Dobre dania gotowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 11:57   #1
pannaswieczka
Raczkowanie
 
Avatar pannaswieczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266

Dobre dania gotowe


Pochłania mnie praca, mam coraz mniej czasu na jedzenie. A chęci do gotowania już zupełnie mi brakuje.Stać w upałach przy gotujacych się garach! Nigdy w zyciu, szkoda mi na to czasu. Z drugiej strony, zamawianie jedzenia jest dość kosztowne. Wczoraj zamówiłam na obiad m.in. sałatkę warzywną. Smakowało mi, lecz dzisiaj po obejrzeniu TV, mina mi rzednie. Pojawiła się bakteria Coli. Trochę strach jadać na mieście... Z tego wszystkiego- korzystam z dań gotowych. Niedługo wyjeżdżam na urlop, chciałabym sie zaopatrzyć w jak najlepsze produkty. Polecajcie, proszę te, które zawierają jak najmniej konserwantów i sztucznych barwników. Dobrze by było też, gdyby nie miały glutenu, którego mój organizm nie toleruje zbyt dobrze...
pannaswieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 12:40   #2
Nagla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: Dobre dania gotowe

Oj duże masz wymagania. Ja w sumie nie patrzę za bardzo na skład i konserwanty (dzięki czemu mogę czasem sobie pozwolić na zupkę chińską i nie cierpieć z powodu wyrzutów sumienia), ale jak chcesz coś bardziej zdrowego, to polecam Ci np. dania na tackach Profi (ja najbardziej lubię indyka w sosie cygańskim). Fajne są też mrożonki, ale to oczywiście do jedzenia w domu, a nie podczas wyjazdu. Warzywa na patelnię Hortexu na pewno znasz. Zresztą wybór dań gotowych jest naprawdę ogromny, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Nagla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 12:53   #3
pannaswieczka
Raczkowanie
 
Avatar pannaswieczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266
Dot.: Dobre dania gotowe

Dziękuję, o daniach Profi słyszałam, będę sprawdzać, Hortex jest dobry, lecz trzeba go mrozic... Zupki chińskiej nie tknę... . Raz to zrobiłam- i wystarczy
pannaswieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 18:52   #4
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Dobre dania gotowe

Z dań gotowych to kupuję z reguły pierogi czy krokiety- z Biedronki, są naprawdę smaczne. A na wakacjach głównie słoiki Pudliszek. Nie jestem wielką fanką takiego jedzenia, ale Pudliszki są smaczne i chyba nie ma tam strasznie dużo chemii.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 21:12   #5
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Dobre dania gotowe

dla mnie akurat czas urlopu to czzas odpoczynku od kuchni jednocześnie - wtedy stołujemy się zawsze w restauracjach ;p
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 23:07   #6
msari
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 106
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez pannaswieczka Pokaż wiadomość
Wczoraj zamówiłam na obiad m.in. sałatkę warzywną. Smakowało mi, lecz dzisiaj po obejrzeniu TV, mina mi rzednie. Pojawiła się bakteria Coli. Trochę strach jadać na mieście...
nie ma to jak refleks!
msari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 10:56   #7
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Dobre dania gotowe

