, że zostanę oszukana. Tylko w takim razie po co jest ta opcja: wycofanie środków?
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 10:54   #1107
kitten von mew
Raczkowanie
 
Avatar kitten von mew
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 132
Wink Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co byście zrobił w takiej sytuacji:
kupujecie coś na allegro, wysyłacie kasę, a następnego dnia ktoś dzwoni i informuje was, że towaru już nie ma, bo sprzedał komuś innemu - ale kasę zwraca na konto.
Wystawić negatyw, neutral? Opisać sytuację w komentarzu?
Już mi się chyba 3 razy coś takiego zdarzyło i strasznie mnie to denerwuje...
Ja też tak wielokrotnie miałam i zawsze po tak nieudanych transakcjach pozostaje niesmak w stosunku do Sprzedającego. Wybieram jednak polubowne załatwienie sprawy - zanim wystawie komentarz (pozytywny lub neutralny w zależności od ogólnego podejścia do klienta), pytam się grzecznie czy istnieje możliwość, abym z racji nieudanej transakcji, otrzymała w przyszłości jakąś bonifikatę ("zadośćuczynienie"). Może to zabrzmi pazernie, ale nie zdarzyło mi się, aby ktoś odmówił - dostaje np. zniżkę 10% na następne zakupy, albo darmową przesyłkę
kitten von mew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 12:25   #1108
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
po to jest opcja płacę z allegro, żeby nie musiała czekać tyle na wysyłkę, tylko żebyś wysłała jej paczkę od razu po tym jak widzisz, że masz wpłatę na koncie allegro
bez sensu byłoby że ona wpłaca przez płacę z allegro - a ty dopiero po przelaniu kasy sobie na konto wysyłasz paczkę
przecież jak już masz kasę na swoim koncie allegro, to wiadomo, że dojdzie ona na twoje konto, ta opcja miała właśnie na celu przyspieszenie wysyłki
jak ja nie lubię takich sprzedających jak Ty - wpłacam kasę przez płacę allegro, żebyś od razu zobaczyła że wpłaciłam i wysłała paczkę - gdybym chciała czekać tak długo na wysyłkę to wpłaciłabym normalnie przelewem na konto, eh
Ale zobacz... ja mam firme, wystawiam paragony na kazdy zakup... wystawic paragon musze koniecznie w dniu otrzymania pieniedzy na konto, wiec nawet jesli ktos wplaci przez PZA to musi czekac az ja dostane na moje konto. Nic na to nie poradze, nie moge wczesniej wydrukowac paragonu. Takze zrozumcie czasem sprzedajacych, przeciez my nie robimy nic przeciwko kupujacym, to allegro utrudnia zycie.
myycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 19:22   #1109
paula600324
Zakorzenienie
 
Avatar paula600324
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 5 389
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
Ale zobacz... ja mam firme, wystawiam paragony na kazdy zakup... wystawic paragon musze koniecznie w dniu otrzymania pieniedzy na konto, wiec nawet jesli ktos wplaci przez PZA to musi czekac az ja dostane na moje konto. Nic na to nie poradze, nie moge wczesniej wydrukowac paragonu. Takze zrozumcie czasem sprzedajacych, przeciez my nie robimy nic przeciwko kupujacym, to allegro utrudnia zycie.
Niestety nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę Ja też wolę jak pieniążki dotrą na konto a nie "wiszą" na koncie allegro i oni dostają za to odsetki
I coraz częściej spotykam się z tym, że sprzedający czeka aż dotrą na ich konto nawet jak nie wystawiają paragonu
A teraz z mojego banku zachodniego nie można już płacić przez PzA, więc pozbyłam się problemu jako kupujący
paula600324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:06   #1110
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Mam pytanie odnosnie dowodow nadania przesylek, jak dlugo je trzymacie? (pomijajac sytuacje, gdy komentarze zostaly juz wystawione)
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-17 22:52:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.