Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 15:29   #91
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Zastanów się czego Ty chcesz, bo na razie to chcesz uszczęśliwiać wszystkich tylko nie siebie - ojca TŻ (zmieniając wiarę!), swoją rodzinę (facet musi być, to nic że pierwszy lepszy!), a nawet kolegę od pogody. Żyjąc pod dyktando innych nigdy nie będziesz szczęśliwa. Ludzie wyczują, że łatwo Tobą manipulować i będzie jeszcze gorzej.
Autorka myśli o Sobie-z tym partnerem, ze szczęściem jego rodziny jak nic aplikacja+praca w kancelarii zapewniona, a bez niego ale z innym brak pracy i staropanieństwo. Czyste wyrachowanie-wiara w to, co da lepszą przyszlosć, milosć do najbardziej oplacalnego kandydata i zgoda w rodzinie, coby odpowiednie prezenty dawali zapewne...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:14   #92
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Są jeszcze takie - szczególnie w wiejskich (nikogo nie chcę urazić) środowiskach. Męża trzeba złapać i tyle. Nie ten, to inny - byle był! A swoją drogą po raz kolejny wychodzi, że religie są szkodliwe. Dla zdrowia i szczęścia.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:39   #93
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Problem wyznania mimo iż Autorka jest niemal niepraktykująca -
Sorry, ale drażni mnie taka gadka, nie tylko z Twojej strony ale i innych wizażanek. Skoro nie chodzi często do kościoła itp to może sobie ot tak zmienić obrządek? Bo co to za różnica? Litości...
Tym bardziej, że jeżeli rodzice faceta mają takie wymagania, to znaczy, że będzie trzeba nie tylko na odwal się zmienić religię, ale też zacząć się jej poważnie trzymać w wielu kwestiach życia.

Cytat:
A swoją drogą po raz kolejny wychodzi, że religie są szkodliwe. Dla zdrowia i szczęścia.
dokładnie.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:52   #94
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Sorry, ale drażni mnie taka gadka, nie tylko z Twojej strony ale i innych wizażanek. Skoro nie chodzi często do kościoła itp to może sobie ot tak zmienić obrządek? Bo co to za różnica? Litości...
Tym bardziej, że jeżeli rodzice faceta mają takie wymagania, to znaczy, że będzie trzeba nie tylko na odwal się zmienić religię, ale też zacząć się jej poważnie trzymać w wielu kwestiach życia.
Wiesz, gdyby była niewierząca i miała przyjąć religię swojego chłopaka, to byłaby inna sprawa. Gdyby chodziło o przejście na wspomniany gdzieś wyżej islam - też. Ale tutaj chodzi o kilka różnic, które ani nie mają wielkiego znaczenia dla Autorki, ani nie zdaje ona sobie nawet dokładnie sprawy jakie to dokładnie są różnice. Więc jak dla mnie bez sensu jest robienie z tego takiego problemu. Już większym byłoby to co wspomniałaś w drugim akapicie - że "teść" jako pastor wymagałby z pewnością większego zaangażowania w sprawy religijne, a uważam że nie powinno się czegoś takiego wymagać.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:57   #95
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Już większym byłoby to co wspomniałaś w drugim akapicie - że "teść" jako pastor wymagałby z pewnością większego zaangażowania w sprawy religijne, a uważam że nie powinno się czegoś takiego wymagać.
Zmiany wyznania można wymagać, ale stosowania się do jego zasad już nie?

Gdyby religia nie była dla nich tak ważna - nie byłoby problemu z innym wyznaniem. Ale skoro jest, to znaczy, że nie chodzi o samo bycie, ale też o wyznawanie pewnych zasad, tym bardziej, że nie są katolikami - nie spotkałam się jeszcze z protestantem, który wychodził z założenia, że "tak wypada" i "co ludzie powiedzą" jak może być w przypadku katolika.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:03   #96
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
A swoją drogą po raz kolejny wychodzi, że religie są szkodliwe. Dla zdrowia i szczęścia.
Sama jestem ateistką a drażni mnie taka gadka jak nie wiem. Wielokrotnie to czytam. Jeśli ktoś tak czuje to niech wierzy, mądremu człowiekowi wiara nie zaburzy myślenia, fanatyk prędzej czy później stanie się fanatykiem. To nie z wiary wynikają problemy tylko z ludzkiej głupoty a tutaj to w ogóle zresztą nie o wiarę chodzi.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:10   #97
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Sama jestem ateistką a drażni mnie taka gadka jak nie wiem. Wielokrotnie to czytam. Jeśli ktoś tak czuje to niech wierzy, mądremu człowiekowi wiara nie zaburzy myślenia, fanatyk prędzej czy później stanie się fanatykiem. To nie z wiary wynikają problemy tylko z ludzkiej głupoty a tutaj to w ogóle zresztą nie o wiarę chodzi.