Ja lubię gotowe sosy do spaghetti Dolmio, ostatnio odkryłam pesto z Lidla - ale nie patrzę aż tak bardzo na składy i nie wiem, czy jest tam gluten, natomiast obecność konserwantów jest dla mnie raczej oczywista... Lubię też sosy do makaronu z Knorra, jak na proszek z paczki ma całkiem przyzwoity skład. Tylko to wszystko do makaronu ci podałam, a w makaronie gluten... Chyba że kupujesz bezglutenowy. W ogóle mało jest gotowców bezglutenowych na rynku
Zrobienie sałatki trwa chwilę, a nie wymaga ani gotowców, ani stania nad garami...
Jadłam też kiedyś Kociołek z Łowicza (spory słoik) i też było to niezłe, nawet na wyjazd, dla jednej osoby starczy na dwa razy. Kupiłam też kiedyś taką dużą lasagne w Biedronce (nie w mrożonkach, tylko na półce, wiem że w Lidlu też takie są) i to było niezłe, a porcja ogromna. No ale znów gluten. O, i fasolka po bretońsku z Biedro też niezła, tylko trzeba przyprawić po swojemu, kiełbaski dodać.
Wydaje mi się też, że dobrym pomysłem jest poświęcenie się, przygotowanie sobie czegoś więcej (naleśników z farszem, pierogów, bigosu, zupy, leczo, co tam lubisz), nawet kosztem stania 3 godzin nad garami, zamrożenie tego majdanu (nie mówię, że trzeba to gotować naraz ) i potem tylko sobie wyciągasz i zjadasz. Masz zrobione po swojemu, bez konserwantów. To taki OT, bo wiem że pytasz o dania gotowe
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 11:02   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dobre dania gotowe

Nie polecam dań z Frosty, tych mrożonek typu kurczak po meksykańsku. W składzie sama chemia, glutaminian sodu, tłuszcz drobiowy, śmierdzi to jak nuddle Knorra, a drogie straszliwie, jak na takie tanie. Lepsze są dania z Horteksu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 13:03   #9
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Dobre dania gotowe

Pulpety z Łowicza są całkiem dobre, te pudliszkowe mi nie smakują, za dużo majeranku, najlepsze dla mnie są pulpety z Kauflanda
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 13:17   #10
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Dobre dania gotowe

Jadłam wczoraj racuchy firmy Fix i powiem wam dziewczyny, że całkiem smaczne, jak na danie z torebki może nie jest to danie ekspresowe, bo trzeba pokroić jabłka, wymieszać i smażyc, no ale opłaca się, zrobiłam w około 10 min? i wszyscy byli zadowoleni
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 13:37   #11
casandras
Raczkowanie
 
Avatar casandras
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 218
Dot.: Dobre dania gotowe

Może pizza? Mrożona ristorante albo rigga są dobre, na 10-12 min do piekarnika i gotowy obiad. U mnie z raz w tygodniu musi być bo tez chcę od garów odpocząć
casandras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 14:02   #12
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dobre dania gotowe

Akurat taką pizzą wyjatkowo nie chciabym się truć, jakies seropodobne i szynkopodobne wynalazki na tym się zwykle znajdują.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:19   #13
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez Sandra_92 Pokaż wiadomość
Jadłam wczoraj racuchy firmy Fix i powiem wam dziewczyny, że całkiem smaczne, jak na danie z torebki może nie jest to danie ekspresowe, bo trzeba pokroić jabłka, wymieszać i smażyc, no ale opłaca się, zrobiłam w około 10 min? i wszyscy byli zadowoleni
A zrobienie ciasta zajęłoby dodatkowe 10 min jedynie.. A bez chemii.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 15:38   #14
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dobre dania gotowe

Mnie najbardziej fascynują reklamy soserów i takich tam kostek do sosów. Jak można kupić porządne mięso i dodawać do tego chemiczne dodatki? Jaki to ma sens? To znaczy wiem jaki - tak ja mawia mama TŻta: "Bez maggi, vegety to przecież bez smaku". Pal licho, że w sklepach ogromny wybór przypraw, ziół suszonych i świeżych, musi być glutaminian sodu, skrobia modyfikowana, jakieś spulchniacze, mnóstwo soli i takich tam - wtedy jest "smak". A że wszystko smakuje tak samo chemicznie, to już nieważne
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:11   #15
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Dobre dania gotowe

Kto nigdy nie stosował świeżych ziół, albo chociaż suszonych (bo woli "pomysł na", "zupę w 5 minut" i jest zatwardziałym kotleciarzem który gotuje tylko z konieczności), nawet nie wie jak bardzo psuje mięso tym czymś i nie wie co to jest dobra kuchnia.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:31   #16
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Kto nigdy nie stosował świeżych ziół, albo chociaż suszonych (bo woli "pomysł na", "zupę w 5 minut" i jest zatwardziałym kotleciarzem który gotuje tylko z konieczności), nawet nie wie jak bardzo psuje mięso tym czymś i nie wie co to jest dobra kuchnia.
Zgadzam się, ale weź to wytłumacz ludziom, którzy od lat stosują takie "ulepszacze" Próbowałam napomknąć, że jest tyle przypraw i ziół w sklepach, ale gdzie tam, bez vegety bez smaku
Dlatego też nie przepadam za obiadami u rodziców TŻta, wszystko smażone i czy to kotlet czy zupa smakuje tak samo: maggi czy vegetą.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 22:29   #17
pannaswieczka
Raczkowanie
 
Avatar pannaswieczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
W ogóle mało jest gotowców bezglutenowych na rynku
No, niestety . Produkt bezglutenowy symbolizuje symbol zielonego przekreślonego kłosa. Dla zainteresowanych puszczam linka o diecie bezglutenowej i celiakii, na którą cierpi podobno 1 osoba na 100 : http://www.celiakia.pl/index.php?opt...d=20&Itemid=37
pannaswieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 14:14   #18
Nagla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: Dobre dania gotowe

Tylko pamiętaj, że jak na tej stronie masz loga firm, to nie wszystkie produkty tych firm są bezglutenowe. Np. Roleski ma musztardy, a Profi pasztety. Trzeba zawsze szukać znaku na każdym produkcie i nie zakładać, że jak firma robi produkty bezglutenowe, to nie robi też innych .
Nagla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 14:18   #19
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A zrobienie ciasta zajęłoby dodatkowe 10 min jedynie.. A bez chemii.
ale to wątek na temat dobrych dań gotowych a nie "jak zrobić ciasto"
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 14:31   #20
Nata_w
Przyczajenie
 
Avatar Nata_w
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 22
Dot.: Dobre dania gotowe

Pierogi z Biedronki są bardzo dobre - ale nie te zamrożone, tylko te z lodówki.
W Biedronce jest jeszcze leczo w słoiku - dobre, ale bardzo pikantne, więc tylko dla lubiących takie smaki.
Kiedyś kociołki były dobre - szybko się podgrzewało i smaczne były, ale ostatnio jak kupiłam to już mi nie smakował tak jak kiedyś
Nata_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 20:11   #21
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Dobre dania gotowe

Na tej stronie którą podałaś: http://forum.celiakia.pl/viewtopic.php?t=4071
tylko pewnie drogie. Tam jest w ogóle kilka wątków, jak sobie radzić podczas wyjazdu; pewnie już to wszystko czytałaś

Edytowane przez Nais
Czas edycji: 2011-06-13 o 20:14
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 18:47   #22
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A zrobienie ciasta zajęłoby dodatkowe 10 min jedynie.. A bez chemii.
dokładnie.
sosy pesto - przecież wrzucenie orzechów, zieleniny, sera i oliwy i zblendowanie zajmuje 5 min i tak dalej... moje znajome zajadają się kupnymi muffinkami, gdzie ja za 5zł mam całą blaszkę

ale co do wyjazdów - my się zawsze ratowaliśmy nabiałem
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 21:02   #23
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Dobre dania gotowe

Heh, mam naturę szperacza-szpiega Dziś będąc w Biedronce sprawdziłam skład fasolki po bretońsku i niestety, zawiera gluten. Natomiast nie ma go w leczo, w każdym bądź razie nie było takiej informacji na opakowaniu ani w składzie też nic podejrzanego Sosy Aspiro też z tego co pamiętam są raczej bezpieczne, chociaż nie miałam czasu czytać każdego z osobna i sprawdziłam tylko de do spaghetti.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 21:09   #24
pannaswieczka
Raczkowanie
 
Avatar pannaswieczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266
Dot.: Dobre dania gotowe