zgadzam się
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 17:17   #98
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Sama jestem ateistką a drażni mnie taka gadka jak nie wiem. Wielokrotnie to czytam. Jeśli ktoś tak czuje to niech wierzy, mądremu człowiekowi wiara nie zaburzy myślenia, fanatyk prędzej czy później stanie się fanatykiem. To nie z wiary wynikają problemy tylko z ludzkiej głupoty a tutaj to w ogóle zresztą nie o wiarę chodzi.
Mówiłam o religiach, nie o wierze, a to nie to samo. Ta akurat dziewczyna nie miałaby żadnych problemów, gdyby nie religijne wyznanie jej rodziny. I jej chłopak też. Żyliby sobie razem szczęśliwie i bez dylematów. One wynikają tylko z różnicy wyznań między rodzinami.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:21   #99
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Mówiłam o religiach, nie o wierze, a to nie to samo. Ta akurat dziewczyna nie miałaby żadnych problemów, gdyby nie religijne wyznanie jej rodziny. I jej chłopak też. Żyliby sobie razem szczęśliwie i bez dylematów. One wynikają tylko z różnicy wyznań między rodzinami.
Bardzo wątpię czy żyliby sobie bez dylematów i szczęśliwie, jak chłopak urządza castingi a od dziewczyny aż bije po oczach desperacja. To nie jest normalny związek, wiara to tu najmniejszy problem bo gdyby związek był normalny to by z tym nie mieli problemu i potrafili dojść do porozumienia.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:21   #100
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Zmiany wyznania można wymagać, ale stosowania się do jego zasad już nie?
Nie, wymagać nie można ani tego ani tego. Dorosły człowiek sam decyduje o sobie, nikt w takich sprawach nie powinien nim rządzić.
Ale czym innym jest dokonać kilku wpisów w jakichś tam dokumentacjach parafialnych, bywać na nabożeństwach dajmy na to w święta itp, a czym innym angażować się w ten cały religijny show na co dzień.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:52   #101
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

WHERE IS AUTORKA ?!
chyba się jej uciekło..
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 17:26   #102
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
WHERE IS AUTORKA ?!
chyba się jej uciekło..
Widziałam ją tu przeglądała wątek ale się nie udziela
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 19:55   #103
Kot_Behemot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 9
Dot.: Zmiana wyznania, chłopaka czy staropanieństwo?

Autorko, radziłbym Ci dowiedzieć się jakimi dokładnie protestantami jest rodzina Twojego chłopaka. Protestantyzm nie ma zwierzchniej, scentralizowanej władzy i wbrew pozorom kościoły i denominacje różnią się między sobą.

Dwa zasadnicze nurty to ewangelicki i ewangeliczny. Protestanci ewangeliccy (np. KEA) to generalnie lajtowi, wyluzowani ludzie, nastawieni ekumenicznie, najbardziej zbliżeni do katolicyzmu. Wśród nich nie ma raczej problemów z małżeństwami mieszanymi, a w małych miejscowościach np. na Śląsku Cieszyńskim dobrze układa się "współpraca" z parafiami katolickimi. Drugi nurt, ewangeliczny (baptyści, adwentyści, zielonoświątkowcy i wiele innych kościołów mniej lub bardziej ocierających się o sekciarstwo) bywa już bardziej hardkorowy. Potrafią np. na każdy aspekt życia patrzeć w kontekście wiary i Biblii (którą traktują dosłownie), odrzucają małżeństwa mieszane (co tłumaczą jednym cytatem z Biblii), w ogóle wszelkich nieprotestantów nazywają poganami, a nierzadko kościół katolicki jest dla nich ucieleśnieniem wszelakiego zła.

Co powinno Cie zainteresować to to, że tradycją wśród protestantów jest patriarchalizm, co zresztą widać na przykładzie ojca Twojego chłopaka. Miłość miłością, ale trzeba się jakoś dogadywać w życiu, więc proponowałbym Ci zgłębić temat przed podejmowaniem jakichś wiążących decyzji na całe życie.
Kot_Behemot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.