Nais, bardzo Ci dziękuję. Pobiegnę jutro do Biedronki i pooglądam to Leczo .
pannaswieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 10:46   #25
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Heh, mam naturę szperacza-szpiega Dziś będąc w Biedronce sprawdziłam skład fasolki po bretońsku i niestety, zawiera gluten. Natomiast nie ma go w leczo, w każdym bądź razie nie było takiej informacji na opakowaniu ani w składzie też nic podejrzanego Sosy Aspiro też z tego co pamiętam są raczej bezpieczne, chociaż nie miałam czasu czytać każdego z osobna i sprawdziłam tylko de do spaghetti.
Ja też oglądam każde opakowanie w poszukiwaniu informacji o zawartości glutenu, bo mój TŻ jest uczulony na gluten jakiś miesiąc temu widziałam masę bezglutenowych produktów w Carrefourze - makaron, spody do pizzy, mąkę itp. Warto poszukać.

Ja chętnie kupuję tzw. warzywa na patelnię, tylko po prostu nie dodaje dołączonych przez producenta przypraw w proszku(+chemia), tylko doprawiam po swojemu.

Dla bezglutenowca też niezłe są gotowe dania z ryżem czy makaronem sojowym, ale trzeba szczegółowo czytać skład, bo nieraz dodają gluten chyba jako poprawiacz smaku - widziałam taki sztucznie dodany gluten na opakowaniu chipsów ziemniaczanych smakowych
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:27   #26
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: Dobre dania gotowe

Z dań gotowych ja z kolei nie polecam kociołków Łowicza - próbowałam jednego, był ohydny, więc więcej nie kupuję ;P Chociaż sosy Łowicza np. do ryżu albo do spaghetti są dobre.
Od dziecka za to jem raz na jakiś czas pulpety ze słoiczka Rolnika - nie wiem czemu tak je lubię, ale lubię generalnie polecam sosy w słoikach - wystarczy dodać mięso mielone albo pokrojoną kiełbasę i makaron i jest fajne danie.

Ewentualnie placki do pizzy, ciasto francuskie - kładziesz na to szynkę, ser, jakieś pomidory i też jest dobre
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:53   #27
pannaswieczka
Raczkowanie
 
Avatar pannaswieczka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 266
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Ja chętnie kupuję tzw. warzywa na patelnię, tylko po prostu nie dodaje dołączonych przez producenta przypraw w proszku(+chemia), tylko doprawiam po swojemu.
Też tak robię. Ale te przyprawy są koszmarne
pannaswieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 16:02   #28
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dobre dania gotowe

Cytat:
Napisane przez nekta Pokaż wiadomość
Chociaż sosy Łowicza np. do ryżu albo do spaghetti są dobre.
Są...dopóki nie zaczniesz robić swoich
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 23:59   #29
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: Dobre dania gotowe

ja polecam jedzonko firmy VITRU. pierogi, naleśniki i krokiety, bardzo dobre
też nie lubię stać przy garach, szczególnie w upały. dodatkowo mieszkam sama i gotuje tylko dla siebie, nie chce się... często kupuje mieszanke warzyw, do tego makaron, ryż albo kuskus.
z sosów w słoikach uwielbiam pomidorowo-śmietanowy z Knorra tylko konserwantów pewnie ma sporo...
__________________

'Ironia kiedy płacząc przez niego,
tylko do Niego chciałabym się przytulić...'

`Nawet w snach na Jego widok mam motylki w brzuchu.
Co On takiego w sobie ma, że poszłabym za Nim na koniec świata?`
27.12.10 <3
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 21:28   #30
Anna Antonina
Wtajemniczenie
 
Avatar Anna Antonina
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 161
Dot.: Dobre dania gotowe

Ja z 'gotowców' kupuję np warzywa na patelnię w Biedronce albo wrzucam do piekarnika frytki+paluszki rybne
Anna Antonina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-23 15:48:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.